De toestand in Palestina Britse regering dankt voor hulpverlening door m.s. „Mentor'' Beraad in het Landbouwschap over de landarbeidersionen Negen kerkgenootschappen spreken verontrusting uit over toestand in t Midden-Oosten De plannen voor de Euratom Registratie van kopen op afbetaling Voorstellen tot verlaging van de belastingen in West-Duitsland DONDERDAG 12 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3738 EERSTE BLAD INDONESIË Egyptische zelfmoordcommando's teruggekeerd Nederlander in Belg omgekomen Britse wet tegen luchtverontreiniging HAMMARSKJOELD begint besprekingen in Cairo Interview van minister Von Brentano mqt „Die Welt' in strategische goederen met China Cycloon teisterde Mozambique Officieren in Cuba veroordeeld GRACE KELLY HEDEN TE MONTE CARLO Brug van vier kilometer over de Ganges De Australische reis van de hertog van Edinburgh Bijeenkomst van de Economische Commissie van de raad van het Verdrag van Bagdad HET WEER TURKIJE ARRESTEERT BULGAARSE SPIONNEN Rehabilitatie van ten onrechte bestraften in de Sow jet-Unie WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN zuN 9ra*kerina bij abonnement Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 et; minimum t*; advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,~ iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, ot: Adre* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. E VRIJ Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. <Jtr*cteur-Hoofdredacteur L van de Sande Ncordstraat 5557 Terneuzen .«<iactle-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. De mogelijkheid bestaat, dat Indonesië er naar streven zal het geschil met Nederland over Wes telijk Nieow Guinea dit jaar voor de algemene vergadering van de Verenigde Naties te brengen, al dus politieke waarnemers in Dj»- karta. De kwestie is in 1955 en in 1954 op de agenda van de alge mene vergadering geweest. Gevraagd naar de mogelijkheid verwees een woordvoerder van de regering naar de regerings verklaring van maandag j.l., waarin wordt gezegd, dat de an ti-koloniale machten moeten wor den gemobiliseerd voor de strijd van Indonesië ten aanzien van West Irian. Dit principe zal ver dei' met de Aziatische en Afri kaanse landen, die de conferentie ui Bandung hebben bijgewoond worden uitgewerkt en zeker ook in de Verenigde Naties, aldus de woordvoerder. Bij een ontploffing in een dro gerij in Antwerpen is een aldaar werkzame Nederlandse arbeider, de 55-jarige heer W. G.. die ook te Antwerpen woonachtig was, om het leven gekomen. Hij werd ernstig gewond bij de brand, die na <Je ontploffing ontstond. Later ia hij in het ziekenhuis aan zijn brandwonden bezweken. Radio-Caïro heeft woensdag avond bekend gemaakt, dat alle „zelfmoordcommando's", die in Israël opereerden, op hun bases zijn teruggekeerd. Volgens het Egyptische radiostation gaat het om driehonderd man. Volgens berichten van Israëli sche zijde zijn van deze comman dotroepen elf man gedood en vijf gevangen genomen. Intussen heeft een woordvoer der van het Israëlische leger mee gedeeld, dat Egyptische comman dotroepen woensdag nabij Sjafrir, slechts zestien km ten zuidoosten van Tel Aviv, een autobus van uit een hinderlaag hebben be schoten, waardoor zes personen werden gewond. Sjafrir ligt aan de grote weg tussen Tel Aviv en Jeruzalem Israël heeft in een brief aan de' Veiligheidsraad verklaard, dat twee gevangen genomen leden van Egyptische commandotroe pen in tegenwoordigheid van waarnemers der Verenigde Na ties zijn verhoord. Zij hadden verklaard opdracht te hebben al gemene sabotagedaden te begaan en mensen te doden. Zij waren bewapend met lichte machinege weren en hadden opdracht naar Jordaans gebied uit te wijken, als zij er niet in zouden slagen naar de Egyptische strook van Gaza terug te keren. Het Britse Lagerhuis heeft een wet aangenomen tegen luchtver ontreiniging in Londen en ande re grote centra. Met bepaalde uit zonderingen mag geen donkere industrierook vrijgelaten worden moet er tegen gewaakt wor den, dat roet vrijkomt. De bepa lingen zullen zo spoedig mogelijk uitgevoerd worden. Zij hebben ten doel 'de kansen op „smog". cTc beruchte Londense mist, tof een minimum te reduceren. Tengevolge van de smog het woord is een samentrekking van de Engelse woorden voor rook en mist, smoke en fog overlijden jaarlijks vele mensen. