4 smaken Laffe Egyptische aanval Israëlische school op Grace Kelly in Monaco Vuurgevecht op Cyprus f 85 ct Herziening van vonnissen in Tsjecho-Slowakije VRIJDAG 13 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3739 EERSTE BLAD Amerikaanse divisie pantserwagens naar het Midden-Oosten Franse reservisten naar Algerije Nieuwe statuten voor Albanese partij Arabische Liga wil Frankrijk gaan boycotten Libanees-Syrische besprekingen Bescherming bevolking in de Sowjet-Unie LA WREN TI TSANAF tta smaakt beter J Gaan Amerikaanse mariniers op Grieks gebied oefenen De staking in Denemarken Succes voor Stevenson in Illinois De staking in Spanje HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per adyertent.ie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Intending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nel 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; pe: maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. EGYPTISCHE ST11AALJAOË& lUiV t.N' ISRALLISC Iï GEBIL D NEERGESCHOTEN Egyptische commandotroepen hebben woensdag bij een aanval op een Israëlische school drie jongens en een onderwijzer gedood yjjf gewbnd, zo heeft een Israëlische woordvoerder bekend jj,, Egyptenaren deden een overval op een school te Tzifrija, nabij Sjjafrlr, en openden met automatische pistolen het vuur op dertig leerlingen die in gebed waren verzonken. Volgens ooggetuigen hadden enige leerlingen, die de Egyptenaren hadden zien aankomen, nog gepoogd de deur te barncaueien. iwee Bgyptenaren forceerden echter de voordeur en de anderen drongen het gebouw aan de achterkant binnen. De slachtoffers waren jongens van 14 tot 16 jaar. De school, waar landbouwonderwijs wordt gegeven, ligt nog geen kilometer ten noordoosten van Sjafrir, waar dezelfde Egyptische commando-groep kort tevoren een autobus had aangevallen, waarbij zes personen werden gewond. Ongeveer op dat tijdstip had radio-Caïro bekend gemaakt, dat alle commandotroepen het zou gaan om 300 man op hun bases waren teruggekeerd. De jongfe onderwijzer overleed pas enige tijd later aan de opge lopen verwondingen. In een dorp in de buurt werden drie personen, onder wie een jong meisje gewond door een handgra naat die door een raam naar bin nen werd geworpen. Deze aanval werd door dezelfde groep ge pleegd evenals de aanval op de bus. De woordvoerder zei, dat Egyp te met deze aanvallen wel een duidelijk antwoord had gegeven op de oproep van de Verenigde Naties om de vijandelijkheden te staken. De woordvoerder noem de deze aanval „een gemene en berekende hervatting van de ag- gressie tegen Israël". De Egyptische commando's hebben volgens het officiële Egyptische persbureau 50 over vallen op Israëlisch gebied uitge voerd als „vergelding voor de aanval" van Israël op de burger bevolking in het gebied van Gaza. De Israëliërs leden zware ver-, liezen, aldus dit bericht. Van de 300 commando's die aan de actie deelnamen, zijn er tien gesneu veld. Een Egyptische straaljager is na een luchtgevecht door Israë lische vliegtuigen neergeschoten, aldus is donderdag van Israëli sche zijde te Jeruzalem verno men. Vier Egyptische straaljagers waren boven Israëlisch gebied „Wij hebben hier niets op te zeggen", aldus luidde de com mentaar van een woordvoerder van het .Amerikaanse ministerie van Landsverdediging op een be richt in de „Hartford Times Con necticut", inhoudend dat de thans, als onderdeel der NAVO- troepen in Europa gelegerde tweede Amerikaanse divisie pant serwagens, „zo snel mogelijk" naar het Midden-Oosten zal wor- overgebracht. Het blad, dat zijn bericht ba seert öp te Washington van be trouwbare zijde verkregen in lichtingen, meldt verder dat Amerikaanse troepen in de ko mende dertig tot veertig dagen in het Midden-Oosten zullen .lankomen en dat zij mogelijk in Saoedi-Arabië zullen worden ge