Uit de Provincie Gemeenteraad Zaamslag. van VOETBAL BILJARTEN. PAARDENSPORT BOKSEN B ichl AXEL SdeSrttanïgli?tf; van'de Relletjes bij „onafhankelijk" rest van Nederland afgesloten worden. De Zeeuws-Vlaming moet op zijn hoede zijn voor de veren. Jammer is het dat geen eenstemmig standpunt werd in genomen inzake de vrije veren. heidsbij eenkomst te Singapore BIERVLIET. OOSTBURG. RETRANCHEMENT. De Duitse, krijgsgevangenen in de Sowj et-Unie Het jongste grensincident tussen India en Pakistan Sowjet-plannen in de Golf van Tonkin 7 tfan de Veiligheidsraad der m om Verenigde Naties over de tpestand in Palestina. eu'SOverzi AGENDA Cultuurfondsen beter Cyprhch-i bisschop gaa' onderhand-It n met Verklaring van Marokkaansecommunisten Vei kooplokaal BRCEK, VERKOOP VAN APPELS UIT GASCELLEN TE KAPELLE. Op de veiling Kapelle-Bieze- Jinpe en omgeving zijn dinsdag do eerste appels van het ras Bramley Seedling uit de gascel- len verkocht. Deze appels zijn sedert September bewaard in luchtdichte cellen met een be paalde samenstelling koolzuur gas en zuurstof. Dit ras leent zich bijzonder goed voor een der gelijke bewaring. De vruchten komen precies eender uit de gas- eeUen als ze er in het najaar in gaan. Voor deze verkoop van Bramley Seedling, een keuken appel, was grote belangstelling. Ei was een aanbod van 15 ton en dit werd vlot afgezet tegen prijzen welke begonnen met f 51,30 per 100 kg en opliepen tot 53,20 {ter 100 kg. Het gehele kwantum werd verkocht voor de Belgische markt. Volgende week hoopt men in Kapelle weer een dergelijk kwantum te veilen. .Jaarvergadering aid. Axel van de V. A. R. A. jnder voorzitterschap van de heer C v. d. Wege kwam de afd. Axel van de V. A. R. A. voor haar jaarvergadering bijeen. Tn zijn openingswoord zeide de voorzitter dat de V. A. R. A. dit ■maal onder droeve omstandighe den 'bijeen kwam. Omstandighe den waarmee toen de agenda voor deze vergadering werd vast gesteld. niet voorzien kon zijn, Hoewel de voorzitter, de heer J. J. Ortelee, reeds ziek was, kon men toch niet vermoeden, dat hij deze vergadering van de V. A. R A. niet meer zou mogen lei den, Spreker schetste het werk van de overledene voor de V. A. R.A. verricht en verzocht de ver gadering enkele ogenblikken hem in eerbiedige stilte te willen herdenken. Hierna werd de agenda vlot af gewerkt. De aftredende bestuurs. loden J. A. Roose, G. M. v. d Berge, C v. d. Wege en A. de Koeijer uit Zaamslag werden her kozen. Daar van de aanwezigen nie mand bereid was het voorzitter schap te aanvaarden zal thans naar een geschikte candidaat worden omgezien om in de vol gende vergadering in deze vaoa- lure te voorzien. Het omroeprapport dat de al- woord, waarin hij o.m. betoogde, te verlenen aan het doen samen stellen van een sociaal-econo misch rapport voor Z.-Vlaanderen in verband met eventuele gevol gen van het Deltaplan, zulks naar aanleiding van een motie van de dat het lang geleden is dat de raad der gemeente Breskens, Vereniging West-Zeeuws-Vlaan deren iets van zich heeft laten horen. Na de bevrijding werd zij opge richt uit de nood van de tijd ge boren. Haar led/en hielpen het distributie-apparaat op gang brengen. Later toen het normale bestuursapparaat deze werkzaam heden overnam, richtte de vereni ging zich op het lenigen van de nood der oorlogsslachtoffers. Nu andermaal Westel. Zeeuws- Vlaanderen gedupeerd dreigt te geraken door de gevolgen der Deltawet, meende de vereniging, aldus de voorzitter, dat deze zaak onder de aandacht van het pu bliek gebracht moet worden. Het Deltaplan is voor de leek moeilijk te beoordelen. Het mate riaal is zeer vérstrekkend en uit gebreid. Het is noodzakelijk, dat de streek Aan de heer Jac. de Smidt werd een perceeltje gemeentegrond in eigendom afgestaan voor de bouw van een garage en voor zover het benzinepompstation van de firma De Winne onbelem merd in bedrijf kan blijven. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de Kon. Ned. Automobiel Club tot toetreding als buitengewoon lid. De raad machtigde B. en W. de met de N.V. Bank van Neder landse Gemeenten gesloten kas geldlening te verlengen. Op een vraag van de heer Kor- nelis deelde de voorzitter mede, dat de Ibrandweergarage inmid dels in gebruik is genomen, evenals de vergaderzaal. Bethesda-avond. In de Ned. HeV. Kerk sprak ds. kenjk, aar ae sireea gjjth0ff up Sirjansland over het in deze een eenstemmig geluid VV9rj< jn de melaatsenkolonie laat horen, anders zou het hun- ^thesda" in Suriname. Tevens nen zijn, dat men over ons, doch werd een kleurenfilm vertoond, zonder ons, gaat regelen. Jammer, dat de belangstelling Zoals het Deltaproject er thans voor deze avond niet groter was. ligt, eindigen alle aansluitende wegen boven de Westerschelde. Westelijk Zeeuws-Vlaanderen De heer Hoolhorst betreurde gerêgëidheden gekomen, waarbij t, dat zo weinig gebruik g l vijftig personen, onder wie twin- wordt van de gelegenheid ee tig politiemannen, verwondingen zicht te krijgen in de technische problemen van het Deltaplan, nu De bijeenkomst, die was belegd beslag gelegd kon worden op r. doQr een comité waarin alle par- J. Stuvels, die deel uitmaakt va en zyn vertegenwoordigd, de Deltacommissie. I vormde het sluitstuk van een De heer Stuvels hield hier a campagne voor onafhankelijk- een causerie over het Deltaplan, 6 D Bij een massabijeenkomst ter ondersteuning van het streven naar de onafhankelijkheid van Singapore, is het zondag tot on welke werd verduidelijkt door het vertonen van films. Men ge noot van de zeer deskundige uit eenzetting, over de verschillende dichtingen, die Rijkswaterstaat de nodige ervaring gaven om dit gigantische project te kunnen verwezenlijken. Ten stelligste werd ontkend, dat het Deltaplan op 1 februari geboren zou zijn. Het plan was er al lang, doch men wachtte, tot de uitvoering een redelijke kans van slagen zou hebben. De heer Stuvels oordeelde het zoetwaterbekken, dat na de af- J.AVV Vllil v «"V v.». 1 eehele goedkeuring kon wegdra-damming gevormd zal worden, i innepbofharo hpfpkpnis VOOl* gen, werd 'hierna grondig bespro ken Uitvoering „Concordia". De harmonie „Concordia" gaf ten bate van het instrumenten- fonds in „Het Centrum" een Tiroler-avond. In de aankondi ging werd vermeld, dat Concor dia's toneelensemble weer eens iets „anders clan anders" zou brengen, en dit bleek inderdaad geen woord te veel gezegd. Het eerste gedeelte van de avond werd .verzorgd door de Harmonie, die onder leiding van hear directeur, de heer Schie man. een viertal marsen ten ge hore bracht, waarvoor het gezel schap een welverdiend applaus in ontvangst mocht nemen. Onder regie van de heer J. A. Tiersen werd daarna opgevoerd het toneelstuk „Liefde is geen speelgoed" van Willem van Box tel. Het toneelstuk had niet het ge bruikelijke „happy-end", hetgeen niet weg nam, dat het door haar liefdesspel in tal van facetten alle aanwezigen te volle bevredig de, hetgeen tot uiting kwam bij het langdurig applaus na elk be drijf. De regisseur en de optredende dames en heren verdienen een pluim voor 't gebodene en „Con cordia" kan op deze avond met grote voldoening terugzien, al was het jammer dat de zaal dit maal minder bezet was als ge bruikelijk bij haar uitvoeringen. Benoemd. De heer W. Dierkx. werkzaam Ter secretarie is benoemd tot com mies ter secretarie te Bleiswijk (Zuid-Holland). Lezing over het Deltaplan. Dinsdagavond