yty KAAS Uit de Provincie Binnenlands nieuws Eric de Noorman - De Romeinse Helm BEURSOVERZICHT doèvsnéér met J VOETBAL Gemeenteraad van Oostburg Advertenties Groot gezin dat hakt er in! dus elke morgen provisie-zen gen goed idee: met KAAS dik tevree' TERNEUZEN. AXEL EEDE. PHILIPPINE AMSTERDAMSE HOOFDAGENT VAN POLITIE DODELIJK VERONGELUKT. SLUISKIL. Als Uw kinderen hongerig uitschoot komen, geef ze dan een stukje kaas! Dat vinden ze heerlijk en het is tevens enorm voedzaam! Wij hebben nog een goede tip voor U: vraag het kaasreceptenboek|e aan bij Uw leverancier. Vergeet niet een 1 0 ets postzegel in te sluiten als U schrijft aan: Het l^ed. Zuivel- bureau, Groot Hertoginnelaan 26 Den Haag~ Publicatie Ned Zuivefbureau Den Haag 6 HET BUSVERKEER DER Z. V. T. M. IK ZEEUWS-VLAANDEREN. Naar wij vernemen is door het afsluiten van de vele wegen in verband met de opdooi een grote stagnatie ontstaan in de bus diensten der Z. V. T. M. Ten gerieve van de lezers ver melden wij hieronder de wijzigin gen, die de directie der Z. V. T. M. in haar intensief busverkeer beeft moeten aanbrengen tot het weder openstellen van de diverse provinciale, gemeentelijke en pol derwegen. Tijdelijk zijn stopgezet de bus. diensten; DriekwartW. Zeeuws-Vlaan- jeren (richting Philippine, IJzen- dijKe, bcnoondyae, rsierviiet, Hoofdplaat, Breskens; IJzendijke —WaterlandkerkjeOostburg HoekPhilippine (de dienst Ter- neuzenHoek wordt normaal uit gevoerd); PerkpolderOssenis- se; MariadijkWalsoorden; Hulst—Graauw en Sas van Gent WestdorpeAxel-Sassing. Omgelegd zijn de busdiensten: Axel—Zaamslag wordt gereden via St Annapolder; Terneuzen Perkpolder wordt vanaf Rapen burg-rol gereden via Terhole Kloosterzande; De schoolbus- Uenst Beoosten-Biijpolder—Axel wordt gereden vanaf Kijkuit- brug, zodat de schoolkinderen aldaar de bus moeten nemen en tot. daar worden teruggebracht. De overige busdiensten worden normaal uitgevoerd. DE VEREN IN ZEELAND. De sterke sleepboot uit Terneu zen, die gisteren zou trachten de Zandkreek tussen Kortgene en Wolphaartsdijk te bereiken om daar het ijs te breken en zodoen de de vaargeul voor de veerboten open te maken, is in het ijs in het kanaal door Zuid-Beveland vast gelopen. De dikte van het Ijs be draagt daar nog gemiddeld 20 tot 30 centimeter. Vandaag wordt op nieuw geprobeerd door te breken, maar veel kans op succes schijnt er nog niet. De „Zuidvliet" heeft tussen Veere en Kamperland de dienst Trachten te onderhouden, maar neeft gisteren van elf uur des morgens tot twee uur des mid dags vastgezeten in het ijs, waar- ia het schip op eigen kracht is osgekomen. Aangezien er geen direct gevaar bestond, werd de hulp van de reddingboot niet in geroepen. Tussen Terneuzen en Hoede- «enskerke zijn gisteren enkele vaarten gemaakt, maar gemak kelijk waren deze tochten niet. DE VEERDIENST n krik'ZK.F.KATSEVEER. Woensdagmiddag js een poging gedaan de verbroken veerdienst ZierikzeeKatseveer te hervat- ten. De heenreis verliep vrij vlot, maar bij de terugtocht deden zich dermate grote moeilijkheden voor, dat men de dienst niet, zo als verwacht, heden definitief kon hervatten. BURGEMEESTER 'VAN NOORDGOUWE. