De Palestijnse kwestie de Hoe bespaar ik op de belasting? 45ste zitting in de zaak-Schmidt Verdere aanvallen op persoonsverering Sowjet-Unie m 75.000 Franse dienstplichtigen in Algerije onder de wapenen? EERSTE BLAD De Europese reis van Truman Geiuige Ulmar beschuldigt officier van justitie Foster Dulles beraadslaagt met congresleiders over het Midden-Oosten DE HANDEL TUSSEN OOST EN WEST Speciale zitting van Bulgaars parlement Mollet treedt af als voor zitter van raadgevende vergadering van Raad van Europa EISENHOWER over Amerika's buitenlandse politiek AFTREK VAN BUITENGEWONE LASTEN WEERBERICHT HOOGWATER ZON EN MAANSTANDEN ®?*mkerlng bij abonnement Temeuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pu advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regela L-- iedere regel meer 20 eent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur WOENSDAG 11 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3737 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Bande, Terneuzen. ascteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen jniactte-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per naand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct De aanvallen van Egyptische moreel van'de bevolking niet te commando's op Israëlisch gebied schaden. „El Akhbai schreef blijven voortduren. Dinsdagoch- een hoofdartikel: „De comma tend hebben Egyptenaren sabota-do's zijn de nieuwe veiligheids- ge gepleegd aan pompstations en raad', „zij hebben de rol van e s .e k - - t-O Ver. Naties overgenomen tot deze waterleidingen van vier Israëli sche nederzettingen in de Negeb, aldus heeft 'n Israëlische woord voerder in Tel Aviv bekendge maakt. De secretaris-generaal van de herleefd zullen zijn", i Volgens de Israëlische radio heeft generaal Burns, de hoofd waarnemer van de V.N., premier Nasser van Egypte verzocht de Ver. Naties Dag Hammerskjoeld commando-activiteit in Israël te is dinsdagochtend vroeg op het doen staken en hem te laten we- Beiroet aangeko- ten, wanneer aan dit verzoek is i voldaan. Israël heeft de Veiligheidsraad officieel meegedeeld dat het zich vrijheid van handelen voorbe houdt zolang Egypte zich niet onvoorwaardelijk bereid ver klaart zich van vijandige daden vliegveld van men. Hammarskjoeld verklaarde bij aankomst, dat hij geen bepaalde plannen heeft en dat alles afhan gen zal van zijn besprekingen. De Libanese minister van Open bare werken, Boestani, die Ham marskjoeld op het vliegveld be- ,te onthouden. groette, heeft hem voorgesteld de Hammarskjoeld heeft ver- gedemilitariseerde zóne te ver- klaard dat zich in het gebied van groten en het toezicht door de Gaza hoogstens 10 van de -12 Ver. Naties te versterken. (V.N.-waarnemers bevinden. Zij Hammasskjoeld is minder dan kunnen het werk daar niet aan. vier uur in Beiroeth gebleven. Mogelijk zal hij voorstellen waar- Na een conferentie met zijn per- 1 nemers te werven in Scandinavië, soonlijke staf zond hij telegram- Israël heeft er bij de bestands- men aan de Egyptische premier, commissie over geklaagd dat 20 luitenant-kolonel Nasser, en de Jordaniërs Israëlisch gebied zijn Egyptische minister van Buiten- binnengedrongen en daar een tandse Zaken, Fawzy. Daarna patrouille hebben beschoten. Eén vertrok hij in een witgeschilderd Jordaniër was gedood en één ge- De Amerikaanse oud-president Harry Truman zal bij zijn rond- Augusta aankwam, had voor zijn |"eis ^°or vertrek uit Washington nog met bezoek aan Nederland brenaen. minister Dulles van gedachten l deelde dinsdag te Kansas gewisseld over de jongste ge- mee, dat hij en zijn vroiiw beurtenissen in het Midden-Oos- ie^ m^1, Per sc'1jP u1^- ®w. lcn vertrekken en daar op drie juli zullen terugkeren. Na bezoeken Egypte erkent bestaan van'aan Italië, Frankrijk en België komt het echtpaar op veertien „zelfmoerdcommando s junl' jn Den Ha^g aan Qp zeven. Volgens radio-Jeruzalem heeft tien juni gaat de reis via Hoek generaal Bums op verzoek van van Holland naar Engeland, waar Israël de Egyptenaren gevraagd, de oud-president een ere-docto- een einde te maken aan het op- caat van de universiteit van Ox- treden van de „zelfmoordcofci-!