organiseerde de vereniging West-Zeeuws-Vlaan- deren in het Ledeltheater een avond met filmvertoning, welke gewijd was aan het Deltaplan. De heer A. Hoolhorst, reetor van het Koningin Wilhelmina Lyceum sprak een openings- van onschatbare betekenis voor de Nederlandse landbouw. De situatie bij de waterkering noemde de heer Stuvels zeer ernstig. Met name de zandstad Hol land wordt bij hoogwaterstanden ernstig bedreigd. Ook Zeeland is zeer kwetsbaar door de grote lengte der zee- werende dijken. Eerst als het Deltaplan en de werken in de Zuiderzee zijn uit gevoerd, eventueel aangevuld met het Wadden-project, zal Ne derland voltooid zijn. De uitvoering van het Delta plan is niet bedoeld om nieuwe lauweren toe te voegen aan de Rijkswaterstaat. Het is na de ramp van 1953 voor Nederland een levensnoodzaak geworden. Het is een nationaal belang, waarvoor detailbelangen (Yer- seke), helaas, moeten wijken. Vervolgens werden aan de hand van een aantal filmstrips, de technische mogelijkheden op duidelijke wijze uiteengezet. Na de pauze werden nog en kele films vertoond. De lezing werd bijgewoond door een groot aantal burge meesters, raadsleden en wethou ders uit Westelijk Zeeuws-Vlaan deren. De voorzitter sloot de zeer in teressante vergadering met een dankwoord aan de spreker. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergaderde onder voorzitterschap van bur gemeester J. A. Leenhouts. De voorzitter gaf nog een over zicht over het afgelopen jaar, waarin hij ook de bevolkingsaf name aanstipte. Hij wees op het isolement waarin de gemeente verkeert in verband met de slech te toestand der wegen. Ook merk te hij op, dat de bevolkingsaf name te wijten is aan het groot aantal slechte woningen. Hij •heid, georganiseerd ter gelegen heid van het bezoek van een Britse parlementaire delegatie onder leiding van de conserva tieve afgevaardigde Geoffrey Lloydd. De Britten, die het begin van de vergadering bijwoonden, verklaarden zeer onder de indruk te zijn van de gevoelens die door de menigte tot uitdrukking wer den gebracht. Kort nadat zij en de autoriteiten van Singapore, onder wie premier David Mar shall, waren vertrokken, begon nen Chinese studenten commu nistische liederen te zingen. Hier op raakten de betogers slaags met de politie. Vijf Chinese demonstranten werden in hechtenis genomen. Marshall gaf later de commu nisten de schuld van het gebeur de en zei, dat er een onderzoek zal worden ingesteld. -.jln de maandag gehouden ver gadering van de gemeenteraad waren alle leden aanwezig, toen de voorzitter, burgemeester Trimpe, door het uitspreken van het gebedsformulier de vergade ring opende. Na vaststelling der notulen werden de ingekomen stukken overeenkomstig het voorstel van burg. en weth. voor kennis geving aangenomen. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de K.N.A.C. om als buitengewoon lid toe te tre den. Gezien het .geringe belang dat de gemeente heeft bij de exploi tatie van de helikopterdienst Brussel Zeeuws Vlaanderen Rotterdam, werd afwijzend be schikt op het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fa brieken om een bijdrage van 3Ms cent per inwoner in de kosten van exploitatie van deze dienst. Gunstig werd beschikt op het verzoek van de heer A. M. L. van Broekhoven te Dirksland om tegen dezelfde voorwaarden de pacht, ten bedrage van 40 per jaar, van het grasgewas van de aan de gemeente toebehorende zeedijk van de Kleine Huissens- polder met de Nol te mogen over nemen van de heer A. de Jpnge. De voorzitter deelde mede, dat alsnog ingekomen was het ver zoek van de heer C. de Ruischer om hem, in verband met het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd, ingaande 