RADIO? Geen enkel woord ontgaat hem meer! '6 SPORTNIEUWS Eric de Noorman - De Romeinse Helm MARKTBERICHTEN Gemeenteraad van Sas van Gent 17! Wat brengt de PHILIPS UNIVERSEEL TRANSISTOR HOORAPPARAAT 325.-- By de ingekomen stukken be-' vond zich een verzoekschrift van de stichting Het Sasse Zwembad ixetreffende goedkeuring betref fende de openstellingsuren. Men is voornemens het Ibad op 6 mei a.s. te openen. Verder bevond zich bij de inge komen stukken een rapport van B en W. betreffende een onder- deuningsgeva] van Sociale Zorg. Oil rapport wérd uitgebracht naar aanleiding van een verzoek in de vorige vergadering van de heer Colsen. Uit dit rapport blijkt dat men met een toevallige sa menloop van omstandigheden hééft te maken gehad. Het onder zoek heeft echter wel geleid tot een grotere toenadering tussen Sociale Zorg en het Maatschappe lijk Werk. j Verder .bevond zich een schrij ven van de heer E. de Smit bij de ingekomen stukken, waarin deze zijn beklag doet over de zandleve- r antie voor het zgn. Stevensbos plan. Over dit onderwerp ontspon zich een hevige discussie. De lour- tfomeester deelde mede dat eerst aan de heer De Smit prijsopgave werd gevraagd en dat deze tegen viel Toen heeft men omgezien naar grond die te koop was bij de rijkswaterstaat. Toen bleek dat men deze grond kon aankopen heeftanen de vrachtrijders in Sas van Gent verzocht deze grond te vervoeren. Toen ook dit geen be vredigende oplossing bracht heeft men in overleg met de Centrale Dienst voor Bouw- en Woning toezicht besloten het gehele Ste vensbosplan in zijn geheel aan te besteden. Vooral de heren De Groff en De Maaijer hekelden het beleid van B. en W. De heer De Maaijer vroeg waarom niet aan allen te gelijk prijs werd gevraagd; dan zou het idee van benadering er niet geweest zijn. Wethouder Van Zantibeek vond de gang van zaken normaal. Men moet goed bedenken dat hier geen sprake is geweest van een aanbesteding maar van prijsaan vraag. Ook wethouder Scheffer beet •'((ducht van zich af. Toch kon het bij enkele raads leden de indruk niet wegnemen, dat men om de rel die zich over deze affaire is gemaakt de kop te kunnen indrukken, is overge gaan tot aanbesteding van het gehele project. Verder is er een rapport van B en W. naar aanleiding van het verzoek van de heer De Maaijer in de vorige raadsvergade ring om de lonen en salarissen van het gemeente-personeel ge lijk te schakelen met de industrie ir de kanaalzone. De voorzitter deelde mede dat dit niet zo eenvoudig zal gaan. Uit de discussie die volgde, bleek dat de meeste raadsleden voor verhoging van de salarissen zijn. WOENSDAG 25 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.1P Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.60 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Idem; 9.35 Water standen; 9.40 Lichte muz.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.15 Gr.; 12.30 Land_ en tuinbouwmeded.; 13.33 Gram.; 12.37 Middagpauze- dienst; 13.00 Nws; 13.15 Prome nade orkest; 14.00 Gram.; 15.35 Viool en piano; 16.00 Voor de leugd; 17.20 Gram.; 17.40 Koer sen; 17.45 Orgelspel; 18.15 Gr.; 18.25 Kamermuz.; 18.45 Spectrum van het Christelijk organisatie- en verenigingsleven; 19.00 Nws; 19.10 Deputaten vergadering van de A.R.-partij; 20.00 Radiokrant; 20.20 Militaire kapel; 20.50 Bui tenlands overzicht; 21.10 Samen zang; 21.40 Lichte muziek; 22.00 intern. Evangelisch comm.; 22.15 Kamerkoor; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 2315 Sportuitslagen; 23.20 Gram. Uiteindelijk kwam er 'n voorstel uit de bus om de lonen en salaris sen met ingang van 1 mei a.s. te verhogen met 6 hiermede vooruitlopende op 6 loonsver hoging die ultimo 1 september komt in de kanaalzone en even tueel aan de loonsverhoging bij het Rijk en Gemeente. Met 8 stemmen voor en 3 tegen werd dit voorstel aangenomen. Verder werd adhaesie Ibetuigd met een motie van de raad van Terneuzen betreffende de vrije veren over de Schelde. Z.h.s. worden goedgekeurd, een voorstel tot vaststelling