De spanning in het Midden-Oosten Spaans-Marokkaanse Malenkof terug in Moskou Audiëntie met Minister Stat over Zondagsheiliging Waarom en waarop personele belasting? Nieuwe incidenien bij Gaza onafhankelijkheidsverklaring MAANDAG 9 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3735 Israël houdt Egvple verantwoordelijk voor incidenten bij Gaza Minister Pineau stelt bezoek aan Midden-Oosten uit Het nieuwe wetsontwerp tot eenzijdige opzegging van de Unie salons j'obert' Eerherstel voor Gomulka HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER Beheerschapsraad over de Afrikaanse gebieden Oud-Nazi eist schadevergoeding van Westduitse regering Geen eerherstel voor Slansky c. s. ZON EN MAANSTANDEN olio HUURWAARDE, MEUBILAIR EN KINDERAFTREK Sjah van Perzië naar Moskou Nieuwe Indische maatregelen tegen Goa Sultan van Marokko naar Mekka *T**kerinü bij abonnement Terneuzen Olrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Sedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nó 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p#s advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Nabij Kissufim, in het grensge bied bij G«\za, is het zaterdagmor gen opii.euw tot een vunrwisse- ling gekomen tussen Israëlische en Egyptische troepen, aldus heeft een Israëlische militaire woordvoerder meegedeeld. De woordvoerder zei dat van uit Egyptische stellingen het vuur was geopend op een Israë lische post. Het vuur werd van uit de Israëlische post beant woord. In een tweede incident werd op het meer van Galilea een Is raëlische visser vanaf de Syri sche kust beschoten. Volgens de Israëlische woordvoerder moest de visser door deze beschieting /jjn netten in de steek laten. Vier uur lang hebben Israëli sche en Egyptische troepen za terdagmorgen een artillerieduel uitgevochten nadat Israëlische troepen met automatische wa pens op een Egyptische voorpost nabij Beit Hanoun ten noorden van Gaza hadden geschoten, aldus maakte een Egyptische woordvoerder in Cairo bekend. Hij zei dat tot dusverre geen meldingen over slachtoffers zijn ontvangen. De Egyptische woordvoerder zei dat de Egyptische post het vuren niet onmiddellijk had be antwoord doch toen de Israëli sche post voortging met schieten uiteindelijk ook het vuur had ge opend en de Israëlische artillerie tot zwijgen had gebracht. Een Israëlische militaire woordvoerder te Jerusalem meld de dat ook in de Erez sector een vuurwisseling heeft plaatsgehad. Israël heeft bij de Israëlisch - Egyptische gemengde bestands commissie een klacht ingediend naar aanleiding van het incident bij Kissufim en heeft om een spoedzitting van de commissie verzocht. Ook in de Damra bij Gaza is tloc» een Israëlische post op een Egyptische stelling geschoten. Volgens de Egyptische voorlich tingsdienst in" Cairo duurde het duel hier vier" uur. Een Egyptische militaire woordvoerder heeft zaterdag avond in Cairo bekendgemaakt, dat Israëlische troepen zaterdag middag drie kwartier lang heb ben geschoten op Israëlische stel lingen in het gebied van Gaza. Het Israëlische kabinet heeft zondag een aantal noodmaatrege len getroffen. Zo heeft het mini sterie van Defensie machtiging gekregen om materieel te vorde ren ten behoeve van de nationale veiligheid. Ook werd besloten het parlement in speciale vergade ring bijeen te roepen voor het goedkeurep van een aanvullende begroting van vijftig miljoen pond voor het aankopen van wa pens. Van de zijde van het Arabische legioen wordt meegedeeld, dat bij een treffen met een Israëlische patrouille, die tot 15 km in Jor daans gebied doordrong, twee Is raëlische soldaten en twee leden van de Jordaanse burgerwacht zijn gedood. