Uit de Provincie GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN Wat brengt de Radio AMSTLEVEN Het geheim van de zeven schoorstenen AXEL DREISCHOR DRIEWEGEN. KAPELLEBRUG. SCHOONDIJKE. SLUIS SLUISKIL Protest van Cambodja tegen maatregel van Thailand AGENDA Brits R. K. episcopaat over komend Sowjet-bezoek Vergadering C. P. M. B. en C. J. B. T. B. In de „Stadsherberg" werd za terdag een gecombineerde verga dering gehouden van de Chr. piatteiandsjeugd. Na het zingen van Ps 56 5 en 6 ging de voorzitter, A. Brandes, voor in gebed, waarna Schriftle zing volgde uit 1 Tim. 4. De voorzitter heette de aanwe zigen welkom en in het bijzonder de heer M. Brandes. Na behandeling der notulen Dield de heer M. Brandes een in leiding over het onderwerp ..Sporl en wat er mee samen hangt". Spreker wees er op hoe in de loop der jaren de gezonde sport beoefening is ontaard in sport- verdwazing en persoonsverheer lijking over persoonlijke presta ties, waarbij men vergeet dat niet de mens triomfeert, doch alle eer slechts toekomt aan de Schepper van lichaam en ziel. Het is daarom goed dat men als christenen aan die opgeschroefde aersoonsverheerlijking niet mee •loet en zichzelf een grens stelt bij de beoefening en beoordeling van sport en spel. in de nu volgende pauze werd een verversing aangeboden, waarna een geanimeerde gedach- tenwisseling over het door de heer Brandes behandelde onder werp plaats vond met als resul taat, dat men het met de inleider eens kon zijn, dat de mens óók bij de ontspanning zich moet af vragen: „Wat wil God, dat ik doen zal". Onder leiding van de oud-voor zitter C. A. Dees werd hersen gymnastiek beoefend, terwijl de spreker van deze avond nog een humoristisch verhaal over Siem den Dove ten beste gaf. Bij de rondvraag werd het lid De Kraker gecomplimenteerd met zijn succes bij de plaatsge vonden veeschatting, waar hem de eerste prijs ten deel viel. Met een hartelijk applaus be tuigden de aanwezigen hiermede hun instemming. De voorzitter dankte aan het slot van de bijeenkomst voor de prettige wijze waarop deze jaar vergadering was verlopen. Een bijzonder dankwoord richtte hij tot de heer M. Brandes voor zijn gehouden causerie. Na het zingen van Gez. 27 1 stoot de voorzitter.de jaarverga dering door het uitspreken van 't dankgebed Biljarten. In café „De Tramhalte" had zaterdagavond de returnwed- ■ftrijd plaats tussen de nog jonge Vxelse biljartclub en O.B.K. uit sluiskil. Werd het te Sluiskil een ■verwinning voor O.B.K.nu wa- en de Axelse spelers sterker, zo als de gedetailleerde uitslag laat den: Axel O.B.K. X. GommersJ. Wullems 7982 W. RobijnP. Gelderland 9561 A Hoogstraete O. Stockman 6348 3., v. Eyck-O. Dehulster 38— 45 Riemetts--F. Sijs 5844 C. van Tatenhove R. de Wolf 57— 42 P. Groothaert E. de Kraker 4842 Kaijser -Hi. de Koeijer 30— 35 K. Ie SageA. Bouchaut 5225 C, Hoogstraete P. de ICraker 7122 Fr. SysJ. B. Vanhijfte 3921 J. de VisserTh. Dhont 2521 655488 Feestviering om 105-jarige. Ben feestelijk vlaggend Drei- jchor heeft maandag de verjaar dag van de oudste mannelijke awoner in Nederland, de heer Jan kip, gevierd, die zondag 105 aar is geworden. Na een défilé ,-an de schoolkinderen en alle Dreischorse verenigingen, waar onder de voltallige Schouwse rui terij, werden namens de dorps gemeenschap een speciaal ver vaardigde leunstoel en een radio toestel aangeboden. Na een toe spraak van burgemeester A. H. Vermeulen, begaf de 105-jarige zich in een druilerige regen naai de ring bij de kerk. Hier las de burgemeester een besluit van de gemeenteraad voor, waarbij een nieuwe straat in Dreischor ge noemd zal worden Jan Kipstraat. Onder de vrolijke muziek van de dorpsfanfare onthulde de heer Kip het naambordje. Nog was het feest niet voorbij, want in het bij de rand van