nieuwe verordening op de keuring van waren in de gemeente; een voor stel tot vaststelling van het ko hier voor de hondenbelasting over 1956, een voorstel tot ver ging van het presentiegeld aan leden van de stembureaux; een voorstel tot vaststelling wedden en pensioengrondslagen van di verse gemeente-ambtenaren, een voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan Zandstraat met tetpuwingsvoorschriften De voorzitter deelde mede dat het ontwerp-uitbreidingsplan voor Sas van Gent inmiddels is aange komen en in B. en W. behandeld moet worden. Vóór dat dit uitbrei dingsplan in de raad komt zal men hierover eerst een contact avond beleggen met deskundige voorlichting. Aan de gymnastiekvereniging „T.H.O.R." wordt een subsidie verleend van 250 voor het orga niseren van een Olympische dag op 9 september a.s. 1600 wordt beschikbaar ge steld van de op de gemeentebe groting 1956 geraamde subsidie voor het Parochieel Charitatief Centrum en de classicale commis sie voor kerkelijke gezinszorg in Oost Zeeuws-Vlaanderen der N.H. gemeente. De eerste krijgt 1200, de tweede 400. De heer De Groff zou gaarne een verslag van het Par. Char. Centrum hebben aangetroffen. Aan de heer De Pauw wordt gemeentegrond in erfpacht gege ven aan de hoek Watermolenstr.- Bolwerk tegen een canon van ƒ0,15 per m2. De recognitie aan stoepengeld zal hier slechts ge deeltelijk toegepast worden. Aan de woningbouwvereniging Vooruit wordt gemeentegrond m erfpacht gegeven aan de Zand straat voor de bouw van 2 wonin gen en worden gelden beschik baar gesteld benodigd voor dit doel. Voor het vestigen van een nieu we politiepost annex 2 woningen wordt aan het Rijk 625 m2 grond verkocht gelegen aan de Paul Krugersdreef voor de som van 3906,25. De heer De Groff wordt geacht te hebben tegengestemd omdat hij tegen verkoop van gemeente gronden is. Aan het gemeentepersoneel zal worden uitgekeerd le een vakan tie-uitkering van 4 en 2e een uitkering ineens van 3 over 1955. Rondvraag. Voor hem is slechthorendheid niet langer een hinderpaal om zijn klanten vlot te bedienen. Groot of klein, iedereen kan hij duidelijk verstaan, dank zij het Philips universeel transistor hoorapparaat. J ■- Ï-. Duizenden slechthorenden in Nederland zijn met recht enthousiast over het Philips universeel transistor hoorapparaat, dat kan worden aangepast aan vrijwel elke graad en elke vorm van slechthorendheid De meest opvallende voordelen zijn: het kleinste hoorapparaat met het grootste aantal mogelijkheden verrassend grote versterking reeds met één batterijtje van 20 cent (batterijkosten slechts enkele guldens per jaar) ingebouwde ferroxcube luisterspoel (van groot nut bij het telefo neren en in vele kerken en theaters indien deze met een ringleiding zijn uitgerust) Overtuig uzelf en vraag vandaag nog demonstratie h a Denk U eens in, wat het betekent niet meer door slechthorendheid gehinderd te worden bij Uw werk. Voor Uw klanten is het praten niet meer zo vermoeiend en lastig. Juist daarom zult U er ook in Uw pri véle ven veel plezier van beleven. Elk geluid heeft weer zijn volle waarde door het rijke bezit van het akoestisch volmaakte Philips i 4* - universeel hoorapparaat. PHILIPS PHILIP5 universeel transistor hoorapparaat (incl. telefoontje en snoer) in etui Overleg eens met Uw dokter, welke nieuwe mogelijkheden het Philips hoorapparaat U biedt. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gr.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; lfc.