4 smaken De strijd in Tunesië Mollet r De zaak-Jungsiager Bloedigste gevechten sinds jaar drie over het Midden-Oosten en Noord-Afrika Repliek van Sunario De Franse „zaak der lekken Honorering ziekenfonds-tandartsen VRIJDAG 23 MAART 1956- 11e Jaargang Nr 3722 EERSTE BLAD Aanslagen op Cyprus Britse troepen paraat in hetMIKOJAN IN PAKISTAN Middellandse zeegebied FRANSE MINISTER OVER VROUWEN HANDEL De dood van Juan Duarte In een toespraak tot de organisatie van Parijse dag bladeigenaars heeft de Fran se premier, Mollet, donder dag aangedrongen op de nauwst mogelijke co-ordina- tie van de Westelijke poli tiek t.a.v. Noord-Afrika en het Nabije Oosten. Bekendmaking Chinese nationalisten Het manifest der „Zeven Overmakingen van goud uit Tanger naar Genève Italiaanse arbeiders naar West-Duitsland deel, «Sw?»» Uitkering ineens aan o verheids-personeel HET WEER Oppositiegroepen onder de naam ,,Ned. Oppositie Unie WEERBERICHT. HOOGWATEF ZON- EN MAANSTANDEN op onder op onder Mrt. 23 6.38 19.00 15.35 4.53. 24 6.36 19.02 16.55 5.16 25 6.33 19.04 18.14 5.38 26 6.31 19.05 19.32 5.59 27 6.29 19.07 20.49 6.21 28 6.26 19.09 22.02 6.45 29 6.24 19.11 23.12 7.13 30 6.22 19.12 7.47 31 6.20 19.14 0.15 8127 ftttkering bij abonnement Temeuzen OIrecteur Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum par advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Franse troepen die reeds tien dagen in Zuid-Tunesië een lijnde van circa 200 opstamdelin- gen achtervolgen hebben donder dag 10 rebellen gedood. Woens dag sneuvelden 16 opstandelin gen. De bendeleden, die achtervolgd wolfden door circa 4060 man Franse troepen, worden bestookt door jachtvliegtuigen en artille rie. De gevechten van donderdag waren de bloedigste van de afg'e lopen drie jaar. De strijd wordt geleverd in een woestijngebied waar de opstan delingen moeilijk opgespoord kunnen worden. De leider van de Tunesische nieuwe g rondwetspartij, Boer guiba, is donderdag uit Parijs, waar hij met de Franse regering onderhandeld heeft over onaf hankelijkheid voor Tunesië, in Tunis teruggekeerd. Duizenden Tunesiërs juichten hem toe op het vliegveld van Tunis en langs je weg van liet vliegveld naar Carrhago, waar hij verslag ging uitbrengen aan de bey, Sidi La- mine. De bey, omringd door zijn zonen un alle Tunesische ministers, om helsde Boerguiba en verklaarde: „Dc onafhankelijkheid heeft onze regering tot oen glorieuze ge maakt". In Tunis hébben donderdag circa 2000 aanhangers van Ben Joessef, de tegenstander van Boerguiba in de nationale strijd van Tunesië die vorig jaar naar Libië is gevlucht, demon straties op touw gezet, die door de politie met traangas en brandspuiten bestreden wer den. In Nicosia zijn woensdagavond vier bomaanslagen gepleegd, waarbij drie winkels van Cypri sche Grieken beschadigd werden. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. In een café bij het dorpje Xeros in een vroegere Griekse politieman doodgeschoten. Volgens een bericht uit Lon den in de New York Times van donderdag heeft Groot-Brittan- nië een plan gereed voor daad werkelijke militaire actie binnen 24 uur nadat een oorlog tussen Israël en de Arabische landen zou uitbreken- Volgens dit bericht zou het - I doel van een dergelijke actie zijn, ornn voorkomen dat de oorlog zich uitbreiden en voortduren zou. Engeland zou hiertoe militaire eenheden aanwenden die thans in Cyprus en andere bases in het Oostelijk Middellandse-zeegebied gestationeerd zijn. Engeland heeft tevens alle po sir John Harding is nog verno men, dat de bom in zijn bed ver rpoedelijk om 12 uur 's nachts had moeten ontploffen, doch dat het ontstekingsmechanisme ver keerd afgesteld was. Al het Griekse huispersoneel van de woning van de gouver neur is na de mislukte aanslag na oe misiuKie «auoiag gingen in het werk