Binnenlands nieuws SPORTNIEUWS Hulst. BEURSOVERZICHT Eric de Noorman - De Romeinse Helm I Gemeenteraad van LOOP DER BEVOLKING VOETBAL,. BURGERLIJKE STAF® BILJARTEN. MARKTBERICHT LN TWEE „KOOPLIEDEN" AANGEHOUDEN. De Russische proeven met raketten BEN GOERION VOORZIET EEN EGYPTISCHE AANVAL HET MANIFEST DER ZEVEN Zuid-Korea wil wapenstil- standsovereenkomst beëindigen Idonesische Procureur-Generaal over zaak Jungschlaeger Koninklijke op 700 ?jsè 2o-ï8 ■Cr VROUW VERDRONKEN. Zondagochtend omstreeks half vier zijn een opvarende van het Nederlandse kustvaartuig „Lis" die zich aan boord van zijn in de Maashaven te Rotterdam liggen de schip wilde begeven, en de 39-jarige mej. J. Goud uit de Quintstraat. die hem vergezelde, beiden in het water gevallen. Een in de buurt liggende schip per slaagde er in eerst de man uit het water te halen en latei- de vrouw, maar deze bleek bij aankomst in het Zuiderzieken huis te zijn overleden. De zee man, die ook veel water had bin nengekregen, heeft men daar in in observatie gehouden. HEIDEBRAND OP DE HOGE VELUWE. Maandagmiddag omstreeks half vier is op de Hoge Veluwe, nabij de hertenweide bij Oud-Reemst, een heidebrand uitgebroken. Het vuur wordt bestreden door de brandweer van Oosterbeek, Ede en Arnhem en bosbrandweren uit omliggende plaatsen. Volgens de berichten van om streeks half zes maandagavond hoopte men het vuur spoedig meester te zijn. Een uur later is ook brand uit gebroken op de heide bij het zweefvliegcentrum. Daar bestrij den de brandweren van Arnhem en Velp het vuur. POOLS SCHIP LIJDT SCHIPBREUK. Het Poolse schip „Hugo Kolla- taj" heeft gemeld, dat het 75 mijl ten N.W. van La Coruna (Spanje) alle opvarenden van he Poolse schip „Stalowa Wola" aan boord heeft genomen. Dit sohip seinde zondagavond, dat de bemanning van boord ging. Het maakte zware slagzij. De hulp van een aantal schepen van an dere nationaliteit werd afge wezen, toen het Poolse schip aan het reddingswerk begon. De „Hugo Kollataj" seinde maan dag vroeg, dat het bij het wrak van de „Stalowa Wola" bleef. Volgens een nader bericht is de 3.133 ton metende „Stalowa Wola" gezonken. WINKELDIEVEGGE TE ROTTERDAM AANGEHOUDEN In een magazijn in de binnen stad te Rotterdam werd, ver dacht van diefstal, zaterdagmid dag de 58-jarige mej. M. M. K. aangehouden. In haar woning werd een onderzoek ingesteld en daar trof men aan: aanstekers, sigarettenkokers, halssnoeren, Isallpoints, handschoenen, een vul penset, een koffiepot, nagel garnituren, portefeuilles en por- temonnaies en een dameshor loge. De vrouw bekende de goe deren in verschillende magazij nen in het centrum van de stad te hebben gestolen. Zij werd in bewaring gesteld. WINKELIER-OPLICHTER GESNAPT. Een winkelier uit Harlingen had een nieuw, doch strafbaar systeem uitgevonden om zich te bevoorraden. Wanneer hij van een vertegenwoordiger iets had gekocht, nodigde hij deze uit even binnen te komen. In die tijd zou zijn 17-jarige bediende wel even de lege dozen, kisten of kratten in de voor de deur staan de wagen van de handelaar zet ten. De goed gedresseerde jon geling bracht dan de lege em ballage in de wagen en nam ge vulde mee terug naar de winkel. Veel kruidenierswaren, chocola terieën enz. verwisselden op deze manier van eigenaar, totdat een elerenhandelaar argwaan kreeg en de politie waarschuwde. Het tweetal werd aan de tand gevoeld en viel door de mand. De