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld, is woensdag in Caïro zijn bespre kingen ter vermindering van de Arabisch-Israëlische spanning be gonnen met de Egyptische pre mier, kolonel Nasser. Hammarskjoeld, die zich onder een sterk veiligheidsescorte naar Nasser begaf, was vergezeld van generaal Burns, de chef van de ViN.-bestandscommissie. Ook de Egyptische minister van Buiten landse Zaken, Fawzy, woonde de besprekingen bij. Hammarskjoelds perschef ver- Het embargo op de handel klaarde woensdag, dat de secre- B 1 taris-generaal waarschijnlijk tot vrijdagmiddag in Caïro zal blij ven. Dan zou hij terugvliegen naar Beiroet, waar hij zijn hoofd kwartier heeft gevestigd. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr Heinrich von Brentano, heeft in een inter view met het dagblad „Die Welt" dat woensdag is gepubliceerd ver klaard, dat ontwapening over de gehele wereld niet als voorwaar de moet worden gesteld voor een Duitse hereniging. Hij zei, dat zijn regering bereid ü5 „iedere gerechtvaardigde con cessie te doen en zich opofferin gen te getroosten" indien deze ertoe zouden bijdragen om ont wapening over de gehele wereld mogelijk te maken. Doch, zo voegde hij eraan toe, zulk een ontwapening mag niet worden bereikt ten koste van 't vitale belang van het Duitse volk „fDuitse eenheid moet er een onderdeel van vormen". Van dezijde der Engelse rege ring is woensdag te kennen gege ven, dat zij hoopt, dat uit binnen kort te houden onderhandelingen een zekere verzachting van het embargo op de handel in strate gische goederen met communis- üsch-China zal voortvloeien. Anthony Nutting, minister van Staat bij het ministerie van Bui tenlandse Zaken, deelde in het Lagerhuis mede, dat naar de re gering hoopt er spoedig een bij éénkomst zal worden gehouden van de commissie voor China. Deze commissie, die haar zetel te Parijs heeft en bestaat uit ver tegenwoordigers van een aantal Westelijke landen, houdt toezicht op de naleving van het embargo. Zoals bekend dringt Engeland reeds enige maanden bij de Ver enigde Staten aan op een ver zachting van het verbod inzake de handel met China. Nutting deed zijn mededelingen naar aanleiding van vragen over de uitvoer van tractoren naar China, waarvoor de regering toe stemming heeft gegeven. if In een dierentuin in Miami had een ooievaar zijn snavel ge broken, zodat hij dreigde te ver hongeren. De directeur van de dierentuin maakte zelf een pro these van aluminium voor het dier, dat nu zelf zijn vis weer vangen kan. Men vreest, dat honderden Afrikanen zijn omgekomen door een cycloon, die de vorige week een deel van Noord-Mozambique heeft verwoest, aldus berichten die thans te Lourenco Marquez, de hoofdstad van de Portugeze kolonie in Zuid Oost-Afrika, zijn ontvangen. Naar gemeld, is de plaats Memba verweest en in een ge bied van 400 vierkante km staat geen enkele hut meer overeind. De piloot van een vliegtuig, die erin slaagde in Memba te landen, verklaarde, dat de bevolking in paniek uit de huizen was gerend, terwijl daken werden afgerukt en muren van huizen als bordpapier omvielen. De wegen naar Memba zijn nog onbegaanbaar. De gewassen zijn vernield. Memba ziet er uit als een zwaar gebombardeerde stad. Er worden thans levensmidde len en medicijnen naar het ge troffen gebied overgebracht. In Cuba heeft een krijgsaad zeven officieren van het leger veroordeeld tot zes jaar gevan genisstraf. Zes officieren kregen vier jaar en twee maanden. On der de veroordeelden bevindt zich een gewezen militaire atta ché in Washington. De officieren worden er van beschuldigd plan nen te hebben befaamd tot afzet ting van presidertt Batista en het vormen van een militaire junta, die het gezag aan de burgerlijke autoriteiten zou overdragen on der voorwaarde, dat