Uit de Provincie De Wereld van week tot week Gemeenteraad van Terneuzen. middelburg. BENOEMINGEN POLDERBESTUREN. HULST VOGELWAARDE. „Verdachte kisten" De verhouding tussen kerk en staat in Oost-Duitsland Indonesische regering zal pensioenen tegen de officiële koers gaan uitbetalen SLUIS AGENDA. GEHEIM PROGRAMMA VAN SOWJET-BEZOEK BEKEND GEMAAKT AXEL Miss Er uit gegroeid Chinees Beroemd Lang „hallo" Foto Kleedgeld Kermis Code-ball Erlander naar Stockholm vertrokken De geleide projectielen in Australië Benoemd tot gezworene van het waterschap Koegors c.a. de heer D Haak Jzn, Terneuzen; van de Grote Huissenspolder de heer W. Dieleman, Zaamsiag; van de Ca- tharinapolder de heer C. de Feij- t.er Jz-, Axel; van de Van Lyn- denpoider de heer L. Dees Lz., Vogelwaarde; van de Beoosten- Blij-Benoordenpolder de heer J. W Verstraten, Axel; van de cala- miteuze Eendragtpolder de heer D. Scheele Az., Zaamsiag. Tot dijkgraaf van de Beoosten- Büj-Benoordenpolder de heer I. da Fetjter Hz., Axel; van de Seydlitzpolder de heer J. J. v. Govaert, Westdorpe. plannen voor een U.T.S. IN ZEELAND In het jaarverslag van de ver eniging de Ambachtsschool te Miüdelourg wordt medegedeeld, de sticntlng van een uitgeoreiu t^hnische school riog niet is ver kregen Niet alleen Middelburg, maar ook Vlissingen, Goes en Terneuzen hebben zo'n onderwijs inrichting gevraagd. Zeeland zal or maar een krijgen, hoewel het inwonertal eigenlijk nog te klem om er voor in aanmerking ie komen In het jaarverslag wordt medegedeeld, dat op verzoek van de minister van Onderwijs aparte stichting m moest worden geroepen het ministerie er uiteraard slechts mogelijk een klein gedeelte daarvan te expo seren. Op de tentoonstelling in de bibliotheek, die tot 16 mei zal duren, zullen brochures, knipsels en tijdschriften tussen de jaren 1846 en 1873 te zien zijn. In 1873 kwam de lijn tot Vlissingen ge reed. De raad komt bijeen. De raad dezer gemeente komt morgenavond in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot invoering van een verplaatsingskostenbesluit; idem tot wijziging van de gratificatie regeling 1954 (vacantietoelage) en tot het verlenen van een uitke ring van 3 «/O over 1955 aan het personeel in dienst der gemeente Hulst; idem tot het verlenen van subsidie t.b.v. de Reinaert-dagen 1956; idem tot het aanwijzen van lijkschouwers; idem tot wijziging der gemeentebegroting 1956 (3de wijziging); idem tot vaststelling van een nieuwe verordening tegemoetkoming vervoerskosten schoolbezoek; idem tot: a. aanleg riolering en bestrating in het plan-Oost, b. het geven van een opdracht in verband met de bouw van 40 woningwetwonin gen; idem tot het opnieuw vast stellen der algemene salarisver ordening. goed spel te zien gekregen. De regie was bij de heer W. Blaeke in goede handen. De uitvoeringen werden beide avonden besloten met een bal, waar het trio De Klerk, Ruebens en Van de Bussche voor de muzi kale leiding zorgden op een wijze die het sluitingsuur deed ver geten. Gezondheidsweek van het Wit-Gele Kruis. De vereniging het Wit-Gele Kruis organiseert dit jaar een ge zondheidsweek, welke staat in het teken van de ouden van da gen. In verband hiermee heeft het plaatselijke bejaardencomité te Sluis besloten een speciale ge zellige middag te beleggen voor de ouden van dagen uit de ge meente op donderdag 19 april. een het leven omdat de voorkeur aan geeft gezien het eigen ka rakter van het uitgebreid tech nisch onderwijs dat een der gelijke school uitgaat van een af zonderlijke rechtspersoon Vooi- zitter der stichting is ir J. 1- be. denis van Berlekom. STOOMTRAM WALCHEREN BESTAAT EEN HALVE EEUW. Zaterdag 14 april a.s. zal de N.V. Stoomtram Walcheren 50 jaar' bestaan. Hoewel er sinds 