De de DDD Eisenhowers speciale congresboodschap De volmachten voor Lacoste beslissing van ministerraad inzake buitenlandse hulpverlening Krupp stelt Amerika een economisch tegenoffensief voor Veiligheidsmaatregelen in de Sowjet-Unie over hef vraagstuk van de lonen Oostduitse geheime politie strakker onder partij-controle STAKING IN FINLAND TEN EINDE Huwelijk prins Rainier III Grace Kelly voor Nederlandse televisie KONING HOESSEIN BEZOEKT ARABISCHE LANDEN Verzoek om Sialins gebalsemde stoffelijk overschot te verwijderen DE AARDBEVING IN LIBANON 132 personen om het leven gekomen Aanzienlijke opwinding heerst nog steeds in Moskou 44e zitting in de zaak- Schmidt uitgesteld Van regeringszijde is gisteravond het volgende com muniqué verstrekt: „De ministerraad heeft vandaag op grond van de vrïjdaa j.l. in de Stichting van den Arbeid bereikte overeenstem - ming een beslissing genomen over het vraagstuk van de lonen. Hierbij is de ministerraad er van uitgegaan, dat de prijsstabilisatiepolitiek van de regering door 'n verhoging der lonen en een verbetering der andere arbeidsvoor waarden niet wezenlijk mag worden aangetast. UITKERING OVER 1953. WIJZIGINGEN IN 1956. Ontbinding van Saarlandse (autonomitische) socialistische partij HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON-EN MAANSTANDEN Indisch-Pakistaans grensincident Staking op Cyprus ten einde 'PTMkering bij abonnement Terneuzen Olrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen iedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N5 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maan/i 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks DINSDAG 20 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3719 - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. President Eisenhower heeft waar grote spanning heerst en ken:metgelden die^anvankelijk het Amerikaanse congres in een speciale ljomlschap betreffende mHitaire en economische hulp verlening aan liet buitenland ver zocht hiervoor een bedrag van bijna 4.700.000.000 dollar uit te t rekken. „Er bestaat nog steeds ernstig gevaar voor een aanval in het Midden-Oosten en Azië. De Sow- jet-uitbreiding van invloedssfe ren geschiedt thans in enigszins gewijzigde vorm, doch haar uit eindelijke doel, namelijk het ont wrichten van vrije landen, om deze tenslotte te kunnen beheer sen, blijft dezelfde. Opstelling van een programma tot wederzijdse hulpverlening is dringend noodzakelijk, omdat er nog steeds landen zijn die gaar. ne, tezamen met ons, vrede en vrijheid willen genieten doch dit niet op eigen kracht kunnen ver wezenlijken", aldus de president, die vervolgde: ,.De voordelen, die de Verenigde Staten gemeten door het programma tot weder zijdse hulpverlening dat de vrede versterkt moeten hen bereid maken de daarmede ge paard gaande opofferingen te dragen. De nieuwe ontwikkelingen in de Sowjetrussische politiek vor men een duidelijke aanwijzing van het succes, dat wij boekten. De Sowjet-Unie schijnt ge- welddadige agressie, althans tijdelijk, terzijde te hebben ge steld. Zij tracht haar doel on der meer via handelstransac. ties te bereiken, waarbij wa pens, kapitaalsgoederen en technische hulpverlening wor den aangeboden. Wij zouden ons over de nieuwe Sow jet-koers die aspecten schijnt te vertonen van normaal handeldrijven en krachtige con currentie met het Westen kun nen verheugen, indien er reden was om aan te nemen, dat Sow- jet-Rusland inderdaad er naar streeft vrijheid en onafhankelijk heid van andere landen te bevor deren en te verstevigen. Doch er zijn geen aanwijzingen, (iat verandering is gekomen in de traditionele doeleinden van de Sowjetrussische politiek op lange termijn", aldus Eisenhower. De president wees er in zijn boodschap verder op dat de reus achtige militaire uitrusting der Sowjets niet slechts was vermin derd, doch dat integendeel de weermacht der Sowjet-Unie en van haar communistische bond genoten werd