Binnenlands nieuws Eric de Noorman - De Romeinse Helm De huwelijksplechtigheid Monaco in UIT DE PROVINCIE Drie procent loonsverhoging landbouw vrijwel zeker tn Hij is de dikste soep is de beste! Chicken PULLMAN P. WIELAND Zn Beursoverzichl Qonsumptiemelk iets duurder TERNEUZEN. KLOOSTERZANDE. Een Pullman schoen kent geen Uasm Sportief! BOMAANSLAG IN BUENOS-AIRES AGENDA. Aanbod in staatsfondsen Gistermorgen vroeg spande een heldere blauwe lucht boven het vorstendom Monaco, op de da? van het kerkelijk huwelijk vain zijn heerser, prins Rainier LU, met hare hoogheid Grace Patricia Kelly. In de kathedraal, die op een rots staat, die uitzicht biedt over .ie Middellandse Zee, waren een kleine 500 gasten, onder wie 2 ex-koningen, Faroek van Egyp te en Peter van Zuid-Slavië, en vertegenwoordigers van 25 lan- ien verzameld voor de kerke lijke inzegening. De nieuwe prinses van Mona- co, Grace Kelly, had zich ge mold in een gewaad van witte /.ride. De bruidsmeisjes en bloe menmeisjes droegen japonnen van witte organdie en taxzij. Grace schikte zenuwachtig /^aar sluier terwijl zij onder de marmeren trap in het paleis met kaar vader, John Kelly, •vachtte. Nu en dan maakte naar ernstige uitdrukking plaats voor een vluchtige glimlach. Op het met veie bloemen be- .aden bordes van de kathedraal wachtte mgr. Gilles Barthen, de bisschop van Monaco, de trouw- stoet op. Erewachten van Fran se, Britse en Amerikaanse ma trozen stonden aan weerszijden van een breed rood karpet voor de ingang van de kathedraal. Prinses Grace arriveerde in een lichte Rolls Royce. Zij schreed langzaam in de richting van het altaar, met haar vader aan haar /ijde. In haar gezelschap be vond zich ook haar biechtvader uit Philadelphia. Terwijl de erewacht stram in de houding stond, trad enkele minuten later prins Rainier de kathedraal binnen. Hij was ge kleed in een blauw-goud-zwarte militaire uniform. Hij werd bin- engeleid door zijn hofkapelaan Francis Tucker en mgr. Bar then; de getuigen volgden. De prins stelde zich ter rech- erzijde van prinses Grace en samen namen zij plaats voor het altaar. Ernstig en met ogen die naar het leek vol tranen waren, keek de prinses recht voor zich uit, terwijl bisschop Barthen haar eigenschappen van hart en ziel prees. De prins, met zijn horst vol onderscheidingen, luis terde aandachtig. Zich tot de prins wendend, zei mgr. Barthen: „Christus heeft u macht gegeven". Sprekend tot Grace riep de bisschop Sint Pa trick. de patroonsheilige van Ierland, waarvan de familie Kelly stamt, aan en haalde de woorden van de heilige aan: „Ik .ga mijns weegs, gelovend in God rafjn toeverlaat." Nadat de prins en Grace 'fikaar de geloften hadden ge daan, nam prins Rainier de trouwring van een zilveren schaal en schoof deze aan de vinger van zijn bruid. Nadat de prinses haar gemaal jen ring aan de vinger had ge- schovén, zegende de bisschop het paar. dat vervolgens ging zitten. Hierna begon de bisschop met het lezen van de mis. De kathedraal bood een schit terende aanblik. De tonen van het orgel mengden zich met de stemmen van het koor en de trompet-fanfares van de paleis wacnten. Het schip van de kerk was één kleurenschittering. De zwarte kostuums van de man nelijke gasten met hun glinste rende decoraties contrasteerden met de glanzende gewaden en stralende diademen van de vrou wen. Het koor zong Handels Halleluja, dat ook door de aan wezigen werd meegezongen. De pauselijke vertegenwoor diger mgr. Marella las een bood scnap voor van Paus Pius XII. „Overvloedige, goddelijke gena de afroepend voor het gezin, dat gij gaat stichten en voor het vorstendom Monaco, zenden wij u uit de grond