alle groen ontluis terde dorp plantte de jarige de •eerste van een vijftigtal bomen, waarbij het Zeeuwse volkslied ten gehore gebracht werd. De tweede boom in Dreischor werd geplant door de 95-jarige Leen Heijboer. De gehele dag bleef het feest in het dorp, met volksspe len, een lampionoptocht en een kampvuur. Uit Zierikzee was een autobus gekomen met 40-tal per sonen, allen boven de 80. De zus ters van het Rode Kruis boden een kist sigaren aan, die de jari ge nog bést smaken. Ouderavond Chr. school. Vorige week vrijdagavond werd in één der lokalen van de Chr, school alhier de jaarlijkse ouder avond gegeven, welke door een 10-tal ouders was bezocht. Na het zingen van Ps. 43 3 en 4 ging de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. A. de Feijter voor in gebed, waarna Schriftlezing volgde uit Joh. 12 20—36. In zijn openingswoord verwel komde hij de belangstellenden en sprak de hoop uit dat het voor hen een nutiige en aangename avond zou worden, waarna hij het woord gaf aan de onderwij zeres, mej. Van Wel, die een in leiding hield met als onderwerp: „Moeilijks kinderen". Deze boeiende inleiding plaat ste de aanwezigen middenin de moeilijke, maar dikwijls toch op losbare problemen, die het op voeden van deze kinderen met zich meebrengt. In> de hierna volgende pauze werd een verversing aangeboden, waarna ieder gelegenheid had het werk der kinderen te bezichtigen. Na de pauze hield de heer S. P. de Bruijne een inleiding over „Herinneringen uit de eigen schooltijd". Spr. begon zijn in leiding met de vraag, of de te genwoordige jeugd moeilijker te regeren of stouter is dan vroeger. Hij haalde allerlei „kattekwaad aan, die hijzelf of in samenwer king met vriendjes, op school en straat had uitgevoerd. Hieruit bleek, dat het vroeger ook alle maal geen brave Hendrikken wa ren. Nadat nog een korte bespre king van de 5 mei-viering en de schoolreizen had plaats gevon den was een eind gekomen aan deze goedgeslaagde avond. De voorzitter bracht de inlei ders dank voor hun lezingen en liet nog zingen Ps. 79 47. De heer P. Kaan sloot met dankgebed. Vreemde oesters. Aan het Belgische grenskan- toor stopte de heer B. uit Kapel- lebrug met zijn auto. Op de vraag van de dienstdoende douane ambtenaar, of hij iets had aan te geven, antwoordde B., dat hij een vaatje oesters bij zich had. „Ik ga naar een schieting met pijl en boog en na afloop hebben we een gezamenlijk feestje." Hoeveel personen er wel kwa men, wilde de douanier weten, en toen B. antwoorddq: rOngeveer „100", vond hij dit maar vreemd. Vijftig oesters voor 100 man; daar klopte iets niet. „Ik wil de oesters zien," was zijn repliek. Na enig verweer vol deed B. aan het verzoek en toen bleken er in de kofferruimte geen oesters aanwezig te zijn, maar wel 112 kg boter. De zaak werd in beslag geno men en tegen B. werd proces verbaal opgemaakt wegens po ging tot smokkelen. Staf Dobbelaere moet de Crosskampbeker afstaan aan Hein Cujé. Zaterdagmiddag werd te Schoondijke op het Molenpar- cours de Zeeuwse Crosskam pioenschappen verlopen. Na een spannende strijd waar in Staf Dobbelaere en Hein Cujé gelijk opgingen zag Cujé kans ongeveer 700 meter voor de fi nish het tempo, dat toch al hoog lag, nog iets op te voeren. Op enkele seconden werd Cujé eerste. Dobbelaere moet hier door de wisselbeker, welke hij reeds vanaf 1953 in zijn bezit heeft, afstaan aan Cujé. De uitslag van deze races over 7800 meter, in 6 ronden gelopen, was: 1. H. Cujé, E.M.M., in 27 min. en 11.2 sec. Zeeuws-kampioen. Ronde-gemiddelde 4 m. 31.9 sec. 2. G. Dobbelaere, Marathon, Schoondijke, 27 m. 24.1 s.; 3. H. Bostelaar, E.M.M., 29 m. 30 s.; Winter-jongensdag. Door de ring „Jonge Kracht" van het C.J.M.V. werd zaterdag j.l. de gebruikelijke winter-jon- gensmiddag gehouden in