winkelier, die door zijn „voor delige" zaken er een auto op na kon houden, zit thans achter slot en grendel. De hulp, die het met een bromfiets wat bescheidener moest doen, is na verhoor weer vrijgelaten. HET AFSCHIETEN VAN HOUTDUIVEN. Het bestuur van het Land bouwschap heeft het vorige jaar vier prijzen beschikbaar gesteld voor die jagers, die de meeste houtduiven zouden afschieten. De resultaten van deze wedstrijd zijn thans bekend. De prijs van 1000 is gewon nen door de heer W. M. Brink man te Brummen met 2066 af geschoten duiven. De prijs van 500 is toegekend aan de heer J. de Kruyff te Voorst met 1719 af geschoten duiven. De prijs van 250 is behaald door de heer H. A. v. d. Hoogen te Boxmeer met 1077 afgeschoten duiven. De prijs van 100 behaalde de heer H. G. R. v. d. Ouden Rijn te Utrecht met 1012 afgeschoten duiven. In totaal zijn tussen 21 maart en eind oktober van het vorig jaar 148.038 duiven afgeschoten. In het jaar 1954 was het totaal 140.102 duiven. Op grond van onderzoekingen en ervaringen schat men de land- bouwschade per houtduif op ƒ5 tot ƒ6. Per jaar betekent dit voor de landbouw een schade van meer dan een miljoen. Door het afschieten van bijna 150.000 duiven wordt deze schade aan zienlijk beperkt. Er zijn dan ook weinig klachten meer gehoord. Door liet toekennen van een pre mie van ƒ0,75 per duif en door het uitschrijven van deze wed strijd is het schieten van duiven sterk bevorderd. Het gebruik van f f voor het uitroeien van de duiven komt nu niet meer voor. SCHAATSENRIJDEN. 185 km per uur op de schaats Tijdens de strenge winters van de laatste jaren hebben in ons land vele schaatsenrijders, o.a. in Noord-Holland, getracht hun snelheid te verhogen door mid del van een klein zeil, dat zij met behulp van een stok tegen de rug hielden. Menigeen heeft daarbij de sensatie beleefd, een snelheid van omstreeks 90 km per uur te bereiken. Ook in Hon garije blijkt men dit zeilen-op de schaats te beoefenen en wel op het Balaton-meer, dat een opper vlakte heeft van 600 vierkante kilometer. Iedere zondag wor den er wedstrijden gehouden. Tot nu toe staat het snelheids record op185 km per uur. PLOTSELINGE STERFTE ONDER SPREEUWEN IN AMSTERDAM. Zondagochtend heeft een po- litie-agent in het water van de Buitensingelgracht en de Lijn- baansgracht in Amsterdam hon derden dode spreeuwen aange troffen. De politie vermoedt dat deze vogels of tengevolge van vergif tiging of door een vogelziekte zijn omgekomen. Hoewel ook onder de bomen aan de Stadhou derskade bij het Rijksmuseum enige spreeuwen zaten die slecht konden vliegen, werden aan de overzijde van het water nog dui zenden vogels waargenomen die kennelijk nergens hinder van hadden. De Sophia-vereniging tot be scherming van dieren heeft enige" kadavers uit het water opge haald om in het laboratorium de doodsoorzaak te laten vaststel len. Voorshands neemt men aan, dat een vogelziekte de oorzaak van deze sterfgevallen is. Het is echter niet uitgesloten, dat een of andere wreedaard de vogels vergif heeft toegediend. Enige tijd geleden is het echter ook voorgekomen, dat een aantal duiven in Amsterdam tengevolge van een ziekte zijn gestorven. Over enige dagen hoopt men het resultaat van het onderzoek te kunnen meedelen. OPPERMAN LAG MET KORF OP HET HOOFD IN WATER. Toen zondag de 38-jarige PTT- employé J. Hofman de Loosduin- sebrug te Den Haag passeerde, vertelde een