*ord krijgt. Truman noemde dit mando's". i de belangrijkste aanleiding vöor Een Egyptenaar, die enige tijd I de gehele reis geleden bij een dergelijke actie op Israëlisch grondgebied werd gevangen genomen, is ter dopd veroordeeld. Het vonnis moet nog door de Israëlische stafchef, ge neraal Mosje Dajan, worden be krachtigd. Het is de eerste maal, dat een Egyptenaar voor een dergelijk feit ter dood is veroor deeld. Hij zou ook graag een bezoek brengen aan enige slagvelden, waar hij in de eerste wereldoor log als kapitein heeft gestreden. Als een gevolg van de jongste gebeurtenissen in het oostelijke deel van de Middellandse Zee en het Midden-Oosten zullen deze gebieden niet worden bezocht door het echtpaar Truman. vliegtuig van de Ver. Naties naar Lydda in Israël. Onmiddellijk na aankomst in Israël is Hammerskjoeld bespre kingen begonnen met generaal Brums, de chef van de V. N.-be- xfandscommissie. Burns bracht .vérslag uit over de jongste ont wikkeling van de toestand. Men verwachtte, dat Burns Hammarskjoeld zou vergezellen naar Cairo, waar hij mogelijk twee of drie dagen blijven zal voor besprekingen met de Egyp tische regering. De Libanese minister van De fensie heeft dinsdag in het par lement gevraagd om aanvullende kredieten van 800.000 gulden voor versterking van de grens ïaet Israël. Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken maakte dins dagochtend in Parijs bekend, dat minister Fineau zijn ambassa deurs hi Cairo en Tel Aviv opge dragen heeft de regeringen van Egypte en Israël op de hoogte te brjmgen van de ernstige onge rustheid van de Franse regering over de toestand aan de Israë- liscb-Egyptische grens. vangen genomen. Van Jordaanse zijde is deze infiltratie tegenge sproken. De Verenigde Staten en het Palestijnse conflict. De Ver. Staten „zullen binnen de mógelijkheden van de grond wet hun verplichtingen om zich tegen élke agressie in het Mid den-Oosten te verzetten, in acht nemen", zo wordt gezegd in een verklaring, die maandagavond te Augusta, het vacantie-oord van president Eisenhower werd uit gegeven. De president, die maandag in De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Foster Dul les heeft dinsdag anderhalf uur met veertien Congresleiders zeven republikeinen en zeven de moeraten beraadslaagd over de toestand in het Midden-Oos ten. Hierbij is ook de mogelijk- De Egyptische pers heeft dins- j heid ter sprake gekomen, dat de regering het Congres zal verzoe ken president Eisenhower spe ciale bevoegdheden te verlenen, opdat hij in geval van een acute crisis in dit gebied onmiddellijk handelend zal kunnen optreden. Officiéél heeft de minister een dergelijk verzoek echter niet ge daan, aldus hébben genoemde Congresleiders na hun bespreking aan de pers medegedeeld. Zij wil den verder niets over het bespro kene zeggen. ctekg in grote opmaak berichten over de Egyptische commando's gebracht. Volgens sommige bla den opereren 300 commando's op Israëlisch gebied van de Negeb m het zuiden tot aan Haifa. De Israëliërs verbergen hun verlie zen, aldus deze berichten, om het Tijdens het algemene debat over de werkzaamheden van de economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties 0E.CJS.) heeft de vertegenwoor diger van de Sowjet-Unie gewe zen op de ontspanning, welke er volgens