het jeugdgebouw „De Ark", alhier. Er waren meer dan honderd jongens met hun leiders aanwe zig toen de heer P. de Leeuw van Zaamslag deze bijeenkomst open de en allen een hartelijk welkom toeriep. De afdelingen Sluiskil en Drie wegen brachten ieder een toneel stukje, waarmee zij veel succes hadden. De verdere middag werd gevuld met zang, hersengym nastiek en een film over de wa tersnood, terwijl ei tussen de di verse nummers in getracteerd werd op koeken enz. Voor de hersengymnastiek wed strijd waren enige gezelschaps spelen als prijs uitgeloofd, die gewonnen werden door Siuiskil le prijs, Terneuzen 2e prijs en Driewegen 3e prijs. De dagsluiting, gehouden door de heer P. Kayser uit Driewegen, werd aandachtig beluisterd, waarna de heer P. de Leeuw de jongens een wel-thuis en tot weerziens toeriep. J. Picavet, Hulst, 29 m. 56 s.; 5 P. de Rover, Hulst, 32 m. 49 s.; 6'. A. de Bol, E.M.M., 32 m. 57 s.; 7. C, Rodts, E.M.M., 33 m. 59 s.; 8. A. Bostelaar, E.M.M., 36 m. 43 s. Ook de junioren A gaven een spannende strijd te zien. Hier .werd de strijd in de laatste ron de beslist. Tot. 100 meter voor de finish waren C. Mulder en R. Swint bij elkaar gebleven. Mul der was tenslotte in de sprint iets sneller en eindigde als eerste. De uitslag junioren over 2600 meter in 2 ronden was: 1. C. Mulder, E.M.M., 9 min. 36,5 sec. Zeeuws Kampioen-ju nioren. Ronde-gemidd, 4.48.35. 2. R. Swint, Zeeland Sport, 9 m. 36.6 s.; 3. N. Biesbroek, Hulst, 9 m. 40 s. Juniores A 3900 meter. Bij deze strijd was S. Huijgh, van Schoondijke de onbetwiste neerdere. De uitslag luidde: 1. S. Huijgh, Marathon, 14 m. 16.5 sec. Zeeuws kampioen. Ron- legemiddelde 4 m 52,2 s. 2. R. Mondeel, E.M.M. 15 m. L4 s.; 3. A. Bouwens, E.M.M., L5 m 51 s.; 4. P. Picavet, Hulst, L5 m. 51 s.5. J. van der Scheer, Zeeland Sport, 16 m. 17.5 s.; 6. R. Cleijman, Hulst, 19 in. 29,6 s. Sluiting kaartseizoen. In het parochiehuis kwamen de kaartliefhebbers uit de K.A.B. voor het laatst in dit seizoen bij een om met een grote prijskamp deze activiteit te besluiten. 48 liefhebbers lieten zich inschrij ven. Na een gebruikelijk© span nende strijd over 5 ronden kwa men de volgende individuele prijswinnaars uit de bus. 1. A. de Smit; 2. C. v. Passel; 3. H. v. d. Bos; 4. J. Mobach; 5. J. Luycks; 6. P. van Dam; 7. E. Lambert; 8. J. van Avermaete; 9. A. Tacq; 10. L. Vanhijfte; 11. A. de Gijsel; 12. P. Corveleijn; 13. R. de Smit. De extra prijs werd bij loting toegekend aan W. van de Bulck. Gemeenteraad. De gemeenteraad van Sluis vergaderde onder leiding van de burgemeester, de heer P. F. van Hootegem. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de heer C. A. Bauer uit Sluis, waar uit bleek, dat hij niet bereid was zijn herbouwplicht aan de ge meente over te doen. Zijn ver zoek, om zijn standpunt ten aan zien van enkele bouwproblemen in de raad uiteen te mogen zet ten werd afgewezen. In de openbare lagere school zal een nieuwe gasverwarming worden aangelegd. Dit gaat 1600,kosten. Binnengekomen was een ver zoek van de plaatselijke tennis vereniging om over te gaan tot de aanleg van een tweetal gra- velbanen op het gemeentelijk sportterrein. De kosten hiervoor worden geraamd op 8900, waarvafi4jTi)100,voor de banen en 2800,— voor een deugdelijke afrastering. Naar schatting zaï de tennisvereniging een bedrag van ƒ500,per jaar kunnen op brengen. Met de stem van de heer Van Hal tegen, werd het verzoek van de tennisclub ingewilligd. Op verzoek van het gemeente bestuur van Groningen zal de gemeente Sluis de kosten voor zijn rekening nemen voor ver voer van R. de Bruijne, die een school in Groningen bezoekt. Deze bedragen ƒ4,25 per week. Ingewilligd werd een verzoek van de classicale commissie bij zonder kerkelijke gezinszorg en maatschappelijk werk in West