Pickwick Thee geeft U extra smaak, extra geur H.M. de Koningin Jaarbeurshal opent nieuwe Minister Dulies in Djakarta Griekse premier bespreekt kwestie-Cyprus Plan voor Arabische veiligheid Cyprus in het Lagerhuis i DINSDAG 13 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3713 Koninklijke onderscheidingen voor technische medewerkers De besprekingen tussen Eden en Mollet De Britse en Franse pre- ittjjers, sir Anthony Eden en Giiy Mollet, hebben maan dag verklaard, dat zij op hun besprekingen van zondag in Londen in ruime mate over eenstemming heben bereikt. Zy spraken in het bijzonder over de betrekkingen tussen de Westelijke wereld en het Sowjetblok, ontwapening, Afrika en het Midden-Oos ten. Brits protest tegen plundering consulaat Soekarno uitgenodigd naar de te komen V. S. ALUMINIUM BINNEN VERPAKKING BESCHERMT DE KWALITEIT Onder de theesoorten, die opvallen door zeer krachtige smaak en geur, neemt Pickwick Thee zon der twijfel een allereerste plaats in. Deze typische En gelse melange van Douwe Egberts wordt dan ook alge meen gewaardeerd. Dat smaak en geur van Pickwick Thee zo goed be houden blijven is te danken aan de speciale aluminium binnenverpakking, die door Douwe Egberts wordt toe gepast. Deze binnenverpak king verzegelt smaak en geur, houdt vocht en slechte invloeden weg en zorgt er voor, dat uw Pickwick Thee altijd zo verkwikkend geurt, zo rijk smaakt en zo royaal afschenkt Overwinning voor Mollet DE RASSENKWESTIE IN DE V.S. HET WEER Nieuwe maatregelen op Cyprus Mollet kondigt Frans-Brits ontwapeningsplan aan WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Craakerlng ba abonnement Temeuzen Olrecteur-Hoofdredacteur L van de Sande Noordstraat 35—57 Terneuzen ëtedaotte-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per rrvnuriH 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct 7 r UW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels X~ iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. H. M. de Koningin heeft gister middag in aanwezigheid van ruim 2000 genodigden, de nieuwe Jaarbeurshal aan de Graadt van Rogge weg te Utrecht officieel ge opend. Aan deze op palen gebouwde hal verleende de Vorstin haar naam. De Koningin arriveerde omstreeks half vier op het jaar beursterrein, waar zij werd be groet door de voorzitter van de raad van beheer der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, mr. W. H. Fockema Andreae en de di recteur van de Jaarbeurs mr. H. A R. Schuit. Joost Fockema Andreae, de .ichtjarige zoon van de voorzitter van de jaarbeurs, bood de Vorstin bij haar aankomst een kleurige ruiker fresia's aan. Mr. Fockema Andreae getuigde in een kort welkomstwoord van de grote vreugde die allen, die bij de jaarbeurs betrokken zijn, vervult door de koninklijke be langstelling. De vrije ontplooiing van het internationale verkeer, waardoor de buitenlandse producenten in versterkte mate hun goederen op de internationale jaarbeurs in Utrecht wensen te brengen, ver grootte, aldus mr. Fockema An dreae, de noodzaak tot verdere Uitbouw van terreinen en inrich ting van de jaarbeurs. aan mr. In een communiqué wordt ge zegd, dat beide staatslieden tij dens hun besprekingen de nadruk hadden gelegd op hun „gemeen schappelijk verlangen" om vor deringen te maken met algemene en gecontroleerde ontwapening. Zij verwelkomen de gang van zaken bij de onderhandelingen over de toekomst van de Franse Nooröafrikaanse gebieden Marok ko en Tunesië. Mollet betuigde zijn dank over de jongste verklaring van de Britse ambassadeur in Parijs, sir Gladwyn Jebb, dat Engeland de ontwikkelingen in Algerije steunt en aanmoedigt. Aangaande het Midden-Oosten bevestigen Eden en Mollet hun va-langen naar beëindiging van het Israëlisch-Arabische conflict en de vestiging van een duurza me vrede. De premiers legden de nadruk op de noodzaak van grotere eco nomische activiteit in het Verre Oosten, het Midden-Oosten en Afrika. De bijeenkomst der ministers was het gevolg van uitlatingen van de Franse minister van Bui tenlandse. Zaken, Christian Pineau, waarin deze de Westelijke politiek kritiseerde. Bij terugkeer in Parijs ver klaarde Mollet: „Ik hefb met grote voldoening kunnen vast stellen, dat de betrekkingen tus sen Frankrijk en Engeland nog nooit zo goed zijn geweest". Wat de jaarbeurs toont leven en groei, noemde Fockema Andreae in wezen het beeld van de ontwikkeling van het scheppende bedrijfsleven, waarvan de jaarbeurs, vlogens hem, slechts een instrument is. De vele duizenden deelnemers aan Nederlandse jaarbeurzen bouwden tezamen deze instelling op. Naar hen allereerst moet thans het woord van waardering uitgaan, zo besloot mr. Fokkema Andreae zijn welkomstwoord. