Grotewohl kritiseert Oostduitse justitie Helicopter op de Veluwe neergestort Generaal Gruenther over de NATO De voorgenomen Amerikaanse kernproeven Malenkof in het Lagerhuis Einde margarineproces in Duitsland Druk bezochte Paas-fruitveiling Britse regering maakt plan Malta |&alee,to" °",n'c weer 201 op te nemen in Verenigd Koninkrijk EERSTE BLAD HET HUWELIJKSFEEST IN MONACO Minister Luns spreektover Verenigde Naties Busstaking in Parijs BOMAANSLAG OP CYPRUS HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN MUSSOLINI per doosje a 2 tabletten voor 1 liter bouillon m„, in toU., 6X.0» U ™^-' r^Te'eSr?v^io1ae„e fruit waren er aangevoerd op de jpj kreeg de beker van IJslands parlement wil terugtrekking van Navo-troepen Hoge Belgische ambtenaar aangerand Spoorwegongeluk in Noord-Zweden Lybië aan de zijde het Westen van Naaste medewerkers van Malenkof verdwenen? Tegenstanders verdrag var. Bagdad vrijgelaten Besprekingen over het Saar-vraagstuk WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN fïtakcrtng bij abonnement Terneuzen •Jlrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Ter neuzen Aedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs ct. DONDERDAG 29 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3727 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum p*r advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre# Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voer het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. O*. woensdag openbare aanwas yan de oogst_ Eiders had- en het Oostduitse ministerie van den mensen een boete van tien ica-tltie er van beticht, dat zij mark gekregen, als zij weigerden orr,.statics" hebben in speciale „opbouwploegen" te ..onwettige, arr» stan werken. „Voor dat soort dingen fa ten verrichten. hebben wij geen plaats meer", rwt aldus Grotewohl. Op het partijcongres te V"»1" Qok oefende de premier kritiek Berlijn deelde de eers'te-mmiste op dg hou(jjng van de Kerk. Hij mee, dat het hoofd van het open- dat evangelische bisschoppen baar minsterie, dr. Lrnst meis- j onfjerwyzers hadden gezegd niet heimer, opdracht heelt gekregen, gehoorzamen aan instructies bij het kabinet over zijn methoden v£m de staat >Er mag geen twij- i apport uit te brengen. fel over bestaan, dat de activi- Grotewohl zei, dat functionaris-vfJn de Eerh onderworpen is sen van het ministerie van Justi- wetten", aldus Grote- tie „strikt de wet in acht moeten wohl nemen bij hét vervullen van hun Voorts herhaalde hij uitspraken functie". Het Oostduitse volk - - - moet kunnen merken, dat „onze staat een rechtstaat is !De minister van Justitie, Hilde Benjamin, en haar ambtgenoot voor Staatsveiligheid, Ernst Woll- wgogf, zaten met aandacht naar die toespraak van de minister president te luisteren. Grotewohl deed zijn aanval op de methoden van de Justitie, toen hij sprak over de „ruime veibioi- iling van de democratie in liet laad. In een commissie, die is inge steld om dit proces te versnellen, hebben oa. Grotewohl, Hilde Benjamin, Wollwéber, en de chef van controle-afdeling van de par tij, Hermann Matern, zitting. Als een voorbeeld van een on wettig arrest noemde Grotewonl het geval van een technische directeur van een Oostberlijnse iatoridk, die drie weken werd vastgehouden en in die tijd slechts één maal was onder vraagd. Een ander voorbeeld van des potisme noemde de premier 't be sluit om geen aardappels te leve ren aan bewoners van Havelberg, van het partijcongres te Moskou dat er een „vreedzame parlemen taire weg naar het socialisme" kan leiden, doch dit hing gedeel telijk af van de vraag, of de i-m>- perialistische en kapitalistische machten een dergelijk proces zou den aanvaarden of er rich met klacht tegen zouden verzetten. In Monaco is thans het pro gram van de feestelijkheden 'rij het huwelijk van prins Rainier en Grace Kelly bekend gemaakt. De manifestaties beginnen op 17 april des namiddags met een bloe menhulde namens de jeugd en een ontvangst van buitenlandse delegaties ten paleize. Des avonds rijn er folkloristische