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 maart 1956 benoemd tot purgemeester der gemeente Moordgouwe de heer N. A. van Wijk, wonende te Middelburg. De heer Van Wijk is lid van de V. V- D. en is als medewerker ver- bonden aan de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultu ceel werk. de wereldoorlog in Vlissingen gistermiddag weer een heel ge zellige bijeenkomst. De commandant der rijkspoli tie, opperwachtmeester L. A. Fluit, heeft gesproken over „Ouden van dagen en veilig ver ue waciuuviiui; in uoouiecu zal worden gehouden. Was het zette uiteen welke dicom Viot mndprno vprkwr RtP t AFSCHEID BURGEMEESTER VERBURG VAN STAVENISSE In een buitengewone vergade ring van de raad van Stavenisse is dinsdagmiddag afscheid geno men van burgemeester L. A. Ver burg, die zoals bekend benoemd is tot burgemeester van IJssel- muiden. Aanwezig waren vele autoriteiten en genodigden. De beer Verburg werd hulde ge bracht voor het vele, dat hij in bet belang van de gemeente heeft gedaan. Des avonds werd afscheid ge- aomen van de verenigingen, die bun dank betuigden voor de on derronden steun en medewer king, hetgeen eveneens gepaard ging met de aanbieding van vele geschenken. Woensdagavond werd de burgerij in de gelegen heid gesteld afscheid te nemen ran burgemeester Verburg. NATIONAAL FEDERATIEF CONCOURS TE VLISSINGEN De koninklijke harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen organi seert op 14 en 15 juli een muziek concours aldaar. Dit wordt ge houden als slot van de viering wan het 65-jarige bestaan van de harmonie. „Ons Genoegen" heeft aan circa 165 verenigingen een uitnodiging gezonden om aan dit concours deel te nemen. Het is het eerste nationale fede ratieve concours, dat na de twee- vroeger voor vele verenigingen in Zeeland niet mogelijk aan een dergelijk concours in andere pro vincies deel te nemen door de te grote financiële kosten, thans is deze gelegenheid dus voor de Zeeuwse verenigingen wel iets zeer bijzonders. Ook vele vereni gingen uit de vaandel-afdeling en ere-afdeling ,uit het zuiden van ons land zullen, naar wordt ver wacht, van deze gelegenheid ge bruik kunnen maken. Het con cours wordt gehouden ten tijde van het zomerpark de „Zomer- show". PANAMEES SCHIP VOER NED. KUSTVAARDER AAN. Woensdagmiddag om half vijf is te Vlissingen met flinke averij binnengelopen de Nederlandse kustvaarder „Alpha", een scheep je van 380 brt. dat eigendom is van de rederij Carebeka te Gro ningen. De „Alpha" is woensdagmor gen, terwijl zij op de Westerschei- de bij Bath voor anker lag, aan gevaren door het 7176 brt. meten de Panamese schip „Atlantic Seaman". De aanvaring gebeur de omstreeks 10 uur. De „Atlan tic Seaman" lag vlak bij de „Al pha" voor anker en is bij het wegvaren tegen de „Alpha" aan gekomen. De „Atlantic Seaman", is woens dagavond om zeven uur Vlissin gen gepasseerd op weg naar Hampton Roads in de Verenigde Staten. De „Atlantic Seaman" heeft geringe schade aan de boeg opgelopen. KUSTVAARTUIG „FIDUCIA" AAN DE GROND. Het kustvaartuig „Fiducia" uit Rotterdam, dat onderweg was van de Westerschelde naar Oud dorp om daar uien te laden is gis teravond om zeven uur in het Brouwershavense Gat omhoog gevaren. Verwacht wordt dat het 228 brt. metende schip hedenoch tend om zes uur vlot zal kunnen komen. Vakexamen. Bij het te 's-G.ravenhage gehou den parfumerie-vakexamen slaag de voor het diploma parfumeur onze stadgenoot de heer A. Din- gemanse. „Vals beschuldigd". De toneelgroep „Het Nieuwe Comedia" bracht in „Het Cen trum" te