legerd. De derde Amerikaanse pant serdivisie zou de tweede in Euro pa vervangen. Tegenspraak inzake over brenging van Amerikaanse divisie naar het Midden- Oosten. Een woordvoerder van liet Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft het be richt in een Amerikaans blad, dat de tweede divisie pantser wagens binnenkort van Duitsland naar het Midden-Oosten, met name Saoedi-Arabië, zal worden overgebracht, met nadruk tegen gesproken. In antwoord op een vraag, of deze tegenspraak van toepassing was op iedere overbrenging van Amerikaanse troepen naar het Midden-Oosten, antwoordde de woordvoerder, dat hij niets van een dergelijke troepenverplaat sing wist. doorgedrongen, waar zij door 2 Israëlische straaljagers aange vallen werden. Eén der Egypti sche toestellen werd neergescho ten. Beide Israëlische keerden op hun basis terug. De piloot van het neergescho ten toestel is later op Israëlisch gebied, twee kilometer van de grens, aangetroffen. Hij had slechts enkele verwondingen op gelopen. Drie Israëlische stiraifl jagers hebben donderdagavond het Jor daanse luchtruim geschonden en een Arabisch passagiersvliegtuig nagejaagd, .aldus heeft een Jor daanse woordvoerder meege deeld. De woordvoerder zei dat de straaljagers niet hebben gescho ten en dat het passagiersvlieg tuig veilig te Cairo is gearri veerd. State Department weet niet van Israëlisch ultimatum. Lincoln White, woordvoerder van het State Department, heeft in antwoord op een vraag van een journalist gezegd niets le weten van een „ultimatum", dat door Israël aan de Verenigde Sta ten gesteld zou zijn (dit sloeg op een bericht, volgens hetwelk Ben Goerion zondag toegezegd zou hebben dat Israël in de volgende 48 uur geen represailles zou ne men voor Egyptische aanvallen maar zich daarna zijn vrijheid van handelen zou voorbehouden zo Egypte niet beloven zou van vijandige daden af te zien). Israëlische afgevaardigde over Arabische boycot. Op de elfde zitting van de eco nomische commissie voor Euro pa (E.C.E.) te Parijs heeft de Is raëlische afgevaardigde, Bartur, gewezen op de „economische oor logvoering" van de Arabische landen tegen Israël. Zelfs de Israëlische handel met Europa wordt belemmerd door inmenging in de vrijheid van de scheepvaart, het aanleggen van zwarte lijsten van schepen die Is raëlische havens aandoen, opzeg ging van commerciële rechten van Europese luchtvaartmaat- maatschappijen en discriminatie tegen industriële en handelfir- ma's die met Israël werken. Barut noemde vooral de belem mering van de scheepvaart door het Suezkanaal een schending van internationale beginselen. In sommige landen kunnen maat schappijen die door de Arabische boycot getroffen worden zelfs niet rekenen op steun van de eigen regering. Er zijn gevallen bekend dat Westeuropese rege ringen scheepvaart-, luchtvaart-, en handelsmaatschappijen gead viseerd hebben zich aan de Illega le maatregelen te onderwerpen, zo zei hij. if In een bomvrije kelder in het verwoeste getto van de Poolse stad Czestochowa zijn de lijken van 300 Joden gevonden. Men ge looft, dat het verzetslieden zijn geweest die daar in 1943 door de nazi's terechtgesteld zijn. De Franse ministerraad heeft zich woensdagavond verstrek kende volmachten toegekend om eventueel maximaal 200.000 re servisten ter versterking van de reeds in Algerië aanwezige troe pen op te roepen. Volgens de genomen besluiten zullen officieren en onderofficie ren van alle lichtingen onder de wapenen geroepen kunnen wor den. Men verwacht dat in de ko mende drie weken 75.000 reser visten opgeroepen zullen worden. In de kabinetszitting, waarop deze besluiten genomen werden, u Mendès-France, minister zonder portefeuille, Mollet scherp gekritiseerd hebben omdat hij niet genoeg nadruk zou leggen op politieke hervormingen in Alge rije. Ook zou Mendès-France