Eisenhower besprak de toestand het Midden-Oosten in Nationaal opgericht contactcomité Jungschiager De Engelse betalingsbalans Felle aanval op Portugees Timor De strijd in Noord-Afrika Bijeenkomst Veiligheidsraad Grace Kelly uit Amerika Croesjtsjef stemt in met Mollets zienswijze DONDERDAG 5 APRIL 1956. 11e Jaargang Nr 3732 EERSTE BLAD Vertegenwoordiging van Kon. huis bij huwelijk Prins van Monaco van Het verdrag van Bagdad Verjaardag van de N. A. V. O. De V.S. en het midden-oosten Sulian van Marokko Spanje naar Goud-, en dollarreserves stijgen Betoging In Lybië Russisch poolonderzoek Verhoging lonen haven arbeiders Antwerpen Incident bij Gaza De ontwapeningsbespre kingen te Londen V0rtrokk6n daan worden van Monaco. Dat HET WEER HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN WEERBERICHT. «fraai;«rtng bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen iedactle-adres Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEU Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de .Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p« advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: ZaterdagB 10 uur. President Eisenhower heeft gis- temen op «di" wekelijkse perscon ferentie in antwoord op vragen van verscheidene journalisten verklaard géén schrijven van de Britse premier Eden te hebben ontvangen, waarin deze zou heb ben aangedrongen op 'n gemeen Mkappeiijke Brits-Amerikaanse politiek t.a.v. het Midden-Oosten. Hij verklaarde ook niets te we ten van „druk" die Groot-Brit- tannië op de Ver. Staten zou heb ben uitgeoefend om een krachti ger houding in het Midden-Oos- H>n, en speciaal t.a.v. de Egypti sche premier Nasser, aan te ne men. „Indien de Engelsen druk heb- H.M. de Koningin en Z.K.H, de Prins der Nederlanden zullen ter gelegenheid van het huwelijk van zijne doorluchtige hoogheid de prins van Monaco en mej. Grace Kelly laten vertegenwoordigen door jhr. mr. W. E. van Panhuys, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister, directeur van het protocol en chef van het ka binet van de minister van Bui tenlandse Zaken. De vijf landen van het verdrag van Bagdad Engeland, Irak, Perzië, Pakistan en Turkije hebben aanbevolen, dat de minis terraad van het pact, die op 16 april te Teheran vergadert, col lectieve maatregelen treft om communistische 'ondermijning te begtrüden en de veiligheid in het gebied van het pact te vergroten. De aanbeveling is vervat in een (••mrhuniqué, dat woensdag te Teheran door eommmissies van het Bagöad-verdrag is uitge geven. Volgens het communiqué is het doel van het pact vreed zame samenwerking, die leidt tot een zich steeds meer ontwikke lende economie en een hoger levenspeil. Woensdag is in Parijs het ze ven-jarig bestaan van de Noord- atiantische verdragsorganisatie (NAVO) efP het vijf-jarig bestaan van SHAPE, het Atlantisch op perbevel, herdacht. De Franse premier, Guy Mol let, "heeft op een plechtigheid op het Atlantische hoofdkwartier de NAVO-leden (bedankt voor het „begrip" dat zij hebben getoond voor de moelijkheden die Frank- r|k in Algerië ondervindt. De goedkeuring van het overbren- ge» van Franse NAVO-troepen naai Algerië door de NAVO heeft overtuigend de solidariteit van de NAVO-landen bewezen, zo verklaarde hij. Mollet beloofde, dat Frankrijk zo spoedig mogelijk zijn bijdrage aan de gemeenschappelijke de fensie op het Europese vasteland weer op peil zal brengen. De premier noemde de NAVO een „verzekering van vrede en vrijheid". Hij wees tevens op de grote mogelijkheden die samen werking van de NAVO-landen op politiek, economisch en sociaal gebied bieden kan. Deze moge lijkheden reiken volgens hem tot buiten de zuivere grenzen van de Atlantische organisatie. Te Dusseldorp