Axel het stuk van Philips Ring „Vals beschuldigd" voor het voetlicht. Het was een bijzonder goede greep van de Z.V.U. om dit gezelschap naar Axel te laten komen. Dit was toneel van de bovenste plank zo als wij in lange tijd niet in Axel hebben gezien. Het gegeven speelt in het En gelse dorpje Bellington in de buurt van Londen waar een jon ge ongehuwde predikant door een sluwe misdadige jongen beschul digd wordt van een immorele daad. In het laatste bedrijf wordt de ware schuldige ontmaskerd en volgt de ontknoping van dit uiterst spannend toneelspel. Alle dames en heren brachten prachtig spel. Wij vernoemen nog met de vertolkers van de hoofd rollen Guus Hermus en Magda Janssens, de jeugdige Ton Kuil, die op sublieme wijze de rol van Harry Thompson vervulde. Een zeer mooie avond tnet een enthousiast publiek. eisen het moderne verkeer stelt en behandelde achtereenvolgens de voetganger, de wielrijder enz. Het was voor de oudjes een zeer leerzame uiteenzetting. De aanwezigen hebben zich ver der kostelijk vermaakt met diver se spelen en het was weer de sjoelbak, welke de grootste be langstelling had. Een geurig kopje koffie en een goede sigaar vervolmaakten de samenkomst. Plannen tot verbetering van de veeteelt. Op initiatief van de plaatselijke afdeling van de Noord Brabantse Christelijke Boerenbond en met medewerking van de rijksvee- teeltconsulent voor de provincie Zeeland, ir W. L. Harmsen uit Middelburg, heeft men alhier plannen beraamd om te komen tot verbetering van de veestapel. Aansluitend op de ruilverkave ling welke alhier plaats vindt zal men trachten te komen tot ratio nalisatie van bedrijven met subsi die van de dienst kleine boeren en rationalisatiebedrijven van 't ministerie van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening. Besloten werd reeds tot aan koop van tientallen graskalve ren in Friesland, waartoe een commissie werd benoemd onder leiding van ir Harmsen. Tevens werd vanwege de provinciale commissie voor rundveefokkerij in Zeeland voorgesteld alhier een rundveekeuring te houden. Bo vendien zal de melkcontröle wor den opgevoerd. Nadat aan de rundveestapel aandacht zal zijn besteed, wil men komen tot ver betering van de pluimveeteelt en het vormen van een coöperatie voor de eierafzet alsmede tot be vordering van de varkensvetmes terij. 50-jarige echtvereniging. Onder zeer grote belangstelling getoond in de vorm van ontvan gen bloemstukken, telegrammen en kaartjes vierde j.l. maandag het echtpaar C. A. BarbéWille haar vijftig-jarige echtvereniging. Om 10 uur werd een heilige mis van dankzegging opgedragen waarbij de gehele familie aanwe. zig was. De heer Barbé is een zeer ge ziene persoonlijkheid in onze ge meente. Hoewel de landbouw zijn ibedrijf is, bewoog hij zich op bijna elk terrein. Zo was en is hij o.m. dijkgraaf van verschillende pol ders, en directeur van de boeren leenbank en voorzitter van bur- gelijk en kerkelijk armbestuur. Ook is de heer Barbé een tiental jaren wethouder geweest. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt, temeer, daar elke vereniging afgevaardig den zond. Dé fanfare, waarvan de heer Barbé erelid is, uit hoofde van het telkenjare belangeloos be schikbaar stellen van boomgaard en hangar voor het muziek- en tuinfeest, bracht 's avonds aan het gouden echtpaar en familie een serenade en bood daarbij ge schenken aan. VRACHTAUTOBAND SPRONG UITEEN. Garagehouder dodelijk ge troffen. Tijdens het oppompen van een gerepareerde band van een vrachtauto is woensdagmiddag in de garage van de firma Schoone te IJmuiden een dodelijk ongeval gebeurd, waarvan de eigenaar van het bedrijf, de 50-jarige heer S. Schoone, het slachtoffer werd. Het wiel, dat uit twee halve velgen bestond, is namelijk tij dens het oppompen uiteen gevlo gen. De bovenste velghelft kreeg de heer S. met kracht tegen het hoofd geslingerd. Dinsdagavond Is in het Wilhel- minagasthuis te Amsterdam overleden de 44-jarige hoofd agent J. J. P. B. uit Amsterdam, die omstreeks acht uur op de rijksweg AmsterdamDen Haag ter hoogte van Schiphol door een personenauto was aangereden en dientengevolge zwaar was ge wond. De heer B. stond of reed dit is volgens de politie van Badhoevedorp nog niet opgehel derd met zijn motor aan de rechterkant van de weg in de richting Amsterdam toen hij van achteren door de eveneens in deze richting rijdende auto werd gegrepen: AUTOBUS VERSTOORDE DE AVONDMAALTIJD. Woensdagavond omstreeks half zeven is een autobus met een ge zelschap („De Bekketrekkers" uit Roden bij Diever uit een bocht gevlogen. De autobus schoot juist tussen twee eikebomen door van de weg tegen de voorgevel van de boerderij van wethouder J. Hessels J.Tzn van Diever. De voorgevel stortte in. Het voorste gedeelte der bus drong in de kamer door, waar de bewoners juist aan tafel zaten. De buspassagiers en de aan de avonddis verzamelden kwa men allen met de schrik vrij. Het gezelschap dat woensdagavond moest optreden in Marknesse (N.O.P. Is met een andere auto doorgereisd. De rijkspolitie stelde een on derzoek in. UOOP VRUCHTEN VEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van 29 februari. GROENTEN. Per kg: Koolrapen 1214 ct; Veldsla II 1,19; Rode kool II 2326 ct; Breekpeen II 1025 ct; Knolselderij II 13-21 ct; Uien II 2040 ct, afwijkend 17 25 ct; Witlof A 65—85 ct, B II 45 —65 ct. FRUIT. Peir kg. Appelen: Goudreinetten F 4144 ct; Jonathan F 5255 .ct; Winston F 4548 ct; Zoete appelen F 3443 ct; overige soor ten 17—29 ct. Peren: St. Rémy F 4044 ct; overige soorten 2344 ct. ziele is gegaan. Dank zij de ijs- pret van de laatste weken was er zulk een animo, dat heroprich ting van de club gerechtvaardigd was. Op de vergadering werd een definitief bestuur gekozen, ge formeerd als volgt: Voorzitter, A, J. Dourleijn; secretaris, C. Ku- zee; penningmeester, J. v. Doese laar; bestuursleden, W. Harde man, F. v. d. Hooft, O. van Zet ten én W. Goethals. Staande de vergadering gaf zich een 30-tal leden op. VOORLOPIG NED. ELFTAL SPEELT OP 7 MAART. Woensdag 7 maart zal het voonupig Nederlands elftal, met het oog op de ontmoeting Duits land—Nederland, die voor 14 maart op het programma staat, een oefenwedstrijd spelen in het Feyenoord station te Rotterdam tegen de kampioen van Frank rijk „Stade Reims". Op verzoek van de verkeerspo litie van Rotterdam is de aan vang van de wedstrijd gesteld op 16.30 uur. RUSTIGE GOED PRIJS HOUDENDE MARKT. De hele wereld zit met span ning te wachten op de beslissing van president Eisenhower of hij zich al dan niet candidaat zal stel len bij de komende Amerikaanse verkiezingen. De Amsterdamse effectenbeurs nam gistermiddag dan ook een afwachtende houding aan, doch de'ondertoon was niet