VERGETEN GROEP No 1 Wat brengt de Radio? Eric de Noorman - De Romeinse Helm De Amerikaanse hulp aan het buitenland Nieuwe raket voor Amerik. marineluchtmacht Vuloennen Indonesische kabinet keurt wetsontwerp opheffing Unie goed De Veiligheidsraad Malenkof bezoekt kathedraal van Canterbury LEESBOEKEN TWEEDE BLAD Donderdag 5 april 1956 11e jaargang no. 3732 Loonkosten voor de middenstand moeten dalen Perzisch antwoord op Russische protestnota Luchtbombardement vorige oorlog vergissing van Luftwaffe Boodschap van Eden aan Eisenhower „Nike" projectielen geleide Duitsland Bewapening geen oplossing zegt Eisenhower Hogere prijzen op fruitmarkt Militair complot op Cuba ontdekt De nieuwste toestemming tot loonsverhoging heeft speciaal bij de middenstand problemen ge schapen, die nader onderzocht moeten worden. De post lonen vormt voor vele middenstanders in handel en industrie een be langrijk onderdeel van de be drijfskosten. Waar het grote be drijf in dezelfde branche over de modernste hulpmddelen kan be schikken, moet de middenstan der zich dikwijls behelpen. Dit verschil heeft meer dan één oorzaak. Een middenstander heeft soms niet de kennis of de „feeling" om de meest doelmatige produc tiemethoden te vinden. Hij heeft geen deskundigen om zich heen, die hem op allerlei vormen van irrationeel werken wijzen. Mis schien heeft hij ook niet de geld middelen om de verbeteringen, die noodzakelijk zijn en waarvan hij zich bewust is, door te voe ren. Mogelijk ook is zijn bedrijf te klein ami zelfstandig tot me chanisering en versnelling van de productie over te gaan. Toch zal de voortdurende drang naar loonsverhoging en naar in voering van vérgaande sociale maatregelen er toe leiden dat de middenstanders uit economische noodzaak moeten ontwaken en hun loonpost tot een minimum moeten beperken. DE PERSOONLIJKE BAND. Hier komt nog bij, dat nooit de tijden gunstiger waren om tot in grijpende personeelsreorganisa- tie over te gaan. De typische mentaliteit van middenstanders is oorzaak dat men jarenlang be wezen diensten van onderge schikten niet vergeet. Er is een persoonlijke band gegroeid tus sen een vertrouwde medewerker en zijn patroon, die 'n werkne mer niet wil ontslaan omdat hij de man sympathiek vindt, om dat hij zijn gezin kent of om an dere redenen, die meestal geen economische wortel hebben. Wij stellen hier tegenover dat de tijd en het uitzicht op de toe komst dringen. Overal staat men thans gereed om als gevolg van reorganisatie vrijkomende krach ten weer op te vangen. Slaagt men erin één of enkele werkne mers in een bedrijf overbodig te maken, dan bewijst men de ge meenschap een dienst, want iede re man is thans nodig op de meest nuttige plaats. Hij kan daar meer verdienen dan op de vrijgekomen arbeidsplaats, want hij bewijst in zijn nieuwe omge ving nuttiger diensten. Vervolgens zal de middenstan der zijn bedrijf met vooruitzien de blik regeren. Hij brengt een ingrijpende wijziging tot stand waarmee hij in de naaste toe komst zijn bedrijf wellicht van de ondergang redt. Ook de heen gaande medewerker kiest de grootste eieren voor zijn geld, want hij vertrekt naar een plaats waar hij in ongunstiger tijdsom standigheden zich beter kan handhaven. Uitstel maakt de wij ziging in een ongunstige tijd noodzakelijk en dan slikken alle partijen een bittere pil, waaruit gedurende lange tijd armoede en werkloosheid kunnen voortvloei- KAAKTEN OP TAFEL. Op welke wijze kan een mid denstander de produktiviteit van zijn onderneming vergroten? Hij moet daartoe zijn bedrijf kritisch bezien. Hij moet overleg plegen met zijn naaste medewerkers en de kaarten op tafel leggen. De goede verstandhouding, die er in de meeste van dit soort be drijven heerst, garandeert suc ces. Ideeën tot verbetering én vereenvoudiging van de hande lingen moeten met een premie worden beloond. Een goede raad, een