Zeeuws-Vlaanderen om 155,52 subsidie voor 1956. De heer J. G. van Hal krijgt een bijdrage voor woningverbe tering overeenkomstig de daar toe geldende bepalingen. Dit be treft de verbouw van het voor malig ziekenhuisje van het Sint Josephpensionaat tot twee wo ningen. In principe werd besloten over te gaan tot wijziging van het reglement van de Godshuizen, waardoor in de toekomst het be stuur uit zeven in plaats van uit vijf personen zal bestaan. De pe riodiek aftredende bestuursleden van de Godshuizen, de heren J. P. Brevet en A. J. de Bruijne werden met algemene stemmen herkozen. Een eenmalige bijdra ge werd verstrekt ten behoeve van de helikopterdienst tussen Zeeuws-Vlaanderen en Rotter dam. Deze bedraagt 3% cent per inwoner. De pachtprijs voor weiland, te betalen door de heer W. L. du Fosseé, te betalen aan de ge meente, werd vastgesteld op 135 per hectare, overeenkom stig het uitgebrachte advies van de grondkamer. Het daartoe in aanmerking ko mende gemeentepersoneel krijgt een prestatie-gratificatie voor extra-werk gedurende de vorst periode. De raming voor de to renrestauratie van 75.440, bleek in verband met de uitslag voor de aanbesteding te laag. Dit restauratiewerk te Sint Anna ter Muiden zal nu voor een bedrag van 108.000,— worden gegund aan de firma Versluijs uit Mid delburg, onder voorwaarde, dat rijft en provincie evenredig zul len bijdragen in de meerkosten. Van elektrificatie van de Kruis- dijk komt voorlopig niets. De kosten, die belanghebbenden moeten bijdragen worden door deze belanghebbenden te hoog geacht. Jaarvergadering stichting „Rozenoord" te Sluis. In het gebouw van de stichting „Rozenoord" vond de jaarverga dering plaats van de stichting van die naam. Hierbij waren 13 van de 16 bij de stichting aange sloten diaconieën aanwezig. De voorzitter, de heer C. M. van den Broecke uit Aardenburg kon in zijn openingswoord mededelen, dat een legaat van een onlangs overleden Sluizenaar was ont vangen. Vastgesteld werd de definitie ve jaarrekening over 1954 en de voorlopige over 1955. Op de aangesloten diaconieën zal een beroep gedaan worden het kleine tekort op de jaarreke ning gezamenlijk op te brengen. In de plaats van de heer J. J. Rosseel werd in het bestuur ge kozen de heer Haaksmande Coster uit Aardenburg. De heer M. Maas uit Biervliet ontvouwde enkele plannen om het oude gedeelte meer de mo derniseren en dit aan te passen aan de meer moderne opvatting van de verzorging van de ouden van dagen. Vergadering Verenigings besturen. In „De Eenhoorn" vond een vergadering plaats, welke was uitgeschreven door de plaatselij ke V.V.V. en waar verschillende verenigingsbesturen van plaatse lijke organisaties aanwezig wa ren, benevens het voltallig col lege van B. en W. Het doel van deze vergadering was te komen tot een gemeenschappelijk zo- merprogramma voor het komen de seizoen. Deze zullen dan ge plaatst worden op een plaatselij ke evenementenlij st. De hoop werd uitgesproken dat nog dit jaar zou kunnen worden overge gaan tot de aanleg van een twee tal tennisbanen op het gemeen telijke sportterrein, waardoor de gemeente een nieuwe attractie rijker is. De nodige aandacht zal moeten worden besteed aan de tentoonstelling voor Ooft- en Tuinbouw, welke dit jaar te Sluis zal plaats vinden. Deze tentoon stelling vindt één keer per drie jaar in Zeeuws-Vlaanderen er gens plaats en heeft in landbouw- kringen altijd grote belangstel ling. Het is in de streek traditie geworden, dat deze tentoonstel ling gepaard gaat met versierin gen en festiviteiten, vooral op muzikaal gebied. MOTIE VOOR BEHOUD DER VRIJE VEREN EN HET TEGENGAAN VAN VERSLECHTE RINGEN DER PASSAGIERSACCOMODATIE. In de gisteravond gehouden spoedeisende ver gadering van de gemeenteraad ging de raad z.h.s. accoord met het