onzes harten, ten teken van onze genegenheid, de apostolische zegen." Mgr. Marel la gaf vervolgens, sprekend in het Engels met een zwaar Ita liaans accent, de pauselijke zegen. Toen de plechtigheid was af gelopen, begaven de prins en prinses, die glimlachten en er gelukkig uitzagen, zich naar de open Rolls Royce buiten de ka thedraal, die de prinselijke stan daard voerde, voor een triomf tocht door Monaco. Langs de weg van de kathe draal naar de kapel stonden 200 meisjes opgesteld gekleed in witte blouses en rode met wit gestreepte rokjes. De stoet werd door de lucht gevolgd door en kele hefschroefvliegtuigen. Bij de kapel steeg prinses Grace, geholpen door de prins, uit de auto om haar bruids- bouquet van lelies van dalen, bij eengebonden met een ivoorkleu rige sjerp, aan de voet van het reliekschrijn neer te leggen. Nadat zij weer in de auto was gestapt zette de stoet zijn tocht voort over een route ^gedrapeerd met de vlaggen en standaarden van Monaco en de V. S. Om 12.10 uur arriveerde de stoet bij het paleis. PRINS RAINIER EN GRACE OP DE HUWELIJKSREIS. Prins Reinier van Monaco en zijn bruid zijn donderdagmiddag met het witte prinselijke jacht „Deo Juvante'' uit de haven van Monaco vertrokken voor hun hu welijksreis. Prinses Grace, gekleed in een licht grijs mantelpak met een bijpassende hoed, en de prins, in een blauw costuum, stonden sa men op de brug van het 300 ton metende jacht toen dit de haven uitvoer, gadegeslagen door een grote menigte. EX-KONING OTTO IS BOOS OP PRINS RAINIER. De 80-jarige ex-koning Otto I van Albanië, die op het ogenblik in Hamburg optreedt als degen slikker en vuurvreter, is boos op ■prins Rainier van Monaco, om dat hij niet is uitgenodigd voor de bruiloft. Het antieke beeldje, dat hij aan het bruidspaar had willen geven, heeft hij woedend kapot geslagen. Otto I is aan de vooravond van de eerste wereldoorlog vijf dagen koning van Albanië geweest, zo tekent A.F.P. hierbij aan. Zijn koningschap is, dat geeft hij zelf toe, het gevolg van een persoons verwisseling geweest. Hij was namelijk enthousiast als de echte koning ingehaald, toen hij op een station in Albanië aankwam, ge kleed in een fantasie-uniform van een rondtrekkend circus Het zeer grote mate van waat- «sbijnlijkbeid zal op 1 mei aan- «tunde een loonsverhoging van drie percent In de landbouw- CAO.'s kunnen worden vastge legd. lh ingewijde kringen verwacht men, dat de regering geen he rwaar zal maken tegen de wens -ar de werkgevers in de land bouw om deze loonsverhoging door te berekenen in de prijzen. Zoals men weet, gingen de land- arbeiderslonen in febr. j.L ook reeds met 3,5 tot 5 cent per uur naar boven. Desondanks is men in land- oouwk ringen vrij algemeen van oordeel, dat in de agrarische lo nen nog een tlinke achterstand bestaat in vergelijking tot de in dustrie-lonen Ben vraagpunt is, of in de land bouw twee percent extra, dus in totaal vier percent, vakantietoe slag zal kunnen worden betaald. De werkgevers hebben aange toond. dat deze secundaire ver Ooging alleen kan worden gege ven, indien ook deze in de prij zen mogen worden verwerkt. Men heeft de indruk, dat minis ter Mansholt deze kwestie in het kabinet zal brengen. De extra- vakantiebijslag mag namelijk niet in de prijzen tot uitdrukking ïcomen, hetgeen tot (inmiddels opgeloste) moeilijkheden in- de bouwvakken heeft geleid. In hoe verre de vraag of ook in de land bouw de minimum-vakantie van 12 op 15 dagen zal worden ge bracht, beantwoord zal worden, is voorshands niet duidelijk. De werkgevers zijn van oordeel, dat x>k deze kosten In de prijzen tot uitdrukking zullen moeten ko men. Door de loonsverhoging