harde woorden gewisseld hebben met Robert'Lacoste, minister met standplaats Algiers, die er steeds op aangedrongen heeft dat vóór er sprake kan zijn van politieke en andere hervormingen, de op stand eerst onderdrukt moet worden. Het centrale comité van de communistische partij van Alba nië heeft op een voltallige verga dering de tekst van nieuwe sta tuten goedgekeurd, waarin de nadruk wordt gelegd op het be lang van het „Leninistische be ginsel van democratisch centra lisme" en waarin de „persoons verheerlijking" veroordeeld wordt, aldus meldt radio-Tirana. Het nieuwe statuut zal het col lectieve leiderschap binnen de patij versterken. Het statuut zal op het derde partijcongres, dat in mei gehouden wordt, worden besproken, aldus dit bericht. AMERICAN VIRGINIA HALF ZWAAR ZWAAR De raad van de Arabische liga heeft besloten een technische commissie in te stellen, die een studie zal maken van het pro bleem van een politieke, cultu rele en economische boycot van Frankrijk, aldus heeft de secre taris-generaal van de liga, Abdel Khalek Hassoenan donderdag meegedeeld. Deze commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van de lan den die lid zijn van de organi satie, zal zo spoedig mogelijk verslag uitbrengen aan de raad. De raad van de liga heeft don derdag zijn 25ste gewone zitting besloten met een dringend be roep op de leden-staten intussen de actieve steun aan de Algerijn se nationalistische beweging voort te zetten. Een Libanese delegatie, o.l.v, premier Jafi, die wordt verge zeld door zijn minister van Bui tenlandse Zaken Lahoed reist donderdag naar Damascus, waar belangrijke besprekingen met de Syrische regering over politieke, economische en militaire vraag stukken worden gevoerd. Er zal worden gesproken over een militaire overeenkomst, Liba nees-Syrische bemiddeling in het geschil tussen Irak en Egypte en de reis van de secretaris-gene raal der Verenigde Naties Ham- marskjoeld naar het Midden-Oos ten. Premier Jafi zal een bijeen komst tussen de Libanese presi dent Tsjamoen en zijn Syrische ambtgenoot Koeatli voorstellen. Ook zal hij nauwe Libanees- Syrische militaire samenwerking voorstellen, opdat verenigd aan een „mogelijke Israëlische aan val" het hoofd kan worden ge boden. De Amerikaanse filmster Gra ce Kelly is donderdagochtend met het Amerikaanse passagiers schip „Constitution" op de rede \a;i Monaco aangekomen. Onder luide toejuichingen van 'n duizendkoppige menigte voer prins Rainier met zijn jacht „Deo Juvante" uit om zijn bruid van de „Constitution" te halen. Prins Rainier begroette zijn bruid op de loopplanK tussen de „Constitution" en de „Deo Juvan te". Meer dan 50 motorboten met journalisten voeren om de beide schepen heen en een watervlieg tuig van de reder Aristoteles Or.assis strooide witte anjers bo ven de ontmoetingsplaats uit. Toen Grace Kelly met haar fa milie aan boord van het jacht gingen, vlogen vliegtuigen laag over de beide schepen heen. Di rect nadat het gezeschap aan boord van de „Deo Juvante" was gegaan, werd koers gezet naar de haven van Monaco. Om elf uur meerde het jacht aan de handelskade van Monaco waar een nieuwe Chrysler limou sine wachtte voor de rit naar het 750 jaar oude rose paleis op de top van de rots van Monaco. Toen het jacht de haven bin nen voer, leunden prins Rainier •k De Aga Khan en de begum hebben prins Rainier van Mo naco en Grace Kelly als huwe lijkscadeau een gouden cigarèt- tendoos aangeboden. Op de ciga- rettendoos is met diamanten het monogram „R.G." aangebracht. De Turkse gezant in Monaco heeft een Turks karpet aange boden. Terroristen en veiligheids- strijdkrachten hebben donderdag nacht bij het dorp Kalopsida, 50 km ten oosten van Nicosia-, hoofdstad van Cyprus, een vuur gevecht geleverd. Bij het gevecht werd een Brit se militair gedood. In berichten uit Kalopsida