voorstel van B. en W. tot het tref fen van een regeling met de heer M. Abrahamse, pachter van gronden in de Zeven Triniteitspolder II. Z.h.s. werd besloten tot intrekking van het raadsbesluit d.d. 25 november 1955 en tot verkoop van een perceel grond aan de woningbouwvereni ging „Werkmansbelang" in de Zeven Triniteits polder II voor het bouwen van 16 woningen. De heer De Feijter vroeg, of het uitbreidings plan hierdoor niet moet worden gewijzigd. De voorzitter antwoordde hierop ontkennend. De heer Henry informeerde, of het bouwvolume voor Terneuzen thans gunstiger komt te liggen en of alle gronden, welke hierop betrekking hebben, reeds in eigendom der gemeente zijn. De voorzitter beantwoordde de laatste vraag be vestigend, terwijl hij de verwachting uitsprak, dat het bouwvolume wel gunstiger zal worden. B. en W. werd machtiging verleend om, wanneer de onderhandelingen met een der pachters van gronden in de Zeven Triniteitspolder geen resul taat zouden opleveren, bij de Pachtkamer ontbin ding van de desbetreffende pacht aan te vragen. DE VEERDIENSTEN OVER DE WESTERSCHELDE. B. en W., overtuigd van het grote belang voor Zeeuws-Vlaanderen dat de vrije veren over de Westerschelde gehandhaafd blijven en dat van een verslechtering in de passagiersaecomodatie voor de 2e klasse moet worden afgezien, stel den voor de volgende motie ter kennis van de re gering, leden der Eerste en Tweede Kamer en Gedeputeerde Staten van Zeeland te brengen en de raden der gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen te verzoeken aan deze motie adhaesie te willen be tuigen. „De Raad der gemeente TERNEUZEN, in vergadering bijeen op maandag 19 maart 1956, kennis genomen hebbende van de vragen welke door het lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, de heer Vermooten, gericht zijn tot de Minister van Verkeer en Waterstaat op 3 februari 1956, in verband met de indeling der passagiers- verblijven op de veerboten BreskensVlissingen, alsmede van het antwoord van de Minister d.d. 6 maart 1956; overwegende, dat over dit zelfde onderwerp door de heer L. P, van Oorschot in de vergadering van 29 februari 1956 van de Provinciale Staten van Zeeland vragen zijn gericht tot het Provin ciaal Bestuur; dat naar wat verder hieromtrent door de dag bladen is bericht moet worden vastgesteld: 1. dat krachtens een besluit van de Minister van Verkeer en Waterstaat van 1 mei 1948 alle voorstellen van Gedeputeerde Staten betref fende aanschaffing en verbouw van schepen door de Minister moeten worden goedgekeurd; 2. dat een dusdanig voorstel van Gedeputeerde B a ii tot wijziging van de passagiersindeling op bestaande veerboten werd gedaan op 24 augustus 1954, welk voorstel werd goedge keurd, dat het besluit om de accomodatie van de tweede klasse passagiers benedendeks te brengen eveneens dateert van 1954, terwijl het voorstel van Gedeputeerde Staten tot vast stelling in hoofdlijnen van een plan voor een nieuwe veerboot waarin soortgelijke voorzie ningen werden gedacht dateert van 5/16 april 1955 en is goedgekeurd en vastgesteld in het voorjaar 1955; 3. dat het Provinciaal Bestuur zich vervolgens blijkbaar bedacht heeft, want dat er bij het recente bezoek van de Minister van Verkeer en Waterstaat aan Zeeland overleg is ge pleegd en de Minister deze aangelegenheid in nadere overweging zal nemen zodra Gedepu teerde Staten desbetreffende voorstellen zul len indienen; 4. dat deze voorstellen op 7 maart 1956 de Mi nister nog niet hadden bereikt; overwegende verder, dat de samenwerkende Kamers van Koophandel in Zeeland op hun ge combineerde vergadering van 9 maart 1956 te Goes de zaak van de vrije veren, want daarom gaat het hier, van een andere kant hebben aan gepakt, namelijk vanuit de op zich zelf juiste stel ling dat