Mollet politiek over de Internationale Publieke hartstocht heeft van meester gemaakt :ich er President Soekarno heeft ontslag van kabinet Harahab aanvaard Anti-Britse demonstratie Bahi m rein Binnenkort ontmoeting tussen Eden en Mollet Syrisch-lsraëlisch het incident op meer van Galilea MAANDAG 5 MAART 1956. 11e Jaargang Nr 3706 DE WESTDUITSE DEFENSIE Zelfde wapens die ook de geallieerden hebben ook atoomwapens Leger een krachtige dekking van Oostelijke grens Adenauer over de Westelijke politiek tegenover de Sow jet-Unie POLITIE MOEST HATOYAMA REDDEN AARDVERSCHUIVIN GEN EN OVERSTRO MINGEN IN SANTOS Men vreest dat in de Bra ziliaanse havenstad Santos zeker 60 mensen om het le ven zijn gekomen door de grondverschuivingen en de overstromingen, die zich se dert donderdagavond voor doen. Generaal Ely stafchef der Franse strijdkrachten salms j'obèpt" De zaak-Jungschlager Lennox Boyds besprekingen mislukt? AMERIKAANS MILITAIR VLIEGTUIG IN NOOD DULLES OVER HET MIDDEN-OOSTEN Russische technici naar de Verenigde Staten Brits koeriersvliegtuig neergestort HET WEER Nieuwe boodschap van Eisenhower aan Boelganin WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN ÜT**kerlng bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 N5 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE Z Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Premier Guy Mollet van Frank rijk heeft zondag verklaard, dat het versterken van een verenigd geallieerd front gebiedend nood zakelijk is voor de veiligheid van de Westelijke wereld. Hij zei dit in een vraaggesprek dat werd opgenomen door de Amerikaanse televisiemaatschap pij „Columbia Broadcasting Sy- De Westduitse minister van De fensie, Theodor Blank, heeft vrij dag op een persconferentie in Bonn verklaard, dat de opstelling der Westduitse strijdkrachten ca 45 miljard Mark zal kosten, ne gen miljard meer dan in de West duitse -begroting voorzien is. Blank zei voorts, dat de Westduitse strijdkrachten over alle wapens zullen Ibeschikken die ook de geallieerden en „eventuele tegenstanders" heb ben, dus ook atoomwapens, al zal West-Duitsland die niet zelf vervaardigen. De minister gaf te verstaan, dat West-Duitsland mogelijk in nieuwe onderhandelingen met de Ver. Staten zal proberen de wa pens voor de strijdkrachten deels gratis, deels op dragelijke beta- Jinsgvoorwaarden te krijgen. lener-aai Heusinger, chef van de militaire raad der Westduitse strijdkrachten, verklaarde, dat 't leger een krachtige dekking van de Oostelijke, grens zal vormen ikttor middel van actieve eenhe den, achterhoede-verdediging en luchtafweer door een soort mili tie. Voorts bestaan er plannen voor een militie die grote bedrijven zal moeten beschermen tegen lucht aanvallen. Deze militie zou met batterijen raketten worden uitge rust. Voor een beperkte kring van Duitse journalisten heeft bonds kanselier Adenauer van West- Duitsland donderdag het gebrek aan coördinatie in de politiek der Westelijke mogendheden ten op zichte van de Sowjet-Unie be- ireurd. „Terwijl president Eisen hower prompt zekere Sowjet- initiatieven verwerpt, worden de Sawjet-staatslieden voor een toe- zoek aan Engeland uitgenodigd. Tenslotte heeft de nieuwe Fran se regering verklaard, dat zij het legen Duitsland gerichte vriend schapsverdrag met de Sowjet- Unie nog steeds van kracht acht hoewel dit verdrag reeds lang door de Sowjet-Unie is opgezegd. De politie heeft vrijdag in de Japanse kamer van afgevaardig den moeten optreden om premier Hatoyama te redden uit een kring van socialisten, die zijn aftreden