gesprek of aanwijzing kan in de middenstandssector het werk van de ideeënbus overnemen. Men kan op zeker ogenblik een bezorgdienst gaan motoriseren, die voorheen per fiets of bak fiets werd gedaan. Meer kosten voor materiaal maar mogelijk kunnen twee of drie mensen dan hetzelfde doen, waar voorheen vijf of zes handenparen voor no dig waren. Het verschil in totale kosten kan frappant zijn. Mogelijk kan men een werk kracht missen door bepaalde veel tijd vergende werkzaamheden niet meer te verrichten of door het inschakelen van gespeciali seerde hulpdiensten. Indien men een combinatie heeft van bezor ger en schoonmaker zal het bijv. mogelijk zijn de bezorgdienst te versnellen door herindeling van routes of door een auto te ge bruiken, die ook nog weer andere diensten kan verrichten. Maar de schoonmaak moet ook gedaan worden. Welnu, er zijn speciale schoonmaakbedrijven, die dit werk gaarne op zich nemen. Het is niet onwaarschijnlijk dat het totaal van de nieuwe kosten aan zienlijk geringer is dan de som der oude offers. Het resultaat is besparing van arbeid met ver minderde kans op een stijgende loonrekening. SPECIALISATIE. Vele middenstanders breiden hun economische armen zo wijd mogelijk uit. Zij willen zoveel mogelijk orders en zien niet tegen het oplossen van de moeilijkste vragen op. In veel gevallen ligt daarin hun kracht, die echter tot zwakheid kan verwworden. Meer aandacht op een beperkt terrein geeft misschien een ander de kans zich op een nevengebied te specialiseren, zodat beide partij en eenvoudiger werkzaamheden hebben, die zij veelvuldiger en meestentijds ook goedkoper kun nen uitvoeren. Een simpel voorbeeld maakt het hier bedoelde beginsel duide lijk. Vier concurrenten kunnen ieder vier dezelfde soort artike len fabriceren. Zij moeten nu ieder op vier terreinne thuis zijn en hebben een beperkt afzetge bied voor vier artikelen. Wan neer zij nu voortaan ieder één ar tikel maken dan zijn ze gespe cialiseerd. Hun afzet wordt gro ter, hun productiekosten dalen per eenheid. Alleen onderhande ling en samenwerking kunnen hier tot resultaten leiden. Aarzel dus niet om eens met uw concur renten over dit soort mogelijkhe den van gedachten te wisselen. Pak zelf de telefoon van de haak en wacht niet altijd totdat de an der het doet. Die ander wacht wellicht op u. Samenspreking van een aan tal economische zwakkeren, ten einde samen sterk te zijn tegen over de enkele groten is een voor de hand liggende oplossing voor vele problemen. Hoe dikwijls wordt dit in de praktijk gedaan? Achterdocht en afgunst, die al leen verlies brengen, vormen hier remmende factoren. Overbodige service voor het publiek kan door overleg worden uitgeschakeld. Wissel uw ervaringen met elkan der uit door het vormen van clubs. Vorm coöperaties en stich tingen tot venbetering van de productiviteit en vermindering van de verspilling. EENDRCHT MAAKT MACHT. Men kan zich afvragen hoe wei nig kleine bedrijven in staat zijn een research laboratorium voor onderzoek in te richten, maar men kan evengoed vragen hoe veel het er gezamenlijk zouden kunnen doen. Mogelijk kan men alleen als middenstander geen hulp van ervaren specialisten be talen, maar de kracht ligt hier in samenwerking, de enige tegen pool van een stijgende kostenbe rekening. Minder arbeid, minder hande lingen, het vermijden van dure complicaties en ongezonde con currentie. Daar zij de aandacht van iedere middenstander in han del en industrie op gericht. In dit tijdsgewricht wordt ons dit spe ciaal toegeroepen door de stij gende loonkosten, die in de toe komst nog enkele sprongen naar boven zullen maken, wanneer de ouderdomsverzekering en huur verhoging een feit zullen wor den. Is men dan in de middenstand gereed om de stijgende lasten op te vangen of rekent men op de steun van de oveheid? Dan zou tmen wel eens bedrogen kunnen uitkomen. Laat