1 anuarl 1938 geen stoomtram op Walcheren meer rijdt, is de naam steeds gehandhaafd en zodanig ingeburgerd (iedereen op Wal cheren spreekt van „De Stoom tram"), dat er niet aan wordt^ge dacht daarin wijziging in te bren- 14 aprü 1906 reed de eerste stoomtram tussen Middelburg en Domburg via Koudekerke, Kou Sknde en Westkapelie met een zijtak van Koudekerke naar Vlis- -togen. Twee comité's hadden el kaar aan het eind van de vorige eeuw danig in de haren g^ete"' De Vlisslngers wilden een lijn /anaf Vlissingen, maar een ver zoek om concessie en subsidie aan de Prov. Staten werd afge wezen omdat daardoor de belan gen van Middelburg zouden wor den geschaad. Na moeizame on derhandelingen deed Vlissmgen water in de wijn en slissing ten gunste van MiddH burg uit. Een lijn van 27,3 kilo meter werd aangelegd. Totaal werd bijna 9 ton geinvesteerd en de overheid verleende een rente (oos voorschot. „„ewik- Het goederenvervoer ontwik kelde zich aanvankelijk zeer gun stig maar in de twintiger jaren werd de concurrentie van de vrachtauto zo ernstig, dat de derneming moest beshnten zelf >ok vrachtwagens in te schake i het personenvervoer £neeg^odanig concurrentie van auto, dat er op de duur geen houden meer aan was. In l® werd begonnen met 13 autobu sen 5 vrachtauto s en -3 perso neelsleden Het goederenvervoer werd 'n 1946 geheel afgestoten. Na de bevrijding was het bedrijf Woningtelling. In de loop van deze week is in onze gemeente een aanvang ge maakt met de woningtelling. Een tweetal tellers gaat hiertoe van huis tot huis om de gegevens, zo als aard, bouwwijze, indeling, aantal vertrekken, huurprijs, ouderdom, enz. van de woningen te verzamelen. Aangezien deze telling vóór 1 juli in het gehele land zal geschieden, hoopt men op deze manier een zo juist moge lijk beeld te verkrijgen van de manier, waarop de Nederlandse bevolking is gehuisvest. Tevens zullen gegevens worden opgeno men omtrent inwonende gezin nen. De telling heeft niet tot doel om na te gaan of iemand clan destien in een woning is gehuis vest dan wel of in een woning wellicht nog inwoning mogelijk is. De te verzamelen gegevens zullen enkel worden gebruikt om bij de bestrijding van de woning nood en de verdere verbetering van de volkshuisvesting de meest juiste weg te vinden. Ook de vraag omtrent? het inkomen van het gezinshoofd kan rustig wor den beantwoord. De teller staat onder een wettelijke geheimhou dingsplicht en voorts zijn de ant woorden weer alleen bestemd om tezamen met die voor de andere getelde gezinnen een beeld te verkrijgen van de afzonderlijke sociale groepen van de bevolking en de wijze waarop deze zijn ge huisvest. Na afloop van de woningtelling zullen de verzamelde gegevens, na door het Centraal Bureau voor de Statistiek te zijn verwerkt, in deze gemeente worden benut voor het inrichten van een wo- ningkartotheek. Deze kartotheek zal ook na 1 juli op ieder gewenst tijdstip een antwoord geven op de vraag naar het aantal en de capaciteit van deze gemeente. Een zestal „verdachte" kisten die dinsdag op de luchthaven van Le Bourget bij Parijs uit 'n Brits vliegtuig van Cyprus afkomstig werden gelost, bevatten slechts persoonlijke toezittingen van een onderofficier van de Britse mari ne, aldus is door de admiraliteit te Londen meegedeeld. De kisten waren op het laatste moment te Nicosia in het toestel gebracht. Daar de piloot er niet zeker van was of zij het gewone veiligheids onderzoek hadden ondergaan 'be sloot hij ze zo spoedig mogelijk te lossen. Men had de kisten op het Parijse vliegveld neergezet op een plaats, waar een eventue le „ontploffing" geen kwaad zou kunnen doen, Dr Otto Nuschke, voorzitter van de Christen-democratische partij in Oost-Duitsland, die