vóór 10 ok tober algemene verkiezingen zou den worden gehouden. SCHADELOOSSTELLINGEN VOOR BEROEPSMILITAIREN DIE ZICH TIJDENS DE BEZETTING HEBBEN ONTTROKKEN AAN KRIJGSGEVANGENSCHAP. Blijkens een woensdag uitge geven landmachtorder wordt overwogen een regeling te tref fen inzake de toekenning van schadeloosstelling aan beroeps militairen, die zich tijdens de be zetting hëbben onttrokken aan de krijgsgevangenschap. De in over weging zijne bepalingen houden in, dat aanspraak zal worden verleend op een bedrag, gelijk aan de volle militaire bezoldiging, waarop tijdens verblijf in krijgs gevangenschap aanspraak zou nebben bestaan, onder aftrek van eventueel genoten non-activiteits bezoldiging, wachtgeld, pensioen, burgerinkomsten en reeds eer der toegekende schadeloosstellin gen, aan de beroepsmilitairen, die in 1940 als zodanig tot de ko ninklijke landmacht behoorden: over ae tijd welke zij door maat regelen vanwege de bezetter heb ben doorgebracht in gevangenis sen of concentratiekampen, of qver de tijd gedurende welke zij, na de datum waarop zij, volgens de door de bezetter voor hun ca tegorie bekend gemaakte bedoe ling, zich in krijgsgevangenschap hadden moeten begeven, onder gedoken zijn geweest. De Britse marine attaché te s-Gravenhage, kapitein-ter-zee F. J. Cartwright, heeft dinsdag in zijn kantoor aan de heer N. Hazelhoff uit Heemstede, stuur mansleerling bij de K.N.S.M. te Amsterdam, een kijker met in- criptie overhandigd die de rege ring van het Verenigd Konink rijk als blijk van haar grote waardering had bestemd voor de vader van de heer N. Hazelhoff, kapitein G. Hazelhoff, die met het m.s. „Mentor" op 28 maart 1954 circa 350 opvarenden redde van het in de Middellandse Zee in brand gevlogen Britse troe penschip „Empire Windrush". Kapitein G. Hazelhoff, die en kele maanden geleden is over leden, voer op de vroege morgen van 28 maart 1954, nadat nood signalen van de „Empire Wind rush" waren opgevangen, onmid dellijk met de „Mentor" (van de K.N.S.M.) naar de plaats van de ramp, op vijftig km ten N.W. van Algiers. Het Britse troepenschip had ongeveer 500 personen aan ooord onder wie militairen en een groep van 160 vrouwen en kinderen. De „Mentor" was het eerste schip dat hulp kon verle nen. Kapitein-ter-zee F. J. Cart wright zeide bij de overhandiging van de kijker tot de heer Hazel hoff jr., dat Groot-Brittannië zeer dankbaar is dat ongeveer 350 personen konden worden ge red door de snelle actie van ka pitein Hazelhoff. De inscriptie op de kijker getuigt van de erkente lijkheid van de Britse regering voor de hulpverlening. DE NA-INLEVERING VAN OUDE ZILVEREN GULDENS De na-inlevering van oude zal veren guldens sluit binnenkori Uiterlijk maandag 16 april ajs bestaat nog gelegenheid tot pm wisseling bij alle postkantoren en poststations en bij de kante ren en agentschappen van de Nederlandsche Bank N. V. if Een Bretonse familie, die een>| maaltje mosselen aan het veror beren was, vond daarin 63 parels, waarvan zes in één schelp. Zij zullen er een i parelsnoer van maken. if In Bonn is dezer dagen een „internationale vereniging van donors van hoornvliezen" opge richt Tot dusver hebben 44 per sonen uit verscheidene landen hun medewerking toegezegd. De vereniging wil samenwerken met het Internationale Rode Kruis en met de Wereld-Gezondheidsraad. if De nieuwsdienst van het Va- ticaan meldt, dat in Centraal- China twee Chinese katholieke geestelijken en een zuster ter dood gebracht zijn. Volgens dit bericht is het niet bekend of zij berecht zijn. Wel weet men, dat er in de provincie Hoepei een sterke anti-kerkelijk beweging gaande is. De „Constitution", met Grace Kelly aan boord, wordt heden op de rede van Monte Carlo ver wacht. Het is de bedoeling, dat prins Rainier haar met zijn jacht, de „Deo Juvante" van boord zal ha len. Negen Nederlandse kerkge nootschappen hebben gisteren gezamenlijk hun verontrusting uitgesproken over de toestand in het, Midden-Oosten en zich ge wend tot de regering met het verzoek, haar Invloed aan te wen den opdat de Verenigde Naties