uitgebreid en voor zien van de modernste wapens. Eisenhower sprak, klaarblijke lijk doelend op de verkoop van wapens uit communistische lan den aan Egypte, er voorts over dat Sowjet-Rusland „ook in zijn buitenlandse koers onophoudelijk poogt politieke en economische zwakke punten van andere lan den te eigen bate uit de buiten", hieraan toevoegend: „Iets anders kunnen wij niet zien in het leve ren van wapens in gebieden, de vrede in gevaar verkeert en evenmin in het verlenen van kre dieten, wanneer dit gepaard gaat met het aanwakkeren van oude tegenstellingen en het zaaien van nieuwe haat in een wereld, die hiervan reeds is doortrokken. Waar de Sow jet-leiders open lijk verklaren dat zij streven naar een communistische wereld, zou den wij en onze vrienden dwaas zijn ons gemeenschappelijk stre ven naar stabiliteit en veiligheid te laten verslappen. En wij streven met ons pro gramma voor wederzijdse hulp verlening slechts één doel na: het handhaven van vrede en ge rechtigheid. Wij wensen geen andere volken te onderwerpen, wij streven er niet naar hun politieke, econo mische, of culturele wensen te doorkruisen en wij willen geen vazalstaten scheppen. Eisenhower vroeg het congres ook hem te machtigen met min der ontwikkelde landen langlo pende hulpverleningscontracten met een maximale tijdsduur van tien jaar, af te sluiten. Hiervoor zouden de Verenigde Staten jaar lijks ten hoogste honderd miljoen dollar uittrekken. Eisenhower heeft ongeveer 530.000.000 dollar aangevraagd om Amerika's bondgenoten te helpen bij het tot ontwikkeling brengen van hun wapenindustrie, het scheppen van betere waar- schuwings- en verbindingsstel sels en het beschikbaar stellen van nieuwe wapens, zoals raket ten. De president vroeg toewijzing van honderd miljoen dollar voor het verleden jaar gestichte speci ale fonds ter bevordering van de economische ontwikkeling in de z.g. „boog van vrij Azië". Ook verzocht hij volmacht om dit fonds eventueel te verster voor andere gebieden waren uit getrokken. Eisenhower beval verder de stichting aan van een speciaal fonds van honderd miljoen dol lar voor economische hulpverle ning aan het Midden-Oosten en Afrika. Hij zeide dat het nodig was Berlijn economisch te blijven steunen, en dat Spanje en Zuid- Slavië ook nog economische en militaire hulp nodig hadden, doch dat hij verder voor geen enkel Europees land, NAVO-lid, econo mische hulpverlening voorstelde. De president zette uiteen thans een veel groter bedrag voor Ame rikaanse militaire hulpverlening aan het buitenland te hebben aangevraagd dan in de afgelopen twee jaar, omdat met het bestel len en afleveren van wapens ge ruime tijd gemoeid is. Eisenhower verzocht het con gres In het belastingjaar 1957 2.925.000.000 dollar voor fbuiten landse militaire hulpverlening toe te staan. Hij vroeg „verdedigingssteun economische hulp, die recht streeks verband houdt met de mi litaire krachtinspanning tot 'n totaal bedrag van 1.130.700.000 dollar, als volgt onderverdeeld: 78 700.000 dollar voor Europa, 170.000.000 dollar voor het Mid den-Oosten en Afrika en voor Azië 882.000.000 dollar. Eisenhower besloot zijn speci- ale congresboodschap inzake de buitenlandse hulpverlening als volgt: „Wij moeten met andere landen bleven samenwerken om te verzekeren dat elk vrij land vrij blijft, gevrijwaard voor een buitenlandse aanval en binnen landse ondergraving, en in staat een gemeenschap te ontwikkelen, waarin het de burgers materieel goed gaat en hun individuele vrij beid gewaarborgd is, met een stij gende levensstandaard. De Verenigde Staten moeten er naar blijven streven in de vrije wereld voorwaarden te scheppen, welke instandhouding en ont wikkeling der vrijheid bevorde ren en waaronder de vrije landen de defensieve kracht kunnen ont. wikkelen, nodig om een eventuele aanvaller af te schrikken". De plechtigheden van het hu welijk van prins Rainier III met Grace Kelly, volgende maand in Monte-Carlo, zullen