hem is gekomen in de internationale politiek. Naar zijn mening zou „het nieuwe klimaat" gunstige perspectieven kunnen openen voor een vergroting van het handelsverkeer tussen Oost en West. Hij vestigde er echter tie aandacht op, dat de ontwikke ling van het handelsverkeer tus sen. de landen van Oost- en West- Europa in de eerste plaats af hangt van de wens van alle Euro pese landen. Met name verklaar de de Russische vertegenwoordi ger, dat de beperkingen op de handel in strategische produkten een belemmering zijn voor de ontwikkeling van de handel van geheel Europa en beval hij aan een herziening van de lijsten van goederen, waarop een uit voerverbod naar Oosteuropese landen rust. Verder gaf hij als zijn mening te kennen, dat de handel tussen Oost en West op een veel steviger basis zou rus ten, wanneer verdragen van lan ge duur in de plaats zouden ko men van de tegenwoordige jaar- tijk.se overeenkomsten. Op hun ibeurt hebben ook de vertegenwoordigers van Polen en Tsjecho-Slowakije hetzelfde stand punt naar voren gebracht. BERGGIDS PAUL DEMAROHI VERONGELUKT Tijdens een sneeuwstorm over de ijsvlakten van het bergmassief van de Mont Blanc is de tiekende berggids Paul Demarchi uit Cha- monix om het leven gekomen. Twee leden van zijn gezelschap, dat de vorige week donderdag was vertrokken, worden nog ver mist. Demarchi, die 43 jaar is geworden, was al twintig jaar gediplomeerd berggids. Hij naim deel aan ontelbare grote bestijgin gen en aan ongeveer veertig red dingsacties. Maandag is in een te Moskou verschijnend literair blad scher pe kritiek geleverd op Ruslands bekende na oorlogse film „De va] van Berlijn", die ook in Neder land vertoond is. In deze lilm wordt Stalin uit gebeeld als een grote oorlogslei der en als de bouwer van de over winning. Volgens het blad wor den in deze en andere films, de „anti-realistische opvattingen die een gevolg waren van de per soons-cultus, sterk overdreven".- in hetzelfde artikel werd ge zegd, dat in deze films de mensen „die de zwaarste last gedragen hebben in de strijd voor de com munistische zaak" geen plaats gevonden hebben. Het Bulgaarse parlement is voor maandag a.s. in speciale zit ting bijeengeroepen. Mogelijk zal gesproken worden over wijziging van de regering, aldus meldt het Zuidslavische persbureau „Tan Joeg" uit Sofia. Algemeen verwacht men,dat premier Tsjerwenkof, op wie ernstige kritiek is geoefend we gens zijn aandeel in de Stalinis tische „persoonsverheerlijking", zal aftreden. De gewone man, zoals hij in deze films uitgebeeld wordt, ia „een saaie figuur van bordpa pier", waartegen de „helden" en „wonderdoeners" scherp afste ken, aldus het blad. De Komsomol (de communis tische jeugd organisatie) heeft haar goedkeuring gehecht aan de houding die het centrale comité van _.de communistische partij in genomen heeft ten opzichte van de persoonsvérering. Dit heeft „Tass" dinsdag bekend gemaakt. De Komsomol zou de strijd te gen „Bourgeois-uitingen, de over blijfsfelen van het kapitalisme, en vooral dronkenschap en bal dadigheid", in nog heviger mato moeten voortzetten. De Franse premier, Guy Mol let, is dinsdag afgetreden als voorzitter van de raadgevende vergadering van de raad van Europa. Hij bekleedde deze post sedert 1954. In een brief aan de eerste vice- president van de vergadering, Antonio BoggianoPico, zegt Mollet af te treden wegens de moeilijkheid om de taak van voorzitter te combineren met ver antwoordelijkheden van zijn pre mierschap. Aan het eind van de 45ste zit ting in de zaak-Schmidt, heeft getuige Ulmer de officier van Justitie ervan beschuldigd, dat deze hem met de dood bedreigd Zou hebben. Hij toonde een pa troon, die hij in zijn cel had ge- Vonden, maar waarvan hij niet kon