gesteld om op sir John Harding ontslagen. regeringen van landen in het Men acht het niet langer verant- bidden Oosten ervan te overtui- woord Grieken in dienst te heb- n clat een oorlog in dat gebied ben. Voor de ontslagenen, onder iataje gevolgen zou hebben, wie zich personen bevinden, die Engeland zal optreden op tien jaar of langer in dienst zijn groncj van verklaring van geweest, zullen „passende voor- waarbij de Verenigde Sta- zieningen" worden getroffen. Mi- ten Groot-Brittannië en Frank- litairen doen thans het werk tot- verplichtten de bestaan- dat personeel uit Engeland 15 ne grenzen te handhaven en overgekomen. 1 maatregelen te nemen om het uitbreken van een oorlog in het Midden-Oosten te voorkomen. De eerste vice-premier van de Sowjet-Unie Anastas Mikojan is donderdag in Karatsji aangeko men waar hij heden de feeste lijkheden ter gelegenheid van de uitroeping van de republiek Pa kistan zal bijwonen. Ook de vice-premier van com munistisch China maarschalk Ho Loeng, is in Karatsji aangeko men. De Chinese president, Mao Tse Toeng, heeft in een bood schap de hoop uitgesproken, dat de vriendschappelijke betrekkin gen tussen China en Pakistan zich mogen blijven ontwikkelen. Zevenendertig landen hebben speciale vertegenwoordigers ge zonden om getuige te zijn van de geboorte van de nieuwe repu bliek. AMERICAN VIRGINIA HALF ZWAAR ZWAAR Een vraag van een vrouwelijke Franse afgevaardigde naar aan leiding van berichten, als zouden jaarlijks duizenden vrouwen en meisjes uit Frankrijk verdwijnen als slachtoffer van vrouwenhan del, heeft de Franse minister van Binnenlandse Zaken met een fonpele ontkenning beantwoord, aldus meldt „Le Monde". Volgens de minister is het poli tiëibezicht op de stations, in de havens en op de vliegvelden dus danig, dat het onmogelijk is iemand tegen zijn wil Frankrijk te doen verlaten. Er waren vrou wen, die zich voor bepaalde be stemmingen in Noord-Afrika en het buitenland beschikbaar stel den maar zij verlieten 't land uit vrije wil, meestal na een contract voor dienstneming als barmeisje, cabaret-dienster of mannequin getekend te hebben. Een officiële Argentijnse com missie van onderzoek heeft don derdag bekendgemaakt, dat Juan Duarte, de zwager van ex-presi dent Peron, in 1953 geen zelf moord heeft gepleegd, doch ver moord is. Wie de moord gepleegd heeft, maakte de commissie niet bekend. Juan Duarte werd in april 1953 dood aangetroffen in zijn wo ning. Hij was met een revolver door het hoofd geschoten. Inder tijd werd na een officieel onder zoek bekendgemaakt, dat hij zelf moord had gepleegd. Na de val van Peron in sep tember 1955 werd een nieuw on derzoek gelast. Juan Duarte, de broer van wij len Eva Peron, was indertijd fi nancieel agent van Peron en ver gaarde een groot fortuin. De Franse regering en premier Eden van Engeland, aldus Mollet Waren vastbesloten tot een ge meenschappelijke politiek te ko men om de vrpde in deze twee „nauw verwante"" gebieden te verzekeren en het levenspeil van de betrokken bevolking te ver heffen. Wat het verdrag van Bagdad aangaat, kon de Franse regering" wat ook haar voorbehoud in het verleden moge zijn gjeweest", slechts nota van het bestaan er van nemen. De Franse regering had evenwel met (bijzondere vol doening opgemerkt, dat de leden van het verbond bet economische speet ervan wilden ontwikkelen. Tegenover het Panara'jische streven werd de eenheid van de Westelijke bondgenoten hechter en handhaafde zij zich. Tegenover de Sowjet-campagne namen de Westelijke bondgenoten op hun beurt het initiatief in handen, „Wij sporen hen aan, zich tot de liet Chinese nationalistische ministerie van Defensie heeft donderdag bekend gemaakt, dat de nationalistische marine woens dag een gewapende communisti sche jonk tot zinken heeft ge bracht en vier