Minister Staf behandelt de verklaring van de bevelhebber der N. A. V. O.-strijdkrachten 48 Ernstige moeilijkheden in Palestina De Russische voorstellen voor economische samenwerking Gruenther over de N.A.V.O. Nieuw wetsontwerp tot opheffing der Unie ingediend Met 'n ROYCO-soepje breng je weer eens wat anders op tafel Bonn „niet'' eens met Mollet GROENTESOEP van verse groenten uit de zomertuin VRJDAG 6 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3733 HET RUSSISCHE BEZOEK AAN ENGELAND Russen willen meer van de industrie zien en „de gewone man" ontmoeten MALENKOF OVER DE ENGELSE ELEKTRICI- TEITS-VOORZIEN IN G CHINESE COMMENTAAR OP NIEUWE RUSSISCHE KOERS Bulga rije wil diplomatieke betrekkingen met V.S. Gelegenheids- siempel eersie dag zomerposizegel m Groot aantal burgers gedood en gewond Sowjet-Unie belooft militaire hulp aan de Arabische landen De Griekse economie Verbazing en criiiek in Wesi-Duitsland op Molleis verklaringen Het YVestduitse ministerie van Buitenlandse Zaken is het niet eens met het stand- boven de kwesties van de Europese veiligheid en de hereniging van Duitsland. HET WEER WEEKBERICHT. HOOGWATER ZON EN MAANSTANDEN lTE*k*rlng bij abonnement Temeuzen Otrecteu r-Hoofdredacteur L van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen «edactie-adres Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 33150 abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per rnaand 1.80; per week 4.3 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Naar vernamen wordt, heeft premier Boelganin de Britse am bassadeur in Moskou gevraagr. of 't programma voor het bezoek van hem en Chroesjtsjef aan Engeland niet zodanig gewijzigd kan worden, dat men wat meer van de Britse industrie te zien krijgt en ook „de gewone man ontmoet. Men is nu overeengekomen, dat bdj alle officiële gelegenheden vertegenwoordigers van de vak beweging en andere arbeiders verenigingen zullen worden uit genodigd. Een woordvoerder van het fo reign office heeft verklaard, dat er geen veranderingen zijn aan gebracht ibij 't program van 't be zoek van Boelganin en Chroesjt sjef Op desbetreffende vragen zei hij niets te weten dat de be richten uit Moskou zou kunnen [>evestigen, volgens welke het be- zoek slechts nog voortgang zal se. Hij heeft daar. zoals hij veel- hebben door de bemiddeling van vuldig doet, een uiteenzetting ge- de Britse ambassadeur in Mos-j geven over de militaire organisa- kou sir William Hayter. Volgens tie en de militaire plannen. Onze genoemde berichten zouden de vertegenwoordigers, zo zei nu- Sowiet-leiders ontevreden zijn nister Staf, hebben gistermorgen over het gepubliceerde deel van de taperecorder gehoord waarop het program. Het zou te weinig is opgenomen wat ruimte laten voor contacten met Gruenther heeft gezegd. De minister van Oorlog, Lr. C. Staf, heeft gisteravond in een in terview voor het journaal der Nederland se Televisiestichting gesproken over de verklaringen, die generaal Gruenther volgens de „Neue Rheinzeitung" zou heb ben afgelegd. De minister begon met op te merken dat de medelingen van generaal Gruenther in het Duit se blad niet juist zijn weergege ven. Op 29 maart heeft de generaal een persconferentie gehouden, waar vijftig journalisten aanwe zig waren, van wie twintig Duit ..de gewone man Malenkof heeft zich verbaasd getoond over de wijze waarop in Engeland overbelasting van het elektriciteitsnet wordt voorko men. Men vermindert daar name lijk op de „spitsuren" de span ning van het net. Toen hij dit hoorde, zei Ma lenkof lachend: „Als men in de Sowjet-Unie 'hoort dat u het hier op die manier doet, zal men het daar ook willen doen, en dat zal mij moeilijkheden be zorgen". Hij voegde hieraan toe dat men in de Oeral op een zeker tijdstip dezelfde methode gevolgd had, maar toen het Ibleek dat de pro- duktiviteit hier zeer door vermin- der-de, heeft men een wet aange nomen waardoor ingenieurs die de netspanning verminderen, be straft kunnen worden. De communistische partij van China htjpfft woensdag verklaard «lat de Russische communistische partij juist gehandeld heeft met het onttronen van Stalin. Dit was het eerste officiële commentaar utt China op de kritiek van de Sow,jet-leiders op Stalin. In deze verklaring wordt onder meer gezegd dat het ondenkbaar is dat in de eerste socialistische staat der geschiedenis een dicta tuur van het proletariaat uitge oefend wordt zonder dat op de een of andere manier fouten wor den gemaakt. „Nadat Stalin groot aanzien in binnen- en buitenland verworven had door een juiste toepassing van Lenins beginselen, gaf hij toe aan grote overdrijving van zijn eigen rol, zodat hij zijn eigen macht stelde tegenover het col lectieve leiderschap", aldus deze Chinese verklaring. Een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Bui tenlandse Zaken heeft meege deeld, dat Bulgarije te kennen heeft gegeven, dat het de diplo matieke betrekkingen met de Ver. Staten wil herstellen. Ame rika verbrak de betrekkingen in februari 1950, nadat de gezant in Sofia, Donald Heath, van spion- nage was beschuldigd. generaal In de uiteenzettingen van de generaal komt het woord Frankrijk niet voor, noch de bevrijding van W. Duitsland. De generaal heeft niet gespro ken over een terugtrekken naar Frankrijk of het weder bevrijden van West-Duitsland, maar over de onmogelijkheid op het ogen blik het hele NAVO-territoir te verdedigen. Maar dat, aldus mi nister Staf, is een zaak die wij wisten en die ik net nog in de Eerste Kamer heb meegedeeld. Wij moeten op het ogenblik nog vasthouden aan de Rijn-IJssel- verdediging, totdat de Duitse di visies gereed zijn en de verdedi ging ook versterkt is met atoom wapens. De minister merkte op dat er geen sprake is van atoom wapens bij Duitse eenheden. Daar is helemaal niet over gesproken. Maar het schild zal versterkt worden met Duitse divisies en met atoomwapens. Tot die tijd zijn we aan de Rijn-IJssel gebon den en kunnen we nog niet den ken aan de „forward defense". Deze zal pas mogelijk zijn als de Duitsers in de verdediging zijn opgenomen. De opvatting, die generaal Gruenther in de mond is gelegd, is vroeger ook wel gehoord, zo zei de minister verder, en daar hefbben we altijd direct op ge reageerd, omdat dit voor Neder land niet alleen onaanvaardhaar zou zijn, maar zo onheilspellend in zijn gevolgen, dat we daar een voudig niet aan kunnen denken. Deze opvatting, aldus de minis ter, heerst niet meer. Generaal Gruenther heeft tijdens zijn com mando nooit deze opvatting ge •had en er is nooit in enig plan rekening mee gehouden. Er is een zekerheid dat wij verdedigen aan de Rijn-IJssel; in alle plan nen wordt daarmee rekening ge houden. Wij staan daar en wij blijven daar en we hopen dat we zo vlug mogelijk vooruit kunnen gaan. Van alle plannen zijn op 't ogenblik tot in detail voorberei dingen gemaakt en er is niet één plan dat rekening houdt met een terugtocht naar of een verdedi ging van Zuid-Frankrijk, Midden- Frankrijk of waar ook. Er is een verdediging in de diepte, die wordt uitgebreid, die wordt voor bereid en verbeterd. Er is nergens een plan zoals, naar vroeger wel eens gesuggereerd is, maarschalk Join in het hoofd zou hebben. Bij zijn bezoek aan Munchen- Gladbaeh heeft de minister on langs een bevestiging gevonden yan deze opvatting. Hij heeft daar weer de operatieplannen ge zien, ook in detaul, en die houden bepaald rekening met de verde diging van een vaste lijn. Wij gaan niet terug en er zijn geen andere verdedigingscentra. De minister merkte in de loop van het interview nog op dat er een misvatting moet zijn geweest bij de correspondent van het Duitse blad. Het is niet mogelijk, dat generaal Gruenther heeft verklaard, wat hem in de mond is gelegd. Dat wordt ook ver klaard doordat van de 49 andere journalisten, die op de persconfe rentie aanwezig waren, geen en kele reactie vernomen Is. Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van de zomer- postzegels 1956 zullen bij de post- zegelhandel z.g.n. „eerste-dag- omslagen" verkrijgbaar zijn (te- gende prijs van ƒ0,15 per om slag). De op 23 april a.s. aan het loket van een postinrichting afgegeven „eerste-dag-omslagen", uitslui tend gefrankeerd met één of meer zomerpostzegels 1956, zullen wor den voorzien van een afdruk van een bijzonder stempel. De delegatie der Sowjet-Unie naar de Economische Commissie der Verenigde Naties voor Euro pa, die gisteren haar elfde bijeen komst is begonnen, heeft de an dere delegaties nadere bijzonder heden medegedeeld van het einde maart aangekondigde Russische voorstel inzake een geheel Euro pa omvattende overeenkomst voor economische samenwerking. De Sowjet-Unie stelt onder meer voor een orgaan van de De opperbevelhebber van de Navo in Europa, generaal Alfred Gruenther, heeft tegenover een groep journalisten verklaard van mening te zijn, dat de Navo in drie of vier jaar de garantie kan geven, dat een grootscheepse aanval op het gebied van de Navo verhinderd wordt. Op het ogen blik kunnen de militaire autori teiten deze verzekering nog niet geven, zo vervolgde hij, en daar om is het hoofdkwartier van de Navo voorstander van een Duit se bijdrage tot de Navo-strijd- krachten en van bepaalde andere maatregelen ter versteriring van deze strijdkrachten. De generaal, die voor 'n groep radio-journalisten sprak, voegde er aan toe, dat de Navo de supe rioriteit bezit waar het de de fensieve kracht op de lange af stand in de lucht betreft, omdat zij beschikt over de Amerikaanse straalbommenwerper B-47 en de V-bommenwerper, die thans in Engeland wordt gemaakt. Het hoofdkwartier acht dit af schrikmiddel echter geen vol doende antwoord op de beveili gingsvraagstukken en daarom wordt aangedrongen op een Duit se bijdrage en op andere maat regelen ter vergroting van de kracht van de Navo, „opdat wij met stelligheid kunnen verkla ren, dat wij kunnen voorkomen, dat Navo-gebieden onder de voet worden gelopen." Dit betekent niet, dat wij voor uitgeschoven gebieden in het ge val van een oorlog zouden prijs geven. De Navo-strijdkrachten zullen in ieder gebied van de Na vo, dat door agressie bedreigd wordt, dajpper strijden. Een verklaring, volgens welke De Indonesische regering heeft donderdag het nieuwe .wetsont werp tot eenzijdige opzegging' van de Nederlands-Indonesische Unie en de R.T.C.-overeenkomsten bij het parlement ingediend. Het parlement heeft inmiddels besloten de debatten over dit wetsontwerp cp 20 april te be ginnen. Verwacht wordt, dat op 21 april de besprekingen zullen kunnen zijn voltooid. De minister van Financiën, Ju- suf Wibisono, is voorzitter van de staatscommissie, die belast is met het indienen van voorstellen aan het kabinet, teneinde de gevol gen van de opheffing der R.T.C.- •vereenkomsten in beschouwing te nemen. Hij zei, dat de com missie haar werk zal beginnen zodra deskundigen op economisch en financieel terrein zijn aange wezen als toegevoegde leden der commissie. De commissie werd dinsdag door het kabinet inge steld. De vice-voorzitter is de minis ter va» Buitenlandse Zaken, Rus- Ian Abdulgani. Leden zijn de mi nisters van Economische Zaken, Burhanuddin en de minister van staat voor planologie, ir. Djuan- da. De voorzitter noemde Sjaf- ruddin Prawiranegara, de gou verneur van de bank Indonesia als één van de deskundigen, die mogelijk benoemd worden als technische adviseurs van de commissie. het opperbevel een verdediging in Zuid-West-Frankrijk over weegt is natuurlijk volledige on zin. Wij hebben zulke plannen niet, aldus Gruenther. In dit stadium van technische ontwikkeling heeft de aanval een zeer grote voorsprong op de ver dediging. Eerder genoemde vlieg tuigtypen vliegen zo hoog en snel dat er geen doeltreffende verde diging tegen is. Dit betekent, dat, zelfs als bepaalde delen van Europa onder de voet gelopen worden, onze vergeldingsaanval voor een nederlaag van de Sow jet-Unie zal zorgen. ..IK zeg niet, dat wij de oorlog zouden winnen, omdat ik er van overtuigd ben, dat er geen win naar in een derde wereldoorlog kan zijn. Maar de Sowjets zou den verslagen worden en ik ben er zeker van, dat deze realiteit van