eisten wegens een verklaring die hij had afgelegd over Japans rol in een eventuele oorlog. Hatoyama was door de socia listen scherp gekritiseerd, omdat hij had gezegd, dat Japan vijande- $te bases zou mogen binnenval len, indien het wordt aangevallen, en dat er geen alternatief voor zelfbescherming kon zijn. De overstromingen zijn een gevolg van een krachtige wind, die het vloedwater over het strand de stad in drijft. Vooral de wijk waar veel havenarbei ders wonen, is zwaar getroffen Talrijke huizen zijn reeds als gevolg van grondverschuivin gen ingestort. Militairen, poli tiemannen, brandweerlieden en duizenden (burgers zijn koorts achtig aan het werk om over levenden uit de puinhopen te •bevrijden. Men vreest, dat het aantal do den niet ver van de honderd zal liggen. Vijftig lijken zyn al gebor sten. Het reddingswerk wordt door zware regenval bemoeilijkt stem", toen hem gevraagd werd of z'n regering ,,de fundamentele buitenlandse politiek van Frank rijk solidariteit met de Weste lijke volkeren in het Atlantische bondgenootschap zal voortzet ten". De premier noemde het ver sterken van het genoemde front noodzakelijk, zowel voor de vei ligheid van Frankrijk als voor die van de gehele Westelijke wereld. „Wij kunnen de ontmanteling van ons defensie-apparaat niet aanvaarden. De handhaving en uitbreiding van deze organisatie vormt de beste waarborg voor vrede en vrijheid". „Dit vormt echter geenszins een hinderpaal voor een constructief akkoord met het Oosten", zo voegde hij hieraan toe. „De evo lutie, welke wij met voldoening in de Sowjet-politiek hebben op gemerkt, doet ons geloven, dat de Sowjet-Unie de gevaarlijke ver gissingen die zij in het verleden heeft gemaakt, schijnt te hebben erkend en dat deze vergissingen zich niet zullen herhalen. Wij ho pen dat de Sowjet-leiders ook zul len inzien, dat de defensieve maatregelen, welke wij gedwon gen waren te nemen, volkomen gerechtvaardigd waren". De Franse premier was van oordeel dat het gevaar voor een wereld oorlog is verminderd. Op de vraag, of hij enige ver andering in de aard van de „kou de oorlog" zag en wat naar zijn PROF. DU. W. H. KEESOM OVERLEDEN. Prof. dr. Willem Hendrikus Keesom, wereldberoemd om zijn wetenschappelijke arbeid op na tuurkundig gebied in het Kamer- lingh-Onnes-laboratorium te Lei den is op 79-jarige leeftijd na een hartaanval overleden. Prof. Keesom was van 1923— 1945 hoogleraar te Leiden. Zijn wetenschappelijke arbeid op het gebied van de extreem lage tem peraturen hebben veel bijgedra gen tot de unieke faam van het Kam.erlinghjOnnes-laboratoriium te Leiden, dat in de gehele we reld als „de koudste plek der aar de" bekend staat. Prof. dr. Keesom slaagde er in in 1926) het helium in vaste toestand te brengen, hetgeen zijn j meest spectaculaire prestatie was, die later gevolgd werd door j de wetenschappelijk belangrijker i ontdekking van de tweede fase van het vloeibare helium en het verschijnsel van de super-gelei ding. De ontslapene werd op 21 juni 1876 op Texel geboren. mening gedaan kan worden om te komen tot een tijdperk van op rechte internationale samenwer king, antwoordde hij te hebben opgemerkt, dat het woord „kou de oorlog" steeds meer uit de be sprekingen tussen Oost en West verdwijnt. Hij achtte dit een te ken van een zekere verandering in de internationale betrekkin gen Dit is echter niet voldoende. ,.Er moet concreet worden gehan deld om de voornaamste hangen de problemen op te lossen. De koude oorlog betreft de gehele wereld, hij moet overal ter we reld worden beëindigd en niet