Binnenlands nieuws RADIO? t I BEURSOVERZICHT AMSTLEVEN levensverzekering de Overstromingen en lawines in Europa KERKDIENSTEN Het geheim van schoorstenen zeven U rookt de lekkerste sigaret van D-E ZILVER-SHAG X STAKING VAN INDONESISCHE RECHTERS GEëINDIGD Minister Erhard verwacht een voortduren van de hoogconjunctuur VERKLARING VAN GOUVERNEUR HARDING Er moet een einde komen aan de geweldpleging Ernstig autobusongeluk in Zuid-Slavië Rhee zou zich uit de politiek willen terugtrekken Syriërs halen Israëlisch militair vliegtuig neer Piloot gewond vliegtuig met kogels doorzeefd Wal breng1 de MET AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Ongeanimeerde markt Nominale waarde en koers waarde van aandelen $%Bdns\ to? Na een staking van vier dagen zijn de rechters in Indonesië weer tot de rechtszalen teruggekeerd. De staking begon 1 maart uit protest tegen het besluit van de regering, dat de rechter hetzelfde salaris heeft als de officier van justitie. Tijdelijk aanvaarden zij thans een speciale toelage. De vereniging van rechters, die het einde van de staking bekend maakte, heeft verklaard, dat het ontslag van het kabinet een op lossing voor de eisen der rechters voor onbepaalde tijd zou kunnen cits tellen, hetgeen niet in het be lang van het land zou zijn. In een redevoering, gehouden bij de opening van de voorjaars- beurs te Frankfort, gaf de West- duitse minister van Economische Zaken, prof. dr. L. Erhard, als zijn overtuiging te kennen, dat de ra'Vj DODELIJK ONGEVAL HEILIGERLEE TE In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks kwart over één is een personauto, waarvan de tegenwoordige conjunctuurstand toestuur(fer vermoedelijk onder gehandhaafd zal blijven» invloed van drank heeft verkeerd, Sprekende over het prijsniveau jn piacds van een fcocht naar deelde de minister mede, dat de ..g^g te volgen, rechtdoor ge- staat wellicht nog dit jaar ge- reden Tengevolge hiervan reed noodzaakt zal zijn naar invloed te wagen jn Dp twee tegemoet gebruiken om prijsstijgingen te- bomende fietsers. Eén van deze gen te gaan. wielrijders de 32-jarige A. Haan De directeur van het instituut Heiligerlee werd dermate voor wereldeconomie van de um- verwond dat h{j enkele uren na versiteit te Kiel, prof. Fritz Baa- het ongeval in het R.K.-zieken- de, hield bij dezelfde gelegenheid blds winchoten is overleden, een rede, waarin hij zich keerde Zi- vrouw de 26jarige N. Haan- tegen de „waanvoorstelling als K^rkhof; werd ook zeer ernstig mam <-A/\ri nr*ri I7H n n AAfTrinTI- De Britse gouverneur van Cyprus, sir John Harding, heeft de Cyprioten maandagavond in een radio-toespraak als volgt ge waarschuwd: „Ik zal, met alle te mijner oeschikking staande middelen, een campagne voeren om orde en rust te herstellen. Het is mijn vaste besluit, dat er een zou een toestand van hoogcon-1 gewond naar dat ziekenhuis over- junctuur onvermijdelijk moeten |ebracht Haar toestand is zorg worden gevolgd door een crisis. ^ekkend Deze oude voorstelling moest nu eindelijk maar eens uit de wereld verdwijnen, zo meende hij. Een autobus, waarin ach meer dan vijftig passagiers, waaron der vele vrouwen en kinderen, bevonden, is nabij Priboj, in Zuid-Servië (Zuid-Slavië) op een beijzelde weg geslipt en onge veer zestig meter in een rivier omlaag gestort. Tot nu toe zijn drie lijken ge- einde moet komen aan de ge- vonden, doch men vreest dat ten- veldpleging. Terrorisme en minste nog elf personen door vreesaanjaging moeten worden verdrinking om het leven zijn ge- uitgeschakeld". komen. 