Minister van Staat Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland overleden Ruslan Abdulgani over de buitenlandse politiek rie oes1 Scwjet-voorstellen op ontwapeningsconferentie Geen ongeregeldheden in Georgië zegt Mikojan Ëngeiand gaat voort met de uit voering van zijn ontwikkelingsplan voor Cyprus Verbetering salarispositie overheidspersoneel in 1956? Zware berisping voor partij-functionaris in Oekraïne EERSTE BLAD Interview met Ben Goerion INDONESIË Voor een vrolijke Paasdis TAFELLAKENS met garantielabel mMm SMIDT-POTHOVEN Extra treinen wegens Paasdrukte Arrestaties op Cyprus Verzetscampagne van Peron Israëlisch-Egyptisch grensincident Navoraad over Franse troepen verplaatsingen Tunnel door de Mont Blanc G«neraal Sarof accoord met de Britse veiligheids maatregelen Truman en de presidentsverkiezing HET WEER. Verklaring van Gruenther WEERBERICHT. HOOGWATER ZON EN MAANSTANDEN **B.mk«.-rtng bij abonnement Temeuzen oirecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen (tedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per mflflnfj 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt, dagelijks WOENSDAG 28 MAART 1956. lie Jaargang Nr 3726 - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 et; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels J 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Op 84-jarige leeftijd is in de iiacht van maandag op dinsdag te zijnen huize te 's-Gravenhage overleden jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van Staat, vice-president van de Raad van State. Met hem is een der meest mar kante politieke figuren in Neder land heengegaan. Het vaderland heeft hij in tal van belangrijke functies gediend en tot op zeer hoge leeftijd vervulde hij het vice-presidentschap van ons hoogste staatscollege. Jhr. Frans Beelaerts van Blok land werd op 21 januari 1872 te s-Gravenhage geboren. De oude adellijke familie Beelaerts van Blokland heeft vele bekwame Nederlanders voortgebracht. Zijn vader, jhr. mr. G. J. Tb. Bee laerts van Blokland, was jaren lang voorzitte» van de Tweede Kamer en gelijktijdig, met spe ciale toestemming, gezant van de Zuidafrikaanse republiek bij ver schillende landen. Nadat jhr. Frans Beelaerts van Blokland een gymnasium in zijn geboortestad had bezocht, werd hij student in de rechten aan de universiteit te Leiden. Hij pro moveerde in 1895 op een proef schrift, getiteld „Enige beschou wingen over het tot stand komen en °de rechtskracht van verdra gen". Na het beëindigen van zijn studie vestigde hij zich als advo caat in de residentie en was hij gelijktijdig werkzaam als beëdigd klerk aan de griffie van de rechtbank. In 1897 aanvaardde hij de benoeming van ambtenaar bij het hoofdbestuur van de pos terijen en telegrafie; in deze hoe danigheid had hij gedurende de jaren 1898—1903 als secretaris zitting in diverse examencom missies voor vakdiploma's bij de posterijen en telegrafie. Van de derde Haagse conferentie voor internationaal privaatrecht in 1900 was jhr. Beelaerts van Blok land secretaris. Bij het uitbreken van de boe renoorlog werden in Nederland commissies in het leven geroe pen, die zich ten doel stelden steun te verlenen aan de bevol king van Zuid-Afrika. Jhr. Beelaerts van Blokland behoorde tot de initiatiefnemers en had in tal van deze commis sies zitting als secretaris en/of penningmeester. Hij werd her haaldelijk belast met het lid maatschap of het secretariaat van een staatscommissie. In 1903 werd hij commies-grif- fier van de Tweede Kamer, wel ke functie hij tot 1909 vervulde. In laatstgenoemd jaar vertrok jhr. Beelaerts van Blokland als gezant van Nederland naar Chi na, met standplaats Peking. Na zijn terugkeer in 1919 werd hij gedetacheerd bij het ministe rie van Buitenlandse Zaken, waar hij hoofd werd van de di plomatieke afdeling. In november 1923 werd hij na de verwerping van het ontwverp- Vlootwet belast met de samen