Indonesisch kabinetsformateur overhandigde lijst ministers De ontluistering van Stalins naam Voormalige Marokkaanse Kaids Pasja's aangehouden en Onlusten in de Scwjet-republiek Georgië van Toespraak premier Eden De toestand op Cyprus T~ Reacties in het buitenland MAANDAG 19 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3718 Soekarno zal vandaag beslissen De Indonesische kabinets formateur, mr- Ali Sastroa- midjojo, heeft vrijdagavond zijn lijst van ministers aan president Soekarno overhan digd. Het staatshoofd heeft de beslissing hierover echter twee dagen uitgesteld. President Soekarno zei, dat de lijst een paar namen bevat van mensen, die hij niet kent en dat hij meer in lichtingen over hen wil heb ben. Hy gaf „geen commen taar" op de vraag of dit zou kunnen betekenen, dat er veranderingen in de samen stelling van het kabinet zou den optreden. Twee boottochten voor chronische zieken en invaliden GLUBB OVER HET MIDDEN-OOSTEN „Wat optimistischer" dan de meeste Britten salons j'obent' Treilerstaking gaat voort AARDBEVING IN HET N ABIJE-OOSTEN Vermeende samenzwering tegen de staat HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN' maan *rnv Jeering bij abonnement Terneuzen Ofrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen fcedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Net 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of Adree Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Twee uur voor het aflopen van de termijn, die president Soekarno gesteld had, slaagde de formateur er in, een lijst van ministers te voltooien, geba seerd op een coalitie var de drie grote en vijf kleinere niet-eom munistische partijen. De communistische partijlei der Lukman deelde enkele mi nuten voordat de formateur naar het paleis ging aan de fiers mede, dat zijn partij teleur gesteld is over de kabinetszit- ting. Hij zei, dat de communis tische partij er niet van over tuigd is, dat deze mensen het prdgramma van het kabinet zou kunnen uitvoeren. Hij voegde hieraan toe, dat de steun van zjjrt partij zou afhangen van de uityoering van het program, »fat 'de formateur had opgesteld. Ali Sastroamidjojo overwon ny uitvoerige besprekingen met vertegenwoordigers van de Mas- jumi de moeilijkheden, die zich op het laatste ogenblik over het bekleden van portefeuilles voor deden. De candidaat van de Masjumi, voor jusütie was de aftredende premier. Burhanuddin Harahap, die volgens zegslieden niet aan vaardbaar was voor de forma teur. Overeenstemming werd bereikt over dr. Muljatno, professor aan de universiteit Gadja Mada te Djogjakarta. De Masjumi had in beginsel Itezwaar tegen opneming van de Crypto-communistische Sadjarwo als minister van Staat voor transmigratie. Volgens waarnemers wilde de formateur door een portefeuille te geven aan Sadjarwo (die mi- Dit jaar worden twee boottoch ten georganiseerd met de zieken boot „Kasteel Staverden" over de wateren van Limburg en verder Noordwaarts voor chronische zieken en invaliden. De eerste tocht wordt gehou den van 16 tot en met 21 april voor de patiënten van Maastricht en omgeving; de tweede van 23 tot en met 28 april voor overige patiënten in de provincie Lim burg. (De organisatie geschiedt door het Ned. Rode Kruis, resp. nfd. Maastricht en de Kring Limburg te Sittard. General sir John Glubb, die on langs door Jordanië werd ontsla gen als bevelhebber van het Arabische 'legioen, heeft vrijdag voor de Britse televisie gezegd, dat de Westelijke mogendheden moeten verklaren dat zij in het Midden-Oosten tussenbeide zullen komen om een conflict te voorko men. Dit is volgens hem nodig, om dat iedereen in het Midden-Oosten naar hij zei, ervan overtuigd is, dat in geval van een conflict de Westelijke mogendheden zich tot de Veiligheidsraad van de Ver. Naties zullen wenden en niet direct zullen interveniëren. Wat het gevaar van een oor log in het Midden-Oosten be treft verklaarde de generaal, dat hij „wat