6 mei a.s ontslag te verlenen als klokke- nist. Op voorstel van burg. en weth. wordt dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend. De raad ging z.h.s. accoord met de ontwerp-regelingen voor de bezoldiging van gemeente secre tarissen en -ontvangers. B. en VV. delen vervolgens mede: dat van dè Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Goes bericht is ingekomen dat de 'bouw van een nieuwe open bare lagere school niet op het ur, gentieplan 1956 is geplaatst. Burg. en weth. hebben zich in middels tot de Minister van ön. derwijs, Kunsten en Wetenschap pen gewend om alsnog op de ur- gentielijst 1956 geplaatst te wor- den dat op grond van artikel 37 van de Lager Onderwijswet 1920 met ingang van 27 januari 1956 eervol ontslag werd verleend als vast onderwijzeres aan de O. L, school aan mej. C. M. van der Peijl. Met ingang van diezelfde datum werd zij ais tijdelijke leer kracht benoémd. De Westduitse ambassadeur in de Sowj et-Unie, dr. Wilhelm Haas, heeft dinsdag de Russische egering een lijst overhandigd met namen van ongeveer duizend Duitse krijgsgevangenen, van wie wordt aangenomen dat zij zich nog in de Sowjet-Unie bevinden. In september van het vorige jear bij het bezoek van bonds kanselier Adenauer aan Moskou, beloofden de Russen elke lijst van Duitsers te zullen bestude ren, die zich nog in de Sowjet- Unie zouden bevinden na de re patriëring van de bijna 10.000 ge vangenen, waarover men het toen eens was geworden. Van de Duitsers die op de nieu we lijst voorkomen, zijn in de laatste jaren brieven uit Rusland ontvangen. Naar de „Press Trust of India" meldt duurde in de loop van woensdag het gevecht tussen Pakistaanse en Indische strijd krachten, waarvan vroeg in de ochtend melding was gemaakt, voort. Volgens genoemd persbureau wordt in het gebied van Amrit- sar (Punjab) ever een front van 16 km gevochten, nadat Pakis taanse politiemannen bij Naus- hehra Dhall op Indisch gebied sprak de hoop uit, dat de hogere ZOuden zijn doorgedrongen en instanties bij het verdelen van het bouwvolume ook rekening zullen houden met de noodzaak tot vervanging van de slechte woningen, temeer, daar deze ge bouwen, in tegenstelling tot de noodwoningen, nog nimmer een rol hebben gespeeld bij de verde ling van het bouwvolume, het geen zijns inziens moreel en eco nomisch niet verantwoord is. Besloten werd de subsidie aan het Economisch Technologisch Instituut met ingang van 1 janu ari 1956 te verhogen van 5 tot V De Palestijnse kwestie VER. STATEN VRAGEN OM BIJEENKOMST VAN VEILIGHEIDSRAAD De Verenigde Staten heb ben dinsdagavond verzocht cent" per inwoner "per jaar, Om een „zo spoedig moge-1 Op het verzoek van de Com- Rik" te houden biieonk-nmst missie voor de Hygiëne van het Hjk te nouaen bijeenkomst Kind om sulbsidie ten behoeve van de consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters werd gunstig beschikt. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeenkomst met het water schap „Het Vrije van Sluis", be treffende overdracht aan de ge meente van de onderhoudsplicht van een gedeelte der Nieuwstraat en van een gedeelte der Noord straat, alsmede tot overdracht van de eigendom van bedoelde met automatische wapens het vuur hadden geopend op een In dische patrouille. In Amritsar (India) is men van mening, aldus de P.T.I., dat de Pakistani's bezit willen nemen van een strook grond, die bij de verdeling in 1947 aan India was toegewezen. Dit is het vijfde Pa- kistaans-Indische grensincident in twaalf dagen. Het verzoek werd gedaan in een brief aan de voorzitter van de raad, de Engelsman sir Pier- eon Dixon. In de brief gaven de Verenig de Staten verder uiting aan hun