Frankrijken de«Euratom» De maatregelen tegen de New-York Daily Worker Laszlo Rajk en anderen gerehabiliteerd Zeeuwse dag voor de bouwnijverheid Verstekelingen op smaldeel V Toekenning van uitkeringen Mexicaans passagiersschip vergaan Wetsontwerp tijdelijke regeling afbetalingsovereenkomsten SMIDT-ROTHOVEN VRIJDAG 30 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3728 EERSTE BLAD ISRAEL EN SYRIË WISSELEN GEVANGENEN UIT Prinses Beatrix vierde voor het eerst het Heilig Avondmaal Alg dienstplicht in Korea HULP VAN DE ARABISCHE LANDEN VOOR ALGERIE? Voor een vrolijke Paasdis TAFELLAKENS met gorantielabel Snelle daling van de eierprijzen Zware ontploffing in Philadelphia Algemene amnestie in Bolivia Nieuwe primaat van Griekenland HET WEER. WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN *T»jakerlng btj abonnement Teraeuzen directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Teraeuzen *edactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per mnana 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P J. van de Sande, Teraeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p«ï advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of; Adre* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 urn Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Franse ministerraad is don derdag, evenals woensdag niet tot een besluit gekomen over de vraag of Frankrijk moet toetre den tot de voorgestelde Europese atoomorganisatie „Euratom Mendès-France, de jonge Gaul list Chaban Delmas en de minis ter van Defensie, Bourges Ma suggestie dat Frankrijk zijn recht om atoomwapens te vervaardigen moet opgeven. De meeste socialistische minis ters, ook premier Mollet, zijn voor het plan. De minister van Buitenlandse 'Zaken, Pineau, stel de donderdag voor Frankrijk lid te laten worden van de „Eura tom", doch met de beperking dat het zich slechts voor vier of vijf jaar verbindt om geen atoomwa ter van Derensie, j nourv leiden het verzet tegen ae.pens te vervaardigen. Als in die tijd de voorstellen voor ontwape- Israël en Syrië hebben donder dag onder toezicht van de Ver. Naties gevangenen uitgewisseld bii de „Dochters van Jacob-brug Israël leverde 41 Syners uit, waaronder 35 militairen terwijl Syrië vier soldaten en een burgei 1^Z Syrische soldaten waren gevangen genomen tijdens twee Israëlische militaire operaties^ De laatste was een aanval op Syrische stellingen bij het Meer van Galilea en hij werd in 19oo uitgevoerd- Igraëlische soldaten waren meer dan een jaar geleden gevangen genomen, toen zij Syri sche tèlefoonleidingen aftapten. ning tot geen resultaat geleid zouden hebben, zou Frankrijk zijn volledige rechten kunnen hernemen. De minister van Voorlichting, Jacqet, deelde aan de pers mede, dat de regering nu het verslag afwacht van de deskundigen van de zes landen die de „Euratom" zouden vormen (Frankrijk, West- Duitsland, Italië en de Benelux Dit verslag zal op 7 of 8 april, als de regering het vraagstuk opnieuw bespreken zal, beschik baar zijn. Men vreest dat het geschil om deze kwestie zich ontwikkelen kan tot een controverse die even diep is als indertijd het geschil dat leidde tot verwerping van het Europese leger. PLK.H. Prinses Beatrix heeft gisteravond voor het eerst, teza men met haar ouders en leden van de Nederlands Hervormde Kerk, in de Nieuwe Zijds Kapel te Amsterdam deelgenomen aan de viering van het Heilig Avond maal. De kerkdienst werd geleid door ds. J. H. Kater, Nederlands Hervormd predikant in de hoofd stad, die ook voorganger was in de dienst van zondagmorgen j.l„ toen de Kroonprinses haar open bare belijdenis deed, en daarmee toegang tot het Heilig Avondmaal verkreeg. De predikant sprak naar aanleiding van Joh. 1 35 „Ik ben het brood des levens, wie tot Mij komt zal nimmermeer hongeren en wie in Mij gelooft zal nimmermeer dorsten". De dienst droeg een eenvoudig ka rakter. President