optimistischer" ge stemd is dan de meeste Brit ten. nister van Landbouw was in zijn vroegere door de communisten gesteunde kabinet) de commu nistische oppositie verzachten. Ook de Nahdatul Ulama zou bezwaren hebben geuit. De laatste verandering in de ontwerp-lijst werd aangebracht toen de verenigde partij, P.S.I.I. de vroegere minister van Sociale Zaken, Sudibjo, kandidaat stelde in plaats van Anwar Tjokroami- noto. Het kabinet van Ali Sastroa midjojo zou kunnen rekenen op een meerderheid van meer dan vijftig zetels in het eerst gekozen parlement, dat uit 260 leden be staat en dat deze week zal worden geïnstalleerd. Het zou het zestiende kabinet sedert de afkondiging van de on afhankelijkheid en het zevende sedert de souvereiniteitsover- dracht zijn. •De onofficiële lijst bevat de volgende namen: Premier: Mr. Ali Sastroadmid- jojo (PNI), te vice-premier: Moh. Roem (Masjumi). 2e vice-premier: Idham Chalid (N.U.) (secr.g). Buitenlandse Zaken: Ruslan Abdulgani (PND. Binnenlandse Zaken: Sunarjo (N.U.). Defensie a.i.; Ali Sastroamid jojo (PND. Financiën: Jusuf Wibisono (Mas jumi). Eeon. Zaken: Burhanuddin (N.U.). VerbindingenSuchjar Tedja- sukrpana (Pres. Indon. Kamer v. Koophandel) (Masjumi). Openbare Werken: Pengeran Moh. Noor (Masjumi). Landbouw: Any Karim (Resi dent M.-Sumatra) (PNI). Arbeid: Salbilal Rasjad (PNI) (secr.g.). Sociale Zaken: Fatah Yasin (N.U. Godsdienst: Hadji Hjas (N.U,). Agraria: Dr. Suhardi (Prof.) Katholiek) Gezondheid: Dr. Sinaga (Chris tenpartij). Onderwijs: Sarino Mangunpra- noto PNI). Voorlichting: Sudibjo (PSII). Ministers van Staat: Algemene Zaken: Rusli Abdul Wahid (Perti). Veteranenzaken: Oud-legeroffi cier Dahlan Ibrahim (IPKI-leger- partij). Planning en Transmirgratie: Ir: Djuanda (partijloos). Vice-ministers: Economische Zaken: NiCo Um- bas (Christen). Openbare Werken: Razari (Ka tholiek). Landbouw: Sjech Marhaban (PSII). Het kabinet is een coalitie van alle partijen, die meer dan vier leden in het parlement hebben met uitzondering van de commu nisten en socialisten. de kapper oef (iel opoü+e cache? markt [6 k-ouwerijsfroat 9 terneuren j voor verzorgd kapwerlc en ook voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging, depositair „iancome"-dr. payot" -„yardley". Tegen veler verwachting in, heeft een vergadering van sta kende treilervissers, in IJmuiden gehouden, besloten de nu ruim twee maanden durende staking voort te zetten. Deze vergadering begon uiter mate rumoerig, doordat het sta kingscomité met instemming van de aanwezigen besloot het E.V.C.- bestuur en de verslaggever van het dagblad „De Waarheid" uit de zaal te zetten. Men grondde dit besluit, zo werd gezegd, op een recent communiqué van communistische zijde, dat behels de, dat de staking reeds gewon nen zou zijn, zodat verder staken nutteloos werd geacht. De vergaderende treilervissers hebben voorts een resolutie aan genomen, waaruit blijkt, dat de situatie niet zo zeer is veranderd, dat er een eind aan de actie zou kunnen komen. Volgens' deze re solutie, die met zitten en opstaan werd aangenomen, is er van de kant van de werkgevers (de IJmuidense reders dus) geen dui delijker toelichting gekomen op hun verklaring van 10 maart, waarin zij meedeelden niet strin gent vast te willen houden aan liet afschaffen van de vaste ga ges. Dit is n.l. het wringpunt in deze langdurige actie. Als gevolg van het uitblijven ener duidelij ker toelichting blijven de stakers vasthouden aan hun directe reac tie op het redèrsstandpunt, die doorstaken inhield. Nadat er een grote meerder heid voor de resolutie was gevon den, hebben diverse sprekers uit het varend personeel, nogmaals de wil tot dóórstaken, onder streept. De aanval van de eerste secre taris van de communistische par tij van de Sowjet-Unie, Nikita Ohroesjtsjef, op de nagedachte nis van Jossip Stalin wordt in de gehele Sowjet-Unie vrijelijk be sproken, zo seint Reuters corres pondent uit Moskou, De 26 miljoen partijleden en leden van de jeugdorganisatie van de partij zijn op de hoogte gebracht van de juiste inhoud van Chroesjtsjefs toespraak doch ook in veel bredere lagen der be volking dringt de inhoud door. Zelfs taxichauffeurs spreken er over met buitenlanders. In Tiflis alleen, de hoofdstad van het ge boorteland van Stalin, Georgië, zijn meer dan 15.000 „agitato- ren"-partijfunctionarissen, die tot taak hebben de officiële besluiten wereldkundig te maken en te verklaren doende, om uitleg te geven aan de recente „ontluiste ring van Stalins naam!'