men het zelf doen en zo snel mogelijk. De loonreke ning stijgt alle dagen. Dr. HERMES. (Nadruk verboden.) De Perzische regering heeft dinsdag geantwoord op een Sow- jetrussische protestnota van 4 fe bruari j.l. de derde over het zelfde onderwerp waarin de Sowjet-Unie verklaart het Perzi sche lidmaatschap van het ver drag van Bagdad (waarmede in hoofdzaak beoogd wordt de ver dediging van het Midden-Oosten te organiseren) als een bedrei ging van haar veiligheid te be schouwen. De Perzische regering heeft, naar verluidt, in haar dinsdag aan de Sowjet-ambassadeur te Teheran overhandigde antwoord nota herhaald, dat het verdrag van Bagdad 'n louter verdedigend bondgenootschap is. Publikatie van 't Perzische antwoord wordt vandaag verwacht. De Perzische regering heeft iin haar twee vroegere antwoordno ta's verklaard de Sowjetrussische uitlegging van de verdedigingsor ganisatie voor 't Midden-Oosten als een „onvriendelijke daad" te beschouwen. Het Duitse „Instituut für Zeit- geschichte" heeft een rapport uitgegeven, waarin ve-klaard wordt dat het bombardement van Freiburg een vergissing van de Luftwaffe geweest is. Dit bombardement had op 10 mei 1940 plaats en eiste 57 doden, Hitier voerde het aan als reden voor zijn „vergeldings-bombarde- menten" op Engeland. De Duitse propaganda noemde het een „schanddaad van de vijand". De Duitse bommenwerpers die de „aanval" uitvoerden, hadden opdracht Lyon in Frankrijk te bombarderen, maar door het slechte weer verdwaalde de for matie, en liet 69 bommen los op Freiburg, waarvan er 24 niet ontploften. Toen Göring van de vergissing op de hoogte gesteld werd, zou hij gezegd hebben: „Dat is wel een prachtig begin van onze veld tocht. De Luftwaffe en ik staan voor gek. Hoe moeten we dit aan het Duitse volk verklaren?" Sir Roger Makins, de Britse ambassadeur in Washington, heeft Amerika er op een verga dering aan herinnerd, dat een leidende natie nooit populair is en niet op dankbaarheid mag rekenen. Voor een beloning moest men „naar binnen zien". De Amerikanen verwachten naar zijn mening te veel dank. Vele landen die pas onafhan kelijk zijn geworden, aldus de ambassadeur, geven niet graag toe dat zij afhankelijk zijn van Europa of Amerika. Zij zijn eer der geneigd zich van het Westen af te wenden dan omgekeerd. Aan de door de Sowjet-Unie beloofde economische hulp schij- De Britse premier Anthony Eden heeft een persoonlijke boodschap aan president Eisen hower gezonden, waarin hij zijn bezorgdheid uitdrukt over de ont wikkelingen in het midden- Oosten. Hij verzocht de president zijn persoonlijke aandacht te willen geven aan een nieuwe waarde ring van de toestand in het Mid den-Oosten. Deze waardering is opgesteld door experts van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken. Diplomatieke waarnemers ge loven dat Groot-Brittannië een veel sterkere steun voor het ver drag van Bagdad tracht te win nen, vooral door economische steun aan de landen van dat ver drag. nen geen voorwaarden te zijn verbonden, zo vervolgde sir Ro ger. „Wij van onze kant hebben de neiging meer indruk te leggen op de kanonnen dan op de boter. We zouden er misschien beter aan doen te wijzen op het tot stand gebrachte en niet op de miljoenen die er mee gemoeid zijn." De Amerikaanse marinelucht macht heeft de beschikking ge kregen over een nieuwe raket „De Petrel", die in eerste aanleg bestemd is om door marinevlieg tuigen op vijandelijke schepen te worden afgevuurd. De „Petrel" stond tot nu toe op de lijst der geheime wapens. In de bekendmaking van het Ame rikaanse ministerie van Marine, waarin thans bijzonderheden over de „Petrel" worden ver strekt, wordt medegedeeld dat de raket door vliegtuigen, die op een hoogte vliegen, waar zij onbe reikbaar zijn voor de luchtdoel artillerie, wordt afgevuurd, waar na het projectiel met grote snel- N.V. Fa. P. J. v. d. Sande