Syngman Rhee heeft donderdag de algemene militaire dienstplicht in Zuid-Korea inge voerd. Voorts zullen studenten om studieredenen geen uitstel van opkomst meer krijgen. Hun diensttijd is wel verminderd, na melijk van drie tot twee jaar. De premier van Irak over de toestand in het Midden-Oosten De premier van Irak, generaal Noeri al Said, heeft donderdag verklaard dal Israëlische agres sie Egypte gedwongen had Rus sische wapens te kopen, doch dat Irak tevens vreesde dat zulks Russische infiltratie in het Mid den-Oosten zou vergemakkelij ken". T Hij voegde hieraan toe; traK zal Israëlische agressie of expan sie-plannen altijd aan de zijde van Egypte en dB snclere Ar&foisone landen bestrijden' De -raad van de Arabische Liga heeft zich donderdag op een ver gadering te Cairo verplicht de Algerijnse opstandelingen te kteunen „met alle middelen, die de Arabische landen ten doel staan". De raad nam een resolutie aan, waarin hij betreurt dat Frankrijk Navo-strijdkrachten aanwendt in een „vernietigende agressie-oor- log" in Noord-Afrika. De raad verklaarde: „Wij heb ben volledig vertrouwen in de overwinning van de Noordafri- kaanse nationalisten en van het nationalisme overal ter wereld de tijd van het imperialisme na dert snel zijn einde". De Ligaraad komt 5 april a.s. weer bijeen. Men verwacht dat de ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische landen dan aanwezig zullen zijn. Tafellakens - servetten - vingerdoekjes vm. t. 9.95-t. 1.95-f. 0.90 Lakens - slopen v.fl. f. 9.95-1. 2.J5 Hoeslakens - sloren v.a. f. iOM-t. Baddoeken - washandjes f. *.95-r. u./u Theedoeken t. 1.65 Frotfé handdoeken f. d.n Het Franse blad „France Soir" meldt uit Boedapest, dat de ge wezen Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Laszlo Rajk, die in 1949 op beschuldiging van hoogverraad ter dood is veroor deeld, is gerehabiliteerd. Eerste partij secretaris Rakosi had op een vergadering in Eger meegedeeld dat de vervolging van Rajk het gevolg van een provo catie is geweest. Dit was geble ken na de arrestatie van Peter Gabor, destijds hoofd van de po litie. Ook verscheidene andere ver oordeelden waren in ere hersteld. Rakosi zei volgens het Franse blad, dat de zaak van de gevan gen gezette sociaal-democraten ook is herzien en dat de meesten al in vrijheid zijn gesteld. Ande ren stonden op het punt de ge vangenis te verlaten. „France Soir" schrijft dat „Szabad Nep", het officiële or gaan van de partij in Hongarije, gisterochtend het nieuws van Rajks rehabilitatie heeft gepubli ceerd, samen met een verslag van Rakosi's toespraak in Eger. Rakosi veroordeelde de persoons verering. De beklaagden in het proces- Rajk zouden destijds hebben be kend zich schuldig te hebben ge maakt aan spionage, verraad en pogingen tot omverwerping van de regering, in samenwerking met maarschalk Tito en de Ame rikaanse spionagedienst. Volgens „France Soir" is de vrouw van generaal Palffy, de gewezen stafchef die met Rajk ter dood werd veroordeeld, ge ruime tijd geleden op vrije voeten gesteld. Radio-Boedapest heeft inmid dels ook de rehabilitatie van Rajk bekendgemaakt. Rajk was bij zijn terechtstelling 40 jaar oud. Hij heeft in de Spaan se burgeroorlog gevochten en in de laatste wereldoorlog het ver zet in zijn land georganiseerd. De laatste jaren van de oorlog heeft hij in het nazi-concentratie kamp Dachau doorgebracht. •fc De thans in Tanger wonende vroegere sultan van Marokko, Sidi Ben Arafa, heeft zijn intrek genomen jn een opnieuw inge richt paleis, „De Bergbloem" ge heten. Hij woonde sinds zes maanden in een hotel. Bleven de kippeneieren als ge volg van de strenge winter met een belangrijk lagere produktie bijzonder hoog in prijs, gedurende de laatste dagen is er een belang rijke daling tot stand gekomen. Werd vorige week donderdag te Barneveld 17,95 per 100 stuks eieren van 61.8 gram genoteerd, gisteren deed dezelfde soort