Binnenlands nieuws U-af «S< revmeae Mr Van Meerwijk nam afscheid van het Wit-Gele Kruis Persconferentie van Dulles RECHTSZAKEN BEURSOVERZICHT Het geheim van schoorstenen de zeven Hilversum krijgt een Vrederechter" AGENDA. TERNEUZEN. GEEN VERS BRGOD OP KONINGINNEDAG. HULST. Mendès-France getuigt in de Franse „Lekkenzaak" Achtergebleven kinderen in communistische landen KOEWACHT. Oostenrijkse reddingsploeg in moeilijkheden Opvolger van Glubb pasja naar Cairo De behandeling van de Portugese klacht tegen India Vanwege het feit dat mr P. van Meerwijk in zijn kwaliteit van voorzitter afscheid nam van bestuur en leden, was er voor de laarvergadering, die anders wei nig bezocht wordt, een vrij grote belangstelling. Mr Van Meerwijk opende de vergadering met enkele herinne ringen aan de activiteit in het afgelopen jaar, waardoor men wel tot de conclusie moest komen dat de Temeuzense afdeling van het Wit-Gele Kruis met zijn 550 leden, kerngezond is. De heer Van Meerwijk herin nerde vooral aan het feit, dat de eden, op een zeer hoge uitzonde- iing na, de verhoogde contribu tie van het vorig jaar zonder meer hadden geaccepteerd. Een bewijs, dat ieder lid overtuigd is van de noodzaak van deze maatregel. De secretaris wees op de ook dit jaar weer prachtig geslaagde Paasei-actie, waardoor weer kin deren uit onze gemeente kunnen worden uitgezonden. Vorig jaar waren het er zes. Dit jaar zal dat zeker niet mindfer zijn. Uit het overzicht van de pen ningmeester bleek de goede financiële toestand, waarin het Wit-Gele Kruis verkeert. De heer Van Meerwijk trad hierna af als voorzitter en in zijn plaats werd de heer F. Hagenaar met algemene stemmen gekozen. Ook mevr. Hamann-Andriessen werd met algemene stemmen in het bestuur herkozen, terwijl de ïeer W. van de Dries als nieuw bestuurslid toetrad. De heer Van Meerwijk sprak zijn grote waardering uit voor 't werk van de heren J. Dhont (secretaris) en F. Hagenaar penningmeester). Wat deze mensen tot nu toe gedaan heb ben voor 't Wit-Gele Kruis, kan niet beter, aldus de scheidende voorzitter. Na de pauze was er gelegen heid tot de rondvraag, waarop o.a. werd voorgesteld 'n afschrift van het jaarverslag naar de leden te sturen opdat deze ken nis kunnen nemen van de activi teiten der vereniging. Het was de 'ïeer Hagenaar die zei: „Wat zou er een geweldig werk worden verzet, wanneer iedere Katholiek iedere week slechts één uur apos- tolaatswerk deed". Van de gelegenheid om woor den van elfscheid te richten tot mr Van Meerwijk sprak als eer ste de heer W. Weterings namens de Katholieke fractie in de ge meenteraad. De heer Weterings wees op de wijze raad en grote steun die de K.V.P.-fractie heel vaak van hem had ontvangen en dankte hem ook voor zijn begees terende arbeid in zijn kwaliteit als voorzitter van de vereniging ,tot eenheid onder de Katholie ken van ferneuzen op politiek terrein. Najnens. deze instellingen bood de heer Weterings de scheidende voorzitter een herinering aan. Na de heer Weterings sprak de heer PL J. Colsen uit Sluiskil, die gedurende de 13 jaren dat mr Van Meerwijk in Terneuzen is ge veest, heel dikwijls met hem in contact is geweest. De heer Col- jen zeide dat mr Van Meerwijk eigenlijk altijd Zeeuws-Vlaming was geweest. Hij prees diens rui me blik en werk voor stad en ge wekt. Om dit tot uitdrukking te brengen, aldus de heer Colsen, benaderde het Vlaamse woord „Vrederechter" beter uw ambt, dan het Nederlandse „Kanton rechter." Spreker vervolgde: „Volgende week moet ik naar Hilversum. Ik zal daar dan ook tegen de men sen zeggen: Jullie krijgen geen kantonrechter, maar een vrede rechter Daarna dankte mr Van Meer wijk allen voor de goede en vrien delijke woorden. Hij had veel be wondering voor