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, noem de in zijn hierna volgende rede, het initiatief van Oqy tot het houden van jaarbeurzen een zin vol initiatief. Groot is de waardering van de regering voor het werk dat de Utrechtse jaarbeurs in de loop van haar bestaan in het belang van de Nederlandse economie heeft verricht, aldus minister Zijlstra, die voorts meende, dat het besturen van een instituut, welks bestaan in zo sterke mate onderhevig is aan de invloeden van het economisch gebeuren in de wereld, verre van een een voudige taak is. Grote waardering had minister Zijlstra voor de jaarbeurs, die door eigen kracht in staat is ge bleken, niet alleen de eigen ideële en zakelijke doeleinden met succes na te streven, doch tevens de Nederlandse gemeen schap grote diensten te verlenen. In het bijzonder in de bevorde ring en de versteviging van de contacten van het Nederlandse bedrijfsleven met het buitenland heeft de jaarbeurs, aldus de be windsman, een belangrijke aan deel gehad. Minister Zijlstra deed vervol gens mededeling van de benoe ming van de heer F. Loeb, lid van het algemeen bestuur van de jaarbeurs, tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Aan vier leden van de techni sche dienst van de jaarbeurs, die reeds vele jaren hun krachten aan de beurs hebben gegeven, werden bronzen medailles, beho rende bij de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. De gedeco reerden zijn de heren J. den Daas, C. Griffioen, J. Blok en A. Stomp. "v De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, rele veerde de prettige verhouding tussen jaarbeurs en de gemeente Utrecht. Hij wees op de vele vraagstukken van ruimtelijke uitbreiding en van financiële be hoeften waai-mede de gemeente Utrecht vooral na 1945 de jaar beurs zoveel mogelijk heeft bij gestaan. Tenslotte sprak de voorzitter van de raad van beheer van de jaarbeurs, mr. W. H. Fockema Andreae. Hij herinnerde er aan, dat 36 jaar geleden H. M. de Ko ningin in Utrecht werd verwel komd, om aan het Vredenburg de eerste steen te leggen voor het eerste permanente jaarbeurs gebouw. Reeds toen, in de perio de van het schuchtere begin van het jaarbeursinstituut, was men verzekerd van de koninklijke be langstelling. Met grote dankbaarheid her dacht mr. Fockema Andreae de steun die de jaarbeurs destijds van Koningin Wilhelmina en Z. K H. Frins Hendrik mocht ont vangen. De grondslag heeft U willen leggen voor het eerste gebouw en Uw naam wil gij verbinden aan ons nieuwste bouwwerk, al dus mr. Fockema Andreae, die voorts zijn diepste erkentelijk heid betuigde voor de grote steun die de jaarbeurs bij voortduring van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bemhard ontvangt. Hierna verrichtte H. M. de Ko ningin de openingsplechtigheid van de nieuwe Julianahal. Met een nylon stokje tikte zij op een stemvork, welke de vorm had van een U en gedekt werd door de Mercuriushoed. In deze Mer- curiushoed bevond zich een klein microfoonplaatje, waardoor de trillingen van de tik van het ny lonstokje op de stemvork over het gehele jaarbeursterrein hoor baar waren. Na de eerste tik werden de nationale- en jaar- beursvlaggen op de nieuwe hal gehesen. Onder fanfares van de Kon. Militaire Kapel en de tweede stemvorktik van de Vorstin weken de gordijnen voor de let ters „Julianahal", terwijl bij de derde tik de Jaarbeursmars, een geschenk van het jaarbeursper- soneel, door de Kon. Militaire Kapel werd ingezet en 24 meis jes in klederdracht van de lan den wier produkten op de beurs zijn vertegenwoordigd, naar vo ren traden ieder met een bloem. Deze bloem plaatsten zij in een vaas bij de Koningin