te vens vice-premier is, heeft op een bijeenkomst van let bestuur van zijn partij verklaard, dat alle pro blemen, die nog tussen kerk en staat bestaan, snel kunnen wor den opgelost, indien de vertegen woordigers van de evangelische kerk in Oost-Duitsland een ver klaring van loyaliteit jegens ie Oostduitse republiek formuleren. Premier Grotewohl heeft on langs gezegd: „Wij zijn bereid op de volgende voorwaarden met de kerk samen te werken: geef le kerk samen te werken: geef de staat wat de staat toekomt". nagenoeg verdwenen, maar spoe- S werd het weer opgebouwd en thans zijn 30 bussen in dienst. STjaar komen er vier nieuwe bij. Er zijn SO personeeLsl^en in rond 3 de woningen In Naar wij van Indonesische zij de in Den Haag vernemen zal de Indonesische regering per 1 mei a.s. de pensioenen van voormali ge Nederlands-Indische over heidsdienaren en KNIL-militai- ren niet meer tegen de koers van 1 op 1, maar tegen de officiële koers van 1 op 3 uitbetalen. Dit is enige tijd geleden officiëel ter kennis gebracht van de Neder landse regering. - De Indonesische regering heeft zich op het stanpunt gesteld dat de pensioenen zijn uitgedrukt in Indonesische courant. Als deze buitenland Uitvoering Rederijkers. De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" uit Sluis besloot zijn seizoen 1955/56 met de klucht Buskruit", een toneelspel in drie bedrijven. Beide uitvoeringen was de zaal totaal uitverkocht en de zeer vele toeschouwers hebben Bij de aanvang van de gister avond gehouden vergadering van de gemeenteraad deelde de voor zitter mede, dat van de heer dr. Camps bericht van verhindering was ontvangen en dat wethouder Den Hamer door ziekte de verga dering niet kan bijwonen. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van de wo ningen Klaassenstraat 20 en Dr. Buijzestraat 4. Goedkeuring werd verleend aan het voorstel van B. en W. om ten behoeve van het uitbreidings plan van de heer P. L. Schippers aan te kopen een perceel grond ter grootte van plm. 550 m2, te- tegen een totaalprijs van ƒ1100 en om, zodra het verkeer van en naar Terneuzen via de Willem de Zwijgerlaan van de Axelse- straat wordt afgeleid, de heer Schippers toestemming te verle nen zijn bedrijf te vestigen aan het splitsingpunt van de Axelse- straat en de Willem de Zwijger laan. Besloten werd tot aankoop van percelen dijk, gelegen in de Zuid- landpolder, van mevr. wed. Anth. Dekker-Dieleman tot een bedrag van 2302,50, zulks in het belang van de volkshuisvesting. Z.h.s. ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. om ir Gouwetor opdracht te geven tot het ontwerpen van een uitbrei dingsplan voor Sluiskil. Medewerking zal worden ver- leend aan de Rijkswaterstaat tot het verleggen van de watergang in de Oud Zevenaarpolder langs de Oostelijke Parallelweg naar Sluiskil en de aanleg van een rij wielpad en hiervoor een bijdrage van 5500 te verlenen. De heer Hol informeerde hier bij in welke staat van voorberei ding de oprichting van de N.V. Ceracion thans is. De voorzitter deelde mede, dat hij zich juist deze week op de hoogte hiervan heeft kunnen stel len en hem is uiteengezet waar om de investeringen zolang op zich hebben laten wachten. De voorzitter deelde nog mede, dat blijkens een eerst deze week ingekomen schrijven, bij dit voor stel nog een tweetal grondaanko pen begrepen zijn. Ook hieraan hechtte de raad zijn goedkeuring. Aan G. Bracke, A. de Maes- schalk, J. M. van Alem, P. J. Ha melink en J. Walhout werd een tegemoetkoming toegekend in de kosten verbonden aan het bezoe ken van een school door hun kin deren. Ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920 werden aan de vereniging voor Chr. lager onderwijs gelden beschikbaar gesteld voor de aan schaf van verduisteringsgordij nen voor een lokaal van de school aan de Jozinastraat. Het in de voorgaande vergade ring door de heer Henry inge diende voorstel om door stem ming onder de bewoners van Sluiskil te doen uitmaken of voor dit deel der gemeente een wijk raad zal worden ingesteld, werd na ampele bespreking met 5 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór stemden de heren De Vos, Henry, N. F. Dieleman, Jansen en Ho1- Nadat meerdere sprekers het woord hadden gevoerd over het voorstel van B. en W om, inge volge het ingediende verzoek van de Kamer van Koophandel en opvatting van de Indonesische regering de officiële koers te worden berekend. Dit betekent dus voor uitkeringen in ons land een koers van 1 op 3. Van Nederlandse zijde in Den Haag was men nog niet bereid op dit Indonesische besluit com mentaar te geven. worden"uhgekeerd, dient naar de (^Fabrieken in Zeeuws-Vlaanderen, opnieuw medewerking te verle nen van een subsidie tot dekking van het tekort van de helikop terdienst Zeeuws-Vlaanderen Rotterdam voor de termijn van 1 mei1 november 1956, tot een bedrag van ƒ875, zijnde 6 cent per inwoner, werd dit voorstel z.h.s. aangenomen. Naar aanleiding van een schrij ven van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en het in verband hiermede ingekomen verzoek van Ged. Staten, werd het voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van een ver ordening op de keuringsdienst van waren, z.h.s. aangenomen. Met de heer K. J. Burger is overeenstemming verkregen over schadeloosstelling voor de ontruiming van de door hem ge kochte gronden, welke door de gemeente zijn aangekocht. Het bedrag der schadevergoe ding werd bepaald op 14.500, ver hoogd met 2.190 voor het over nemen van diverse gebruiksgoe deren enz., terwijl de gemeente de op bedoelde grond staande schuur zal overbrengen op de nieuwe grond, waarvoor gere kend wordt ƒ4500. De raad ging z.h.s. met het voorstel van B. en W. accoord. De heer Van Langevelde vroeg of de nu in pacht te geven gron- den, binnen de termijn van deze pacht niet voor de volkshuisves ting nodig zullen zijn. Zowel de voorzitter als wethou der De Vos zeide dat zij zulks niet verwachten. De voorzitter wenste van de gelegenheid dat de heer Den Ha mer niet aanwezig was, gebruik te maken zijn grote waardering uit te spreken over het vele werk, dat speciaal wethouder Den Hamer heeft verricht bij deze onderhandelingen en de re geling der schadevergoeding. Deze meestal zo netelige zaken werden door hem met tact, ge duld en beleid behandeld, waar door men thans tot dit resultaat is gekomen en men niet genood zaakt werd de ook voor de ge meente minder prettige weg der onteigening of pachtontbinding te moeten bewandelen. Voor de sanering van de Java- straat, Kazernestraat en Oostkant achtten B. en W. het noodzake lijk, dat de bouwvallige loods van de heer Veerman wordt opge ruimd Daar deze bereid is met de ge meente hiervoor een ruiling aan te gaan met grond aan de Indu strieweg en B. en W. de gestelde voorwaarden aanvaardbaar ach ten, verleende de raad hieraan z.h.s. zijn goedkeuring Na wijziging van de gemeente begroting dienst 1956, volgde de RONDVRAAG. De heer Van Riet vroeg maat regelen te nemen, dat de plaats der bussen voor het postkantoor niet door aldaar geparkeerde auto's wordt versperd. De voorzitter deelde mede, dat hij de inspecteur van politie ge vraagd heeft terzake maatrege len te treffen. De heer Hol wees er op, dat ook voor de Emmalaan verkeers maatregelen dienen genomen te worden, zulks met het oog op het ziekenbezoek aan patiënten in het Juliana ziekenhuis. De voorzitter antwoordde dat ook deze zaak hedenmiddag in de vergadering van B. en W. is