Politieke onrust in nieuwe houding Duitsland en van Rusland Weavsnit-pakjes .Falcons' Erkenning van Marokko s onafhankelijkheid De besprekingen over het loonbeleid in de Stichting van den Arbeid Paus Pius XII 80 jaar Britse straaljager maakt noodlanding VOERMAN^ PAUW ZATERDAG 3 MAART 1956- 11e Jaargang Nr 3705 Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. EERSTE BLAD WEKELIJKSE WERELDSCHOUW tr^loudt u cjoreod voor do DE KWESTIE VAN HET VISUM VAN MR. VAN EMPEL Pakistan en het Britse Gelmenebest PROTEST TEGEN ZAAK JUNGSCHLAEGER Oproep tot alle Nederlandse vrouwen Winkelier die neger dood schoot, gaat vrijuit GEEN OVEREENSTEMMING Mededeling van werkgeversorganisaties Vier Canadese straaljagers in Oost-Frankrijk verongelukt De schipbreukelingen van de „Arakarimoa'' HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN fry- P> I: ns en fe ars iet: de ar K n to fraakering bij abonnement Temeuzen Mrecteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen lactie-adres Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Bie parlementaire ontwikkeling in Duitslaad is ietwat stormachtig goneasi. De Vrijzinnigen in het grootste der Lander, t.vv. Noordrijn- Westfalen, zijn er in geslaagd dc bestaande coalities in dat land lussen Christendemocraten en F.D. P. te verbreken, waardoor de zittende kegering-ArnoId met een luttel aantal stemmen ten val is gebracht. Dit berooft Adenauer van de tweederde stemme,nmeer- detfeeid, die hij nodig heeft in de Bondsraad om bepaalde beslis singen door te voeren. Maar bovendien neemt men aan, dat de positie van tie president der Vrijzinnigen Dahler zo sterk is, dat nu ook in andere Lander het voorbeeld van Noordrijn-Westfalen ■iaJ worden gevolgd en dat dus de op de grondslag van Bonn be staande coalities in die landen eveneens zullen worden doorbroken. Het te Düsseldorf gebruikte wapen is echter voor de Vrijzin nigen een boemerang gebleken, ffie onmiddellijk op degenen, die' baat afschoten, is teruggeketst. Wapt de 16 meest vooraanstaande !<>dm van de fractie der F. D. P. in Je Bondsdag te Bonn hebben zio| van de partij afgescheiden eagaan nu een nieuwe partij op- riaten, vermoedelijk Duitse Vafcspartij geheten. Daaruit zullen twee gevolgen voortspruiten, afgescheiden nog van het feit, dat zodoende Ade nauer zijn volstrekte meerderheid iade Bondsdag behoudt. Het éne is, dat zgn. jongere elementen inde F. D. P., waaronder vele fas cistisch gerichte krachten zijn, de overhand zullen krijgen en dat ■lari tegelijk de kiezers zich van (He partij gaan afwenden. De tweede is, dat nog afgewacht moet worden, welke gevolgen 't gefceurde reeds dadelijk zal heb- oen te Düsseldorf, waarover Francois Poncet, die de Duitse partijen zo door en door kent, 'n stfjerp artikel in de Figaro schreef fi ONGELEGEN SPLITSING. Tegelijk met deze scheuring vaJt-ibovendien samen de tussen Adenauer en Öilenhauer verkre gen overeenstemming, waardoor de Slechts langzaam op gang ko mende militaire wetten in vrij «el tempo kunnen worden afge handeld. Zijn deze wetten een maal in de Bondsdag aangeno men, dan komen ze in de Bonds raad mi dan kan het daar tot een ('•nflict leiden in de socialistische I-Ken met -hun nieuwe bondgeno ten van de F. D. P. in de Lander. Het. geheel is geen volkomen verrassing; het is de uitbarsting die men reeds verwachtte, maar the tenslotte de vaste positie van Adenauer een weinig onzeker maakt. Deze splitsing komt op een voor Duitsland ongelegen ogen- bhk. Want men is te Parijs be gonnen met de tbesprekingen over het Saarvraagstuk. Daarvoor moet een regeling worden getrof fen, omdat Frankrijk nog altijd grote economische belangen en voorrechten in de Saar geniet, die het met wil en kan prijsgeven. Hierover is alweer een conflietje ontstaan tussen Bonn en de Saar- regering, tengevolge