van februari en de zeer waarschijn lijke drie percent per 1 mei, zal de verrekenprijs voor melk, die voor consumptiedoeleinden wordt geleverd, moeten stijgen. De ver hoging van februari zou die prijs reeds op 25,65 cent per kg van 3,7 percent vet moeten brengen terwijl de drie percent van 1 mei -leze verrekenprijs op. afgerond, 16 cent zou brengen. Dit houdt dat de prijs voor consumptie- melk naar alle waarschijnlijkheid ingaande 1 mei over het gehele land met een cent per liter zal moeten worden verhoogd, zulks om te vermijden, dat een te zwaar beroep op het landbouw- egalisatiefonds zou moeten wor den gedaan ter subsidiëring van de dan te lage consumptieprijs in verhouding tot de verrekenprijs. Ook worden verhoogde garantie prijzen voor de aan de industrie te leveren melk verwacht. Ditzelfde geldt min of meer voor andere basisprodukten als tarwe en suikerbieten. De pro- duktie hiervan is echter minder arbeidsintensief dan de melkpro- duktie, terwijl de verkoopprijzen van het eindprodukt vrij zijn, zo dat eventueel verhoogde tarwe- en suikerbietengaranties voor de verbruikers niet ot nauwelijks merkbaar zullen zijn. Filmavond Nederlandsche Reisvereniging. Als laatste voorstelling in dit seizoen gaf de Nederlandsche Reisvereniging gisteravond in het Luxor Theater een filmavond over het Iberisch schiereiland. De heer P. J. Scheele verwel komde de aanwezigen en gaf naar aanleiding van het feit, dat de N. R. V. dit jaar haar gouden jubileum herdenkt, een historisch overzicht van de groei en bloei der N. R. V. In 1906 opgericht met het doel het reizen tijdens de vakantie, vooral naar het buitenland, voor velen mogelijk te maken, die er anders niet toe zouden besluiten, bleek reeds dadelijk een succes te zijn, dank zij de goede voorbe reiding der reizen en de service, die zij haar leden bood. In 1929 had de N. R. V. ruim 74.000 leden. Dit aantal liep in 1940 terug tot 60.000, maar steeg na de oorlog weer ieder jaar, zodat zij eind 1955 niet minder dan 130.000 leden heeft. De heer Van Lunteren van de N. R. V. gaf hierop in grote trek ken een historisch en cultureel overzicht van Spanje. Hij wees daarbij ook op het karakter van de bevolking en op het feit, dat Spanje een land van tegenstellin gen is. Ook Portugal, een land dat nog minder dan Spanje door Nederlanders wordt bezocht, ver dient de aandacht der leden. Daaagjb werden over deze beide lanaen films vertoond, die een machtige indruk gaven van de schoonheid der natuur en archi tectuur en levenswijze van deze volkeren met hun eeuwenoude geschiedenis. De belangstelling voor deze avond was niet bijster groot. De vierde St. Joris-wandeltocht Zaterdagmiddag zal alhier voor de 4e achtereenvolgende maal de St. Joris-wandeltocht worden ge houden. Voor deze wandeltocht bestaat ook dit jaar een grote belang stelling, want meer dan 300 in schrijvingen zijn reeds binnen gekomen. De drumband van de R- K. ver kenners uit Westdorpe zal de pad vinders (sters), gidsen en kabou ters, verkenners, voortrekkers en welpen uit Zeeland en Gent uitgeleide doen bij hun tocht van 20 km voor de groten en 10 km voor de kleintjes. Tussen half drie en drie uur wordt de inspectie van de deel nemers op de Markt afgenomen, waarna om 3 uur wordt afge marcheerd. Het eindpunt van de wandel tocht ligt dit jaar in het Jeugd gebouw aan de Kerkhoflaan. Zij die de mars volbrengen ont vangen een medaille en de beste groep een groepsprijs. De districtscommissaris voor Zeeuws-Vlaanderen ds L. S. Blom uit Aardenburg zal na afloop de prijzen uitreiken. Aanhangwagen kantelde. Gisternamiddag omstreeks kwart over zes reed een vracht auto met aanhangwagen van