zeggen, hoe deze daar was gekomen. Hij zei, dat God in deze zaak zal richten. De eerste letters vair de namen van de rechters Liem, Maenkom en Rochjani zijn de medeklinkers in de naam Ul mer, zo zei hij. Op deze zitting sprak Ulmer alle verklaringen, die hij voor de politie had afgelegd, tegen. Hij zei deze te hebben afgelegd, na dat politie-ambtenaren hem had den geslagen. Ook getuige Baden werd ge hoord, hij antwoordde op vragen dat hij de politie vijf plaatsen, waar „droppings" waren uitge voerd, had getoond. „Ik heb plaatsen aangewezen, die dicht bij de weg en vlak bij politiepos ten lagen, zodat het duidelijk moest zijn, dat daar geen „drop pings" mogelijk waren". De plaatsen, die in het proces verbaal worden genoemd, zijn in derdaad de plaatsen die ik heb verzonnen. Hij zei nooit „dorp- pings" te hebben meegemaakt. Beklaagde Schmidt merkte op, het vreemd te vinden, dat de po litie Baden pas tien maanden na zijn arrestatie die plaatsen liet aanwijzen. Bovendien kloppen deze niet niet met die, welke an deren aanwezen. Do officier van Justitie legde ter zitting een verslag over, dat twee politie-ambtenaren hadden gemaakt van de wijze, waarop Tomasoa op aanwijzing van Ba den gearresteerd was. Na voorle zing zei Baden: Tomasoa is in derdaad öp 'mijn aanwijzing ge arresteerd. Maar de aanleiding was anders. Niet dat we elkaar uit de NIGO kenden, maar ik had hem wel eens ontmoet bij een of andere gelegenheid. Toen ik werd gearresteerd, moest ik na men noemen van vrienden in de NIGO. Ik heb toen maar een stel namen genoemd van mensen, die ik kende, zoals bestuursleden van de vereniging ter beharti ging van Nederlanders en ook Tomasoa. Na de opmerking van de offi cier van Justitie, dat Tomasoa toch zelf bekend had, zei Baden: Hij is geslagen in rijn cel. Getuige Ulmer verklaarde be klaagde niet te kennen. Op de vraag van de rechter of hij gearresteerd was op verden king van lidmaatschap van de NIGO, antwoordde hij, ja, maar in het begin wist ik niet, waar voor ik gearresteerd werd. Ze zeiden, dat Baden gezegd had, dat ik lid van de NIGO was. Ik werd met Baden geconfronteerd en Baden zei, dat ik telegrafist van de NIGO was geweest. Ik ont kende en zei, dat het gelogen was. Toen sloegen ze me. Baden zei, dat ik Tomasoa kende. Ik zei dat het niet zo was en toen sloe gen ze me. Baden zei, dat To masoa en ik elkaar heel goed kenden. Ik werd tenslotte bang en ik heb de verklaring afgelegd, die u voor u hebt liggen, maar ik nam me voor om voor de rech ter de waarheid te spreken. Hij zei voorts de verklaringen, die hij voor de politie over code telegrammen had afgelegd, zelf verzonnen had, maar onder dwang. Voorts had hij de meeste na men die hij genoemd had, ver zonnen. Maar twee namen: Van de Wal en luitenant Rombengan, zijn echt. Die heb ik expres ge noemd, want ik ken die mensen en ik weet, dat ze helemaal on schuldig rijn. Ik kon hen dus ge makkelijk beschuldigen en zodra dan tegen hen een onderzoek zou zijn ingesteld, zou hun on schuld blijken en daarmee dc- leugenachtigheid van mijn v« klaringen. Rechter: „Dus Klaas Ulmer: „Klaas, Nico, Willj Henk, allemaal verzonnen! De volgende zitting werd be paald op dinsdag 24 april. Dar zullen getuigen M. O. C. Dunais. P. J. H. Wiersma en H. de Braa worden gehoord. President Eisenhower zal op 21 april in Washington, ter gelegen heid van de jaarlijkse bijeenkomst van de vereniging van hoofdre dacteuren der Amerikaanse dag bladen, een belangrijke rede hou den over de buitenlandse politiek der Verenigde Staten. Dit is dinsdag door zijn secreta ris voor perszaken bekend ge maakt. Men vermoedt algemeen dat hij onder meer de toestand in het Midden-Oosten onder de loupe zal nemen. Te Parijs wordt verwacht, dat