waarvan deze laatste in de besprekingen te Parijs door waarnemers is ver tegenwoordigd. Maar de bespre kingen gaan moeilijk en Frank rijk is niet geneigd om veel toe te geven. MOLLET IN MOEILIJK HEDEN. De regering van Mollet ver keert in zeer ernstige moeilijk heden. De minister in Algiers, nu Lacoste, verlangt enerzijds krach «ge versterkingen om de opstand m het Zuiden te dempen en an derzijds snelle toepassing van het programma van de regering. Daartegenover staat, dat Mollet. na de te Algiers opgedane erva ring en, wat langzamer wil voort gaan, terwijl èn hij èn Mendès- Franee zo grote versterking van troepen niet nodig, zelfs enigs zins uitdagend achten. In deze omstandigheden heeft Mollet reeds thans, nauwelijks een maand nadat hij aan het be wind gekomen is, de vertrou wenskwestie gesteld op grond van zijn sociaal-economisch pro gramma. Ook daarin is een ze kere mate van verdeeldheid in de regering, want zowel Mendès- France als de nieuwe minister van Financiën. Ramadier, vinden dat zo grote uitgaven als Mollet voor loonsverhoging e.a. sociale maatregelen eist, thans niet be schikbaar en ook niet direct nodig zijn. Waarbij dan nog komt de sabotage der Poujadisten, die zich zetel na zetel zien ontnemen en die bij het eventueel votum van vertrouwen, dat Mollet eist, nog een woordje kunnen mede- spreken. RUSLANDS NIEUWE HOUDING. Ipmiddels is het Congres van de Sowjet te Moskou geëindigd, i Natuurlijk met het aannemen 'met algemene stemmen van de motie, door Chroestsjef voorge steld, krachtens welke de belang stelling van de Sowjet vooral zal uitgaan naar landen, die neutraal willen blijven. Rusland doet in tussen blijken, dat het de neutra liteit van Oostenrijk, nu dit tot de Raad van Europa van Europa wil toetreden, niet voldoende acht. Zhoekow heeft door zijn mede deling over 't gebruik van atoom bommen er de NATO toe ge bracht haar beslissingen op dat stuk te herzien, terwijl Boelganin een uitlegging over het nieuwe vijfjarenplan heeft gegeven, die er op zou wijzen, dat de bevol king groter consumptievoorraad krijgt. In de buitenlandse politiek dringt nu Rusland aan op een nieuwe conferentie der Grote Vier inzake Vietnam, hetgeen door Engeland niet opportuun wordt gevonden. Te Parijs is de O.E.E.S. bijeen teneinde de Europese staten tot meer geleidelijke integratie te brengen en wellicht een Engels voorstel van douane-tarieven te overwegen. In Spanje is de rust tijdelijk -hersteld, maar Franco zwijgt over de koers, die hij in de naaste toekomst denkt te vol gen. In Argentinië geeft een ge heimzinnige ontploffing aanlei ding te denken aan een samen zwering tegen de regering, ter wijl in Brazilië de nieuwe presi dent Kubitsjek politieke en eco nomische moeilijkheden vindt. De ongelukkige afloop der con ferentie te Genève brengt nu ook Indonesië in het zoeklicht der internationale politiek; Neder land heeft de UNO reeds bericht gezonden. Terwijl Nederland te recht van een ongehoorde maat regel spreekt bij de eenzijdige op zegging der Unie, zijn er Indone sische politici, die deze roemen als een daad van grote staats manswijsheid! Wij dienen af te wachten. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden). INDONESIË De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Buiten landse Zaken, Suwito, heeft vrij dag tegenover de pers verklaard, dat mr. Van Empel zijn visum voor Indonesië heeft gekregen als bezoeker, en niet als juridisch adviseur of verdediger. De rege ring ziet geen reden om dit be zoekersvisum te verlengen. De woordvoerder zeide dit naar aan leiding van de verklaring van de woordvoerder van het Nederland se ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag, dat het be treurd wordt, dat aan mevrouw Boum-an thans ook juridisch ad vies wordt onthouden bij de ver dediging van Jungschlager en Schmidt. Wij staan voor U klaar met 'n pracht sortering De ideale dracht voor elk seizoen. en 'n Zeer interessante collec tie juweeltjes van kleur en model in gabardine, poplin etc. Ook voor de Heren nieuwe kwaliteiten en modellen. Komt U spoedig 'ns kijken? bij Noordstr. 