slechts van punt tot punt", zo meende de eerste-minister. In het feit, dat de communis ten zijn regering mede aan de macht hebben gebracht door hem bij zijn ambtsbevestiging te steu nen, zag Mollet een poging om de mensen in verwarring te bren gen. „Mijn regering heeft hun stemmen niet gezocht en zij zal dat ook in de toekomst niet doen". De 58-jarige generaal Paul Ely is tot chef van de generale staf der Franse strijdkrachten be noemd, aldus heeft een officiële woordvoerder na een woensdag gehouden kabinetszitting mede gedeeld. Generaal Ely volgt Augustin Guillame op. Generaal Ely was in 1954 op perbevelhebber der Franse strijd krachten in Indo-China. In 1953 was hij ook chef van de generale staf der Franse strijdkrachten. ^oppw «isi hW oporto coehé norkt 16 brovmrijsh'oat 9 ttnwuzeo j ook voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging, depositair „lancome"-dr. payot" -„yardley". President Soekarno heeft za terdagmorgen het ontslag van 't kabinet-Eurhanuddin Harahap aanvaard. Premier Harahap over handigde zaterdagmorgen om 10 uur het ontslagverzoek van het kabinet aan de president in het paleis te Bogor, in aansluiting op een officiële bekendmaking, dat het eerste gekozen parlement op het einde van de maand zal wor den geïnstalleerd. Zaterdagavond heeft president Soekarno medegedeeld, dat hij dinsdag een begin zal maken met het raadplegen van de politieke partijen voor de vorming van een nieuw kabinet. Gedurende twee dagen zou hij besprekingen voe ren met politieke partijen, die ten minste vier afgevaardigden in 't parlement hebben. Donderdag zal de president een of meer ka binetsformateurs benoemen aan wie het verzoek zal worden ge daan met de formatie gereed, te zijn voor de bijeenkomst van het nieuwe parlement op 26 maart. President Soekarno verklaar de eveneens, dat hij en vice-pre sident Moh. Hatta het er over eens zijn, dat voor de tot die da tum resterende drie weken geen zakenkabinet dient te worden be noemd. De demissionaire kabinet Een woedende menigte te Bah- rien heeft zaterdag politietroe- pen met bajonetten op het ge weer getrotseerd om te demon streren tegen de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, vóór diens vertrek naar New Delhi. Ongeveer 1.000 demonstranten hielden de weg van Bahrien naar de luchthaven, waar de Britse mi nister zou vertrekken, vier uur lang geblokkeerd. Zelfs met ge bruik van traangasbommen slaagde de politie er niet in de weg vrij te maken. De Britse minister kon uitein delijk met grote vertraging ver trekken. De demonstranten sloe gen de ruiten in van een auto met secretarissen van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken en vernielden twee autobussen. Minister Selwyn Lloyd, op weg naar New Delhi voor besprekin gen met premier Nehroe, was vrijdag te Bahrien gearriveerd na besprekingen te Cairo met de Egyptische premier, luitenant-ko lonel Gamal Abdel Nasser. De Britse minister van Kolo niën, Lennox Boyd, is donderdag van Cyprus naar Malta vertrok ken. Over de besprekingen die hij gevoerd heeft, wilde hij zich niet uitlaten: Eerst moet het Lagerhuis ingelicht worden, zo zei hij. Aartsbischop Makarios, de lei der van de beweging voor aan sluiting van Cyprus bij Grieken land, verklaarde donderdag ech ter, dat er geen overeenstemming is bereikt. De voornaamste geschilpunten zouden zijn: 1. De kwestie van amnestie voor politieke gevangenen. 2. De kwestie van de Grieks- Cypriotische meerderheid in een wetgevende vergadering voor Cyprus. 