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammar- skjoeld. die zaterdagavond in Ro me is aangekomen op weg naar het Midden-Oosten, heeft gene raal Burns, die toezicht houdt op het bestand in Palestina, geadvi seerd voorlopig in Jeruzalem te blijven. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, dat hij naar Rome zou komen voor een bespreking met Hammarskjoeld. De secretaris-generaal zal Ro me hedenavond verlaten. Hij gaat dan per vliegtuig naar Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Hedenochtend zal de Paus hem in audiëntie ontvangen. Israël heeft vrijdagavond in een nota aan de voorzitter van de veiligheidsraad Egypte verant woordelijk gesteld voor de slacht offers die ,,in de recente inciden ten bij Gaza" zijn gevallen. D<? Israëlische ambassadeur bij db herenigde Staten, Abba Eban, 'zei in de nota dat de incidenten het onvermijdelijk gevolg" wa ren van het feit, dat de regering van Egypte geen order tot het staken van het vuren aan zijn troepen heeft uitgevaardigd. On danks herhaald aandringen van de autoriteiten der V. N. De tekst van de nota werd ge publiceerd kort na 't vertrek van secretaris-generaal Dag Ham marskjoeld naar 't Midden- Oos ten. Eban, die tevens vertegen woordiger van Israël bij de V.N. is, vroeg in 'n begeleidende brief om de nota bij de 11 leden van de veiligheidsraad te laten rond gaan. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Christian Pi neau, heeft zijn voorgenomen bezoek aan het Midden-Oosten in verband met de ernstige toestand aldaar uitgesteld, aldus heeft het I Franse ministerie van Buiten- landse Zaken zaterdagochtend meegedeeld. Het bezoek zal opnieuw in overweging worden genomen als de toestand zich zal hebben ver beterd, aldus de bekendmaking. Minister Pineau zou oorspron kelijk vrijdag voor een bezoek aan Syrië, Libanon en Israël zijn vertrokken, doch het ministerie van Buitenlandse Zaken had een week geleden al bekendgemaakt dat deze reis mogelijk zou wor den uitgesteld. Het nieuwe wetsontwerp tot eenzijdige opzegging van de Ne derlands-Indonesische unie, dat vorige week bij het Indonesische parlement is ingediend, houdt de mogelijkheid in van diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië door het uitwisselen van ambassadeurs. Het wetsont werp voorziet voorts in de we derzijdse benoeming van consuls- generaal en consuls. Over de Nederlandse belangen in Indonesië wordt in het wets ontwerp gezegd, dat deze zullen worden behandeld volgens de be palingen in de voorlopige Indone sische grondwet en de wetten, die thans van kracht zijn of in de toekomst van kracht zullen wor den. Bepaald wordt, dat geen bij zondere voorrechten aan de Ne derlandse belangen zullen wor den verleend. In het wetsontwerp wordt voor de opzegging van de unie en de R.T.C.-overeenkomsten de datum van 15 februari aangehouden, de dag waarop de vorige regering de urne opzegde. HITTEGOLF IN EGYPTE. Door een hittegolf, gepaard gaande met een zandstorm, is in de afgelopen 24 uur in verschil lende delen van Egypte brand uitgebroken. Totaal 12 personen zijn bij branden om het leven ge komen en ongeveer 400 huizen zijn verwoest. Tot dusverre zijn 3.076 personen dakloos geworden. kapper aef M apart, cacM markt 16 brevmnjstroat ,9 terneuzen - 4 ook Radio Warschau heeft bekend gemaakt, dat de voormalige eer ste secretaris van de Poolse com munistische partij en vice-pre- mier Wadyslaw Gomulka gere habiliteerd is en in vrijheid ge steld. Ook een aantal anderen, onder wie hoge officieren, die tegelijk r»et hem veroordeeld zijn