de „oude heer Colsen" die destijds op politiek terrein een grote concessie heeft gedaan. „Voor zulke offers zijn „mannen" nodig", aldus mr Van Meerwijk. Tenslotte sprak ook de geeste lijk adviseur pastoor Van Cam- pen woorden getuigend van gro te vriendschap en waardering voor mr Van Meerwijk, die hij niet alleen zag als de man van ruime visie en standvastig door zetten, maar ook als eenvoudige parochiaan, dié luisterde naar het woord van zijn herder, en vooral de man die durfde getul- en dacht daarbij speciaal aan het werk van de scheidende voorzit ter bij zijn actie tot hulpverle ning aan de priesters. Mr. Van Meerwijk spoorde allen aan één te blijven, naar voren te treden in bescheidenheid van het getal, maar met de vrijmoedig heid van het beginsel en sprak vervolgens over hetgeen de heer Hagenaar had aangekondigd, als een zeer „delicate" kwestie. Hij spoorde aan om de priesters, die in nood zijn, te helpen door een geldelijk offer. Velen zullen het vreema vinden, aldus spr., maar op vele pastorieën wordt armoe de geleden. Dit mag niet, want „wie het altaar bedient, moet van het altaar leven." Het is wel eens kwalijk genomen, dat aanvanke lijk aan een kleine groep mensen was gevraagd om hieraan steun te verlenen, want er waren velen, die gaarne daartoe bereid waren. De actie is als een sneeuwbal aan het rollen gegaan en rolt ver der. Door het comité van Ter- neuzen zijn reeds 20 parochies bewerkt en deze doen thans hier aan mede. Spr. besloot met allen op te wekken aan deze actie steun te verlenen. Na afloop der vergadering was er gelegenheid om persoonlijk van mr Van Meerwijk afscheid gen Hij roemde het vele werk te nemen, waarvan een zeer druk door mr Van Meerwijk verricht, gebruik werd gemaakt. GEEN BROMFIETSENLAVVAAI MEER IN EDE. B. en W. van Ede stellen de raad voor de bestaande plaatse lijke politieverordening zodanig te wijzigen, dat voortaan opge treden kan worden tegen het hin derlijk lawaai, dat bromfietsers vaak veroorzaken. Sinds de wijziging van het we- genverkeersregelement in 1953 is het rijden op een bromfiets met onvoldoende geluiddemping niet langer strafbaar gesteld en dat vinden B. en W. van Ede een leemte. De wijziging van de poli tieverordening is voornamelijk bedoeld om maatregelen te kun nen nemen, tegen diegenen, die defecte uitlaat van hun brom fiets niet tijdig laten vernieuwen of herstellen of die uit bravoure de uitlaat verwijderen om doel bewust lawaai te veroorzaken. WINKELDIEFSTAL. De Maastrichtse recherche heeft aangehouden een 54-jarige inva lide arbeider, P. F. K., nadat hij in een winkelmagazijn te Maas tricht een herenhemd had weg genomen. De man werd door winkelper soneel op heterdaad bij deze diefstal betrapt, maar hij nam de vlucht. Hij vergat echter dat de winkeldeuren alleen naar binnen opengaan en het gevolg was een botsing, waarbij twee deurruiten sneuvelden. Toch wist hij te ont snappen, maar op aanwijzing van burgers werd de man door de po litie aangehouden. Hij bekende aanvankelijk slechts de diefstal van het hemd, maar bij hem thuis werd een grote voorraad artikelen aangetroffen: overhemden, hoeden, lampen, dassen, kinderspeelgoed, sokken, aktentassen, een slipover, horlo ges en zelfs een elektriscne mo tor en een rozenkrans. De buit was netjes verpakt en gerangschikt in een kamer. Op een dinsdag gehouden pers- i-on teren tie heeft Dulles, de Ame rikaanse minister van Buiten landse Zaken, als zijn mening uit gesproken, dat de greep van de ^owjet-Unie op de „satellietsta ten" van Midden- en Oost-Euro pa Josser wordt. Dulles ontkende, dat de Ver- Franse bladen melden gruwelen uit Algerië De Franse bladen „France- Soir" en „Paris Presse" hebben dinsdag melding gemaakt van massamoorden, die