27 personen werden gewond. De toestand van enkele hunner is kritiek. In antwoord op een verzoek van de Zuidkoreaanse liberale partij om zich kandidaat te stel- heeft meegedeeld, dat Syriërs len voor de presidentsverkiezing met machinegeweren een Isra- in mei heeft president Syngman Een Israëlische woordvoerder eiisoh militair vliegtuig hebben beschoten. De piloot, diie gewond werd, heeft een noodlanding ge- Mukt Het toestel* vloog volgens de woordvoerder boven het uiterste Noordoosten van Israël. Het incident gebeurde bij Daf na, een nederzetting van 600 in woners in opper-Galilea, bij de grens (met Syrië. Het vliegtuig is volgens de Is raëlische woordvoerder met ko gels doorzeefd op Israëlisch ge- rned geland, op korte afstand-'van de grens Rlhee medegedeeld, (besloten te hebben zich uit 't politieke leven terug te trekken en een derde ambtstermijn niet te begeren. In verband met zijn hoge leeftijd (81 jaar) en het falen van de po gingen gedurende zijn achtjarigop de knip zat. Hij is echter ge- presidentschap om Korea te her- signaleerd en kon kort daarop enigen, wilde hij plaats maken worden gearresteerd, voor een jongere en bekwame De automobilist reed na het geval door. De auto werd later door de politie onbeheerd aange troffen. Het voertuig bracht de politie op het spoor van de be stuurder en die is des morgens vroeg van zijn bed gelicht. Het was de 40-jarige koopman E. S. uit Winschoten. Hij vertelde in tegenstelling tot enkele getui gen van de aanrijding dat één van de wielrijders een verkeerde manoeuvre zou hebben gemaakt. S., op wie een bloedproef werd genomen, is ingesloten. LASSER POOGDE GEMAS KERD IN TE BREKEN De Groninger recherche heeft aangehouden en ingesloten een 22-jarige lasser die gepoogd heeft in te breken bij zijn 80-jarige buurvrouw aan het Winschoter- diep te Groningen, van wie hij wist dat ze ongeveer 800 gulden in huis had. Eerst was hij enige malen met een gevonden sleutel in haar wo ning binnengedrongen, maar hij kon het geld niet vinden. De vrouw bleek het geld bij zich te dragen. Toen maakte hij zich een masker en wilde des nachts in de wojjih&lvaii de buurvrouw bin nendringen. Dit gelukte hem ech ter niet, aangezien de deur goed man. Politieke waarnemers zijn even wel over het algemeen van oor deel, dat de president zich wel licht zal laten overreden om van 'zijn besluit terug te komen. fn N.O. Frankrijk zijn veel luizen en fabrieken overstroomd. Oun. staat de stad Guise gedeel telijk onder water. Veel mensen "noesten hun huizen verlaten. Ook in Noord- en West-Noor- wegen doen zich lawines voor. Een jonge skiër is om het leven gekomen. - WOENSDAG 7 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 De Ontbijtclub; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 3 jq Gram.9.35 Waterstanden V.40 Gr.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gevar progr., 2.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en suinbouwmed.12.33 Voor het ■jJatteland12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstelling* igenda13.18 Orgelspel; 13.45 Me dische kroniek; 13.55 Gram., 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zie den; 16.30 Gram.; 17.10 Pianoduo; 17.30 Lichte muziek; 17.50 Rege- ringsuitz.; 18.00 Nws; 18.20 Act 18.30 Lezing; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Causerie; 19.25 Varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Tussen de regels door; 20.15 Leert uw landgenoten kennen; 20.40 Hoorspel; 21.50 Operetteconcert; 32.30 Causerie; 22.45 Hammond orgel; 23.00 Nws; 23.15 Esperanto; 33.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.45 Een woord .<oor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram *.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de huisvrouw; 9.30 Kookpraatje; 9.35 Lichte muz.