ongunstig. Het merendeel van de beursbe zoekers was van mening dat Ei senhower zich opnieuw candidaat zal stellen. De internationale soorten boek ten een kleine vooruitgang, doch met uitzondering van Kon. Olie en Unilever, waarin af en toe wel eens iets te doen was, bleef de activiteit gering. Gistermorgen is het verslag verschenen van de Rotterdam- sche Lloyd, dat gezien de aard der daarin vervatte mededelin gen, heel wat gunstiger werd be commentarieerd dan het verslag der Holland-Amerika Lijn. De aandelen waren enkele dagen ge leden reeds een zestal punten ge stegen wegens het hogere divi- dendvoorstel, maar trokken gis termiddag nog twee punten ver der aan. De overige actieve scheepvaarten nagenoeg op peil, met uitzondering van Van Omme ren, die lager werd geadviseerd. De cultuurafdeling had een on interessant verloop en handhaaf de zich op de slotnoteringen van dinsdag. Verenigde Deli kon ech ter een puntje aantrekken. Gis termiddag begon de claimhandel van Ketjen. De claims voor de aandelenemissie werden geadvi seerd op ca 220 hetgeen weinig verschilt van de theoretische waarde. Voor de claims van de obligatie-emissie bestond zeer grote animo. Het kwam echter niet tot een officiële notering, wel werd een adviesprijs van 45 bieden opgegeven. De beleggingsmarkt had een zeer rustig verloop op een vrijwel onveranderd niveau. Prolongatie 3 pCt. NABEURSKOERSBN Kon. Olie; 653657% slot 655% A.K.U.: 319—324 slot 320 Philips; 329—335 slot 332 Nw Philips; 324—330 (653%) (316%) (328%) Unilever; 354—359 slot 325% (322%) slot 355% (351%) A.N.P.-C.B.S. beur «indices 27/2 28/2 29/2 Int. concerns; 272.17 272.34 273.83 Industrie: 162.28 162.56 162.88 Scheepvaart: 162.29 163.03 162.10 Banken: 154.59 153.78 155.08 Ind. fondsen136.99 136.99 137.71 Algemeen: 210.03 210.17 211.87 JUBELENDE STEMMING IN WALLSTREET. Bij de opening van de effecten markt te New York, die een half uur vóór de persconferentie van president Eisenhower plaats vond, werden hogere koersen ge noteerd als gevolc van het opti misme, dat in beurskringen hper ste over de politieke plannen van de president. Reeds spoedig na de opening kon de ticker de transacties niet meer bijhouden en nog vóór de beslissing van president Kisenho wer bekend was, werden koers stijgingen geregistreerd, (he tot één dollar per aandeel bedroegen De golf van aankopen die na de bekendmaking volgde veroar zaakte onmiddellijk verdere stq gingen en er waren al spoedig koerswinsten van meer dan twee dollar per aandeel. De Londense effectenbeurs was gesloten, toen het nieuws bekenn werd, dat president Eisenhowei zich herkiesbaar zal stellen, maat de bekendmaking bracht koorts achtige acttviteit in de nabeurs handel teweeg. Volgens een toonaangevende makelaar, die zich specialiseert in Amerikaanse aandelen waren de noteringen bepaald beter, al was het nog te vroeg om te zeg gen, welk peil zij zullen,bereiken Een andere makelaar kenschet ste de nabeurshandel als een pandemonium. Sociëteit voor bejaarden. In de bejaardensociëteit was Oprichting IJsclub, Onder vrij grote belangstelling vond in de zaal van café Beaart een vergadering plaats teneinde te komen tot heroprichting van de vroegere ijsclub „Het Bosje". De bijeenkomst werd geopend door de oud-voorzitter de heer Platteeuw, die de oude vereni ging memoreerde, welke club door oorlogsomstandigheden