eie ren 13,95 per 100 stuks, een achteruitgang van niet minder dan 4 cent per ei in een week tijds. Daarmee is tegenover de belangrijke winst, welke de eier- handel de laatste tijd heeft kun nen maken, plotseling een enorm verlies komen te staan. Voor de binnenlandse consument betekent het, dat juist voor de Paasdagen de eieren aanmerkelijk goedko per zijn geworden. Zoals reeds gemeld, heeft de ontploffing van een graansilo donderdag grote schade in Phila delphia aangericht. Tenminste 3 personen worden vermist. Men vreest voor hun leven. Van de tientallen gewonden verkeren er vier in levensgevaar. Het was de zwaarste ontplof fing, die de stad ooit heeft mee gemaakt. De schok werd tot op veertig km gevoeld en op een af stand van tien woonblokken werden voetgangers omver ge worpen. De materiële schade is bijzonder groot. Het Economisch-Technologisch Instituut voor Zeeland, dat tevens optrad als secretariaat van de Zeeuwse contactcommissie voor de produktivitelt en de afdeling Zeeland van het Nederlands Insti tuut voor Efficiëncy, heeft voor gisteren in Vlisslngen namens deze organisaties en namens de Zeeuwse Kamers van Koophan del een Zeeuwse dag voor de bouwnijverheid georganiseerd. Deze dag werd igehouden in hotel Brittannia en werd geopend door de Commissaris der Konin gin jhr mr A. F. C. de Casem- broot. De Commissaris der Koningin meende dat het tijdstip van deze Verkrijgbaar bij TERNEUZEN Telef. 2356 V. Onmiddellijk na vertrek uit Oran op 23 januari zijn op het smaldeel V twee deserteurs (met van Nederlandse origine) uit het Franse vreemdelingen legioen gevonden, die daarna om as^ 1 verzochten, zo deelt de Kon. ma rine mee. Aangezien het hier ging om Nederlandse oorlogs schepen, dus Nederlands grond gebied, moest in dit geval asyi worden toegepast. De mannen werden echter vervolgens via de kortste gelegenheid naar Neder land gedirigeerd, vanwaar zij naar hun vaderland (bevriende natie) zijn teruggebracht. De be- trokkenen waren gekleed in hel uniform van het vreemdelingen legioen. Thans is gebleken, dat zich ook een legionnair van oorspronke lijk Nederlandse nationaliteit als verstekeling verborgen had ge houden op Hr. Ms. „De Zeven Provinciën", waarbij hem dpor enige schepelingen daadwerke lijk hulp werd verleend, hetgeen het verborgen houden mogelijk maakte. Doordat voor de aan vang van de reis ongeveer 450 nieuwe schepelingen aan boord Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp tijdelijke regeling betreffende afbetalingsovereen komsten ingediend. De bij dit ontwerp behorende memorie van toelichting is ondertekend door de minister en de staatssecretaris van Economische Zaken, alsmede door de ministers van Justitie en van Financiën. Nu de verkoop op afbetaling hier te lande na de tweede we reldoorlog zulk een snelle ont wikkeling te zien heeft gegeven en deze verkoop meer dan voor heen een rol zal gaan spelen bij de ontwikkeling van het con junctuurverloop, is de regering van mening, dat zij over be voegdheden moet beschikken tot het treffen van beperkende maat regelen op dit gebied. Bij de thans in Nederland gel dende wettelijke regeling van het afbetalingswezen is een beper king van het afbetalingsvolume in het geheel niet mogelijk. Wel iswaar ligt in het voornemen bij de algehele herziening van de wet op het afbetalingsbedrijf eveneens maatregelen voor te stellen, teneinde ingrijpen op conjuncturele gronden mogelijk Financiën voor door hem aan te wijzen goederen, die op afbeta ling worden verkocht, voor schriften kan geven met betrek king tot de kassastorting (de z.g. eerste betaling) en de duur van het contract. Door het voorschrij ven van een verplichte minimum kassastorting en beperking van de duur van het contract, kan dan de beoogde afremming van de verkoop op afbetaling worden bewerkstelligd. De communistische New York ciële steun va*Moskou ^elders Daily Worker heeft in