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram., ^L30 Hoorspel; 12.00 Instr. trio, 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Gr.; 13.00 Nieuws; 13.15 Banjo-orkest; 13.45 Gr.; 14.10 Omroeork.; 15.00 Jeugdconcert; 15.45 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Orgelspel, 18.15 Gram.; 18.45 Boekbespr.; 19.00 Nws; 19.10 Volksliederen; 19.30 Buitenl. overz.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Geestelijke iaederen; 20.50 Lijdensmeditatie; 21.20 Gram.; 21.30 Vocale muz.; 22.00 Gr.; 22.20 Volksmuz.; 22.45 Avondoverdenking23.00 Nieuws 23.15 Zaalsportuitsl.; 23.20 Gram. HET HOGE WATER IN LIMBURG. Tengevolge van de dooi doen zich in Oost-Duitsland grote over stromingen voor, terwijl uit Oos tenrijk lawines worden gemeld. Te Passau is het peil van de Donau tot vijf meter boven nor maal gestegen. Meer dan 400 woningen zijn ondergelopen. Met hulp van Amerikaanse militairen pogen de slachtoffers hun bezit tingen uit het water te redden. In het gebied van Passau zijn bruggen voor het verkeer geslo ten. Vier dorpen in de omgevmg van Linz (Oostenrijk) zijn ont ruimd. ook al met het oog op de bijzonder hoge stand van de Do nau. Lawines in de Oostenrijkse Alpen hebben aan vier personen het leven gekost. Vele rivieren in Noord- en Oost-Frankrijk zijn bulten haar oevers getreden. Door overstro mingen van de Moezel staan de straten van Nancy onder water. De Meurthe heeft verscheidene grote wegen onbegaanbaar ge- nid.&kt> De Rijn bij Straatsburg stijgt twee cm per uur en is het geva- renpeil van vijf meter genaderd. In de Ardennen is de Semoy op vele plaatsen buiten haar oevers getreden, doordat ijsdammen de stroom gedeeltelijk versperren. De Maas, die in 24 uur een meter is gestegen, heeft een tij delijke brug weggeslagen. Te Geulle is een twintigtal hui zen door het water geïsoleerd. De bewoners moeten gebruik maken van bootjes. Een groot gedeelte van Geulle staat blank. De weg Borgharen-Itteren staat 50 cen timeter onder water. Bij Urmond staat het water gelijk met de dijk. Bij Obbicht staan alleen de uiterwaarden onder water. Bij de Kon. Ned. Papierfabriek te Maastricht is de houten vloer bekisting van een in aanbouw zijnde bergruimte door het water omhoog gedreven. Zondag is nog zoveel mogelijk hout geborgen. De bergruimte sluit aan op de nieuwe loswal langs de Maas. De afmetingen van de vernielde vloer waren 30 bij 8 meter. Juist in de loop van deze week zou men beginnen met het beton storten. Door de overstroming ontstaat er in de werkzaamheden een achterstand van ongeveer een maand. Ook in Itteren is het water en kele huizen binnengestroomd in debuurtschap „Op de Meer". Val b;j stuw te Borgharen. Bij de stuw te Borgharen is maandagmorgen om tien uur de eerste val geconstateerd, name lijk een centimeter. Om twaalf uur bedroeg de val vijf centime ter. De stand van de Maas is nu bij de stuw Borgharen 45.39 bo ven N.A.P. De sluis bij Limmel in het Julianakanaal is nog ge sloten. DE MAAS IN ZUID-LIMBURG OVERSTROOMD Het dorp Itteren bij Maastricht is sedert Zondagnacht geïsoleerd door de overstroming van de Maas. Ook de weg van Borgha ren naar Itteren staat thans blank. In Borgharen staat het water in twee huizen aan de Daalstraat, die zich vlak bij de Maas bevindt. Het water staat hier ongeveer 75 cm hoog. De be woners zijn naar de bovenverdie ping verhuisd. WIJZERPLAAT VAN 50 KG DOOR WIND AFGERUKT. Één van de twee wijzerplaten van het uurwerk in de Groot- hoofdspoort te Dordrecht is zon dagmiddag door de harde wind losgerukt en naar beneden ge vallen. De wijzerplaat, die