stelling van een extra-parlemen tair kabinet. Hierin is hij niet kunnen slagen en het tweede mi nisterie Ruys de Beerenbrouck is 'toen met enige wijzigingen aan het bewind gebleven. Ruim drie jaar later ontving jhr. Beelaerts zijn benoeming tot gezant te Brussel. Hij trad echter niet als zodanig in functie, aan gezien hij op 31 maart 1927 als opvolger van jhr. Van Kernebeek in het ministerie-De Geer de portefeuille van Buitenlandse Zaken aanvaardde. Hij beijverde zich om de betrekkingen met België, die tengevolge van de verwerping van het Moerdijk verdrag door de Eerste Kamer geleden hadden, te verbeteren. In het hierop volgende derde kabinet-Ruys de Beerenbrouck bleef hij belast met de porte feuille van Buitenlandse Zaken. Hij bleef ook tijdens zijn bewind in dit kabinet er naar streven de betrekkingen met België te ver beteren. Dit kwam tot uitdruk king in de toenadering op econo misch gebied en in verscheidene overeenkomsten Jhr. Beelaerts bekleedde het ministerambt totdat hij in april 1933 vice-president van de Raad van State werd. In 1936 is jhr. Beelaerts van Blokland benoemd tot minister van Staat. Bij de huwelijksvoltrekking van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard op 7 januari 1937 was jhr. Beelaerts van Blokland een van de getui gen. Gedurende de tweede wereld oorlog vertoefde hij te Londen, waar hij adviseur was van H. M. Koningin Wilhelmina. In Neder land teruggekeerd aanvaardde hij het voorzitterschap van het Ne derlandse bureau van het comité voor Nederlands-Belgische en Luxemburgse samenwerking. Koningin Wilhelmina benoem de hem in 1926 tot haar kamer heer in buitengewone dienst. Jhr. Beelaerts van Blokland was dra ger van de hoogste Nederlandse onderscheiding, het grootkruis van de Nederlandse Leeuw en was ook groot-officier Oranje Nassau. Ook de Belgische koning heeft de verdienste van jhr. Bee laerts van Blokland erkend door hem het grootkruis in de Leo poldsorde, de hoogste Belgische onderscheiding voor niet-vorste- lijke personen, te verlenen. Jhr. Beelaerst bezat voorts talrijke andere buitenlandse onderschei dingen. HERDENKING JHR BEELAERTS VAN BLOKLAND IN DE RAAD VAN STATE Sedert vele jaren is het vaste gewoonte, dat bij begrafenissen van leden van de Raad van State niet namens de raad het woord wordt gevoerd. Geheel overeen komstig de opvattingen van de De premier van Israël, Ben Goeriten, heeft in een giesprek met de correspondent van ,,Le Monde" in Tel Aviv verklaard, dat hij geneigd zou zijn een em bargo op wapenzendingen naar het Midden-Oosten te aanvaarden zodra er evenwicht bereikt zou zijn tussen de strijdkrachten van Israël en die van de Arabische landen. Hij zei verder dat een openlijke oorlog tussen Israël en de Arabische landen slechts kan uitbarsten ,,als de Arabische lei ders, zeker van hun materieel overwicht, het er op zouden wa gen". „De Arabische landen heb ben wel altijd dit overwicht ge had, maar het is nooit doorslag gevend geweest. Tragisch is ech ter het verschil in onze lucht machten. De Egytenaren hebben volledige alleenheerschappij in de lucht", zei hij. Over het pact van Bagdad verklaarde Ben Goe rion: „Hoewel misschien om andere redenen dan sommige nu overleden vice-president heeit Arabische landen, zijn wij het niet ook ditmaal overeenkomstig het gebruik de herdenking plaats ge had in een vergadering van de raad. In de gewone wekelijkse vergadering van de raad heeft gistermiddag het oudste lid, dr A. A. L. Rutgers, optredend als waarnemend vice-president, in een rede de heer Beelaerts van Blokland herdacht. BEGRAFENIS Jhr BEELAERTS VAN BLOKLAND De begrafenis van het stoffelijk overschot van jhr mr F. Beelaerts van Blokland, in leven vice-presi dent van de Raad van State' is bepaald op zaterdag 31 maart om 11 uur op Oud Elk en Duinen te 's-Gravenhage. eens met dit pact" De buitenlandse politiek van Indonesië zal voornamelijk ge richt zijn op het vrijmaken