en zij vorm den vervolgens een erehaag. Door deze fleurige erehaag ging de Koningin met haar gevolg het jaarbeursterrein op. Via de oprit van de nieuwe Julianahal arri veerde het gezelschap op de eer ste verdieping, waar de vijf ar chitecten van de werkgroep 1953, alsmede het hoofd van de tech nische dienst van de jaarbeurs, ir. G. J. Goemans, en de archi tect van de jaarbeurs, ir. W. Prey, aan H. M. werden voorge steld. Vervolgens bezocht de Konin gin de collectieve landeninzen- ding, die eveneens is onderge bracht in de nieuwe Julianahal. De diplomatieke vertegenwoordi gers van de deelnemende landen werden aan de Vorstin voorge steld. Hierna ging het gezelschap via het open terrein, waar de Vorstin eveneens grote belangstelling aan de dag legde voor de buiten stands, naar de Bernhardhal. protest naar aanleiding van de arrestatie van de vertegenwoor kwestie-1 stellen, die hij onlangs aan Enge- diger van het I.V.V.V op Cyprw land heeft gedaan, n.l. het her-Michael Pissas vatten van de onderhandelingen oe voorzitter van de Griekse over de toekomst van Cyprus, op bond van gezagvoerders ter koop basis van een uitwisseling vanjvaardij heeft aan aUe Griekse i.--_ J- J- kapiteins opdracht gegeven, te. weigeren Britse schepen op zee te groeten. Bij" ongeregeldheden in Athefie Sprekend over de Cyprus heeft de Griekse premier Karamanlis tegenover een groep Amerikaanse journalisten ver klaard, dat „Griekenland de V.S. vraagt op beslissende wijze tus-1 garanties betreffende de vesti- j senbeide te komen". „Als Ameri-j ging van een democratische rege- ka niet met zijn materiële en mo- ring op het eiland en de handha- rele macht tussenbeide komt om ving van de strategische positie in de vrije wereld de beginselen van Engeland in het oostelijke werden maandagmiddag 28 bet>' van rechtvaardigheid en vrijheid deel van de Middellandse Zee. De gers en politiemannen gewond te doen eerbiedigen, vrees ik, dat Griekse regering is bovendien Griekenland er toe gebracht zal nog bereid, Engeland aanvullende Brits protest, worden, in een tragisch isole- bases in Griekenland aan te bie den. De Britse ambassadeur ir „De Westelijke mogendheden", Athene, sir Charles Peake, heeft aldus de Griekse premier, „sme- bij het Griekse ministerie var ren door haar vijandige houding Buitenlandse Zaken geprotes inzake Cyprus boter op de Rus- teerd tegen de zaterdag j.l. in. sische toast". Hij bepleitte het Griekenland gehouden anti-Britse verlenen van het recht van zelf- betogingen. Hij heeft tevens, uit bestuur aan de volkeren zowel naam zijner regering, nadere ir ment te leven", aldus de premier. Hij was van oordeel, dat d< houding van Groot-Brittannië en de Westelijke wereld ten aanzien van de kwestie-Cyprus het ge vaar in zich bergt, dat de betrek kingen tussen Griekenland en zijn bondgenoten worden vergif tigd en het communisme in het land wordt begunstigd. Karamanlis herhaalde de voor- Minister Dulles verklaarde bij aankomst op het vliegveld Kema- joran, dat het reeds lange tijd in zijn bedoeling had gelegen, een bezoek te brengen aan Indonesië, met welk land de Verenigde Sta ten in geestelijk opzicht en in feite veel gemeen hebben. Dulles zeide er zich van bewust te zijn, dat hij in Indonesië komt op een tijdstip „waarop u alle krachten inspant om uw eerste door het volk verkozen parle ment tot leven te brengen". De Amerikaanse minister voegde met dit feit zijn gelukwensen bij die van alle democratische staten voor de goede afloop van de vrije en ordelijk verlopen verkiezin gen. Dulles werd welkom geheten door de aftredende minister van Buitenlandse Zaken Anak Agung, door hoge Indonesische autori teiten en leden van het diploma tieke corps. Er was bij zijn aan komst geen vertegenwoordiger van het Nederlandse hoge com missariaat aanwezig. In een korte verklaring zeide Dulles nog: Met voldoening heb ben wij het werk gezien, door uw land en andere nieuwe onafhan kelijke staten in Azië verricht om stabiele regeringen te vormen, om uw eigen democratische in stellingen tot ontwikkeling te brengen en om uw onafhankelijk heid te handhaven. De heei Dul les was er zeker van dat hij, na het de Indonesische