overwegende invloed is op de ge dachten van de oorlogsorganisa toren van de Sowjet-Unie". Gruenther zei met klem opti mistisch over de toekomst te zijn. „Ik ben er van overtuigd, dat, als onze leden hun eenheid hand haven en als zij in staat zijn de militaire sterkte op te brengen en te handhaven, waartoe zij zich verbonden hebben, een derde wereldoorlog niet zal plaats heb ben". „Onze Navo heeft als eerste doel het handhaven van de vre de. Ik ben er van overtuigd, dat, als de 450.000.000 inwoners van de Navo-groep het vraagstuk be grijpen. geen macht, hoe drei gend ook, de overhand op ons hebben." Generaal Gruenther over ver dediging van West-Europa. ..Als er twaalf Duitse divisies op de been gebracht zijn, een Duitse luchtmacht van 1300 toe stellen en een nieuwe Duitse ma rine opgebouwd zijn, verwachten wij dat het ons mogelijk zal zijn West-Europa, waarbij dus de bondsrepubliek inbegrepen is, te verdedigen tegen een aanval ■aver 'n breed front", aldus heeft generaal Alfred Gruenther ver klaard in eene onderhoud dat hij toestond aan het weekblad „Rhei- nischer Merkur". „Het is onze eerste taak de verdediging van het gezamenlij ke Navo-gebied veilig te stellen", onderstreepte de generaal. „Het terugwerpen van de vijand bij een eventuële aanval op een breed front is onze tweede taak, die niet noodzakelijk behoeft overeen te stemmen met de eer ste, want het is theoretisch mo gelijk een aanvaller bij wijze van spreken vanuit Zuid-Dakota te vernietigen, maar daarmee zou Europa niet beveiligd zijn tegen een inval". I0YC0 ukSfi.2 y-m Egypte heeft donderdag aan de Verenigde Naties meegedeeld, dat Israëlische strijdkrachten donderdag in een aanval in het gebied van Gaza 33 burgers heb ben gedood en 99 personen heb ben verwond. Deze officiële klacht volgt op berichten uit Cairo waar een woordvoerder van het Egyptische opperbevel donderdagavond mee deelde dat Israëlische artillerie donderdag de plaatsen Gaza, Deir el Ballah en Khan Ynis vijf uur lang heeft beschoten. De woordvoerder zei dat Egyp tische artillerie het Israëlische vuur beantwoordde en dat Egyp tische en Israëlische troepen thans langs de gehele demarca tielijn slaags zijn geraakt. De strijd duurt voort, zo zei hij. Volgens de woordvoerder heb ben donderdagmiddag zeven Egyptische militairen verwon dingen opgelopen. De Egyptische klacht was ver vat in een brief van de Egypti sche gedelegeerde Omar Loufti aan de secretaris-generaal van de V.N., Dag Hammarskjoeld. In de brief werd gezegd dat de Israëlische aanval om 12.30..uur plaatselijke tijd was begonnen. Alle 33 slachtoffers zijn burgers, aldus Omar Loufti. Verder wer den 92 burgers en 7 Egyptische militairen gewond. De Egyptische gedelegeerde vroeg zijn ibrief te willen door zenden aan de voorzitter van de Veiligheidsraad deze maand de Amerikaanse gedelegeerde Henry Cabot Lodge. Intussen heeft in Jeruzalem de Israëlische minister van Buiten landse Zaken, Mosje Sjaret, de hoofdwaarnemer van de Verenig de Naties in Palestina, generaal- majoor Burns, bij zich ontboden en deze gewaarschuwd voor de „ernstige gevolgen van de onop houdelijke Egyptische aanvallen, Indien daar geen einde aan wordt gemaakt". Hij zei dat Israël zich geheel het recht voorbehoudt uit zelfverdediging in actie te ko men. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Za ken verklaarde dat de minister de Egyptenaren volledig verant woordelijk houdt voor de aanval len en de verliezen omdat deze koppig hebben geweigerd een or der tot staken van het vuren uit te geven zoals door de Verenigde Naties is bevolen. Een woordvoerder van het Egyptische leger heeft verklaard dat een Israëlische buitenpost donderdagmiddag gevuurd heeft cp een Egyptische stelling ten O. van Deir El Ballah; ten Z. van de door Egypte bezette kust strook van Gaza. Het vuur werd beantwoord en er ontwikkelde zich een zwaar artillerieduel, al dus de woordvoerder. Aan Egyp tische zijde waren geen slacht offers. Het artillerieduel duurde an derhalf uur. Volgens een Israëli sche militaire