demonstra ties, kooruitvoering en ballet voorstelling en tot slot vuurwerk. Op 18 april te elf uur wordt het burgerlijk huwelijk gesloten voor de voorzitter van de staats raad van het vorstendom, Marcel Portanier, die als ambtenaar van de burgerlijke stand fungeert. Na een déjeuner ten paleize worden de volwassen Monegasken om vangen op een tuinfeest. Op donderdag 19 april wordt het kerkelijk huwelijk gesloten in d'e kathedraal, ten overstaan van mgr Gilles Barthe, bisschop van Monaco. De huwelijkszegen wordt gegeven te elf uur, na een toespraak van de pauselijke le gaat. Des namiddags woont het bruidspaar een voetbalwedstrijd bij waarna het op huwelijksreis gaat. fototoestel in Aan de Harskamperweg, de weg, die het station Stroe met het dorp Harskamp op de Velu we verbindt, ongeveer bij de kruising van de Essenerweg is woensdagmiddag om ongeveer half drie een militaire helikopter van de vliegbasis Deelen neerge stort. Het toestel is geheel vernield. De staart is gebroken. De pro peller ligt enige tientallen meters van de plaats, waar de helikop ter is neergekomen. De motor ligt geheel bloot. Bij het ongeluk zijn twee offi cieren in de rang van majoor en een adjudant-onderofficier om gekomen. Van een journalist, die bij de plaats van het ongeval aan kwam, werd een beslag genomen. De helikopter werd bestuurd door de adjudant-onderofficier J. Roos uit Amsterdam. Van de bei de inzittende officieren is één ge huwd. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt door een technische storing. De stuurschroef schijnt te zijn afgeslagen doordat de an tenne van de boordradio er mee in aanraking is gekomen. Het bevoorradingsschip „Le na" van de Sowjetrussische Zuid pool expeditie is in Adelaide (Nieuw-Zeeland) aangekomen om lading in te nemen voor de thuisreis. In de salon hing een groot portret van Stalin, en op varenden beweerden nog niets gehoord te hebben van kritiek op Stalin. Tijdens een lunchbijeenkomst van de Nederlandse maatschap pij voor nijverheid en handel, departement Limburg, op donder dag 5 april in Maastricht, zal J. M. A. N. Luns, minister zonder portefeuille, spreken over het on derwerp: „Macht of recht; enige beschouwingen over de Verenig de Naties". Duizenden Parijzenaars hebben zich woensdagmorgen te voet naar hun werk moeten begeven doordat de buschauffeurs van meer dan 20 buslijnen plotseling in staking waren gegaan. In de afgelopen tien dagen rijn reeds meer dergelijke plotselinge sta kingen uitgebroken. De buschauf feurs wensen hogere lonen en gunstiger werkuren. Generaal Gruenther, opperbe velhebber van de Navo-strijd- krachten in Europa, heeft woens dag tegen correspondenten ge zegd, dat het uit militair oog punt bezien, niet mogelijk is de diensttijd te verkorten. Hij zei, dat er geen Sowjet-satellietstaat is, waar de diensttijd minder dan twee jaar bedraagt., en dat in de meeste gevallen de recruten zelfs drie jaar in dienst moeten blij ven. De Verenigde Staten hebben dinsdag de Verenigde Naties officiéél meegedeeld, dat presi dent Eisenhower zelf het besluit heeft genomen om dit jaar nieu we kernproeven op de Marshall eilanden te doen verrichten, om dat er „geen bruikbaar alterna tiefwas. Vertegenwoordigers van de be woners vafi de eilanden een beheersgebied van de V.N. onder bestuur van V.S. hebben de vorige week de V.N. verzocht, de proefnemingen te verbieden of ze ergens anders te doen houden. Mocht dit niet gelukken, dan zou den alle mogelijke voorzorgs- Terroristen hebben woensdag in de hoofdstraat van het stadje Paphos, aan de westkust van Oyprus, oen bom geworpen naar een. patrouille-auto van de Britse militaire politie. De bom (kwam tot ontploffing doch veroorzaakte geen schade of slachtoffers. Eén Cyprioot werd gearresteerd. Ritussen heeft een commando- eenheid van de Britse mariniers twee en een half uur in het hoofd kwartier van het bisdom Paphos naar wapens gezocht. Ook enke le omliggende woningen werden doorzocht. De namen van zes personen die rich op het hoofdkwartier be vonden werden genoteerd. Drie priesters