bezorgdheid met betrek king tot de recente ontwikkelin gen in en rondom Palestina „die mogelijk het handhaven Volgens 'n pro-nationalistisch- Chinees blad zouden hoge Russi sche marine officieren na een bezoek aan de Golf van Tonkin verklaard hebben dat deze Golf in een geweldig meer veranderd kan worden, dat onder volledige Russische controle zou komen te staan. Het blad vermeld tevens dat reeds besloten zou zijn drie grote bases te bouwen die voor de Russische vloot in het Verre Oosten van groot belang zouden zijn. De Golf van Tonkin is gelegen tussen communistisch China en Noord-Vietnam. De drie bases Het bestuur van de Zaamslag polder heeft, gevraagd maatrege len te willen treffen in verband met de bij Othene langs de nieuw aangelegde teerweg staande bomen. Burg. en weth. vragen machtiging met deze bomen naar oevind van zaken te mogen han delen. De heer De Feijter zou dc bo men maar geheel willen uitdoen. De heer Van Hoeve gaf er de voorkeur aan eerst üe bomen vóór de woningen te Othene te rooien. De heer De Visser merkte op, dat, wanneer de voeten van de bomen worden verwijderd, dit een verzwakking van de dijk zal medebrengen. De door B. en W. gevraagde machtiging werd z.h.s. verleend. Naar aanleiding van een vraag in de vorige raadsvergadering hebben burg. en weth. nagegaan of het mogelijk is voor de 3e klasse van de begraafplaats ge tegenheid te geven tot het reser veren van grafruimte. De totale ruimte op de 3e klas se is voor 1075 graven; reeds is beschikt over ruimte voor 242 graven; restant per 1 jan. 1956 is een ruimte voor 833 graven. Het gemiddeld aantal begra vingen op de 3e klasse is: 24; zo dat er naar de huidige toestand ruimte is voor 35 jaren. Wanneer gerekend wordt op reservering per jaar van ruimte voor 12 graven, voor gemiddeld 10 jaar, betekent dit ruimte voor 120 graven. Alsdan zou er dus ruimte zijn voor (833 120)24 is ongeveer 30 jaar. Burg. en weth. stellen voor op verzoek van belanghebbende ge legenheid te geven tot het reser veren van een grafruimte voor de langstlevende van een echt paar. Het betreft hier dus geen eigen graven. De voorzitter merkte op, dat een en ander bezien moet worden als een gunst, dus niet als een recht. De heer Faas informeerde of het voorstel in overeenstemming is met het advies van de gemeen te-opzichter. De voorzitter antwoordde be vestigend. De heer 'De Visser was van me ning, dat het tot moeilijkheden aanleiding kan geven, b.v. indien van een echtpaar een hunner op jonge leeftijd overlijdt, terwijl de achterblijvende juist een hoge ouderdom zou bereiken. Diezelf de bezwaren gelden ook, wan neer na het overlijden van een der echtelieden de achterblijven de naar het buitenland zou ver trekken. Goed beschouwd is het een wens, die practisch niet te vervullen is. De voorzitter kan de genoem voorstel van B. en W. aangeno men met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heren: Van Hoeve, De Jonge, Florussen, Ser- rarens, De 1 eijter, De Koeijer, Koster en Van Cadsand; tegen de heren De Visser, De Kraker en l aas. Tot gemeentelijke lijkschou wers werden benoemd de beide gemeente-geneesheren Elenbaas en Dorrestein. Vastgesteld werden de voor schotten op de gemeentelijke ver goeding 1956 zijnde voor de ver eniging tot bevordering van Geref. lager schoolonderwijs, school Riemensstraat ,i573,16, school Reuzenhoe.t ƒ2679,72 en school Othene 983,40. Voor de vereniging voor C'nr. Volksonderwijs, school Polder straat 6773,28. Onbewoonbaar werden ver klaard de woningen Koepoort straat 11 en Achterstraat 18. Het tarief van de rioolbelasting zoals dit was vastgesteld bij raadsbesluit van 24 oktober 1955, werd overeenkomstig een schrij ven