meisje hem, dat zij 'n man in 'n sloot had zien vallen, die uitkwam op de Noord-West buitensingel te 's-Gravenhage. Hofman begaf zich naar de aan gegeven plaats en toen zij niets zag, begaf hij zich gekleed te water. Na enig zoeken ontdekte hij in het drabbige water een man, die een rieten korf op zijn hoofd had. Hij bracht de dren keling naar de kant, waar om standers hen op het droge trok ken. Het bleek te zijn de 49-jarige opperman J. S., die onder drank invloed te water was geraakt. S. had nog een hoofdwonde beko men en is aan het bureau Van der Vennestraat nabehandeld. AFGELOPEN WEEKEINDE WAS DIEVENGILDE AKTIEF IN DEN HAAG. Het afgelopen weekeinde is het dievengilde in Den Haag aktief geweest. In twee bouwketen aan de Meppelerweg werd ingebro ken. Uit de eerste keet verdwe nen gereedschappen en een lampornament. Uit de tweetje keet stal men 184 verchroomde koperen wastafelkranen, 116 stopkraantjes, 8 koperen bad- pluggen en 42 muurplaten voor een gezamenlijke waarde van ƒ2000. Voorts werd ingebroken in een kantoor aan de Mauritskade, waar in de nacht van 2 op 3 jan. ook al ongenode gasten waren geweest, die toen de brandkast hadden opengebroken. Met het oog daarop was de brandkast van een nieuw slot voorzien. Thans behoefden de inbrekers dé brand kast niet meer open te breken, omdat zij de sleutel van dit nieuw aangebrachte slot in een schrijfbureau vonden. Uit de brandkast verdween thans een bedrag van 1700 alsmede drie sloffen sigaretten. Een caféhouder aan de Zee- sluisweg miste na een inbraak in zijn zaak een bedrag van 70. ZOETE IN DEN VE»< 1 Bt) SCH. De burgemeester van 's-Herto- genbosch mr. H. J. M. Loeff, heeft zondag in aanwezigheid van vele genodigden, onder wie zoete lieve Gerritje en „den eer sten boer den besten", officieel de nationale slagersvaktentoon- stelling geopend, die wordt ge houden, in de eerste hal van het gemeentelijk veemarktbedrijf bij gelegenheid van het 25-jarig be staan van deze hallen. Aan deze tentoonstelling is een vakwedstrijd voorafgegaan en enige honderden specimina van slagersvakbekwaamheid zijn in twee grote stands geëxposeerd. „Den eersten boer den besten", die in de dagen van Oteldonk de functie vervult van minister van staat, hield een geestig toe spraakje in het Meierijsch dia lect, waarna hij samen met het zoetelief de genodigden onthaal de op de Bossche koek uit de grote klepkorf, waarmee het paar ter markt was getogen. De tentoonstelling wordt ge houden tot en met 21 maart, aan sluitend op de paasveetentoon- stelling en de slachtveemarkt. ZEVENJARIGE REDSTERS ONDERSCHEIDEN. Op het gemeentehuis te Arcen heeft burgemeester Gubbels na mens het Carnegie Heldenfonds een polshorloge met inscriptie „uitgereikt voor moedig gedrag" overhandigd aan het 7-jarig dochtertje van de familie Hen driks. Het meisje redde vorig jaar haar 4-jarig broertje van een wisse dood, toen het knaapje in de rivier gevallen was. De jongen werd eerst door de stroom meegesleurd maar daar na tegengehouden door een tak van een over het water hangen de struik. Het meisje heeft vast- vasthoudend aan de struik tot over het middel in het water be geven om bij haar broertje te komen, dat zij op de vaste wal heeft weten te brengen. Zaterdagmorgen zag personeel van een opslagplaats voor oud ijzer aan de Koninginnegracht in Den Haag, dat daar twee perso nen rondscharrelden, die niets op de opslagplaats te