geheel uit koper is gemaakt, weegt 50 kilo. ONRUSTIG WEEKEINDE IN DEN HAAG. Het weekeinde is in Den Haag vrij onrustig geweest. Allereerst is er een vechtpartij ontstaan in een café aan de Neptunusstraat tussen de 32-jarige chauffeur J. van der Z., de 29-jarige zeeman G. van der Z. en de 23-jarige vis ser T. van der Z. enèrzijds en de kastelein en andere cafébezoe kers anderzijds. Het drietal, dat zich naar zijn zeggen door de kastelein en de andere cafébe zoekers bedreigd voelde, is we gens openlijke geweldpleging naar het politiebureau overge bracht. De in het café aangerich te schade bedraagt 50. Ook is gevochten in een café aan de Loosduinse weg, waar een oude vete beslecht zou worden. De 19-jarige loopknecht A. G. H. raakte hier slaags met de 20-ja- rigl A. J. J. en de 19-jarige W. F. H. H. De eigenlijke veldslag werd buiten gehouden, waarbij de loopknecht zijn tegenstanders met de hals van een bierfles ver wondingen toebracht. De loop knecht is aangehouden. inUlMft. De énige rechter over shag is Uw eigen goede smaak. Zodra U een sigaret van D-E Zilver-Shag opsteekt, wéét U het al: dit is de fijnste Virginia tabak, die U ooit hebt gerookt! GeurigerZachter Gemakkelijker te rollen U geniet er méér van is de shafl C 1 73 DONDERDAG 8 MAART. (Biddag.) GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. A. F. Honkoop, van Goes. GLAZENWASSER GEVALLEN EN OVERLEDEN. De 46-jarige glazenwasser W. L. Schweinsbetgen uit Amster dam, die zaterdag jJ. bij werk zaamheden aan de tweede étage van een huis aan de Sarphati- straat in Amsterdam van de ven sterbank naar beneden was ge vallen en op een betegelde vloer terecht kwam, is maandag in het O.L.V. gasthuis overleden. 5 BETROKKENEN BIJ INBRAAK AANGEHOUDEN. De politie te Amsterdam heeft de vorige week vijf Amsterdam mers, 4 mannen en een vrouw, aangehouden in verband met een op 23 februari j.l. gepleegde in braak in een perceel aan de We teringsschans te Amsterdam. Donderdag j.l. arresteerden re chercheurs de twee eersten van het stel, en vonden bij hen in brekerswerktuigen en goederen die uit het bewuste perceel wer den gemist. Zaterdag j.l. hield de politie twee mannen en een vrouw aan, verdacht van heling van het gestolen goed. Bij de inbraak hadden de da ders zich via het ijs in de Lijn baansgracht toegang verschaft tot hun werkterrein. EERSTE LEPELAARS IN ONS LAND WAARGENOMEN. Maandagochtend omstreeks 8 uur heeft de heer Taapken uit Hilversum, dertien lepelaars op het Naardermeer waargenomen. Hoewel deze vogels normaal reeds eind februari in onze stre ken terugkeren wordt het, gezien de weersomstandigheden der laatste tijd toch 'n vroege komst geacht. WEERBARSTIGE KORPORAAL IN BEEN GESCHOTEN. In de nacht van zaterdag op zondag zagen twee agenten, die in burger door de Boylestraat te 's-Gravenhage liepen en speciaal belast waren met het toezicht op diefstallen uit geparkeerde auto's een burger zonder licht doordeze straat fietsen. Op een gegeven ogenblik zette de man zijn rijwiel neer en liep om een paar auto's heen. Daarna stapte hij weer op, reed door en stond weer stil om vervolgens terug te komen. De agenten, die dit gedrag nogal vreemd vonden, hielden de man aan en vroegen hem wat hij uitvoerde. Ondanks het feit dat de politiemannen zich gelegitimeerd hadden, wei gerde de man zijn personalia op te geven. Ook wenste hij niet mee naar het bureau te gaan. Kort daarop ontstond een scher mutseling, waarbij de man zich steeds weer wist los te rukken. Teneinde assistentie te krijgen, losten de politiemannen enige schoten in de lucht. Tenslotte wist de man een huis binnen te gaan, waarvan de deur