van Ged. Staten in dien zin gewijzigd dat de jaarlijkse op brengst 4150 zal bedragen. De heer Florussen merkte op, dat het tarief destijds door cie raad was vastgesteld en nu viel het hem tegen dat Ged. Staten een verhoogd tarief voorschrij ven. De heer De Visser was het met de heer Florussen eens. B. en W. hebben destijds het tarief ontwor pen overeenkomstig de raming der kosten, waarmede de raad ac coord ging. Principieel vond spr. de heffing voor bedrijven te hoog, doch hij zal zich neerleg gen bij het voorstel van B. en V. De voorzitter lichtte het voor stel van B en W. nader toe. In verband met de aangevraagde verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds konden Ged. Staten zich niet verenigen met he door de raad vastgesielde ta rief Het thans yoorgestelde ta rief'is zodanig ohtworpen, dat de totale opbrengst 4150 zal bedra gen, hetgeen neer zal komen op gemiddeld 10 per woning. Z.h.s. werd hierna het gewijzig de tarief aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging regeling bezoldiging ambtenaren ter secretarie ter te gemoetkoming aan de bezwaren van de minister van Binnenland se Zaken tegen het desbetreffend raadsbesluit van 30 juni 1955, waarbij deze jaarwedden werden geregeld, werd z.h.s. aangeno- men. Ingevolge een verzoek van de heer Jac. van Alten werd ter te gemoetkoming in de kosten van vervoer van een leerling der lage re scnool in de Polderstraat, in gevolge art. 13 der lager onder wijswet een bijdrage van 40 per jaar toegekend. OM IIET KAMPIOENSCHAP VAN TERNEUZEN. De Graeve veroveirt de titel. Nog nimmer hebben de biljart liefhebbers zoveel spanning be leefd bij de strijd om de kam pioenstitel als gisteravond toen Van Damme zijn titel in de eind strijd moest verdedigen tegen de nieuwe ster De Graeve, die als outsider de strijd om de titel 1956 begon. Voor deze artiesten de beslis sende kamp aanvingen werd eerst nog gespeeld de resteren de partij De FeijterVerstraeten, die na 33 beurten de punten deel den. Toen kwam de spanning, want de titelhouder 1955 moest de nu komende partij winnen wilde hij het nog tot een beslissingswed strijd brengen. Van Damme zette direct enige series op en na 3 beurten had hij met 59 caramboles een voor sprong van 37 car. op De Graeve. Daarna liep De Graeve in en na de 10e beurt was de stand 90 83, waarna De Graeve de leiding nam, tot in de 15e beurt Van Damme weer hoger noteerde. Hij bleef de leiding behouden, op de voet gevolgd door De Graeve en toen in de 20e beurt Van Dam me de 150 caramboles vol maak te, had De Graeve slechts een achterstand van 2 caramboles. Direct daarop werd aangevan gen met de beslissingswedstrijd. Nu was het de beurt van De Graeve, die recht op het doel scheen af te stevenen, want toen na 10 beurten De Graeve 102 no teerde, kon Van Damme er slechts 32 tegenover plaatsen. Doch de strijd flikkerde plots op toen Van Damme met enige series, waaronder een van 41 De Graeve zodanig benaderde, dat met slechts 4 caramboles verschil in d.e stand 149145 de eind stoot voor het grijpen hadden. Dé" Graeve ging dan ook in de volgende beurt door de finish. Onder grote spanning kwam nu de laatste kans voor Van Dam me en het werd 146, 147, 148, 149 waarop de ballen zodanig kwa men te liggen, dat een voor de titelhouder vrij gemakkelijke trekstoot ook de 150 zou moeten hebben opgeleverd. De spanning was voor Van Damme blijkbaar te groot, want rakelings rolde de bal achterom de te caramboleren bal. Gestrand op 149 De titelhouder geslagen door de Sluiskilse outsider, die geen out sider bleek te zijn Een welverdiend applaus be loonde overwinnaar enover wonnene. NEDERLAND B— DUITSLAND B l—O De voetbalwedstrijd, te En schedé gespeeld tussen de B-elf tallen van Nederland en Duits land, is met 10 door het Neder landse B-elftal gewonnen. BSj de rust was de stand 00. RENPAARDEN NAMEN „WRAAK" Op een wedkantoor te Dax in Frankrijk had zondag iemand 200 francs (ongeveer twee gul den) gewaagd in een z.g. drievou dige combinatie ter gelegenheid van een paardenrace te Auteuil bij Parijs. De drie paarden kwa men precies in de door de wed der aangegeven volgorde binnen en dit leverde de man ƒ14.610 als prijs op. 