rechtstreeks door de Nederlandse televisie stichting worden uitgezonden. Zo zullen het burgerlijk huwelijk op woensdag 18 april en het kerke lijk huwelijk in de kathedraal van Monaco op donderdag, 19 april voor de Nederlandse televisiekij kers te volgen zijn. Koning Hoessein van Jordanië zal spoedig officiële, bezoeken brengen aan Egypte, Syrië en Saoedi-Arabië met het doel „de Arabische gelederen te vereni gen". Dit is meegedeeld door zijn kabinetschef, Bahjat el Talhoeny. Deze heeft de koning maandag een boodschap overhandigd van koning Saoed van Saoedi-Arabië De algemene staking in Fin-'en premier Nasser van Egypte, uo/imimnrcrpn 1 dip hii uit Cairo heeft mesce- land is ten einde. Hedenmorgen zal het werk worden hervat. Werkgevers en werknemers kwamen maandagmorgen vroeg tot een vergelijk over een arbi- tragevoorstel van de regering. De staking heeft 18 dagen ge duurd. die hij uit Cairo heeft meege bracht. Koning Hoessein heeft maan dag tegenover verslaggevers ver klaard, dat Jordanië een „neu trale politiek zal blijven volgen en niet van plan is tot een Ara- !bisch blok toe te treden". Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare ISÏiSÏJIÏTI D.D.D. dringt diep in de fcaU?,4übltï.v| poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP De „New York Times" ver neemt uit Bonn, dat Krupp de Amerikaanse regering een plan heeft voorgesteld, dat beoogt een einde te maken aan het econo mische offensief der Sowjet- Unie in Zuid-Azië, het Midden- Oosten en Afrika. Krupp wil, dat de industrie-concerns van het Westen hun produktievermogen, technische kennis en leidersbe kwaamheden in de slag brengen tegen dit offensief en dat de Ver. Staten particuliere en regerings kredieten tegen lage rente be schikbaar stellen. Het plan gaat ervan uit, dat thans de tijd gekomen is de po litiek van het Westen een andere richting te geven en de hulpver lening te vervangen door handel. Een andere veronderstelling, waarvan wordt uitgegaan, is, dat economische bijstand in de vorm van handel, die voor beide par tijen lonend is, eerder zal worden aanvaard door de landen van Zuid-Azië; en 't Midden-Oosten die zich aan niemand hebben verboden en die politieke ban den, welke regeringshulp mee brengt, wantrouwen en haten. Het plan van Krupp is aan het ministererie van Buitenlandse Zaken, het Witte Huis en de com missie voor Buitenlandse Zaken van het huis van afgevaardig den voorgelegd door de heer Bartrold Beitz, directeur-gene raal van het Kruvp-concern, en een aantal mededirecteuren, dié in het begin van deze maand een bezoek aan Washington hebben gebracht. Het project, dat de naam „punt vier en een half" draagt, zou echter niet door de Amerikaanse of een andere rege ring moeten worden uitgevoerd, maar door een syndicaat van particuliere ondernemingen uit de Ver. Staten, Duitsland, Enge land, Frankrijk en eventueel an dere landen. De ondernemingen zouden hierbij moeten streven naar winst, en schenkingen zou den uitgesloten moeten zijn. ■Maandag is in de Franse staats courant de wet verschenen krach tens welke de Franse in Algerije residerende minister, Robert La- coste, het in feite in Algerije al leen voor het zeggen krijgen daar hij is uitgerust met vérstrekken de volmachten. De volmachten, die de vorige week door het parlement zijn goedgekeurd, omvatten het vol gende: 1. Verplaatsing van bevolkin gen op grote schaal en het schep pen van „niemandslanden" waar ook in Algerije. 2. Afkondiging van de staat van beleg voor geheel Algerije of een deel ervan. 3. De macht over en het toe zicht op alle middelen van me ningsuiting, „in het bijzondei' de pers en publikaties van allerlei aard, telecommunicaties, radio, :t)loscoop- en schouwburgpro gramma's. 4. De bevoegdheid te allen tij de huiszoekingen te gelasten. 5. Volmacht tot het gelasten van ontbinding' van elke groep Of organisatie welker activiteit schadelijk wordt geacht. 