werden gefouilleerd. Het is niet bekend of de Britse troepen inderdaad wapens heb ben aangetroffen. Naar het te Rome verschijnen de rechtse blad „II Tempo" be- maatregelen tegen letsel of scha de getroffen moeten worden. De Verenigde Staten hebben dinsdag verklaard, dat kernproe ven noodzakelijk zijn omdat er nog geen overeenkomst over ont wapening tot stand is gekomen en een agressie nog steeds dreigt. In de Amerikaanse verkaring f wordt medegedeeld, dat zee- en luchtpatrouilles na 20 april sche pen en vliegtuigen uit het gebied van de Marshall-eilanden zullen weghouden en dat maatregelen genomen zullen worden om te voorkomen dat het gebied van radioactiviteit zich niet zal uit strekken fot bewoonde eilanden. Gisteren is de petitiecommissie van de beheersehapsraad van de V.N., die de petitie van de Mar shall-eilanden heeft bestudeerd, bijeen gekomen om te stemmen over een resolutie, die later in de week naar de beheersehaps raad zal gaan. Volgens de Russi sche afgevaardigde Groejakof rijn de proeven .onduldbaar' en moet de beheersehapsraad kernproe ven in beheersgebieden veroor delen. Wat de luchtmachten betreft, legde hij er de nadruk op dat de Sowjet-Unie en haar satellieten jagers bezitten, die van gras- banen op kunnen stijgen, „ter wijl wij in het Westen gebonden zijn aan verharde banen". Hij noemde het een revolutie in de Navo-denkwijze, dat thans de luchtverdediging voor Europese zones vanuit Parijs wordt ge coördineerd. „De luchtverdediging is thans ons grootste probleem", zei hij. „Wat wij nodig hebben is: 1. be tere radar; 2. meer geleide pro jectielen; 3. geïntegreerde onder schepping van vijandelijke vlieg tuigen door jagers en geleide projectielen". De generaal zei, dat men ech ter niet uit het oog moet verlie zen. dat de Sowjet-Unie 400 on derzeeërs heeft. „Voor zijn vele divisies en zijn sterke luchtmacht kan de Sowjet-Unie een verkla ring geven, maar een onderzeeër is een aanvalswapen bij uitstek", zei hij. Over de Franse acties in Alge rije verklaarde generaal Gruen ther, dat deze in het belang zijn van de veiligheid van de vrije wereld. De zu'verste, krachtigste vleesbouillon. Heerlijk en handig en slechts Malenkof heeft woensdag een vergadering van het Lagerhuis bijgewoond. Hij verliet deze ech ter, mogelijk opzettelijk, vóórdat aan Eden vragen werden gesteld over zijn gesprek met Malenkof, een week geleden. Eden zei dat de ontmoeting zuiver formeel was. Een Labour- afgevaardigde vroeg, of Eden „de gebruikelijke doos chocolade en de vredesmedaille" had gekregen. Malenkof had tevoren in het Lagerhuis deelgenomen aan een maaltijd, als gast van het Brits- Russische comité van de Labour- partij. „Wij geloven", zei hij, „dat de Brits-Russische vriendschap de basis der wereldvrede is". De Sowjet-Unie was niet van plan een wig te drijven tussen Engeland en enig ander land. De zesde grote strafkamer van bet Westberlijnse landgerecht heeft de margarinefabrikant Karl Oberjat woensdag veroordeeld tot twee en een half jaar gevan genisstraf en 'n boete van 110.000 .mark. Hiermee is na een behandeling van 26 dagen een einde gekomen aan het zogenaamde margarine proces. De margarinefabrikant Wilhelm Hoefer werd veroor deeld tot zes maanden gevange nisstraf en een geldboete van Ij gekeurd. In totaal waren er 286 I n 1X0 00 M G partijen verpakt fruit en voor de meeste hiervan waren prijzen be- Niet minder dan 5122 kratten schikbaar gesteld. Het hoogste speciale Paaafruitveiling, die de gemeente Kapelle. De heer lünsdae in Kapelle werd gehou-Joh. Oele te Kapele kreeg de gou- 7 t werd den medaille van het Centraal Bu- den en een groot succes werd. van de Tuinbouwveilingen De kwaliteit van liet aangevoer-pn de fa N. Eversdijk en C. Evers- de fruit was bijzonder goed en dijk. beiden te Kapelle kregen elk dat gold niet alleen voor het gTO- 'een zilveren medaille. Ook voor de kopers waren er te Uwantum verpakt fruit maar j vele fmaje prijzen. Verder kregen ook voor de pim. 75 ton fruit dat vijftig kopers een doos met Paas- los in de kist zat. eieren. De 