van Indonesië in het bijzonder en van Azië in het algemeen in eco nomisch en sociaal opzicht als aanvulling op de politieke onaf hankelijkheid, aldus heeft de nieuwe minister van Buitenland se Zaken, Ruslan Abdulgani, ver klaard. Hij voegde hieraan toe, dat het accent van de politiek van vrij making voornamelijk gericht zal zijn op de betrekkingen met Ne derland. In een uiteenzetting, dat Indonesië reeds volgens de tradi tie een „onafhankelijke actieve buitenlandse politiek" volgt, die gebaseerd is op het belang van liet volk en gericht op de vrede", zeide Ruslan Abdulgani, dat het Sir John Harding, gouverneur van Cyprus, heeft dinsdag be kend gemaakt, dat ondanks de noodtoestand op het eiland, En geland met „volle kracht" voort zal gaan met de uitvoering van zijn plan voor de ontwikkeling van Cyprus, waarmede een be drag van 38 miljoen pond ster ling gemoeid zal zijn. In zijn begrotingsrede deelde hij de uitvoerende raad van Cy prus, zijn voornaamste raadge vende lichaam, mede, dat er dit jaar ruim 416 miljoen pond ster ling voor de economische ontwik keling zal worden uitgegeven, vergeleken met iets meer dan 1 miljoen pond sterling in het vo rige jaar. Het grootste gedeelte van de ontwikkelingsprojecten zal einde 1961 voltooid zijn. Sir John Harding sprak de hoop uit, dat het volk van Cyprus zich duidelijk voor ogen zal stel len, wat het plan zal betekenen voor de toekomstige werkgele genheid en welvaart van het Tafellakens - servetien - vingerdoekjes v a. f. 9.95-/. 1.95-f. 0.90 Lakens - slopen v.a. t. 9.35-f.|95 Hoeslakens - slopen v.a. 10.JO-f. z» Baddoeken - washandjes f. 4.9.5-f. U./U Theedoeken t. 1.65 l'roaé handdoeken f. i.75 eiland, daar het de grondslagen zal leggen van een modem en j efficiënt land. De gouverneur deelde voorts mede, dat de maatregelen tegen de terreuracties dit jaar naar raming ruim 2.250.000 pond ster ling zullen kosten. Hiervan zal Engeland 750.000 pond sterling dragen. Dank zij deze bijdrage is het mogelijk verhoging van de belastingen te vermijden, afge zien van de recente verhoging der belasting op maatschappij winsten, zo deelde sir John Har ding mede. Het ontwikkelingsplan voorziet in verbetering van de wegen, ha vens en vliegvelden, de bouw van scholen, ontwikkeling van de betere water- en elektriciteits voorziening. Verkrijgbaar bij Telef. 2356 TERNEUZEN uitvoeren van de verplichtingen, die Indonesië heeft als een onaf hankelijke soevereine staat en lid van de Verenigde Naties, om oorlog te vermijden en de wereld vrede te bestendigen, het norma liseren van de betrekkingen met andere landen, die tot dusver niet konden worden opgenomen in de buitenlandse politiek, hetgeen te wijten was aan de nog steeds be staande erfenis van de koloniale periode. Voorts noemde hij de afwikke ling van de lopende zaken, zoals het immigratieprobleem met de Philippijnen, de regeling van de herstelbetalingen van Japan en de kwestie van de dubbele natio naliteit met de Chinese volksre publiek. Onmiddellijk nadat Ruslan Ab dulgani de functie had overgeno men van Anak Agung Gde Agung heeft de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken dr Su- bandrio aangesteld tot secretaris generaal van zijn ministerie, wel ke functie Ruslan Abdulgani, vóór zijn benoeming tot minister zelf vervulde. Dr Subandrio is onlangs teruggekeerd uit Mos kou, waar hij ambassadeur was. De N. S. delen mede, dat op dinsldag 3 april in de voormiddag de kans bestaat dat niet in alle treinen voldoende plaats zal zijn. In deze voormiddag moeten n.l. de militairen die met Paasverlof zijn geweest, per trein naar Hum garnizoenen worden terugge voerd. Overigens zullen op zaterdag 31 maart en maandag 2 en dins dag 3 april voor het burgerver- voer talrijke extra treinen rijden. De dienstregeling van een aan tal dezer treinen is in de reisgids tussen vette lijnen opgenomen, de overige treinen rijden als vóór- en volgtreinen kort voor en