hebben Britse, Westduitse, Belgische, Canadese en Neder Urn dse militaire muziek corpsen ter gelegenheid van het Novo-jubileum geconcerteerd. De democratische voorzitter van de Amerikaanse senaatscommis sie voor buitenlandse betrekkin gen, Walter George, heeft woens dag in een telefonisch vraagge sprek verklaard, dat president Eisenhower de Amerikaanse lucht- en vlootstrijdkrachten in het Midden-Oosten bevel zou kunnen geven tot optreden als hij dit nodig zou oordelen bij een '«verwachte crisis. De president x-°u echter 'goedkeuring van,,; het congresk)noeten krijgen alvorens gebruikt' te kunnen maken van Amerikaanse landstrijdkrachten in een conflict in het Midden- Oosten. (Dinsdag heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Dulles, verslaggevers mee gedeeld, dat indien onvoorziene gebeurtenissen in het Midden- Oesten optreden van Amerikaan se strijdkrachten zouden vereisen de president op grond van zijn constitutionele bevoegdheden bij na onmiddelijk handelend zou kunnen optreden). ben uitgeoefend, is het niet op mij geweest", zei hij. De president noemde het Mid- denOosten een strategisch be langrijk gebied, dat voor de vrije landen van groot gewicht was. „Alles moet worden gedaan om de vrede in het Midden-Oos ten te bewaren. Dit kan echter alleen, indien de volken in dit gebied in de gelegenheid worden gesteld hun gerechtvaardigde verlangens op economisch, maat schappelijk en politiek gebied te bevredigen", aldus Eisenhower. Opnieuw sprekend over de be richten, volgens welke groot- Erittannië er bij de Verenigde Staten op aan zou hebben ge drongen een krachtiger politiek in het Midden-Oosten te voeren, zeide Eisenhower: „En al zou den wij dan daar een krachtiger politiek willen gaan voeren, dan zou ik toch moeten zeggen: in welk opzicht krachtiger? waar? en wanneer? Het gehele vraagstuk van het Midden-Oosten kan worden ver geleken met een hoop stropop pen. Telkens wanneer er één wordt weggehaald, vallen enkele andere om". Cteen oorlogshandelingen zon der toestemming van het Con gres. De president zei voorts nimmer Amerikaanse troepen te zullen laten deelnemen aan een actie, die als oorlogsvoering zo kunnen worden uitgelegd, zonder tevoren daartoe door het congres te zijn gemachtigd. „Er zou een tijd kunnen komen dat het voor de Amerikaanse troepen noodzakelijk zou worden zich in een plaatselijk treffen te verdedigen. Onder dergelijke om standigheden zou dat gebeuren, doch dat zou in geen geval oor logvoering zijn", aldus Eisenho wer. De Sowjet-Unie. „Ondanks de ontluistering van Stalins nagedachtenis valt er geen fundamentele verandering in het streven der communisten te bespeuren. Hun doeleinden zijn nog steeds: wereldverove ring en de z.g. „dictatuur van het proletariaat", vervolgde Eisen hower. De president gaf geen recht streeks antwoord op de vraag, of hij het eens was met Foster Dul les' uitlating op diens perscon ferentie van dinsdag j.l„ waarin de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken had gezegd, dat er enige hoop bestond dat binnen- en buitenlandse druk de Sowjet-Russische leiders moge lijk zou dwingen een minder strakke politiek te voeren. Hij bepaalde zich ertoe te zeggen, dat Foster Dulles en hij het er over eens waren, dat de uitein delijke doelen van de Sowjet- Russische politiek dezelfde wa ren geb'leven en dat de commu nistische leiders bleven geloven in de dingen, waar zij altijd in geloofd hadden. Ontwapening. Over het ontwapeningsvraag- stuk zei Eisenhower, dat het grote geschilpunt tussen de Ver enigde Staten en de Sowjet-Unie betreffende ontwapening was, dat Sowjet-Rusland eerst de bewapening wil beperken en daarna een doelmatig stelsel van toezicht in het leven wil roe