3. Het toezicht op de binnen landse veiligheid van het eiland. Volgens politie-autoriteiten is tot de demonstratie aangezet door een inwoner van Bahrien, die wegens een verkeersovertre ding tot gevangenisstraf was ver oordeeld. Hij zou de openbare me ning hebben opgehitst tegen „on rechtvaardigheid in het straf recht". Nader meldt Reuter dat mi nister Selwyn Lloyd met ver scheidene uren vertraging te New Delhi is gearriveerd voor besprekingen met premier Nehru over geschilpunten tussen beide! landen. Harahap zal de zakelijke kwes ties afwikkelen. Volgens de mening in politieke kringen isde spanning die be staat tussen de grote politieke partijen afgenomen, nu het aftre dende kabinet heeft bekend ge maakt, dat het de benoeming van vertegenwoordigers der minder heden en die voor West-Irian in het nieuwe parlement zal overla ten aan de nieuwe regering. NIEUWE PARLEMENT 26 MAART BIJEEN. De minister van Voorlichting, Sutan Makmur,heeft medege deeld, dat het laatste besluit van het kabinet was, dat het nieuwe parlement op 26 maart voor het eerst bijeen zal komen. Het kabinet besloot verder aan zijn opvolger de benoeming van drie afgevaardigden van Weste lijk Nleuw-Guinea over te laten Het nam geen besluit over het aantal vertegenwoordigers van de Chinese, Arabische en Euro pese minderheden in het nieuwe parlement. Tenslotte deelde hij mede, dat president Soekarno tot vrijdag middag niet het wetsontwerp in zake de opzegging van de Ne derlands-Indonesische Unie had ondertekend. Dit wetsontwerp werd woensdag door het voor lopig parlement aanvaard. OFFICIËLE UITSLAGEN VAN DE INDONESISCHE PARLE- MENTS-VERKIEZINGEN. De officiële verkiezings-uitslag van de acht grootste partijen luidt als volgt: De algemene raad van de Ne derlandse orde van advocaten heeft zich met een schrijven inza ke het proces Jungschlager tot de zaakgelastigde van Indonesië gewend. Het schrijven, dat ondertekend is door de oeken van de raad, mr P. W. van Dooren, en de secreta ris jhr mr De Ranitz, luidt als volgt: „Met grote bezorgdheid heeft de Nederlandse orde van advoca ten de procedure te Djakarta te gen de verdachte Jungschlager gevolgd. Hoe moedig en volhar dend de verdediging van de ver dachte door zijn tegenwoordige raadsvrouwe ook is gevoerd, de Nederlandse balie is desondanks diep geschokt door het feit dat aan de verdachte niet is gegund zich te doen bijstaan door een raadsman die deze verdediging had kunnen voeren niet slechts onbelemmerd door enige afhan kelijkheid of kwetsbaarheid van zijn persoon, doch tevens met alle scholing van een ervaren ad vocaat. Nu de procedure door het re quisitoir van het openbaar mini sterie een dramatische climax1 heeft bereikt, zien wij het als on ze plicht een dringend beroep te doen op u hoogedelgestrenge heer, en uw hoge regering. De zaak Jungschlager is ver getre den buiten het kader van een ge wone, zij het ernstige strafzaak. Onmiskenbaar heeft een publie ke hartstocht zich van de zaak meester gemaakt. Openlijk wordt in het bijzijn van de rechter het hoofd van de verdachte geëist door een publiek dat onmogelijk van de mérites der zaak en van het uitvoerige feitenmateriaal kennis kan dragen en wordt de verdedigster door datzelfde pu bliek bespuwd. Een afschuwelij ke druk wordt aldus uitgeoefend op de rechter, die als onpartijdi ge in deze zaak zijn vonnis zal moeten vellen. Het is om bovenstaande rede nen dat de Nederlandse orde van advocaten in dit hoogst ernstige uur een dringend beroep op uw hoge regering doet om alle maat regelen te treffen waardoor het verwijt wordt vermeden, dat aan de verdachte Jungschlager