Uit de Provincie is koffie! Binnenlands nieuws #4 Passagiersverblijven veerboot Vlissingen-Breskens Het geheim van de zeven schoorstenen RECHTSZAKEN TERNEUZEN. DE BESTE BEREIDINGSWIJZE: BIERVLIET. AXEL BOSCHKAPELLE. SLUIS VOGELWAARDE. ZAAMSLAG Griep ia Zwitserland eist slachtoffers. AGENDA Vergadering comité Ouden ran Dagen. Onder voorzitterschap van de neer P. F. Standaert werd in ho tst „Rotterdam" .een vergade ring gehouden van het comité Ouden van Dagen. Bij de opening herdacht de voorzitter het overlijden van de •ecnetaris-penningmeester, de ftaer P. Galle. Bijna 25 jaar heeft hij als bestuurslid zich gegeven voor het mooie doel. We zullen hem niet licht vergeten, aldus de voorzitter. Als penningmeester werd be noemd de heer J. I. de Waal en als secretaris de heer C. Ver mast. Door de heer Standaert werd ten bate van de kas een film voorstelling aangeboden, welke gal plaats vinden op donderdag 22 maart a.s. Evenals andere ja ren wordt de kaartverkoop weer buis-aan-huis gehouden en hoopt men wederom op aller mede' werking. In principe werd besloten deze zomer een reis naar België te maken. Waarheen de tocht lei den zal, zal nader worden beke ken. Nadat de collecte nog ter sprake was gekomen, ging men iver tot de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. 5 mei-viering 1956. Naar wij van de zijde van de Temeuzense jeugdraad verne men zullen op 5 mei a.s. weer kinderspelen worden georgani- seeerd. Twee jaar achtereen stond bq de 5 mei-viering het ganzen bordspel in het middelpunt van de belangstelling. Thans heeft noen iets anders bedacht en wel: a. een zeepkistenrace voor jon gens van 8 t/m 16 jaar; iï *n rolschaatsenwedstrijd voor meisjes en jongens van 8 t/m 16 jaar. Hierbij kan nog het volgende worden aangetekend: de jongens {tienen hun „zeepkisten" zelf te vervaardigen, waarbij natuurlijk deskundige hulp b.v. van vader can worden ingeroepen. De „wa gens" moeten bestuurbaar zijn, ■althans de voorwielas moet draai baar zijn en zodanig geconstru eerd, dat besturing minstens door voetkracht mogelijk is. Dit is maar een kleine aanwij zing: want wie weet, misschien ■komen er wel „luxe-wagens" kompleet met stuur en al. Indien mogelijk zal als par cours voor Üe zeepkistenrace be aut worden de helling aan de Oostkolk, waarbij dan uiteraard uit veiligheidsoogpunt langs de waterkant de nodige voorzorgen :n acht genomen zullen worden. Het parcours voor de rolschaat senwedstrijd zal nader worden bekend gemaakt. 's Avonds staat een toneelspel op het programma, terwijl voorts ile medewerking zal worden in geroepen van de Harmonie en het tamboer- en pijperscorps. De inschrijvingen voor de hier voor bedoelde wedstrijden zal binnenkort worden opengesteld en per advertentie bekend ge maakt worden. De bedoeling van dit stukje is jt de eerste plaats de jongens en meisjes met een en ander reeds n kennis te stellen, zodat zij van au af aan reeds de nodige voor- aereidingen kunnen treffen of kunnen trainen. Dat de Jeugdraad op een grote deelname hoopt, zowel aan de •zeepkistenrace als aan de rol- ïchaatswedstrijd, behoeft geen betoog. Aanbesteding. Door het architectenbureau L. Je Bruijne had dinsdag de aan besteding plaats van 16 éénsge- ónswoningen voor rekening van tie wohingbouwveren. „Werk- naansbelang". Hiervoor werd als volgt inge schreven: Perceel I: een blok van 4 wo ningen: L. W. Hamelink te Zaamslag, ƒ53.300; A. J. de Vis ser te Zaamslag, ƒ53.100; P. de Rooy te Boschkapelle, 52.107 J. F. v. d. Veen te Terneuzen, 52.000; P. Rinders te Hoek, 151.907; J. Kolijn te Terneuzen, ƒ51.582; Gebr. De Maayer te Vogelwaarde, ƒ51.400; J. F. Hop mans te Goes, ƒ48.080; fa. S. J. Mielen te Terneuzen, 45.744. Perceel II: een blok van 4 