. Deze functionarissen gaan van fabriek tot fabriek en van bureau tot bu reau en geven uitleg van de ver werping van de persoonsverheer lijking. Ook verklaren zij het vijf jarenplan, dat een „historisch be sluit" van het twintigste partij congres wordt genoemd. Het aan tal in Tiflis werkende „agitators" wordt door waarnemers groot geacht. In Moskou immers bevin den zich ongeveer 37.000 van de ze partijfunctionarissen. Ook el ders in Georgië, in steden en dorpen, zijn zij aan het werk. De zaak wordt ook op vele vergade ringen van partij-afdelingen be handeld en men spreekt over de wijze, waarop over de rol van Stalin publikaties worden ge daan. De „Prawda" moedigt de discussie van de kwestie aan als middel om de „persoonsverheer lijking uit te roeien". Naar van welingelichte zijde wordt vernomen is de huidige Sowjet-leiding vastbesloten, om Stalins fouten goed te maken en „oude bolsjewieken" te rehabili teren. Ook in de archieven is men aan het werk teneinde de vroege- re geschiedenis van het commu nisme te zuiveren. Dit, zo zegt men, zal echter geleidelijk ge schieden. Bovenstaande gegevens zijn vervat in telegrammen, die na enige tijd (het eerste was van donderdag) pas zaterdag door de Sowjet-censuur werden doorge laten. Naar Reuter meldt maken Sowj et-functionarissen op partij vergaderingen nog meer bijzon derheden bekend ovzr de 20 jaar van de „regering-Stalin". Tot nog toe zijn er weinig aan wijzingen, dat gedenktekens voor Stalin verwijderd zullen worden. Een buste is echter reeds verwij derd uit het Moskouse museum van het Sowjet-leger. Het was ook opvallend, dat de Sowjet-pia- nist Emil Gilels vrijdagavond aangekondigd werd zonder de vermelding „Drager van de Sta lin prijs", zoals tot nu toe steeds de gewoonte ie geweest bij kun stenaars met deze onderschei ding. Twee aardschokken hebben vrijdag de ruiten van vele gebou wen in Damascus doen springen. Van slachtoffers is geen melding gemaakt. De eerste schok duurde vijf seconden. De tweede kwam tien minuten later en duurde tiensen van het oude regiem in Ma- seconden. Ook in Israël, Jordanië rokko is vrijdag gearresteerd in en de Libanon zijn schokken j verband met de ontdekking van Een aantal hoge functionaris waargenomen. In schade aangericht. Beiroet is Amerikaanse functionarissen hebben vrijdagavond in Washing ton bekendgemaakt, dat volgens onbevestigde berichten negen da gen geleden een aantal mensen om het leven is gekomen bij on lusten in de Sowjet-republiek Georgië. De onlusten zouden een gevolg zijn van verzet tegen de pogingen van bet .Kremlin om Stalin, die in Georgië geboren wend, te „degraderen". Het centrum van de onlusten was de hoofdstad Tiflis, aldus deze berichten. Het aantal doden is onbekend. Politie en leger zijn in actie geweest. Naar verluidt probeert het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken, dat geen com mentaar op de onbevestigde be richten heeft willen leveren, na dere gegevens te verkrijgen. Reuter tekent hierbij aan, dat het blad „Zarja Wistoka", dat in de Georgië" verschijnt, op 5 maan het overlijden van Stalin in 1953 herdacht en een grote foto van hem afdrukte, och dat de bladen de „Prawda" en de „Izwestia" Stalin niet herdachten. Volgens welingelichte kringen te Wenen demonstreerden hon derdduizend mensen in Tiflis hef tig tegen de aanvallen op Stalin. Volgens genoemde kringen had de menigte portretten van