geopend werd. Één van de agen ten vatte post voor de deur en de ander ging op assistentie uit, daar deze nog niet verschenen was. Plotseling kwam de man naar buiten met een rijlaars, waarmee hij de agent begon te slaan. Deze wist de slag te ontwijken, maar toen de ander doorging, loste de politieman een schot op het been van zijn aanvaller. Deze werd gewond, hoewel niet ernstig. De kogel was namelijk door 't vlees gegaan en aan de andere kant weer naar buiten gekomen. In middels was een jeep aangeko men en de man werd naar het ziekenhuis Zuidwal overgebracht, waar men hem behandeld heeft. Toen is komen vast te staan dat het hier een militair betrof, namelijk de korporaal L. S., die nende bij de luchtstrijdkrachten. De man is aan de marechaussee overgegeven. Maandagochtend omstreeks te negen uur is op de provinciale weg HaarlemHilversum een auto-ongeluk gebeurd, waarbij fle 45-jarige vertegenwoordiger H. v. d. Zwan uit Velsen zeer ern stig werd gewond. D(P heer Z. reed in zijn auto ter hoogte van de kruising met de Zijdelweg in de gemeente Uithoorn toen hij, vermoedelijk tengevolge varï de gladheid van het wegdek,, met zijn wagen van de weg vloog en met een snelheid van ongeveer 80 km tegen een boom langs de weg botste. De wagen werd ge heel vernield. In zorgwekkende toestand is de 'heer v. d. Z. naai de Mariastichting in Haarlem overgebracht, waar hij in de loep van de avond is overleden. SCHOLIER OP HET SLECHTE PAD- Zaterdagmiddag werd ip één der warenhuizen te 's-Graven hage een scholier door het per soneel op heterdaad betrapt toen hij 2 zakagenda's stal. De jonge man heeft aan de politie ver klaard de afgelopen weken 73 gramofoonplaten, een paar vol leybalschoenen en een spel tafel tennis te hebben gestólen, waar van de gezamenlijke waarde 400 gulden bedroeg. Doel^eddïn9vlei*oor K.N.Z.H.R.M. De willige stemming die zich na het door de beurs toegejuichte besluit van Eisenhower had baan gebroken is weer geheel verdwe nen. De markt is tot haar apathi sche houding teruggekeerd en 't publiek treedt eerder als verko per op. Aangezien de arbitrage praktisch niets ondernam, in af wachting van de opening van Wall Street, bleef er weinig ruim te voor activiteit over. Vandaar dat de markt een uitermate stil verloop had en zich geen koers veranderingen van (betekenis voordeden. Kon. Olie die vrijdagavond een hoogtepunt van 686 behaalde keerde naar 680 terug. Stellig waren de omzetten maandagmid dag geringer dan vrijdag toen voor 2.883.000 in aandelen werd omgezet. Terwijl Philips en Uni lever iets beneden het vorige slot bleven (voor de laatste waren de gunstige cijfers blijkbaar uitge werkt) was AKU goed prijshou dend. Bepaald gedrukt lagen In donesisehe fondsen. Scheepvaart wist zich uitstekend te handha ven, vooral voor H.A.L., Rotter damse Lloyd en Nederland. Te gen het sluiten van de markt ont stond een sterkere verkoopnei ging. De koersen liepen algemeen achteruit niet alleen voor cul tuuraandelen en sommige scheep vaartwaarden maar ook voor in ternationale fondsen. Amsterdam Rubber daalde tot 96 hetgeen 'n verlies betekende. Olie kwam te recht op 678%. De markt sloot ongeanimeerd. Nederl. staats fondsen nauwelijks veranderd, Er was maandag 1 inschrijving t.w. op de uitgifte van 480.000 4% pCt schuldbrieven van de N.V. Voorschotbank, v/h Rotter damsche Credietbank. Prolongatie 3 procent. N ABEURSKOERSKN slot 678 BRUSSEL (VI.): 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.15 Mozartprogr.; 14.00 School radio; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.15 Orkest; 17.00 Nws; 17.10 Zang, piano en viool; 17.25 Voor dracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boek bespr.; 18.00 Zang, piano en viool; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; £940 Zuid-Afr. volksmuz.; 20.00 Opera; 21.30 Gram.; 22.00 Nws; 32.15 Kamermuz.; 22.55 Nieuws. In het afgelopen weekeinde zijn in Oostenrijk acht mensen om het leven gekomen door over stromingen, stormen en lawines. In Linz, Opper-Oostenrijk, is de noodtoestand afgekondigd. In Stiermarken hebben grond verschuivingen en lawines veel spoorlijnen en wegen geblok keerd. Er is ernstige schade aan- gericht. In Zwitserland veroorzaken regen en dooi uitgestrekte over stromingen in het kanton Neu- chatel. De voornaamste spoor wegverbinding met Frankrijk is door een grondverschuiving ver sperd. Te Pleinting In Beieren is gro te schade aangericht door ijs- schotsen, die door het overstro mingswater van de Donau tegen de huizen werden gedrukt. Acht huizen zijn door het kruiende ijs geheel vernield, 24 huizen wer den ernstig beschadigd. Ook een veerpont is door de ijsmassa's verpletterd. Li Bonn is de politie bezig een dam van zandzakken te leggen ter bescherming van de rege ringsgebouwen. Het water van de Rijn stijgt circa 4 cm per uur en het spoelde maandagmiddag reeds over de kade die het parle mentsgebouw van de rivier scheidt. In West-Duitsland zijn zeker drie mensen door overstromingen om het leven gekomen. Eén van hen was een jongetje van 10 jaar, die bij het vlotje-varen op de Aarbach door het water werd meegesleurd. door AGATHA CHRISTIE 54) Nadruk verboden. Vijf minuten later kwam hij met de bediende van de vermoor de prins terug, een grote blonde man met hoge jukbeenderen, diep-liggende blauwe ogen en een volkomen neutrale gezichts uitdrukking. „Boris Anchoukoff?' vroeg Battle. Ja." "Bediende van prins Michael?" ,Ja, geweest." De man had een heel eigenaar dig accent, hard en toch iets ver- dozeld. „Je weet, dat je meester gister avond vermoord is?" Een half onderdrukte snauw van woede was het enige ant woord. Lomax keek verschrikt bezorgd en ging veiligheidshalve een paar passen achteruit. Zo was hij dichter bij de openslaan de deuren. „Wanneer heb je je meester voor het laatst gezien?" „Z'n hoogheid is om half elf naar bed gegaan. Ik sliep, zoals gewoonlijk, in een kamer vóór de zijne. Hij moet door de andere deur, die op de gang uitkomt, naar beneden zijn gegaan. Ik heb niets gehoord. Misschien omdat ik een slaapmiddel ingekregen had. Ik ben een ontrouwe dienst knecht geweest; ik heb geslapen, toen mijn meester waakte. Ik ben vervloekt, vervloekt!" Lomax stond de man met gro te, ronde ogen aan te staren. „Je hield van je meester, is het niet?" vroeg Battle." Door z'n oogharen heen be- stuurdeerde hij het karakteris tieke gezicht vóór hem. De mondhoeken van de man trokken omlaag. Hij slikte een paar maal, langzaam, moeilijk. En toen hij begon te spreken was zijn stem schor van emotie. „Luister, Engelsman, ik had voor hem willen sterven! En nu hij dood is en ik nog leef, zullen mijn ogen niet slapen, zal mijn hart niet rusten vóór ik hem ge wroken heb. Als een bloedhond zal ik het spoor van zijn moorde naar volgen en als ik hem gevon den heb... ah!" Zijn ogen begon nen fanatiek te schitteren. Hij greep in zijn tuniek, haalde een groot dolkmes te voorschijn en hield het, met zijn hand om het gevest en de scherpe punt naar beneden en naar binnen, met uit gestrekte arm omhoog... „dan dood ik hem niet ineens! Neen! Eerst splijt ik zijn neus en dan kerf ik zijn oren en dan dan steek ik dit mes diep, diep in zijn verradershart.Zó!" Met een realistisch gebaar il lustreerde hij dat laatste woord. Dan stak hij het mes weer in zijn