de Algerijnse opstandelingen hebben gepleegd tegen de bewoners van de vallei van de Sóumman, die zich aan de zijde van de, Franse autoriteiten hebben geschaard. Een honderd bergbewoners zouden zijn afge slacht en drie dprpen met dé grónd gelijk gemaakt. Als een gevolg van deze moordpartijen zouden 300.000 Mohammedanen uit de vallei wegtrekken. De bladen spreken van een Algerijns Oradour". (Oradour is een plaats in west-Frankrijk, die ten tijde van de geallieerde inva sie in Normandië door de Duit sers werd uitgemoord.) Naar uit Algiers wordt gemeld, bedraagt het aantal slachtoffers ongeveer zeventig. De massa moorden begonnen in het week einde. toen verscheidene dorpen in het toetrokken gebied, dat in West-Algerië ligt, van de Fransen wapens kregen om zich te ver dedigen. De bevolking van Tichi-Afmir en Sidi-Bou-Azza werd voor het merendeel vermoord. In Arbala en Ichaben werden alle mannen gedood. Vrouwen werden ont voerd, of op afschuwelijke wijze gedood. Kinderen ondergingen hetzelfde lot. De Fransen, die talloze verzoe ken om wapens hebben ontvan gen, zijn in de vallei van de Sóum man een groot offensief tegen de opstandelingen begonnen. enigde Staten de koude oorlog met de Sowjet-Unie aan het ver liezen zijn. Het Westen had een grote zege in de koude oorlog be haald als de Sowjet-Unie ver draagzamer werd en als zij in haar optreden soepeler begon te worden. Het doel van de koude oorlog was niet het in stand hou den van de haatgevoelens jegens de Sowjet-Unie of het ontzeggen van enige toegang tot de vrije wereld aan de Russen. Dulles sprak over de Oosteuro- pese landen toen hem gevraagd werd of er enige aanwijzing was, dat de Russen zelf hun heer schappij over deze landen matig den. Dulles antwoordde, dat geen tekenen hiervan te bespeuren waren. Wel waren er tekenen, dat de greep van de Sowjet-Unie zwakker werd. Dit was 't gevolg van veranderingen in de Sowjet- politiek, die een zekere premier gesteld had op het Titoïsme. De „satellieten" waren van mening, dat president Tito van Zuid-Sla- vië het meeste voordeel verkreeg uit zijn betrekkingen met de Sowjet-Unie en de Westelijke we reld en vroegen zich af, waarom zij dit ook niet konden doen. Het belangrijkste kenmerk van het Titoisme achtte Dulles, dat het erkende, dat het communis me een nationale en niet een in ternationale organisatie kan zijn. Zonder rechtstreeks te doelen op het onlangs genomen besluit om de cominform te ontbinden, zei Dulles, dat als de Sowjet- communisten thans zeggen, dat communisme op nationale grond slag goed is dit de Polen, Tsjecho- Slowaken en anderen, die liever hun eigen nationale soort com munisme wilden hebben, dan aan de leiband van Moskou te lopen, grote vooruitzichten bood. Dulles besloot zijn verklaring over dit onderwerp met de woor den dat de Verenigde Staten' uit zien naar de dag waaron de Sow jet-Unie en de Verenigde Staten elkaar als vrienden en niet als vijanden beschouwen. WOENSDAG 25 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Gevaarlijke ontvoe ring". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Schattige vrouwtjes". De man is voor de officier vart justitie geleid. De diefstallen zijn gedurende de laatste drie maan den gepleegd in enkele grote win kelmagazijnen te Maastricht. GEVALLEN MANNEN IN AMSTERDAM Een inspecteur van monumen tenzorg is maandagmiddag van een steiger voor een perceel op de Herengracht gevallen en tien meter lager op de binnenplaats terecht %èkomen. Hij kreeg sleclits enige schaafwondjes en kon, na behandeling in het Bin nengasthuis, op eigen gelegen heid naar huis gaan. Van een fototoestel, een elektrische belich tingsmeter en een polshorloge, die de val meemaakten, bleven echter alleen de