nog deze maand 75.000 dienst plichtigen onder de wapens zul len worden geroepen, om de Franse troepen in Algerië te ver sterken. Het ibetreft hier 70.000 reservisten van 22 en 23 jaar en 5.000 miliciëns, die voor de eerste voor organisatie en aanvullende opleiding naar Algerië zullen worden gezonden. Volgens officiële, te Parijs ge publiceerde cijfers, zijn in de af gelopen zestien maanden in Al gerië 5.724 personen, waaronder veie burgers, door het optreden maal onder de wapenen Jtcijien. der rebellen om het leven gek» Bij deze 75.000 man komen dan men. de versterkingen, die Frankrijk De Franse veiligheidstroepen uit West-Duitsland NAVO-troe- verloren in deze periode 672 man pen en van elders naar Alge- aan doden, 1.484 aar» gewonden rië heeft gezonden of bezig is te en 261 aan vermisten zenden, zodat op deze wije de Franse Robert minister Lacoste, voor Algerië, de gevraagde Bij een gevecht in Oost-Algeriè dat na drie dagen te hebben ge- lltlasting moet er betaald w orden, dat is zonder meer bekend bij al onze lezers, maar minder bekend is, dat belasting geheven wordt met dien verstande, dat de fiseufï rekening houdt met die financiële draagkracht van de l«4astingplidhtige, al wordt het tegendeel wel eens beweerd. Het behoeft immers geen betoog, dat gezonde mensen met een inkomen van 300 per maand meer kunnen doen dam een ander, die te kampen heeft met riekte, invaliditeit overlijden en wat dies meer zij. De regering, dit alles terdege, inziende, heeft derhalve, teneinde de billijkheid niet uit het oog te verliezen, in de wet bepalingen opgenomen die hierin voorzien. Juist de buitengewone lasten drukken op het inkomen, waar door een belastingplichtige voor vermindering van belasting in aanmerking zal kunnen komen, indien hij daartoe het verzoek doet. Met buitengewone lasten wor den hier bedoeld bijvoorbeeld uit gaven verband houdende met het levensonderhoud van eigen en aangehuwde kinderen en pleeg kinderen voor wie geen kinder aftrek wordt genoten, alsmede van andere bloed- en aanverwan ten in de rechte linie en in de tweede graad der zijlinie. Mocht u er niet zeker van rijn wie hieronder vallen, dan raden wij u aan bij de inspecteur der belast ignen terzake inlichtin gen in te winnen. Verder vallen onder het begrip buitengewone lasten de uitgaven ter zake van ziekte, invaliditeit, sterfgeval en andere uitgaven, ten behoeve van de belastingplichtige, diens eigen en aangehuwde kin deren en pleegkinderen en van diens bloed- en aanverwanten in de rechte linie en in de tweede graad der zijlinie. De meeste onzer lezers hebben te kampen met de laatstgenoemde uitgaven weshalve wij in de eer ste plaats hierop eens nader in gaan. DOK HET BLOEMETJE Het verdient aanbeveling in dit verband terloops nog even te ver melden, dat de werkgever hierbij' nog een nadere aanduiding geeft omtrent het begrip „buitengewo ne lasten". Dit komt dan hierop neer, dat de hier bedoelde uitga ven pas dan als buitengewone lasten worden beschouwd, als de belastingplichtige tengevolge van deze bijzondere uitgaven voor grotere uitgaven komt te staan, dan de meeste andere belasting plichtigen die, wat inkomsten en gezin betreffen, in dezelfde om standigheden verkeren. Uit het bovenstaande kan men opmaken, dat niet alleen dokters-, ziekenhuis-, apothekers- en ver- pleegkosten onder dit begrip val len, maar ook de kosten die ont staan door het bezoeken, van de in de inrichting opgenomen zieke, zoals daar zijn do kosten voor bloemetje, dat men ter opbeuring van de patiënt medebrengt, maar ook die. gemaakt voor een ver snapering. Vele rieken, vooral rij die lij den aan een langdurige riekte als b.v. t.b.c. moeten tot herstel van gezondheid veelal extra voe dingsmiddelen