in 1951, zijn vrijgelaten. Deze vrijlatingen, zo wordt me degedeeld, zijn het gevolg van 't besluit van het partijcongres in Moskou om alle slachtoffers van het regiem van Beria in ere te herstellen. Gomulka is 50 jaar. Hij werd bij zijn arrestatie de „Tito van Po len" genoemd. Een proces is nooit tegen hem gevoerd. In een ingezonden stuk in een Pools blad is onlangs gerechtig heid gevraagd voor Gomulka en andere vroegere politieke en mi litaire leiders. Zaterdagochtend om 6 uur is te Madrid een, Spaans-Marokkaanse verklaring ondertekend, op grond w aarvan het Spaanse protectoraat over Marokko onafhankelijk wordt. Op 2 maart heeft de sultan van Marokko, Sidi Moiiammed Ben Joessef, al een dergelijke overeen komst met Frankrijk gesloten. De onafhankelijkheidsverkla ring werd zaterdag kort na het aanbreken van de dag onderte kend na drie dagen van onder handelingen tussen delegaties van vertegenwoordigers van ge neraal Franco en sultan Sidi Mo hammed Ben Joessef. De onder tekening vond plaats in een zaal van het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken te Madrid. De tekst van de verklaring was zaterdagochtend om 2.30 uur ge reed en werd vervolgens door de Marokkaanse delegatie per auto overgebracht naar de woning in een buitenwijk van Madrid waar de sultan was ondergebracht. Na dat de sultan zijn goedkeuring aan de verklaring had gehecht werd deze naar het ministerie te ruggebracht en vervolgens onder tekend door de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, Alberto Martin Artago, en de Marok kaanse premier, Si Bekkai. In de verklaring wordt onder In de loop van zondag drong minder koude lucht bij zuidwes tenwinden ons land binnen. De minimumtemperaturen in de nacht van zaterdag op zondag kwamen al niet meer onder het vriespunt. De zachtere lucht was viij vochtig, zodat er veei bewol king voorkwam. Het binnendrin gen van deze lucht ging ook met enige neerslag gepaard, die op een aantal stations in de vorm van sneeuw begon, maar al spoe dig in regen overging. Zondag overdag was het in het grootste deel van het land droog weer, maar Twenthe rapporteer de toch nog 2 mm neerslag. De maximumtemperaturen liepen op van 8 graden aan de kust tot 13 graden in de zuidelijke provin cies. Tussen een bij de Alpen aanwezig hogedrukgebied en een lagedrukgebied, dat zich van IJsland in de richting van Noor wegen verplaatste, blijven zuid westelijke winden over Zuid-En- geland zachte lucht aanvoeren. Maar over Schotland voerden westelijke winden minder zachte lucht naar het oosten. De schel ding tussen beide stromingen lag zondagavond oyer Zuid-Schotland waar ook een smalle regenzone aanwezig was. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Weinig verandering. Wisselende bewolking en slechts enkele verspreid optre dende buien. Matige tot krachti ge westelijke wind. Weinig veran dering in temperatuur. DINSDAG 10 APRIL. voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging, depositair „lancome"-dr. payot" -„yardley". De beheerschapsraad van de Verenigde Naties heeft op zijn zeventiende zitting de toestand in Tanganyka, Roeanda-Oeroen di, Frans-Kameroen, Brits-Kame roen en Frans-Togoland bestu deerd. Er werd vastgesteld, dat er in de Afrikaanse gebieden een snelle politieke ontwikkeling plaats heeft. Zo zal er in Mei in Brits-Togoland een volksstem ming worden gehouden waarbij beslist zal worden of dit gebied, dat thans door Groot-Brittannië wordt beheerd, onafhankelijk zal worden, zich bij de Goudkust zal aansluiten, dan wel onder Brits beheer zal blijven. De Sowjetrussische minister voor de elektriciteitsvoorziening