de consequenties aanvaarden van him medewerking aan het tot stand komen van de staat Israël en van het accepteren van Israël ais lid hunner organisatie. Bovendien wordt de regering gevraagd, haar invloed te gebrui ken bij de westelijke mogendhe den, opdat die hun garanties voor de wapenstilstandsovereenkom sten van 1949 effectief zullen doen zijn. De negen kerkgenootschappen hebben tevens hun gemeenten opgewekt zich bewust te worden van de verantwoordelijkheid van de christenheid voor het feit, dat veelal in heden en verleden geen recht en gerechtigheid werd en wordt betracht, zowel tegenover Op 18 april zal net bestuur van het Landbouwschap zich, naar verwacht wordt, openbaar bera den over eventuele verhoging van de landarbeidersionen. Het dagelijks bestuur heeft zich gis teren beraden over voorsteilen vap de hoofdafdeling sociale za ken van het Landbouwschap. Naar verluidt zou geen volle dige overeenstemming zijn be- reiKt, waaruit resulteerde, aat het voorstel van de hoofdafdeling door het dagelijks bestuur wordt overgenomen en in het bestuur worat gebracht. De hoofdafdeling sociale zaken heeft voorgesteld een verhoging van hoogstens drie percent op de landai bexderslonen toe te passen. Dit in verband met de onmogelijk heid om een hoger percentage in de produktenprijzen tot uiting te brengen. Voor het doorberekenen van drie percent kan toestem A.N.A.B. wenst geen contrac ten meer ai te sluiten. Het dagelijks bestuur van het Landbouwschap heeft zich gister morgen conform het advies van de sociale hoofdafdeling van het Landbouwschap in meerderheid uitgesproken voor een loonsver hoging in de akkerbouw- en vee houderijsector van drie procent. Als voorwaarde werd gesteld, dat deze verhoging in de prijzen mag worden doorberekend. Men meent, dat het niet juist is voor deze landbouwsector een aanbe veling uit te sturen voor een uit kering ineens over 1955. De Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond is het met deze meerderheid niet eens en heeft besloten met ingang van 1 mei geen contracten meer af te sluiten in de akkerbouw- en veehouderijsector. Men wenst zich naar aanleiding hiervan alle Men is begonnen met het werk aan een brug over de Ganges in India, die vier kilometer lang za! worden. Zij zal de eerste wegver binding tussen Noord- en Zuid Bihar vormen. In 1907 koesterde men al het plan ervoor. Het werk zal meer dan honderd miljoen gulden kosten en naar verwach ting in 1959 gereed zijn. De hertog van Edinburgh zal, als hij naar Australië reist waai hij op 22 november in Melbourne de Olympische spelen zal openen, ook bezoeken brengen aan Nieuw Guinea, Noord-Australië en Nieuw-Zeeland. De hertog reist met het konink lijke jacht „Britania" De ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk, West-Duits- land, Italië en de drie Benelux- landen zullen op 3 mei te Parijs bijeenkomen ter bespreking van een ontwerp-verdrag tot oprich ting van de Euratom, de voorge nomen Europese gemeenschap voor kernenergie. Dit werd giste ren medegedeeld van een zijde, die in nauw contact staat met de intergouvernementele commissie van deskundigen uit zes landen, welke gedurende bijna een jaar bezig is geweest met het ontwer pen van nieuwe plannen voor in tegratie in Europa. Het Euratom-plan en het plan voor een gemeenschappelijke markt, waarop geleidelijk de ta riefbelemmeringen voor de han del tussen de aangesloten landen zullen verdwijnen, is woensdag wordt Detracni, zowei tegenover c Joden als Arabieren en hen opge- tot uitdrukking zal kunnen ko- wekt te bidden voor de vrede in men in de garantieprijzen voor dit deel van de wereld. me*k> tarwe- sulker en andere De negen kerkgenootschappen#! basisprodukten alsmede in de vein ui ic pciivaii zicjj naar aanleiding niervan ane ming tot doorberekenen gegeven vrijheid van handelen voor te be- worden door de ministers van j jumc)en Landbouw en Economische Za ken. Hiermede hangt ook de vraag samen of deze drie percent zijn: de Nederlands Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Evangelisch- Lutherse