ter De raad kwam dinsdagavond ge vergadering de beperkende be. bijeen. paling op dat het Ledeltheater ch een 30-tal leden op. Onder de ingekomen stukken een stenen buitenmuur moest Wil men tegen de volgende was een schrijven van verschil- krijgen, en er geen hooi of Stro winter een behoorlijke baan heb- lende bonden van overheidsperso- in opgeslagen mocht worden, ben, dan zal hard gewerkt moe- neel, waarin gewezen werd op De heer Oosterbaan vroeg deze ten worden. Om de baan zo grool het vele werk, dat het buiten- laatste bepaling te schrappen, mogelijk te maken moet men een dienstpersoneel in de vorst, en Verschillende raadsleen vreesden groot gedeelte afsteken enz. Het sneeuwperiode heeft gedaan. Zij dat men hierdoor een rattenkolo- bestuur vertrouwt echter op de vroegen een extra geldelijke nie midden in de gemeente zou volle medewerking der overige Ie- waardering. krijgen en het een grote bende Ook B. en W. meenden dat een zou worden, gratificatie wel op zijn plaats was den. Wanneer er eenmaal vol doende leden zijn, dan kan men het gewone onderhoud, met het heffen van een geringe contribu tie, laten verrichten en zal men weer kunnen beschikken over een geschikte ongevaarlijke ijs baan. Filmavond. Door de plaatselijke afdeling van de Christelijke Bedrijfsgroe pen Centrale in Nederland, werd er in het Jeugdgebouw „De Ark" 'n filmavond georganiseerd voor haar leden en ongeorganiseerde geestverwanten. In het kader van de winter- campagne is deze opzet bijzonder geslaagd. De voorzitter, de heer Van Schaik, mocht dan ook vele leden met hun echtgenoten ver welkomen. Vertoond werd de boeiende film „Tweeërlei Le vens", waarna een propagandis tische woord werd gesproken over het organisatiewerk. Met enkele bijfilms werd de goed ge slaagde avond gesloten. In de namiddag vond een film programma voor de jeugd plaats. eenkomst -met de heer Standaèrt. van het Ledeltheater. De voorzitter antwoordde- dat hierover a.s. zaterdag een bespre king gevoerd zal worden mét een der leden van het college vali Ged. Staten. Voorts informeerde 1 de heer Sehippers naar de revalidatie mogelijkheden voor de aan m- werkciaats verbonden arbeiders Hem "was ter ore gekomen, dat er Iböhen en erwten werden uit gezocht. i Inderdaad, antwoordde wethou der Geuze, is dit het geval ger weest. Indertijd was er geen werk, en heeft men dankbèat het object erwtenlezen aanvaard Thans is de werkplaats over stroomd met werk, zodat men do werkplaatsen te Middelburg en Goes aan werk kan helpen. Nfct altijd komen de objecten even ge makkelijk binnen. Echter zit in het werk wel degelijk de revali datiegedachte. Er zijn thans ver schillende mensen aan het werk, die waarschijnlijk met rijkssiib, sidie zullen worden opgelèld vo ander werk. Tenslotte bracht burgemeester Hoékzenia het z.g. ronselen van bouwvakarbeiders dóór de ge meehte Amsterdam ter sprake Hij vond het erg moeilijk hier iets over te zeggen omdat hief varf het voormalige Ledeltheater Dif^aidus" "dë"^rgeme^ter, £n be door de heer Standaèrt. De grond nog steeds m voorbereiding. Hr, bouwvolume^ van het theater is echter gemeen- hoopte echter dit de raad ln de langrfcke rol speelt, tiei z.g. ro 1 A. 1 J J H-V Ir I i-n-n Wethouder Modde zag dit alle- oö. maal nog niet zulke grote vor- Besloten werd 25 extra te ver- men aannemen, lenen. Met 6 