'binnenlandse handel kon zeer veel fruit gebruiken maar ook was er goede vraag voor ex port naar België en Frankrijk. De beste partijen Golden Deli 10.000 mark. De fabrieksleider Otto Walter kreeg vijftien maan den gevangenisstraf en een boete van 15.500 mark. Behalve de reeds genoemde straf voor Oberjat, zijn 300.000 mark van zijn buitensporige winsten verbeurd verklaard. Hij was ervan beschuldigd in de pe riode van 1946 tot 1949 ongeveer 154 ton margarine op de zwarte markt verkocht te hebben. Hij wordt „de margarine-koning" genoemd, is multi-miljonair, en geldt als een van de rijkste men sen van Berlijn. Hij bewoog zich in de hoogste kringen. Volgens de openbare aanklager moet hij door de illegale verkoop van margarine miljoenen mark ver diend hebben, doch hijzelf be weert dat hij dit geld verdiend heeft met de verkoop van juwe len, die hij vóór.de oorlog goed koop gekocht zou hebben. Ruslands geloof in een vreed zaam naast elkaar bestaan was niet iets tijdelijks of toevalligs. Het was het grondbeginsel van Ruslands politiek bij de betrek kingen met andere landen. Als Engeland en Rusland deze poli tiek toepasten, zou er geen nieu we wereldoorlog komen. Malenkof lachte hartelijk toen de Labourafgevaardigde Silver man zeide: „Wij keuren niet al uw politieke methoden goed, evenmin als wij verwachten dat u al de onze goedkeurt. U vernie tigt uw politieke afgoden, wij be graven ze in het Hogerhuis". De Russische minister heeft ook het woord gevoerd in de commissie voor brandstof en energie van de Labourfractie. Hij zei dat de Sowjet-Unie in I960 op één (Amerika) na de grootste elektriciteitsproduktie zou heb ben. Uiteindelijk zou zij alle lan den op dat gebied voorbijstreven. De goeverneur van de Belgische provincie Oost-Vlaanderen, de heer Albert Marien, is in de nacht van dinsdag op woensdag het slachtoffer geworden van een aanranding. Kort na middernacht reed hij op de weg van Brugge naar Gent toen een andere auto hem verplichtte te stoppen. Vier onbekenden, met revolvers in de hand, blinddoekten de gouver neur en eisten dat hij zijn geld ai zou geven. Toen hij dit weigerde, dienden zij hem een stevig pak slaag toe, en maakten zich met geweld meester van zijn porte feuille. Hierna werd de heer Ma rien in zijn eigen wagen als een gevangene meegevoerd en pas 6 uur later vrijgelaten. Hij heeft slechts kneuzingen opgelopen, en meent zijn leven te danken te hebben aan het feit, dat rijn auto herkenbaar was als een over heidswagen. Het parlement van IJsland heeft woensdag een resolutie aangenomen waarin gevraagd wodt om terugtrekking van de troepen der Noordatlantische verdragsorganisatie. Het gaat hier om Amerikaanse troepen die gelegerd rijn op een luchtbasis bij Keflavik. Premier Olafur Thors heeft dinsdag het ontslag van van rijn regering aangeboden, omdat het kabinet over deze kwestie ver deeld was. De regering blijft aan als zakenkabinet tot de verkie zingen in juni. De resolutie, die vraagt om her ziening van het verdrag van 1951 dat legering van de troepen op IJsland toestaat, is aangenomen met steun van de progressieve partij, die met de onafhankelijke partij van premier Thors de re gering vormde. Voorts stemden de sociaal-democraten, de isola tionistische nationale defensie partij en de communisten voor de resolutie. In het gebied van Arvidsjaui in Zweeds-Lapland zijn woens dagmiddag een goederentrein en een spoorbus (een eén-wager, trein op banden) op elkaar ger den. Veertien mensen vonden de dood en negen werden gewond. Men neemt aan, dat het signa lenstelsel niet heeft gewerkt. De spoorbus had een grote snelheid. De goederentrein, die slechts drie maal per week rijdt, had bij het vertrek twintig minu ten vertraging. De om het leven gekomenen bevonden zich allen in de spoor bus. De bus werd over een afstand van 150 meter door de trein met» gesleept. Het wrak van de bu* bevond rich onder de trein, toen deze tot stilstand kwam. De om het leven gekomen bestuurder van de bus bevond zich ondei het wrak ervan. FIUNSES MARIJKE MAAKTE PAASVERSIERING VOOR