maken hadden. Toen deze mannen zich ontdekt zagen, namen zij de vlucht, maar iemand van het personeel zette hen na onder het roepen van „houdt de dief". Een in de Balistraat lopende recher cheur hield de mannen aan, die bleken te zijn de 27-jarige P. C. de J. en de 20-jarige F. W, G., die als beroep koopman opgaven. Bij het verhoor bekenden zij anderhalve week geleden een grote koffieketel uit „het wach tje" te hebben gestolen, waar zij oude kranten mochten komen weghalen. Enige tijd geleden had den zij onder Voorschoten met hun bakfiets een aanrijding met een auto. De eigenaar van de wagen gaf hun toen toestem ming om wat oud ijzer bij hem te komen weghalen ter compen satie van de schade aan de bak fiets. Behalve dat oude ijzer na men zij ook een gamelle mee. Bij zijn aanhouding was de J. in het bezit van een crème kleu rig damesvest, waarvan de politie vermoedt dat het niet op legale wijze in zijn bezit is gekomen, hoewel er nog geen aangifte van diefstal van dit kledingstuk is gedaan. De aangehoudenen zijn bekenden van de politie. MOMENTO MORI Zes Amsterdamse jongens zijn, na een ruit te hebben ingesla gen, binnengedrogen in het Kon. Instituut voor de Tropen. Zij hebben het instituut weer ver- j laten met... zes doodshoofden... en twee siermandjes. Onder voorzitterschap van bur gemeester A. L. S. Lockefeer kwam de raad vrijdagavond bij een ter benandeling van een zeer lijvige agenda. Een voorstel tot vaststelling en wijziging van een verordening der vrijwillige brandweer werd goedgekeurd. Zonder op- of aan, merkingen werden de voorwaar Bij de ingekomen stukken wa ren enkele besluiten, die door G. S. waren goedgekeurd. Een schrijven van de D. A. C. W. be treffende 't uitbaggeren der bin nenvest hield in dat een subsidie was verleend van 95 van de werkelijke kosten met een maxi mum van 229,229,Door G. S. kas ook goed gunstig beschikt op den aanvaard, die gesteld waren de aanvraag van de voetbalclub i.v.m. de restauratie van de toren l voor 't plaatsen van verlichting, der basiliek. Op een schrijven van de Kamer Het Matthaus-Passion-comité van Koophandel en Fabrieken te kreeg een subsidie van 500,Terneuzen met verzoek om een terwijl geen vermakelijkheidsbe- bijdrage voor de helikopterdienst lasting behoeft te worden betaald Axel—Rotterdam werd gunstig Door het bedanken van de heer beschikt. De heer Warnier bracht Warnier als wethouder waren er naar Voren dat men dit niet moet diverse functies vacant gewor- zien als een plaatselijk belang den. Tot vertegenwoordiger van doch als een streekbeiang. Door de gemeente Hulst bij de N.V. B, en W. was hiervoor een be. Waterleiding Mij Zeeuws-Vlaan- drag van 3y2 cent per inwoner deren, bij het beheer van het vastgesteld. Dit werd zonder wegschap Hulst-Graauw en bij de hoofdelijke stemming aanvaard. Centrale Dienst werd gekozen Bij de rondvraag bracht de heer wethouder J. Martens. Tevens Willemstein naar voren dat er intoekomst" wapens voor de verde werd wethouder De Meurichy Nieuw Hulst sleutels van de hui- diging krijgt, werd benoemd als afgevaardigde zen zijn die op de diverse deuren van aldaar staande woningen pas sen. Hij zegt dat dit niet mag. Volgens het Duitse blad „Welt am Sonntag" hebben de Russen het proefstation voor Duitse ra ketten uit de tweede wereldoor log op het eiland Peenemünde bijna geheel hersteld en onlangs een nieuwe reeks proeven op het eiland