'Toen de gelukkige wedder, een fabrikant van byouterïeën uit Biarritz, zijn winst kwam ha len, vertelde hij, dat hij het num mer had gebruikt van zijn awtio waar hij altijd verschrikkers veel pech mee had. Hij vond, diat de renpaarden nu eens goed wraak hadden genomen op de mechanische paardekrachten. Toch koopt hij misschien een nieuwe auto... TOESTAND VAN ESSAKOW NOG KRITIEK. De toestand van de Zuidafri- kaanse vedergewicht Hubert Bs- sakow, die maandag na een k. c,- nederlaag bewusteloos naar een ziekenhuis is vervoerd, is nog steeds kritiek. Hij is nog steeds niet bij kennis en na een opera tie, die 2% uur in beslag nan, constateerden de doktoren een ernstige kwetsure van de herse nen. Later werd gemeld dat Essa- kow, die nog steeds niet bij ken nis was gekomen, in een ijzeren long is geplaatst. Alhoewel zijn toestand „aseer kritiek" is hebben de dokters toch niet alle hoop op zijn her stel opgegeven. Overeenkomstig het voorstel van B. VV. werd, in verband met enige noodzakelijk geachte wijzi gingen in de bij K. B. van 7 okto- oer 1939 goedgekeurde verorde ning op de keur.ng van waren, de gewijzigde verordening z.h.s. goedgekeurd. (Slot volgt.) DONDERDAG 22 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Filmvoorstelling tb.v. reis ouden van dagen. SLUISKIL: Café Beaart, 2 u.: Openbare verkoping van meu bilaire goederen en een wooa- en winkelhuis. OOSTBURG: Achterzaal café ,,De vier Emmers", Modeshow. Het waren gisteren de Indone sische waarden waarover ter beurze het meest werd gespro ken. De laatste dagen zijn cul tuurfondsen reeds algemeen be ter gestemd geweess en nu in Djakarta het kabinet is tot stand gekomen meent men in de sa menstelling daarvan enig ver trouwen te mogen hebben. Deze I rr.en.rig kon rnen althans gisteren aan het Damrak beluisteren. In j hoeverre de veronderstelling juist is dient te worden afge wacht maar voorshands gaf de ontwikkeling de beurs aanie.ding iets minder somber ten aanzien van Indonesische fondsen te zijn. Dientengevolge wanen zij vanaf de opening van de markt hoger genoteerd en wisten zij de koers Griekse Reger nn Bisschop Photios van Paphos, de tweede in rang na aartsbis schop Makarios in de Grieks- orthodoxe kerkelijke hiërarchie op Cyprus, is dinsdag uit Cairo in Athene aangekomen. Hij zei besprekingen te zullen voeren met de Griekse regering over j winst tot het einde toe te behou- De bisschop verklaarde den. Zo waren Amsterdam Rub- Cyprus. in Egypte te zijn geweest met een „vertrouwelijke opdracht" en aan arrestatie te zijn ontkomen. Het belangrijkste doel van de Cyprioten en Grieken was thans „de terugkeer van aartsbisschop Makarios en het voeren van on derhandelingen over- zelfbeschik king voor de Cyprioten". De bis schop was van oordeel, dat nie mand aartsbisschop Makarios zou kunnen vervangen, hetzij als geestelijke of als leider van de Cyprioten. ber drie punten, Verenigde Deli zelfs vier punten beter gestemd. HVA deed het met 2 punten wat kal'mer aan. De markt had overigens een goed prijshoudend maar kalm verloop. Koninklijke die gister morgen op 706 waren beland, ble ven gistermiddag iets daaronder maar toch ruimschoots hoven de 700. Philips liep