gebruiken. Als de patiënt thuis verpleegd wordt, komen de extra kosuen ook onuer de buitengewone lasten te vallen. HULP IN DE HUIS HOUDING Mede mag men in rekening brengen de extra kosten die de riekte veroorzaakt door het ne men van huishoudelijke hulp. echter .Tiet dien verstande, dat men nu niet een dienstbode voor een dag en nacht in rekening mag brengen als in normale gevallen werd Volstaan met een morgen- of dagmeisje. Is het daarentegen beslist nodig een hulp voor dag en nacht, te nemen en men heeft normaal een meisje voor de mor genuren of alleen voor de dag, dan kan vanzelfsprekend uitslui tend het verschil in kosten in aanmerking komen. Een' abnormaal of onvolwaar dig kind kost meer dan een nor maal volwaardig kind, zodat ook de uitgaven hiervoor in aanmer king kunnen komen, want dit is dus ook een vorm van riekte. MET GEZOND VERSTAND Bij dit alles moet men één ding goed voor ogen houden en wel dit; gebruik altijd uw ge zond verstand met het opbren gen van kosten wegens buiten gewone lasten, want de fiscus onderwerpt al hetgeen u opge bracht hebt aan een nauwkeu rig onderzoek en door er maar „op los te schrijven" kan men het vertrouwen spoedig kwijt raken, waardoor men zich zelf benadeelt niet alleen, maar men zich tevens blootstelt indien opzet in het spel is aan ver volging met alle nadelige ge- Volgen daaraan verbonden. Verdere ziektekosten kunnen voortvloeien uit de aanschaf, re paratie en onderhoud van hulp middelen en kunstledematen b.v. gehoorapparaten en benodigdhe den hiervoor, invalidewagentjes e.d. Door invaliditeit kunnen even eens extra kosten ontstaan, zoals b.v. taxikosten, extra tramkosten, met dien verstande dat deze kos ten uit de invaliditeit moeten voortvloeien, d.w.z. dat de betrok kene tengevolge van zijn ziekte of invaliditeit gebruik moet ma ken van deze vervoermiddelen, terwijl een gezonde kan wandelen of fietsen. Dus ook hier weer: gebruik uw verstand met het op geven van de extra uitgaven. KOSTEN VAN EEN GEBOORTE Met ziektekosten mogen even eens gelijk gesteld worden de be- vallingskosten zoals voor dokter, ziekenhuis enz., maar de aan schaf van een babyuitzet, een luiermand e.d. komen weer niet in aanmerking, want dit zijn geen kosten van de geboorte, doch voor de baby. Dat de kosten veibonden aan een huwelijk niet in aanmerking komen, spreekt vanzelf. Komt men echter te staan voor een sterfgeval, dan kunnen de kos ten daaraan verbonden wel in aanmerking komen, b.v. de kos ten van de begrafenis tot en met het graf, maar ook hier geldt weer de waarschuwing: denk aan redelijke grenzen. Bij deze laatste uitgaven dient men echter wel rekening te hon den met eventuele uitkeringen, die verkregen worden van een ziekte-versföker in gsmaat schap pij, zelfs al heeft men deze nog niet ontvangen, zodat deze kos ten in mindering komen van de gedane uitgaven. Als buitengewone lasten mogen verder nog in rekening gebracht worden de proceskosten en hier aan verwante kosten bij een echt scheiding, doch niet de uitkering aan de gewezen echtgenoot of echtgenote. Hier wordt speciaal verwezen naar vraag 22 A 5° van het aangiftebiljet der inkomsten belasting 1955. 100.000 man versterkingen krijgt. duurd maandag werd beëindigd. Van gewoonlijk betrouwbare rijn tenminste veertig militairen rijde wordt vernomen dat Mollet en meer dan 250 opstandelingen en rijn voornaamste ministers gedood. Voor het eerst werd ge- maandagavond j.l. tot het oproe- meld, dat de rebellen in ruime pen der 75.000 dienstplichtigen mate beschikken over zware hebben besloten. Het besluit moet machinegeweren en mortiereii. nog worden bekrachtigd op de I De opstandelingen, die vorige heden te houden voltallige kaibi- .week donderdag de strijd