in De geweldige militaire basis van het Amerikaanse leger nabij Kaiserslautern -in West-Duitsland zal de eerste basis buiten de Ver enigde Staten zijn die door „Nike"-luchtafweerraketten ver dedigd zal worden. Volgens Amerikaanse autori teiten zullen vier tot zes batte rijen van deze geleide projectie len in de loop van dit jaar rond om deze basis gestationpeerd worden. Niet zo lang geleden hebben Duitse bladen er op ge wezen, dat massale bases, zoals Kaiserslautern, in een atomische oorlog uiterst kwetsbaar zijn. heid op zijn doel afgaat en dit met vernietigende uitwerking treft. Een aantal patrouillevliegtui gen van de Amerikaanse vloot is reeds met raketten van het „Petrell"-type uitgerust. HEIDEBRAND BIJ LUNTEREN. En felle brand heeft dinsdag middag in de omgeving van de Immenweg te Lunteren ongeveer vier hectaren dennenbos en heide in as gelegd. Tankwagens en nevelspuiten uit Lunteren en Ede, alsmede een groep van de bosbraildweer slaagden er slechts op het laatste ogenblik in enkele villa's ter plaatse voor verwoesting te be hoeden. Waardoor de brand is ontstaan is niet bekend. Het Indonesische kabinet heeft dinsdagavond in een buitenge wone zitting,» die tot woensdag ochtend duurde, haar goedkeu ring gehecht aan het nieuwe wetsontwerp betreffende de een zijdige opheffing van de Neder- lands-Indonesisché Unie. Het wetsontwerp zal vrijdag a.s. aan het parlement worden voorgelegd. Verwacht wordt, dat het parlement de debatten over dit onderwerp beëindigd zal heb ben voordat het 21 april op reces gaat. De eerste vice-premier, Mo hammed Roem, 'verklaarde, dat het nieuwe wetsontwerp niet veel verschilt van het oude, dat reeds door het vorige kabinet goedge keurd was, maar dat pres. Sukar no weigerde te tekenen. Het nieuwe wetsontwerp voorziet in President Eisenhower heeft er dinsdag bij het Amerikaanse volk op aangedrongen geen vertrou wen te hebben in het argument, aangevoerd door onwetende en slecht op de hoogte zijnde perso nen, dat alleen in bewapening een oplossing kan worden gevon den voor de buitenlandse proble men van de Verenigde Staten. ,De president zei dit in een korte informede toespraak op een bijeenkomst van ongeveer 250 leden van -de adverteerraad, een organisatie die de regering van advies dient bij het bevorderen van programma's voor een beter begrip van de Amerikaanse levensgewoonten. De president merkte op, dat de Ver. Staten ieder jaar ongeveer 36.000 miljoen dollar aan de ver dediging uitgeven. De met dat geld verkregen bewapening, zo zei hij, zal alleen worden ge bruikt „voor het verdedigen van wat we hebben". Oud-premier Malenkof heeft zondag de kathedraal van Canter bury bezocht tijdens de avond dienst, die werd geleid door aartsbisschop dr Fisher. Toen Malenkof o.m. vergezeld door de „rode deken van Canter bury", dr Johnson, de kathedraal binnenkwam dromden de gelovi gen om hem samen. Opgewonden vrouwen sloegen hem op de schouder, mannen klommen op de banken om de Russische staatsman te fotograferen, en van alle kanten bestormde men hem met verzoeken om handtekenin gen. Toen dr Fisher, na de dienst, de kathedraal verliet, liep hij ra kelings langs de Russische bezoe kers. Dr Johnson maakte glimla chend een gebaar alsof hij de Russen aan dr Fisher wilde voor stellen, doch de aartsbisschop liep onbewogen door. Dr Johnson bood zijn gasten thee aan in zijn ambtswoning. Tientallen nieuwsgierigen ver drongen zich op de bloemperken voor de ramen in de hoop een glimp van de thee-drinkende Rus sen op te kunnen vangen. Dag Hammerskjoeld, de secreta ris-generaal van de Ver. Naties, is van plan vrijdag naar het Midden-Oosten te vliegen om een onderzoek in te stellen naar de gespannen verhouding tussen Is raël en de Arabische landen, als de Veiligheidsraad het desbe treffende Amerikaanse voorstel goedkeurt. Het Westen hoopt dat de Sow jet-Unie