51-53 Terneuzen I>e Franse regering heeft vrijdag tie erkenning van de onaf hankelijkheid van Marokko, compleet met eigen leger en. diploma tie, vastgelegd in een gemeenschappelijke Frans-Marokkaanse vc. klaring. l>e verklaring is op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs ondertekend door de minister van Buitenlandse Zaken, Fineau, en de premier van Marokko, Si Bekkai. Hiermee is de eerste faze van de onderhandelingen ter definiëring van de onafhankelijkheid van Marokko met „onderlinge afhankelijkheid" ten aanzien van Frankrijk, geëindigd. De grondwetgevende vergade ring van Pakistan heeft vrijdag met twee-en-veertig tegen twee stemmen een voorstel van pre mier Mohamed Ali, dat Pakistan als soevereine, onafhankelijke vastgelegd worden. De secretaris-generaal van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken, Massigli, heeft vrijdagmiddag de Spaanse am bassadeur in Parijs, Rojas, hier van op de hoogte gebracht. In de gemeenschappelijke ver klaring, die premier Si Bekkai vrijdagmiddag op het ministerie van Buitenlandse Zaken voor ver slaggevers voorlas, werd gezegd, dat het verdrag van Fez, waarhij Marokko in 1912 een Frans pro tectoraat werd, door de ontwikke ling van Marokko niet meer in overeenstemming is met de mo derne tijd en dus niet langer de Frans-Marokkaanse betrekkingen beheersen kan. Frankrijk erkent plechtig de onafhankelijkheid van Marokko. De Frans-Marokkaanse onder handelingen in Parijs zijn bespre kingen tussen „souvereine en gelijke staten", het doel ervan is de organisatie van Frans-Marok kaanse „samenwerking op basis van vrijheid en gelijkheid, vooral op het gebied der defensie, bui tenlandse betrekkingen, econo mie en cultuur". Ook zullen „ga ranties voor de rechten en vrij heden van Fransen in Marokko en Marokkanen in Frankrijk" Pineau mede, dat de overeen komsten die door de regeringen van Frankrijk en Marokko zijn opgesteld, ter bekrachtiging bij het Franse parlement zullen wor den Ingediend. De Marokkaanse minister Gue- dira verklaarde later tegenover de pers, dat deze bekrachtiging „zuiver een kwestie van Franse binnenlandse wetgeving is". De verklaring en het protocol nemen j van nu af aan de plaats in van het verdrag van Fez en Marokko is bevrijd van de Franse protec- i tie. zo zei hij. Pineau en premier Si Bekkai hebben vrijdag voorts een aantal j brieven uitgewisseld, waarin be 1. Dat Frankrijk tijdens de overgangsperiode de Marokkaan se buitenlandse betrekkingen blijft behartigen. 2. Dat de Marokkaanse rege ring geen wijziging zal brengen in het monetaire en financiële regiem, zolang de nieuwe moda liteiten nog niet zijn vastgelegd. 3. Dat op 12 maart in Rabat of Parijs een Frans-Marokkaanse commissie zal bijeenkomen om te bepalen hoe Frankrijk zal helpen bij de oprichting van een Marok kaans leger. 4. Dat op 10 maart in Rabat een andere Frans-Marokkaanse commissie een begin zal maken met de bestudering van de over dracht der administratieve be voegdheden. Het damescomité van Actie Ne derland, geleid door mevr. E. M. C. OmmensDe Haas (A'dam), voorzitster, en mevr. J. C. Slaap- jans (A'dam), secretaresse, heb ben donderdagavond in een com muniqué een oproep gericht tot alle Nederlandse vrouwen in ver band mét 't proces Jungschlager. Het comité noemt de gang van zaken bij het proces een aanflui ting van de meest elementaire begrippen van de rechten van de mens en hoopt zich te wenden tot mevrouw Roosevelt in verband met het destijds door president Roosevelt en haarzelf