wordt gezegd dat verscheidene Britse legervoertuigen op de hoofdweg van Nicosia naar Fa- magusta, in het centrum Kalop sida, in een hinderlaag zijn gelo pen. Bij een scherpe bocht in de weg werden de voertuigen van verschillende kanten plotseling onder vuur genomen. De aanval lers maakten gebruik van auto matische wapens en geweren. Twee gemaskerde Cyprische verzetslieden hebben donderdag een Cyprische inwoner van het dorp Akanthoe, in Noord-Oost- Cyprus, doodgeschoten. Eén der aanslagplegers droeg een politie-uniform en de andere was gekleed in de soutane van een geestelijke. Toen de neergeschotene op de grond lag, werd hij door één der aanslagplegers voor de tweede maal. in de rug, beschoten. Daar op vluchtten de verzetslieden. In een officiële verklaring, die te Nicosia is uitgegeven, wordt gezegd, dat reeds enige tijd be kend was, dat een aantal politie- uniformen gestolen is. Personen, die onwettig uniformen dragen, kunnen maximaal tot levenslan- ge gevangenisstraf worden ver oordeeld. Akanthoe is één van de roerig ste dorpen in Noord-Oost-Cyprus, met een bevolking van Griekse Cyprioten. Onlangs hebben zich nog incidenten, waarbij gescho ten werd, en demonstraties voor gedaan. Het dorp ligt dichtbij de „zwar te berg", waar naar men gelooft verscheidene schuilplaatsen van verzetslieden en ten minste één opleidingscentrum van de ver zetsorganisatie EOKA zijn. Het gebied van de „zwarte berg" is één der ontoegankelijkste op Cyprus. Te Paphos hebben Cyprische verzetslieden twee bommen naar een Brits militair voertuig ge worpen. Er vielen geen slachtof fers, terwijl evenmin schade is aangericht. Britse militairen begonnen on middellijk het aanslaggebied af te zoeken. en Grace Kelly naast elkaar te gen de verschansing. Zij wuifden naar de juichende menigte. Op de kade stonden de jongste twee Monegasken, een meisje van zes jaar en een jongetje van acht, in Monegaskische kleding met een boeket lelietjes-van-dalen het paar op te wachten. De kaden van het haventje stonden vol juichende toeschou wers, zelfs de vuurtoren en half- afgebouwde wolkenkrabbers wer den als tribune benut. Nadat de „Deo Juvante" ge meerd was, werd aan boord nog een champagne-feestje gehou den, waarop ministers van Mona co de bruid toedronken. Later stapte miss Kelly (haar armen vol orchideeën) en haar verloofde in een limousine, die hen naar het prinselijk paleis bracht. Het was in dit paleis dat de romance vorige zomer begon. Miss Kelly verscheen na enige tijd op een balcon om de toe juichingen van de menigte in ontvangst te nemen. De terugvaart van het jacht naar de haven werd begeleid door 't gedonder van saluutscho ten vanaf de rotsen van Monaco, het gelui van kerkklokken en het geloei van auto-claxons. Ook een internationale exprestrein, die door het vorstendom passeerde, liet zijn tluit horen. Hefschroef- vliegtuigen cirkelden boven het jacht, toen het in de haven meer de. Van zee uit gezien was het ge hele vorstendom een en al kleur. Alle balcons en de daken van de gele, rose en blauwe huizen te gen de hellingen waren afgela den met toeschouwers. In het blad van de „Vereniging van vrijwilligers voor steun aan de strijdkrachten" van de Sow jet-Unie „Sowjet Patriot", wordt aangedrongen grote aandacht te besteden aan de organisatie van de bescherming van burgers tegen atoomaanvallen. In de ge hele Sowjet-Unie, aldus het blad, dienen organisaties te worden opgericht, in fabrieken, rege ringskantoren en woonblokken, voor de bescherming van bur gers. De leden van de „Bescher ming bevolking" in Azerbeidjan zijn reeds geoefend in de verde diging tegen atoomaanvallen, doch de training elders is nog on voldoende. De bovengenoemde publikatie vormt de eerste offi ciële verwijzing naar een organi satie voor de bescherming van burgers tegen atoomaanvallen in de Sowjet-Unie. Naar