Chroesjtsjef, premier Boelganin. vice-premier Mikojan en andere leiders, die Stalin hadden gekri tiseerd, verwijderd. De demonstratie wordt het grootste spontane massaprotest sedert meer dan dertig jaar in de Sowjet-Unie genoemd. De demonstranten zouden de straten van Tiflis hebben geblok keerd en gebouwen van de cen trale comité der partij bezet. Zij droegen spandoeken mee met leuzen als „Lang leve Stalin". Stalin was zelf een Georgiër. Er heeft volgens genoemde kringen geen bloed gevloeid, daar de politie niet tegen de de monstranten optrad en de mili tairen order hadden gekregen niet te schieten. Ook is geen mel ding gemaakt van repressieve maatregelen. De betogingen zouden zijn be gonnen, nadat partijleden in fa brieken en bedrijven zinsneden uit Chroesjtsjefs rede waarin Stalin werd aangevallen hadden voorgelezen. De menigte, die la ter op de been kwam, zou hebben geroepen, dat men weer aan het werk zou gaan, indien Chroe sjtsjef en andere leiders zouden worden ontslagen. een vermeende samenzwering te gen de staat. Gearresteerd zijn Kaid Raho, voormalig hoofd van vijf grote stammen in het gebied van Fez, Kaid Larbi van el Mensel en Kaid Bezzari van Tissa, de voormalige pasja van Mèknes ben Hamoe en verscheidene lagere functionaris sen van het oude regiem. Kaid Raho was één der actief ste tegenstanders van sultan Ben Joessef. Hij werd kort na de te rugkeer van de sultan, in novem ber, ontslagen. Hij vertrok toen naar Frankrijk en keerde enige dagen geleden naar Marokko te rug. De politie heeft de woningen van de gearresteerden en van een aantal functionarissen die onder politietoezicht zijn geplaatst, doorzocht. Er zijn wat wapens en documenten in beslag genomen. Onder de functionarissen 'ie onder toezicht zijn geplaatst, be vinden zich twee stamhoofden in het gebied van Meknes. Een van hen, Kaid Brahim van de Zer- hoens, vluchtte in zijn auto toen In Zuid Slavische kringen, die de gebeurtenissen in de Sowjet- Unie nauwkeurig volgen, ver klaart men, zo seint A.F.P., dat de Zuid-Slavische leiders reeds lange tijd hetzelfde oordeel over Stalin hebben als thans de Sow- jet-leiders. Op het zesde partij congres van de Zuid-Slavische communistische partij veroor deelde maarschalk Tito reeds het Stalinisme. Hij herinnerde toen aan de grote zuivering van 1937 en 1938, waardoor de partij een werktuig in handen van de per soon Stalin werd. Men is in de Zuid-Slavische hoofdstad van mening, dat de ontwikkeling in de Sowjet-Unie nog niet haar eindfaze heeft be reikt. Men dient verdere daden van de Sowjet-leiders af te wach ten. Ook is men van mening, dat het eerherstel van sommige Oosteuropese leiders, die wegens „Titoïsme" ter dood werden ver oordeeld, niet lang op zich zal laten wachten. In de veroordeling van het Stalinisme met ai zijn uitingen ziet men een logische voortgang. Het communistische partijblad „Borba" schrijft, dat „een nieuwe vraagt men zich af, waarom hëeft men er dan twee jaar mee gewacht? Een en ander, zo meent men in Washington steeds volgens A.F.P. -leidt tot de volgende conclusies: .1. De leiders in het Kremlin voelen zich sterk genoeg om he* idool van hun vroegere politiek aan te vallen. 2. Zij handelen uit eigenbt lang door de versnelling van de uitvoering van hun op het jong ste partijcongres bepaalde poli tiek te rechtvaardigen. 3. Zij bewijzen, dat zij hun nieuwe politiek met vasthou dendheid zullen volgen en bereid zijn al het oude achter zich te verbranden. 