A!g erijnse nationalistiscne IsicSer kiest ^ijd-c, der rebellen Het handelsverkeer tussen Oost en West SLM VlSLS. S s De Russisch-Britse besprekingen in Londen De Amerikaanse presidents verkiezing De Zweedse hulpverlenings expeditie in begin 1945 Persconferentie van president Eisenhower Ook rehabilitatie voor Poolse verzetsleger? Weeroverzicht DONDERDAG 26 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3750 Het Britse Lagerhuis en de doodstraf Jordaans parlement besluit tot boycot van Frankrijk Koninklijke familie bij Snip en Snap revue BRITS GUYANA CYPRUS Bereidheid van Sowjef-Unie tot vergroting van het verkeer op de proef gesteld INDONESIË "Doornik, De Braai, Baden en UImer zullen spoedig terechtstaan Jordaans rrvnister afgetreden Sunarjo zal vrijdag officiëel rapport over de dood van Jungschlaeger overleggen Engeland en de ontwapening Mandaat van Poujadist ongeldig verklaard Indonesisch kabinet besluit „provincie West-Irian" in te stellen HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kiene Advertenties: 5 regels ƒ1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven pnder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 't namiddags 2 uur. Voor bet maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct De Algerijnse nationalistische leider Ferhat Abbas, een voorma lig lid van de Algerijnse wetge-, vende vergadering, die in het ai- gelopen weekeinde uit Algerije in Cairo is aangekomen, heeft giste ren op een persconferentie in de Het wetsontwerp betreffende de afschaffing van de doodstraf in Engeland is woensdag tijdens een nieuw debat in het Lagerhuis krachtig aangevallen. De tegen- stinders van deze afschaffing dienden ongeveer 50 amende menten in, waarvan de meeste er op zijn gericht de doodstraf te handhaven voor bepaalde soor ten moord. Het wetsontwerp wordt thans artikel voor artikel besproken. Het eerste amendement, dat voorzag in een handhaving van de doodstraf door de strop voor schuldigen aan moord met voor bedachten rade, werd met 246 tegen 226 stemmen verworpen. Het Jordaanse Lagerhuis heeft dinsdagavond besloten Frankrijk jxditiek en economisch te boycot ten. Het heeft de Jordaanse rege ring verzocht onmiddellijk hier toe over te gaan wegens „de vij andige Franse militaire acties in Egyptische hoofdstad verklaard: „De laatste Franse soldaat moet uit Algerije worden verwijderd. Zo niet, dan zullen wij de oorlog naar Frankrijk zelf overbren gen." Abbas deelde verder mede te zijn toegetreden tot het Algerijn se „nationale bevrijdingsfront'', dat de rebellen steunt. Abbas verklaarde voorts, dat de strijd in Noord-Afrika thans in een nieuwe fase was getreden. „Er staat een nieuwe macht ge vormd te worden. Thans zijn alle krachten, die streven naar de be vrijding van Noord-Afrika, sa mengebundeld en onder één be vel verenigd. Er zijn in Algerije geen verschillende nationalisti sche bewegingen of partijen meer, daar allen zich voor de duur van de strijd tegen de over weldiger verenigd hebben. Lr bestaat nu in Algerije slechts één macht, met een onverwoest baar streven en zij wordt in het nationale bevrijdingsfront beh chaamd", aldus Abbas. „Wij zijn bereid namens het Algerijnse nationale bevrijdings front met Frankrijk te onderhan delen", verklaarde Abbas nog in antwoord op een vraag, waaraan hij toevoegde: „Wij stellen slechts één voorwaarde voor het openen van dei gelijke onderhandeling^!, namelijk dat Frankrijk het be staan van een Algerijnse natie erkent." Abbas zei dat de Fransen „op (beestachtige wijze" tegen de