aanleding van berichten over „wegzuivering" van Law- renti Tsanaf, voormalig Witrus- sisch minister van staatsveilig heid, wordt uit Moskou gemeld, dat er niets bekend is omtrent zijn lot. Men neemt aan, dat hij na de arrestatie van Beria in 1953 als een van diens medewerkers gegrepen is. Een eerste openba re beschuldigd tegen Tsanaf werd dezer dagen uitgebracht door de Witrussische minister van Just- tie Ivan Vetrof. Deze schreef in een artikel in het iblad „Sowjet- Witrusland", dat Tsanaf zich aan ondermijnend werk had schuldig gemaakt. SHAGRETTA - de edelde sigarettentahak biedt iedere roker zijn eigen smaak op z'n allerfijnst! ver- In Tsjecho-Slowakije is een aantal mensen, onder wie „eerlij ke en oprechte" leden van de communistische partij, die ten onrechte gevangen gezet waren, vrijgelaten, aldus meldt het blad van de Tsjechoslowaakse com munistische partij, „De rode Pravo". De straffen van een aan tal andere veroordeelden zijn ver minderd. Deze maatregelen zijn een ge volg van een onderzoek van een speciale commissie, die ander half jaar geleden werd ingesteld, naar veroordelingen in de tijd dat Rudolf Spassky, die in 1952 terechtgesteld werd wegens ver raad, spionage en sabotage, nog secretaris-generaal van de partij was. Het onderzoek van de com missie duurt nog voort. Volgens de „Rudo Pravo" heb ben Slansky en twee van zijn me deplichtigen, Karl Svab, voorma lig onder minister van veiligheid, en Jarmila Taussigova, voorma lig lid van de controlecommissie van de partij, inbreuk gepleegd op de „socialistische legaliteit" in gerechtelijke organen en orga nen van de veiligheidsdienst, als gevolg waarvan onrechtvaardige vonnissen geveld zijn. De „Rude Pravo" verklaarde dat Slansky indertijd bevel had gegeven, dat de Tsjechoslowaak se veiligheidsdienst moest leren van de ervaringen van „kapita listische politie-apparaten", in het bijzonder van de nazi-gestapo. „Gebleken is", aldus het blad, „dat het verkeerd was om zon der echt bewijsmateriaal men sen slechts op grond van hun eigen bekentenissen te veroorde len". Vergissingen die mensen in hun werk hadden begaan, werden dikwijls verwrongen tot strafba- De Ver. Staten hebben, blijkens een mededeling van een woord voerder van de Amerikaanse ambassade te Athene, Grieken land verzocht toe te staan, dat een duizendtal mariniers op Grieks gebied wordt geoefend. Het betreft hier mariniers van de in de Middellandse Zee krui sende Amerikaanse zesde vloot. Zij zouden niet in kazernes wor den gelegerd, doch hun oefenin gen in hoofdzaak op het eiland Kreta doen in de tijd, dat hun schepen in Griekse havens zou den liggen. Den woordvoerder der Griekse regering had eerder een bericht tegengesproken, dat de Ameri kaanse regering verzocht had mariniers in Griekenland te mo gen legeren. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat het Amerikaanse verzoek „niets buitengewoons" bevatte, daar het geheel in over eenstemming was met een in 1953 gesloten overeenkomst, waarin de Ver. Staten militaire faciliteiten waren verleend. Hij besloot met de mededeling, dat de Amerikanen nog geen vergunning hadden verzocht voor mariniersoefeningen op Kreta. re vergrijpen. Deze „ontoelaat bare" methoden van Slansky kre gen vaste voet bij de veiligheids dienst en werden nog een be paalde tijd na de ontmaskering van Slansky toegepast, aldus het blad. De functionarissen van de vei ligheidsdienst die verantwoorde lijk zijn voor illegale methoden bij het verhoren van verdachten, zijn ontslagen. Sommigen zijn gestraft. De voornaamste oor zaak van de inbreuken op de le galiteit was volgens de „Rude Pravo" het feit dat de beginse len van het collectieve leiders schap niet gehandhaafd waren. De partij heeft de veiligheidsor ganen nu goed onder controle en neemt maatregelen om te verze keren dat de socialistische