drie punten uit, wellicht reeds op verwachtingen van het jaarverslag dat na Pasen het Sowjetrussische mag Volgens persbureau Tass heeft de pa- G.a. triach van Moskou, in antwoord steun. Hetzelfde was het geval worden Unilever tegemoet gezien ondervond c-nige op een telegram van aartsbis schop Spiridon van de Grieks- orthodoxe kerk, met het verzoek aan de Russische orthodoxe kerk, al haar invloed aan te wenden om het recht op Cyprus te her stellen, geantwoord, dat de Rus sische kerk met de kerk van Cy prus meelijdt en bidt om uit komst „in verband met de be droevende gebeurtenissen, die zijn voorgevallen." Heden overleed in de hope des eeuwigen levens, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- Groot- en Overgrootmoeder, CATLINA DE FEIJTER, Weduwe van Jac. Dekker F&, op de leeftijd van rnlm 87 jaar. Ps. 71. Vogelwaarde: N. KOSTER—DEKKER J. KOSTER. Axel: W. KOSTER J. M. KOSTER—, DEKKER en Kinderen. Vogelwaarde, 20 maart 1356. Catharinapolder. De begrafenis zal plaats hebben op vrijdag 23 maart 1956, des namid dags 3 uur te Axel. Enige en algemene kennisgeving. weggedeelten tegen een symbo van de internationale vrede en lisch bedrag van 1. veiligheid in gevaar zouden Op voorstel van B. en W. werd zouden aangelegd worden bij kunnen brengen". I besloten in principe medewerking Haiphong, Lung-Men en Yulin. Het politieke bureau van de Marokkaanse communistische partij heeft dinsdag een verkla ring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat, nu de onafhanke lijkheid van Frans Marokko is geproclameerd, „de strijders in het Rifgebied en elders de strijd moeten staken". De partij eiste beëindiging van de „bezetting voor de scheepvaartwaarden waar ditmaal vooral KPM belang stelling genoot. D.verse minder courante scheepvaartfondsen wa ren eveneens gevraagd. Nie velt werd vernomen op circa 595. Er was enige belangstelling voor de gisteren geïntroduceerde certificaten vertegenwoordigende fracties in drie Duitse fondsen. Guldensleningen waren onveran derd. Aandelen Nederlandsche Scheepsbouw werden hoger ge waardeerd op de stijging van het dividend. In de claimhandel zat weinig tekening. Prolongatie 3 procent. NABEURSKOERSEN Kon. Olie: 701—695 slot 695 Philips: 348->2346% slot 346% Nw Philips: door Franco en de zijnen" van de mogelijkheden niet zo zwaar Spaans-Marokko, het voegen van in zien, het betreft alleen de gra- Tanger bij Marokko en de ont- ven der 2e en 3e klasse. ruiming van de Amerikaanse mi- De heer De Visser Jiandhaafde ntaire bases in Marokko, zijp mening, dat het voorstel Tenslotte betuigen de commu- geen aanbeveling verdient. nisten de sultan en de regering In sfemming gebracht werd het hun steun. 343—342 Unilever: 368 Int. conc. Industrie Scheepvaat Banken Ind. fondsen Algemeen (702%) (349%) (344%) (370%) BEURSINDICES. 19/3 20/3 21/3 290.10 289.93 290.26 166.96 167.83 168.71 166.17 166.91 167.47 154.70 153.89 153.40 140.43 142.78 146.33 220.34 220.77 221.bl Heden behaagdd het de Heere tot onze droef heid tot Zich te nemen mijn innig geliefde Man en onze geliefde Broer, Zwager en Oom, BARTEL NICOLAAS VAN DIJKE, in de ouderdom van 74 jaar. Dat zijn heengaan vrede was lenigt onze smart Mede namens de Familie, S. VAN DIJKE— LEUNÏS. Terneuzen, 21 maart '56. Grenulaan 14A. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 24 maart, des namiddags 2 uur. Heden overleed plotse ling tot mijn diepe droef heid mijn geliefde Broer CORNELIS PIETER BUIJTLER, in de ouderdom van 57 jaar. S. BUIJTLER. Terneuzen, 21 maart '56 Axelsestraat 51 WEGENS STERFGEVAL zal a.s. ZATERDAG het GESLOTEN zijn. Axelsestraat 51, Ter neuzen

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3