zelfs in de pleidooien een onbelem merde verdediging door een erva ren en geheel onafhankelijke ad vocaat niet zou worden vergund en om al haar macht en gezag in de weegschaal te werpen, opdat deze strafzaak een einde moge vinden waarvan nooit kan wor den gezegd dat het door hartstochten of politiek is beïn vloed. Met het oog op de zeer spoed eisende aard van deze aangele genheid, verzoeken wij u, hoog edelgestrenge heer, uw hoge re gering telegrafisch van de in houd van dit schrijven in ken nis te stellen". Telegrammen van het dames comité van actie Nederland. Het damescomité van actie Ne derland deelt mede naar aanlei ding van de zaak-Jungschlager telegrammen te hebben gezonden aan Koningin Juliana, Prinses Wilhelmina, minister-president Dress en mevrouw Bouman. In de telegrammen aan H. M de Koningin en Prinses Wilhel mina doet het comité namens de Nederlandse vrouwen het drin gend verzoek „al uw krachten te willen aanwenden om de dood straf van Jungschlager te voor komen en hulp te verlenen aan mevrouw Bouman in haar zo uiterst moeilijke taak". P.N.I. Masjumi Nahdatul Ulama P.K.I. P.S.I.I. Parkindo Katholieke Partij P.S.I. stemmen 8.434.653 7.903.886 6.955.141 6.176.914 1.091.160 1.003.325 770.740 753.191 Een vliegtuig van de, Ameri kaanse luchtmacht verkeert met 17 man aan boord in nood ten Zuidwesten van IJsland. Een Frans schip is op weg naar de laatst opgegeven positie. Nader meldt A.F.P. dat het toe stel, een transportvliegtuig van het type C124, ten zuidwesten van de luchtmachtbasis te Ke- flak op IJsland in zee is terecht gekomen. Het vliegtuig was kort daarvoor van deze basis opgeste gen. Enkele van de zeventien per sonen aan boord hebben deel uit gemaakt van de bemanning van een ander Amerikaans toestel dat enkele dagen geleden in zee is gestort. In een gepubliceerde brief aan een congreslid heeft de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles gezegd, dat het ver kopen van wapens aan Israël op het moment de vrede niet bevor dert, maar dat deze toestand zich kan wijzigen. Amerika is voor de instandhouding van Israël en de bewering, dat dit land alleen en onverdedigd de mogelijkheid van agressie zou staan, is niet ge rechtvaardigd, aldus de minister. Het betrokken congreslid ver tegenwoordigt 50 republikeinse leden van het huis van afgevaar digden, die als hun mening te kennen hebben gegeven, dat Is raël Amerikaanse en Franse wa pens moet kunnen betrekken om het machtsevenwicht in het Mid den-Oosten te herstellen. Dulles verklaarde, dat hij zijn uiterste best doet om een vreed zame oplossing van 't Israëlisch- Arabische geschil te bewerkstel ligen. Volgens een bericht van het Russische nieuwsbureau „Tass" zullen technici uit de Sowjet- Unie naar de Ver. Staten worden gezonden om een Amerikaanse onderneming te helpen bij de vervaardiging van in de Sowjet- Unie ontworpen machines voor het boren naar olie. Amerikaan se zakenlieden hebben een over eenkomst dienaangaande geslo ten met de Sowjet-autoriteiten. De technici zullen toezicht hou den op proefboringen met de machinerieën, die krachtens de overeenkomst tegen betaling door de Amerikaanse onderneming mogen worden gebouwd. De Sowjet-Unie zal tevens techni sche gegevens leveren. De overeenkomst, die een loop tijd heeft van 10 jaar, is volgens Tass gesloten in het belang van de ontwikkeling der economische en handelsbetrekkingen tussen de economische en buitenlandse- handelsorganisaties der Sowjet- Unie en Amerikaanse onderne mingen. Nabij Altena in West-Duits land is een Brits koeriersvlieg tuig