Mo- hammedaanse bevolking optre den, zonder onderscheid te maken naar geslacht of leeftijd. In mas sagraven werden de lijken met ongebluste kalk vernietigd. Hij schatte het aantal verslagen Al Koningin Juliana en Prins TAFSTAMD TN AI GFRIE Bernhard, vergezeld van de Prm- TOES I AND IN AkUtklb gessen Irgne en Margriet> waren VERBETERT I dinsdagavond in theater Gooi- 1 z- T Til t mvcj 1 v*-» z-M-irl OV /jp tflA- De Franse minister Algerle. land te :e, en de Algerijns hébben he gavond j. gedeeld dat er verbetering begint j van jte schouwers bij de Snip en Snap Robert Lacoste, en de staats- ^nou *yndse nieuwe" door secretaris voor Algerijnse Zaken, "sieeswiik Deze voorstel- Max Lejeune hébben het Franse ^gtven tfr gelegen- kabinet dinsdagavond j J in „en yan het tienjarig bestaan bijeenkomst van vijl uur meae de toestand in Alge- koninklijk pa De baten kwamen ten goede te komen in rië. Zij verklaarden dat sinds de erefonds voor oud ver aankomst va^tv^trf^eSuro- pleegsters. Toen in de pauze de pese inwoners meer vertrouwen artisten vorste hadden gekregen^ doch ^^0^ Waklen aan de Ko ningin of de voorstelling haar de Algerijnse Frankrijk daardoor gunstiger ge- beviel „Na de drukke dagen van 'VSe, hechtte rijn goed-'vool ^^foUrtr^elinï '-^ardo dePK0„t„Sg,n. onder Algerijnse boeren. Het lie noemde voorts Pierre Chaussade, tot nu toe prefect van het depar tement Mame, in Oost-Frankrijk De Britse minister van Kolo niën, Lennox-Boyd, heeft in het schikking van de Algerijnse gering. Na de bijeenkomst verklaarde een regeringswoordvoerder dat do eerste twintigduizend der on der de wapenen geroepen Fran se reservisten bihnen acht of ne gen dagen in Algerië zal zijn. Het zenden van versterkingen naar dit Franse gebiedsdeel zal duren tot vijftien mei. Algerië' Op twee mei wordt in Amman een openbare bijeenkomst gehou- gerijnën op honderdduizend. Naar den over het Algerijnse vraag stuk. 2.000 man Britse troepen zijn woensdag begonnen de straten van Nicosia stelselmatig te door zoeken. Deze maatregel volgt op het afkondigen van een uitgaans verbod en het bijeenbrengen van de manlijke Griekse Cyprioten in omheinde ruimten, waar zij wor den gefotografeerd en vingeraf drukken van hen worden ge maakt. Twee ontploffingen waren aan dit stelselmatige straat-voor straat-onderzoek vooraf gegaan. Over balcons leunende Cypri sche vrouwen riepen de Britse militairen toe „wij hebben geen brood meer in huis". De Britten zegden daarop toe voor brood te zullen zorgen. Een Londense politiehond heeft valschermtroepen op het spoor gebracht van een grote opslag plaats van door de verzetslieden verborgen ammunitie en spring stoffen. vernouding waren daarbij maar weinig leden van het „bevrijdings leger". Grote bevolkingsgroepen werden naar elders overgebracht en er waren concentratiekampen gesticht. Na Abbas' toespraak werden afschriften ervan in het Engels. Frans en Arabisch uitgedeeld. De Engelse tekst bevatte dingen die niet in de Franse stonden. tot de democratie. De grondwet is in 1953 buiten werking gesteld na de afzetting van dr Tsjeddi Djagan als pre mier. Deze werd er door Londen van verdacht een communistische staat te willen stichten. Sinds die tijd hébben voor de kolonie noodwetten gegolden. De bereidheid van de Sowjet- Unie om het handelsverkeer tus sen Oost en West te vergroten werd dinsdag op de proef gesteld, toen het vraagstuk van de handel tussen Engeland en de Sowjet- Unie werd aangesneden tijdens de besprekingen, die sir Anthony Eden voerde met Boelganin en Chroesjtsjef. De