Vjerra is Pauw Doodstraf geëist tegen Jungschlaeger Nog steeds overal felle koude WB-ivsnit-paVjes 3GC De koiensituaiie HAMEA Stichting van de Arbeid hervat overleg zonnewarmte Persconferentie van Anak Agung Gde Agung Hoe lang duurt de vorst nog Vragen aan de Minister. Incident op het meer pvan Galilea VRIJDAG 24 FEBRUARI 1956. 11e Jaargang Nr 3698 Westerling in Brussel aangehouden DE DOODSTRAF IN ENGELAND HULP AAN NOODLIJDENDE VOGELS De officier van justitie, Sunario, heeft tegen de Neder lander L. Jungschlaeger de doodstraf geëist. Gisteren was het de 61ste zitting in de zaak-Jungschlae ger voor het landgerecht te Djakarta. Beklaagde Jung schlaeger heeft ruim 2 jaar in voorarrest doorgebracht. In het proces, dat 17 januari 1955 is begonnen, zijn 78 getuigen gehoord, waarvan 29 a charge, 38 a décharge en 11 deskundigen. SOEKARNO: Vaststellen van schuld van Jungschlaeger en Schmidt berust bij de rechter MOLLET STELT DE VERTROUWENS KWESTIE HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN op onder op ondei '7.39 18.13 17.58 6.52 7.37 18.14 19.20 7.14 7.35 18.16 20.40 7.36 7.32 18.18 21.57 7.57 7.30 18.20 23.12 8.19 Friskerlnj? bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: f 5.35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct-, minimum per advertentie 2.25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 re^eia 1,— iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot *s namiddags 2 uur-. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Naar Reuter uit Brussel meldt is Westerling in Brussel aange- iaauden. Hij zal over de grens worden geleid. Naar wij van officiële zijde in Den Haag vernemen is van de Bslgi&che autoriteiten bericht ontvangen, dat Westerling zon der geldige papieren is aange troffen. Westerling is aan gezegd België zo spoedig mogelijk te verlaten. Op 21 september van het vori ge jaar ontving het (A.N.P. een brief ran Westerling, die was gedateerd 16 september, waarin hij mededeelde Nederland langs illegale weg te hebban verlaten iaet Indonesië als bestemming. Op dezelfde dag werd in Den Haag medegedeeld, dat Westetr- ling niet over een geldig pas poort beschikte en dus door elk tand, desgewenst als ongewenste vreemdeling zou kunnen worden j teruggezonden naar Nederland. I Op 14 oktober deelde één van de medewerkers van Westerling mede, dat in de nacht van 12 op 13 oktober een jacht de Ooster- schelde was afgevaren en dat het de bedoeling van Westerling was in één der aanloophavens aan boord van dit vaartuig te gaan. Het jacht zou na het passeren van de evenaar de naam „Am- bon T' krijgen, .aldus deze mede werker. In de periode na zijn brief en tot zijn aanhouding in Brussel vijn er berichten en geruchten geweest over de verblijfplaats v»n Westerling. Zo werd deze maand uit Penang gemold, dat politiemannen al daar uitzagen naar Westerling, omdat hij Op dit eiland zou zijn gesignaleerd en besprekingen zou hebben gevoerd met Hasan Tire, voorstander van de afkondiging van een Islamietische republiek Indonesië. Voorts zijn er geruchten ge weest, dat Westerling zich op Nieuw-Guinea bevond, die ech ter onmiddellijk op ondubbelzin nige wijze van officiële zijde zijn tegengesproken Besprekingen van Noël Baker op Cyprus De Britse Lagerhuisafgevaardig de Noël Baker, die dezer dagen «nverwachts naar Cyprus is ge vlogen om te bemiddelen in het geschil tussen de Britten en de Griekse Cyprioten onder aarts bisschop Makarios, die aanslui ting bij Griekenland wensen, beeft woensdagavond afzonder lijke besprekingen gevoerd met de aartsbisschop en met de Brit se gouvemeüf van het eiland, veldmaarschalk sir John Har ding. Er zullen nog meer bespre kingen volgen. Men verwacht, dat hangende dit overleg aartsbisschop Maka rios en de zijnen zullen wachten met hun definitieve antwoord op Britse voorstellen voor het ver lenen van zelfbestuur aan het eiland! Noël Baker, die de Griek se taal beheerst, kwam naar Cy prus naar aanleiding van berich ten, dat de Griekse Cyprioten van plan waren, de Britse voor stellen van de hand te wijzen. De Britse regering, die gekant is tegen afschaffing van de dood straf voor moord, heeft bekend gemaakt, dat zij de indiening van «en wetsontweerp in deze kwestie aan het Lagerhuis overlaat. Het Lagerhuis heeft zich maandag uitgesproken voor opschorting of afschaffing van de doodstraf. Inmiddels is reeds een wetsont werp metbetrekking tot het op schorten van het ter dood bren gen door middel van de strop door het socialistische Lagerhuis- lid Sydney Silverman ingediend. De regering heeft voorgesteld dit ontwerp in behandeling te ne men. Leden van de socialistische op positie in het Lagerhuis hebben de regering verweten, niet zelf een wetsontwerp te willen indie nen ter uitvoering van de wens van het parlement. Het comité ter wintervoedering van vogels in Amersfoort heeft hij zijn actie thans ook de mede werking gekregen van de colon nes van het dierenrampenfonds, de z.g. „blauwe cirkel organisa- tie". In groepen van 20 40 per sonen opereren deze colonnes in Kampen, Amersfoort, Haarlem, Hilversum en Breda. Volgens donderdagochtend ont vangen berichten van de vlieg velden hebben bestuurders van toestellen geconstateerd dat vrij wel alle zwanen die tot nu toe op het ijs in de omgeving van Texel en Kampen v.erden waar genomen zijn verdwenen. Men vermoedt dat deze vogels zich nu in de buurt van de Biesbosch ophouden. De officier van justitie zei in zijn requisitoir, dat hij beklaagde schuldig acht aan opstand in tijd van corlog, steun am de vijand in tijd van oorlog, het bezitten van wopans zonde,- de vereiste ver gunning en het liid zijn van illcpale organisaties. Junschlager hoorde het re-1 Volgens de leden van de dele- quisitoir, dat vier uren duurde, gatie, waartoe de kroongetuige uiterlijk kalm aan. in het proces-Jungschlager, Ma- Voor de zitting bestond enorme noppe, behoorde, zeide Soekamo, publieke belangstelling. De be- dat de actie van het com té „het langstellenden buiten konden de recht der jongeren is". Hij voeg- officier van justitie via in de bo- de hieraan toe: „De Indonesische men aangebrachte luidsprekers revolutie was een massarevolutie en de bijeenkomst van het „anti Van Empel-comlté" bewijst, dat KONINKLIJKE GIFTEN VOOR VOGEL VOEDERING. Behalve door H.M. de Konin gin is ook door Z.K.H. Prins Bernhard en H.K.H. Prinses Bea trix een gift geschonken aan het comité wintervoedering van vo gels. volgen. Sunario noemde de verklarin gen van de getuigen k décharge „hoogst onbetrouwbaar". Hij de revolutionaire geest nog le vendig is". Soekrano verklaarde voorts 't eens te zijn met het besluit van eens te zijn met nr baseerde zijn bewijsvoering op rechter Maengkom om mr. Yan -1„«1 „1 v.!virrrtv, ïmn rrotnirroD Tn~T 4-.— de verklaringen van getuigen i charge. Sunario achtte bewe. zen, dat er een complot bestond om via de Dn rul Islam de rege. ring omver te werpen „ten be hoeve van reactionnairen en ka pitalisten". Het uitspreken van de eis tot doodstraf werd gevolgd door ge juich van het publiek, dat van de rechter order kreeg kalmte te bewaren. De verdedigster, mevrouw Bou- man en de vertegenwoordiger van het hoge commissariaat, mr. Bonn, kregen bij het verlaten van het gebouw zware politiebewa king. Vfoor het transport van Jungsch'.ager werden drie jeeps gebruikt, zodat de menigte bui ten in liet onzekere verkeerde in welk voertuig beklaagde had plaatsgenomen. President Soekamo heeft ver klaard, dat het vaststellen van de schuld van Junschlager en Schmidt uitsluitend berust bij de rechter. Hij zeide dit, toen een uit negen leden bestaande dele gatie van het „anti Van Empel- comité" hem een resolutie over handigde, die woensdagavond tij dens een bijeenkomst op het Mer- deka-plein in Djakarta was aan genomen. Empel te weigeren als verdedi ger op te treden. Gistermorgen is een bespreking gehouden tussen het bestuur van de Stichting van de Arbeid en de ministers De Bruijn, Suurhoff, Zijlstra en staatssecretaris Van Rhijn. Tijdens deze bespreking werd besloten het overleg In de Stichting van de Arbeid te her vatten en te trachten alsnog een oplossing over de gerezen moei lijkheden te ibereiken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Dondernacht is de grote boer derij van P. Tielemans uit Vlier den (gemeente Deurne) totaal uit gebrand. Behalve de gehele in boedel is nog een aan i al dieren, te