wo ningen: L. W. Hamelink te Zaamslag, 53.800; A. J. de Vis ser te Zaamslag, 53.430; P. de Rooy te Boschkapelle, 52.107 P. Rinders te Hoek, 51.907 15ebr. De Maayer te Vogelwaar de, ƒ51.400; J. F. Hopmans te Goes, ƒ48.080; fa. S. J. Mielen te Terneuzen 45.944. Perceel IH: een blok van 8 woningenL. W. Hamelink te Zaamslag, 107.100; P. de Rooy te Boschkapelle 105.766; P. Rin- ders te Hoek, 105.466; Gebr. De Maayer te Vogelw., ƒ101.600; J. F, Hopmans te Goes, 96.160; Ja. S. J. Mielen te Terneuzen f 90.488. Voor de massa: J. H. Rijnberg ®e Terneuzen, 212.000; G. Meeuwsen te Hoek, 206.300; Gebr. v. Steenberge te Philip- göne, ƒ205.000; Gebr. De Maayer lie Vogelwaarde, ƒ204.400; J. de Bot te Terhole, ƒ196.000; Gebr. De Theye te Terhole, ƒ193.000;- J. F Hopmans te Goes 192.320; H. P. Freyser te Terhole, ƒ192.300; Gebr. M. en A. de Bruijne te Terneuzen 190.196; Aann.bedr. v. d. Poel te Terneu zen, ƒ185.000; fa. S. J. Mielen te Terneuzen, ƒ182.000; P. F. Voet te Kloosterzande, ƒ181.300; P. A. Mangnus te Boschkapelle, f181.000; A. J. Herrewegh te Lamswaarde, ƒ180.500; fa. P. Lambert en Zn te Stoppeldijk, ƒ180.000; R. A. van Wiemeersch te Axel, 179.800. Vergadering „St Willibrord". De R.K. bouwvakarbeiders hiel den in het parochiehuis een ver gadering, waarbij o.a. aanwezig waren het hoofdbestuurslid de heer N. van Kaam en de geeste lijke adviseur kapelaan Jansen te Terneuzen. In zijn inleiding betreurde de heer Van Kaam het ten zeerste dat niet meer leden naar deze vergadering waren gekomen om dat het in de bedoeling lag voor de afdeling Terneuzen, dat nog steeds een correspondentschap was, maar om zijn ledental een afdeling kan zijn, een bestuur te kiezen. En juist nu ook het organisatie leven met al zijn wetten en voor schriften zo ingewikkeld is ge- Wanneer U Nescafé in het kopje hebt gedaan: 1. eerst kokend water erbij 2. dan pas suiker en melk naar smaak toevoegen. Bus voor ten minste 35 koppen f 2.45 en voor 140 f 8.85 Coffeïne-vrij respectievelijk f 2.80 en f 10.25% men praktisch niet te verwezen worden is het hoogst noodzake- lijken. volgen, een op de praktijk gericht verdergaand onderwijs te geven om te voorkomen, dat zij later in het maatschappelijk leven niet aan de eisen van dat leven zouden kunnen voldoen. De vergadering stond afwijzend tegenover het verlenen van sub- waarvan het voorzitterschap en sidie voor kerkbouw. De eenheid secretariaat resp. door de heren van de Prot. Chr. partijen achtte W. Koster en I. de Feijter Wzn worden waargenomen, is thans besloten om evenals vorige jaren weg-Stationsstraat haltebord Kerkdreef-Oranjestraat-Zeestr. (haltebord)-Kinderdijk v.v. Paasvetemarkt. Door een uitgebreid comité uit landbouw- en slagerskringen, lijk dat Terneuzen een bestuur heeft. De heer A. F. Dhont heeft ge durende 18 jaren met voorbeel dige ijver het werk gedaan maar dit is welhaast onmogelijk ge worden. Uit de aanwezige leden werd een bestuur gevormd. De heer A F. Dhont kreeg de functie van voorzitter toegewe zen en zal daarbij het penning meesterschap blijven waarnemen. Als tweede penningmeester werd de heer Joh. v. d. Moortel geko zen. Tot secretaris werd gekozen de heer Jo Suy en als bestuurs lid de heer I.. Gelderland. De heer Van Kaam richtte hierna namens het hoofdbestuur van „Sint Willibrord" het woord tot de heer Jo Maas, die op 13 maart a.s. per K.L.M. naar het missiegebied der Witte Paters in Tanganika (Oost-Afrika) ver trekt. De heer Van Kaam wenste deze ijverige Ka jotter veel succes en sprak zijn grote waardering uit voor dit idealisme. Margriet-modeshow. Gisteren hadden twee mode shows plaats in de benedenzaal van hotel „Rotterdam", georgani seerd door het damesweekblad „Margriet". Voor deze beide shows