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; ,11.00 Gevar. progr.; 12.00 Accordeonorkest, 12.30 Land- en 1.1 tinbouvrmeded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellings- ugenda; 13.18 Instr. kwint.; 13.45 Medische kroniek; 13.55 Gram 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.20 Hammond trio17.40 Pianospel; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Act.; 18.30 Gram. en Vara-varia; 18.35 Toe spraak; 18.50 Voor de jeugd; 19.00 Rotterdam 1956; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 Gevar. progr. voor de militairen; 20.50 Hoor spel; 22.05 Promenade ork.; 22.35 Caus.; 22.50 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Soc. nieuws in Esperanto; 23.20 Hammondorgel; 23.40 Gram. BRUSSEL: 11.45 Omroeporkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Mozart Homo riudens; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Gr.; 16.30 Amus. crkest17.00 Nws; 17.10 Pianore cital; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbe- «preki ig; 18.00 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Omroepkoor en ork.; 20.00 Hoor spel; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws. De heer De Braai vroeg nog maals de aandacht van B. W. voor de bouwvallige woningen aan de Groot Majoorstraat. Deze kwestie blijkt ook voor B. en W. heel moeilijk op te los sen te zijn. De heer De Groff vroeg hoe het staat met de gratificatie aan de mensen van de buitendienst tijdens de wintermaanden. De voorzitter deelde mede dat aan dit verzoek veel haken en ogen zitten. De heer De Groff drong er op aan deze kwestie met de meeste spoed af te werken. De heer De Groff heeft ook op gemerkt, dat de woning aan het Bolwerk, verhuurd aan de Stijf- selfalbriek, nog steeds leeg staat. Dat het heel moeilijk is om ar beidskrachten van boven de rivie ren naar hier te krijgen is be kend. Maar aan dit geval moet maar eens een eind gemaakt wor den en aan de directie een uiter ste termijn gesteld worden. Daar na moet de woning óf door iemand van de Stijfselfabriek be woond zijn óf moet de gemeente hem aan zich nemen. Deze ziens wijze werd door de meeste raads leden gedeeld. De heer De Groff informeerde hoe het stond met de bestelde straatstenen voor het zgn. markt- project. RES. TWEEDE KLAS C K.N.V.B. Middelburg 2—RCS 2 2—5; Zee land Sport 2Hontenisse 2 31; Zeelandia 2Corn Boys 2 04; Goes 2Breskens 2 11; Middel burg 3Terneuzen 2 12; Vlfs- singen 2Axel 2 42. AFD. ZEELAND K.N.V.B. le klas A: Domburg—Schoon- dijke 42. le klas B: KruiningenVogel waarde 63. Res. le klas: Kruiningen 2 Biervliet 2 5—2; Luctor 2—Clinge 2 3—1; Oostburg 2—Zeel. Sport 3 2—0. 2e klas A: Breskens 3—Groede 16; Zeeland Sport 4Retran- chement 1—1; Aardenburg 2— Noormannen 2 111. 3e, klas B: Clinge 3—Kwaden- damme 2 23; Koewacht 2Ro- bur 2 50; Sluiskil 3—Vogel waarde 2 06; Rapenburg Z Steen 3 4—3. WolfaartsdijkTern. Boys 06 Wolfaartsdijk startte met de wind in de rug. De eerste aanval len waren voor de Boys en reeds na 5 min. schoot Hakvoort een voorzet van rechts keihard op De voorzitter kon hierop mede delen dat men beslag heeft ge legd op een partij van 200.000 straatstenen, die zeer binnenkort geleverd worden. De heer Colsen vond dat men voor de woningtellers eerst con tact had moeten opnemen met het arbeidsbureau voor het inschake len van jeugdige werkloze hoofd arbeiders. De voorzitter deelde mede dat is geschied maar dat er geen werkloze hoofdarbeiders waren. Ook informeerde de heer Col sen, of er al stappen genomen zijn voor het verkrijgen van groter bouwvolume in verband met de nieuwe regeling die volgend jaar zal ingaan. Volgens de voorzitter bestaat de kans, na overleg met enkele andere gemeenten uit de streek dat Sas van Gent boven zijn nor maal contingent nog 20 woningen extra zal kunnen bouwen. Hierna volgt sluiting. doel. De bal kon niet voldoende worden gekeerd eh het was 01. Steeds bleven de Boys met goede combinaties het Wolfaartdijkse doel belagen en in de 15e min. sloeg een verdediger de bal uit het doel, waarna Hakvoort het vonnis voltrok, 0—2. In de 20ste min. ontkwam het Boys-doel aan doorboring toen een hard schot van Verstelle tegen de lat vloog. Door De Kraker werd het 03, gevolgd door een derde doelpunt van Hakvoort. 