4. Met het terugkeer van liet Leninisme dient men niet té ver geten, dat zjjn basis het denk oeeld van het wereldcommunis me is. bat, onderhandelingen om de opstandelingen in het Rif-geberg te tot overgave te dwingen. De vertegenwoordigers van de rebel len zouden ar op staan, dat er geen gerechtelijke actie tegen de opstandelingen wordt onderno-over de felheid, waarmee het Sta men en dat zij in staat worden Boven Noord-Rusland Jak ge- geest het gehele leven van de durende het weekeinde een kracn I IniA rtArvrvirinrrf" I tig hogedrukgebied met n kem- druk van ongeveer 1050 mb. Boven de Golf van Biskaye ar riveerde zondagavond een dép res- sie met een kemdruk van onge veer 990 mb. Tussen deze twee druksyste- men stond over geheel WestEu- Sowjet-Unie doordringt". Het blad spreekt van de terug keer van he.t Leninisme en de werkelijke toepassing van het Stalinisme. In Washington, zo gaat A.F.P. verder, toont men zich verrast gesteld in de burgermaatschap pij terug te keren of deel te gaan uit maken van het nieuwe Ma rokkaanse leger. Volgens het genoemde persbu reau' verwacht men, dat de op standelingen deze week een wa penstilstand zullen afkondigen. Dit zou in beginsel zijn overeen gekomen bij besprekingen te Madrid vorige week. Zondag is hierover te Tanger gesproken. j ii ropa een zuidoostelijke tot ooste- linisme veroordeeld wordt. Men stroming vraagt zich hier af, welke de werkelijke redenen van de Sow jet-leiders zijn voor het wereld Deze werd in de loop van de zondag geleidelijk aan sterker. Over Noórd-Duitsiand en Nooru kundig doen worden van de aan- N^eriand w^ daarmee kou val van Chroesjtsjef. Men vraagt *Noaenand wera aaarmee Koude zich af, of het wellicht een ma noeuvre is, om de niet-commun- nistische landen te paaien en te doen geloven, dat de evolutie van het Kremlin voltooid is. Als de bekendmakingen over Stalin eerlijk gemeend zijn, zo Britse veiligheidstroepen héb ben zondag 'n Cypriotische Turk doodgeschoten en een tweede Turk gewond toen deze mannen trachten door een cordon te bre ken dat de Britten hadden gelegd om het dorp Pendakomo ten oos ten van Limassol. De twee Tur ken hadden geen gehoor gegeven De universiteit en scholen van (le Politie kwam, doch zijn wagen aan een bevel om te blijven staan. verongelukte en hij is ernstig ge wond in een ziekenhuis opgeno- Tiflis waren gedurende vier da gen na de demonstratie gesloten. Dit is de tweede maal sedert men- Stalins dood, dat de Georgiërs I uiting gaven aan hun kritiek op j Onderhandelingen tussen de Sowjet-leiders. De eerste Sultan en opstandelingen maal zou dit zijn geschied na de arrestatie 'van Beria, de voorma-Sultan ben Joessef van Ma- üge chef van de geheime politie, rokko voert, volgens een bericht Beria was evenals Stalin een van 't Franse persbureau „Agen- Georgiër. ce Centrale de Presse" uit Ra- Sir Anthony Eden heeft vrij dag te Londen verklaard dat En geland zich op het ogenblik mid den in een „warme handelsoor log" bevindt. „We zullen de produktie- en handelsslag van onze rivalen ver liezen als we niet bereid zijn ons een gedeelte van de vruchten van ons werk te ontzeggen en ons extra in te spannen", zo verklaar de hij op een bijeenkomst van de conservatieve partij. Alleen een financieel krachtig en welvarend Engeland kan de lasten dragen die een grote mogendheid op de schouders worden gelegd, zo zei hij. De premier vervolgde: „We wisten heel goed dat de maatre gelen die we moesten nemen om de uitgaven te beperken niet po pulair zouden zijn, doch zij wa ren nodig" Het resultaat begint merkbaar te worden, zo zei hij, doch het is slechts een begin. Er zijn enige verbeteringen merkbaar doch „we zullen het nog veel beter moeten doen en we zullen enkele waarheden moe ten aanvaarden zoals zij zijn". Eerder had minister van Fi nanciën Harold MacMillan ver klaard dat de regering vastbeslo ten is de nationale economie „precies dat beetje te heroriënte ren dat nodig is om ons opnieuw op de weg te brengen naar voor uitgang en uitbreiding". De En gelse economie, zo zei hij, hangt slechts op magere hulpbronnen en moet met de grootste voor zichtigheid worden behandeld. „Wij moeten er voor zorgen niet tot de uitersten van inflatie of deflatie te vervallen", aldus mi nister MacMillan. Twee gemaskerde mannen heb ben zondagochtend een Cyprische Griek buiten de kerk van het (.3 km ten noorden van Nicosia ge legen dorp Kythrea doodgescho ten. Toespraak van gouverneur