was een zeer grote belang stelling. Deze show hadrin tegen stelling met andere, de bedoeling de Nederlandse huisvrouw voor te lichten hoe zij zelf een garde robe kan opbouwen, die modisch is verantwoord. Vanzelfsprekend toonde deze show de modellen voor het ko mende voorjaar en zomer. Frisse zomerjurkjes en strandpakjes, coektailjurken en mantels wer den in zeer vlot tempo geshowed en de explicatrice, mevr. Van der Eist gaf de aanwezige dames een duidelijke uitleg over de verschil lende modellen, in het bijzonder door welke figuren en leeftijden zij kunnen worden gedragen. Vier charmante mannequins hebben de vele modellen getoond en verschillende malen mochten zij een zeer hartelijk applaus in ontvangst nemen. „Margriet" heeft door deze bei de shows zeker veel goodwill voor haar „knippatronen"-dienst gekweekt. Van de zijde der bestuurstafel werden nog mededelingen gedaan over de plannen der verkiezings actie. Busverkeer in de gemeente. In verband met bestratings werkzaamheden in de bebouwde kom van Axel, zal vanaf vrijdag 9 maart a.s. door de autobussen van de Z. V. T. M. als volgt gere den worden; Axel-Temeuzen v.v. en Axel- Zaamslag v.v. Axel: Szydlowskiplein-Buiten- weg-Stationsstraat-Nieuwendijk (haltebord) v.v. Axel-Sluiskil v.v. en Axel-West- dorpe-Sas van Gent v.v. Axel: Szydlowskiplein-Buiten- weg-Stationsstraat haltebord)- Singelweg-Bylocquestraat-Prins Hendrikstraat haltebord )-Buth- dijk v.v. Axel-Hulst v.v. Axel: Szydlowskiplein-Buiten- weg-Stationsstraat haltebord- Kerkdreef-Oranjestraat-Kanaal kade (haltebord) v.v. Axel-Koewacht v.v. Axel: Szydlowskiplein-Buiten- mej. C. van Hoeve enkele solo's zong. Tijdens de pauze werd thee met gebak gepresenteerd. Na de pauze werd een uitge breid programma afgewerkt, waaraan vele leden medewerk ten. De 70-jarige mevr. S. de Jonge droeg op vlotte wijze een lang gedicht „Hubert en Klaar- tje" voor, waarmede zij ieders bewondering afdwong. Mevr. Bal tenslotte had een gedicht gemaakt op het wel en wee der vereniging. De secretaresse las een brief voor van mevr. WieboschBo- vensche, de vroegere presidente der vereniging. De aanwezigen werden nog ruim getracteerd, waarna met een gezamenlijk uitgesproken „Onze Vader" de bijeenkomst werd gesloten. Raadsvergadering. De raad der gemeente Bier vliet zal vrijdag a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. de aankoop van gronden in de Kom- weer een Paasveemarkt te orga niseren, die gehouden zal worden op zaterdag 24 maart a.s. De initiatiefnemers hopen op een spontane medewerking van belanghebbenden en ook op hulp en steun van gemeente en par ticulieren. Hervormde Vrouwengroep vierde haar eerste lustrum. Dinsdagavond vierde de Herv. Vrouwengroep Biervliet in het jeugdgebouw haar eerste lus trum. De presidente, mevr. E. Even huisElbertsen, opende de bij- eenkomst met een hartelijk wel- polder 'te Biervliet, komstwoord. Met blijdschap con- i Een verzoek van Kamer van stateerde zij, dat er deputaties Koophandel en Fabrieken voor van zuster-verenigingen uit Hoofdplaat en IJzendijke aanwe zig waren. Ook de echtgenote van de burgemeester, mevr. M. Kostensede Zeeuw, woonde de vergadering bij. Mevr. Evenhuis gaf vervolgens een overziaht van de inhoud der avonden. Na gezamenlijke zang volgde de gebruikelijke opening, waarna Vergadering A R. kies vereniging „Nederland en Oranje". In de beneden consistorie der Gereformeerde Kerk in de Kerk dreef, vergaderde de A. R. kies vereniging „Nederland en Oran je" onder voorzitterschap van de heer J. Francke. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering en de be handeling der ingekomen stuk ken, werd gestemd over de can- didatenlijst voor de Tweede Ka merverkiezingen. De heer C. A. de Kraker sprak over „Rondom het program van actie". In zijn rede bracht hij naar voren de verlenging der leerplicht, het woningproibleem, maatschappelijk sociale zorg, de landbouw, de eenheid der Prot. Christelijke partijen en financiën. Als onderdeel van financiën stel de hij de kwestie „subsidie voor kerkbouw" aan de orde. Enkele door de sprekers aan gesneden punten, o.a. verlenging leerplicht en subsidie kerkbouw lokten een geanimeerde discus sie uit. Ten aanzien van de leerplicht werd opgemerkt, dat men het noodzakelijk acht, die kinderen welke geen voortgezet onderwijs Het Tweede Kamerlid de heer Vermooten heeft onlangs aan de minister van Verkeer en Water staat de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op één der veerboten BreskensVlissingen de tweede klasse benedendeks is gebracht en dat het in de bedoe ling ligt op de andere en de nieuw te bouwen veerboten de zelfde scheiding tussen de beide klassen aan te brengen? 2. Indien de eerste vraag be vestigend wordt beantwoord, kan de minister dan mededelen of de bezetting van de eerste klasse aanleiding heeft gegeven tot deze maatregel? 3. Is de minister niet van oor deel, dat dit voor de tweedeklas passagiers een aanzienlijke ach teruitgang betekent ten opzichte van de bestaande toestand en dat deze verscherping van het onder scheid tussen de eerste- en de tweede-klas-passagiers tegen de maatschappelijke ontwikkeling ingaat en wel sterk afwijkt van hetgeen b.v. bij de Nederlandse spoorwegen te dien opzichte valt waar te nemen? 4. Kan de minister mededelen, van wie het initiatief tot deze maatregel is uitgegaan en of hij bereid is te bevorderen, dat de bestaande indeling op deze veer boten nu en in de toekomst ge handhaafd blijft? De minister van Verkeer en Waterstaat heeft thans hierop het volgende geantwoord: 1. Op de beide tussen Vlissin gen en Breskens regelmatig va- rehde veerboten is de accommo datie voor tweede-klasse-passa- giers benedendeks aangebracht. Het besluit daartoe werd in 1954 genomen. Een plan voor een nieuwe veerboot, waarin een overeenkomstige voorziening wordt gedacht, werd vastgesteld in het voorjaar van 1955. 2. Indien met deze vraag is bedoeld, of een te grote bezetting van de eerste klasse tot genoem de maatregel aanleiding heeft gegeven, dan wordt deze vraag ontkennend beantwoord. 3. De ondergetekende is van oordeel, dat, vergeleken met de vroeger bestaande toestand, wel iswaar van enige achteruitgang voor de tweede-klasse-passa giers kan worden gesproken, doch niet van een aanzienlijke. Geenszins is de ondergetekende echter gebleken, dat de betrok ken instahties of één daarvan zich daarbij hebben laten leiden door overwegingen in verband met de maatschappelijke ont wikkeling in de zin van het in de vraag aangeduide facet daar van. Hij spreekt er zijn erkente lijkheid over uit, dat het beleid bij de Nederlandse spoorwegen op het punt van het onderscheid tussen de passagiers door de steller der vragen gunstig wordt beoordeeld. 4. Ter beantwoording van deze vraag moge de ondergetekende mededelen, dat de verhouding tussen Gedeputeerde Staten van Zeeland en hem, krachtens een door zijn toenmalige ambtsvoor ganger op 1 mei 1948 vastgesteld besluit, aldus is, dat alle voor stellen van Gedeputeerde Staten betreffende aanschaffing en ver bouw van schepen door hem moeten worden goedgekeurd, zulks op grond van de omstan digheid, dat het volledige exploi tatietekort van de veren over de Westerschelde van rijkswege aan de provincie Zeeland wordt ver goed. Een dusdanig voorstel van Ge deputeerde Staten tot wijziging van de passagiersindeling op be staande veerboten werd gedaan bij brief van 24 augustus 1954. Een voorstel van Gedeputeerde baseerd