pen, terwijl Amerika eerst over eenstemming wil over de wijze, warop een gesloten overeen komst kan worden uitgevoerd en nageleefd, alvorens een ontwape ningsverdrag te ondertekenen. Hij voegde hieraan toe, dat de Verenigde Staten eerst voor een bepaald „proefgebied" een con trolestelsel in werking willen zien. Over de Navo, verklaarde de president dat de waarde van deze organisatie niet afhankelijk is van atoomwapens. Het is ver keerd, zo zei de president, over de Navo op het ogenblik uitslui tend in militaire termen te den ken. De Navo is waardevol op het gebied van sociale, economi sc-he en culturele uitwisseling. President Eisenhower zei van mening te zijn, dat de Noord- Atlantische verdragsorganisatie op het ogenblik nog even nodig is als vroeger. De faktor mo raal is erg belangrijk en de Navo heeft veel gedaan om het moraal in Europa te versterken, zo zei hij. De sultan van Marokko, Sidi Mohammed Ben Joessef, is giste ren per vliegtuig uit Rabat, in Marokko, naar Madrid vertrok ken, waar hij met het Spaanse staatshoofd, generaal Franco, be sprekingen over de toekomst van het huidige Spaans-Marokko zal voeren. De sultan hield vpor zijn ver trek een korte toespraak op het vliegveld, waarin hij zei dat de „edele houding, welke de Spaan se regering en haar hoofd, gene raal Franco, tegenover onze zaak hebben aangenomen, onze hoop versterkt, dat de Spaans-Marok kaanse onderhandelingen met succes bekroond zullen worden". „A.F.P." meldt, dat het vlieg tuig, waarmede de sultan en zijn gevolg de reis maakten, te Ma drid is aangekomen. Ben Joessef c.s. werden op het vliegveld door generaal Franco verwelkomd. De „Super Constellation", waar mede de sultan en zijn gezelschap reisden, was door de Spaanse re gering beschikbaar gesteld. Te Utrecht is woensdagmiddag tijdens een vergadering van ver- schilende plaatselijke Jungschla- gercomité's opgericht een natio naal contactcomité Jungschiager. Dit comité, dat onder voorzit terschap staat van de heer E. Guillaume te Veenendaal, 'n per soonlijke vriend van Jungschia ger, zal coördinerend optreden bij de plaatselijke acties, die in de verschillende delen van het land worden gevoerd. Het comité stemde reeds direct na oprichting in met een voorstel van het comité-Den Haag, om op 21 april, behoudens goedkeuring van het gemeentebestuur, in Den Haag een nationale demonstratie- tocht te houden van het Malie veld naar het Binnenhof. Men hoopt hier met enkele dui zenden deel te nemen aan een demonstratieve doch zwijgende tocht, waarin spandoeken, waar Blijkens een officieel rapport had Engeland in 1955 een tekort van 103 miljoen pond sterling op zijn betalingsbalans. In zijn be talingsverkeer met de andere landen van het sterling gebied had Engeland een overschot van 215 miljoen pond, maar hier stond een tekort van 318 miljoen pond op de betalingsbalans met de niet tot het sterlinggebied be horende landen tegenover. De centrale goud- en dollar reserves van het sterlinggebied De „Times of Indonesia" oefende woensdag kritiek uit op de regering, dat zij havenfacilitei ten heeft verleend aan het Por tugese marineschip „Niassa". Het blad doet een hevige aan val op de Portugese regering, dat het „koloniaal" en een „barbaar se overleving in de 20ste eeuw" noemt. Het schip liep vorige week de haven van PriQ'k binnen om olie en vers water in te nemen. Het kwam uit Dilly, de hoofdstad van In het Noorden en Westen van het Algerijnse departement Con- stantine zijn woensdag acht op standelingen gesneuveld en twee gevangen genomen. Aan Fran se zijde was een gewonde. In het Oosten van Constantlne werden bij verschillende acties 24 verzetslieden gedood en 19 ge vangen genomen. Belangrijke hoeveelheden wapens werden