na de treinen van de gewone dienst regeling. Ongeveer 600 personen zijn op Cyprus gearresteerd wegens over treding van het uitgaansverbod. Zij werden na borgstorting weer op vrije voeten gesteld. In totaal zijn ongeveer 200.000 mensen ge dwongen geweest de dag bin nenshuis door te brengen. Uitgaansverbod opgeheven. Het uitgaansverbod, dat zon dag in da voornaamste plaatsen op Cyprus van kracht was, is op geheven. Ook het luchtverkeer is weer normaal. „Verwacht mag worden, dat de j Arka, tijdens een bijeenkomst regering in 1956 ook maatregelen zal nemen tot verbetering van de salarispositie van het overheids personeel, evenals dit nu is toe gestaan aan het particuliere be drijf op grond van de onderhan delingen in de Stichting van de Arbeid". Aldus heeft mr. dr. J. B. Sens, hoofdbestuurslid van de U ineXot. U.OC4 Li Hoest ev> een scI-jcaa^ckioIc pijn van Het veie hoesbs-n bek!e*vnt Üw boc-sfc. "R.e.inicj LCvo luchtwegen van het. André Gromyko, de Sowjet- de Sowjet-Unie zouden tot SIROOP i I AKKER Anastas Mikojan, de Russische eerste plaatsvervangende pre mier, heeft dinsdag te New Delhi ontkend dat zich in Georgië pro- Stalinistische 'ongeregeldheden htüben voorgedaan. „Er is geen onrust geweest doch enkele per sonen hébben de herwaardering van de verdiensten van Stalin niet zo gemakkelijk kunnen aan vaarden". zo zei hij tegenover journalisten op een receptie. Mikojan arriveerde maandag in New Delhi uit Karatsji waar hij de viering van Pakistan's onaf hankelijkheid heeft bijgewoond. Mikojan ontkende verder dat op het congres van de Russische communistische partij te Moskou verleden maand „aanvallen" op Stalin zijn gedaan. „Er was alleen maar kritiek ao zei hij. Deze kritiek was het gevolg van het bestaan van de persoonsverheerlijking. Mikojan noemde het „heel natuurlijk' dat sommige personen de „herwaar dering" van Stalin moeilijk heb ben kunnen aanvaarden. „De per soonsverheerlijking heeft lange tijd bestaan", zo zeide hij, „er was groot respect, sommige mensen vonden het niet arg prettig toen hij werd gekritiseerd en dat .s heel natuurlijk". In antwoord op vragen betref fende de mogelijkheid dat het Cominform, de internationale communistische partijorganisatie, zal worden ontbonden, verrklaar- de Mikojan „heel veel mensen zijn bang van de Cominform doch deze doet op het ogenblik niet veel. Zij geeft een dagblad uit en dergelijke". Mikojan zei „zeer vriendschap pelijke" besprekingen te hebben gevoerd «net premier Nehru over zaken van wederzijds belang. Hij zei dat geen speciale voorstellen in overweging zijn genomen doch dat zioh in India Russische des kundigen bevinden en dat prak tische besprekingen over econo mische samenwerking nog voort gang vinden. onderminister van Buitenlandse Zaken, heeft dinsdag op de ont wapeningsconferentie in Londen een ontwapeningsplan ingediend, dat naast vele punten uit vroege re Russische voorstellen ook ver scheidene nieuwigheden bevat. In officiële kringen is vernomen, dat het Sow jet-ontwapeningsplan slechts betrekking heeft op de gewone toewapening en geen voorstellen bevat voor uitschake ling van atoomwapens. De Amerikaanse, Britse, Fran se en Canadese afgevaardigden zijn onmiddellijk met de bestude ring van de voorstellen begonnen. Zij zullen overleg plegen met hun regeringen. Naar verluidt bevat het Sowjet- plan o.m. voorstellen voor beper king van de strijdkrachten der grote mogendheden. De strijd krachten van de Ver. Staten en 1.500.000 man elk beperkt moe ten worden. Sommige diplomatieke waar nemers geloven, dat het nieuwe Sowjet-plan een wig wil drijven tussen Engeland en de Ver. Sta ten. Engeland heeft vorig jaar ondanks Amerikaanse oppositie voorgesteld met gedeeltelijke ont wapening te beginnen door be perking van de conventie strijd krachten. De Argentijnse politie heeft meegedeeld, dat een jeugdige Pe ronist te Becaar, in de provincie Buenos Aires, is gearreseerd. Hij was