waren op twee busdien- Zeeuws-Vlaanderen om een sub sidie ten behoeve van de heli- kopterdienst op Rotterdam. De classicale kerkelijke com missie verzoekt een bijdrage In het nadelig saldo der gezinsver zorging van 179,63. Voorts stellen B. en W. voor de jaarwedderegeling voor de gemeente-opzichter te wijzigen. Filmavond Herwonnen Levenskracht. Het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht organi seerde in het parochiehuis een filmavond. Als hoofdfilm werd vertoond „Opa weet het beter", een gezellige familiefilm, opge nomen in de mooie bergland schappen van Tirol. Aan deze hoofdfilm ging een film over de rheumabestrijding vooraf. Zoals gewoonlijk bestond voor deze avond van Herwonnen Levens kracht weer veel belangstelling. Examen Veilig Verkeer. De leerlingen van de vier lage re scholen hebben deelgenomen aan het examen ingesteld door de vereniging voor Veilig Ver keer. In totaal namen 92 kinderen aan het examen deel. Busdienst Vogel waarde-Ilulst wordt werkelijkheid. De besprekingen, gevoerd tus sen de gemeentebesturen van Hulst en Vogelwaarde enerzijds en de directie van de Z.V.T.M. anderzijds, aangaande een recht streekse busverbinding Vogel waardeHulst v.v., hebben tot een gunstig resultaat geleid. Het resultaat mag zelfs boven ver wachting genoemd worden nu de door de Z.V.T.M. ontworpen dienstregeling voorziet in vier verbindingen, waarvan er drie aansluiting geven op de bus dienst naar en van Breda. Voor de kinderen, die in Hulst een school bezoeken, de in Hulst werkzame personen uit Vogel waarde, en voor ziekenhuis- en marktbezoek zal deze busdienst in een grote behoefte voorzien. De voorlopige plannen, die ge- VECKTPARTU IN CAFÉ. Dinsdagmiddag begon de 21- jarige classificeerder B. W. van U., die kennelijk 'n kwade dronk had, in het café van de 30-jarige J. S. aan de Crooswijkseweg te Rotterdam, hem en diens vrouw te beledigen en uit te dagen. Uit voorzorg stak de caféhouder die de agressieve bezoeker wel ken de, een metalen wapenstok in de zak. Toen Van U. de kastelein op een gegeven moment van achte ren aanviel en hem enige klap pen in het gezicht gaf, was de maat vol. De aangevallene keer de zich om en gaf zijn tegenstan der een gevoelige afstraffing met de wapenstok. In samenwerking met enige andere bezoekers werd daarna de lastige klant naar bui ten gewerkt. Later bleek Van U. zo ernstig aan het hoofd te zijn gewond, dat hij in het Westerziekenhuis moest worden opgenomen. De caféhouder werd op het po litiebureau in bewaring gesteld. STUW BIJ BORGHAREN WEER GESLOTEN. De stuw bij Borgharen is gis termorgen om acht uur weer ge sloten. De andere stuwen in de Maas zijn nog open, daar deslui zen bij Roermond, Belfeld en Sambeek nog onder water staan. De tengevolge van de over stroming in de dijk langs de Maas onder de gemeente Itteren ontstane gaten worden door de in de omgeving wonende land bouwers gedicht. RATTEN ROOFDEN KUIKENS. Slechts weinige uren nadat hij zijn pluimveestapel nog in goede orde had bevonden kwam de landbouwer H. wonende te Veu len (gem. Venray) tot de ontdek king, dat uit een hok met 300 kuikens er 200 verdwenen wa ren. Bij nader onderzoek werden de 55-jarige afdelingschef K. ie J., van de Nieuwe Haven, «Ne naast hem zat, bij zijn jas en trok hem met zich mee. Boven gekomen bemerkte hij echter, dat hij een jas, die in de cabine hing, naar boven had gebracht. Hij klom op een schip en zag tot zijn opluchting even later ook De J. boven water komen. Men trok ook hem aan boord van 't schip De drenkelingen werden naar een politiepost gebracht en van droge kleren voorzien. Het bleek dat De J. water binnen had ge kregen. Hij werd naar het Zui derziekenhuis vervoerd, maar la ter kon hij evenals