buitgemaakt. In een dorp bij Bougie werden 17 opstandelin gen gedood; een wapendepót en documenten vielen in handen dei- Franse troepen. Woensdagochtend heeft een brand de „vlooienmarkt" van Oran verwoest. Twee verbrande lijken van marktkooplieden die in hun slaap verrast werden zijn geborgen. In de Mohammedaanse wijken van Casablanca heeft de politie uitgebreide razzia's uitgevoerd en grote hoeveelheden gestolen goederen werden in beslag ge nomen. Naar verluidt zijn 25 Marokka nen uit de gevangenis van Casa blanca ontsnapt. Volgens de berichten zijn dins dag in Algerije minstens hon derd opstandelingen gesneuveld. In de stad Constantine waren woensdag alle Mohammedaanse winkels gesloten. Verzetslieden zouden des nachts de winkeliers bevolen hebben woensdag hun winkels te sluiten. Intussen blijven versterkingen Algerië binnenstromen. Woens dag zijn 981 jonge Franse dienst plichtigen met het schip „Ville d'Oran" in Algiers aangekomen. Robert Lacoste, de in Algiers residerende Franse minister, ver trekt eerstdaags naar Parijs om met 'premier Mollet de kwestie van nog meer troepen voor Alge rië te bespreken. Hij heeft om 100.000 man gevraagd, die de reeds aanwezige troepenmacht van 200.000 man moet verster ken. Een escadrille straaljagers van het type „Mistral" gaat aan het einde van deze week de Franse luchtmacht in Algerië verster ken. Lesvliegtuigen met straal aandrijving van het type „Sipa" worden thans bewapend en gaan binnenkort ook naar Algerië. Opstandelingen hebben dins dagavond bij Gafsa in Zuld-Tune- sië dr ie auto's, w.o. een autobus, overvallen en vier der inzittenden ontvoerd. De andere inzittenden van de wagens lieten zij onge moeid. Twee van de auto's wer den in brand gestoken. De reizigers die ongemoeid ge laten werden, zijn later door een patrouille van de politie aange troffen toen zij te voet op weg waren naar Gafsa. Later zijn drie der ontvoerden, allen Europeanen, vermoord te ruggevonden. In Tripolis, de hoofdstad van Libië, hébben woensdagochtend tweehonderd jongeren, voor het merendeel studenten, een anti- Frans betoging gehouden. Er werd geprotesteerd tegen de Franse politiek in Algerië en tegen de aanslag, welke onlangs werd gepleegd op de Egyptische ambassadeur te Parijs. Voor het gebouw van de Fran se ambassade kwam het tot een treffen met de politie, die de be togers met hulp van versterkin gen verspreidde. Portugees Timor, „dfe helft van het Indonesische eiland Timor, dat door de Portugezen van ons gestolen is gedurende de verwar de strijd, waarbij het Westerse imperium in Azië opgericht werd. Dit deel is nog steeds niet aan ons teruggegeven", aldus het blad, dat hieraan toevoegt, dat het schip het symbool en instru ment van verdrukking was. Het blad beschuldigt de Portu gezen op Timor ervan slechte bu ren te zijn voor het Indonesische deel van het eiland. „Er gaat geen dag voorbij zonder redeloos optre den van de Portugese politie en militairen tegen Indonesiërs, die bij de grens wonen". „Indien Indonesiërs onder het bestuur van de Portugezen een vrijheidsbeweging zouden opzet ten, zouden hun koloniale mees ters hun vrouwen en kinderen met machinegeweren neermaai- en, zoals zij dat in Goa in augus tus jl. deden", aldus de „Times of Indonesia". Volgens de president van de vereniging van Amerikaanse geografen, Louis Quam, zal de Sowjet-Unie waarschijnlijk deze maand haar zesde drijvende sta tion voor wetenschappelijk on derzoek in de wateren van het Noordpoolgebied in dienst stel len. De Sowjet-Unie is naar de mening van Quam de Verenigde Staten en Canada in het poolon derzoek ver vooruit. Voorts beschikt de Sowjet-Unie over minstens honderd stations voor poolonderzoek aan haar Noordelijke kusten. Het nationaal