legali teit in de toekomst nauwkeurig wordt nageleefd, aldus het blad. Karl Svab was de man die bij de communistische staatsgreep in februari 1948 de politie op dracht gaf zich paraat te houden. Hij werd gelijk met Slansky te rechtgesteld. Jarmila Taussigova werd in januari 1954 veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. De straf De Deense vakverenigingen hebben donderdag met een kleine meerderheid de voorstellen tot loonsverhoging van de officiële bemiddelaars verworpen. De werkgevers hadden deze voor stellen reeds goedgekeurd. Verwacht wordt dat de Deense sociaal-democratische regering nu een wetsontwerp zal indienen op basis waarvan het aanvaarden van de voorstellen verplicht wordt gesteld. De staking duurt thans reeds bijna een maand. Intussen heeft de vakvereni ging van de - ook stakende zeelieden de regering en het par lement donderdag gewaarschuwd niet verder te gaan met de uit voering van de plannen tot het indienen van het gemelde wets ontwerp. Het parlement de „folketing" zou gisteravond bijeenkomen om het wetsontwerp te bespreken. van een van haar medebeklaag den, Marie Svermova, die levens lang kreeg, is later gewijzigd in 12 jaar gevangenisstraf. De Tsjechoslowaakse ambassadeur in Wenen, Otakar Vasek, ver klaarde zaterdag, dat bewezen is dat Svab, diè haar zwager was. en Slansky valse getuigenis te gen Svermova hebben afgeleg i Adlai Stevenson, één van de Amerikaanse democratische kan didaten voor het presidentschap, heeft volgens zijn opgetogen aan hangers bij de voorverkiezingen in de staat Illinois ongeveer de helft van het totaal aantal stem men gekregen. In 1952, toen hi, door Eisenhower verslagen werd. kreeg hij circa 32 procent van de stemmen. De stakingsbeweging in Span je wint ook veld in het gebied van San Sebastian, waar het perso neel van vijf grote fabrieken donderdagochtend het werk heeft neergelegd. In Tolosa is de sta king zo goed als totaal. Het publiek in Madrid wordt slecht ingelicht over de gebeur tenissen in de vier Baskische pro vincies. Pers en radio hebben nog geen melding gemaakt van de al gemene staking in Pamplona, waar woensdag 15.000 arbeiders in staking zijn gegaan. Nader meldt A.F.P. dat de sta king zich donderdagavond heeft uitgebreid tot Barcelona. De bur gerlijke autoriteiten aldaar heb ben opdracht gegeven de fabrie ken en werkplaatsen waar wordt gestaakt en degenen die tot de staking hebben aangezet te arres teren. Ons land bevond zich dondei dag dicht bij een gebied van ho ge luchtdruk, dat zich van U - land via Schotland en de Noorc zee naar Duitsland uitstrekte. Ten gevolge hiervan was er weinig wind en kwamen er in t noorden en midden zowel in cc nacht als overdag flinke opkla ringen voor. In het zuiden was er veel bewolking. Deze hing samen met een front, dat de boven ons land aanwezige koude lucht scheidt van de zachtere lucht, bo ven Frankrijk. Dit front zette zich donderdagmiddag in noorde lijke richting in beweging. Daarbij ontwikkelde zich ec regengebied, dat zich in de avond snel naar het zuidwesten van ons land uitbreidde. Het ziet er naar uit, dat van daag het regengebied dat deel van het land gepasseerd zal zijn. In het noordoosten kan het nog wat regenen. meSegedeeld door het K. N. M. L e De Bilt, geldig tot vrijdagavond Iets hogere temperaturen. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind draaiend naar zuidelijke richtingen. Dezelfde temperaturen als gis teren of iets hogere. ZATERDAG 14 APRIL. v.m. n.m. Breskens 3.39 4.07 Terneuzen 4.14 4.42 Hansweert 4.54 5.22 Walsoorden 5.04 5.32 ZON Maan op onder op of-ih-r April. 13 5.50 19.36 6.42 23.03 14 5.48. 19.38 7.26 15 5.46 19.40 8.22 0.10 16 5.43 19.41 9.29 1.06 17 5.41 19.43 10.44 1.51 18 5.39 19.45 12.02 2.27 19 5.37 19.46 13.22 2.56

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1