een meubeltransport-onderneming uit Schiedam door de gemeente in de richting van Perkpolderhaven. Hoewel de snelheid van de auto niet groot was, kantelde in de bocht nabij het gemeentehuis de dichte aanhangwagen en werd ongeveer 40 a 50 meter over de verkeersweg meegesleurd vóór dat de chauffeur zijn vrachtauto tot stilstand bracht. Een wielrijder die op het ogen blik van het ongeval dit trans port passeerde, wist zich nog ti.' dig in veiligheid te brengen. Daar ook verder geen persoon lijke ongelukken zich voordeden liep het verkeersongeval geluk wel bijzonder gelukkig af. MESTESTER BEEL MINISTER VAN OVERZEESE RIJKS DELEN ad. Officieel wordt meegedeeld De minister van Overzeese rijks delen, prof. dr. W. J. A. Kern kamp zal op medisch advies voor bevordering van zijn volledig herstel, nog korte tijd rust moe ten houden. Van 19 april af treedt de mi nister van Binnenlandse Zaken, dr. L. J. M. Beel, op als minister van Overzeese rijksdelen ad in terim. ISRAËLISCH-JORDAANS INCIDENT. In een Israëlisch-Jordaans in cident in het gebied van Hebron (Jordanië) is donderdag een Jor daans militair gedood en één ge wond, aldus is te Amman be kendgemaakt. Volgens een Israëlische woord voerder zijn woensdag een Is raëlische en een Jordaanse mili tair gesneuveld bij een schiet partij tussen twee patrouilles na bij Nehusan in de heuvels van Hebron. De Israëlische patrouille was, tijdens een normale ver- kennigstocht, door de Jórdaniërs beschoten. Later kwamen de Jór daniërs op Israëlisch gebied, waar zij een auto stalen waarmee zij naar Jordaans gebied reden, al dus de woordvoerder. Bij het gevecht werden zeven Israëliërs ernstig gewond. Hun voertuig werd in beslag geno men. Jordanië heeft een klacht inge diend bij de gemengde bestands- sommissie te Jeruzalem. Bij een onlangs gehouden concours om te weten te komen, wie in ons land nu wet de dikste was, is hij als overwinnaar uit de bus gekomen. Velen hebben elkaar de titel be twist, maar centimeter en weeg schaal hebben alle twijfel weg genomen Onder de verpakte soepen zijn er ook vele, «Jie elkaar om het predicaat „beste" de titel betwisten, maar er bestaèn geen attributen om dit vast te stellen. Hier moet U beslissen, hier zijn het alleen Uw smaak en Uw gevoel voor kwaliteit, die de doorslag geven. Hel heeft geen zin of wij beweren, dat OXO soepen de beste zijn; het is aan U om te bevestigen of wtj gelijk hebben. Tracteer Uw buisgenoten morgen eens op een bord verrukkelijke OXO soep (U kunt uit 7 soorten kiezen) en wij zijn overtuigd, dat OXO wat betreft smaak, geur en kwaliteit met het predicaat „beste' uit de bus komt. ©X© .Chicken"-kippensoep. Toma tensoep, Jutiennescep, Cham pignonsoep, Vermicellisoep, Aspergesoep, Bruinebonensoep BLOEMENCORSO OPNIEUW EEN WEEK UITGESTELD. Het koude voorjaar en de nacht vorsten hebben de bloei van de hyacinten sterk vertraagd en wel zo, dat de laatbloeiende kleuren, onder andere geel en oranje, op 28 april niet in voldoende hoe veelheid aanwezig zullen zijn. Op grond hiervan heeft het centrale comité bloemencorso woensdag avond besloten het corso in de bloembollenstreek uit te stellen tot 5 mei a.s. Er is deze week zondag op de velden nog niet bijzonder veel te zien. Enkele blauwe en roze vel den hyacinten staan al een week lang te kleuren, maar het gebrek aan zon verhindert hen in volle bloei te komen. De trompetnar cissen worden nu opgevolgd door andere en meer kleurige varië teiten, zodat deze bolsoort de meeste kleur aan de streek aan brengt. BOTSING TUSSEN DRIE AUTO'S OP RIJKSWEG BIJ OEGSTGEEST. Donderdagmiddag te ongeveer half vijf zijn op de rijksweg na bij Oegstgeest drie