in het bezit van een in Pa nama opgenomen gramofoonplaat met instructies van de gewezen president Peron voor 'n verzets campagne van zijn aanhangers tegen de regering van generaal Aramburu. Zondag zijn te Avellaneda, een voorstad van Buenos Aires, sabo teurs bij een spoorlijn door de politie verrast. Er ontstond een vuurgevecht. De saboteurs wis ten te ontsnappen. In de provincie Cordoba zijn 27 wagens van een goederen trein ontspoord. van de hoofdgroep gemeente' ambtenaren maandagavond in Maastricht meegedeeld. Mr. dr. Sens hoopt, dat de kwestie van de bezitsvorming voor het over heidspersoneel door middel van een premie spaarregeling in het nieuwe zittingsjaar zal worden opgelost. Er zal waarschijnlijk een spaarcapaciteit van 5 wor den aangenomen en voorgesteld zal worden een premievaststel ling van 40 °/'o aflopend tot 20 °/o en lager, aldus mr. dr. Sens. Be cijferd werd, dat dit bij aanvaar ding van deze voorstellen de re gering 6.737.000,per jagr zal kosten. Een plaatselijke leider van de communistische partij in de Oekraine heeft een„zware be risping" gekregen wegens een „grove schending van de Leninis tische beginselen van een collec tief leiderschap", zo heeft het orgaan van de Sowjetrussische In de gedemilitariseerde zóne van El Audja bij de grens van Sinai hebben maandag Egypti sche stellingen en Israëlische pa trouilles drie uur lang met auto matische wapens en mortieren op elkaar geschoten. Een Israëlische woordvoerder in Tel Aviv deelde mee, dat Egyptenaren in .dat gebied over de grens op Israëlisch gebied ge komen waren en het vuur op een Israëlische patrouille geopend hadden. Later werden de Is raëliërs vanuit Egyptische stel lingen met mortieren beschoten. Aan Israëlische zijde vielen geen slachtoffers. Te Brussel is tegelijkertijd als in de andere toetrokken hoofdste den het volgende communiqué van de Noordatlantische raad be kend gemaakt: De Atlantische raad is door Frankrijk voortdurend op de hoogte gehouden van de sterkte der troepenonderdelen welke dit land terugnam uit zijn Navocon- tingent. Hij heeft de daaruit voortvloeiende gevolgen voor Europa onderzocht. De raad heeft er nota van genomen dat Frank rijk het in het belang van zijn eigen veiligheid nodig achtte zijn troepen te versterken in Algerië, dat deel uitmaakt van de zóne die door het Noordatlantisch ver drag bestréken wordt De Franse regering heeft dins dag besloten aan het parlement een wetsontwerp voter te leggen betreffende het aanleggen van een verkeerstunnel door de Mont Blanc. Het project is in maart 1953 uit gewerkt door deskundigen van de Franse en Italiaanse regerin gen. De tunnel zal de langste ter wereld worden. Het bouwplan is in 1954 door 't Italiaanse parle ment goedgekeurd en is sindsdien door verschillende Franse parle mentaire commissies bestudeerd. De tunnel zou Les Pelerins, een dorpje ten zuidoosten van Cha- monix in Frankrijk, vertornden met Entraves in Italië. Indien het prteject door het Franse parlement wordt goedge keurd zal onmiddellijk met de werkzaamheden kunnen worden begonnen. De chef van de Russische ge heime politie, generaal Iwan Serof, heeft zich akkoord ver klaard met de veiligheidsmaat regelen die de Britse autoriteiten hebben getroffen voor het komen- De raad erkent dat die veilig- ide bezoek aan Engeland van pre- ,i d iron rlirt rroKinrlnri -i A irmift»» Dnnlnronim nn TV O ilJC 1 Qnc Amerikaanse democratische lei ders onderzoeken de mogelijkheid of oud-president Truman overge haald kan worden zich kandidaat te stellen voor het president schap, aldus meldt Reuters cor respondent Ralph Harris uit Washington. Trumans naam wordt in ver band gebracht met een stroming in de democratische partij die voorkomen wil dat senator Ke- fauver tot kandidaat gekozen wordt. Kefauver, die volgens veel democraten te onafhankelijk is, heeft verleden week by de voor verkiezingen in Minnesota een grote overwinning behaald op