be sproken. Er zullen maarregelen worden getroffen. De heer Weterings informeer de of het reeds bekend is hoeveel woningen Terneuzen toegewezen krijgt van het bouwvolume. De voorzitter antwoordde ont kennend. Er is te dien opzichte een verzoek ingediend. Op de vraag van de heer Wete rings of er op de speelplaats in de Rozenstraat een paar zand bakken geplaatst kunnen wor den, gaf wethouder De Vos ten antwoord dat dit terrein bedoeld is als speelweide, waar de jeugd zelf voor ontspanning moet zorg dragen. dit punt de aandacht heeft van het college van B. en W. Er is nog geen conclusie genomen. De heer Henry bepleitte de op richting van een jeugdnatuur- wacht en vroeg hiervoor de me dewerking van de wethouder van onderwijs. In Middelburg is er reeds zulk een vereniging. Door een kleine contributie, bv. van 25 cent, wordt een kind lid van deze wacht, ontvangt dan een insigne en helpt mede om de vernieling in plantsoenen enz. te voorko men. De voorzitter gaf te kennen dat dit doel zijn sympathie heeft. Het is hier wel op zijn plaats. Dit voorjaar zijn bv. elzenstruiken gewoon afgebroken en nieuwe aanplant heeft zeer veel van de vernielzucht te lijden. Spreker betreurde het dat te Terneuzen het particulier initiatief zo lang zaam werkt en is bang dat, wan neer de overheid steeds de stoot moet geven, de ingezetenen dit als een natuurlijke zaak zullen gaan beschouwen. De heer Henry wees op de toe stand in de Leeuwenlaan voorbij de Huishoudschool, waar karren puin zijn gestort. Ook worden de terreinen aldaar als vuilnisbelt gebruikt. De voorzitter deelde mede, dat ook deze zaak in de heden gehou den vergadering van B. en W. is besproken. Getracht zal worden de boosdoeners op te sporen. Tenslotte vroeg de heer Henry nog om aan het eind van de Leeuwenlaan een lichtpunt te plaatsen, opdat de weggebrui kers aldaar zich beter kunnen oriënteren. De voorzitter zeide overweging hiervan toe. De heer Weterings beklemtoon de de moeilijkheid om het tuin afval weg te krijgen. Wethouder De Vos antwoordde, dat wanneer het tuinafval wordt opgebonden en in gedeelten voor de vuilnisdienst wordt gereedge- legd, dit zal worden medegeno men', voorzover dit althans niet kan worden begraven. De heer F. Dieleman vroeg de bevoegde autoriteiten te willen wijzen op het ontbreken van ver lichting van de Schuttershofweg naar het terrein van het spoor wegemplacement. Voor de vele schippers die daar tijdens de ijs gang ligplaatst hadden genomen, was dit werkelijk levensgevaar lijk. De voorzitter zegde een onder zoek toe. De heer De Waal besprak de ernstige brand die te Sluiskil heeft gewoed. Door het optreden van de brandweren uit deze ge meente en uit de gehele omge ving is Sluiskil voor een ramp behoed. Spreker vroeg of tijdens het blussingswerk gebleken is dat de plaatselijke brandweren over voldoende en goed mate riaal kunnen beschikken. De voorzitter antwoordde, dat de resultaten van de bestrijding van de brand zeer bevredigend waren. Het optreden van de com mandant, de heer VanStrien, als mede het werken van de brand weren uit de kom en Sluiskil, zo wel als die uit geheel Oost Zeeuws-Vlaanderen was óf. De inspecteur van het brandweer wezen, die hier juist aanwezig was, was zeer voldaan over de wijze waarop deze grote brand bestreden is geworden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. DONDERDAG 12 APRIL TERNEUZENConcertgebouw om 7.30 uur: Uitvoering door Terneuzense Muziekschool. - Luxor-Theater, 7.30 uur: Openbare vergadering Partij van de Arbeiti. VRIJDAG 13 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De privé-oorlog van majoor Benton". Concertgebouw, 7.30 uur: Uitvoering door de Terneuzen se Muziekschool. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: Jacht op Blond. In Grasse, aan de Franse Ri- vièra, zijn twee Britten bij ver stek tot gevangenisstraffen van vier en drie jaar veroordeeld, j omdat zij voor een bedrag van Tensiotte imformeerde de heer 23.000 pond (ruim 250.000 gulden) Weterings naar de instelling van uit de villa van de Amerikaanse een culturele raad. 1 filmmagnaat, kolonel Jack ar De voorzitter deelde mede, dat ner, zouden hebben gestolen. REORGANISATIE VERBON» VOOR VEILIG VERKEER Op de buitengewone algemene vergadering van het Verbond voor Veilig Verkeer welke te Utrecht is gehouden, zijn dis trictsgrenzen, in verband met de structuurwijziging van het ver bond, vastgesteld. Het land zal verdeeld worden in achttien districten met een distrie'Jbestuur. Het doel van deze districten is de veilig-verkeerspropaganda Men verwacht dat de districten meer binding in de afdelingen van het verbond brengen en de werkzaamheden kunnen coördi neren en stimuleren. De districtsbesturen zullen een belangrijke taak hebben bij het oprichten en activeren van nieu we afdelingen. Het eigenlijke uit voerende werk blijft voorfoehou den aan de afdelingen zelf. Het arbeidsterrein van een dis trict beslaat als regel een provin cie, grote provincies zijn echter onderverdeeld in twee of drie dis tricten. AMERIKAANSE JONGEN TOT LEVENSLANG VEROORDEELD Een 14-jarige Amerikaanse jon- pen, Tommy Williams, is woens dag te Wheeling (West-Virginia) tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens het doden van de 9-jarige padvinder David Powell. Volgens de openbare aanklager had Tommy zijn slacht offer, die kaartjes voor een lief dadigheidsvoorstelling verkocht, in de kelder van het huis van zijn ouders gelokt om de jongen te beroven, doch deze had geen geld bij zich. Doordat de jury, die Tommy schuldig achtte aan moord, op clementie had aangedrongen ontliep de jongen het doodvonnis dat volgens de wet van West- Virgina op moord staat. o De Britse bladen hebben don derdag een uitgebreid program ma van het aanstaande bezoek van de Sowjet-leiders aan Groot Brittannië gepubliceerd, De be doeling was dat dit programme strikt geheim zou blijven, ten einde mogelijke demonstraties te voorkomen. De regeringsfunctionarissen die het programma aan de pers stuurden, verzuimden echter hierbij te vermelden dat deze in lichtingen slechts „ter inforxao tie" waren, en dus niet voor pu blikatie. o dienst. Jaarbjks worden miljoen passagiers vervoerd. Het mbileum zal slechts worden ge- Srd op een tweetal personeels- avonden. Autobotsing Gistermiddag omstreeks 2 "U1 kwamen op de nj« A^ Hulst, ter hoogte van de Tweede Verkorting, twee personenauto s 55 elkaar in botsing. De wagen bestuurd door de echtgenote van de landbouwer L., die uit oe Tweede Verkorting de rijksweg in de richting Axel opreed en wier uitzicht sterk belemmerd werd wegens de graafwerkzaam heden aan het kanaal, reed par- N die in de richting Hulst reeo. De materiële schade aan c i voertuigen is zeer aanzienhjk^ Fersoonlijke ongevallen deden zich niet voor. 7a»k in De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Het ontstaan van de Zeeuw se spoorlijn- Op 27 april zal in de (bibliotheek een tentoonstelling worden geopend van documenten, die betrekking hebben op het^ont staan van de Zeeuwse spoorlijn. Toen de Nederlandse spoorwegen de provinciale bibliotheek vroe gen om gegevens over deze zaak voor het inrichten van een expo titie in Miniatuur Walcheren, Kt, dat de bibliotheek nog over een schat van brochures en kran tenknipsels beschikte, die voor .namelijk handelen over het pro en contra van de Zeeuwse lijm In miniatuur Walcheren was het vader Maai zó „Dat gaat maar zo niet", zei Fi'guet in het Franse