brokstukken over. Het ongeluk gebeurde op het moment dat een architect zich bij de inspecteur op de stei ger voegde, waardoor de planken losraakten. De architect kon nog een dwarsbalk vastgrijpen en zo een val voorkomen. Een uur later werd de negen jarige Gerard Voerman het Bin nengasthuis ingedragen. Hij was in de Van Diemenstraat van een stellage van 2% meter hoogte gevallen en met zijn buik op enige balken terecht gekomen. ■>-» DE ZAAK ANNEKE BEEKMAN VOOR DE HOGE RAAD Op dinsdag 8 mei zal de hoge raad de zaak Anneke Beekman behandelen. De eerste advocaat van de ge zusters G. M. L. van M. en E. M. van M., mr M. M. G. Th. de Kort te Bussum, heeft cassatie aange tekend tegen het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waar bij de dames werden veroordeeld tot resp. drie en zes maanden ge vangenisstraf. Ook de derde ver oordeelde in deze zaak, de ver tegenwoordiger C. J. F. B. uit Voorschoten, de vroegere pater A„ die tot twee maanden gevan genisstraf met aftrek was ver oordeeld, heeft tegen dit arrest cassatie aangetekend. MISLUKTE ROOFOVERVAL TE HOOGKERK. In de nacht van maandag op dinsdag is een roofoverval ge pleegd op de Coöperatieve Boe renleenbank te Hoogkerk. Finan cieel succesvol is die niet gewor den voor de beide gemaskerde indringers, die na een vechtpartij met de beheerder, de 55-jarige heer D. Siccama, diens echtge note en zijn dochter, op de vlucht sloegen toen alarm gemaakt kon worden. De familie Siccama was reeds naar bed toen de heer des hui zes onraad hoorde. Aanvankelijk dacht hij dat zijn zoon laat thuis kwam. Hij vroeg of deze het was, doch op dat moment zag hij twee gemaskerde indringers in zijn slaapkamer. Deze sloegen er met een hard voorwerp op los. De heer S. wist uit bed te komen en naar het platte dak te vluchten om daar alarm te slaan. Daarop namen de indringers de vlucht. De beheerder en zijn dochter, die inmiddels was toegelopen, kregen lichte verwondingen. De echtge note werd zodanig aan het ge zicht gewond, dat zij per ambu lance naar het Diaconessenhuis is gebracht voor behandeling. De politie heeft de zaak in on derzoek. VIADUKT IN BERGEN OP ZOOM. Door de uitbreiding die Bergen op Zoom na de oorlog heeft ge kregen aan de oostzijde van de spoorlijn RoosendaalVlissingen wordt reeds geruime tijd behoef te gevoeld aan een viadukt om het .verkeer van het nieuwe stadsdeel met de oude stadskern te vergemakkelijken. Na onder handelingen met de directie van de Nederlandse spoorwegen, die hiervoor een plan en een begro ting hebben opgemaakt, stellen B. en W. van Bergen op Zoom de raad thans voor, over te gaan tot het bouwen van een vjadukt nabij wachtpost 13, waarvan de kosten zijn begroot op 652.000,-. Het ligt in de bedoeling dit werk nog in 1956 uit te voeren. Hieraan zal dan tevens zijn ver bonden het bouwrijp maken van Plein 13, een voormalig militair terrein, dat reeds eerder door de gemeente van het rijk is aange kocht en dat in het centrum van de stad is gelegen. Nabij de Wouwseweg, wacht post 12 zal een tunnel worden aangelegd. De plannen hiertoe zijn echter nog niet in een zoda- Internationaal kapconcours. Op liet internationaal kapcon- cours om de „Gouden Tulp", dat dezer dagen gehouden werd, on der auspiciën van de Confédéra- tion International de la Coiffure, in „Believue" te Amsterdam, was als ere-president voor de afdeling herenkappen „Coupe Sculpture" en als jurylid van de afdeling dameskappen, uitgenodigd de heer R. van Grembergen-de Doel- der, alhier. Aanbesteding. Door de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht en toe zicht op gemeentewerken in O. Zeeuws-Vlaanderen werd in op dracht van het Terneuzense ge meentebestuur, aanbesteed het uitvoeren van riolerings- en