tegen 5 stemmen werd De burgemeester sprak zijn het voorstel van B. en W. om de waardering uit voor de strooi- bepaling inzake hooi en stro op- ploeg en de vuilophaaldienst. slag te schrappen, afgewezen. De heer L. Schippers vroeg De begroting 1955 werd gewij- meer aandacht voor hét sneeuw- zigd. ruimen der woonwijken. Voorgesteld werd de winkel- Veel waardering was er voor sluitingverordening wat uit te de medewerking bij de verzorging breiden. der watervogels door het gemeen-Op zondag zullen, ook in de tepersoneel. winter, de winkels van 2 7 uur Verschillende eerder genomen geopend mogen zijn. De winkels raadsbesluiten ontvingen de zullen van 1 april tot 1 nov. ge- goedkeuring van G.S. opend mogen zijn tot 7 uur Een verzoek van de heer H. 's avonds, inplaats van tot o uur. Oosterbaan om een beperkende bepaling ibij grondverkoop in te trekken, ontlokte heel wat dis- De heer J. Barendrecht mfor- cussie. Het ging om de verkoop meerde naar het uitbreidingsplan. t t i ïoTM* <- nl/luo rin Kurrrnmobctor van iitfi intraiei 15 coiin -- - tegrond, welke gelijktijdig met volgende vergadering te kunnen de verkoopacte aan de heer Oos- voorleggen. terbaan zou worden overgedra-1 De heer L. Schippers infor- gen. De raad legde in haar vori- meerde naar de huurkoopover- selen is een kwaal, die uit deze „verdeelziekte" voortkomt. Het gehele systeem is ongezond, al dus de burgemeester. Indien er vrfl en naar behoefte gebouwd kan worden, zouden deYgteUjhr acties niet moeten worden opgë zet. Men moet vrij zijn om naar b>hoefte arbeiders aan te trekken De voorzitter sloot de bijeen komst. 4. Eric snelt toe, ge volgd door de ande ren en wentelt het be wegingsloze lichaam op de rug. De onbekende ademt nog; hij is bewuste loos. De gouden keten om zijn hals verraadt zijn waardigheid als hoofdman. Het is een nog jonge kerel met donker, lang golvend haar. Uit het kruikje, dat één van de krijgers bij zich heeft, giet Eric water tussen 's mans lippen en sprenkelt wat over zijn gezicht. „Nou" voorspelt Svein, somber, dat het een Romeinse helm is. die gaat natuurlijk dood. Zonde Voor hij tijd heeft om deze ont- van die flinke snuiter, hij heeft dekking te verwerken, opent de zo'n mooie helm". jonge man zijn ogen en vraagt, Gedachtenloos glijdt Erics blik moeizaam sprekend. „Gij zin geen over de gedeukte bronzen helm en krijgers van Tugwal"? dan ontdekt hij tot rijn verbaring, I Eric schudt ontkennend 't hoofd. De man zucht diep, zijn ademha ling gaat zwaar. Dan doet hij de gouden keten af en reikt hem met de bronzen helm aan Eric. „Groet mijn vader", hijgt hij. Plotseling wordt zijn gelaat grauw bleek, zweetdruppels parelen op zijn voorhoofd. Met een laatste krachtsinspanning stamelt hij: „De helmhelm zal...". Zijn stem streft weg, hij zwijgt en zakt ach terover. De Noorman grijpt de onbeken de bij de schouder: „Hoe is uw naam? Wie ia uw vader en waar kan ik hem vinden?, vraagt hij snel. „Hoort ge mij?" Maar de jonge hoofdman ant woordt niet meer; hij ia dood. Heden overleed, onver wachts, onze lieve Zus ter, Schoonzuster e» Tante, ■LS SFJDEL, in de ouderdom van 73 jaar. Appelscha J. SEIDEL '•-Gravenhage, Vogelkersstr. 46: C. F. SEIDEL J. SEIDEL-ARNOLD! Zaamslag: Ds. G. JANSMA Gorasel: B. RENSINK Neven en Nichten. Lunteren, 27 febr. 1958.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2