Engelse minister van Han del, Torneencroft, en de Russi sche onderminister voor de bui tenlandse handel, Koemykine, na men aan de besprekingen deel en zetten deze vervolgens afzonder lijk voort. Volgens bevoegde waarnemers moest het vraagstuk van de stra tegische controle ter sprake ko ■men en is uit het categorisch po sitie kiezen door Chroesjtsjef te Birmingham duidelijk gebleken, dat de Sowjet-Unie er op aan dringt, dat tegenover een vergro ting van de Russische aankopen in Engeland het vervoerverbod van de Verenigde Naties op zgn. strategische goederen zal worden opgeheven. De zaken van drie Nederlander.- en een Indonesiër van Nederland se afkomst, die thans gevangen Volgens bepaalde geruchten zjtten op beschuldiging van sub zouden de Sowjetrussische leiders versieve acties, zullen spoedig het voornemen hebben, om aan voor de rechter aanhangig ge- Engeland aan te bieden een han- maakt worden, aldus heeft de delsverdrag te sluiten, waarin de 0fficjer van justitie, Sunarjo, gis waarde van de handel op 10 mil-1 teren medegedeeld. Het zijn: A jard gulden wordt gesteld. H Doornik, F G. Baden, H. de In handelskringen wijst men Braal en uimer. De Braai zal te erop, dat, wanneer de Sowjet- rechtstaan in Madjalengka, nabij Unie dan al niet over voldoende - cherifoon in West-Java, en de an goederen mocht beschikken om ^are drie in Djakarta, de aanzienlijke toegenomen in-£ij zjjn ajjen meer dan 2 jaa: voer te betalen, zij toch de be-1 geieden gearresteerd, tegelijk schikking heeft over goudvoor- me^ 37 andere Nederlanders en raden, welke in belangrijkheid Indonesiërs, waaronder Jung slechts worden overtroffen door j schlager. Alle vier worden zij be die van de Verenigde Staten. schuldigd van subversieve aetie^ In welingelichte kringen heeft e-rwij 1 Baden en Uimer ook be men de indruk, dat het enige tijd zal duren alvorens de besprekin schuldigd worden van het plegen van meineed, toen zij getuigden gen, welke op het ogenblik te jn j-,et proces-Jungschlager. Ba Londen worden gevoerd, concrete cjen en uimer hebben voor de resultaten kunnen hebben. Op recdter de verklaringen, die zij De Brits-Sowjetrussische be sprekingen zijn geëindigd, zo is woensdagavond officiëel te Lon den medegedeeld. In het desbetreffende commu niqué van premier Eden luidt hei, dat het resultaat van de bespre kingen heden, na het bezoek van de Sowjet-leiders aan Scotland Yard bekend gemaakt zal wor den. Naar Reuter meldt verwacat men, dat de Sowjet-leiders nieu we voorstellen omtrent ontwape ning hébben gedaan. Volgens politici heeft Chroesjt sjef op de bijeenkomst van it bour-leiders gezegd: „Wij hebben Bij de voorverkiezingen in de Amerikaanse staat Pennsylvania is slechts een kwart van de kie zers opgekomen. Toen van de stemmen geteld was, was de standpresident Eisenhower 779.938 stemmen, Stevenson 507.282 stemmen. Kef au ver 21.726 stemmen. De naam van senator Kefau- ver stond niet op de stembiljet- Het aandeel van graaf Ber- nadotte en dat van Dr. Kersten. Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een witboek uitgegeven over de hulp verleningsexpeditie die de Zweed se regering in het voorjaar van 1945, na inleidende besprekingen met o.a. het hoofd der Duitse S.S., tevens minister van Buiten landse Zaken, Himmler, naar Duitsland heeft gezonden, waar door het leven van vele Scandina vische en Joodse bewoners van Duitse concentratiekampen kon worden gered. In het witboek wordt een uit voerig overzicht gegeven van de door graaf Folke Bernadotte, des tijds vice-voorzitter van