Stevenson, die titulair hoofd van de partij is. Men gelooft, dat Truman, die op 8 mei 72 jaar wordt, bereid is deel te nemen aan een „agres sieve" verkiezingscampagne tegen president Eisenhower en de re publikeinen. communistische partij, „Prawda dinsdag bekend gemaakt. De betrokkene, een zekere Mi- ronenko, is disrtictssecretaris van Stanislaf, een stad in het weste lijke deel van de Oekraine, dai vroeger bij Pplen behoorde. Hij had het oordeel van leden van het districtsbureau over benoe mingen en ontslagen „naast zich neergelegd" en onzuivere prak tijken bij het aannemen van nieuwe leden voor de partij toe gestaan. In het bijzonder had Mironenko getracht de directeur van het tractorstation te bescher men tegen beschuldigingen van eicompetentie. De meerderheid van de leden van het bureau der districtscom missie had hem toen op zijn fou ten gewezen, aldus „Prawda". doch hij had hun raad niet ter harte genomen en op eigen ge legenheid de districtscommissie in plenaire vergadering bijeenge roepen om zich te verdedigen. Hierop was de kwestie door de regionale commissie van Stanis laf onderzocht, die besloot Miro nenko een zware berisping te geven. Drogere lucht uit Duitsland stroomde dinsdag ons land bin nen, waardoor de aanwezige bf wolking werd verdreven. Dooi dat de aangevoerde lucht ook iets kouder was dan die, welk. de laatste dagen uit Frankrijk naar onze omgeving stroomde liep de temperatuur ondanks d. langdurige zonnestraling nie' hoger op dan tot 14 15 graden in het zuiden van het land, en in de noordelijke provincies niet hc ger dan tot 10 a 11 graden. Lang: de Waddenkust was het nog iets koeler, nl. 9 graden. De oostelijke winden, die de lucht uit Duitsland aanvoeren, worden in stand gehouden doo' een gebied van hoge luchtdruk, dat zich uitstrekt va i Ruslan via Scandinavië tot in de omge ving van IJsland. Daar dit hoge drukgebied zich ook heden zal handhaven, blijft het droog en zonnig maar schraal weer met 'n matige tot vrij krachtige ooste lijke wind. De temperaturen zu! len iets lager zijn dan dinsdag. heid van die gebieden voor de Navo van groot belang is. Hij hoopt op een spoedige en duur zame regeling en neemt er nota van dat de Franse regering zo spoedig mogelijk wederom haar volle bijdrage tot de gemeen schappelijke verdediging op Eluropees grondgebied wil lever- ren. mier Boelganim en partijsecretaris Ghroesjtsjef, aldus is dinsdag in gezaghebbende kringen te Lon den vernomen. Generaal Serof heeft zijn goedkeuring gehecht aan alle plannen die door „Scot land Yard" voor dit bezoek zijn opgesteld en heeft tegenover de Britse autoriteiten uiting gege ven aan zijn tevredenheid. De landen van de Navo zijn nog niet sterk genoeg om een aanval van de Sowjet-Unie af te kunnen slaan, doch als zij hun huidige inspanning op bewape- ningsgebied nog vijf jaar volhou den zullen zij in staat zijn de Sowjet-strijdkrachten in be dwang te houden, aldus heeft generaal Gruenther, de Navo-be- velhebber in Europa, maandag op een vergadering in Luxem burg verklaard. De Sowjet-Unie is volgens ge neraal Gruenther niet in staat een oorlog te winnen. Als «en oorlog zou uitbreken, zou de Na vo atoomwapens moeten gebrui ken om haar achterstand op het gebied van gewone bewapening te compenseren. Daarom zullen de landen van de Navo pas met verbod van atoomwapens kun nen instemmen, als voldoende garanties gegeven worden door een controlestelsel, zo voegde de generaal hieraan toe. medegedeeld door het K.N.M.l. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. SCHRAAL. Droog weer met zonnige perio den. Matige, tijdelijk vrij krach tige oostelijke wind. Iets lagere temperaturen dan dinsdag. DONDERDAG 29 MAART. v.m. n.m. Breskens 3.25 3.53 Terneuzen 4.00 4228 Hansweert 4.40 5.08 Walsoorden 4.50 5.18 ZON op onder Mrt. 28 6.26 19.09 29 6.24 19.11 MAAN op onder 22.02 23.12 6.45 7.13 f

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1