weten: 5 koeien, 3 paarden, 3 kalveren, 2 zeugen met totaal 25 biggen en een aantal varken^ verbrand. In hun nachtkleding zijn de bewoners, onder wie zes I kleine kinderen, het jongste kind I was 14 dagen oud in de strenge I koude naar de buren gevlucht De Franse premier, Guy Mol- let, heeft het bestaan van zijn drie weken oude regering op het spel gezet dcor de vertrouwens kwestie te stelien met betrekking tot het regeringsvoorstel voor 'n betaalde vakantie van drie weken voor alle Franse werknemers. De huidige wetgeving voorziet in twee weken betaalde vakantie per jaar. De premier stelde voor, dat dinsdag zal worden gestemd. Heeft U al eens kennis ge maakt met onze onvolpre zen Niet? Dan is het nu de tijd om dat te doen. 'n Ideale dracht voor elk seizoen. Chic en elegant, kreukvrij en sterk. Want onze „Wolkam"- en „Adèle Paris"-costuums zijn van orima kwaliteit, zuiver wol, en hebben 'n le klas coupe. Prijzen: 72.50 - 78.50 99. 104.enz. Tel. 2257, Noordstraat 51-53 De meeste meren in Opper- Oostenrijk zijn nu bevroren, met inbegrip van hel grootste Atter- see. Het scheepsverkeer ligt stil. De Oostenrijkse benedenloop van de Donau ligt dicht. Metershoge ijsdammen hebben zich hier ge vormd. De dienst ter voorkoming van overstromingen is gealar meerd. Bij Melun, boven Parijs, poogt men het ijs van de Seine te doen kruien, teneinde overstromingen te voorkomen bij een mogelijk plotseling intredende dooi. Het r Alsdoor worden verkoudheden bijVader, Moeder en Kind verdreven met Hoewel stroef, gaat de kolen aanvoer door het gehele land t nog vrij regelmatig door, ook al is het verkeer te water goeddeels uitgevallen. De spoorwegen doen, ondanks het tekort aan wagons, het uiter ste om kolen en kooks uit Lim burg en het Roergebied aange voerd te krijgen. Schepen uit Engeland en Amerika voeren in de grote havens, doch ook in kleinere, nog regelmatig aan. Zo kon uit Zeeland gemeld worden, dat de brandstoffensituatie daar (behoorlijk is. In Limburg ligt een voorraad van enige duizenden tonnen, die zo snel mogelijk wordt afge voerd. De kleine industrie trekt thans wat harder om kolen aan de bel, dan een week geleden. Huisbrandkolen worden over het gehele land mondjesmaat ver- De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Anak Agung, heeft donderdag gezegd, dat Indonesië een nieuwe strategie zal gaan voeren in de strijd voor de terugkeer van Westelijk Nieuw- Goinea, nu de banden met Nederland verbroken zijn. Hij maakte deze opmerking op 'n persconferentie, maar weidde er niet over uit. In het parlement en in een deurs uit te wisselen. Indonesië nadiorGdG, diG over flllc IndonG- wGnst norm&lG bctiGKkingGn sische zenders is uitgezonden, Anak Agung bracht in herin- heeft Anak Agung Gde Agung in nering dat Egypte in 1951 een een uiteenzetting over het ver. zydig zijn verdrag met Engeland KraVon rlo T TbIa VPPklanrd. 1d A wo Ir A (Tunc 7P1 breken van de Unie verklaard, dat Indonesië nu een nieuwe fase in de kwestie Nieuw-Guinea in gaat. Hij zei, dat Indonesië daar om thans haar eenheid moet ver sterken en vertrouwen moet heb ben in haar eigen macht en in de had opgezegd. Anak Agung zei voorts, dat hel deelnemen van Indonesië via Nederland in de Europese betalingsunie niet ver vat was in de R. T. C.-overeen- komsten. Hij zei, dat de overeen komst gedurende de laatste 5 oen ill naar eigen inaeni en m ue Komst ge-uurenue ue laaisic a goodwill en de vriendschap van jaar (je Nederlanders meer dan de omliggende landen, speciaal 5qo miljoen guldens voordeel had van de Afrikaanse en Aziatische opgebracht. landen. „Wij beginnen een nieuw J Indonesische minister van blad in de geschiedenis van ons voorlichting, Sutan Makmur, leg- volk. Aan de bijzondere positie de er nadruk op, dat het op- van Nederland, speciaal op finan. giggen van de Unie niet betekent cleel en economisch gebied, is de dear voor normale betrek- thans een einde gekomen", aldus j^gen met Nederland gesloten Anak Agung. wordt. Op de persconferentie legde Anak Agung er de nadruk op, dat Nederland gelijk behandeld zal worden als andere landen. „Indonesië wacht op het ant woord op de nota's, die zij bij de Nederlandse regering heeft deeld. De