communistische militairen gevangen genomen. Dit gebeurde halverwege de eilanden Matsoe en Quemoy, bij het nationalistische eiland Woets- jioe. kampioenen van een werkelijke ontwapening te maken". Mollet kondigde aan, dat van daag op een bijznodere kabinets vergadering nieuwe besluiten omtrent Algerië genomen zullen worden t.a.v. agrarische en socia le hervormingen en een reorganl- saite van het ambtenarenappa raat in Algerië. Naar wij vernemen heeft het .aantal adhaesie-betulglngen aan het manifest der zeven ten be hoeve van Leon Jungschlager, thans de 65.000 gepasseerd. Behalve vele bewijzen van in stemming uit Aruba en Curagao komen deze thans ook uit Zwe den binnen, waar een actie comité onder Nederlanders ad- haesiebetuigingen verzamelt. Tn de gemeente Dantumadeel zijn in drie dagen tijd 3525 hand tekeningen verzameld, welke door de burgemeester aan het actie-comité zijn toegestuurd. De laatste weken zijn de over makingen van bij banken te Tan ger gedeponeerd goud naar Ge nève aanzienlijk toegenomen. Dit weerspiegelt de vrees in finan ciële kringen, dat Tanger, in ge val van een vereniging van Ma rokko, niet langer 'n toevluchts oord voor goud en kapitaal zal zijn. Te Tanger meent men, dat een dergelijke vereniging, nu Spanje klaarblijkelijk bereid is t Franse voorbeeld te volgen en zijn zóne onafhankelijkheid te verlenen, niet meer ver af is. In het begin van 1955 beliep de totale hoeveelheid te Tanger gedeponeerd goud ongeveer 40 ton t.w.v. bijna 18.5 miljard fr. Op 1 januari j.l. was deze hoe veelheid verminderd tot slechts 30 ton en naar gemeld wordt be draagt het totaal op het ogen blik nog slechts 8 a 10 ton. De laatste vier dagen werd uit Tanger'met elk voor Genève be stemd vliegtuig goud vervoerd, in totaal ongeveer 450 kg, t.w.v. on geveer 20 miljoen frank. De Italiaanse kamer van afge vaardigden heeft woensdag met 403 tegen 61 stemmen bij één ont houding 'n nieuwe kieswet goed gekeurd, waarbij het tselsel van evenredige vertegenwoordiging wordt hersteld. Het Westduitse kabinet heeft woensdag de minister van Ar beid, Anton Storch, machtiging verleend om voor het bouwbe drijf en de industrie 18.000 Ita liaanse arbeiders aan te werven. Twee maanden geleden werd met Italië overeenstemming be reikt over de werving van 13.000 landarbeiders voor de Duitse landbouw. n SHAGRETTA - de ver edelde sigarettentabak - biedt iedere roker zijn eigen smaak op z'n Allerfijnst! Donderdag is de behandeling van de zaak-Jungschliiger voor het landgerecht te Djakarta voortgezet. In zijn repliek persisteerde de officier van justitie, Sunario by zyn eis tot doodstraf. Ds dupliek van mevrouw Bouman is vastgesteld op vrijdag 13 april. Rechter Maengkom zal waarschijnlijk eind april uitspraak doen. Er was vrij veel publiek. Het bleef rustig. Sunario zei, dat de eis tot dood- regering hem een visum had ge- De organisaties van algemene perCenl zal bedragen. Voorts is Ex-premier Pierre Mendès- France, thans vice-premier en minister van staat, heeft donder dag, met toestemming van het Franse kabinet (nodig, wanneer een minister als getuige optreedt) getuigd in de Franse „zaak der lekken". Het betreft hier, als be kend, het uitlekken van Franse defensiegeheimen, met name be treffende de toenmalige oorlog voering in Indo-China. Eb- zijn vier beklaagden, die ervan worden beschuldigd de militaire geheimen in onbevoeg de (communistische) handen te hebben gespeeld. Mendès-France ontkende ten stelligste de in het proces tegen hem, via de communistische dag bladdirecteur en afgevaardigde in de Franse Nationale Vergade ring Emmanuël d'Astier de la Vlgerie, uitgebrachte beschuldi ging, dat ook hem indertijd Franse militaire geheimen in han den waren gespeeld. Mendès-France deelde nog me de dat hij, toen hij in September 1954 Frankrijk als