de chauffeur naar huis worden gebracht. LIJK VAN VERMISTE MAN UIT WATER OPGEHAALD. Woensdagochtend heeft de po litie uit het water van de Singel nabij het Koningsplein te Am sterdam een lijk van een man uit het water gehaald, dat daar door voorbijgangers tussen de ijsschotsen was waargenomen. Na onderzoek bleek het stof felijk overschot te zijn van de 48-jarige gehuwde chauffeur Th V. uit Amsterdam-Oost, die se dert eind december werd ver mist. Hij was in de ochtend van de 30ste december per bromfiets naar zijn werk gegaan en niet teruggekeerd. De politie ver moedt dat de man op die toen zeer mistige ochtend door de duisternis misleid in het water is gereden. VERBINDING TUSSEN MARKEN EN DE VASTE WAL AANBESTEED. De dienst der Zuiderzeewer ken te 's-Gravenhage heeft gis terochtend aanbesteed het ma ken van een verbinding tussen Marken en de Nespolder. Er wa ren zes inschrijvingen. Laagste inschrijver was J. P. Broekhoven de diertjes gedood en ten dele i Arnhem met een bedrag van aangevreten onder de vloer van 'ƒ3.264.000, en hoogste was de N.V. Baggermij Van Noordenne te Sliedrecht met een bedrag van ƒ3.796.000,-. De gunning is aan gehouden. het hok teruggevonden. Ratten waren hiervan de daders ge weest. VRACHTAUTOOTJE VER DWEEN IN DE RUNHAVEN. Op de loskade aan de Rijnha ven te Rotterdam is dinsdag avond de 40-jarige chauffeur J. S„ die in de Van Brakelstraat woont, met zijn vrachtautootje geslipt en in de Rijnhaven ge reden. In het water kantelde de auto en verdween naar de bo dem van de haven, die daar on geveer dertien meter diep is. De chauffeur bewaarde zijn tegen woordigheid van geest Hij liet eerst de cabine vol water lopen en opende daarna het raampje. Toen hij er uit was geklommen greep hij, althans naar hij dacht, Staten tot vaststelling in hoofd- sten per dag, werden destijds in 56) Nadruk verboden. Onder het praten hadden ze het botenhuis aan het meertje bereikt en waren op de steiger blijven staan praten. „En nu het hele verhaal", zei Anthony. „Maar niet hier; op het meer. We pagaaien kalmpjes op en neer.vrij van de te scher pe oren van Scotland Yard, Amerikaanse gasten en nieuws- geirige kamermeisjes." „Ik heb al het een en ander van lord Caterham gehoord," zei Virginia. „Maar volgens mij niet genoeg. Om te beginnen: wie bent u nu eigenlijk, Anthony Cade of Jimmy MacGrath?" Voor de tweede maal binnen een kwart dozijn uren vertelde Anthony de geschiedenis van de laatste zes weken van zijn leven met dit verschil, dat zijn ver haal deze keer niet op zekere plaatsen besnoeid of veranderd werd. Hij eindigde met de merk waardige confrontatie met „Mr. Holmes". door AGATHA CHRISTIE „O, ja mrs. Revel," bedacht hij opeens, toen het verhaal uit was, „ik heb u nog niet behoorlijk ge complimenteerd over de moed, waarmee u uw geweten bezwaard heeft, door te beweren, dat ik een oude vriend van u was „Maar u bent toch een oude vriend!" riep Virginia uit. „Wat daoht u, dat ik u eerst iets der gelijks als dat van gisteravond zou laten opknappen en dat ik dan, las ik u weer ontmoette, net zou doen of u niets meer dan een kennis van me was? Nee hoor. Ze zweeg en keek nadenkend voor zich uit. „Weet u, wat mij in deze kwes tie zo treft," ging ze voort, „dat die mémoires zo extra myste rieus zijn. Daar zit een geheim achter iets dat we nog niet ontdekt hebben." „Dat geloof ik ook", stemde Anthony toe.... En nu moet u me nog eens wat vertellen," ging hij voort. „Wat?" „Waarom u zo verbaasd keek, lijnen van een plan voor een nieuwe veerboot werd gezonden bij brief van 5/16 april 1955. Deze voorstellen zijn go'edgekeurd. De ondergetekende had reeds bij zijn bezoek aan de provincie Zee land aan Gedeputeerde Staten medegedeeld, dat hij