voltooid. Zij zouden daar. bij „met grote nauwkeurigheid" een raket afgevuurd hebben naar een 300 km verwijderd doel. De Israëlische premier, Ben Goerion, heeft zondag op een congres van het 500.000 leden tel lende vakverbond verklaard, dat Egypte zeker in de komende paar maanden Israël zal aanvallen, als dit land niet „in de onmiddellijke bij de Stichting Zeeuwse muziek school en in het bestuur der Tech- nische School St. Bernhard. Tot voorzitter van de commis sie van advies inzake de woon- ruimtewet 1947 werd gekozen de heer A. Blommaert. Verder wer- den tot leden van deze commissie gekozen, de heren Roelands, Th. Winnetoust, J. van Driessche, E. Borm, plaatsvervanger P. Brand, Besloten werd tot aankoop over te gaan van het pand Molenstraat 6 voor de som v..n 3500,—. De grondprijs aan de Frederik Hen driklaan werd vastgesteld op 8,70 voor de eerste 20 m en 3,— voor de verdere diepte die nodig is voor het bouwen. Er werden voorzieningen goedge keurd ten aanzien van het leg gen van riolering in de Linieweg. Ook werd besloten tot het over. nemen der plantengroei aan de Liniedijk. Het verplaatsingskosten besluit bracht discussies met zich mede. De heer Warnier bracht naar vo ren dat andere gemeenten wel verplaatsingskosten toekennen, terwijl B. en W. hierover afwij. zend hadden geadviseerd. Ten slotte werd er gestemd, of er al of niet verplaatsingskosten zullen worden verstrekt. De raad stemde tegen het voorstel van B. en vV.. en aanvaardde het ver- plaatsingskostenbesluit met 7 te gen 3 stemmen. Tegen stemden beide wethouders en de heer Van Arenthals. Aan de R. K. Huishoudschool St. Martha werd toestemming ge geven om het onderwijs uit te breiden met het vak Natuur- en scheikunde. Aan het Ned. Rode Kruis werd eên garantie sulosidie verleend van 100,—. Een voorstel tot wijziging dei- gemeentebegroting vond geen te genkanting. Evenmin de herbe strating van de Van der Maelsste- deweg. Aan de Nationale Reserve werd het lokaal der O. L. school be schikbaar gesteld voor het hou den van instructie-avonden. De nieuwe straat waarin het gebouw van de Z. T. C, zal wor. den gebouwd heeft nog geen naam. Door de raad werd beslo ten deze straat Gildenstraat te noemen. Ook de technische school zal te zijner tijd in deze straat verrijzen. De premier, die tevens minis ter van Defensie is, zei, dat het wapencontract dat Egypte met De voorzitter zegt hiernaar een Tsjecho-Slawakije heeft gesloten, 'n oorlog naderbij heeft gebracht. onderzoek te zullen instellen. De heer Van Arenthals zag nog gaarne dat de herijking van de maten en gewichten beter werd bekend gemaakt. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering, De vijftigduizendste adhesiebe tuiging aan het „manifest der zeven" ten behoeve van Leon Jungschlager is thans binnenge komen. Zij is volgens 'n medede ling van de organisatoren der ac tie ontvangen van een Nederland se dame uit Zwitserland. Daarna heeft nog een tiental doktoren uit Aruba hun instemming met het manifest betuigd. De Israëliërs hebben, zo zei hij geen een tank die in kwaliteit op weegt tegen die van de Arabische legers en geen enkel jachtvlieg tuig, dat de Russische Mig in snelheid kan evenaren of een bommenwerper die in kwaliteit gelijk is aan de Russische „Iljoes- jin". Volgens Ben Goerion hebben de Egyptenaren 200 Migs, zestig Ujoesjins, tientallen Stalintanks en een aantal duikboten gekre gen. Sprekend