neergestort. Twee personen kwamen hierbij om het leven en twee werden zwaar gewond. Het toestel, een Avro-Anson, werd geheel vernield. Te Londen is zaterdagavond of ficieel medegedeeld dat de Britse en Franse premiers, Eden en Mollet, binnenkort over de inter nationale toestand zullen beraad slagen. Het initiatief voor deze ont moeting is van Britse zijde geko men. Zij werd door de Britse am bassadeur te Parijs aan Mollet voorgesteld. Verwacht wordt, dat de bijeen komst op of omstreeks 15 maart, waarschijnlijk te Londen, zal plaats vinden. Naar verluidt zal de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken, Pineau, aan de besprekingen deelnemen. Volgens diplomatieke kringen te Londen is het Britse verzoek De tekst van het réquisitoir tegen Jungschlager. De minister van Buitenlandse Zaken en de minister zonder por tefeuille hebben aan de voorzitter van de Tweede Kamer doen toe komen de Nederlandse vertaling van het door de officier van justi tie Sunario op 23 februari j.l. uit gesproken réquisitoir in de zaak- Jungschlager. Zij hebben dit spoedshalve in de vorm, waarin de tekst door de hoge commissa ris der Nederlanden te Djakarta ongecorrigeerd per telex werd overgeseind, overgelegd. Het stuk is nedergelegd ter griffie, ter inzage van de leden. Baden en Ulmer gescheiden van andere arrestanten. De officier van justitie Sunario heeft de juistheid ontkend van Nederlandse persberichten, dat enige Nederlandse arrestanten verdwenen of gestorven zouden zijn Hij zei, dat twee arrestan ten, Frans Baden en Ulmer. thans gescheiden zijn van de an dere Nederlandse arrestanten. Zij hadden voor de rechter verkla- In het telegram aan dr Drees ringen, die zij bij het voorondei wordt gevraagd, of de Nederland se regering de nodige voorzorgs maatregelen heeft getroffen op dat mevrouw Bouman „niet het slachtoffer worde van een anti- Nederlandse hetzecampagne". Aan mevrouw Bouman zelf heeft het comité een telegram gezonden waarin haar „hulde en dank voor uw heldhaftige hou ding bij uw wanhopig pogen om de rechten van de mens te verde digen" wordt gebracht. zoek hadden afgelegd, herroe pen. In verhand darmee was een na der onderzoek nodig. Om te bewijzen, dat zij nog in leven zijn, liet Sunario beide ar restanten naar zijn huis brengen, waar zij Indonesische verslagge vers ontmoet hebben. Sunario zei, dat zolang het on derzoek voortduurt, Baden en Ul mer geen bezoek mogen ontvan gen. Syriërs hebben vier man van de Israëlische kustpolitie gewond en hun boot in beslag genomen, toen deze zondag bij de noordoos telijke oever van het Meer van Galilea aan de grond liep, aldus heeft een Israëlische militaire woordvoerder te Jeruzalem ver klaard. Dit gebeurde tijdens een normale patrouille, zo werd ge zegd. Israel heeft Syrië via de orga nisatie der V. N. voor toezicht op het bestand meegedeeld, dat het geen andere keuze heeft dan -maatregelen te nemen om het leven der gewonde politiemannen te redden en om de boot tenig te halen, indien de Syriërs niet op houden Israëliërs te beschieden. De militaire woordvoerder zei, dat een sleepboot was uitgeva ren om de politieboot vlot te sle pen, maar Syriërs hadden daar op op beide boten het vuur ge opend. De Israëliërs vuurden met geweren terug. Later, aldus de woordvoerder, drongen Syriërs een strook Israëlisch gebied bin nen en namen de politiemannen gevangen. De boot namen zij mee. Een Syrische militaire woord- voei-der heeft van zijn kant ver klaard, dat Syrische strijdkrach ten een Israëlische poging om op de oostelijke oever van het meer