een hoofd- jie^ buit»laadh«^^ad. artikel verklaard, dat beslag is gelegd op de eigendommen van de krant door ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Financiën, omdat het blad gewei gerd heeft de regering namen te verstrekken van degenen, die de krant financieel steunen. Het blad, dat sinds het beslag, twee dagen geleden, gebruik maakt van de kantoren en de drukkerij van een ander blad in hetzelfde gebouw, schrijft, dat de regering een nieuwe belastingtheorie heeft uitgevonden om het bestaan van een krant, waarvan zij de opvat tingen verwerpt, onmogelijk te maken. De New York Times heelt in middels een verzoek van de Dai- Iv Worker om door een onder zoek van de boeken van de Daily Worker aan te N tonen, dat krant de regering geen belasting verschuldigd is, afgewezep. De New York Times heeit verklaaid dat dit niet haar taak is, maar die van een bevoegde accountant. De secretaris-generaal van Amerikaanse communistische par tij, Eugène Dennis, heeft woens dag op een persconferentie 0e- ïü?gd, dat de partij nooit finan- In Detroit hebben ambtenaren van de belasting woensdag be slag willen leggen op de kanto ren van de Daily Worker, die in Michigan verschijnt. Zij gingen heen, nadat de hoofdredacteur van het blad, William Allan, ver klaard had, dat de active van de krant niet aan de communisti sche partij behoren en dat het blad niet wordt uitgegeven dooi de uitgever van de New Yorkse Daily Worker. Allan is een van de zes com munisten uit Michigan die ver oordeeld zijn wegens samenzwe ring ter propagering van een ge welddadige omverwerping van de Amerikaanse regering. Hij heeft tegen het vonnis beroep aange tekend, De Boliviaanse regering heeft donderdag met het oog op de al gemene verkiezingen in juli een algemene amnestie voor politieke gevangenen en bannelingen af gekondigd. Politieke gevangenen werden gisteren op vrije voeten gesteld. waren geplaatst, is het mogelijk o-» -• geweest dat de verstekelingen, te maken, doch met de totstand- die 'n zeeman van origine en mi- koming hiervan zal, naar het zich laat aanzien, nog enige tijd ge moeid zijn. Het spoedeisende ka rakter van deze kwestie nood zaakt derhalve tot een tijdelijke regeling, zoals in het nu inge diende wetsontwerp vervat, waarbij aan de minister van Eco nomische Zaken terzake bepaal de bevoegdheden worden ver leend. Deze bevoegdheden houden in, dat de minister van Economische Zaken, indien dit naar zijn oor deel ter beperking van de beste dingen wenselijk is, in overeen stemming met de minister van litair was en bovendien door zijn helpers in malrozenuniform was gekleed later onopgemerkt een enkele maal des nachts aan dek kwam. Disciplinaire maatregelen ter zake worden door de comman dant van genoemde bodem ge nomen. De „New York Times" meldt dat met ingang van deze zomer alle Amerikanen die 'n paspoort willen hebben, moeten zweren dat zij nooit tot de communisti sche partij hebben behoord. Zes-en-vijftig van de drie-en- zestig bisschoppen van de Grieks- Orthodoxe Kerk hebben gisteren de 68-jarige bisschop Dorotheos van Larissa tot aartsbisschop van Athene en primaat van Grie land gekozen. Hij is de opvolger van mgr Spyridion, die 21 maart is overle den. dag bijzonder gunstig gekozen was in verband met de nieuwe (bekendmaking inzake de regeling van het bouwvolume door minis ter Witte. Hij herinnerde er in het bijzonder aan, dat deze proef een jaar zal duren en hij zei dat de Zeeuwse aannemers hiërmee een kans hebben te bewijzen dat ook deze proef voor wat Zeeland betreft zal slagen. Het verheugde hem in het bijzonder dat hier ook afgevaardigden van vrouwen organisaties (begroet konden wor den. Daarna was het woord aan de inleiders onder wie de directeur van het bouwcentrum te Rotter dam, ir J. van Ettinger, die sprak over de grondslag van het ratio nele bouwen. Ir Van Ettinger zei dat het thans zaak is, dat gezien de massaprodukties