premier ver tegenwoordigde op internationale besprekingen te Londen over de Westerse verdediging, moeilijk heden had ondervonden, door de „zaak der lekken" en de bericht geving daarover in de Franse pers. In verschillende Franse bladen werden toen beschuldigingen je gens de regering, de minister van Binnenlandse Zaken en Mendès- France, als minister-president, geuit, die prompt te Londen wer den gelezen en waardoor de Franse onderhandelingspositie slechter werd. „Men sprak mij toe te Londen op ironische wijze over het uit lekken der Franse defensiege heimen en er werden in ge sprekken voor mij vernederende opmerkingen gemaakt. Ik telefoneerde dan ook dage lijks van Londen naar Parijs om te weten hoe de stand van het onderzoek was. Op een gegeven ogenblik kon den verschillende arrestaties ver richt worden en het feit, dat de Franse regering de hand op de schuldigen had kunnen leggen, was in de ogen van onze bond genoten en in die van de perso nen, waarmede ik onderhandel de, zeer belangrijk. Frankrijks bondgenoten, die vóór de arrestaties een zekere mate van wantrouwen jegens ons aan de dag hadden gelegd, ver anderden hierna onmiddellijk van houding", aldus Mendès- France. ziekenfondsen en de Nederlandse Mij. tot Bevordering der Tand heelkunde zijn met betrekking tot de honorering van tandheel kundige hulp overeengekomen, dat de van 1 januari 1955 tot 1 april 1956 geldende voorschotre geling, te rekenen van 1 januari 1955, het karakter van voorschot- regeling verliest en een interim regeling wordt. Het toeslagpercentage is van 1 januari 1955 af tot de datum, waarop partijen het over een nieuwe honorering eens zijn geworden en de zie kenfondsraad die heeft goed gekeurd, maar uiterlijk tot 1 jnnauri 1957 definitief bepaald op 16,5 pereent van de dooi de tandartsen aan de alge mene ziekenfondsen te decla reren. Dit staat gelijk met on geveer 11,1 percent van de bedragen, die de tandartsen van de fondsen en de verze kerden tezamen voor de on derscheidende verrichtingen ontvangen. Onveranderd 'olijven de tarie ven voor chirurgisch-tandheel kundige ingrijpen e.d., waarvoor een speciale machtiging van het fonds noodzakelijk is. De zieken fondsraad heeft in zijn donder dag gehouden vergadering deze interimregeling goedgekeurd. De onderhandelingen over 'n defini tieve regeling rijn nog niet zo ver gevorierd, dat het resultaat er van vóór 1 april aan de raad ter goedkeuring zou kunnen worden voorgelegd. Tot dusverre was bepaald, dat de toeslag, die van 1 januari 1955 tot 1 april 1956 op de door de tandartsen rechtstreeks aan de fondsen gedeclareerde bedragen wordt gegeven bij de vaststelling van het definitieve honorarium zo worden verrekend met dien verstande, dat, indien het bedrag van de definitieve toeslag 16,5 percent te boven zou blijken te moeten gaan, de fondsen toch ten hoogste 16,5 percent verschuldigd de duur der regeling verlengd, zoals hier1 boven aangegeven. Ge lijk destijds is medegedeeld, is met de betaling van een toeslag van 16,5 percent over 1955 een bedrag van 3,5 miljoen gulden gemoeid, waarvan 2,7 miljoen voor de verplichte en 0,8 miljoen voor de vrijwillige verzekering. Over 1956 zijn deze bedragen naar schatting onderscheidenlijk 3,7 miljoen, 2,8 en 0,9 miljoen. straf hoog was in vergelijking met de vonissen in de zaken van sultan Hamid en Andi Aziz, maar hun acties hadden niet zo veel doden tot gevolg als de ac ties, die geleid werden door be klaagde, waarbij honderden en duizenden omkwamen. Hij begon zijn repliek met de mededeling, dat hij een wijziging in de tenlastelegging wilde aan brengen, namelijk de toevoeging van de woorden „met opzet". Mevrouw Bouman had hierte gen bezwaren. De rechter besliste, dat zij die in haar dupliek ter sprake zou moeten brengen. De officier van justitie