Binnenlands nieuws Mmmm... dat zal smaken! f C.J.M.V. en C. J.V.F. jongeren in Vlissingen bijeen BEURSOVERZICHT Het geheim van de zeven schoorstenen OOK PREMIE OVER „ZWARTE" LONEN. SCH1PPERSLEERLIN G VERONGELUKT. HERDERSHONDEN VALLEN SCHAPEN AAN. En of! Zo'n geurig, dampend bord Maggi's tomatensoep kun je niet weerstaan, daar móét je op „aanvallen"Verrukkelijk... die frisse smaak van louter zongerijpte tomaten. Vader, moeder, de kinderen, ze zijn er allemaal dol op! Begin morgen ook Uw maaltijd met Maggi's tomatensoep, 't Is een bést begin, 't is voedzaam, gezond, lekker... én... in 5 minuten klaar! C3Bl SOEPEN ZIJN ECHTE SOEPEN! Programma van ernst en luim in goede afwisseling INBREKEKSBUIT GEDUREN DE DE PAASDAGEN. Staking bij Parijse ondergrondse De Am. voorverkiezingen De toestand op Cyprus TWEE GEDETINEERDEN ONTSNAPT. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf zijn twee gedetineerden uit het huis van bewaring in Haar lem ontsnapt. Het zijn een 24- jarige schilder uit de Zaanstreek en een 26-jariige timmerman uit de omgeving van Haarlem. Bei den genoten een zekere vrijheid, omdat zij in het gebouw te werk gesteld waren. Naar alle waar schijnlijkheid hebben zij kans gezien uit een gereedschapskist van elektriciëns, die in het huis van bewaring een nieuwe leiding aanlegden, een ijzerzaag weg te nemen. Daarmee hebben zij een •tralie uit het dak van de lucht plaats doorgezaagd, waarna zij via het dak en een muur konden ontvluchten. Één van de ont snapten bevond zich in voorlopi ge hechtenis. De ander wachtte op zijn terbeschikkingstelling van de regering. JONGETJE VERDRONKEN. Woensdagmiddag om half één ia het vierjarig zoontje van de lieer Habets, wonende aan de St. Pieterstraat te Maastricht, bij de Watergraafmolen van Clemens verdronken. Het ventje was te water geraakt terwijl het aan het -pelen was. Na ongeveer tien mi nuten was het ventje opgehaald. Toepassing van zuurstofbehan deling door 'n arts van de G.G.D. mocht niet meer baten. Het stof felijk overschot is naar het zie kenhuis Sint Annadal overge bracht. WERKGEVER VOOR ENIGE DUIZENDEN GULDENS BENADEELD. De politie te Rotterdam heeft tie 53-jarige controleuse N. B.-B., de 51-jarige bedrijfsleider H. Th. A, G., beiden uit Rotterdam, en de 22-jarige magazijnbediende A. H. G. P. uit Den Haag aangehou den, die volgens de politie sinds 1 januari 1955 hun werkgever, een kledingfabriek te Rotterdam, voor enige duizenden guldens aan pantalons en garens hebben benadeeld. Eind maart j.l., toen de verlies- en winstrekening over het afge lopen jaar werd opgemaakt, bleek, dat de fabriek met verlies Uit een woning in de Nieuwe- brugsteeg werden twee ringen ontvreemd, waarvan de gezamen lijke waarde 1275 toedraagt. Te vens werd nog een bedrag van 350 meegenomen. In de nacht van de Eerste op de Tweede Paasdag werd ingebro ken in een woning en een zich daaronder bevindende winkel aan de Hoofdweg. In de woning werd uit een geldkistje ƒ200 en uit een bijouteriedoosje acht gouden tien tjes gehaald. Uit de kassa in de winkel werd nog eens 75 ont vreemd. De schade toedraagt in totaal ongeveer ƒ600. Toch heb ben de inbrekers zich nog een aantrekkelijk sommetje laten ont gaan, want een doosje, waarin zich 3000 bevond, hebben ze niet opgemerkt. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft gisteren uitspraak gedaan in het geschil tussen drie aannemers in het bouwbedrijf: de heren G. van Bergen en A. Denslagen te Amsterdam en de heren D. en J. van Bruggen te Schiedam enerzijds en de bedrijfs vereniging voor de bouwnijver heid anderzijds. De bedrijfsvereniging had over de jaren 1953 en 1954 premie uit hoofde van de werkloosheidswet en de ziektewet berekend over de door deze aannemers aan hun personeel uitbetaalde lonen over eenkomstig de boekhouding van de ondernemers, dat wil zeggen over de totaal uitbetaalde loon bedragen. De betrokken aanne mers waren echter achteraf tot de conclusie gekomen dat deze berekening niet juist was omdat zij meenden, dat alleen premie verschuldigd was over het offi cieel, of contractloon en het zo genaamde zwarte loon of zwart gedeelte van het uitbetaalde loon niet voor premieheffing in aan merking kwam. Derhalve eisten zij restitutie van het huns in ziens te veel betaalde premiebe drag. In eerste instantie diende deze zaak onlangs voor het betrokken scheidsgerecht uit de bouwnij verheid, dat de aanspraken van de drie aannemers afwees. Gis- had 'gewerkt. Een onderzoek Al01! bracht aan het licht, dat een grote partij pantalons en garens verdwenen was en dat genoem- iberoep te Utrecht deze uitspraak bevestigd, zodat thans in hoog- verawenen was en aar genoem- ste instantie is uitgemaakt, dat de drie personeelsleden hierin de werkgevers ook over het zoge- t—x __inaumHp 7wartf* P'AnPPlt^ VPü nP hand hadden gehad. De zaken -•chenen zo goed te gaan, dat de bedrijfsleider in november j.l. ontslag had genomen en een eigen zaak was begonnen. Hij bleef evenwel met de twee ande ren in contact. De broeken, die een waarde van gemiddeld 25 hadden, werden ver beneden de prijs verkocht. DODELIJK ONGEVAD. De 56-jarige ijzerwerker A. Ver- heij uit Rotterdam is dinsdag avond tengevolge van een onge val om het leven gekomen. Aan boord van het Britse s.s. „Alcyo ne Fortune", dat bij de werf van ijefde. Wilton-Feijenoord te Rotterdam ag, is hij van een ruimtrap geval len, toen hij de trap met een zak je ijzeren bouten op de rug af daalde. Hij maakte een val van 11 meter. Bij aankomst in het Zui- ierzlekenbuis bleek, dat hij was overleden. De 15-jarige schippersleerling J. Ackerman uit Ocholt (Duits land) is gistermorgen om 8 uur ter hoogte van Willemstad over boord geslagen en verdronken. Het slachtoffer was werkzaam als schippersleerling op het Duit se motorschip „Barbara". Het rijkspolitievaartuig „R.P- 2" heeft naar het lijk gedregd, doch tot nu toe zonder resultaat. naamde zwarte gedeelte van de door hen uitgekeerde lonen pre mie verschuldigd zijn ten behoe- mie versciiuiuigu zjjii len otmue- 't, vr~r ve van de eventuele uitkeringen 2d° Paasdagmorgen naar Vlis- over de werkloosheids- en ziekte- °5r"TO" wet. Volgens bronnen, die in nauw contact staan met generaal Al AGGI KIPPENBOUILLON VERMICELLI GROENTE CRÈME D ASPERGES CRÈME DE CHAMPIGNONS ERWTEN KALFSBOUILLON Uit de gehele provincie waren singen gekomen de leden van het C.J.V.F. meisjesverbond en het C.J.M.V. in Zeeland om hun toogdag te houden. Het was de eerste keer dat zij in een Zeeuw- Bij de woudbrug te Beektoer- se plaats gezamenlijk samenkwa- 114-lnnlnnnvt mnn nn nt ie non /lorr fTOTIT nrHon Dij UU WUUUUiUg te DtXJVUCl- Ot J-/A VO 5VtA*Ui4VHAAj» gen hebben twee grote loslopen- men en het is een dag geworden de herdershonden een schaap en met vele hoogtepunten die onge- een lam van de bejaarde schaap- twijfeld de 800900 jonge men- herder Koestapel doodgebeten, sen, die er waren, iets heeft ge- De honden vielen het lam aan en zegd. Samen hébben deze jonge toen het moederschaap het jong mensen getuigd van hun geloof poogde te verdedigen viel het als in de opgestane Heiland. Hebben slachtoffer van haar moeder- zij geluisterd naar de dringende boodschap van wika Van Ginkel, die hen wees op de noodzaak van 7" 77 re 'het staan in de wereld als een ge- Verklaring van Qjruenther tuige van Jezus Chistus. Samen hebben Samen zij de Paasliederen ge zongen maar ook het liedje „Zee- E?emGedb%mSoms^wS^ St naa/Iam deze aan Duitse journalikerige- leiding van debets over het DODELIJKE VAL VAN STOEP. Zaterdagavond