be- stratingswerken in de Zuidland- en Zeven Triniteitspolders. Hiervoor werd als volgt ingè schreven Firma Gebr. De Bokx, Terneu zen 168.720; K. Lucassen, Wal soorden 170.420; Aann. bedr. M. P. Hol, Hulst ƒ171.120; Aann. be drijf W. J. de Bruijn, Terneuzen ƒ171.300; C. D. de Ruijsscher en Zoon, Biervliet 179.170; G. en A. Sponselee, Kloosterzande 199.000. De gunning werd aangehouden. Jbstzegeltentoonstelling. Ter gelegenheid van haar 30- jarig bestaan organiseert de post zegelvereniging „Zeeuws-Vlaan deren" in mei in de bovenhaal zaal van café „Du Commerce" op van café „Du Commerce" op de Markt een postzegeltentoonstel ling. nig stadium dat de uitvoering er van binnen afzienbare tijd kan worden tegemoet gezien. In het bakkersbedrijf zal op Koninginnedag, 30 april niet worden gebakken en bezorgd. Ook de winkels zullen op deze dag zijn gesloten. In verband hiermede kunnen de bedrijven, die sluiten, gebruik maken van de speciale arbeidsvergunning, welke normaliter geldt voor Pasen. Op 5 mei zal het bakkersbedrijf nor.,.„„. werken. WEL STOFZUIGEN TIJDENS TELEVISIE UITZENDINGEN... De president van de rechtbank te Haarlem, gisteren uitspraak doende in een kort geding, heeft de eiser, een bewoner van het Klein heilig land te Haarlem, niet ontvankelijk verklaard in zijn eis om een buurman te verbieden op uren waarop er televisie-uitzen dingen zijn, gebruik te maken van elektrische apparaten. Zouden deze apparaten storend werken, aldus de president, dan is er nog geen sprake van een onhoudbare toestand, noch van onverwijlde spoed tot beëindiging daarvan, zoals in de eis was gesteld. De apparaten van de gedaagde buurman vormen een deel van diens huishouden, en worden daarom veel gebruikt. Ook was de president van mening dat de eiser niet aannemelijk heeft ge maakt dat er sprake is van sto rende uitstralingen. Uit de behandeling van het kort geding was gebleken, dat het eigenlijk om een burenruzie ging. Een verzoek van eiser aan zijn buurman om geen elektrische apparaten te gebruiken tijdens televisieuitzendingen had geen resultaat opgeleverd. Daatóm had hij een kort geding aanhan gig gemaakt, en als eis gesteld gedaagde te verbieden tijdens televisieuitzendingen gebruik te iriaken van storende elektrische apparaten, met een dwangsom van honderd gulden per dag. Namens gedaagde was opge merkt dat niet uit te maken is wiens apparaten de storing ver oorzaakt hebben, en dat men in de toekomst geen stofzuiger e.d. zou kunnen gebruiken, als er de gehele dag televisieuitzendingen zouden zijn. VERDACHTE VALT OFFICIER VAN JUSTITIE AAN. In de grote zittingzaal van de arrondissementsrechtbank te Maastricht heeft dinsdagochtend een verdachte gepoogd, de offi cier van Justitie aan te vallen. Het was de 26-jarige mijnwer ker T uit Valkenburg, verdacht van het plegen van een roofover val met doodsbedreiging op de Valkenburgse bioscoop exploi tant Hirschberg. Verdachte vloog plotseling op en sprong over de tafel van de deurwaarder heen, op de lesse naar van de officier van Justitie, mr. P. O. A. M. van Mierlo. Deze sprong onmiddellijk achteruit, waarna de verdachte door vijf a zes parketwachters werd over meesterd en uit de zaal verwij derd. Tegen de psychiater had ver dachte reeds eerder verklaard, dat hij zich van het leven zou be roven als hij een langdurige ge vangenisstraf zou krijgen. De officier van Justitie, die verdachte als een gevaarlijk psychopaat beschouwt, eiste een gevangenisstraf van vier jaar en ter beschikkingstelling van de regering. Hierop zullen ook inzendingen van de jeugdpostzegelvereniging worden tentoongesteld. Als bijzonderheid kan nog wor den vermeld dat het voor de eer ste maal is dat er in Terneuzen een dergelijke tentoonstelling