leiders te hebben gesproken, naar de V.S. ,n„ ,H„ zal terugkeren met een beter be- ken, die minister Dulles op zijn grip voor de bereikte successen reis vergezellen, een bijeenkomst en voor de vraagstukken, die in met Indonesië op een oplossing wach ten. Demonstratie tegen ile SEATO. Ongeveer twee dozijn Indone siërs, die zich fbuiten de hekken van Kemajoran hadden opgesteld, riepen „Doe de SEATO te niet", toen Dulles zich van het vlieg tuig naar het restaurant begaf om de autoriteiten te ontmoeten. Zij hervatten hun geroep toen Dulles het restaurant verliet om zich naar 'het gebouw van de Amerikaanse ambassade te bege ven. Een der demonstranten, een jonge vrouw die behoorde tot de links gerichte vrouwenorganisa tie „Gerwani" wierp een stuk pa pier naar Dulles' auto. Zij werd door de politie aangehouden voor ondervraging. Dulles schonk geen aandacht aan het incident. Naar het ANP uit betrouwbare bron in Djakarta verneemt, heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, pre sident Soekarno uitgenodigd een '•bezoek te brengen aan de Ver enigde Staten. Soekarno heeft de uitnodiging aanvaard, maar er is nog geen beslissing genomen over de datum van het bezoek. Dulles bracht een uur na zijn aankomst in Djakarta een bezoek aan president Soekarno op het paleis Merdeka. Intussen hadden vertegenwoor digers van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za- leden van het aftredende (Adv.) Koning Saoed van Raoedi-Ara- bië, president Koetali van Syrië en premier Nasser van Egypte hebben op hun conferentie in Cairo een „allesomvattend" plan opgesteld- om de Arabische vei ligheid te verzekeren en de structuur van de Arabische lan den te verdedigen tegen „Zionis tische agressie en buitenlandse overheersing". In een communiqué dat maan dag, aan het slot van de confe rentie van vijf dagen werd uit gegeven, werd verklaard, dat het plan „een schild tegen alle mo gelijke gebeurtenissen en onaan gename verrassingen" is. Wij zijn vastbesloten, aldus de drie rege ringsleiders, de Arabische wereld te vrijwaren voor het kwaad van de koude oorlog, door buiten de verschillende stromingen te blij ven en een onbevooroordeeld standpunt in te nemen. De ver dediging van de Arabische we reld dient voort te komen uit de eisen van de eigen veiligheid, los van alle buitenlandse bondge nootschappen. De drie leiders waren het er ovre eens, dat aan Jordanië alle mogelijke steun geboden moet worden en in geval van buiten landse druk of Zionistische agres sie alle mogelijke hulp. Er is voorts een plan opgesteld, om pogingen via het pact van Bagdad om druk uit te oefenen op de Arabische landen, waar door de Arabische veiligheid in gevaar komt, tegen te gaan. Naar verluidt hebben de drie Arabische leiders Jordanië hulp aangeboden ter vervanging van de jaarlijkse Britse subsidie van 12 miljoen pond sterling en er bij Jordanië op aangedrongen, zich aan te sluiten bij een gemeen schappelijk Arabisch plan om het hoofd te bieden aan elke Israëli sche aanval. kabinet en hoge autoriteiten. De woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van Buitenlandse Zaken, onthulde, dat gedurende deze besprekingen de kwestie NieuW-Guinea was besproken. „Een gedaehtenwisseling over dit onderwerp heelt geleid tot een ibeter begrip van de zijde van de Amerikanen over ons standpunt", aldus een woordvoerder. Een ander onderwerp van be spreking gedurende deze infor mele bijeenkomst was het ver lenen van economische hulp aan Indonesië. De Amerikaanse be zoekers verklaarden, dat zij be reid waren economische bijstand te verlenen. Naar van Indonesi sche zijde vernomen wordt zou hierover in grote lijnen overeen stemming zijn bereikt. Men legde er echter de nadruk op, dat de besprékingen geen officiëel ka rakter droegen. De Franse regering heeft de eerste twee vertrouwensstem mingen in verband met het wets ontwerp voor speciale bevoegd heden in Algerije met grote meerderheid gewonnen. De eerste stemming over arti kel één, dat de regering mach tigt economische hervormingen in te voeren, waaronder een her verdeling van onbebouwde grond, en moslems tot de burger lijke dienst toe te laten. De tweede stemming betrof