woordvoerder wer den drie Israëlische nederzettin gen ten O. van Gaza door zware Egyptische mortieren beschoten. Israëlische artillerie beschoot toen Egyptische stellingen. Een Syrische militaire woord voerder heeft donderdag mede gedeeld, dat Syrische troepen een vuurgevecht van twintig minu ten met een Israëlische patrouil le, die woensdag Syrisch gebied trachtte binnen te dringen, heb ben geleverd. Twee Syrische mi litairen werden gewond. Het in cident vond plaats in het gebied van Zawija, bij het meer van Galilea. Een Israëlische woordvoerder zei dat donderdag zeven Egypti sche aanvallen zijn gedaan op Is raëlische patrouilles. De eerste beschietingen hadden plaats met automatische wapens, doch later op de dag kwamen Egyptische mortieren in actie, aldus de woordvoerder. Waarnemers in Jerusalem ver klaarden dat het incident van woensdag het ernstigste was van de laatste maanden. Het was het tweede incident in de afgelopen 48 uur doch tot dusverre hadden beide zijden zich onthouden van het gebruik van artillerie. Een Israëlische woordvoerder te Jerusalem heeft meegedeeld, dat bij de gevechten van donder- landen zal geven in geval van ser om opdracht te geven tot een staking van het vuren. De Is raëlische delegatie zei dat de aanval „scherp afsteekt bij de vredespredikingen van de Egyp tische gedelegeerde' Generaal Bums doet beroep op Israël en Egypte. Generaal majoor E. L. M Burns, chef staf van het waame- merskorps van de V.N. in Pales tina, heeft donderdagavond een oproep gericht tot Egypte en Is raël om alle vijandelijkheden in het gebied bij Gaza te midder nacht te staken. Vuurwisseling bij Gaza ge ëindigd. De vuurwisseling tussen Israë lische en Egyptische troepen in het gebied van Gaza is om 18.30 uur plaatselijke tijd geëindigd In gewoonlijk betrouwbare kringen te Damascus is verno men dat de Sowjet-Unie militaire hulp aan Israëls Arabische buur- dagmiddag vier Israëlische mili tairen en twee burgers werden gewond. Intussen heeft het opperbevel van de Egyptische strijdkrachten woensdagavond in een uitzen ding via Radio Cairo verklaard, dat Israëlische troepen de ge hele dag aanvallen hebben ge daan op Egyptische posities in het gebied van Gaza. Met enkele onderbrekingen hebben Israëlische troepen, vol gens deze verklaring, van 9.45 18.40 uur plaatselijke tijd aan vallen gedaan. „Egyptische troe pen beantwoordden het vuur", De Israëlische delegatie bij de V. N. heeft woensdagavond te New York verklaard, dat de Is raëlische verliezen van woensdag rechtstreeks zijn te wijten aan „de weigering van premier Nas- eventuele Westerse militaire in menging, die zou kunnen geschie den „onder het mom een Ara- bisch-Israëlische oorlog te willen vermijden". „Indien een dergelijke inmen ging 'buiten de V.N. om gaat, zou dit een schending van het hand vest der V.N. betekenen, en de Arabische landen zouden dan kunnen rekenen op de nodige mi litaire, politieke en economische hulp van Russische zijde", zo voegde men eraan toe. De Egyptische voorlichtings dienst heeft donderdag in Cairo bekendgemaakt, dat niets be kend is over een Sowjet-belofte voor militaire hulp aan de Ara bische landen in geval van Wes telijke militaire inmenging om een Arabisch-Israëlische oorlog te verhinderen. economische commissie vooi Europa te vormen voor de vreed zame toepassing van atoorr energie. Zij wenst, dat de E.C.E het ontwerp voor een overeen komst opstelt, ervan uitgaande, dat het aanbeveling verdient ver dere maatregelen uit te werken voor het bevorderen van de ecc nomische ontwikkeling der Euro pese staten en hun samenwer king. Het ontwerp dient volgens de voorstellen der Sowjet-Unie vi tale economische aangelegen heden te omvatten, als de uitbre' ding van de handel op een nor male basis, de organisatie der samenwerking bij het gemeen schappelijke gebruik van natuiu lijke welvaartsbronnen, de ver strekking van kredieten, de ui' breiduig van de wetenschappe lijke en technische samenwer king en de uitwisseling van er varingsgegevens op het gebied der wetenschap, de