wordt gehouden. Indien blijkt dat hiervoor belangstelling bestaat, ligt het in de bedoeling dit in het vervolg meer te doen, Janseniusdag. Het lyceum te Hulst vierde zijn patroonsdag Jansenius. Deze dag ging gepaard met sportwedstrij den, voordrachten en toneelspel voor de leerlingen. Aan de ouders werd een toneel uitvoering aangeboden. Bij de opening van de ouder avond richtte rector Boezeman het woord tot de ouders. Hij wees op de vooruitgang die in de school in de loop der jaren had plaats gevonden. Naast het nieu we gymnastieklokaal, dat tevens als toneelzaal was ingericht, was er ook een geheel nieuwe vleugel gebouwd. Voor de leerlingen waren er naast deze zaal 12 douchecellen gebouwd, waar zij zich na de oefeningen konden verfrissen. De rector hoopte dat de ouders De gewezen premier van Frank rijk Mendès-France heeft dinsdag voor de krijgsraad verklaard dat de zaak der lekken, die is bedoeld als een onderzoek naar spionage tijdens de oorlog in Indo-China, is veranderd in een campagne tegen hem en zijn vroegere poli tieke collega's. Hij protesteerde heftig tegen de aanvallen, waaraan hij bloot staat en hij verdedigde zijn colle ga's tegen insinuaties en belaste ringen. Hij verklaarde, dat een der eer sten die aangevallen waren, zijn vroegere minister van Binnen landse Zaken, Francois Mitterand was. „Niemand durft Mitterand thans nog aan te vallen. Het is nu mijn beurt", riep Mendès-France uit. „Er zijn immigranten in Austra lië, die bijna de hoop hebben op gegeven ooit hun kinderen, die in communistische landen verblij ven, terug te zien". Dit is dinsdag te Sydney verklaard door mgr Crenman, voorzitter van het Katholieke federale immigratie- comité in Australië. Hij maakte bekend dat ouders 100 pond sterling aan communis tische regeringen hébben betaald in ruil voor de belofte, dat hun kinderen vrijgelaten zouden wor den, doch zonder enig resultaat. Ook zei hij dat oudere personen vrijgelaten worden, doch kinde ren, die nog een leven vol arbeids vermogen voor zich hebben, niet. een genoeglijke avond zouden hebben. Door enkele leraars en leerlingen werd opgevoerd „De Storm" van Shakespeare. Vooral 't décor van dit toneel was in één woord prachtig. Het spel werd prima opgevoerd en een welver diend applaus was dan ook ten zeerste verdiend. Na afloop werden aan de leraars Verdonschot en Hendriks een geschenk aangeboden, ter wij] de beide medespelende da mes bloemen ontvingen. Tijdens de pauze werd door het schoolbestuur aan de ouders en aanwezigen een verversing aan geboden. Aantrekkelijke hengelsport in -het vooruitzicht te Koe wacht. Voor de liefhebbers van de hengelsport van Koewacht en om streken kan het dit jaar een aan trekkelijk seizoen worden. De vissersvereniging heeft weer het initiatief genomen om pootvis uit te zetten op de kreek de Konijnenputten. Dezer dagen is weer 600 kg uit gezet waaribdj volgende week nog 400 kg volgen. In totaal is nu 3350 kg pootvis uitgezet waaron der 300 kg karper en het overige deel rietvoorn en brasem. Indien de financiën het zullen toelaten bestaat de kans dat nog een zeh ding zal volgen waarbij de kreek zal bevolkt worden met nog 40.000 stuks aal. De reddingsploeg van 80 man militairen, politie en Alpinis ten die in de Zillertal Alpen (Oostenrijk) heeft gezocht naar acht vermiste skiërs, is zelf in moeilijkheden geraakt. Zij heeft nog voor twee dagen voedsel én 27 man lijden aan uitputting en sneeuwblindheid. Bovendien wordt het lawinegevaar elk uur groter. Door zware sneeuwval kan men hen niet bereiken. Vliegtuigen heeft men tot nu toe wegens de harde wind ook niet kunnen gebruiken. Er bestaat echter goede kans, dat bet weer spoedig gunstiger zal worden. De hoop voor de acht skiërs waarnaar