over de toestand aan de grenzen tussen Israël en de Arabische landen verklaarde de premier, dat Israël tengevolge van de „Arabische guerilla-ac tie" in de afgelopen acht jaar 900 man heeft verloren. de en in 12 beurten triomfeerde. Van Damme had een zwaardere kamp Wgen De Clerck, maar met een verschil van 37 caramboles ging ook hij het eerst door de finish. De uitslagen waren: Stockman—Bracke 53—150 (23) De Graeve—v.d. Eyk 150— 60 23) v. Damme-De Clerck 150—113 (20) Hoogste serie: De Graeve met 50 caramboles. BRESKENS. Gevestigd: P. A. J. Verploeg en echtgenote, Noodplan J 3, van Cadzand; B. J. Vergouwe en j Te Seoel is zondag van gewoon- woonlijk betrouwbare Zuidkore aanse zijde vernomen dat Zuid- I Korea de Verenigde Staten heeft verzocht de Koreaanse wapenstil standsovereenkomst op te heffen. Het verzoek werd gedaan in drie memoranda waarin res pectievelijk de diplomatieke, eco nomische en militaire kant van het Zuidkoreaanse voorstel wer- den belicht die zaterdagavond j.l. aan de Amerikaanse minister gezin, Noodplan J 4, van Rotter- van Buitenlandse Zaken Foster dam; C. A. Overdulve en gezin, Dulles (die zich toen, op een reis Noodplan F 13, van Groede; C. door het Verre Oosten, te Seoel de Visser en echtgenote, Kijkuit bevond) zijn overhandigd. 2, van Yerseke; La. Sa. RoetsDe Zuidkoreaanse regering Bertou, Pr. Julianastr. 20, van beeft de Amerikaanse autoritei. Oostburg. |fen verder verzocht haar eis om Vertrokken: D. J. Mookhoek, onmiddellijke terugtrekking van T. F. Blankenstr. 1, naar Vlaar- de Tsjecho-Slowaakse en Poolse dingen; Aa. Ma. Leenhouts, Bou- leden der neutrale bestandscom levard 9, naar Amsterdam; Da. missie voor Korea te steunen. De Ma Goeseije, T. F. Blankenstr. Zuidkoreanen noemen deze leden 10, naar Eindhoven. 1 „communistische spionnen". ONDERAFDELINcHÊEiELAND. Z aterda gvoet bal Tern. Boys 2Driewegen 63. De reserves van de Boys heb ben zaterdag aan het Westelijk Bolwerk na 'n aardige wedstrijd Driewegen met ledige handen naar huis gestuurd. Het spel golfde op en neer, tot in de 25e minuut Boone met 'n hard schot de score opende (10). Lang ple zier van deze voorsprong hadden de Boys niet, want 5 minuten later nam Simoen een toege speelde bal van rechts ineens op de schoen en dit schot was doel man De Feijter te machtig (1-1). Van Fraaijenhove wist zijn club de leiding te geven na een fout in de Boys-verdediging (1—2). De thuisclub kwam terug en De Kraker wist met een kopbal een doelpunt te maken, maar dit werd geannuleerd. Vijf minuten voor rust maakte Simoen er 13 van. De rust had de Boys goed ge daan en reeds na 2 minuten spe- lens liep Boone door op een bal van De Kraker (23). Dezelfde speler maakte er 33 van. De gasten zagen een kopbal van Si moen door de lat gekeerd. In de 30e minuut namen de Eoys voor de tweede maal in deze wedstrijd de leiding door De Kraker (4-3) en Rouw maakte enkele minuten later ér 53 van. Ten slotte was het De Kraker die het halve do zijn volmaakte (6—3)Aan weerszijden volgden nog mooie scoringskansen, maar tot doel punten kwam het niet meer. De Indonesische procureur-ge neraal, mr. Suprapto, die in Su- rabaja vertoeft voor een routine- bezoek, heeft op een vraag of de eis -van djaksa tinggi Sunarr tegen Jungschlager redelijl* is verklaard, dat hij als procureur- generaal moeilijk zijn mening hierover kenbaar kan maker; Maar ik geloof, dat djaksa ting gi