comité der haven van Antwerpen heeft bekendge maakt, dat ingevolge de stijging van het indexcijfer de lonen der havenarbeiders verhoogd zullen worden met 6 fr. per taak (9 fr. voor de nachtpost en 12 fr. voor het zondagswerk), zulks met in gang van zondag a.s. daalden in 1955 met 29 miljoen pond. Uit deze ontwikkeling blijkt, zo wordt in het rapport gezegd, dat Engeland nog steeds te kam pen heeft met de moeilijkheid, dat het meer importeert dan het zich op grond van zijn uitvoer 'kan veroorloven, al is deze uit roer in sommige gevallen groter dan ooit tevoren. Volgens een ander rapport heeft Engeland in het einde maart afgelopen financiële jaar hulp ten bedrage van 67.146.675 dollar ontvangen onder de over eenkomst inzake economische samenwerking. Verder is gisteren bekend in maakt, dat de goud- en dollar reserves van Engeland in maart met 67 miljoen dollar zijn geste gen tot 2.277 miljoen dollar, ver geleken met een stijging van 61 miljoen dollar tot 2.210 miljoen dollar in februari j.l. Engeland had in maart een verrekeningstekort van slechts minder dan een half miljoen pond sterling in de Europese be talingsunie, vergeleken met een tekort van 8 miljoen pond in februari j.l. In het gebied van Gaza is het woensdag opnieuw tot een inci dent gekomen waarbij drie Israë lische militairen werden gedood en een gewond, aldus heeft een Israëlische woordvoerder woens dag meegedeeld. In de sector van Kissufim werd een Israëlische patrouille vanuit Egyptische stellingen met automatisch en mortiervuur be schoten. De patrouille beant woordde het vuur. Later kwam Israëlische artilerie in actie om de patrouille te ondersteunen, al dus de woordvoerder. op leuzen zijn aangebracht, wor den meegevoerd. Na afloop zullen de demon stranten, die recht vragen voor Jungschiager, Schmidt c.s. wor den toegesproken door een nog uit te nodigen nationale figuur. Op initiatief van de heer C. W. L. van Muylwijk te Groningen, werd j.l. zaterdag een telefoni sche vergadering gehouden met vertegenwoordigers van verschil lende Jungschlagercomité's in den lande. Tijdens dit gesprek werd beslo ten een nationaal comité op te richten dat acties zou uitstippe len en coördinerend zou optreden. Men heeft naar aanleiding hier van gisterenmiddag te Utrecht langdurig van gedachten gewis seld over de vorm van dit comité, dat men liever wenste te zien als een contactorgaan, waarbij alle Jungschlagercomité's zich zo den kunnen aansluiten. Men achtte de activiteiten, die tot nu toe in Nederland zijn ont plooid, te gering. Door het mani fest van zeven werden tot nu toe slechts 85.000 handtekeningen verzameld, hetgeen de vertegen woordiger van het Leidse actie comité deed opmerken, dat voor 'het behoudën van de Haagse die rentuin in korte tijd meer dan 325.000 handtekeningen werden verzameld. De acties, die 't nieuw opgerichte contact-comité zal voeren, staan buiten de politiek. Men wenst meer te doen dan het louter verzamelen van handteke ningen omdat de rechten van de mens neergelegd in het handvest der Verenigde Naties, volgens het comité met voeten getreden worden. Men wenst demonstraties en andere acties om het gekrenkt rechtsgevoel te herstellen. Ook ijvert men voor inmenging van het internationaal gerechtshof. Nadrukkelijk werd gesteld, dat de actie niet gaat tegen de repu bliek Indonesië, maar tegen het recjit zoals dat in Djakarta toe gepast wordt. Er zal een adviescommissie wor den samengesteld, waarvoor men vooraanstaande Nederlanders zal uitnodigen. In het bestuur van het natio naal contactcomité werden geko zen de heren E. Guillausne te Veenendaal, voorzitter: T. •Dek ker te Leiden; A. C. H. Bakker te Groningen en majoor J. E. var. Buuren te Voorburg. Als secretaresse