de artikelen drie en vier, die voor zien in de financiering van de hervormingen en de regering machtigen in Algerije dezelfde sociale wetten toe te passen als in het moederland. De eerste stemming won de regering met 463 tegen 62 stem men en de tweede met 451 tegen 72. De communisten stemden en bloc vóór de regering. Dit deden ook de volksrepublikeinen en een groot aantal onafhankelij- ken, beide oppositiepartijen. Tegen stemden in hoofdzaak de Poujadisten en een klein aan tal rechtse onafhankelijken. Zelfs zonder de steun van de communisten (150) zou de rege ring haar speciale bevoegdhe den met ruime meerderheid ge kregen hebben. Het Amerikaanse federale hooggerechtshof heeft bepaald, dat de toelating van negerstu- ctenten tot de staats universiteiten niet mag worden uitgesteld han gende een bestudering van de met toelating gepaard gaande problemen. Hiermee is een besluit van het hooggerechtshof van Florida tot uitstel van de toelating van een 48-jarige neger tot de universiteit van Florida teniet gedaan. van Cyprus als Malta en Gibral tar. Het verdrag van Bagdad ver tegenwoordigde, naar zijn me ning, zowel voor Engeland als de V.S. een „ongelukkige politiek". Het Griekse algemene vakver bond heeft besloten voor het ge hele land een staking uit te roe pen als protest tegen de verban ning van aartsbisschop Makarios door de Britten. De datum voor deze actie zal later worden vast gesteld. Het vakverbond stuurde voorts een telegram naar het „interna tionaal verbond van vrije vakver lichtingen verzocht over het ge beurde te Heracüon, op Kreta, waar het Britse consulaat doe: betogers is geplunderd. Met ministerie heeft hierop ge antwoord dat de autoriteiten van Heraclion voorzorgsmaatregelen hadden getroffen, doch dat deze onvoldoende waren gebleken om de heftige betogingen voor het Britse consulaatsgebouw te be teugelen. „De regemig betreurt het voor gevallene en de slachtoffers or der ordebewaarders en betogers", aldus het Griekse ministerie van Buitenlandse Zaken. De Britse minister van Koloniën, Lennox-Boyd, heeft maandac in het Lagerhuis verklaaird, dat aartsbisschop Makarios onder vol ledige goedkeuring van de Britse regering van Cyprus is gedepu teerd. Deze verklaring ontlokte aan Labour-afgevaardigden kreten ais „schande", terwijl de minister door regeringsaanhangers iverd toegejuicht. Lgnnox-Boyd zei, dat Maka rios en de andere drie kerkelijke^ leiders, die tegelijk met hem zijp' verbannen, zulke nauwe betrek kingen met het terrorisme onder hielden, dat zij van het eiland moesten worden verwijderd. De liberale leider Clement Da- vies probeerde te bereiken, dat er onmiddellijk een debat over de kwestie zou worden gehouden. De voorzitter van het Lager huis wilde hier echter niets van weten, omdat er reeds voor woensdag een volledig debat over Cyprus op de agenda staat. Op de vraag met wie Engeland thans over Cyprus zou Willen on derhandelen, antwoordde Len nox-Boyd, dat de Britse .regering hoopte en geloofde, dat herstel van orde en wet nieuwe leiders op het eiland naar voren zou brengen. Zij, die tot dusver gevreesd hadden als verraders gebrand merkt te worden, zouden nu wel licht bereid zijn naar voren te treden. Dit antwoord van de minister werd door de Labour-afgevaar- digden met gehoon ontvangen. Davies verklaarde, dat in een beslag genomen document er op gezinspeeld werd, dat de verban nen aartsbisschop „een matigen de invloed" op de verzetslieden oefende. Voorts werd in het stuk gewaagd van „een leider", die naar Cyprus was gegaan om de aartsbisschop er van te weerhou den, op enigerlei wijze terug te komen van zijn beleid. „Er kunnen nog extremere mensen op Cyprus zijn", aldus Leimox-Boyd. „Het kan zijn, dat de aartsbisschop krachten ont ketend heeft, die hij niet geheel kan beheersen, maar gezien zijn vooraanstaande positie heeft hij gehandeld als een rechtSstreekso prikkel tot gewelddaad en was zijn verwijdering noodzakelijk ge worden. De Britse regering en de gouverneur konden niet toe staan, dat de aartsbisschop op Cyprus zou blijven en dat zijn stilzwijgen zou worden uitgelegd als aanmoediging door diegenen, die hem als leider moesten be schouwen". Nog