in verschil lende andere branches van het Nederlandse industriële leven, de Nederlandse bouwnijverheid ook verstaat dat hier thans een ver anderde mentaliteit moet gelden en dat men de produktieverhou- dingen moet herzien. Daarna was het woord aan de heer ir J. W. C. Box, architect te Rotterdam, die de functionele stu dies besprak in verband met de bouwnijverheid. Ook noemde hij de verschillende schema's en legde hij nadruk op de noodzaak een prototype te bouwen en het systeem voor bouwvergunning nader te (bezien. Het tijdstip voor de vergunning van de aanneming dient van te voren bekend ge maakt te worden aan de aanne mers en bouwers opdat zij' daar mee hun schema kunnen instel len. Vervolgens sprak de heer H. van Eesteren over de samenwer king van architect en aannemer. Jhr mr W. C. S. Laman Trip BLIKSEMSNELLE HOTEL BOEKING MET BEHULP VAN TELEXNET. Bliksemsnelle hotelboeking in de drie grote steden van Neder land wordt thans mogelijk door een telexnet tussen de logies-in- formatiekantoren van verenigin gen voor vreemdelingenverkeer, welk net donderdag in werking ging. De V.V.V.-kantoren te Amster dam, Den Haag en Rotterdam zijn thans onderling zowel als met de „opvangposten" Arnhem en Hengelo verbonden. Vreem delingen, die zich aan de ver keersbureaux Arnhem of .Henge lo vervoegen, kunnen via de te- lexlijnen in één der drie grote ste den kamers boeken. Zij ontvan gen daarvoor een bon, betalen 'n nacht logies en zijn er zeker van. dat hun bedje wacht. Omgekeerd is boeking natuurlijk ook moge lijk. Men hoopt, dat de logiesinfor- matiediensten nog beter dan het vorige de vuurproeven tijdens de Paasdagen en de bollenweek ends zullen kunnen doorstaan De V.V.V.-kiosk te Amsterdam aan het Centraalstation is thans ook met het hoofdkantoor te Amsterdam verbonden zodat snelle oriëntatie en informatie mogelijk is. Ieder der dria grote steden weet vrijwel op de minuut, hoe veel bedden in de stad of de naas te omgeving beschikbaar zijn en kan eventueel het uitverkocht" aan de opvangcentra laten ha ren. Een teken dus, dat de vreem deling niet door moet reizen doch buiten het westen onderdak moet zoeken. Het was, gezien het aantal be schikbare telexapparaten, nog niet mogelijk meer opvangcentra te verbinden. Zodra mogelijk zal b.v. Breda ook een telexverbin ding met het westen krijgen. Donderdag onderging het ho- gedrukgdbied, waarvan het cen trum voor de kust van Zuid- Noorwegen was gelegen, een uit- jili mi w. breiding in de richting van sprak over de vakopleiding en de j Groenland. Daarentegen- nam de beroepsvoorlichting. uitloper boven Polen en de Bal- Na deze inleidingen volgde een kan in betekenis af. Aan de oos- filmvoorstelling, waarna in de j telijke zijde van het hogedrukgre middag een forum, bestaande uit hied voerden noordelijke winden inleiders, de vragen van de ruim zeer koude lucht afkomstig uit 200 aanwezigen beantwoordde. Het Mexicaanse passagiers schip „Matul" is woensdagavond met vijftig personen aan boord in de Golf van Campeche, bij de Mexicaanse kust, in brand ge raakt en gezonken, zo meldt de Amerikaanse kustwacht te New Orleans. Volgens de Amerikaanse kust wacht is de „Matul" 60 mijl ten noord-westen van Campeche ver gaan. Een Mexicaans watervlieg tuig, dat een onderzoek instelde, verongelukte twintig mijl van de plaats van het ongeluk. Of hierbij slachtoffers te betreuren zijn werd niet gemeld. Amerikaanse en Mexicaanse schepen zoeken 't gebied af naar overlevenden. Een vissersvaartuig heeft ge meld wrakstukken te hebben waargenomen in de omgeving van de plaats, waar de „Matul" is gezonken. Het wrak van de Mexicaanse bommenwerper is door een Mexi caanse kanonneerboot op sleep touw genomen. Men weet nog steeds nog niet, wat van de vier tot vijf koppen sterke bemanning geworden is. Later meldde Reuter uit Cam peche in Mexico dat een Catalina vlieglboot en een kotter van de Mexicaanse kustwacht al'le 21 passagiers en 14 bemanningsle den van de „Matul" hebben ge red. Allen zijn naar de haven Campeche op het schiereiland Yucatan overgebracht. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot toe kenning van een tweetal uitke ringen aan hen, wier bezoldiging bij de wet is geregeld, alsmede verhoging van hun bezoldiging. Het komt de regering wenselijk voor, aldus de memorie van toe lichting, dat voor hen, wier be zoldiging bij de wet is geregeld, voorzieningen worden getroffen van dezelfde strekking als die, welke sedert 1 oktober 1954 tot stand zijn gekomen voor de sala riëring van het rijkspersoneel, waarvan de bezoldiging bij alge mene maatregel van bestuur wordt geregeld. Deze voorzieningen omvatten in de eerste plaats de salarisver hoging van 6 pet., die is verleend om het rijkspersoneel te doen delen in de verhoging van het Nederlandse welvaartspeil. Het verdient naar het oordeel van de regering aanbeveling, deze salarisverhoging voor het vierde kwartaal van 1954 te ver wezenlijken in de vorm van een uitkering ineens, zulks met over eenkomstige toepassing van het voor de overige landsdienaren tot stand gekomen uitkeringsbesluit vierde kwartaal 1954. Gerekend van 1 januari 1955, ware de verhoging met 6 pet. in de bezoldigingsbedragen op te nemen, zoals dit, bij het herzie- ningsbesluit 1955, ook ten behoe ve van de ambtenaren in de zin van het bezoldigingsbesluit bur gerlijk rijksambtenaren 1948 is geschied. Voorts is de toekenning gere geld van een verhoging van de de Poolstreken naar Rusland Midden op de dag viel er op een breedte gelijk aan die van Parijs sneeuw en waren de temperatu ren er beneden nul. Tezamen met een storing boven de Golf van Biskaje veroorzaakte het hoge- drukgebied in onze omgeving zuidoostelijk!.» winden. Hierrnoe werd lucht aangevoerd, waarin het kwik donderdagmiddag op het vliegveld Twen-the tot 20 gra den steeg. Vrijdag zullen we ons in dezelfde lucht bevinden, zodat 'het tamelijk zachte weer zal aan- bezoldig'ing op dezelfde voet als zulks voor het rijkspersoneel Is geschied bij het koninklijk be- j bet sluit van 2 maart 1956. Deze verhoging bestaat voor wat de hogere en middelbare ambtenaren betreft hoofdzakelijk höuc'en. Vun tijd tot tijd zaPde uit een verdergaande denivelle- bewolking vanuit het zuiden toe nemen. Het is niet geheel uitge- ring. De thans voorgestelde verho ging van de wedden van hen, wier bezoldiging bij de wet is ge regeld, lijkt de regering geboden, teneinde de in 1954 aanvaardde verhoudingen met de salariëring van de andere landsdienaren te handhaven. Ook de laatstbedoelde verho ging ware over een bepaald tijd vak, namelijk over het eerste halfjaar van 1955, te realiseren door middel van een uitkering ineens. De voorgestelde voorzieningen hebben betrekking op de vice- president en de leden van de Raad van State, op de voorzitter en de leden der algemene reken kamer en op de rechterlijke amb tenaren. De militair-rechterlijke amb tenaren worden in het ontwerp niet vermeld, aangezien zij, inge volge de wet van 16 november 1955 voor wat hun bezoldiging betreft, met leden van de (niet- militair) rechterlijke macht wor den gelijkgesteld. Hetzelfde geldt voor de leden van het college van beroep voor het bedrijfsleven en voor de voorzitters van de raden van be roep (S.V.) en voor de leden van de centrale raad van beroep. "•"h* sloten dat er hier en daar wat re gen uit zal vallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdag ochtend tot vrijdagavond. TAMELIJK ZACHT. Veranderlijke bewolking, maar vrijwel overal droog. Overwe gend zwakke wind uit zuidelijke richtingen. Tamelijk zacht weer. ZATERDAG 31 MAART. v.m. n.m. Breskens 4.43 5.10 Teraeuzen 5.18 5.45 Hansweert 5.58 6.25 Walsoorden 6.08 6.35 ZON op onder Mrt. 30 6.22 31 6.20 MAAN op onder 19.12 19.14 0.15 7.47 8.27

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1