Malenkof, die een bezoek van drie weken aan Groot-Brittannië heeft gebracht, is zaterdagmiddag met een Sowjet-straalpassagiersvlieg- tuig uit Londen te Moskou terug gekeerd. De zeer goedgeluimde Malen kof ontving verslaggevers in zijn vliegtuig en herhaalde hun het een en ander over zijn ervarin gen in Engeland. Hij verklaarde buitengewoon ingenomen te zijn over zijn reis. „Het Engelse volk is wonderbaar lijk. De warmte, waarmede ik werd verwelkomd, vormt de pret tigste herinnering aan mijn be zoek", verklaarde hij. Malenkof zei voorts gedurende zijn reis vele technische zaken te hebben gezien, doch voor hem was zijn contact met het Britse volk het voornaamste geweest. Hij was er zeker van dat ook Boelganin en Chroesjtsjef in Groot-Brittannië op zeer aange name wijze zouden worden ont vangen. Malenkof geraakte bijna in ver voering, toen hij beschreef hoe hij gedurende zijn reis bevriend was geworden met het Britse volk. Hij vond iedereen en alles in Engeland „wonderbaarlijk" en hij kon geen woord van kritiek vin den. Hij zei zelfs de gast van een aantal „kapitalisten" te zijn ge weest, „en ook door hen ben ik warm ontvangen". Malenkof was ook onder de in druk gekomen van de concentra tie van arbeidskrachten en hulp bronnen in Groot-Britannië. Malenkof werd op het vlieg veld door zijn vrouw en dochter ontvangen. Zijn vrouw plaagde hem ermede, dat hij op zijn reis door Britse meisjes was gekust. Malenkof: „Ik zal de foto's weg moeten houden". Zijn vrouw: „Te laat, ik heb er al enkele van". MALENKOF ZAG STALIN TERUG. Georgi Malenkof heeft vrijdag Stalin teruggezien... in het was senbeeldenkabinet van madame Tussaud te Londen. Hij stond zelf" naast Stalin in de starre groep van wassen Russische staatslieden. Degenen die hem vergezelden bespiedden nauwlet tend Malenkofs reacties bij dit weerzien van zijn voormalige meester, maar de Russische mi nister van elektrische centrales liet niets blijken en toonde meer belangstelling voor een baby in de armen van een andere bezoek sters. Werner Naumann, die onder Goebbels staatssecretaris van het Duitse ministerie voor Propa ganda was, heeft de Westduits regering Aangesproken voor een schadevergoeding van 95.000 mark voor geleden verliezen als gevolg yan zijn arrestatie door de Britten in 1953. Naumann werd toen verdacht van neo-nazistische activiteit doch het Westduitse hoogge rechtshof bepaalde later, dat er geen grond bestond om hem te laten terechtstaan. Naumann zegt nu in zijn klacht, dat hi door zijr\ voorlopige hechtenis en als gevolg van uitlatingen van Westduitse regeringsleiders over deze zaak verliezen heeft gele den. Hij is deelgenoot in een .Duits-Belgische in- en uitvoer firma in Düsseldorf. „Er zal geen eerherstel zijn voor de voormalige secretaris-ge neraal der Tsjechoslowaakse communistische partij Rudoif Slansky en zijn elf medeplichti gen, die in 1952 werden terecht gesteld, omdat het grootste ge deelte der tegen hen uitgebrachte beschuldigingen juist was", aldu - heeft de Tsjechoslowaakse ge zant te Wenen, Vasek. zaterdag tegenover „R.T.R." verklaard. Hij voegde hieraan toe dat mo gelijk de levenslange gevangenis straf, waartoe Marie Svcrmoa, die een hoge post in de Tsjecho Slowaakse communistische pa; tij had bekleed en die, betrokken in hetzelfde proces, in februari 1954 werd veroordeeld, zal wor den omgezet in een straf van 10 tot 15 jaar. Volgens waarnemers in Praag is in communistische kringen verklaard, dat Slansky als de „Tsjechische Beria" gekregen heeft wat hij verdiende. Niette min acht men de beschuldiging van Titoïsme die tegen. Slansky was