opgestelde charter van de rechten van de mens. Voor de te voeren actie hoopt het comité van de Nederlandse vrouwen vrijwillige financiële bij- j dragen te ontvangen. Een jury heeft besloten de blanke winkelier Lucio Flowers, die enige tijd geleden in zijn win kel dr. Thomas Brewer, een ne ger, doodschoot, niet in staat van beschuldiging te stellen. Hoewel de beraadslagingen van de jury geheim zijn, meent men te we ten dat de jury van oordeel is, dat Flowers uit zelfverdediging heeft gehandeld. Volgens de po litie heeft de enige getuige ver klaard, dat dr. Brewer tijdens een woordenwisseling met Flo wers plotseling een beweging maakte alsof hij iets uit zijn jas zak wilde pakken. De besturen der vakcentraien, het N. V. V., de K. A. B. en bet (J. N. V. delen mede, dat het in de 'gistermiddag gehouden vergade ring van het bestuur der Stichting van den Arbeid onmogelijk K geileken met cte werkgevers-organisaties overeenstemming te be reiken. De besturen der vakcentraien achten de thans ontstane situate- dermate ernstig, dat zij zich daarover eerst in eigen kring wensen te beraden, alvorens nadere mededelingen aan de pers te doen. Van de zijde der in de Stichting van den Arbeid samenwerkende gezamenlijk® centrale werkgevers-organisaties is in een oomnns niqué van de raad van bestuur in arbeidszaken het volgende mede gedeeld: ONBEPERKTE GARANH Dc VERiNG» paaid wordt: i \AZE TEA BRIEKEN TE ZEVENBERGEN republiek binnen het Britse Ge menebest zal blijven, goedge keurd. Eerder op de dag had gouver neur-generaal Iskander Mirza a|n goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, dat voorziet in de instelling van een Islamitische republiek Pakistan. Het ontwerp ia 29 februari door de grondwet gevende vergadering goedge keurd. 21 leden van de oppositie hadden zich vóór de stemming verwijderd. Zij verklaarden, dat het wetsontwerp niet beant woordt aan de verlangens van Oost-Pakistan. Volgens het ont werp wordt Pakistan na India de tweede republiek in het Britse Gemenebest. Minister Pineau las een proto col voor, waarin de Franse en Marokkaanse ministers verkla. ren, dat Frankrijk zal helpen bij de oprichting van een Marok kaans leger. Gedurende de over gangstijd blijft de positie van het Franse leger in Marokko onge wijzigd. De sultan heeft souvereine rechten op het gebied der wetge ving, aldus het protocol. De Fran se vertegenwoordiger in Marokko zal de titel van „Franse hoge commissaris" krijgen. Hij zal op de hoogte gehouden worden van de decreten die de sultan uitvaar digt. Nadat hij het protocol had voorgelezen, deelde minister Paus Pius XII is vrijdag tach tig jaar geworden. Tevens begon gisteren het achttiende jaar van zijn bewind als geestelijk leider van de 450 miljoen Rooms Ka tholieken, die gisteren in al hun kerken ter wereld speciale gebe den voor de Paus zegden. De Paus zelf had de wens te kennen gegeven dat geen aan dacht aan zijn verjaardag zou worden geschonken. In overeen stemming met deze wens zal de verjaardag van het hoofd der R.K. Kerk dan ook slechts op elf dezer, aan de vooravond van de zeventiende verjaardag van zijn kroning, officieel worden ge vierd. De Paus zal dan een Pon tificale Mis bijwonen. 221 kinderen van negentien ver schillende nationaliteiten kwa men de Paus vrijdag in zijn pa leis gelukwensen aanbieden. Zij zongen „Anti auguri" „Geluk kige verjaardag" voor hem, waarna zij de Paus bloemen en een reusachtige taart, met tach tig kaarsjes aanboden. Er waren tweehonderd Italiaan se kinderen bij. De anderen ver tegenwoordigen Europese, Ame rikaanse en Aziatische landen, waaronder- Rusland. Nederland, België, Duitsland, Ierland, Span je, Polen Frankrijk en Grieken land. Twee dochtertjes van Russi sche emigranten spraken een ze gewens voor de Paus uit. Na de kinderen kwamen de