j.l. omstreeks half twaalf is de 59-jarige mevr. A. P. A. door twee meisjes leven loos in het portiek van haar wo ning aan het Olympiaplein te Am sterdam aangetroffen, zo meldde het politierapport van woensdag morgen. Korte tijd daarna moest de dood worden geconstateerd. Men neemt aan dat de vrouw van A. van de stoep is gevallen. Van misdrijf is niets gebleken. De afgelopen dagen hebben ver scheidene Amsterdamse ingezete nen bij de politie aangifte moeten doen van inbraak. zegd, dat de Westelijke strijd krachten thans nog niet sterk genoeg zijn om er zeker van te zijn, dat zij al het Navo-gebied, ingeval van een Sowj et-Russische aanval, zouden kunnen houden. Maar hij zei niet dat, ingeval van oorlog, Duitsland door de Sowjet- strijdkrachten onder de voet zou worden gelopen, aldus een woordvoerder van de „Shape". Deze woordvoerder noemde het verslag van een persgesprek, dat onafhankelijk-linkse„Neue Rhein Zeitung" (Essen) met generaal Gruenther gehad zou hebben, „overdreven" en gedeel telijk een „verkeerde weergave Dit verslag was niet het resul taat van een privé-interview maar was gebaseerd op een rou tine conferentie met Duitse journalisten en jeugdleiders, die donderdag jl. de „Shape" be zochten. aldus de woordvoerder. KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING VOOR NEDERLANDSE JUBILARESSE IN ISRAEL. C.J.M.V.- en C.J.V.F.-werk over 25 jaar. Toen omstreeks zes uur het C.J.M.V.-tamboer- en pijpercorps „Juliana" uit Middelburg met vliegend vaandel en slaande trom een mars (maakte door Vlissin gen, hebben duizenden mensen het nog een keer bemerkt dat het C.J.M.V. en C.J.V.F. in hun stad waren. Wijdingsdienst De bondsdag begon met een wij dingsdienst in de St. Jacobskerk. Hier maakten de dames voor de eerste keer in groot officieel ver band kennis met hun nieuwe pro vinciale presidente mevr. S. A. M. de HaanPasma uit Hans- weert. Zij leidde de wijdings dienst. „Zegt het allen dat Hij leeft" was het thema van haar overdenking waarin zij de jonge mensen opriep om getuigen te meer waard is dan het houden van mooie Pauswijdingen of Kerst b ij cenkomsten A.iu.e Laban uit Yerseke en Jan Lievense uit Westkapelle de clameerden nog enkele Paasge- dichten en toen was de morgen vergadering afgelopen. Middagbijeenkomst. De middagbijeenkomst vond plaats in twee zalen, namelijk het Concertgebouw en de Schelde hal. In de eerste had de heer M. Alle- wijn uit Hoedekenskerke de lei ding, in de tweede ds. I. J. Wisse uit Grijipskerke. In heide zalen werd hetzelfde programma afgewerkt, een pro gramma dat geheel werd gevuld door jongeren. Het begon met gymnastiekdemonstraties door de gymnastiekvereniging „Oranje Nassau" uit Vlissingen. Gracieus en sierlijk waren de ritmische oefeningen van de da mes en bij de brug- en andere oefeningen van de heren klonk menig applaus voor een fraaie prestatie. Wika R. Wasterval uit Oostburg had de leiding van een groep van de C.J.M.V. uit Bres- kens welke opvoerde het leken- Concreet en beslist heeft wika spel „Rabbi Josef". Van Ginkel de Zeeuwse jongeren i Na de pauze met verloting toegesproken en hen gewezen op kwam eerst 't CJ.M.V.-tamboer hun taak in deze wereld. Met zeer en pijpercorps „Juliana" uit Mid- grote aandacht werd deze toe- delburg voor het voetlicht onder spraak gevolgd en het heeft wel leiding van tamboermaitre Bas iedereen veel gezegd. „God beziet Bosch en direkteur J. v. d. Brink, de wereld naar de houding der Zij brachten goede en prettige Christenen, daarom hebben zij muziek en de stemming kwam er zulk een grote verantwoordelijk- best in. heid", aldus spr. en hij gebruikte „Over 25 jaar, dan komen onze hierbij als voorbeeld de geschie- kinderen op een bondsdag bij el- denis van Sodom en Gomorra. kaar" dit was de titel