uitgebracht, als ongegrond en voorts betreurde men het, dal aan het proces tegen Slansky een antisemitische tint was gegeve: De minister van Oorlog, ir C. Staf, heeft een delegatie van kerkelijke groeperingen en van de Ned. Christen onderofficieren vereniging ontvangen om over de onderwerpen: „Reizen op zon dag", „Oefeningen op zondag in internationaal verband" en „Het cafétaria-systeem in de kazer nes" te spreken. Deze audiëntie was aange vraagd op grond van een in eind 1954 verschenen memorandum van de N.C.O.O.V. inzake de christelijke levensstijl in de mili taire dienst nopens genoemde om derwerpen. De delegatie heeft bij de minis ter, aldus mededeling van enige leden, sterk aangedrongen om aan bestaande bezwaren tege moet te komen, temeer, waar deze bezwaren ook leven in het leger. De delegatie betoogde, dat haars inziens het goddelijk gebod, zondagsheiliging en zondagsrust eist, welk gebod ook geldt voor de overheid, die als dienaresse Gods dit gebod heeft voor te staan, naleving ervan bevorderen moet en het voorbeeld heeft te geven. Ook ten aanzien van het café taria-systeem werden bezwaren Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.21 1.56 2.36 2.46 n.m. 1.43 2.18 2.58 3.08 ZON MAAN op onder op ondei April. 9 5.59 19.29 4.55 17.58 10 5.57 19.31 5.15 19.14 11 5.55 19.33 5.39 20.31 12 5.52 19.35 6.07 21.49 13 5.50 19.36 6.42 23.03 14 5.48 19.38 7.26 15 5.46 19.40 8.22 16 5.43 19.41 9.29 1.06 meer gezegd, dat de status van protectoraat, die sinds 1912 in Spaans-Marokko bestaat, niet langer met de werkelijkheid over eenstemt en dat de conventie van Madrid van 27 november 1912 niet langer kan worden gebruikt ter regeling van de Spaans-Ma rokkaanse betrekkingen. Naar aanleiding daarvan er kent de Spaanse regering de on afhankelijkheid van Marokko die is geproclameerd door sultan Mohammed V en tevens de volle dige souvereiniteit van dat ge bied met alle daaraan verbonden voordelen zoals het recht van Ma rokko op een eigen diplomatieke dienst en een eigen leger. De verklaring omvat vier clau sules met een protokol van zes toegevoegde clausules die betrek king hebben op de overgangspe riode die nodig is voor de over dracht van de bestuursorganen. Spanje verbindt zich ertoe de territoriale eenheid van het Ma rokkaanse rijk te eerbiedigen en de sultan na onderlinge overeen komst, hulp te verlenen, in het bijzonder op het gebied van de buitenlandse betrekkingen en defensie. Het protokol voorziet tevens in Spaanse hulp bij de opbouw van een Marokkaans leger en bepaalt dat burgers van beide landen geen papieren nodig zullen heb ben of formaliteiten zullen heb ben te vervullen om zich van het ene naar het andere gebied te begeven. In de laatste clausule wordt gezegd dat de Spaanse regering de bescherming van Marokkanen uit de Spaanse zóne in het bui- land zal blijven verzorgen totdat de regering van de sultan deze verplichting over zal kunnen ne men. Het feit dat de twee Middelland- se-zeehavens Ceuta en Melilla, in Spaans-Marokko, niet in de ver klaring worden genoemd, wordt in politieke kringen in Madrid beschouwd als een aanwijzing van de status van deze steden niet zal veranderen. Beide havens zijn altijd als Spaans grondgebied beschouwd. Nader wordt gemeldt dat de sultan van Marokko per vliegtuig uit Madrid naar Granada in Z. Spanje is vertrokken. Generaal Franco was bij zijn vertrek aan wezig. Hoewel de personele belasting niet populair (en ook verouderd) is, wordt zij toch (nog) geheven en dienen wij er dus ook mede op de hoogte te zijn. Veel misver standen komen hierbij voor. De personele belasting is een verteringsbelasting, zij