aan de wantoestanden met betrekking tot de veerdiensten op de Wester-Schelde definitief een einde diende te worden gemaakt. Dit defini tieve einde zagen deze Kamers van Koophandel in het zicht, wanneer de vrijdom van veergelden zou worden afgeschaft en tarieven geheven. Zij meenden dat de noodzakelijke verbeteringen in de outillage der veerdiensten wel met de door hen op 1 miljoen geschatte opbrengst der ingevoerde tarieven zou kunnen worden bèreikt; overwegende, dat zowel bij het Provinciaal Be stuur van Zeeland, ais bij het bedrijfsleven in deae provincie zoals dit zich althans manifesteert in de Kamers van Koophandel blijkens de daar over verschenen berichten de opvatting wordt ge huldigd dat de vrijdom van veergelden moet wor den prijsgegeven; overwegende, dat laatstelijk in 1952 bij de aan slag op deze vrije veren van de toenmalige Minis ter van Verkeer en Waterstaat zo onweerlegbaar het recht is komen vast te staan van de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen op een vrije veerver- binding met overig Nederland dat aan een her haalde motivering van dat recht thans na nog geen vier jaren geen behoefte kan bestaan en naai- de betogen van destijds kan worden ver wezen, met name naar de motie van deze P-a ad, aangenomen bi) besluit van 19 mei 1952; overwegende evenwel, dat tegenover een schijn baar afwijkende mening van het Provinciaal Be stuur en ook nog wel tegenover de uitspraken van - de Zeeuwse Kamers van Koophandel het niet alleen nuttig, maar helaas noodzakelijk voorkomt, dat uit de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten de stem der bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen die een stemmig vóór het behoud der vrije veren is, ge hoord wordt; dringt met klem aan, dat de vrije veren over de Wester-Schelde zullen worden gehandhaafd en dat van enige verslechtering in de passagiersaeco modatie voor de 2e klasse op de veerboten op de Wester-Schelde nu en in de toekomst wordt af gezien besluit: deze mededeling ter kennis te brengen: a. van de Regering, leden der Eerste en Tweede Kamer en Gedeputeerde Staten van Zeeland; b. van de Raden der gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen, met verzoek aan deze motie adhaesie te willen betuigen." Door de heren Henry, Weterings, Van Lange- velde en Van Riet werd namens de verschillende fracties algemene instemming met dit voorstel be tuigd. Betreurd werd, dat in het individueel eigenbe lang door sommigen Zeeuws-Vlaanderen in de rug wordt aangevallen. Het voorste] van B. en W. werd z.h.s, aangeno men. OMVRAAG. De heer Van Langevelde vroeg, of B. en W. zich reeds een oordeel hadden gevormd over het bou wen van houten woningen. De voorzitter antwoordde dat, wanneer er nieu we ideeën naar voren komen, het college zich steeds deskundig laat voorlichten, doch dat tot heden geen vrijheid is gevonden deze hier te gaan beproeven. De heer Fijn van Draat was van mening, dat het rolschaatsen op de trottoirs langzamerhand een euvel wordt en het verkeer hierdoor in gevaar wordt gebracht. Meerdere sprekers gaven hierover hun oordeel De voorzitter antwoordde, dat de ouders in de eerste plaats overtuigd moeten zijn, dat hun kin deren zich hierdoor aan ernstig gevaar blootstel len. Deze zaak was reeds bij B. en W. in bespre king geweest, doch besloten werd nog een afwach tende houding aan te nemen. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Cambodja heeft geprotesteerd tegen het sluiten van de grens door Thailand, dat melding heeft gemaakt van overvallen door ge- uniformeerde Cambodjaanse poli tie en militairen op dorpen in zijn grensgebied. Het protest is gericht aan de Verenigde Naties en aan India, dat lid is van de commissie van toezicht op het bestand in Indo- China. De economische blokkade van Cambodja is nu totaal, zo wordt van diplomatieke zijde in Pnom penh verklaard, dat Zuid-Viet- nam de grens ook al gesloten heeft. DINSDAG 20 MAART. TERNEUZEN; Luxor-Theater, 8 uur: „Terug uit de hel". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Attila". WOENSDAG 21 MAART. Café De Vrieze, Markt, 4 u.: Openbare verkoping van een herenhuis met erf en tuin. OOSTBURGAchterzaal café „De 4 Emmers", Motorshow. SAS VAN GÈNT: Olympia- Theater, 8 uur: „Attila". Kent U ons "Nieuwe Schepen" boek al? Te bestellen a(2.75 via onze giro 3390. 66) (Nadruk verboden). „Ik vraag geen geld. Ik heb mijn meester trouw gediend. Zo zal ik ook u dienen.tot in de dood!" Hij deed een stap naar Antho ny toe, liet zich op zijn ene knie neer, greep Anthony's hand en legde die tegen zijn voorhoofd. Dan stond hij op en verliet de kamer, even onverwacht als hij gekomen was. Anthony staarde hem na met een gezicht, dom van verbluft heid. „Dat is al heel merkwaardig," zei hij, toen hij wat begon te be komen. „Wat je noemt een trou we waakhond. Opmerkelijk wat een instinct die kerels hebben!" Hij keerde zich om en zette z'n wandeling door de kamer voort. „Maar ondertussen kan het tot gekke complicaties aanleiding ge ven," mompelde hij, „tot verdui veld gekke complicaties." HOOFDSTUK XVII. Een middernachtelijk avontuur. Het coroner-onderzoek had de door AGATHA CHRISTIE volgende morgen plaats. Het was in alles absoluut het tegenover gestelde van de onderzoeken, die in de zogenaamde amusements lectuur beschreven worden. Zelfs George Lomax was tevreden, zó radicaal waren alle interessante bijzonderheden geschrapt. Hoofd rechercheur Battle, de coroner en kolonel Melrose hadden de hoof den bijeengestoken en het resul taat was een zitting van een paar uur, die wat onbelangrijkheid en verveling betrof, op een bijzon der hoog peil stond. Dadelijk na het onderzoek nam Anthony afscheid en vertrok. Zijn weggaan was voor Bill Eversleigh 'n opluchting. George Lomax was, door zijn angst dat er iets- uit zou lekken, nog moei lijker en veeleisender dan an ders geweest. Miss Oscar en Bill hadden geen ogenblik rust gehad en, zoals gewoonlijk, had de ver deling van de arbeid, wat billijk heid aanging, wel wat te wensen gelaten. Miss Oscar was al het ken. George Lomax had het, ft Doel: reddingvletvoor K.N.Z.H.R.M. dendheid van de argumenten, die Lomax bij de meter aanvoerde en bij de kilometer herhaalde. Toen Bill die bewuste zaterdag avond naar bed ging, was hij aan het eind van zijn krachten. Hij had geen enkele behoorlijke ge legenheid gehad, dank zij de veeleisendheid van Lomax, om met Virginia te praten en dus voelde hij zich ongelukkig en verongelijkt. Één geluk nog, dat die man uit Zuid-Afrika van het toneel verdwenen was. Die mo nopoliseerde Virginia of hij er recht op had en dat begon Bill te vervelen. Maar natuurlijk, als Lomax voortging met zichzelf belachelijk te makenOn danks zijn opstandigheid vielen zijn ogen dicht. Eversleigh sliep. En in zijn slaap vond hij troost, want hij droomde van Virginia. Het was een heldhaftige droom, een droom van een brandend huis en vonkenspetterende bal ken. waarin hij de rol van de held speelde. Hij bracht Virginia in zijn armen Van de bovenste verdietoing naar beneden, in de rustige koele tuin. Ze was be wusteloos. Hij lei haar in het zachte gras neer en ging weg om «jen pakketje sandwiches te zoe- WOENSDAG 21 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De ontbijtclub; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gr.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Dansorkest; 12.00 Accordeonorkest; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Tentoonstellings agenda; 13.18 Orgelspel; 13.45 Medische kron.; 13.55 Gr.