het Zweedse Rode Kruis, gevoelde besprekingen en reizen naar Duitsland, die tot dit resultaat leidden. Bernadotte verkreeg in de nacht van 23 op 24 april 1945 na een vierde en laatste ontmoeting met Himmler, diens toestemming om alle geïnterneerden, voor wier vervoer hij zorg kon dra gen, naar elders af te voeren. Omtrent hei aandeel van dr Felix Kersten, Himmlers genees heer, in de bevrijding der geïn terneerden wordt gezegd, dat, al hoewel vast staat dat Kersten in december 1944 krachtige en suc cesvolle stappen bij Himmler deed voor de vrijlating van in Duitsland geïnterneerde Deense en Noorse burgers, terwijl hij ook bij latere gelegenheden aandrang in deze op Himmler uitoefende. In het voorwoord dat de Engel se geschiedkundige TrevorRo per schreef voor Kerstens boek „The Kersten Memoirs 1940,''45", dat in maart j.l. te Londen is ver schenen, wordt een overdreven beeld gegeven van Kerstens rol. Er wordt op gewezen dat Kers tens stappen wel een inleiding vormden tot de Zweedse pogin gen om de vrijlating van Deense en Noorse geïnterneerden te ver krijgen, doch dat de overeen komst, die graaf Bernadotte in februari 1945 met Himmler sloot ten deze in feite beslissend was. Opgemerkt wordt, dat Trevor Roper gebruik maakt van min der gedegen en niet zo veel om vattende bronnen, als die waar op het Zweedse witboek is geba seerd, waaraan wordt toege voegd, dat hij vaak. onvoldoende kritisch tegenover deze bronnen staat en herhaaldelijk „pertinen te onjuistheden" vermeldt. Volgens het Zweedse witboek is TrevorRopers voorstelling van zaken „consequent pro-Kers ten en anti-Bemadotte" ten vermeld, doch kon door aan hangers bijgeschreven worden. Kefauver had geen verkiezings campagne in Pennsylvania ge voerd. De 70 afgevaardigden die Penn sylvania naar de republikeinse nationale conventie - waar de republikeinse presidentskandi daat wordt aangewezen zal af vaardigen, zullen Eisenhower steunen. De meeste van de 148 afgevaardigden van deze staat naar de nationale conventie, die elk een halve stem hebben, zullen waarschijnlijk vóór Stevenson Zijn. Bij de voorverkiezingen in de staat Massachusetts heeft Steven son een nederlaag geleden, die niet te wijten is aan een republi keinse kandidaat, doch aan een democratische afgevaardigde van Boston naar het Huis van Afge vaardigden, McCormack. Steven sons belangrijkste democratische tegenstander voor het kandidaat schap, senator Kefauver, had ook in Massachusetts geen verkie zingscampagne gevoerd en zijn aanhangers gevraagd op McCor mack te stemmen. Volgens de niet complete uitslag kreeg Mc Cormack 26.901 stemmen tegen Stevenson 17.530. Senator Kefau ver kreeg toch nóg 3.938 stem men. Op de stembiljetten van de re publikeinen, waarop geen na men vermeld stonden, hebben 45.478 kiezers de naam van pre sident Eisenhower geschreven. Massachusetts zendt 38 afge vaardigden naar de republikein se nationale partijconventie en 80 naar de democratische conventie. een groot nieuw plan voor ont wapening". Er schijnen toen in terrupties geuit te zijn, waarop Chroesjtsjef gezegd zou hebben: „Als u er niets over wilt horen zal ik ook niets hierover vertel len." De persconferentie van gisteren werd uitgesteld, teneinde het mo gelijk te maken, dat de bespre kingen met premier Eden voort konden gaan. Volgens AFP heeft Chroesjtsjef zijn nieuwe ontwapeningsplan nen ook tegenover Stassen ont vouwd. De eerste faze zou er in bestaan, dat op drastische wijze beperkingen op het gebied van de conventionele bewapening waarvan het nut volgens hem door