04. Hoewel in de tweede helft de Boys het windvoordeel hadden, kreeg Wolfaartsdijk wat meer gelegenheid tot de aanval over te gaan, doch de voorhoede werd door Meertens c.s. schaakmat ge zet slaagde er niet te scoren. Dees maakte met een schuiver na een half uur 05 van. Vijf minuten vóór het einde was het weer Hakvoort, die beheerst de keeper omspeelde en voor de eindstand 06 zorgde. PUSKAS VAN HET VELD GESTUURD. Ferenc Puskas, de aanvoerder van het Hongaarse elftal en van de legerclub „Honved", is door de scheidrechter van het veld ge stuurd tijdens 'n wedstrijd tegen ,Kiniszi". Op het ogenblik, dat zijn team genoot Machos in een botsing ge raakte met Matrai van „Kiniszi", maakte Puskas zich meester van de bal en schoot die in het doel van de tegenstanders. De scheids rechter kende het doelpunt aan vankelijk toe. Maar toen spelers van „Kiniszi" protesteerden, wendde hij zich tot de gx-ens- rechters, die verklaarden, dat Machos tegen Matrai een zware overtreding had begaan. Hierop annuleerde de scheidsrechter het doelpunt. Nu was het de beurt aan Puskas om te protesteren en hij wond zich daarbij zo op, dat dé scheidsrechter hem wegens onbehoorlijk gedrag naar de kleedkamer verwees. „Honved" won met 21. den dezer dagen terecht, ver dacht van het toebrengen van ernstig letsel aan de voetbal scheidsrechter Perucci. Tessaro wex-d vrijgesporken wegens ge brek aan bewijs, maar Mutto kreeg één jaar gevangenisstraf. Het strafbare feit waself jaar geleden gepleegd. In maart 1945 leidde de heer Alberto Pe rucci een voetbalwedstrijd tussen Villa Bai-tolomeo (Verona) en het bezoekende team van Cadidavid. Enkele minuten voor het einde leidde Cadidavid met 2—0. Eén der verdedigers van de bezoeken de ploeg raakte binnen het straf schopgebied de bal met de hand aan. „Penalty" werd er geroepen, maar scheidsrechter Perucci had wers klommen toen over de hek ken en de referee vluchtte naar de kleedkamer. Maar het publiek kreeg hem te pakken en voordat de politie hem kon bevrijden, had hij al enkele tanden verlo ren, aam aantal stompen en sla gen geïncasseerd en zijn kaak had het ernstig te verduren ge had. Vele weken lag hijin het ziekenhuis. Zijn toestand was ernstig en men vreesde voor zijn leven. Maar Perucci had een sterk gestel en langzaam, maar zeker werd zijn toestand beter. Een uitgebreid onderzoek naar de daders werd ingesteld, maar het hééft niet minder dan elf jaar geduurd voor en aleer men de beide schuldigen, Mutto en naai otwtiucuv.uiiv.1 - y niets geconstateerd. De toeschou- Eessaro te pakken kon krijgen. SCHEIDSRECHTERGEVAAR LIJKE BAAN IN ITALIË. Twee jonge mannen, Vittorlo Mutto en Erminio Tessaro ston GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: Rode tot circa ƒ28,50, ook in de vervoer-sector werden in het algemeen op deze prijs gehan deld. Witte ƒ28,75 tot ƒ29, VoedergTanen Zomergerst vast naar kwaliteit ƒ27,50 tot 28,75; pri ma 29.25; haver bij ruim aan bod moeilijk te plaatsen, naar kleur en droogte 26,75 tot 27,25; rogge niet getoond. Peulvruchten Flink aanbod. Groene erwten —met minder attentie 39,50; schokkers iets beter, 44.— en bruine bonen ca 47,50. AARDAPPELBEUBS ROTTERDAM. Klei-aardappelen, 35 mm opw. Bintjes 23,— tot 24,—; Be velanders ƒ19,tot ƒ20,Fu rore 23,— tot 24,—; Eigenhei mers ƒ19.— tot ƒ21,—; Eigehei- mers afwijkende kwaliteit 10, tot ƒ15,—; Bintjes afwijkende kwaliteit 16,tot 20, Zand-aardappelen, 35 mm opw. Noordeling 12,tot 13, Labertas 12,tot 13, Voer-aardappelen 2,50 tot 3,Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. Wegens exportstop geen note ring voor export. VEEMARKT BOTTERDAM. Op de veemarkt te Rotterdam werden maandag 2035 stuks vee aangevoerd, zijnde: 1141 vette koeien en ossen en 894 varkens. De prijzen waren als volgt: vet te koeien en ossen 2,60- 3,30; varkens (lev. gew.) 1,63—1,67. Alles per kg. Overzicht: Vette koelen en os sen: aanvoer korter, handel re delijk, prijzen ruim prijshoudend, prima's boven notering; v rkens (lev. gew.): aanvoer ruim, handel kalm en prijzen iets minder, af loop flauw en zouters boven no tering. ONTWERP INTERNATIONALE TARWE OVEREENKOMST EEN FEIT Op de internationale tarwe conferentie, die onder auspiciën van de Verenigde Naties staat, is dezer dagen overeenstemming be reikt over een ontwerp voor een