Sunarjo de zaak voldoende var alle mogelijke kanten en in var band met alle mogelijke factoren heeft bekeken. In deze zaak heeft djaksa ting gi Sunarjo alle verklaringen van de getuigen, zowel a charge air a décharge, onder de loupe geno men en daaruit die gekozen, wel ke hij betrouwbaar acht en daar bij voorts een en ander geed overwogen en in overeenitan- ming gebracht met zijn overtui ging, dat de schuld van Jung schlager bewezen is. Ik ben er diep van overtuigd dat de eis van djaksa tinggi Su narjo eveneens in harmonie is gebrac.it met zijn rechtsgevoel In dit geval geloof ik, dat djaksa tinggi Sunarjo ervan overtuign is, dat Jungschlager schuldig fc Hierbij dient niet vergeten te worden, dat een eis van 't open baar ministerie nimmer zuiver objectief kan zijn en dat er oog altijd een z.g. subjectieve objec tiviteit aanwezig is, waarmede tevens gezegd is, dat een ander altijd een andere mening over de zaak kan hebben. Een verschil van rechtsgevoel is in zulk een geval altijd mogelijk, aldus de procureur-generaal. BRESKENS. Geboren: 13 febr. Anthonetta, d. van Cornells Zeger en Antho netta Risseeuw. 29 fete-. Pieter Johannes Izaak, z. van Izaak August Pieter.de Jonge en, Pte ternella Maria Bodderij. Maria Emma Martha, d. van Clement August Blaakman en Ameha Pietemella Robijn. Huwelijks-voltrekking: 16 febr. Roelof Jakob Tiemen Smid, 25 j. (won. te Amsterdam) en Anna Maria Leenhouts, 24 j. Overleden: 16 febr. Cornefis Leendert Tol, 76 j. 24 febr. Adriaan Wagenaar, 63 j. 28 febr. Sara de Gardeijn, 75 j. De beurs heeft maandag een merendeels vast maar tevens zeer rustig verloop gehad. Dat Ko ninklijke Olie 10 punten hoger lag dan vrijdagmiddag viel uit het verloop van Wall Street te verwachten. Het bijzondere van de rijzing was echter dat het hoofdfonds van de Amsterdamse beurs maandag de 700 bereikte en daarmee op een nieuw na-oor- logse mijlpaal terecht kwam. Op voortdurende Amerikaanse aan kopen Is de jongste stijging in hoofdzaal; tot stand gekomen en daar deze na opening van de markt aanhielden, kon het hoofd- 342% Unilever: 369-369% slot 369 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN TERNEUZEN. Dat gisteravond twee belangrijke ontmoetingen op het programma stonden was te bemerken uit de grote belangstelling van de züde der biliartliefhebbrs. Hoewel de matadors op het groe ne laken De Graeve en Van Dam me de favorieten van deze avond waren, was het toch geenszins uit gesloten dat hun respectieveiyke tegenstanders v. d. Eyk en De Clerck zodanig op stoot zouden zijn, dat zy hun laatste kans op de eindstrijd zouden weten te be nutten. Van der Eyk trof het niet, dat juist De Graeve, de technicus, by- zonder op dreef was en series van 20, 38 en 50 uit zijn keu trommel- parikoers al heel gauw overschrij den. Daarop volgde een lichte re actie tot 699 maar tegen het slui ten van de markt werd weer 700 genoteerd, In de hoek was van deze bijzondere geloeurtenis wei nig te bemerken aangezien de handel de gehele middag 'n uiter. mate rustig verloop heeft gehad. Het publiek blijft weinig acti viteit vertonen en zodoende ging het ook in de andere sectoren van de markt bijzonder rustig toe. De drie overige internationale fondsen bijv. lagen wel een paar punten beter maar trokken wei nig belangstelling. De Indonesi sche waarden lieten zich weer van een vriendelijker zijde ken nen en kwamen over de gehele linie op