van een Daarom was de opdracht welke aantal sdhetsjes, welke werden wika Van Ginkel de jongeren opgevoerd door de jongeren uit meegaf: Wees Christen, waar je Walcheren. ook staat De heer G. de Voogd uit Goes, Speciaal ging hij in op de nood- secr. voor pers en propaganda zakelijkheid van praktisch Chris- van het C.J.M.V., had deze schet- tendom Daaraan is behoefte eri jes geschreven en ze boeiden de hij wees er op hoe dit praktisch zaal en met élan werd elke keer helpen waar hulp nodig is, veel bet versje gezongen „Ons zee- zijn van Jezus Christus. In deze wijdingsdienst kwam ook de dienst der gebeden, waarin de jongeren samen baden voor het werk van de bonden, voor de een heid der kerken, voor de zieken en dé eenzamen en voor de be droefden en voor de overheden. Na de wijdingsdienst bleven de jongeren in de kerk. Allereerst speelde toen het muziekkorps van het Leger des Heils in Vlissingen enkele liederen en onderwijl was er een collecte voor het C.J.M.V.- en CJ.V.F.-werk onder zieke jon ge mensen. Deze collecte bracht 285,90 op. Onder leiding van ka pitein Eikelaar van het Leger des Heils in Vlissingen werden Paas- en opstandingsliederen gezongen en toen kreeg wika L. A. C. van Ginkel uit Driebergen, bekend uit het landelijk open deur werk, het woord om te spreken over: „Wij staan niet alleen". Chr. verantwoordelijkheid. land is een landje dat een grote toekomst heeft" Het was ongeveer 6 uur toen ds. Wisse in de Seheldehal en mevr. JebbinkPaap uit Kapelle ln het Concertgebouw de bonds dag sloten. ,,Het was een prachtige dag. Blij en dankbaar mogen we voor dit alles zijn maar bovenal moe ten we God dankbaar zijn voor het goede dat Hij ons vandaag schonk". Met deze woorden be sloot mevr. Jebbink een uitste kend geslaagde toogdag. Op verscheidene lijnen van de Parijse ondergrondse is woens dagochtend onverwachts gestaakt Duizenden Parijzenaars moesten zich te voet naar hun werk be geven. Na enkele uren werd het werk hervat. Het personeel van de me tro- en autobusdiensten in de Franse hoofdstad heeft de laat ste weken zo nu en dan het werk gedeeltelij k neregelged igC h Y gedeeltelijk neergelegd ten einde eisen voor hogere lonen en voor deligere arbeidstijden kracht bij te zetten. Bjj de voorverkiezingen, welke dinsdag in de Amerikaanse staat Wisconsin zijn gehouden, blijken er verrassend veel stemmen te zijn uitgebracht op de democratische senator Estes Kef au ver. Toen on geveer twee derden van de stem men waren geteld, had hij 145.754 stemmen, terwijl er op president Eisenhower 181.465 stemmen wa ren uitgebracht. Het grote aantal stemmen, dat de democraten hebben gekregen in deze gewoonlijk overwegend repu blikeinse staat, zou er een gevolg van zijn, dat vele kiezers in land bouwgebieden, die normaal repu blikeins stemmen, nu aan de voor verkiezingen van de democraten hebben meegedaan als protest tegen de dalende prijzen voor de landbouwprodukten en tegen de landbouwpolitiek van de regering in het algemeen. Op de conventie van de demo cratische party, waarop deze zomer de officiële kandidaat voor het presidentschap wordt aangeweaen, zal Wisconsin door 28 afgevaarekg- den zyn vertegenwoordigd, terwijl naar de republikeinse partijcon- ventie dertig vertegenwoordiger;, uit deze staat komen. Bij de burgemeestersverkJeang in Milwaukee werd de social** - tische burgemeester Frank ZeW- ler voor een derde ambtstermijn gekozen. 