betoog de, dat de verklaringen van over ste Sutoko, van de politie te Djambi en Van de Bont (van de luchtmacht) dat hun geen sub versieve acties gebleken waren, niet willen zeggen, dat er geen subversieve acties gepleegd zijn. Hij bestreed de stelling van de verdediging, dat verklaringen van horen zeggen geen bewijs kracht hadden aan de hand van een arrest van de hoge raad in 1926, dat zulke verklaringen dienstig zijn als middel tot be vestiging van de overtuiging van rechter. weigerd. Maar toen is er een list gezocht, aldus Sunario, die ver volgde: „Jungschlager werd be noemd tot lid van de Nederland se delegatie naar de Internatio nal Labour Organisation, zodat er een reden was hem een dienst- paspoort te geven en hij Indone sië weer kon binnenkomen. Maar het vreemde was, dat hij toen bij de K.P.M. ging werken. Sunario citeerde vervolgens een brief van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken aan het Ne derlandse hoge commissariaat van februari 1954, waarin wordt geconstateerd, dat Jungschlager in augustus 1953 geen „re-entry- permit" heeft gekregen en dat het ministerie zeer verbaasd was dat de Nederlandse regering aan iemand, die niet mocht terugko men in Indonesië een officiële functie als delegatie-adviseur had gegeven en het hem door een dienstpaspoort mogelijk had ge maakt via een andere weg Indo nesië binnen te komen, terwijl hij in Indonesië bij een particu liere maatschappij werkte. De repliek van Sunario besloeg 26 getikte pagina's. De zitting duurde van half tien tot half elf. Onder de vele belangstellenden waren studenten van de politie- Met ministerie van Binnenland se Zaken deelt mede: In de centrale commissie voor ambtenarenzaken is overeenstem ming bereikt over een uitkering ineens over het jaar 1955 van 3 te verlenen aan alle amb tenaren en arbeidseontractanten, die op 1 mei 1956 in dienst zijn, Deze uitkering zal gelijk worden uitbetaald met de vakantie-uitke ring, welke verhoogd wordt tot 4 van het maandsalaris voor elke maand, waarover in het daarvoor geldende berekenings tijdvak bezoldiging is genoten. Gepensioneerde ambtenaren die in 1955 of later met pensioen gingen, krijgen de uitkering van 3 naar evenredigheid van het aantal maanden, dat in 1955 nog dienst is gedaan. Overeenstemming werd tevens bereikt over de volgende voor stellen toepassing van de toelage-rege ling voor onregelmatige dienst bij de P.T.T.; verhoging van hel zogenaamde „smartegeld" (dit is de uitkering, die weduwen van overleden ambtenaren ont vangen) van 6 tot 13 weken be zoldiging; ontwerp besluit tot wijziging van de salarisregeling voor het onderwijzend personeel bij het uitgebreid lager onder wijs. De centrale commissie heef! tevens aan de ministerraad het voorstel gedaan voor de vast Verder bestreed hij dat, één academie. De zitting werd voorts getuige géén getuige is aan de bijgewoond door twee Amerl- hand van een betoog van prof. kaanse journalisten, één van „Ti- Van Bemmelén en het herziene me and Life" en één van de inlands reglement, dat de onder- j „New York Times", linge samenhang van verklarin gen van zulke getuigen tot het staven van 'n bepaald feit strekt. Ten aanzien van de getuigen a decharge zei hij, dat het geen ge heim was, dat vele Nederlanders er niet mee ingenomen waren, dat Indonesië een vrij geordend land zou worden. Daarom wer den subversieve acties gepleegd. Het is van belang van die Ne derlanders, dat deze acties onbe kend blijven en daarom is alles in het werk gesteld om de be wijzen te niet te doen. Hij bestreed de stelling, dat men niet in het geheim Indone sië kan verlaten door te herinne ren aan het illegaal vertrek van een tot gevangenisstraf veroor deelde Nederlander nog in no vember van het vorig jaar. In antwoord op hetgeen mevr. Bouman had aangevoerd tegen de