stadje Tain-1' Hermitage. Deze woorden sprak hij toen hij hoorde dat zijn dochter Danielle (18) in het geheim in Schotland was getrouwd met Claude Charrayre (21). Zijn uit spraak zal van minder historisch ge wicht blijken dan de daad van zijn doch ter. Want eens getrouwd, blijft getrouwd wordt er wel gezegd, ook als dat in Schotland wordt bekokstoofd, waar jon gelieden beneden de 21 dat zonder toe stemming van de ouderlijke macht kun nen klaarspelen. En al is dan vader Fïguet een man die gewend is in zijn huis de poppen naar zijn pijpen te laten dansen, het is zeer de vraag vooral nu geheel Tain-1'Hermitage zich achter het jonge paar heeft geplaatst wat hij aan zijn bedekte bedreiging van „dat gaat maar zo niet" nog daadwerkelijk kan toevoegen om het huwelijk van zijn dochter een keep te doen nemen. Een commissie van de Italiaanse senaat heeft na een half jaac van beraadslagen ver klaard: Met jaarlijks kiezen van een Miss Italië vormt geen belediging vande waar digheid van de Italiaanse vrouw." de Engelsman te veel van de eigen pro- dukten, die bestemd zijn voor export, waardoor de staatshuishouding in de war dreigt te lopen. De Franse soldaat van vandaag is ge middeld drie centimeter groter dan die van 25 jaar geleden. De normen vol gens welke de militaire kleding wordt vervaardigd zijn echter onveranderd ge- bleven. Dat veroorzaakt langzamerhand echter zulke moeilijkheden, dat men er nu over denkt deze te gaan veranderen en ze aan te passen aan de nieuwe ver houdingen. Ja, want tenslotte moeten toch de zoons er even „tot in de puntjes uitzien als hun vaders dat deden. Meneer en mevrouw Smith Meneer en mevrouw Smith, dat wil zeggen de gemiddelde Engelsman en -vrouw, geven te veel uit. Sinds 1947 zijn hun gezinsuitgaven met niet minder dan 80 procent gestegen. Bij een gemiddeld ink-men van ongeveer 130 gulden per gezin per w'eek in 1955 werd besteed aanbelasting 19, sociale verzekerin gen en pensioen 7.90, eten 55, tabak en drank 24, huur, gas en elektriciteit 21, onderhoud huis 13,70, kleding ƒ16,30. vervoer ƒ7,90, sparen ƒ13,10. Door de stijging van de koopkracht koopt De Amerikaanse actrice Jennifer Jones wilde niet dat in de Chinese versie van een van haar films (De heuvel van- het afscheid) een plaatsvervangster haar rol zou spelen. En dus ging ze Chinees leren. Ze kende het binnen vier maanden. „Ah, dat beroemde Valenciennes", riep president Coty van Frankrijk op een recep tie uit tegen een afgevaardigde van het stadje Valenciennes. Waarom die uitroep? vroeg de Valenciennees verwonderd. „Va lenciennes is toch maar een klein stad c „fa", antwoordde de president, „maar het heeft zondag gewonnen van Le Havre. Waarbij men dient te weten dat de heer y het over voetbal had en dat hij uit Le Havre afkomstig is. van Parijs zelf, de symmetrie van zijn prachtige bouwwerken, het perspectief van zijn straten en boulevards en plei nen een rol spelen in het vormen van de 'smaak van de handwerkslieden die er deze verfijnde artikelen maken. Dit wordt ook buiten Frankrijk erkend en zo kon het gebeuren, dat een juwelier te New York, wiens employées in Parijs het vak leerden, om de zoveel jaar hen terug naar Frankrijks hoofdstad stuurt voor een kort verblijf, opdat zij naast hun vaardigheid niet hun inspiratie ver liezen. (F. C. Roe in Modern France.) De vaders in Brooklyn, een der dichtst bevolkte delen van New-York, weten niet meer hoe 's avonds van hun telefoon ge bruik te maken en nog wat zaken af te nan- niet delen. Er zijn in Brooklyn een miljoen tcle- grote spel, dat onze landgenoot Carel Briels in Monaco zou op touw zetten, heeft afgelast. Dat het toch een kermis zal worden, daarop rekent blijkbaar de champagne- fabrikant die 