Kerk, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Chris- telijk-Gereformeerde Kelken, de Remonstrantse Broederschap, de Vrije Evangelische Gemeenten, de Evangelische Broedergemeen te en de Unie van Baptisten Ge meenten. Deze werken samen in het „interkerkelijk contact Is raël". Een delegatie van dit con tact heeft de verklaring woens dagochtend aan de regering over handigd. door de Belgische minister van Buitenlandse» Zaken, Paul Henri Spaak, aan de zes betrokken re geringen toegezonden. De legeringen, welke de Eura- tom-overeenkomst zullen sluiten, moeten nog een beslissing ne men, of de Euratom zich zal be perken tot het vreedzame ge bruik van kernenergie en over de vraag, of het gezagsorgaan van de Euratom de enige eigenaar van splijtbaar materiaal zal wor den. Van de zijde der commissie werd woensdag medegedeeld, dat de deskundigen een compromis hebben voorgesteld, volgens het welk de brandstof gedurende de eerste vijf jaren Uitsluitend voor vreedzame doeleinden gebruikt zal worden. De deskundigen heb ben ook voorgesteld, dat het splijtbare materiaal verpacht of verkocht zal kunnen worden aan industriële verbruikers van kernenergie, doch dat de sterk verrijkté kernbrandstof niet voor verkoop in aanmerking zal kunnen komen. De Christen-democratische fractie van de Westduitse Bonds dag heeft gisteren een voorstel ingediend, dat tot strekking tjee$t de belastingen met ingang van 1 oktober a.s. met in totaal 3 mil jard DM per jaar te verlagen. Naar verwachting zal dit voor stel op 19 april door de Bondsdag worden behandeld, tegelijk met soortgelijke voorstellen van de sociaal-democraten, die gelijk ge kend is, tot de oppositie behoren. In parlementaire kringen, die de if Hans Ulrich Rudel, die Hit- Iers meest onderscheiden oorlogs piloot was, is dinsdag uit Frank fort naar Brazilië vertrokken. Hij verklaarde, dat hij niets meer met de militaire luchtvaart te maken wilde hebben, en dat hij tijdens zijn verblijf van drie maanden in Duitsland geen con tact met het ministerie van De fensie van de Bondsrepubliek heeft gehad. verrekenprijs voor melk. In hoe verre een dergelijke loonsverho ging de veroru.kersprijs van drinkmelk en andere produkten zou kunnen beïnvloeden is nog een vraag, die bestudeerd wordt. De ministers zullen hierin ver moedelijk het laatste woord spre ken. Het voorstel van de hoofdafde ling sociale zaken behelst voorts de suggestie het uitkeren ineens van drie procent over 1955 aan het oordeel van de werkgevers zelve over te laten. Indien een boer meent deze extra-uitkering opgrond van zijn bedrijfsresulta ten te kunnen doen, dan zal hij daarin vrij zijn. Aldus dit voor stel, dat dus hoogstwaarschijnlijk op 18 april openbaar behandeld zal worden. if Koningin Elizabeth van En geland zal prins Rainier van Mo naco en de Amerikaanse filmster Grace Kelly ter gelegenheid van hun huwelijk een verguld zilve ren presenteerblad geven. regering van dr Adenauer steu nen, is men van oordeel, dat ver laging van de belastingen voor keur verdient boven het voort zetten van de betaling van of een gedeeltelijke financiering van de kosten der Engelse, Franse en Amerikaanse troepen in Duits land. De verlagingen van de inkom stenbelasting, die de Christen democraten verlangen, variëren van 10 proeent voor de laagste tot 3 procent voor de hoogste inkomens. In januari 1957 zal het oplei dingscentrum voor specialisten op het gebied der atoomenergie te Bagdad kunnen worden ge opend, zo is bekendgemaakt door de economische commissie van de raad van het Verdrag van Bagdad, die dinsdag en woens dag te Teheran bijeen is ge weest. üjijij -pj Verder werd bekend gemaakt, met wa» dat Engeland heeft aangeboden i ^r. machines en materieel te leve ren voor een regionaal agrarisch opleidingscentru m De regeringen der bij het ver drag aangesloten landen kwamen overeen projecten ais de ontwik keling van de mogelijkheden, die de wateren van het bekken van de Tigris en de Euphraat bieden en de ontwikkeling van de mijn bouw en de bosbouw in het oos ten van Perzië in overweging te nemen. if Een geweldige steenmassa van ongeveer 100.000 kubieke meter is woensdag van de ruim 2000 meter hoge Stockhom, in Zwitserland, gestort. Vijf ha bon en de installaties van een nabij gelegen steengroeve werden ver woest. Onder invloed van een depres sie, die boven Zuid-Scandinavië tot ontwikkeling was gekomen en in Zweden en Finland op uit gebreide schaal sneeuw bracht, is koude lucht dinsdagavond en in de loop van de daarop volgen de nacht ons land binnenge stroomd. 