haar amendementen op het voorstel die naar Westelijke mening in het voordeel van de Arabieren zijn, niet zal doorzet ten. De Rus Sobolef heeft het Wes ten er van beschuldigd, dat het van plan is gewapenderhand in te grijpen in het Midden-Oosten. Israël en alle vier de betrokken •fa Door stormen in het zuid oostelijk deel van de Verenigde Staten zijn dinsdag een twintig tal mensen om het leven geko men; meer dan honderd werden gewond. In de staat Kansas kwamen twee mensen door wervelstormen om het leven. In Nieuw-Mexico, Colorado, Oklahoma en West- Texas gingen de tornado's ge paard met stofstormen, die het uitzicht belemmerden. Verkeers ongelukken, die hierdoor ont stonden, hebben drie slachtoffers geëist. Arabische staten Egypte, Sy rië, Jordanië en Libanon heb ben verklaard dat Hammars- kjoeld welkom is. De Sowjet-Unie wil alleen die maatregelen tot vermindering van de spanning genomen zien, die de instemming van de be trokken landen en van de Vei ligheidsraad hebben. „afbreking van de Indonesische- Nederlandse betrekkingen, die gebaseerd zijn op de overeen komsten van de rode tafelconfe rentie", aldus Roem, die er de nadruk op legde, dat door het wetsontwerp de „speciale betrek kingen met de Nederlanders wor den afgebroken, die moeten wor den vervangen door normale be trekkingen. Roem legde er voorts de nadruk op, dat het opheffen van de unie niet betekent, dat Indonesië zijn verplichtingen, uiteengezet in de R.T.C.-overeen- komsten, zoals de schulden van Indonesië aan andere landen, niet meer zal nakomen. „De re gering zal voortgaan met het be talen van dergelijke schulden", aldus Roem. De wet zal met terugwerkende kracht geldig zijn vanaf de dag, dat de vorige regering de Neder lands-Indonesische Unie eenzij dig heeft opgezegd, aldus zei de eerste vice-premier tenslotte. De fruithandel is dinsdag op de Zeeuwse veilingen ingezet met hogere prijzen voor bijna alle fruitsoorten. Voornamelijk was dit het geval voor de keukenap pels van het ras Bramley Seed ling, waarvan in Kapelle het laatste kwantum van ruim 5 ton werd geveild. Hiervoor werd 66,10 per 100 kg betaald. Ze werden verkocht voor de Belgi sche markt. Deze keukenappels zijn bewaard in gascellen en de kwaliteit is bijzonder goed ge bleven. De appels komen bijna precies eender uit de cellen als toen ze er het afgelopen najaar ingingen. Twee weken geleden werd in Kapelle begonnen met het veilen van deze appels. Toen werd 51 tot 53 cent per kg be taald. Vorige week was er op nieuw een grote vraag en de prijs steeg tot 59 ct. En deze week was de prijs met ruim 66 ct. per kg wel bijzonder hoog. Ook naar de goede Golden De licious was behoorlijke vraag, speciaal voor het binnenland. Een kwantum van rond 7% ton op de veiling in Goes noteerde tussen 85 en 92 cent per kg. De stoofperen van het ras St. Remy noteerden tot 50 ct per kg. Fa P. J. VAN DE SANDE De stafchef van het Cubaanse leger, generaal Tabernilla, heeft dinsdagavond namens het staats hoofd, generaal Batista, bekend gemaakt, dat een militair kom- plot tegen de regering is mislukt en dat alle betrokkenen zijn ge arresteerd. In het gehele land heerst rust. VRIJDAG 6 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Franse muziek; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Gram. 12.00 Angelus; 12.03 Lichte mu ziek; 12.30 Land- en tuinbouw- med.; 12.33 Wij vrouwen van bet land; 12.40 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Dans muziek; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Orkest; 15.00 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.35 Schaken; 17.40 Beursberichten; 33. Bij het vernemen vandit nieuws laat Tugwal, die voor het bezit van de helm al les over heeft, er geen gras over groeien. Het blijkt echter, dat de onderhandelaars niet zo bescheiden zijn met hun voorwaarden. Op alles bedacht, eisen zij, dat