het huidige wetenschappe lijke peil toch reeds is achterhaald worden Ingevoerd. Over de verdere bijzonderheden van het nieuwe plan was woensdagavond nog niets bekend. Wel meent men aan te mogen nemen, dat het ge heel nieuwe aspecten heeft. huis. Een labourafgevaardigde had gevraagd of Engeland zou weigeren het Frans Britse ontwa peningsplan, als het door de Sow jet-Unie aanvaard zou worden, uit te voeren vóór de Sowjet-Unie heeft ingestemd met vereniging van Duitsland. Koning Hoessein heeft woens dag het ontslag van de Jordaan se minister van Buitenlandse Za ken, Dr. Hoessein Fachri el Cha- lidi, aanvaard. De minister is om gezondheidsredenen afgetreden zijn best genomen zullen zij ge volgd worden door onderhandelin gen over meer gedetailleerde voorstellen. DEMENTI OVER BEWEERD VERSCHIL VAN MENING IN REGERINGSKRINGEN OVER GESCHIL IN DE NEDERLANDSE ANTILLEN. Naar het A.N.P. van een offi ciële woordvoerder in Den Haag verneemt, is ten onrechte in en kele dagbladen in Nederland de indruk gewekt, dat in de Neder landse ministerraad 'n menings verschil zou bestaan ten aanzien van het te volgen beleid in de be kende controverse tussen gou verneur A. A. M. Struycken van de Nederlandse Antillen en het Antilliaanse kabinet. Het beleid van de minister van Overzeese Rijksdelen a.i., met betrekking tot het medewerken aan een oplossing van het gere zen meningsverschil tussen de gouverneur en de ministerraad van de Nederlandse Antillen heeft, aldus deze woordvoerder, de volledige instemming van het gehele kabinet. Van enig me- voor de politie hadden afgelegd, herroepen. Zij deelden de rechter mee, dat zij deze verklaringen hadden afgelegd, daar zij be dreigd werden. De Nederlandse diplomatiek vertegenwoordiging kan in de verdediging van de drie Nederlan ders bijstand verlenen, zei Sunar jo. Uimer zal vrij zijn zijn eigen verdediging te kiezen, maar het openbaar ministerie zal niet toe staan, dat de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in deze zaak bemiddeling verleent, daar Uimer een Indonesiscn staatsburger is. De officier van Justitie, Sunar jo, heeft gisteren medegedeeld, dat hij het officiële rapport ovei de dood van Jungschlager a.a vrijdag op de zitting van het landgerecht te Djakarta zal over leggen. Professor Slamet Imam Santoso, plaatsvervangend deken van de medische faculteit, die Jungschlager heeft behandeld en die het overlijdensattest heeft op ningsverschil, met name tussen gemaakt, is tosdag door de pro bepaalde ministers, is derhalve cureur-generaal onde g geen sprake. De Russisch-Britse ^besprekin gen, welke aanvankelijk gister ochtend zouden worden beëin digd, zijn woensdagmiddag voort gezet, zo heeft een woordvoerder van het „Foreign Office" bekend gemaakt. Premier Boelganin en partijse cretaris Chroesjtsjef, die een vrije middag zouden hebben, be sloten die tijd te gebruiken voor een verder gesprek met premier Eden. Zo nodig kunnen de Britse en Russische leiders elkaar ook hedenochtend nog ontmoeten. De voortzetting van het over leg was mogelijk, doordat de Russische leiders hadden beslo ten de persconferentie, die voor woensdagmiddag op het program stond, tot vrijdagochtend uit te stellen. Uit het feit, dat woensdagmor gen de Britse minister van han del, Thorneycrift, aan de bespre kingen deelnam, leidt men af, dat de Russen tot het laatste ogen blik pogen, tot een nieuwe han delsovereenkomst te komen. Een van de belangrijkste kwesties die nog geregeld moeten worden, is net opstellen van een slotcom muniqué. Engeland zal geen