kardinalen en een comité, waar van o.m. de burgemeester van Rome deel uitmaakte, de Paus hun gelukwensen aanbieden. Het comité bood de Paus een in prachtband, versierd met de pau selijke wapens, gebonden verslag van zijn bewindsperiode aan. Het postkantoor van Vaticaan stad had 'n stroom van telegram men, brieven en geschenkpak ketten uit de gehele wereld te verwerken. De Paus leed gisteren aan een zware verkoudheid. Hij droeg, ais gewoonlijk, de mis op in de kleine kapel, die bij zijn particu liere vertrekken behoort. „In het bestuur van de Stich ting van den Arbeid werd gister middag de bespreking voortgezet omtrent de te nemen loonmaat regelen. Kennis werd genomen van een technisch rapport aan gaande het cijfermatige uitgangs punt, dat bij de bespreking zou worden gevolgd. Vastgesteld kon worden dat in het bestuur van de Stichting over dit uitgangspunt volledige over eenstemming bestond. Dit uit gangspunt bracht mede dat voor het verdere overleg met betrek king tot een verhoging van de loonsom op jaarbasis de volgen de percentages zouden kunnen dienen 1955 2,5 procent; 1956 2,2 pro cent; 1957 1 of 2 procent. Voor 1957 werd buitendien re kening gehouden met een com pensatie voor de komende wette lijke ouderdomsverzekering èn de huurverhoging. De werkgeversorganisaties von den in dit uitgangspunt aanlei ding hun standpunt als volgt te formuleren: 1. De werkgeversorganisaties zijn bereid medewerking te ver lenen aan het openen van de mo gelijkheid tot het verstrekken van extra-uitkeringen tot ten hoogste 3 procent van het jaar loon, indien en voor zover hier over in de bedrijfstakken, eventu eel ondernemingen, overeenstem ming wordt bereikt en met dien verstande, dat hiervan zullen zijn uitgezonderd, gevallen, waarin reeds door middel van uitkerin gen, verband houdende met de winst, de werknemers geacht kunnen worden een aandeel in de toegenomen welvaart te hebben ontvangen. Uitvoeringsmodalitei ten worden overgelaten aan het bedrijfstaksgewijze overleg. In spanning hebben verschei dene inwoners van Venlo vrijdag middag omstreeks zes uur een straaljager gevolgd die daar slechts af en toe onder het laag hangende wolkendek zichtbaar was en kennelijk in moeilijkhe den verkeerde. Een dicht regen gordijn verminderde het toch reeds geringe zicht nog aanzien lijk. Nadat het toestel ongeveer een kwartier had rondgecirkeld bleek het vliegtuig uit de lucht te zijn: het had een perfecte noodlanding gemaakt op een stuk bouwland nabij de rijksweg Venlo-Nijmegen juist buiten Venlo. Het toestel was na een spoor van ongeveer 100 m lengte door de akker ge trokken te hebben, tot stilstantd gekomen tegen een paar rogge- mijten, op 40 meter afstand van een boerderij. Twee gelukkige vliegers van de Engelse koninklijke lucht macht stapten zonder enig letsel uit het bemodderde Gloster „Me- teor"-lesvliegtuig. Zij verklaar den dat het vliegtuig brandstof- gebrek had gekregen. Wegens 'n defect aan de radio hadden de vliegers geen contact met de gronddienst van naburige vlieg- Vier Canadese straaljagers van het type Sabre F-86 zijn vrijdag middag bij een oefenvlucht vijf tig km ten zuiden van Straats burg met elkaar in botsing geko men en neergestort. De vier pilo ten zijn om het leven gekomen. De stoffelijke resten van drie van hen zijn geborgen. De jagers waren afkomstig van een Canadese basis in Baden. velden kunnen opnemen. Zij had den zó lang rondgecirkeld tot de brandstof ongeveer verbruikt was, de vleugeltanks afgeworpen, en de „Meteor" behouden aan de grond gezet. Via het Engelse radiostation was om een uur of acht vrijdag avond een verzoek tot de scheep vaart gericht om uit te kijken naar een Gloster „Meteor" met twee man aan boord die op een vlucht van Duitsland naar Enge land overtijd was. Het toestel zou de Noordzee oversteken