Tugwal bij het onderhoud ten hoogste vier krijgers meeneemt en met de gevangene naar een open plek ver buiten de burcht komt. „Wacht maar," zegt Tugwal met een hate lijke grijnslach tot Ëric wel zorgen, dat je niet lang ple zier van je vrijheid hebt." Buiten de burcht gekomen, ziet de Noorman heel in de verte drie mannen te paard en hij heeft niet veel moeite daarin Erwin, Svein en Axe te herkennen. Terwijl hij zich verwonderd af vraagt hoe zij aan die paarden zijn gekomen, rijdt Tugwal met twee „Ik zal krijgers naar de onderhandelaars. Deze hebben namelijk bedongen, dat er van zijn kant niet meer mannen bij de bespreking zijn dan zjj zelf meebrengen. Even later ziet Eric, dat één van de onderhandelaars verdwijnt. Dan komt ook een der twee man nen van Tugwal naar Eric om zijn handen van de touwen te bevrij den. Intussen is de derde onderhande laar weer in de verte zichtbaar geworden. Erics eerste gedachte is de vraag wie er met de helm zal komen. Hoewel hij uiterlijk onbewogen qlles gadeslaat, werken zijn her sens koortsachtig en zoekt hij wan hopig naar uitkomst. Deze helm mag niet in Tugwals handen val len, hamert het in zijn hoofd, want dan zijn mijn mannen bij Moru verloren. Als ik proberen wil iets te ondernemen, dan moet dit ge beuren vóórdat hij bij Tugwal is. De Noorman begint iets sneller te lopen en wijkt onopvallend wat naar links af. Een korte blik schuin over zijn schouders overtuigt hem, dat hij inmiddels buiten het bereik van de speren der achtergebleven krij gers is gekomen. De onderhandelaar op zijn beurt haast zich niet en draagt »r zorg 17.45 Gram.; 18.05 Lichte muziek; 18.30 En nu mijn geval; 18.45 Gr.; 18.55 Toespraak; 19.00 Nws; 19.10 Regeringsuitz.; 19.30 Verzoekpro gramma voor de militairen; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Lichte muz.; 21.00 Politiek forum, 21.30 Dansmuz.; 21.55 Causerie; 22.05 Cello en piano; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. voor gelijke tred met Eric te hou den. De Noorman heeft in de nade rende figuur zijn zoon Erwin her kend en hij bewondert het overleg^ waarmee de jonge prins te werk» gaat. Hij schuifelt nog wat meer naar links en vertraagt zijn pas. Dan pas draait hij zich om en springt bliksemsnel toe HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvr.; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Cau serie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Orgelspel; 11.10 Voordracht; 11.30 Cello en piano; 12.00 Orgel en zang; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.35 Sport; 12.50 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Med.; 13.25 Dansmuziek; 13.55 Beursberichten; 14.00 Solis tenkwartet; 14.20 Litterair progr. 14.40 Orgelconcert; 15.00 Gevar. progr. 15.50 Gram.; 16.00 Muzi kale caus.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muzikale caus.; 17.40 Instr. kwintet; 18.00 Nieuws; 18.15 Act., 18.20 Dansmuz.; 18.45 Lezing; 19.00 Voor de kleuters; 19.10 Ne derland groeit; 19.30 30 jaar ge leden; 19.45 Vrijz. Prot. clubhui zen; 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr.; 20.15 Het zingende hart; 20.30 Benelux; 20.45 Causerie; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Etherforum; 22.10 Buitenl. weekoverz.; 22.25 Instr. kwartet; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Orkest; 23.45 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 15.00 Ka mermuziek; 15.30 Japanse kamer muziek; 16.00 Koersen; 16.02 Ope rafeuilleton 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Zang en piano; 18.10 Voordracht; 18.20 Zang en piano; 18.30 Voor de sol daten; 19.00 Nws; 19.40 Volkslie deren; 20.00 Kinderweelde; 20.15 Orkest; 21.10 Kunstkaleidoscoop; 21.25 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 In ternat. Radio-Universiteit; 22.45 Gram.; 22.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5