betrouwbaarheid van de verkla ringen van getuigen a charge zei Sunario, dat „wijzigingen, die de grote lijn niet aantasten in ge tuigenverklaringen gewoon zijn en dagelijks in de rechtzaal voor komen, omdat de mens geen ma chine is". „Men kan zich g*ed herinneren wat er is gebeurd, maar niet meer wanneer". Hij voegde hieraan toe, geen rede nen te zien om minder vertrou wen in Manoch en Harris te stel len, omdat zij hun verklaringen tijdens de zitting hadden gewij zigd. De officier van justitie noemde het voorts een vaststaand feit, Jungschlager liet in 1950 te .Maastricht zijn horjoge re pareren. Toen de eis tot doodstraf in het proces-Jungschlager bekend werd, schoot het de horlogema ker J. L. Dijk, werkzaam bij een juwelen-, goud- en zilverhandel te Maastricht, tebinnen, dat hij in 1950 een kostbaar horloge van de heer Jungschlager had gere pareerd. De heer Dijk besprak dit met de eigenaar van deze zaak, die het inschrijfboek van de zaak en het werkboek van het atelier raodpleegde. De inschrij vingen betreffende de reparatie van het horloge bleken volkomen overeen te stemmen en zijn zoals gebruikelijk dus ook in codeschrift aangebracht in het horloge van de heer Jungschla ger. Blijkens de reparatie-merk tekens is het horloge in de week van 28 augustus tot 2 septembei 1950 te Maastricht voorzien van 'n nieuwe opwindas met kroontje. Deze ontdekking is inmiddels ter kennis gebracht van de be treffende instantie. Gisteren voerden zuidelijke, winden iets minder zachte lucht naar onze omgeving. De bewol king, waaruit aanvankelijk wat regen viel, begon pas in de mid dag te (breken. De maximumtem peraturen bleven aldus enige graden lager dan woensdag he! geval was geweest. De regenhoe veelheden waren alleen in hei westen van het land 1 tot 2 miiU; meter. Ten zuidwesten vv.n de Brits - eilanden blref de luchtdruk laag. Een nieuwe oceaarstoring deed fie luchtdruk in de Golf van Bis caje zelf - verder dalen. Zodo de blijft bij ons de wind zuidelijk waarbij geen grote veranderingen in het temperatuumiveau te ver wachten zijn. Boven Noorc Afika bevond rich een depressie, waarvan het re gengebied zich vrij snel in noor delijke richting uitbreidde Het is n;et uitgesloten, dat deze regen zone vandaag over Frankrijk naar het noorden zal komen. Vannacht zijn er hier perioden met weinig bewolking, waarb.j de temperatuur flink zal dalen stelling van het bedrag der inte- dat beklaagde Indonesië weer rim-regeling ziektekosten rijks- kon binnenkomen met 'n dienst personeel 1956. paspoort, nadat de Indonesische De heer P. J. Gaillard, voorzit ter van de stichting de Ned, Con servatieve Partij, deelt mede, dat de candidaten, die zijn aan gezocht voor de verkiezingen, candidaat zuilen worden gesteld door een bundeling, genaamd „Ned. Oppositie Unie", die dezer dagen is opgericht. De candida ten zijn afkomstig uit kringen van de voormalige K.N.P., de V.V.D., het Jong Conservatief Verbond, de Ned. Middenstands partij, het voormalig KNIL en groepen Indische Nederlanders, Recht en Vrijheid enz. De groe peringen zelf zulen hun zelfstan digheid behouden. In het dagelijks bestuur van de Ned. Oppositie Unie hebben zitting genomen: P. J. Gaillard te Assen, voorzitter; C. H. Frij- ters te De Bilt, secretaris, mej. J. E. A. Wilschut te Assen, pen ningmeester; G. van Dam te Amsterdam, propagandaleider. medegedeeld door het K.N.M.I. te De BUt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Zuidelijke wind. In de loop van de dag van het zuiden uit toenemende bewolking met later enige regen. Matige tot vrij krachtige zuidelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. ZATERDAG 24 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.58 0.33 1.13 1.23 n.m. 12.28 1.03 1.43 1.53 ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1