techniek en de produktie en het bijeenroepen van vergaderingen van vertegen woordigers van het zakenleven voor liet bestuderen van econo mische en handelsvraagstukken. De uitvoerende secretaris der EC.E, de Zweed Gunnar Myr dal, deelde in de openingSbijeen- komst mede, dat „de technisch-, commissies der E. C. E. meer dar, in vorige jaren hebben gedaan voor de praktische geheel Europe omvattende samenwerking waarbij zelfs het onderscheid tui sen Oost en West zijn beteken b heeft verloren". De E. C. E. begint het punt te naderen, waarop zij kan verwach ten in de nabije toekomst in staat te zullen zijn statistische gegevens te publiceren, die wer kelijk geheel Europa omvatten. Myrdal verklaarde, dat in het afgelopen jaar is gebleken, dat er een reële kans bestaat op hei tot stand komen van een geheel Europa omvattende overeen komst inzake vrijwil tee mul tik) terale verrekening. Aan de bijeenkomst, die naai verwachting tot 21 april zal du ren, nemen afgevaardigden vat 28 landen deel De Griekse economie wordt ge kenmerkt door werkloosheid, eet lage levensstandaard en een on gelijke verdeling van het natio nale inkomen, zo verklaarde de Griekse premier, Karamanlis, ir het parlement. Naar hij zeide moet er meer aan de economische ontwikkeling van het land wor den gedaan en zijn er meer in vesteringen nodig, hetgeen in houdt, dat er monetaire stabili teit moet worden bereikt. Een gewichtig doel van de re gering is het bereiken van een werkelijke sluitende begroting. Karamanlis zette uiteen, dat Griekenland militaire verplich tingen op zich heeft genomen, die de draagkracht van zijn eco nomie té boven gaan. Wenst men derhalve, dat de militaire uitga ven in de huidige omvang wor den voortgezet, dan zal verho ging van de hulp van Grieken- lands bondgenoten onontbeerlijk zijn. aldus Karamanlis. innering, dat de Bondsregering herhaaldelijk „met volledige in stemming van Frankrijk, Enge land en de Ver. Staten" heeft ver klaard, dat hereniging van Duits- land en instelling van een veilig punt van de r ranse premier, heidsstelsel dat voor alle landen Guy Mollet, dat de ontwa- j aanvaardbaar is, voorwaarde zijn pening de voorrang heef11voor het welslagen van de ontwa- Het ministerie gaf donderdag, na overleg met minister Von Brentano, die op het ogen/blik met vakantie is, een verklaring uit, waarin gezegd wordt dat Mollets verklaringen in 'n vraag gesprek met een Amerikaans tijdschrift, in West-Duitsland „verbazing en critiek" gewekt hebben. Het ministerie brengt in her- peningsbesprekingen. Dit was de politiek van de Westelijke Grote Drie op de Geneefse conferentie van vorig jaar. Mollet schijnt nu in zekere zin bereid te zijn de volgorde die de Sowjet-Unie eist, te aanvaarden. De Bondsregering is het daar niet mee eens, aldus de verklaring. De Duitse ambassadeur in Pa rijs, Von Maltzan, heeft donder dag premier Mollet bezocht om opheldering te vragen over de verklaringen van Mollet in het interview met het Amerikaanse tijdschrift. Een depressie, die van Schot land over Engeland naar Frank rijk trok en inmiddels bij de Ai pen is aangekomen heeft ons donderdag wat sneeuw en regen bezorgd. In de provincie Gronin gen was de neerslag het kleinst Elders viel in vierentwintig uur tijds ongeveer 4 tot 6 mm neer slag. Achter de depressie herstelde zich over ons land een Noord- Westelijke luchtstroming. Deze voert onstabiele lucht van po laire oorsprong aan, waarin buien voorkomen maar ook op klaringen. Het weer zal vrijdag dan ook een onbestendig karak ter hebben. Het blijft koud. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Koud weer. Koud weer met wisselende be wolking en plaatselijk enkele re gen, hagel- of natte sneeuwbuien. Matige tot krachtige wind tussen noordwest en noord. ZATERDAG 7 APRIL. v.m. n.m. Breskens 11.25 11.51 Terneuzen 12.20 Hansweert 0.40 1.06 Walsoorden 0.50 1.16 ZON MA AN op cmder op orwje» April. 7 6.04 19.26 4.16 15.34 8 6.01 19.28 4.35 16.45 9 5.59 19.29 4.55 17.58

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1