Debat in het Israëlische parlement De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Mosje Sjaret, heeft in 't Israëlische parlement bevestigd, dai Israël Amerika om een duidelijk „ja" of „neen" ge vraagd heeft aangaande het Is raëlische verzoek om wapenhulp. soldaten aan land te zetten, had den verijdeld. De soldaten zouden aan land zijn gegaan om te spion neren. Drie Israëlische boten wa ren de kust genaderd, twee wer den teruggedreven, maar daarna kwam opnieuw twee boten, die het vuur openden, terwijl zij wachtten op één der eerste bo ten, die beschadigd was. Aan Sy rische zijde vielen geen slachtof fers, aldus de woordvoerder. Later werd gemeld, dat twee der gewonde politiemannen bij de Israëliërs waren terugge bracht. Een Israëlische officier en een waarnemer von tde V. N. zijn naar de plaats van het incident vertrokken om een onderzoek in te stellen. Zondag trok een actieve depres sie over het midden van ons land naar Duitsland. Hierdoor viel er vrij langdurig regen, die in het noorden van het land tijdelijk met sneeuw vermengd was. De mees te neerslag werd op het vliegveld Twen the afgetapt, n.l. 20 mm. Deze hoeveelheid viel in de perio de van zaterdagavond 7 uur tot zondagavond 7 uur. In die tijd viel er-ook te Den Helder, Leeuwarden, Rampspo). Eelde, Vlissingen, Gilze-Rijen, Eindhoven, Volkel en liet vlieg veld Zuid-Limburg meer dan IC mm. Zondagmiddag bereikten ons met noordwestelijke winden drogere lucht en kwamen er flin ke opklaringen voor. Zondag avond trok een trosvormige sto ring vergezeld van buien voorbij. Over de Britse eilanden nadert een rug van hoge druk zodat er vandaag af en toe zon wordt ver wacht. Een enkele bui is echter ook niet uitgesloten. Geleidelijk om de besprekingen te houden 'n rechtstreeks gevolg van de vrij dag door Pineau afgelegde ver klaring, volgens welke hij liet met de politiek van de Westelijke mogendheden in de afgelopen ja ren „helemaal niet eens" is. Eden zou, toen deze verklaring hem onder ogen kwam, onmiddel lijk om besprekingen met de Franse premier hebben verzocht. Sjaret zei, dat Israël niet uitslui tend op dé Verenigde Naties kan ..r.L. vertrouwen voor zijn veiligheid. J zal'er TetsToudêre 'lucht 'worden De drie-mogendhedenverklaringaangevoerd van 1950 is volgens hem niet als j bindend voor de garanderende mogendheden te beschouwen. Het uitblijven van een antwoord op het Israëlische verzoek om Amerikaanse wapenhulp komt volgens Sjaret reeds op zich zelf neer op een antwoord. President Eisenhower heeft een nieuwe boodschap opgesteld aan de Russische premier, maar schalk Boelganin, waarin er bij Rusland op wordt aangedrongen samen met de Westelijke mo gendheden de eerste stappen te nemen tot een ontwapeningspro gramma voor de gehele wereld. De boodschap is uitgewerkt door de president in samenwer king met minister van Buiten landse Zaken John Foster Dulles, vóórdat de laatste vrijdag naar zuidoost Azië is vertrokken. Reuter verneemt dat de bood schap binnen enkele dagen naar Moskou zal worden gezonden. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Vrq koud. Wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Matige tot vrij krachtige wind in hoofdzaak tus. sen west en noord. Vrij koud. DINSDAG 6 MAART. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 8.56 9.31 10.11 10.21 n.m. 9.3S 10.13 10.53 11.03 ZON MAAN Mrt. 5 6 7 8 9 op onder op onder 7.19 7.17 7.15 7.12 7.10 18.29 18.31 18.32 18.34 18.36 3.21 4.04 4.39 5.08 5.32 11.21 12.18 13.20 14.25 15.33

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1