gezocht werd, is opge geven. Generaal Rady Enrrab, die de Britse generaal majoor Glubb op gevolgd heeft als chef van de Jor daanse generale staf, wordt 28 april in Cairo verwacht. Uit officiële -bron wordt ge meld dat het doel van het bezoek is contact met de Egyptische, lei ders op te nemen oyer de coördi natie van Jordaanse en Egypti sche defensieplannen. De Egyptische pers legt er de nadruk op dat deze (besprekingen een voortzetting zullen zijn van die welke generaal Rady Ennah op 17 april met de Syrische auto riteiten heeft gehad. LUSTELOZE MARKT OF LAGER NIVEAU De Amsterdamse effectenbeurs heeft gisteren een uitermate lus teloos verloop gehad. Gezien de onregelmatige stemming in Wall Street voelde zowel publiek als beroepshandel er weinig voor tot transacties over te gaan en de activiteit bleef dan ook beperkt. Bij de internationale soorten no teerde Kon. Olie gevoelig lager namelijk circa 752 tegen maan dag 763. Unilever kon zich nog het -beste handhaven op 383% cn AKU moest opnieuw enig terrein prijsgeven. Het rayonbedrijf sloot op 314 (317%). Philips lag ook betrekkelijk gunstig in de markt. Maandag is het dividend betaal- door AGATHA CHRISTIE 96) (Nadruk verboden), de tweede plaats en die laat ik m'n collega's van „Ik zelf niets. Ik heb aangeno men, wat de anderen me verteld hebben: dat het de lijfknecht van prins Michaël was." „Het kan zijn, dat het zo is. Maar ik zou graag zien, dat u het onderzocht. Vraag iemand, die 't weten kan, baron Loropretzjyl, bijvoorbeeld. Misschien was de man pas een paar weken in zijn tegenwoordige dienst. De voor mij geloof, dat hij eerlijk is. Maar je kunt nooit weten. Ik acht koning Victor bijvoorbeeld best in staat om zich in een ommezien in een vertrouwde bediende te verande ren." „Gelooft u werkelijk Lemoine viel hem in de rede. „Ik zal eerlijk met u spreken: Koning Victor is een soort van obsessie voor mij. Ik zie hem overal en in iedereen. Op het ogenblik, bijvoorbeeld, sta ik me af te vragen: zou het niet moge lijk zijn, dat die man, met wie ik sta te praten, die mr. Cade, ko ning Victor Is?" „U h-eeft het lelijk te pakken!" „Wat kan rtiij die diamant sche len? Wat kan mij het schelen, of de moordenaar van prins Michaël ontdekt wordt, ja of neen? Die kwesties komen voor mij pas in daarom aan Scotland Yard over. Ik ben naar Engeland gekomen met slechts één doel voor, ogen en dat doel is: Koning Victor te ai-resteren. Al het andere komt er voor mij niets op aan." „Eh denkt u, dat het u geluk ken zal?" vroeg Anthony, terwijl hij een sigaret opstak. „Hoe kan ik dat vooruit zeg gen," zei Lemoine. opeens neer slachtig. „Hm," zei Anthony. Onder het praten waren ze tot de vergaderzaal teruggelopen. Voor één van de openslaande deuren stond Battle; een Battle te oordelen naar zijn gezicht en houding die het niet naar de vleze ging. „Kijk die arme Battle daar staan," zei Anthony. „Laten we naar binnen gaan en herh wat opvrolijken." Hij bleef staan, (keerde zich naar Lemoine en zjei: ,;U bent feitelijk toch óók een eigenaardig type, monsieur Le- ■.tnoine.'' „In welk opzicht, mr. Cade?" ,f. „Wel," zei Anthony, „als ikr u geweest was, zou ik hei adresv dat ik u heb laten zien, Deslist opgeschreven hebben. Het kan zijn, dat het absoluut waardeloos is.... Maar aan de andere kant kan het zeer belangrijk zijn." Lemoine keek hem een poos lang strak aan. Dan schoof hij, met even een glimlach, zijn lin kermouw iets omhoog en liet An thony zijn manchet zien. Op het witte gesteven linnen stond in potloodschrift: „Hurstmere, Lang- ly Road, Dover." „Mijn excuus," zei Anthony. „Ik heb u onderschat." Hij knikte Lemoine vriend schappelijk toe en wandelde op rechercheur Battle af. „Wat sta jij daar ernstig te