auto's met elkaar In botsing gekomen. Een Belgische personenauto, komen de uit de richting Amsterdam, trachtte met zeer grote snelheid enige voor hem rijdende auto's te passeren. Hierbij kwam hij in botsing met twee tegenliggers. Deze werden totaal vernield. De bestuurders van de twee Neder- andse auto's, die bij de botsing waren betrokken, zijn de heer G. V. uit Amsterdam en de 40-jari- ge heer H. uit Hillegom. De heer V. heeft een gebroken knie, een gebroken pols, een kaak- en een schouderfractuur, de heer H. liep een hersenschudding op. Beiden werden naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. In de auto van de voortvluch tige Belg, die het ongeluk ver oorzaakte, werd een partij boter aangetroffen. Alle drie de auto's zijn nagenoeg geheel vernield. GLASZETTER, VERLOOR EVENWICHT. De 20-jarige glaszetter A. K. uit de Faarlstraat in Rotterdam is woensdag bij werkzaamheden bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij om het leven geko men. Hij was er ruiten aan het inzetten op 't dak van een ketel makerij. Door een windstoot ver loor hij zijn evenwicht en viel met de grote ruit die hij droeg door een raam. 15 meter lager kwam hij op de vloer van de ketelmakerij terecht. K. werd naar het havenziekenhuis ge bracht, waar hij is overleden. OPLICHTER GEARRESTEERD. De politie te 's-Gravenhage tbrf***Dimxw SOlf heeft de 22-jarige R. R. H., zon der beroep, aangehouden. H. zocht cóntact met Haagse dames, die hij allerlei verhalen vertelde, on der anderde: dat hij huizen in Frankrijk had, dat hij eert Ame rikaanse schrijver en vlieger was, dat hij een rijke tante aan de Ri- vièra had wonen en dat hij ver scheidene debiteuren had die hem de ichoen woor uw voet zich in thuis voet» niet direkt konden betalen. Het eindigde er altijd mee, dat hij enig geld te leen vroeg. Zo is thans bij de politie aangifte bin nengekomen van een dame die H. in het tijdvak van november 1955 tot februari 1956 voor 800 moet hebben opgelicht. Vóór die tijd zou H. op deze wijze 3000 in bezit hebben weten te krijgen. Bovendien zijn er aangiften bin nengekomen van winkeliers, waar hij inkopen deed zonder te betalen. Op deze wijze wist hij o.a. een filmcamera in de wacht te slepen. H. is gehuwd. OUEHEIBKUNDIGE VONDST. De 10-jarige scholier Michel Janssen uit Mesch-Eijsden (L), heeft langs een landweg in de omgeving van Mesch een stenen bijl gevonden. De jongen heeft deze oudheidkundige vondst af gestaan aan zijn klasse-onderwij zer, de heer J. Warnier, die de bijl heeft vergeleken met foto's in geschiedkundige boekwerken, behorende bij de schoolbiblio theek. De bijl is niet geslepen doch ruw bewerkt, en vertoont enkele bewerkingskerven. Hij heeft de vorm van een stompe, gelijkme- nige driehoek. Aan de onderkant is de steel afgebroken. De bijl heeft een lengte van pl.m. 15 cm, de basis is ongeveer 7 cm, terwijl de grootste dikte ongeveer 2 cm bedraagt. Het wordt niet onmo gelijk geacht dat de bijl gebruikt werd door de Eburonen, die om streeks het begin van onze jaar telling in deze streken leefden. De vondst blijft voorlopig in het bézit van de onderwijzer. OLIEBORING TE ALMELO STOPGEZET. Van de zijde van de Ned. Aard oliemaatschappij ls meegedeeld, dat de olieboring aan de Graven- allee te Almelo zonder resultaat is beëindigd. De installatie zal nu worden afgebroken en de plaats van bo ring worden verlaten, waarna de werkzaamheden op de boring te Lutte bij Oldenzaal zullen her vat worden. AUTO OVER BE KOP BIJ CULEMBORG. Donderdagmorgen om negen uur is op rijksweg nr. 26 onder de gemeente Culemborg een perso nenauto, bestuurd door A. K. uit Leiden, bij het uitwijken voor een