belast het gebruik van gebouwen voor wo ning, of tot gemak, uitspanning of vermaak en het gebruik van meuthilair, onverschillig wiens eigendom dat is. De belasting wordt berekend naar de huurwaarde van het per ceel. Voor gehuurde percelen wordt de huurwaarde gesteld op het bedrag van de jaarlijkse huur prijs volgens overeenkomst, die in werking is bij het begin van het tijdvak waarover de belasting wordt geheven. De andere wor den geschat door vergelijking met verhuurde percelen. Op de werkelijke huurwaarde worden correcties aangebracht voor bedragen welke daarin be grepen zijn voor kosten, die de verhuurder voor zijn rekening neemt, doch die normaliter door de huurder zelf worden betaald, zoals b.v. water, licht, kolen, centr. verwarming, lift e.d. ser vice. De werkelijk betaalde huurprijs wordt hiermede verlaagd, omdat deze kosten daarin zijn verdiscon teerd. Omgekeerd wordt de wer kelijk ebtaalde huurprijs ver hoogd wanneer voor rekening van de huurder zijn, als polder-, dijk- en straatlasten welke nor maliter de verhuurder betaalt. BIJ WELKE HUUR? De belasting wordt niet gehe ven in geval de huurwaarde van het perceel in gemeente of ge deelten van gemeenten, behoren de tot de 1ste t/m 9de klasse niet méér bedraagt dan resp. ƒ385, ƒ350, ƒ315, ƒ280, ƒ245, ƒ205, 165, 130 en 90 e.e.a. voor zo ver betreft het jaar 1956/1957. (Voor 1954/1955 en 1955/1956 wa ren dteze bed/ragen resp. 365, 330, ƒ295, ƒ265, ƒ230, 195, 155. 120 en 85). Gemeubileerd of gestoffeerdslag huurwaarde, bedraagt jaar- verhuurde gedeelten van een per ceel worden als aparte percelen beschouwd, in gebruik bij de hoofdbewoner èn bij zijn huur- der(s). Dus A bewoont een huis en verhuurt aan C en D ieder een gemeubileerde kamer. Dan zijn er 3 percelen, één van C en één van D en de rest van A. Op elk perceel wordt het bovenstaande apart toegepast, doch A is belas- tngplichtig voor alle drie. Hij moet dit in de huur verdisconte ren. Verhuurt A aan B ongemeubi leerde kamers, ook niet gestof feerd, dan is de kamerhuurder B belastingplichtig. De belasting wodrt berekend naar de verkoop waarde van het meubilair van het perceel, dus onverschillig wiens eigendom dat meubilair is. WAT WORDT BELAST? Onder meubilair wordt ver staan al hetgeen tot de stoffering behoort, met uitzondering van schilderijen, doch met inbegrip van piano's, biljarten en derge lijke voorwerpen, die om te wor den gebruikt, gewoonlijk niet verplaatst worden. De belasting (naar de grond slag meubilair) wordt niet gehe ven in geval de huurwaarde van het perceel in gemeenten of ge deelten van gemeenten behoren de tot de 1ste t/m 9de klasse niet meer bedraagt dan resp. 435, ƒ395, ƒ360, ƒ330. ƒ290, ƒ255, 215, 175 en 140 voor zover betreft het jaar 1956/1957 en vol gende jaren. (Voor 1954/1955 en 1955/1956 waren deze bedragen resp. 410, ƒ375. ƒ340, ƒ310, ƒ275. ƒ240, 200, 165, en 130. De huurwaarde van het per ceel wordt voor de toepassing van het tarief verminderd in ge meenten of gedeelten van ge meenten behorende tot de 1ste t/m 9de klasse resp. 375, 340, ƒ300, ƒ265, ƒ230, ƒ190. ƒ155, 120, 80. De belasting naar de grond- lijks 4 Vt van de hierboven ver melde verminderde huurwaarde, v.z.v. betreft 1956/1957 en volgen de jaren en met 4% v.z.v. be treft de jaren 1954/1955 en 1955/ 1956. De verkoopwaarde van het meubilair wordt voor de toepas sing van het tarief verminderd met drie honderd gulden en naar beneden afgerond op honderd gulden of een veelvoud daarvan. De belasting naar de grondslag meubilair, bedraagt jaarlijks 1% 9'c van de volgens hierboven ver meide verminderde verkoopwaar