alomvattend ontwapeningsprogram kunnen uitvoeren zolang de hangende po litieke kwesties tussen Oost en West niet geregeld zijn. Dit bete President Eisenhower heeft woensdag op een persconferentie in Washington verklaard, dat hij geen enkel nut zag in een even tueel bezoek van de Russische leiders aan de Verenigde Staten, zolang zich geen nieuwe gezichts punten voordoen. Hij verklaarde dat de punten waarop overeen stemming tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten gewenst is, volkomen bekend zijn. Zij zijn op de twee conferenties die vo rig jaar in Genève gehouden zijn, uitvoerig besproken. Eisenhower verklaarde ook dat hij het rapport ontvangen heeft van het gesprek dat Harold Stas sen, zijn minister voor ontwape ning, dinsdag in Londen met de Russische leiders heeft gehad. Hij had het rapport nog niet be studeerd, maar voor zover hij kon zien. was er geen verande ring in de houding van de com munisten ten opzichte van con trole op de bewapening. Het Midden-Oosten. De president verklaarde te ho pen dat de vier extra torpedo- bootjagers, die onlangs naar het oostelijk deel van de Middelland se Zee gezonden waren, een sta biliserende invloed zouden uit oefenen. Ook zei hij bereid te zijn, wie dan ook, waar dan ook, te ont moeten, als dat in het belang van de vrede was, maar dat hij eerst degelijk overtuigd zou moeten geloofd, dat deze op meer ge bieden nuttig kan zijn dan alleen op het militaire dat op het ogen blik de nadruk heeft. Hij verklaarde, dat, hoewel hij al vele jaren groot belang stelt in de Navo, hij zich nu niet ver der uit kon laten over een even tuele uitbreiding tot politiek en economisch gebied. Wèl kon hij bekend maken, dat zijn minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, volgende week naar Pa rijs zal gaan om aan de raad van de Navo bepaalde voorstellen te doen. De Franse nationale vergade ring heeft woensdag opnieuw een Poujadistische afgevaardigde van zijn zetel vervallen verklaard wegens onregelmatigheden bij de verkiezingen. Door het ongeldig verklaren van mandaten zijn nu reeds zes van de 52 Poujadistische afge vaardigden in de nationale ver- Hij heeft de technische termen in het overlijdensattest uitgelegd, aldus Sunarjo. Na de uitleg va:i professor Slamer kwam men tot de gevolgtrekking, dat de ziekte van Jungschlager niet het direc te resultaat is geweest van het feit, dat hij twee jaar in de ge vangenis heeft doorgebracht Hij leed reeds geruime tijd aan ver hoogde bloeddruk, aldus Sunarjo Indonesisch kabinet besluit Het Indonesische kabinet heelt gistermorgen besloten een pro vincie West Irian in te stellen. Met deze -beslissing geelt de re gering uitvoering aan het tweede punt van haar programma. De residentie van West-Irian zal gescheiden worden van de Molukken, waartoe zij tot dusver administratief (behoorde. Een ad hoe-commissie, waarin ritting. hebben de eerste vice-premier. Mohammed Roem, de minister van Binnenlandse Z3ken, Sunar jo, en de minister van Staat, Rusli Abdul Wahid, heeft tot taak een wetsontwerp betreffen de de vorming van de provincie West-Irian binnen een week aan het kabinet voor te leggen, aldus heeft de minister van Voor- gadering hun zetel kwijt geraakt, lichting, Sudibjo, mede;; 'deeld. De democratische afgevaardig-1 kent echter niet, dat geen begin zijn van het nut van een derge- den hebben elk een halve stem. De republikeinse en democrati sche afgevaardigden naar de par tijconventies zijn echter niet ge bonden aan de uitslag van de voorverkiezingen. met de ontwapening gemaakt