KINDERTEHUIS. Gedurende enkele weken is „De kleine Totemkring" van de afdeling Soest van het Neder landse padvindersgilde druk be zig geweest met het maken van Paasversieringen om daarna t een feestelijke paastafel in eer kindertehuis aan te richten. Prinses Marijke, die in septem ber van het vorig jaar toetrad tot „De kleine Totemkring" en in na vember jl. geïnstalleerd werd tot kabouter, ging woensdagmiddag met de 16 kabouters tellende groep naar het kindertehuis voor licht debiele kinderen „Oranje hof" te Huizen. In alle stilte, zoals dat kabou ters past, dekten ze voor een 40- tal kinderen (die op school wa ren) een feestelijke paastafel. Kartonnen bordjes en kroezen, servetjes, alles was met door de kabouters geknipte haasjes ver sierd. Bij ieder bord kwam een ge verfd paasei in een geknipt paas- houdertje te staan, een bakje met paassnoepjes, slingers en zelf ge- maakte bloemstukjes, fruit en kleine paas verrassin gen sierden de tafel. Voor ieder kind werd een door de kabouters vervaar digde feestmuts klaargelegd. Na dat de kabouters met haar werk klaar waren, deden ze nog ge ruime tijd spelletjes met de (niet leerplichtige kleuters, die thuis waren. De 'handel was zeer levendig, speciaal voor de goede kwalitei- ten Jonathan en Golden Delicious. richt, is het stoffelijk overschot lOok de Bramley Seedling werd van Mussolini in het geheim in .--.--u v ée crypt van een Franciscaner klooster nabij Forli Noord - Italië) ingemetseld. Nadat de fascistische dictator tegen het einde van de tweede wereldoorlog door verzetsstrij ders was gedood, was zijn lijk be graven op een kerkhof te Milaan duur betaald. Vorige week lag de: noteerden" van 80 cent tot pnjs hiervan rond 54 cent perk De rijs van de k^ Nu was er een aanbod i Goudreinette stelde echter te- 188 ton en dit werd verkocht 1 56 cent tot 59 cent per kg. Volgens de diplomatieke cor respondent van de Britse „Daily Maal" rijn de laatste tijd enige naaste medewerkers van Malen kof, de Sowjet-oudpremier, die op het ogenblik een bezoek brengt aan Groot-Brittannië, 'dag in het Lagerhuis medege- plotseling verdwenen, nadat zij deeld dat rij bezig is met het ont- van hun functies waren onthe- werpen van wetten, welke ten ven. 'doel hebben het eiland Malta in „Volgens inlichtingen uit goede de Middellandse Zee, tot nu toe bron uit Moskou rijn rij gearres- j een Britse kolonie, in het Ver teerd en hun aanhouding zou de enigd Koninkrijk op te nemen Woensdag is in Jordanië be kend gemaakt dat 115 personen, die enige maanden geleden ge arresteerd werden na de demon straties tegen het verdrag van Bagdad, thans op vrije voeten zullen worden gelaten. Op enige gevaarlijke commu nisten na zullen nu allen, die naar aanleiding van deze onlus ten gearresteerd werden, worden vrijgelaten. Volgens diplomatieke kringen) I-HTT AA/FFï? in Washington heeft Libië een! mri w r.r.rv. Russisch aanbod van economi- j Over het noorden van Scandi - sche hulp geweigerd. De premiernavië trok een actieve depressie van dit koninkrijk in de woeStijn in de richting van Rusland. Deze zou in een geheime zitting van tastte het oude hogedrukgebied de volksvertegenwoordiging ge- boven Rusland sterk aan. Een zegd hebben dat Libië aan de ten westen van Zuid -Scandi navie zijde van het Westen staat en gelegen hogedrukgebied breidde geen Sowjetrussische economi zich achter deze depressie ia sche hulp wenst. I noordelijke richting uit. Dit ho- Groot-Brittannië en de Verenig-gedrukgebied hield tezamen mei de Staten hebben militaire bases een depressie boven Spanje over in het land en van het eerste onze omgeving de oostelijke win land ontvangt Libië reeds econo- ben in stand. In de oostelijke stro- mische hulp. Volgens Ameri- ming trok een storing in de ho- kaanse zegslieden zou als ge-1 gere niveaux mee, die in het mid- volg van de bovenvermelde wei-den en zuiden van het land tijde-' gering, Libië thans ook Ameri-lijk. veel bewolking veroorzaakte kaanse economische hulp krijgen.waaruit plaatselijk zelfs een bui viel. Deze storing zal vandaag i voorbij