de. KINDERAFTREK! a) Vermindering van persone le belasting heeft plaats in ver band met eigen en aangehwde kinderen, kleinkinderen en pleeg kinderen van de belastingplichti ge, die de leeftijd, van 20 jaar nog niet hebben bereikt en tot zijn gezin behoren of met zijn toe stemming tijdelijk elders verblij ven voor het verkrijgen van on derwijs of voor opleiding voor een beroep. to) Verder de eigen en aange huwde kinderen, kleinkinderen en pleegkinderen van de belas tingplichtige, die de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt, doch nog geen 24 jaar zijn en die met hem het perceel bewonen en groten deels op zijn kosten worden on derhouden en onderwijs genieten of worden opgeleid voor een be roep. c) Als pleegkind van de belas tingplichtige wordt slechts aange merkt wie door hem als een eigen kind wordt onderhouden en opgevoed. d) Aanbraak op kinderaf trek bestaat slechts ten aanzien van wie aan alle eisen', zoals is omschreven onder a) is voldaan bij de aanvang van het belasting jaar of bij aanvang van de belas tingplicht in de loop van het be lastingjaar. (Nadruk verboden.) geuit, omdat door dit systeem met gepaste eerbied en stilte voor en na de maaltijd bidden e- danken niet mogelijk is. Eveneens zijn bezwaren geuit tegen oefeningen op zondagen in internationaal verband. Volgens mededeling der dele gatie-leden toonde minister Staf groot begrip voor het standpunt van de delegatie en zegde toe maatregelen te overwegen, die tot verdere verbetering kunnen leiden. De minister bleek voorts bereid 30 mogelijk maatregelen te ne men ter verbetering van de Vei lófregeling van recruten in de opleidingstijd. j De delegatie werd gevormd door Ds. D. Henstra van Oud Beyerland namens de Chr. Gere formeerde Kerken; burgemee ter D. Kodde van Zoutelande na méns de Gereformeerde Gemeen ten (Synodaal); de heer J. Ver meulen Hzn uit Alblasserdam na mens de Gereformeerde Gemeen ten in Nederland; de heer J- Vo gel uit. Alblasserdam namens de Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland; de heer J. van Prooyen uit Ede namens de Ned. ver. tot bevordering der zondags rust en zondagsheiliging en de adj.-onderofficier J. Zegers hoofdbestuurslid van de N. C. O. O. V. uit Rijswijk. De delegatie trad mede namens de Gereformeerde bond in de Ned. Herv. Kerk op. Voordat men audiëntie aan vroeg hebben de afgevaardigden der groepen zich uitvoerig tij dens een vergadering te Rotter dam beraden De sjah van Perzië zal zich op uitnodiging van maarschalk Wo- rosjüof naar Moskou toegeven, in aansluiting op zijn bezoek aan Turkije in de tweede helft van. mei, zo wordt in kringen die in nauw contact staan met het hof te Teheran verklaard. De juiste datum is nog niet vastgesteld. Het Russische staatshoofd deed zijn uitnodiging in .juni van het vorige jaar. De Indische regering heeft za terdag bekend gemaakt dat bui tenlandse vliegtuigen, die op weg zijn naar de Portugese bezittin gen in Voor-Indië, in de eerstvol gende twee jaar niet mogen door dringen in Indisch .zee- of lucht gebied, dat zich verder dan tien mijl van deze gebieden bevindt. Dit is dus een nieuwe Indische maatregel om Goa en de andere Portugese bezittingen in Voor- Indië te isoleren. In antwoord op een uitnodiging van de regering van Saoedi-Ara bië heeft de sultan van Marokk< verklaard, dat hij een pelgrim? tocht naar Mekka zal onderne men zodra hij de taak van bevrij ding en vereniging van Marokko volbracht zal hebben. Hij voegde hier aan toe, dat dit hem boven dien de gelegenheid zou geven „de Arabische landen te bezoe ken".

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1