'Dit ging plaatselijk gepa -ixl Achter het front, dat de voor ste begrenzing van deze koude lucht vormt, breidde zich van Schotland een gebied van hoge luchtdruk naai- onze omgeving uit. Het hogedrukgebied trekt nu over onze noordelijke provincies naar Duitsland. Daardoor blijven wij in het overgangsgebied tussen de kou« cte en zachte lucht, zodat donder dag plaatselijk nog wat regen kan vallen. De temperatuur on dergaat niet veel verandering De Turkse veiligheidsdienst heeft de Bulgaarse spionnage- groep, die in hjt grensgebied opereerde, onschadelijk gemaakt, zo wordt van gezaghebbende zij de vernomen. Vier leden van de groep zijn aangehouden. Zij hiel den zich bezig met het smokke len van Bulgaarse agenten naar Turkije. Het centraal bureau voor de afbetalingsbedrijven, dat ten doel heeft gegevens te verzamelen en te registreren, die voor verkoop op termijnbetaling van belang zijn, heeft zich tot de Tweede Kamer gewend over het wets ontwerp tot tijdelijke regeling van afbetalingsovereenkomsten. Het C.B.A. kan zich geheel met de strekking van dit wetsontwerp verenigen, maar het is van oor deel, dat de regering geen aan dacht heeft geschonken aan een belangrijk punt om de beoogde afremming van afbetalings- en huurkoopovereenkomsten te ver krijgen, n.l. een centrale registra tie van deze overeenkomsten. Weliswaar kunnen als regel ge- gevens worden verkregen om- zigen, dat met deze verlangens trent een adspirant-huurkoper 1 rekening wordt gehouden. met betrekking tot de vraag of hij al dan niet „goed voor een zeker bedrag is", doch de vraag of hij reeds financiële verplich tingen, in casu termijnbetalingen heeft lopen, en zo ja, gedurende welke tijd en tot welke bedragen, blijft onbeantwoord. Juist bij het afbetalingsysteem acht het C.B.A. het belangrijk die verplichtingen te kennen, om te kunnen beoordelen of het aan gaan van nieuwe verplichtingen voor een adspirant-huurkoper onmogelijk of uit een sociaal oog punt bezien ongewenst moet worden geacht. De stichting „Centraal Bureau voor de Afbetalingsbedrijven" verzoekt de Tweede Kamer het wetsontwerp in die geest te wij Velen van hen die in de Sow- jet-Unie ten onrechte als „vijan den van het volk" tot gevange nisstraf veroordeeld werden, zijn nu volledig gerehabiliteerd. Dit is gezegd in 'n artikel dat woens dag verscheen in een gezagheb bend blad-van de Sowjet commu nistische partij. Het blad schrijft»dat Stalin de schuld was van veel onrechtvaar digheid, en dat de rehabilitatie van de slachtoffers van deze on rechtvaardigheid nog steeds voortgang vindt. Het blad herhaalde ook de be schuldigingen die vorige week in de „Pravvda" uitgesproken wer den tegen hen die onder het mom van kritiek op de persoonsver heerlijking „redevoeringen tegen de partij houden" en „alle gezag ontkennen". Dit is voor het eerst dat offi cieel wordt erkend dat slachtof fers van onrechtvaardigheid ge rehabiliteerd zijn, hoewel er reeds geruime tijd geruchten In die zin de ronde deden. medegedeeld door het K. N. M. 1. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Weinig verandering. Veranderlijke bewolking met nu en dan opklaringen, maar hier en daar ook kans op wat regen. Zwakke veranderlijke wind. On geveer dezelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 13 APRIL. v.m. n.m. Breskens 3.02 3.26 Terneuzen 3.37 4.01 Hansweert 4.17 4j41 Walsoorden 4.27 4.51 MAAN op onder op onder April. 13 5.50 19.36 6.42 23.03 14 5.48 19.38 7.26 15 5.46 19.40 8.22 0.10 16 5.43 19.41 9.29 1.06 17 5.41 19.43 10.44 1.51

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1