bij West- kapelle en bij North Foreland de Engelse kust bereiken. Het was dit toestel dat bij Venlo een nood landing maakte. De Engelse vliegers zijn vrij dagavond per auto naar VVest- Duitsland teruggebracht. Drie schipbreukelingen van de zes, die zich nog op het wrak van de „Arakarimoa" bevonden, zijn er in geslaagd het land te berei ken. Twaalf overlevenden slaagden er reeds eerder in het land te be reiken, toen het vaartuig, dat 27 personen aan boord had, na 65 dagen zoek te zijn geweest in een zeer gevaarlijke zee bij de Salo- mons-eilanden, bij de kust van Honduras in zicht kwam. Volgens de laatste geredden zou zich nog één persoon aan boord bevonden hebben. De „Arakarimoa" is inmiddels weer verdwenen. De kustwacht en de Australische marine doen pogingen om het wrak op te spo ren. Wat er met de vermisten is geschied is nog onbekend. De ge redde opvarenden waren uitge put en ondervoed. De reddingspogingen werden belemmerd door hoge zeeën en de aanwezigheid van riffen. 2. De werkgeversorganisaties blijven in verband met de in 1956 en in begin 1957 te verwachten stijgingen van de loonkosten, on overkomelijk bezwaar koesteren tegen een algemene loonmaatre gel (het verleggen van de richt lijn), omdat aldus geen rekening zou kunnen worden gehouden met de economische situatie in de verschillende bedrijfstakken. 3. De werkgeversorganisaties zijn bereid mede te werken aar; het invoeren van een meer gedif ferentieerd loonbeleid, hetwelk in 1956 zal mogen leiden tot een verhoging van 't gemiddelde Ne derlandse loonniveau met maxi mum 3 procent. Een geleidelijke tenuitvoerlegging wordt hierbij verondersteld. De vertegenwoordigers van de landbouw wensen hierbij te zien aangetekend, dat zij de voorge stelde differentiatiemogelijkheid te ruim achten. De werkgeversorganisaties zijn van oordeel, dat deze voorstellen op ruime wijze beantwoorden aan de cijfermatige conclusies waar omtrent in het stichtingsbestuur overeenstemming bestond. De werknemersvertegenwoordigers zagen in deze conclusies geen aanleiding in hun aanvankelijke voorstellen wijziging te brengen. Bovenstaande gang van zaken leidde ertoe dat geen overeen stemming werd verkregen". Vrijdag passeerde in de vroege ochtend een warmtefront van een zeer actieve depressie die over het noorden van de Noordzee naar het oosten trok, ons land In deze lucht kwamen max; mumtemperaturen van 9 tot 12 graden voor. In de loop van de dag regende het vooral in 't mid den en zuiden van het land. Dit in verband met een koufront dat eveneens bij de vermelde depres sie behoorde en boven ons land nagenoeg stationnair werd. Doordat een hogedrukgebied nabij de Azoren, met een uitloper naar Zuid-Frankrijk stand hield stak er boven het gehele Noord zeegebied en de omliggende lan den een westerstorm op. Deze nam in de loop van vrij dag langzaam in kracht af. Maar er blijft ook de komende 24 uur veel wind, kans op regen- en vrij hoge temperaturen, want het ho gedrukgebied vertoont geen ver anderingen en een nieuwe depres sie trekt van IJsland in de rich ting van Zuid-Scandinavië. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Opklaringen. Veranderlijke bewolking met enkele verspreide buien en opkla ringen. Overwegend krachtige westelijke wind. Dezelfde tempe raturen als gisteren of iets lage re. ZONDAG 4 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.37 7.12 7.52 8.02 Tl.TTi. 7..13 '7.48 8.28 8.38 MAANDAG 5 MAAKT. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.37 8.12 8.52 9.02 n.m: 8.17 8.52 9.32 9.42 zon Maan op onder op onder Mrt. 3 7.24 18.25 1.30 9.49 4 7.21 18.27 2.29 10.32 5 7.19 18.29 3.21 11.21 d_ ok- 164 ins car d- M. [22 OP La O! 6> B> 13 12 32 ïl 8 7 7 4 4 O O KI ie BE te in pe- ee et te- n ff os

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1