nieuwe internationale tarweover- eenkomst, die op 1 augustus 1956 (de datum, waarop de huidige overeenkomst afloopt) in wer king zou moeten treden, aldus heeft het uitvoerende comité wb de tarwe-overeenkomst medegv deeld. De (besprekingen van dr internationale tarwe-conferenöe werden 28 maart j-L in Genévr geschorst en 16 april in Londen hervat. Het ontwerp voor de nieuwe overeenkomst voorziet in een minimumprijs van 1,50 dollar en een maximumprijs van 2 dollar per bushel voor de beste kwak teit Canadese tarwe, opgeslagen aan de grote meren- In Neder lands geld, en per 100 kg uiige drukt, is dit ongeveer 21 en 28 om tot een prijs in Nederland te- komen moeten hier de vervoers kosten nog aan worden toege voegd. De minimumprijs en de maximumprijs in de nog lopende overeenkomst bedragen respec tievelijk 1,55 en 2,05 per- bushel. i- De duur van de overeeakomsr zal drie jaar zijn. Enkele öeH-g" ties verwachten nog een laatste instructie van hun regering owe: de hoeveelheden, waarmede aan de overeenkomst zal worden deel genomen. Op woensdag 25 april zal een plenaire zitting van de conferentie in Londen worden ge houden. In de o n twe rp-o vereen - komst worden naast circa veertij! importerende landen de zes Vol gende exporterende landen ge noamd. Canada, Verenigde Sta ten van Noord Amerika, Austra lië, Argentinië, Frankrijk en Zweden. De gegarandeerde hoe veelheid voor het koninkrijk rier Nederlanden bedraagt volgens (F ontwerpovereenkomst 700.000 ton per jaar. Vuurgevecht bij Matsoe-eilanden Bij de Matsoe-eilanden, die in handen zijn van de Chinese nafie- naUsten, is zondag een vuurge vecht van 50 minuten geleverd tussen een nationalistisch oer logsschip en communistische tw* terijen aan de kust van Foekien. zo meldt het officiële „Centraal nieuwsbureau". Het oorlogsschip leed geen schade. 49. Twee ruiters na deren uit de verte en de Noren bespieden hen van achter de bomen. Eric herkent ze aan de ponies als krijgers van Moru. Svein wil er meteen op afstuiven, maar de Noorman houdt hem tegen. „Even geduld," zegt hij, „we moeten hen levend in handen zien te krijgen. Met een beetje geluk kunnen we hen overbluffen. Blijf hier achter en houdt hen scherp in het oog." Hij laat de krijgers naderbij komen en treedt hun dan plotse ling in de weg. Zijn hand opste kend, roept hij met krachtige stem: „Halt, geeft U over, ge zijt omsingeld." De krijgers blijken echter in het geheel niet uit het veld geslagen. Eric heeft de woorden nauwe lijks gezegd of een speer suist op hem af. Hij buigt zich diep ter zijde over zijn paai-d en ontgaat het dodelijke wapen nog maar net. Tegelijkertijd drijft hij zijn paard krachtig naar voren. Ziende, dat hij zijn doel heeft ge mist, wendt de krijger snel zijn paard, maar hij komt niet ver. Een pijl uit de boog van Axe doet hem uit het zadel tuimelen. De andere krijger is er onderwijl vandoor gerend. Zijn hielen in de flanken van zijn rijdier drukkend, zet Eric de ach tervolging in. Svein probeert nog de man de pas af te snijden, maar door een snelle wending van de vluchteling mislukt dit. Razend vlug neemt de man de wijk tussen de donkere stammen der bomen en Eric is genoodzaakt zijn paard nog tot groter spoed aan te zetten. „Er zullen nog wel meer van die knapen in de buurt zijn," zegt hij binnensmonds. Als deze de kans krijgt om hen te waar schuwen, zijn wij verloren." Heden overleed, na een langdurig geduldig ge- drdfeen lijden, onze lieve Moeder, Behuwdmoeder, Grootmoeder en Tante CATUARINA CORNELIA GORT, sedert 23 jdh 1942 wed, van Antbomc A. Scheele, in de ouderdom van 73 jaar. Leeuwarden, 22 april 'a€. Voor streek 31. Terneuzen j. MOES—SCHEHLE W. MOES Leeuwarden J. SCHEELE IJ. SCHEELE— MOERMAN J. MOERMAN— SCHEELE M. MOERMAN en Kleinkinderen. De overledene ligt opge baard in het Bonifarfus Hospitaal. De teraardebestelling zal plaats vinden woensdag 25 april a.s. op de N«w- derbegraafplaats. Vertrek van Voorstreek 31 om 10.30 uur.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3