79) Nadruk verboden. De Franse detective trok een lang gezicht. „We hebben het wel gepro- Uit Tel Avlv .bereikte het ANP beerd, monsieur. Maar die duivel het (bericht, dat de nu 51-jarige mej. Anna Teunissen op 1 april jj haar zilveren jubileum heeft gevierd als „huisgenoté' van de familie Emile Visser. Met deze familiie is zij als dienstmeisje, be gin 1937, uit Arnhem naar Pales tina geëmigreerd. Van eenvoudige boerendochter ze is geboren te Didam is mej. Teunissen een vrouw gewor den van grote algemene ontwik keling. Zij spreekt de taal van haar nieuw land, spreekt en leest ook vlot Engels. Uit haar zeer grote vrienden kring heeft zich een comité ge vormd, dat de huldiging heeft voorbereid, die haar gisteren ten deel is gevallen. Harer Majesteits buitengewoon gezant in Israël heeft de jubila- resse de koninklijke onderschei ding de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oran je Nassau uitgereikt. is zo gewiekst en zo intelligent als wat! Hij is bijna dadelijk tus sen onze vingers doorgeglipt. Wij dachten natuurlijk, dat hij regel recht naar Engeland zou gaan. Maar neen.... Hij ging... waar naar toe, denkt u?" „Nu?" vroeg Anthony. Hij zat de Fransman strak aan te kijken. En ondertussen speelde hij verstrooid met een doosje lu cifers „Naar Amerika! Naar de Ver enigde Staten." „Wat!!?" De toon van dat ene woordje gaf de verbazing, die Anthony voelde, goed weer. „Ja, en hoe denkt u dat hij zien noemt? Voor wie denkt u, dat hij zich daar uitgeeft?... Voor prins Nicolaas van Herzo-Slowakije!" Het doosje lucifers viel Antho ny uit de vingers. Maar zijn ver bazing haalde het niet bij die van Battle. door AGATHA CHRISTIE Onmogelijk!" „Niet onmogelijk, mon ami. Morgenochtend, met de eerste post, zal Scotland Yard het u wel laten weten. Een merkwaar- dgi staaltje van bluf geweest. U weet waarschijnlijk wel, dat al gemeen aangenomen werd, dat prins Nicolaas jaren geleden in de Congo gestorven was. En ko ning Victor heeft, dadelijk toen hij ontslagen was, van dat be richt gebruik gemaaktzo'n manier van doodgaan is niet te bewijzen. Een wedergeboorte ge- ensceneerd en zijn rol zó goed gespeeld, dat hij op een gegeven ogenblik een hele vracht dollars binnen had: het geld voor de zo genaamde petroleum-concessies! Maar door een toeval is hij ont maskerd en heeft hij overhaast de vlucht moeten nemennaar Engeland! En daarom ben ik hier. Want hij komt, het zij vroeg of laat, naar „De Schoorstenen". Tenminste, als hij er nog niet is!" „Volgens mij is hij de avond van de dood van prins Michael en gisteravond eveneens hier ge weest." „Dat was dan een tweede po ging?" vroeg Battle. „Dat was een tweede poging." „Hm! Mij heeft het al dagen dwars gezeten, dat we niets van mr. Lemojne hier hoorden," zei Battle. „We hadden bericht ge kregen, dat hij zou komen en ik zag hem maar niet verschijnen." „Ja, daar moet ik nog mijn ex cuses over maken," zei Lemoine. „Ik ben na de moord gekomen, ziet u. Tijdens de reis had ik be dacht, dat ik veel beter zou doen, om de dingen eerst eens van een niet-officieel standpunt te bekij ken. Ik begreep natuurlijk wel, dat dat in een zeker opzicht ris kant was, er bestond bijvoorbeeld alle kans, dat ik van het eerste ogenblik af bij de verdachten in gedeeld zou wordenMaar dat had ook zijn goede zijde, want daardoor zouden de ware schul digen minder op hun qui vive zijnEn die methode heeft succes gehad; ik heb de laatste twee dagen heel wat interessants gezien." „Maar dan kunt u ons ook ver tellen", zei Bill, „wat er gister avond gebeurd is." „Om te beginnen," zei mr. Le moine, „heb ik u veel te hard laten lopen." „Wat! Heb ik u dan nagezeten? „Ja. Ik zal u vertellen, hoe dat gebeurd is. Gisteravond kwam ik hier om de wacht te houden. Ik was overtuigd, dat bet geheim iets met deze kamer te maken had. Anders zou de prins niet heir vermoord zijn. Ik stond bui ten op het terras. Na een poosje merkte ik, dat er iemand in de kamer was, telkens zag ik de lichtbundel van zijn lantaarn. Ik sloop naar de deur, probeerde of die open was. Het was zo. Of de man langs die weg naar binnen gegaan was, of