25.000 flessen champagne, merk „Grace Kelly", in het vorstendom tijdens de huwelijksfeesten denkt te ver kopen, en de Engelse koninklijke familie, die heeft laten weten dat het bij dit hu welijk niet vertegenwoordigd zal zijn. Een reden voor dit laatste is natuurlijk ook de „burgerlijke" afkomst van Grace. Maar een pleister op deze wonde is de verklaring van president Eisenhower, dal hij een persoonlijke vertegenwoordiger zal zenden. Bovendien is Grace door de Amerikanen beloond met een medaille voor haar verdiensten 1 ir de Ameri kaanse zuinigheid of spaarzin het fijne hiervan hebben eerlijk gez^d met -s nüddags 4 uur begrepen. In elk geval was de meaauie aesnrekverketr totaal van zilver. Terwijl de Italiaanse filmster Gina Lollo- brigida in Parijs aan de film ..Trapeze werkte, werden foto s van haar naar Holly wood gestuurd, waar ze niet werden ge accepteerd. maar geretoucheerd. Gina toonde zich over het resultaat zeer verontwaardigd. ..Het is mijn gezicht zei. „maar met de uitdrukking van Cary Cooper". Celia Berlin schrijft in haar boek over de Franse „haute couture", dal er mins tens 8.060 vrouwen in Frankrijk ^ijn die meer dan 10.000 gulden per jaar haar kleding besteden. aan Prins Rainier van Monaco heeft ge zegd dat hij alles zal doen om te ver hinderen dat zijn huwelijk met Grace Kelly een soort kermis wordt. Dat is waarschijnlijk de reden waarom hrj het Inspiratie Wat betreft de luxe waren, die zo'n grote plaats in de Franse export inne men, beroepen de Fransen zich erop en niet zonder reden - dat de schoonheid wordt het gesprekverkeer totaal get: keerd. Waarom na 4 uur Dan komen de kinderen uit school. En van de bakvissen onder hen heeft-zich plotseling na dc tc.e- vitieëpidemie de tclefoonepidemie meester gemaakt. Na het afscheid op straat van ue. schoolvriendje volgt een telefonisch ..rendez vous". dat uren kan duren. En deze ge woonte heeft in korte tijd zo'n omvang aan genomen dat het bekende blad Life erin 'zijn eerstvolgende nummer zes bladzijden aan zal wijden. In Amerika is een nieuw spel in trek gekomen, een combinatie van golf en voetbal. Het wordt op een grasveld ge speeld, waarin zich achttien gaten vinden. De bal, die iets kleiner is dan een wwterpolobal, moet uitsluitend dooi middel van de voeten in die gaten wor den gemikt. Dit spel lijkt een heel goede oefening voor aspirant-voetballers, maar kan overigens door mensen van elke leeftijd worden gespeeld. De Zweedse premier, Tage Er lander, is woensdag uit Lenin grad naar Stockholm vertrokken Hij heeft een bezoek aan de Sow jet-Unie gebracht. Bij aankomst in Stockholm vei klaarde de premier, dat hij tij dens zijn bezoek van dertien da gen aan de Sowjet-Unie „geen te kenen" van onrust als gevolg van de recente aanvallen op Sta lin had waargenomen. Erlander zal aan zijn regering voorstellen de Rassisehe leiders uit te nodigen voor een bezoek aan Zweden. De premier noemde geen datum voor dit bezoek. Britse en Australische geleer den hebben woensdag op het proefterrein te Woomera in een traal Australië een geslaagde proefneming gedaan met een ge leid projectiel van het type „fire flash". De proefneming werd door een groep journalisten gadegeslagen. GOOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VXAAN DEREN' TERNEUZEN. Veiling van 11 april. Per 100 stuks: Sla B 1818,36 C 16,10—17,40.. Per bos: Radijs 26 ct. Per kg: Andijvie 1 69 -84 ct; Koolrapen B 3—5 ct; Stoofsla 66- 100 ct; Waspeen tafw.) 10 ct; Kro ten B 4%— 5 ct; Rode kool A II 25—27 ct, B II 21—22 ct; Breek - peen II 2—5 ct; Prei A II 69—75 ct, B II 40 ct; Knolselderij B II 7—20 ct; Witlof A II 5671 ct, B II 55—59 ct, A (afw.) 23—51 ct.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2