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zie ken; 16.30 Kamerorkest en koor; 17.05 Gram.; 17.15 Dansmuziek; 17.50 Regeringsuitzending; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Sport; 18.25 Lichte muziek; 18.45 Sport; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Joods pro gramma; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Caus.; 20.15 kon elk ogenblik komen. Grote genade! Hij had zijn pyama aan! Hij moest naar huis om behoor lijke kleren aan te trekken. Zo hard hij kon liep hij de deur uit, naar de auto toe. Maar de auto wou niet wegrijdenGeen benzine in het reservoir. Het was om wanhopig te worden. En daar hield een grote autobus stil en stapte Virginia, geholpen door de baron met het kale hoofd, uit zo koel en rustig in een soort van muisgrijze japon. Ze kwam naar hem toe, pakte hem heen en Nieuws weer. „Bill," zei ze. O! Bill....!" Zonder reden begon ze harder te schudden. „Bill," zei ze, „wordt wakkerVooruit! Wordt wak ker!" Bill werd wakker. Hij lag in Idem; 20.40 Hoorspel; 21.20 Pro menade ork.; 22.15 Caus.; 22.30 Planorecital; 23.00 Nieuws; 23.15 Soc. nieuws in Esperanto; 23.20 Hammondorgelspel; 23.40 Gram HILVERSUM II: 7.00 Nieuws, 7.10 Gew. muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Concertorkest; 10.86 Zang en piano; 10.30 Morgend.; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.80 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Metropole ork., 13.45 Gram.; 15.00 Jeugdorkest; 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd, 17.20 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Orgelspel; 18.15 Kamermuziek; 18.45 Spectrum van het chr. or ganisatie- en verenigingsleven; 19.00 Nws; 19.10 Volksliederen; 19.30 Buitenlands overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Kamerorkest; 21.15 Lijdensover denking; 21.45 Samenzang; 22.15 Muzikale caus.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL; 12.00 Amus. orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.15 Omroeporkest; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.50 De boe kenmarkt; 18.00 Pianorecital; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Omroepkoor; 20.00 Hoorspel; 21.00 Gram.; 21.15 Om roepkoor; 22.00 Nws; 22.15 Heden daagse Belgische muziek; 22.65 belangrijke en nuttige werk toe gewezen en Bill was gebruikt, om talloze boodschappen en bood schapjes te doen en als een soort van toetssteen voor de steekhou- maar in plaats van het aan Bill te geven, begon hij telegrammen te dicteren. Nu waren ze in het voorportaal van een kerk; hij ging trouwen met Virginia en zij Het rooms-katholieke Britse zijn slaapkamer op „De Zeven episcopaat heeft ('e gelovigen Schoorstenen". Maar een gedeel- in een herderlijk schrijven ver te van de droom was waar. Vir- 'zocht zich „waardig en gematigd ginia stond over hem heengebo- te gedragen bij het bezoek van de gen en herhaalde de droomwoor- Sowjetrussische premier Boelga den met verschillende variaties, nin en partijsecretaris Chroesjt- Wordt wakker, Bill! Wordt sjef aan Groot-Brittannië, maar toch wakker, jong, Bill!" |er ook aan te denken dat de Ka- „Hallo," zei Bill, terwijl hij tholieken in alle communistische overeind ging zitten. „Wat is er landen worden vervolgd en dat aan de hand?" j'hun het In praktijk brengen van Virginia slaakte een zucht van 1 hun geloof uiterst moeilijk en verlichting. |soms onmogelijk wordt gemaakt. „Goddank! Ik dacht, dat je Het episcopaat zegt te hopen, dat nooit wakker zou worden. Ik heb de afgevaardigden er !rrij de rege- geschud en geschudBen je ring op aan zullen dringen, het de nu werkelijk goed wakker?'', Sowjetrussische leiders duidelijk te maken, dat Engeland de gods (Wordt vervolgd). dienstvervolging veroordeelt.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2