tuniek, keerde zich om en ging vlug de kamer uit. George Lo max staarde met ogen, die uit hun kassen puilden, gefascineerd naar de deur, waardoor de man verdwenen was. „Een ras-echte Herzo-Slowaak, natuurlijk," mompelde hij, „on geciviliseerde mensen... n troep rovers, anders niet." Hoofdrechercheur Battle stond met een vlugge, energieke bewe ging op. „Of die man is een eerlijke kerel", zei hij, „of hij is de beste acteur, die ik van mijn leven ge zien heb. Als hij eerlijk is, dan helpe God de moordenaar van prins Michael als die duivel in mensengedaante hem te pakken krijgt." HOOFDSTUK XV. misdaad zou wegzin- een vreemde moeras dei- ken!" „Ja, 't zal wel sensatie voor u zijn," stemde An thony toe. „Voor u dan niet?" „Hm! In elk geval heb ik nooit een lijk behoeven weg te wer ken." In een paar woorden bracht hij verslag uit van alles wat hij de Kon. Olie: 678 -680 Philips: 335%—336 Unilever: 363—364% slot 364 Amsterdam Rubber: 98 H.V.A.: 124% (678%.) (335%) (364%) (96%) (123%) Int. conc. Industrie BEURSINDICES. 1/3 2/3 5/3 276.49 283.79 282.30 163.08 163.60 163.70 vorige avond gedaan had. Virgi- scheepvaart 162.84 163.58 162.29 nia luisterde met grote aandacht Banken 155.88 157.33 157.01 De vreemdeling. Virginia Revel en Anthony lie pen naast elkaar het paadje langs, dat naar het meertje voer de. De eerste paar minuten zei den ze geen van beiden iets. Maar aan dat zwijgen kwam een einde, doordat Virginia opeens ondeugend begon te lachen. „O lieve mensen, wat een toe stand!" zei ze. „Daar loop ik nu ik weet me geen raad van nieuwsgierigheid en ik zeg niets omdat ik niet weet hoe ik moet beginnen. O ja," ze ging op eens veel zachter spreken en boog zich iets naar Anthony toe: „Wat heeft u met het lijk ge daan? Het klinkt geweldig melo dramatisch, niet? Wie had ooit gedacht, dat ik zo diep in het naar zijn verhaal. „Dat heeft u heel knap ge daan," zei ze, toen hij zweeg, goedkeurend. „Als ik terug ga, kan ik de koffer weer mee nemen. Zó kan zich maar één moeilijkheid voordoen; als ze u vragen waar u gisteravond ge weest bent en wat u gedaan hebt." „Die moeilijkheid kan zich vol gens mij niet voordoen. Het li chaam kan niet gevonden zijn vóór vanmorgen vroeg of gister avond héél laat, anders had er wat over in de kranten gestaan. En de wonderen, die je in detec tive-verhalen over doctoren leest, zijn natuurlijk fictief. Zó knap zijn ze niet, dat ze je precies kun- Ind. fondsen 137.35 134.72 131.27 Algemeen 212.44 215,83 214.58 De reële waarde van alle gewo ne aandelen genoteerd op de Am sterdamse Effectenbeurs is in februari toegenomen van (in mil joenen guldens) 15.343 tot 15.438, Ook de nominale waarde is ge stegen n.l. van 4.493 tot 4.519. Een jaar geleden beliep de reële waarde nog 12.815. De verande ringen zijn in februari niet groot geweest. Tegenover een stijging van de Nederlandse fondsen van 14.329 tot 14.468, stond een da- nen vertellen, hoe lang iemand ling van de Indonesische aande- dood is. Nee, een alibi voor die len van 1.014 tot 970. geschiedenis van gisteravond hier, daar zou ik méér aan heb ben." „Ja. Lord Cater ham heeft me het een en ander erover verteld. Maar die Scotland Yard-recher cheur is nu toch wel overtuigd van uw onschuld, niet?" (Wordt vervolgd.) Onderverdeling Nederlandse aandelen: Internationale con cerns van 10.306 tot 10.456, In dustrie van 2.164 tot 2.219, Scheepvaart gedaald van 672 tot 650, Banken gedaald van 811 tot 773 en Diversen gedaald van 376% tot 370. De gemiddelde koers van aandelen beliep^ in .fe bruari 342 tegen 341 in januari en 314 in februari 1955.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2