tegenligger over de kop geslagen. A. K. werd ernstig gewond. De tegenligger, een gele bestelauto, probeerde op Het moment dat de personenauto uit de richting van Utrecht kwam aanrijden, een voor hem rijdende auto te pas seren, waardoor er voor de per sonenauto geen ruimte op de weg overbleef en de wagen in de berm raakte, begon te slingeren en over de kop sloeg. AMSTERDAMS WINKELIER GAF VERLOPEN 100-GULDEN BILJET UIT. Op verzoek van de Haagse po litie heeft de Amsterdamse poli tie de 31-jarige winkelier, J. van E., aangehouden. Van E. zou in Aken zijn geweest, waar iemand hem een verlopen biljet van 100 gulden had gegeven met de vraag of hij dit in Nederland kwijt kon raken. De winkelier heefl het biljet in een café in Den Haag uitgegeven. De café houder koesterde wel enige arg waan, maar Van E. beweerde, dat het een nieuw biljet was. ONGEVAL EIST SLACHTOFFER. Tijdens werkzaamheden aan een waistuig in de walserij west bij de Koninkl. Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden zijn woensdagochtend twee bankwerkers in de enkele meters diepe walsput gevallen doordat een rooster, dat bij dit werk wordt gebruikt, brak. Één van de mannen, de 35-ja- rige gehuwde H. J. F. Vonk uit Velsen-Noord, moest met ernsti ge kwetsuren aan het hoofd in het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen, waar hij 's middags is overleden. Pullman herenmolière een sportief genoegen Zeer comfortabel door brede leest In zwart en bruin, mei rubberen vorm- of leren zool schoen waar uw voet zich in thuis voi NoorcLstniat 43 Bijkstraat G5 TERNEUZEN Nabij de ambassade van Para guay in Buenos Aires zijn don derdag twee bommen tot ont ploffing gekomen. De aanslag viel samen met de aankomst van de onderminister van voorlich ting van Paraguay, Raul Noug- hues, op een vertrouwelijke mis sie. In huizen rondom het ambas sadegebouw sprongen de ruiten en kwamen scheuren in de mu ren. De bomaanslag volgt op aan vallen tijdens 't afgelopen week- einde op Argentijnse studenten in Paraguay door volgelingen van president Alfred Stroessner. De aanvallers riepen bij deze gele genheid leuzen als „lang leve Peron". Reizigers uit Asuncion, de hoofd stad van Paraguay, hebben bij aankomst in het buitenland ver klaard dat de binnenlandse toe stand in dat land niet stabiel is. De universiteit is gesloten en H0 studenten bevinden zich in de gevangenis. Alle uitgaande pers telegrammen worden streng ge censureerd. VRIJDAG 20 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „Love me or leave, me". Concertgebouw, 8 uur: Klucht in 3 bedrijven „Papa is professor". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Mysterie der twee vrouwen". ZATERDAG 21 AJPWL. TERNEUZEN: Luxor-Theater. 8 u.: „Love me or leave me". Concertgebouw, 8 uur: „Het zwarte schild". Gemeentehuis, 10 u.Aan besteding uitvoeren riolerings- en bestratingswerken in Zuid- land- en Zeventriniteitspol- der. Parochiehuis, 7.30 u.: Prijs kaarten. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Magnificent Obses sion". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Mysterie der twee vrouwen". 