zal op treden mevrouw E. M. C. Oomens te Amsterdam. Tijdens de vergadering werd ■hulde gebracht aan de heer Van Muylwijk, die het initiatief tos coördinatie heeft genomen. Hij werd als eerste gekozen in het adviescomité. Het nationale contaetcomitè. dat zich ten doel stelt alle plaa< selijke acties ten behoeve van de heer Jungschiager en de andere Nederlandse gevangenen in Indo nesië te coördineren en tot gro tere nationale activiteit te komen, zal nauw samenwerken met het zogenaamde comité van zeven, dat het initiatief tot het inzame len van handtekeningen heeft ge nomen en met het comité Ger brandy van het Jungschiager - fonds. Het nationale contactcomi té zal de inzameling van hand te keningen waar mogelijk stimule ren. Gestreefd zal worden naar de vorming van een nationaal co mité van aanbeveling, waartoe verschillende prominente figuren in ons land zullen worden uitge nodigd. Op de ontwapeningsbesprekir gen te Londen is woensdag een algemeen debat gehouden ovei de verschillende voorgelegde projecten. De Britse afgevaardig de. Anthony Nutting, stelde en kele vragen over het Russische plan aan de Russische gedele geerde, Andrei Gromyko, doch verkreeg geen bevredigende ant woorden. Gromyko stelde op zijn beurt enige vragen aan de Amerikaan se gedelegeerde, Harold Stasser. over de nieuwe Amerikaanse voorstelen die gisteren zijn inge diend. Anthony Nutting heeft de Rus sische gedelegeerde verzocht du; delijk zijn bezwaren te willen för muieren tegen het Frans-Britse voorstel. Egypte heeft woensdag in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties verklaard volledige mede werking te zullen verlenen aan de secretaris-generaal van de Ver. Staten, Dag Hammerskjoeld, bij diens voorgestelde bezoek aan liet Midden-Oosten. De debatten over dit bezoek, voorgesteld in een resolutie inge diend door de Verenigde Staten, werden woensdag voortgezet. De Egyptische gedelegeerde, Omar Loufti, zei dat de Ameri kaanse gedelegeerde Henry Ca bot het duidelijk heeft gemaakt, dat maatregelen die door de se cretaris-generaal van de V.N. na ,11 Bij haar huwelijk zou zij onder- zou haar Amerikaanse staats burgerschap niet beïnvloeden en Grace Kelly is aan boord van zij zou dubbele nationaliteit heb- de „Constitution" naar haar toe komstige tehuis, Monte Carlo, vertrokken. Zij werd bestormd door verslaggevers en oameralie- den. In het grote tumult bewaar de zij uiterlijk haar kalmte. Zij moest tenslotte door de politie worden ontzet. Haar ouders en nabije verwanten kwamen onder politiegeleide aan boord. Er kwa men ongeveer 200 nieuwsmensen op het schip. Grace Kelly noemde alles wel een beetje angstwekkend. Naar aanleiding van vragen sprak zij over „haar grote gieluk", haar hoop op een groot gezin, haar plannen voor de wittebroodswe ken en de kleren, die zij wenste te dragen. Op een receptie die in het Kremlin ter ere van de Zweedse premier Erlander gehouden werd, heeft Chroesjtsjef in een ongedwongen gesprek met ver slaggevers over het interview, dat de Franse premier de U. S. News and World Report heeft toegestaan, gezegd: „Dat inter view bevalt ons, en in het bijzon der wat hij (Mollet) zei over de ontwapening. Ik ben het niet eens met alles wat hij gezegd heeft, maar het was ongetwijfeld een goed interview, en met het meeste ervan ben ik het eens. Hét dient de zaak van de vrede en van wederzijds begrip." Verder verklaarde de secretaris van de Russische communisti sche partij: „Wij kunnen natuur lijk niet verwachten, dat Mollet, als socialist, het eens is met alles wat wij zeggen". „Maar", zei hij, „wij zijn het geheel eens met wat hij gezegd heeft over inter nationale kwesties, en met zijn kritiek en opmerkingen." Molotof, de Russische