6. De bevoegdheid om de be- •.wrCgingsvrijheid van een ieder te beperken. De aardbeving, die vrijdag nacht het zuiden van Libanon heeft geteisterd, heeft volgens de tot dusver beschikbare gegevens aan 132 personen het leven ge kost. 30.000 mensen zijn dakloos en de schade wordt op 300 mil joen gulden geschat. De staatshoofden van Egypte, Irak, Jordanië en Syrië hebben hun medeleven betuigd. Uit Egyp te en Syrië is medische hulp on derweg. Ook worden twee Ameri kaanse transportvliegtuigen met medicamenten en levensmiddelen verwacht. Engeland heeft aangeboden met schepen van de marine hulp te verlenen. Volgens Harrison Salisbury, voormalig correspondent van de „New York Times" te Moskou, zijn in sommige delen van de Sowjet-Unie bepaalde veiligheids maatregelen getroffen i.v.m. de weerslag tengevolge van de ont hullingen, welke de huidige Sow- jet-leiders over wijlen Stalin heb ben gedaan. Zo is in deze gebie den een controle op het reizigers verkeer ingesteld. Salisbury schrijft, dat de be richten, die diplomaten in de Ver. Staten hebben ontvangen, erop wijzen dat de Sowjet-regering ten volle vertrouwt reacties op de onthullingen onder controle te kunnen houden. Volgens Salisbury werd ook ge meld, dat de uitwerking der ont hullingen op sommige Sowjet- burgers groter was, dan de rege ring had voorzien. Zo zouden on. der Moskouse arbeiders verzoek schriften de ronde doen, waarin de regering wordt verzocht Sta lins gebalsemde stoffelijke over schot uit het mausoleum op het Rode Plein waar het naast dat van Lenin ligt opgebaard te verwijderen. Vele Sowjetburgers bezoeken thans dagelijks het mausoleum, klaarblijkelijk om zich ervan te overtuigen, of hierin geen veran deringen zijn aangebracht. Volgens de berichten, waarvan Salisbury gewag maakt, is het luchtverkeer naar Tiflis, de hoofdstad van de Sowjet-repu- bliek Georgië (Stalin was, even als wijlen Beria, een Georgiër), Erivan, de hoofdstad van Arme nië, Sotsji. een 'befaamd vacantie- oord aan de Zwarte Zee, dat veel vuldig door Stalin werd bezocht, en Bakoe, de hoofdstad van Azer- beidsjan, geschorst. Deze gebieden zijn sinds acht maart de tweede dag van de betogingen te Tiflis voor vreemdelingen gesloten, terwijl ook het reizen erheen voor Sow- jet-burgers beperkt is. Salisbury meldt tenslotte nog dat er volgens deze, door diplo maten ontvangen berichten, in Moskou aanzienlijke opwinding blijft heersen. De 44ste zitting in de zaak- Schmidt, die maandag zou wor den gehouden en waarop o.a. Ba. den en de getuigen Ulmer, Hof man en Tomasoa zouden wor den gehoord, is wegens ziekte van de rechter uitgesteld tot maandag 26 maart. Deze beslissing liuudt in de eerste plaats in, dat door het College van Rijksbemiddelaars de mogelijkheid zal worden geopend tot het geven van een uitkering over 1955, welke een bedrag van drie procent van het jaarloon niet mag overschrijden. Deze uitkering is gebonden aan de voorwaarde, dat zij uit de winst geschiedt. Zij mag dus niet tot prijsverhoging leiden. Waar van deze vergun ning gebruik wordt gemaakt, zal in het bedrijfstaJkgewijze overleg tevens de wijze waarop dit zal geschieden dienen te worden uitge werkt. Het is zeer gewenst dat de uitkering niet ineens, doch in enkele termijnen wordt verstrekt en wel zoveel mogelijk vóór 1 mei a.s. of vóór een in de bedrijfstak overeengekomen latere datum. Voorts heeft de regering het College van Rijksbemiddelaars ge machtigd om, rekening houdend met het navolgende, voorsteller, tot verhoging van de rechtens geldende lonen en andere arbeids voorwaarden goed te keuren, mits hieruit geen prijsverhogingen voortvloeien. Met de Stichting van den Arbeid zal op korte termijn nog nader overleg worden gepleegd over de verdere uitwerking van de hiermede beoogde meer gedifferentieerde loonpolitiek. De wijzigin gen, welke in deze voorstellen zijn verwerkt, zullen slechts tot een beperkte uit de winst te betalen stijging van de loonkosten mogen leiden. Voorstellen die zouden