Harding. „Ik betreur vele door mij geno men maatregelen, maar ik foen ervan overtuigd dat zij noodzake lijk waren", aldus heeft de Britse gouverneur van Cyprus, sir John Harding, zondag op een perscon ferentie te Nicosia verklaard. Hij voegde hieraan toe: ..Het onmiddellijke Britse doel op Cy prus is het terrorisme te ver slaan, terwijl Wij dadrnaast blij ven streven naar verzoening der tegenstrijdige belangen in het netilige Cyprische vraagstuk". „Indien Groot-Brittannië zich thans uit Cyprus zou terugtrek ken, zou dit slechts tot nog meer moeilijkheden voor de vrije we reld leiden", verklaarde Harding nog. Britse militairen in hinderlaag gevallen. Een patrouille van Britse mi litairen is in de bergen nabij Khandria, 56 km ten zuidwesten van Nicosia, in een hinderlaag gelopen. In 'n vuurgevecht werd één van de tenminste 12 verzets lieden gedood. Vijf Britten wer den gewond. De verzetslieden vluchtten, toen Britse versterkingen' aankwa men. Huiszoeking in Nicosia. Britse parachutisten hebben in de nacht van donderdag op vrij dag huiszoekingen verricht in de Griekse wijk -van Nicosia, de hoofdstad van Cyprus. Volgens een bekendmaking die vrijdag morgen werd uitgegeven werd een hoeveelheid wapens en mu nitie in beslag genomen, onder andere mortieren, stenguns en geweren. De bewoners van ver schillende huizen waarin wapens werden aangetroffen zijn aange houden voor nadere ondervra ging- In de stad Limassol is vrijdag morgen een volledig uitgaansver bod uitgevaardigd. Kort na het aanbreken van de dag werd in deze stad met intensieve huis zoekingen begonnen. Ook in het dorp Kato Zodhia, 37 km ten W. van Nicosia, is als gevolg van enkele incidenten tij dens de afgelopen dagen een uit gaansverbod uitgevaardigd. De staking op Cyprus duurt nog steeds voort. Slechts enke len meldden zich vrijdagmorgen bij hun werkgevers. Staking in Griekenland. Intussen is in geheel Grieken land vrijdagmorgen een staking van vier uur gehouden als pro test tegen de deportatie van aartsbisschop Makarios. In het gehele land werd de stakings proclamatie van de algemene vakverenigingsfederatie door alie arbeiders opgevolgd. Fabrieken en winkels bleven gesloten en het bus- en spoorwegverkeer kwam volkomen tot stilstand. lucht aangevoerd waarin vrij veel bewoi'king voorkwam die op sommige plaatsen eerst laat brak. Terwijl in het zuiden van ons land des middags 14 graden werd gemeten onder een wolkenloze hemel kon het kwik in het noor den maar tot ongeveer 6 graden oplopen. De dépressie in de Go., van Biskaye trekt naar het oo ten. Ze kan het weer in ons land nog niet direct beïnvloeden. Het weertype blijft dus hetzelfde. De wind blijft in de oosthoek. In het noorden van het land zal er heden meer zon zijn, zodat daar de temperaturen wel iets hoger kunnen worden. Elders i.i het land zullen ze wellicht wat lager zijn daar iets minder zacht e lucht wordt aangevoerd. Voornamelijk in de hogfi luchtlagen zal wat bewolking overd rijven. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van maandagocb tend tot maandagavond. Zonnig. Enkele overdrijvende wolken velden en droog weer. Vanmid dag dezelfde temperatuur als gis teren of iets lagere. Matige tot krachtige en langs de Wadden- kust tijdelijk harde oostelijke wind. DINSDAG 20 MAART. van. n.m. Breskens 6.15 7.01 Terneuzen 7.50 8.36 Hansweert 8.30 9.16 Walsoorden 8.40 9.26 In een biscoop te Kafr Sakr, een ZON dorpje in het noord-oosten van de op onder op onder Nijldelta, is vrijdag tijdens een Mrt. bioscoopvoorstelling het balkon 19 6,47 18.53 10.27 2.17 ingestort. 42 mensen zijn om het 20 6.45 18.55 11.36 3.10 leven gekomen en 53 ernstig ge 21 6.43 18.57 12.53 352 wond. Uit een onderzoek is geble 22 6.40 18.59 14.14 4.25 ken, dat het balkon in een zeer 23 6.38 19.00 15.35 4.53 slechte staat verkeerde en te veel 24 6.36 19.02 16.55 5.16 mensqn bevatte. 25 6.33 19.04 18.14 5.38

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1