minister van Buitenlandse Zaken, die ook aanwezig was, voegde hieraan toe: „Vooral met de kritiek...". Chroetsjtsjef was het eens met wat Mollet gezegd had over Duitsland: „Als wij het eenmaal eens zijn over de ontwapening, zullen het Duitse en de andere problemen gemakkelijker opge lost kunnen worden", zei hij. Op de vraag van een Franse verslaggever, of hij dacht dat het Duitse probleem ook onder de huidige omstandigheden opge lost kon worden, antwoordde Chroesjtsjef: „Wij hebben reeds gezegd, dat de Duitsers dat pro bleem zelf moeten oplossen". Molotof mengde zich in het ge sprek, en zei dat de verklaringen van. Mollet en Pineau „verstandi ger waren dan wij tot nu toe ooit van iemand gehoord hebben". voltooiing van diens missie mo gelijk zullen worden voorgesteld ter vermindering van de spar ning in het Midden-Oosten, bh; nen.het kader van de wapenstil standsovereenkomsten zuilen worden gehouden. Hij zei dat een terugtrekking van strijdkrachten van de demarcatielijnen niet in alle gevallen mogelijk is en niet kan worden voorgeschreven voor alle wapenstilstandovereenkom- sten. Achmed Sjoekari, gedelegeer de van Syrië, kloot zich aan bij kritiek die dinsdag is uitgeoefend door de Russische afgevaardigde Arkady Sobolef. Vervolgens werd de zitting voor enkele uren geschorst. Hammerskjoeld naar het Midden-Oosten- De Veiligheidsraad beeft een stemmig besloten, om de secreta ris-generaal der Verenigde Na ties, Dag Hammerskjoeld, naar het Midden-Oosten te zenden, ten einde zich aldaar op de hoogte te stellen van de toestand aan de Arahisch-IsraëlLsoho grenzen. ben. Zij zei te opgewonden te zijn. om nu over haar filmcarrière te denken. Op de vraag of zij een kroon zou dragen antwoordde Grace „zeker niet". Noordwestelijke winden voer Zij zei niet wat voor een ge- den koude, uit de Poolstreken al- schenk zij als verrassing voor komstige lucht aan, waarin naast prins Reinier meenam. Haar wit-1 opklaringen o.a. flinke stapelwol- tebroodsweken zou zij aan boord ken tot ontwikkeling kwamen, van het jacht van de prins in de Hieruit vielen enkele regen- ha Middellandse Zee doorbrengen,gel- en natte sneeuwbuien, maar zonder gasten, behalve haar poe- de neerslaghoeveelheden waren del en de twee honden van de' niet groot. In de koude lucht prins steeg de temperatuur in ons land Een publiciteitsagent gaf opniet veel hoger dan circa 7 gra de vraag of er een bruidschat den. In de 'loop van de dag trok verontwaardigd ten ant-er een depressie van IJsland woord, dat hij meende, dat derge lijke zaken uit de tijd waren. Behalve haar ouders, broer en zuster, had Grace een groep van 80 bruidsmeisjes en bloemen meisjes bij zich. VRIJDAG 6 ARRIL. Breskens Terneuzen v.m. 10.48 11.23 n.m. 11.19 11.54 Hansweert 0.03 12.34 Walsoorden 0.13 12.44 ZON MAAN op onder op ortde. April. 6 6.06 19/24 3.56 14.25 7 6.04 19.26 4.16 15.34 8 6.01 19.28 4.35 16.45 9 5.59 19.29 4.55 17.58 naar Schotland, vandaar verder in zuidelijke richting over de Ier se Zee en Wales. Een zwakke rug van hoge luchtdruk, die aan deze depressie voorafgaat, passeerde in de avond ons met flinke opkla ringen, waardoor de temperatuur al snel tot bij het vriespunt daal de. De depressie zelve gaat ver gezeld van een omvangrijk regen- gebied, dat echter grotendeels ten westen van ons land zal langs trekken. De aanvoer van koude lucht duurt evenwel voort en de kans op nu en dan buien blijft bestaan. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdag ochtend tot donderdagavond. .-Vanhoudend kouil. Wisselende bewolking met plaatselijk wat regen, sneeuw of hagel. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen zuidwest en noordwest. Koud weer.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1