kan worden, zolang de politieke kwes ties niet geregeld zijn. Dit heeft de Britse minister van Staat Anthony Nutting woensdag verklaard in het Lager - Woensdag heeft een afgevaar digde in de Poolse volksvertegen woordiging verklaard dat, nu de „fouten van het verleden goedge maakt worden", ook gedacht moet worden aan het Poolse ver zetsleger uit de oorlog. Dit wordt gemeld door het Poolse nieuws bureau PAP. Hij zei dat ieder verzetslid naar rijn eigen verdiensten beoordeeld eerst sinds de oorlog dat er in Katholieken. Hij zei hierover: het Poolse parlement openlijk „Het belangrijkste, behalve we- over de Poolse verzetsbeweging derzijdse eerbied, is dat er op het van de oorlog gesproken wordt, j gebied van de ideologie van beide Deze beweging, die door de Wes- zijden verdraagzaamheid (betoond teljjke geallieerden gesteund J wordt, op socialistische basis", werd, en die in 1945 ontbonden is, j Een andere afgevaardigde vocht tegen de Duitse bezetters heeft, eveneens volgens het Pool en in de opstand van Warschau in 1944. Dezelfde afgevaardigde, Horo- dynski, sprak ook over de ver moet worden. 'Dit is voor het houding tussen Marxisten en se persbureau, 'n hartstochtelijk beroep gedaan voor „uitgebreide voorlichting van de gehele ge meenschap, die tot nu toe slecht voorgelicht is." lijke reis. Evenals in Formosa en andere gebieden, is het slechts de wens van de Verenigde Staten, dat de toestand in het Midden-Oosten gestabiliseerd wordt. Het is niet de bedoeling van Amerika zijn invloed uit te breiden, nóch in het Midden-Oosten, nóch elders. Geleide projectielen. De president verklaarde, dat de Verenigde Staten voor de ont wikkeling van geleide projectie len hun uiterste best doen. Hij verwierp de voorstellen om de proeven met waterstofbom men te laten vervallen. „Weten schappelijk onderzoek zonder proeven is zinloos en het onder zoek is nodig voor defensiewa pens", zo verklaarde hij. De Navo. Over de Navo zei president Eisenhower, dat hij altijd heeft In het gehele land, behalve aan de westkust, was woensdag over dag vrij veel bewolking. Maar het weerheeld vertoonde toch vrij grote verschillen. In de noorde lijke provincies kwamen namelijk veel buien voor, waarvan sommi ge met hagel en natte sneeuw ge paard gingen, zodat woensdag avond op de vliegvelden Leeuwar den en Eelde resp. 6 mm neer slag werd afgetapt die daar in 12 uur tijds was gevallen. In het VRIJDAG 27 APRIL. v.m. n.m. Breskens 3.06 3.30 Terneuzen 3.41 4.05 Hansweert 4.21 4.45 Walsoorden 4.31 4.55 ZON MAAN op onder op onder April 23.50 7.06 28 5.18 20.02 29 5.16 20.03 7.58 30 5.14 20.05 0.32 8.56 zuiden van het land daarentegen viel geen neerslag van betekenis. Deze weersverschillen hingen sa men met de aanwezigheid van een depressie voor de Deense kust, die voornamelijk het noor den van het land beïnvloedde. Overigens rijn de luchtdrukver- schillen boven geheel West- en Midden-Europa zeer klein en de beweging van- de druksystemen traag. Een nieuwe, weinig-ont wikkelde storing werd woensdag bij Ierland aangetroffen. De koers ervan was echter grillig, zodat nog moeilijk te voorzien is hoe groot de invloed ervan op het weer in ons land zal rijn. De tamelijk onstabiele lucht waarin we ons bevinden blijft echter ook vandaag aanwezig zodat de kans op plaatselijk en kele buien vrij groot blijft. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. Vrij koud. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Overwe gend zwakke wind. Vrij koud.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1