46. Aan weerskanten van de beek brandt het hier en daar nog. Vóór ze verder gaan is het nodig te weten hoe de loop van het beekje is. Zou het een bocht maken, dan is de kans groot, dat de brand gestuit is en staan de krijgers van Tugwal hen natuurlijk ergens aan de over zijde op te wachten. Erwin en Axe gaan door de bedding van de beek vooruit om te verkennen, want Eric heeft de zorg voor het zieke meisje en Svein laat voor geen goud Tugwal bui ten zijn berejk komen. De rook is verstikkend en be nauwd, doch Eric bemerkt dat de brand zo goed als uitgewoed is. Eric en Svein volgen langzaam. Het beekje wordt allengs breder en blijkt tenslotte uit te monden in een rivier, waarvan ze de andere oever door de dikke rookwolken niet kunnen onderscheiden. DE WERVELSTORM IN PORTUGEES OOST-AFRIKA. Naar thans bekend is geworden zijn meer dan 200 inheemsen om gekomen bij de wervelstorm, die de gebieden Nampula en Niaasa (Portugees Oost-Afrika) eerder ip deze maand heeft getroffen. Et zijn nog vele gewonden en enige dorpen zijn van de buitenwereld geïsoleerd. Gisteren was de dag der in schrijving voor de nieuwe 3% lening 1956 ten laste van de Ne derlandse staat tegen 99 Voor zover onze informaties strekten was er een groot aantal inschrij vers maar merendeels voor klei nere bedragen. Tot dusver o*t braken de grote instellingen zo als de verzekeringsmaatschap pijen. De oorzaak hiervan werd daarin gezocht dat de markt zieti inmiddels aan het nieuwe rente niveau heeft aangepast. Men zag het gisteren aan de guldenste ningen die over de gehele linie van aanbod hadden te lijden zó dat bijvoorbeeld investerings-cer ttficaten op 97% belandden. Hel resultaat van de inschrijving wordt uiteraard met belangstel ling afgewacht. De aandelenmarkt trok de aan dacht door een merendeels stij gende koersbeweging vooral voot Koninklijke Olie die woensdag avond op een nieuw hoogtepunt van 760 is gekomen. Gistermid dag bewoog de koers zich tussen 754 en 757 onder vrije grote be langstelling. Trouwens de gehele markt was veel geanimeerder en wat speciaal verbaasde was de koersstijging in de Indonesische sector. Na aarzelende opening werd hier een stijgende richting ge volgd die voor Verenigde Deli zeer opmerkelijk was. Dit tabaks fonds was per saldo acht punten beter. Amsterdam Rubber hei- stelde krachtig na zwakke ope ning. HVA was goed prijshou dend. In de internationale hoek wa ren Unilever sterk gevraagd én 7 punten beter. Philips en AKU eveneens aan de vaste kant. De scheepvaartmarkt deed het zeer kalm aan. jProlongatie 3 procent. Uit de schemerige nevel doemen de gestalten van Erwin en Axe op. Eric wil op hen toetreden, maar ze wenken nadrukkelijk, dat hij moet blijven staan. Naderbij gekomen fluistert Er win: „We hoorden paarden brie sen. Er zijn vermoedelijk krijgers» van Tugwal aan de overzijde van de rivier. „Als je ook maar één kik durft te geven," sist Svein plotseling tot de van schrik ineenduikende Tug- wfkl, „zal ik zorgen, dat (leze ook c!e laatste zal zijn j?)Ugwa] belooft Punterend, zich stil te zullen houden. „Het hele gebied vetrti de brand ^"natuurlijk omsingeld,"jzegt de of)rman zachtjes. „Maart we heb ben hier tenminste nog de bescher ming van de rook, die Noordwaarts trekt, dus moeten we er ook hier doorheen zien te komen." Dicht onder de oever blijvend, vol gen ze een eindweegs de rivier stroomafwaarts. Heel behoedzaam waden ze naar de overkant. De grijze rook verbergt hen vol komen en juist als' ze moeizaam tegen de oever zijn opgeklauterd, horen ze tot hun ontsteltenis een stem roepen: „Wachtwoord". Het antwoord volgt ogenblikke lijk: „Daglicht Het blijkt, dat de krijgers van weerszijden elkaar tegemoet moe ten lopen om de oever te bewa ken. Een der krijgers roept: „Hé Ben jij in de rivier geweest? Ik meen iets in het water te hebben ge hoord." NABEURSKOERSKN Kon. Olie: 757%—751 Unilever: 368%—367 slot 753 slot 368 (756%) (-368) Int. conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSIN DICES 17/4 18/4 19/4 286.45 290.26 294.41 171.61 171.81 172.74 168.37 169.69 169.88 151.44 150.79 150.62 142.07 142.79 143i52 219.87 221.86 224.13

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2