hoger niveau. Zo waren Amsterdam Rubber 2 punten, Verenigde Deli 3 en HVA 5 pun. ten beter. De scheepvaarthoek werd extra gestimuleerd door de fraaie cijfers van Nievelt Göudri- aan. Het verhoogde dividend en de aangekondigde emissie van 10 miljoen aandelen a 150 pCt in de verhouding van 2 r.ieuwe op 1 oud aandeel droegen sterk daar toe bij en veroorzaakten voor Nievelt een stijging van 521 tot 600 bieden. Int. conc. Industrie 20. Eric en zün twee crijgers volgen de ver vallen, overwoekerde Romeinenweg, welke als een strak getrok ken lint naar het Noorden voert. Ze moeten nu al diep in het land der Pieten zyn doorgedrongen, maar hebben nog geen teken van leven be speurd. De weg eindigt bü de ruïne van 'n Romeins fort, dat de toegang tot de vallei beheerst. zy volgen hun weg door de vallei langs een smal waterloopje. Nog steeds hebben ze geen leven de ziel bespeurd en de stille wou den aan weerszoden op de hellin gen beginnen drukkend op de drie mannen te werken. Ze voelen zich Nederlandse staatsfondsen ren vrijwel over de gehele een fractie lager. Prolongatie 3 procent. NABEURSKOKRSBN, Kon. Olie: 701%—705 slot 704 <7»%) Philips: 347347% slot 347 <3»%) Nw Philips: C3Ö%). (369%) BEURSI NDICEri 15/3 16/3 19/3 287.11 287.77 290.1» 165.35 166.25 166.96 fonds maandagmiddag de 7 maal Scheepvaart 164.32 163.77 166.17 Banken 154.38 154.70 154.7» lid. fondsen 138.26 138.62 140.43 Algemeen 218.10 218.65 220.3; niet op hun gemak en spieden onder het voortgaan steeds omzich tig rond. Ook Eric kan het onbehaaglijk gevoel niet van zich afletten, dat af,. i-jfc ze worden begluurd. Eensklaps lijst vóór hen uit een gestalte van achter een rotsblok. De man beweegt enige malen zyn speer op en neer en als pit de grond gestampt komen ruiters van alle kanten tussen het geboomte op de hellingen te voorschijn. Van links, van rechts, vóór en achter komen zy en rijden in een dreigen de stilte op de drie volkomen inge sloten Noren toe. VEEMARKT ROTTERDAM. 1-9 maart. Op de veemarkt waren aange voerd 1672 stuks \ee, zijnde: 1105 vette koeien en gebrniks vee, 567 varkens. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,543^0; varkens 1,701,74, alles p. kg: Vette koeien: aanvoer e*e« minder, handel vlot, iets hogere prijzen, enkele prima's boven no tering. Varkens: aanvoer kor ter, handel vlug, prijzen hoger; prima's boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. 19 maart Binnenlandse granen oök tieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Rode tarwe op vochtconditie ot ƒ27,35; Witte tarwe tot 28,25. Voedergranen: Zomergerst, ast, naar kwaliteit 24,75—26, )rima 26,50. Haver, zeer vast, naar kleur en iroogte 23,5024,50; extra >lanke ƒ25. Rogge niet genoteerd. Peulvruchten; Groene erwten net goede vraag tot ƒ35,50; schokkers, kalm, tot 39; Bruine >onen met weinig handel tot 47, AARDAPPEÏ23EURS ROTTERDAM. 19 maart. Klei-aardappelen 35 mm opw. ligenheimers ƒ16—ƒ17; Bintjes 18ƒ19; Bevelanders 14-i '14,50; Koopman's Blauwe 15 -ƒ16; Meerlanders 13ƒ14. Export klei-aardappelen 35 mm >pw.: Bintjes ƒ20—ƒ21; 40 mm pw.: Alpha's ƒ18—ƒ18,50; an- lere rassen 1718. Zand-aardappelen 35 mm op vaart s ƒ11 (weinig handel). Voeraardappelen 3,50. pro- en berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge- >teld voor de verkoop van con sumptie aardappelen op wagw», schip of auto.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 3