zijn, zodat het dan over De Britse regering heeft woens- Iten jaar later groef een. groep fruit. Voor zover bekend wordt fascisten het stoffelijk overschot er enkel m Kapelle-een dergelijke op en ket werd later teruggeven- veiling gehouden. Dit is mogelijk ten ?n7enklooster te Pavia. Om dank zij de moderne bewanngs herhaling van dit voorval te voor- methoden van koelhuizen en gas- komen liet de regering hierop de cellen waarin het fruit fris en stoffelijke resten van de dictator In 'het geheim begraven op een plaats, die zij in 1956 aan de fa milie bekend zou maken. Tot dusver is dit laatste nog niet geschied. 188 ton en dit werd verkocht van,leur Deze lag tussen 40 en 45 veel kwekers deden mee aanto 7ent Per k®' Er w*s 7chter ee" is de handel tijdens de Paasdagen p te voorzien van eerste kwaliteit -it De Britse minister van Buiten landse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft woensdag in het Lagerhuis bekend gemaakt, dat veertien agenten van de Russische veilig heidsdienst de Russische leiders op hun bezoek aan Groot-Brit tannië zullen vergezellen. Hij voegde hier aan toe, dat het de gewoonte is dat vreemde staats lieden hun eigen politiemensen meebrengen. goed blijft. Aan deze veiling was een fruit- tentoonstelling verbonden die door vele honderden personen werd bezocht. Al het aangevoerde fruit was inleiding rijn op krachtiger maat regelen van Chroesjtsjef tegen Premier Eden, die de medede ling deed, voegde hieraan toe, dat Malenkof", aldus de eorrespon- in de ontwerpen de aanbevelingen dent. Naar rijn mening rijn er ook tekenen, die er op wijzen dat Malenkof zijn bezoek aan Enge land, waar hij tot het einde van de volgende week zou blijven, zal bekorten. Onder de personen, die zouden rijn verdwenen, bevinden rich V. Andrianof, de partijleider in het gebied van Leningrad die steeds beschouwd is als een van de voor naamste aanhangers van Malen kof, F. Mamonof, voormalige partijvoorzitter te Alma Ata, de hoofdstad van de republiek Ka zakhstan, F. Prass, oud-partijlei der in de provincie Molotof en P. Titof, die sedert 1954 eerste par tijsecretaris in de Krim was. zouden worden uitgewerkt, ge daan door 'n op Malta gehouden ronde-taf elconf erende, waaraan door vertegenwoordigers vait alle Maltese partijen is deelgeno men. Een der aanbevelingen was. dat Malta drie vertegenwoordi gers in het Lagerhuis zal krijgen toevoegde: „De Maltese premier, Dom Mintoff, heeft verklaard dat hij de gouverneur van Malta zou verzoeken het parlement te ontbinden". In antwoord op vragen ver klaarde Eden dat de regtering voornemens is de wetsontwerpen alle stadia in de Britse volksver tegenwoordiging te d-oen doorlo pen, voordat algemene verkiezin gen op Malta worden gehouden. Een woordvoerder van de bonds regering heeft gezegd, dat de Frans-Duitse besprekingen tus- Eden zei dat het gedeelte der sen de staatssecretarissen Faure wetsontwerpen, dat slaat op de en Hallstein „moeilijk, maar vertegenwoordiging van Malta eerlijk'' zijn geweest. Hij voegde in het Lagerhuis niet ten uitvoer hier aan toe, dat er over het bek- zal worden gelegd „voordat de ken van de Warndt geen over bevolking van Malta haar wens j eenkomst is bereikt en dat het hiertoe heeft geuit in algemene onmogelijk is reeds te zeggen op welk niveau de Frans-Duitse be sprekingen over het Saarvraag- stuk zullen worden voortgezet. De oostelijke wind en de lage vochtigheid van de aangevoerde lucht zullen het weer een schraal karakter geven. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot donderdag avond. Schraal weer. Over het algemeen zonnig weer met een matige tot krachtige oostelijke wind. Dezelfde tempe ra turen als gisteren of iets hog< re. VRUDAG 30 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.04 4.39 5.19 5.29 n.m. 4.31 5.06 5.46 5.56 verkiezingen, uit te schrijven na ontbinding van de Maltese alge mene vergadering", waaraan hij küN MAAN op onder op onder Mrt. 29 6.24 19.11 23.12 7.13 30 6.22 19.12 7.47 31 6.20 19.14 0.15 SJ37

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1