kij ken, Battle," begon hij. „Veel dingen om over te den ken. mr. Cade." „Ja, dat kan ik me begrijpen." „De zaak marcheert niet, mr. Cade.de delen passen niet in elkaar.'' „Ja, dat is een lamme boel," zei Anthony meewarig. „Maar" ging hij opgewekt voort, „als ik jou was, zou ik me er niets van aantrekken. Als je geen raad meer weet, kan je mij altijd ar resteren. Je hebt mijn voetaf drukken, vergeet dat niet!" Maal rechercheur Battle's hoofd stond niet naar schertsen. „Heeft u misschien, naar uw weten, vijanden hier in de buurt, mr. Cade?" vroeg hij. „Ik heb de indruk gekregen, dat één van de bedienden me niet mag," zei Anthony noncha lant. „Hij haalt 's middags de gekste manoeuvres uit, om de lekkerste groente niet te behoe ven presenteren. Waarom?" „Ze beginnen met anonieme brieven," zei rechercheur Battle. „Of eigenlijk, om precies te zijn, met één anonieme brief." „Over mij?" Bij wijze van antwoord, haalde Battle een opgevouwen blaadje „ordinair" briefpapier uit zijn zak en stak het Anthony toe. An thony vouwde het open en las: „Pas op voor Cade. Hij is niet, die hij lijkt." Anthony gaf het met een on verschillig schouderophalen te rug. „Niet anders? Kop op, Battle! Misschien ben ik wel de een of andere koning-incognito.'' Opgewekt fluitend ging' hij het huis in, liep de hal door en ging de trap op naar zijn kamer. Maar mét het sluiten van zijn kamer deur veranderde zijn gezicht. Het werd ernstig, bijna streng. Hij ging op de rand van zijn bed zit ten en staarde in gedachten voor zich uit. „Het begint er lelijk uit te zien," mompelde hij na een poos. „We moeten handelen. Maar het is verduiveld onaangenaam Nog een minuut of vijf bleef hij in dezelfde houding zitten, dan stond hij op en liep lang zaam naar het raam. Daar bleef hij staan en keek, zonder in het bijzonder op iets te letten, naar buiten. Maar opeens kreeg zijn blik richting. Hij kneep zijn ogen half dicht en tuurde.- En hoe langer hij tuurde, hoe meer zijn gezicht oplichtte. (Wordt vervolgd). baar gesteld zodat zowel de oude als de nieuwe aandelen respecüe velijk 8 en 2 procent noteerden Het onderscheid tussen de oude en de nieuwe aandelen is hier mede kqmen te vervallen. fjlot 327 tegen maandag 335%. Ook op de andere afdelingen viel bitter weinig te beleven. De scheepvaartsector sloot over het algemeen iets lager met uitzon dering van KPM die wegens in cidentele vraag twee punten yer beterde. Bij de cultures mpest Verenigde Deli een openingsver lies incasseren van vijf punten Voor dit papier volgde later geen herstel. Amsterdam Rubber, en HVA circa twee lager. De stem ming op de staatsfondsenmarkt blijft aarzelend. De nieuwe lening 1956 heeft haar niveau nog steeds niet gevonden en daalde gister middag van 9715/jg tot 97%. De andere soorten onveranderd of een fractie luier. Prolongatie 3 pet. BEURSINDICES 20/4 23/4 24/4 Int concerns 294.58 295.90 294.9! Industrie 172.83 173.18-172.91 Scheepvaart 168.94 169.12 168.56 Banken 150.95 150.79 150.62 Ind. fondsen 144.97 143.52 141.70 Algemeen 224.37 225.37 224.06 NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 742—750 Philips: 325—326 Unilever: 379%—382 Delimij 158 slot 743 slot 325 (752%) (327%) slot 379% 383% 157%) India zal zich niet verzetten tegen de aanwezigheid van een Pakistaanse rechter (Zafroellah Khan) bij het internationaal ge rechtshof in Den Haag, dat de klacht van Portugal tegen India zal behandelen. India heeft de grootste eerbied voor het interna tionale hof, zei een officiële Indi sche woordvoerder. In Pakistaanse persberichteh was gezegd, dat India zich tegen de aanwezigheid van de Paki staan zou verzetten en een Japan ner in zijn plaats wenste.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2