neerkomen op een verhoging van de lonen en andere arbeidsvoorwaarden met in totaal meer dan zes procent van de thans rechtens geldende lonen komen niet voor goedkeuring in aanmerking. Hierbij wordt buiten beschou wing gelaten de voor 1956 geopende mogelijkheid tot verruiming dér secundaire arbeidsvoorwaarden, waaromtrent de regering in september 1955 een beslissing heeft genomen. Slechts indien de voorstellen niet verder gaan dan een verhoging der rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden met drie procent, kan maar uitsluitend indien aan de minister van Economische Zaken of aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening de noodzakelijkheid wordt aangetoond gehele of gedee! telijke doorberekening in de prijzen worden aanvaard. Dooifoere kening zal derhalve nimmer zijn toegestaan in geval de verhoging van de rechtens geldende lonen en andere arbeidsvoorwaarden meer dan drie procent bedraagt. De verhoging der rechtens geldende lonen en andere arbeids voorwaarden kan ingaan na de afloopdatum van een collectieve arbeidsovereenkomst. Voor C.A.O.'s, welke niet vóór 1 september 1956 aflopen, kunnen per die datum wijzigingsvoorstellen worden goedgekeurd. Voor bindende loonregelingen kunnen voorstellen worden goedgekeurd, welke niet vroeger ingaan dan een jaar nadat de loonbepalingen van de regeling laatstelijk zijn gewijzigd, dan wel vastgesteld. Indien deze datum na 1 september 1956 zou vallen, kunnen de voorstellen per 1 .september worden goedge keurd". Tussen de Oostduitse commu nistische partij en -de staatsvei ligheidsdienst blijken zich moei lijkheden te hebben voorgedaan. Naar het partijblad „Neues ■^M^audag is in Londen verno men, dat een voor 29 maart vast gestelde ontwapeningsconferen tie te Moskou, waaraan Britse, Franse en andere Europese par lementsleden zouden deelnemen, is uitgesteld. De conferentie zou gehouden worden vlak voor het bezoek van premier Eoelganin en partijsecretaris Chroesjtsjef aan Engeland. 7. Volmacht om een verbod uit te vaardigen tot het betreden van Algerijns gebied of het ver laten ervan. 8. De bevoegdheid tot het ver bieden van openbare of besloten vergaderingen en het doen slui ten van vergaderplaatsen als café's en vermaakcentra. 9. Bevoegdheid tot het vast stellen van schadevergoedingen te betalen door personen, die opstandelingen steunen. Op overtreding van verorde ningen in bovengenoemde geest zijn gevangenisstraffen gesteld van acht dagen tot twee jaar en boeten tot ten hoogste twee mil joen frank. Deserteurs, die met hun wapens naar de opstandelingen overlopen kunnen ter dood veroordeeld worden. Het Parijse blad „France-Soir" meldt, dat achttien aanhangers van Messali Hadj, de Algerijnse nationalistische leider aan wie 'n gedwongen verblijf in Frank rijk is opgelegd, door de opstan delingen zijn terechtgesteld, om dat zij „de door Messali veroor- zaakte scheuring gehandhaafd en De Saarlandse socialistische voor zijn taaie 'hebben gestreden partij heeft deel uitgemaakt van in plaats van te vechten voor jde regeringscoalitie van ex-pre- Aigerije en God." miei Hoffmann. De (autonomistische) Saar landse sociaal democratische par tij heeft zichzelf ontbonden. Zij heeft haar leden aangeraden toe te treden tot de afdeling voor Saarland van de Westduitse so cialistische partij. Een kleine storing trok maan dag over Frankrijk en België naar het Noorden. Reeds in de nacht van zondag op maandag begon op de nadering van deze storing de bewolking in de ho gere niveau's toe te nemen. De zonnestraling werd dan ook over dag getemperd. De maximum temperaturen waren in een groot deel van het land daardoor iets lager dan zondag. In het Noorden echter hier en daar wat hoger want daar scheen maandag de zon veel meer dan zondag. In de namiddag bereikte een weinig betekenend regengebied de Zuidelijke helft van ons land. Het trok toen langzaam verder naar het Noorden. Inmiddels naderde een nieuw fronten systeem de Golf van Biskaje. Aan de voorzijde ervan bevindt zich nog een vore van lage druk die ons land nadert. Deze ont wikkeling heeft tot gevolg, dat de wind in de Oosthoek en over wegend matig blijft. Er is daarbij veel bewolking met mogelijk wat lichte regen, terwijl het temperatuursyerloop over dag weinig verandering on dergaat. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot dinsdag avond. Weinig verandering'. Veranderlijke bewolking. Geen regen van betekenis. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. Overwegend matige wind tussen Oost en Zuidoost. Deutschland" meldt, heeft secre taris Ulbricht op een partijbijeen komst te Oost-Berlijn bekend ge maakt, dat er zich wetsschendin- gen op de wijze van de Russische geheime dienst hebben voorge daan, die door het politieke bu reau van de Oostduitse commu nistische partij zijn gecorrigeerd. „Wij hebben onlangs weer in structies gegeven", aldus Ul bricht; „dat het gezag van de partij-organisatie stipt in acht moet worden genomen en dat de partijregels omtrent democratie binnen de partij, kritiek en zelf kritiek, zelfs in de partij-organi satie van de staatsveiligheids- politie, dienen te 'worden nage leefd." Volgens „Neues Deutschland" zijn er ook disciplinaire maat regelen tegen openbare aankla gers en politiefunctionarissen te Oost-Berlijn genomen. Sinds 1953 staat de staatsvei ligheidsdienst onder leiding van (ïe vooraanstaande communist Ernst Wollweber. Deze kreeg in november van het vorig jaar de rang van minister. WOENSDAG 21 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.46 9.21 10.01 10.11 nun. 9.34 10.09 10.49 10.59 ZON MAAN op onder op Oilüc! Mrt. 20 6.45 18.55 11.36 3.10 21 6.43 18.57 12.53 3.52 22 6.40 18.59 14.14 4.25 23 6.38 19.00 15.35 4.53 24 6.36 19.02 1655 5.16 25 6.33 19.04 18.14 5.38 Indische militairen hebben zon dagavond in het gebied van Fe- rozepore (Pendsjaab) met ge weren en kanonnen geschoten op voorposten van de Pakistaan se grenspolitie. Tien Pakistaan se politiemannen werden gedood en 18 gewond, aldus heeft pre mier Moh. Ali van Pakistan maandag in het parlement ln Ka- ratsji bekendgemaakt. Eerder was uit de Indische hoofdstad, Nieuw Delhi, gemeld, dat bij het incident een Indisch militair was gesneuveld. In de laatste weken hebben zich aan de Indisch—Pakistaan se grens verscheidene incidenten voorgedaan. DE WERKGEVERS OVER DE BESLISSING VAN DE MINTS TERRAAD. Het Centraal Sociaal Werkge versverbond heeft desgevraagd aan het A.N.P. medegedeeld, dat men dezer dagen in bestuurs- kring za^ overleggen wat de con sequenties zijn van de beslissing van de ministerraad over het vraagstuk van de lonen. Met het oog daarop .onthouden de werk gevers zich voorlopig van com mentaar. MENING VAN DE K.A.B. VOORZITTER: VRIJ BE HOORLIJK RESULTAAT. De KvA.B.-voorzitter de heer J. A. Middelhuis ziet in de beslis sing van de ministerraad over 't vraagstuk van de lonen eigenlijk geen nieuws. De beslissing komt neer op het door de werkgevers en werknemers bereikte akkoord en zij wordt door hem in het al gemeen niet onbevredigend ge acht. Tevreden was de heer Middel huis er over, dat de prijsstabilisa- tie door de regering primair is gesteld. Dat opent \oor de arbei ders mogelijkheden om bedrijfs- takgewijze te deler in de ver hoogde welvaart. Het betekent voorts, dat wij zeer nauwlettend zullen toezien op de prijzen, want bij verhoging zouden wij er reëel niet mee opschieten, aldus de voorzitter van de K.A.B. Hij hoopt op een loyale medewerking van het bedrijfsleven. „Nu kun nen dg bonden overal vooruit, wat bqtreft de C.A.O.'s", zo zei hij tot besluit. De algemene staking op Cy prijs, die 9 maart de dag waarop aartsbisschop Makarios werd verbannen, uitbrak, is maandag beëindigd. Het meren deel van de winkels was nog ge sloten, doch dit hield verband met het feit, dat de maandag samenviel met een traditionele feestdag.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1