ontke- netsvergadering, waarin presi- tenden door een hinderlaag voor dent René Coty als voorzitter zal een militaire kolonne te leggen, optreden. De putolikatie van het zouden worden geleid door de officiële oproepingsbesluit wordt Mohammedaanse nationalistische donderdag a.s. verwacht. I leider Ben Boelaid Mostafa, die Onmiddellijk hierna zal worden n november uit een Franse ge- begonnen met het onder de wape- vangenis wist te ontsnappen, nen roepen der miliciëns. Deze zullen in de komende drie weken in Franse kazernes worden onder gebracht, waarna rij, na een pe- HET WEER riode van twee tot drie weken r.. Dinsdag voeraen matige toi krachtige zuidwestelijke winde; over Zuid-Engeland nog zacht» lucht naar ons land. Over de Noordzee bewoog eeh ter een front naar het zuidoosten Onder invloed hiervan nam dins dagmiddag de bewolking weei toe, terwijl tegen de avond op vele plaatsen regen gemeld werd-, Het front bereikte in de avond het noorden van het Land waar de wind van west naai noordwest ruimde. Achter dit koufront transpor teren noordwestelijke winden po laire lucht naar ons Land, die op de tocht over de Noordzee maai weinig verwarmd wordt. De middagremperaturen zullen daarom vandaag lager zijn dan de voorafgaande dag het geval was, toen er in het zuiden van het land maximum temperaturen van 19 graden werden gemeld. De windkracht, die dinsdag af en toe krachtig was, zal afne men. In de zuidelijke helft van het land zal er heden aanvanke lijk enige regen vallen. medegedeeld door het K. N. M. I te De Bilt,, geldig tot woensdag avond. Legere temperaturen. Veranderlijke bewolking met zwakke tot matige noordwest» lijke wind. Lagere temperaturen dan gisteren. DONDERDAG 12 APRIL. HET BEDRAG DER BUITENGEWONE LASTEN Het is slechts de bedoeling van dit artikel u een leiddraad te ge ven van hetgeen wel mag en niet mag en wij rijn er ons van be wust dat dit artikel niet op alge hele volledigheid berust, daar voor is deze materie te uitgebreid, maar wij willen u> toch nog even opgeven hoe groot de buitenge wone lasten moeten zijn om voor vermindering in aanmerking te kunnen komen. Ook hier heeft de wetgever rekening gehouden met zekere grenzen, omdat ten slotte elk gezin wel eens voor ziektekosten e.d. komt te staan. Zo is dan bepaald, dat het mi nimum bedrag dat men aan bui tengewone lasten moet hebben betaald, gesteld is op 6% van het jaarinkomen, welk percentage nog verminderd wordt met een half procent per kind waarvoor aanspraak op kinderaftrek be staat. Kinderen waarvoor men dubbel of drievoudige aftrek ontvangt, tellen voor de berekening van het minimum bedrag der buitenge wone lasten ook dubbel of drie voudig. ALGEMENE OPMERKING Als algemene regel geldt ten slotte de opmerking, dat de bui tengewone lasten slechts in aan merking genomen kunr.en wor den in het jaar waarin in beta ling plaats heeft, dit jaar is dus beslissend. Indien de buitengewo ne last op h.et einde van het jaar nog bestaat en voortduurt tot in het nieuwe jaar kunnen slechts die kosten voor het desbetreffen de belastingjaar in rekening wor den gebracht voorzover zij op dat jaar betrekking hebben, omdat het belastingjaar loopt van 1 jan. tot en met 31 december. Vergeet men in een zeker jaar gemaakte kosten op te geven, dan kan men dezs kosten niet het vol gende jaar voor aftrek in aan merking brengen, men werke dus nauwkeurig bi.i het invullen van het aangiftebiljet! (Nadruk verboden.) Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.29 3.04 3.44 3.54 n.m. 2.51 3.?" 4.( 4. ZON MAAN op onder op ono- April. 12 5.52 19.35 6.07 21.49 13 5.50 19.36 6.42 23.03 14' 5.48 19.38 7.26 15 5.46 19.40 8.22 0.10 16 5.43 19.41 9.29 1.09

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1