deze' aan gelegenheid in nadere overwe ging zal nemen, zodra Gedepu teerde Staten desbetreffende voorstellen zullen indienen. Deze hebben hem nog niet bereikt. toen ik gisteren, in Pont Street, de naam Jimmy McGrath noem de. Had u die naam meer ge hoord?" „Ja, Sherlock Holmes.. George mijn neef George Lomax je hebt vanmorgen kennis met hem gemaakt is twee dagen gele den bij me geweest en heeft me toen een heel ritsje vervelende dingen voorgesteld. Hij wou o.a. dat ik voor dit weekeind op „De Schoorstenen" kwam en extra beminnelijk tegen die meneer McGrath was en op die manier probeerde, hem de mémoires af handig te maken. Niet, dat hij het zo onder woorden bracht. Daarvoor is George te diploma tiek. Hij had het over Engelse vrouwen uit de goede stand en zulk soort dingen meer, maar zijn echte bedoeling schemerde aldoor door dat camouflagetu- letje heen. Zo echt iets voor George, die heeft altijd van die lichtelijk vunzige vondsten. E!n toen wou ik te veel weten en de vorm van een enquête aan de inwoners van Stoppeldijk, Bosch kapelle en Hengstdijk voorge-{ legd. De uitslag van deze enquête gaf een zeer grote belangstelling voor een busdienst Vogelwaarde- Hulst te zien. Alleen van de zijde van de plaatselijke middenstand rezen bezwaren, aangezien deze cate gorie een dergelijke busdienst, afgezien van een schoolbus, in strijd met hun belangen achtten. Met ingang vein de nieuwe dienstregeling van de Z.V.T.M. zal de busdienst Vogelwaarde Hulst in werking treden. In ver band met de slechte toestand van de Bossestraat zullen de bussen voorlopig Boschkapelle nog niet aandoen. Hierin zal ongetwijfeld wel verandering komen zodra de nieuwe Bossestraat werkelijk heid is geworden. Gevonden voorwerpen. Op het bureau van de Rijks politie zijn de volgende voorwer pen als gevonden aangegeven en terug te bekomen aan de daar achter vermelde adressen Wollen das, Axelsestr. 102; car' bidlantaarn, Rozemarijnstr. 19 (gevonden gem. Terneuzen); Eng. sleutel en schroevedraaier, Axelsestr. 75; halssnoer, Plein 30; huissleutel, Puntstraat 11. De ernstige griepepidemie die in Zwitserland woedt, heeft in de afgelopen veertien dagen aan 48 mensen het leven gekost In deze weken zijn 12.683 griep gevallen geregistreerd. INBRAAK OPGEHELDERD EN DE BUIT TERECHT. In de nacht van 9 op 10 febr hebben inbrekers bij de firma W J. Kindermans aan de Schieweg te Rotterdam ongeveer 50.000 aan gouden horloges, ringen en vulpennen buitgemaakt. Ook een bedrag van 1400 in contanten namen zij mee. De recherche zag punten van overeenkomst tussen deze in braak en die, welke omstreeks kerstmis in een fotozaak op de Walenburgervveg was gepleegd Het ging nu om het verzamelen van bewijsmateriaal en ook wil de men het verdonkeremanen van de bult zoveel mogelijk voor komen. De recherche kwam er na enig speurwerk achter, dat de daders bezig waren met de buit te „drukken". Van nu af werden hun gangen precies nagegaan en op het moment, dat de politie het geschiktst voorkwam, arres teerde zij in het noordelijk stads deel de 24-jarige havenarbeider H. R. en de 40-jarige havenar beider J. S. Bij een huiszoeking in hun woning werd nog een ge deelte van de buit gevonden, als mede een fototoestel, dat nog af komstig was van de inbraak aan de Walenburgerweg. In Amster dam werd de rest van de buit achterhaald, zodat nu alles te recht is. DONDERDAG 8 MAART TERNEUZENConcertgebouw 8 uur: Rotterdams Kameror kest. Bovenzaal Café „La Belle Vue": Motorshow. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.