altijd handhaaft zich boven Scandinavië en midden Rusland een gebied van hoge luchtdruk, dat met oostelijke wind koude en droge lucht naar onze omge ving transporteert. In deze lucht T komen in Oost-Europa op ver- In all gro e s,eJen - 1 schillende plaatsen de tempera prus is een verbod uitgevaardigd voor het gebruik van fietsen en motorrijwielen des avonds en des nachts. Strategische punten op l het eiland werden maandag door i troepen bewaakt. Op de hoofd- wegen naar de hoofdstad Nico- niet boven hel turen overdag vriespunt. In ons land schommelden ct§ temperaturen toen tussen 2 en 5 graden boven het vriespunt. Veel zachter was het maandag sia waren weeversneiTinpen aan in EnSeland- Z0 wees in Londen. T.het kwik in de middag 8 graden gebracht om te voorkomen, oat T o i j i Irote groepen Cyprioten de aan' In Scotland werden plaat- Premier Mollet van Frankrijk heeft maandag, kort na zijn te rugkeer van zijn overleg met Nutting, nader worden onder zocht. Overigens betuigde Eden zijn „warme steun" met het Fran- Eden, verklaard, dat er „binnen se plan. Mollet verklaarde van enkele dagen een Frans-Brits ontwapeningsplan zal zijn". Het plan, dat is opgesteld door Jules Moch, de Franse vertegen woordiger in de subcommissie voor ontwapening uit de V.N., is onderwerp van gesprek geweest bij de ontmoeting tussen Mollet en Eden in het afgelopen week einde. De hierbij gedane sugges ties zullen door en zijn Britse col lega in subcommissie, Anthony mening te zijn, dat het plan ook de steun van de V.S. zal hebben. Moch heeft, zo zei hij, in zijn plan rekening gehouden met alle voor stellen die tot dusver van zowel de Westelijke mogendheden als de Sowjet-Unie zijn gedaan. De ontwapenings-subcommissie van de VN., waarin Amerika, Rusland, Engeland, Frankrijk en Canada zitting hebben, komt 19 maart weer te Londen bijeen. Mollet zei dat ontwapening en economische maatregelen voor Frankrijk en Engeland de kern van de wereldpolitiek vormden. Uiteraard zou een en ander ge schieden in nauwe samenwerking met Amerika en de andere vrije landen. De premier zei, dat de betrek kingen met Engeland nog nooit zo goed zijn geweest. Uit zijn antwoord op vragen over kwesties het Midden-Oosten betreffend, bleek dat de stand punten der beide landen op die punten elkaar niet veel waren genaderd. hoofdstad zouden binnengaan met het oog op massabetogin- gen. Bussen werden aangehou den. Als zij géén noodzakelijke levensmiddelen vervoerden wer den zij teruggezonden. Een Cyprische student uit Pa phos, die maandag door een En gelse militiar werd neergescho ten, is later op de dag ln een zie kenhuis overleden. Amerikaanse verklaring Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, Lincoln White, heeft een verklaring uit gegeven. waarin wordt gezegd dat de regering oprecht hoopt dat geen van de partijen in de kwestie-Cyprus het hoofddoel uit het oog zal verliezen, 'namelijk het scheppen van een atmosfeer, waarin de onderhandelingen kun nen worden hervat en tot een goed einde kunnen worden ge bracht. Amerika hoopt dat er oplos sing zal worden gevonden die de Cyprioten een regering verschaft, die bun belangen waarlijk zal vertegenwoordigen. Dit was een gerechtvaardigde wens van de bevolking. Amerika bestudeert alle aspec ten van het probleem en zal, zo zei de woordvoerder te verwach ten, bepaalde aanbevelingen doen. In Schotland werden plaat selijk temperaturen van 13 gra den bereikt. Intussen is er in de algemene luchtdrukverdeling niet veel ver andering te verwachten. Het zonnige, maar enigszins schrale weer houdt daarom ook dinsdag aan. De temperaturen blijven enkele graden onder nor maal. mèdegedeeld door het K.N.M.I. ochtend, tot dinsdagavond, te De Bilt, geldig van dinsdag- Weinig verandering. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige oostelijke wind. De zelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. WOENSDAG 14 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden van. 2.50 3.25 4.05 4.15 n.m. 3.11 3.46 4.26 4.36 ZON MAAN op onder op ondet Mrt. 14 6.59 18.45 7.12 21.32 15 6.57 18.46 7.36 22.49 16 6.54 18.48 8.05

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1