dat hij haar opengezet had, om, wanneer het nodig was te kunnen ontsnappen, weet ik niet. Heel, heel voorzich tig duwde ik de deur open en heel, heel voorzichtig ging ik naar binnen. Na wat manoeuvre ren stond ik op een plek, van waar ik alles wat in de kamer gebeurde, goed kon zien. De man zelf kon ik niet goed zien. Hij stond met zijn rug naar me toe en dan had hij het licht op de wand voortdurend achter zich. Hij deed héél eigenaardig. Eerst nam hij de beide wapenrustingen daar tegen de wand uit elkaar en bekeek elk onderdeel. En daarna begon hij de muur onder dat schilderij daar te bekloppen. Wat hij daarna van plan was, weet ik niet. Want de deur ging open en u kwam nam* binnen. Hij keek Bill aan. (Wordt vervolgd.) STILLE MARKT, KONINKLIJKE KLAUW. De beurs hangt de laatste tijd ln sterke mate af van de hou ding van Koninklijke Olie, en deze op haar beurt wordt n hoofdzaak bepaald door Amerika. Waar dinsdag het aanbod aldaar de overhand had en de notering in dollars lager afkwam, viel te verwachten dat de notering in Amsterdam op een aanmerkelijk zwakker peil zou belanden. Dat was dinsdagavond reeds te mer ken, dat werd voortgezet woens dagmorgen in het telefonische verkeer en dat bleek woensdag middag aan de koers van ca 730 die een val betekende van niet minder dan 14 punten. Gezien echter de krachtige stijgingen die het hoofdfonds heeft onder gaan, maakt een daling als die van gisteren per saldo nog niet veel indruk. De markt liet zich daardoor dan ook volstrekt niet van de wijs brengen en behield een rustig, ja zélfs stil karakter waarin later geen enkele veran dering kwam. Tot het einde toe bleef de beurs zonder activiteit en zonder grote koersbewegin- gen. Dat de overige internationale fondsen in het kielzog van de Koninklijke voeren en eveneens iets lager waren, kon niet ver wonderen. Het meest viel dit op voor Philips, die reeds dinsdag aan de zwakke kant was. Het jaarverslag, dat niet lang meer op zich zal laten wachten, zal on getwijfeld veel verduidelijken. De scheepvaartafdeling was on regelmatig en voor de Nederland zelfs zwakker, ondanks het gun stige verslag Indonesische fond sen volgden 'een opwaartse rich ting voor rubber en suikerwaar den, maar waren iets in reactie voor Verenigde Deli. Guldensleningen waren een fractie beter, de 3 pet. lening 1937 Nederlands-Indië, coupon 1 april, bleef wederom ongeno teerd in verband met het feit dat geen gelden zijn ontvangen voor de betaling. Aandelen Nyma werden 10, Koninklijk papier 15 punten lager geadviseerd wegens het verminderde dividend. Prolongatie 3 pet. BEtTOUNDtOHM. 29/3 3/4 V4 Int. cone. 295.57 295.08 292.#9 Industrie 170.65 170.95 170.99 Scheep v. 171.73 171.91 171.17 Banken 152.74 152.74 152.58 Ind. fondsen 145.70 146.06 145.24 Algemeen 224.77 224.68 223.10 NABEURKKOERSI4N Kon. Oiie: 733743 Philips: 327-329 Nw Philips: 332%-333'4 Unilever: 371%375 slot 743 (732%) (331%) 326%) slot 374% (373% Veiligheidstroepen hebben op woensdag in een brandkast, be horende aan het Kykko-kloostei op een afstand van slechts en kele honderden meters van de ambtswoning van de gouverneur sir John Harding in Nicosia, 53 staven dynamiet gevonden. In verband met deze vondst werden twee Grieks-Cypriotische priesters aangehouden en onder vraagd doch later weer op vrije voeten gesteld. De (brandkast werd afgelopen zaterdag (bij een huiszoeking ln het klooster in beslag genomen en door de troepen meegenomen omdat geen sleutel kon worden gevonden. Woensdag werd deze brandkast opengebroken. In de stad Kyrenia, aan de noordkust, werd woensdag dooi troepen een groep Griekse mid delbare scholieren uiteengedre ven nadat zij met stenen naar patrouille-auto's hadden gegooid.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2