„Madame But terfly". VRUDAG 9 MAART. ZAAMSLAG: Chr. Ger. Kerk, 7 uur: Lezing voor de jeugd. POLTTlERECHTEli MIDDELBURG. Twee knapen uit West Zeeuws- Vlaanderen hebben op 22 januari waarmee nog niet is gezegd, dat zij dit op andere dagen niet doen stof tot schrijven gege ven, aldus het Zeeuws Dagblad. Het zijn, zoals ter zitting van de politierechter te Middelburg, mr. J. A. E. Rink, dinsdagmorgen bleek, geen lieve jongens! De 22- jarige los arbeider G. J. S. uit Oostburg en de 19-jarige steen zetter J. P. E. uit Groede klom men op de bewuste dag op de motor van de eerstgenoemde, reden via de Pyramide, vattend onderweg de nodige pintjes en ik moreel sta reden zo de weg moet wel Anthony schudde zeer gedeci-breed zijn geweestnaar Phi- deerd het hoofd. „Nee, nee, dat lippine. is het niet. Ik weet niets van het De rijkspolitie ter plaatse was peil, waarop u moreel staat, af. reeds van hun komst op de hoog- Kijk, ik bedoel dit... 't zou kun- te gesteld en kon zodoende van nen zijn, dat u op een gegeven nabij gadeslaan, dat er drie men- ogenblik een minnaar had en ook sen nodig waren omde mo- dat u hem brieven schreef. Maar tor tot stilstand te brengen! Hoe u zoudt u nooit geld laten afper- dat nu precies in zijn werk is ge- sen. En dat deed de Virginia Re- gaan kwam ter zitting niet ter vel van de brieven wél. Die was sprake, maar de capriolen van daar zit u, en u bent zeer bemin nelijk tegen me. „Maar de mémoires! Om de mémoires is de hele geschiedenis begonnen en die zijn er niet! Ar me GeorgeMaar nu heb ik een vraag voor u. Toen ik zei, dat ik drie brieven niet geschreven had, zei u, dat u dat wist. Maar hoe kon u dat weten?" „Omdat ik, op psychologisoh gebied, nogal goede voelhorens heb," zei Anthony. „O! U bedoelt, dat u door het buitengewoon hoge peil, waarop zoals In de tenlastelegging stond, aan S. In de tegenovergestelde richting als welke de politie voor de „gang naar 't cachot" wense lijk achtte! Was het afgezien van het minder prettige in deze situ atie voor het betrokken voor werp, maar hij dit trekken aan het lichaam van S. gebleven. Maar E. en S. gingen verder, dre ven de zaak op de spits; scholden de betrokken wachtmeester op de openbare weg luide uit en begon nen hem achtereenvolgens te mo lesteren, hetgeen, nader omschre ven, door slaan geschiedde. De wachtmeester het dit slechts ge deeltelijk toe en verweerde zich dapper met zijn gummistok. „Ik weet er niet veel meer van" zei E. voor de politierechter; S. stonden nog vage détails voor de geest. De officier van Justitie, mr. J. L. Andreae, onthulde, dat S. naast het dronken een motor besturen en het verzet tegen de politie ook nog een andere overtreding heeft begaan, hij is n.l. niet in het bezit van een rijbewijs. Daarom eiste hij tegen S. twee weken gevang en een ontzegging van de rijbe* zo bang als een wezel. Maar u... het „tweetal onder invloed" moe- voegdheid voor de tijd van zes toen probeerde hij, met leugens, 1 u zoudt anders doen, u zoudt ten, gezien de remweg, wel bij- maanden. Die ontzegging wordt die een kind van tien jaar niet j vechten!" geloofd zou hebben me om de tuin te leiden." „Enfin, hij kan tevreden zijn," zei Anthony. „Z'n plan is, wat de grote lijn betreft geslaagd. Hier zit ik, de speudo McGrath, en „Ik zou wel eens willen weten, wie de pseudo Virginia Revel is, of eigenlijk, waér ze is. Het geeft je een onplezierig gevoel. Net of je een dubbelganger hebt." (Wordt vervolgd.) zonder dartel zijn geweest. dus eerst van kracht, als S. ooit S. was na de totstilstandkoming nog eens een rijbewijs mocht als bestuurder de eerste, die door halen. i de politie deze wendde hiertoe De eis, tegen E. was twee we- althans pogingen aan werd in- ken gevangenisstraf. De politie- gerekend. Het vlotte niet zo best rechter vonniste tegen beide ver met de arrestatie. Want E. trok, i dachten conform.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2