handel kan niet op stel en sprong, maar doorgaans wel binnen enkele dagen leveren, mits men genoegen neemt, met wat dan in voorraad is. Wel wordt er op gelet, dat niet te grote hoeveelheden tegelijk wor den afgeleverd, omdat anderen met kleine beurzen en opslag plaatsen dan niet aan hun trek zouden komen. Er wordt dus in zekere zin distributie toege past. Klachten op grote schaal over kolengebrek zijn nog niet ver meld. Wel is de situatie hier en daar krap en wel is de positie landelijk moeilijk, maar van een noodtoestand kan niet worden gesproken. De federatie van Ne derlandse brandstofienhandela- ren ontkent zulks ten stelligste. Klachten, zoals deze week over de voorziening van Arnhem en Nijmegen kwamen, konden wor den opgevangen. Incaen de kolenpositie moeilij ker zou worden, dan zij thans is, dan zal een ruime reserve aan transport, het wegtransport, kun nen worden gemobiliseerd om kolen aan te voeren. Hiertoe be staat op het ogenblik nog geen aanleiding. Dergelijk transport is veel kostbaarder, dan spoor- of watertransport, waardoor de ko len dan aanzienlijk duurder zou den worden. Mocht de koude nog lang aan houden, dan zal deze transport bron moeten worden aangeboord, maar dan eerst op zo kort mo gelijke trajekten om de kosten zo laag mogelijk te houden. Door tijdig en zo weinig moge lijk bestellen enerzijds en zo groot mogelijke zuinigheid an- derszijds kan het publiek helpen de kolenpositie zo evenwichtig mogelijk te houden. De brand- stoffenhandel doet al het moge lijke om tot een zo eerlijke en snel mogelijke verdeling van de aangevoerde kolen te komen. Mocht ergens werkelijk een noodsituatie ontstaan, dan kan op korte termijn worden inge grepen. De spoorwegen versnel len de omloop der wagens zo veel mogelijk, waardoor de transportcapaciteit wordt ver groot. De opstand in Brazilië De opstandige beweging schijnt een uitdrukking te zijn van de groeiende ontevredenheid onder de officieren over het feit, dat de strijdkrachten in politieke kwes ties zijn gewikkeld. De leider van de opstand, ma joor Veloso, heeft verklaard, dat de beweging een onderdeel vormt van een plan „om Brazilia te be vrijden van de oligarchie die de plaats van het land is geweest". De geschiedenis gaat terug tot de gebeurtenissen in November j.l.. toen het land in drie dagen tijds twee staatsgrepen en drie presidenten had. De man, die hierin de hand had, was de mi nister van Oorlog, generaal Lott, dis zei dat het optreden van de militairen ten doel had te verze keren, dat de gekozen president Kub'tschek ook inderdaad aan de macht kwam. Tot dusver is het niet tot ge weld of bloedvergieten gekomen, kennelijk omdat de regering geen geweld wil gebruiken. De Braziliaanse regering heeft woensdagavond bekendgemaakt dat regeringstroepen de stad Santarem, het hoofdkwartier van de opstandelingen, hebben inge nomen doch dat de leider van de opstandelingen, majoor Haroldo Veloso, is ontsnapt. ijs is hier op sommige plaatsen meer dan drie meter dik. In het dal van de Ambleve en van de Warche (België) zijn tem peraturen van 25 graden geme ten. In de domeinbossen van Hestreux zijn talrijke kadavers van reebokken en wide zwijnen gevonden. Deze dieren komen steeds dichter bij de bewoonde wereld, in de hoop daar voedsel te vinden. In Düsseldorp zijn besprekin gen begonnen tussen vertegen woordigers van mijneigenaars, vakverenigingen, het bureau voor ve-deling van kolen en de fede rale spoorwegen over de moge lijkheid van het inschakelen van speciale ploegen in de mijnen, teneinde de snel slinkende kolen- voorraden aan te vullen. In Bethune in het Noordoosten van Frankrijk hebben vijf kroko dillen, vijf pythons en drie boa- constrictors de nacht in de ver warmingskelder van het stadhuis doorgebracht. Één van de kroko dillen, die naar men zegt meer dan 100 jaar oud is en maar één oog heeft, draagt de naam vat Nelson, die eveneens een oog had verloren. De krokodillen moch ten in de kelder vrij rondlopen maar de slangen moesten in hun kitsen blijven. De temster van deze dieren had peah met haar speciaal verwarmde vrachtauto Zij was op weg naar Parijs doch moest met achterlating van de dieren doorreizen om voor nieu- we vervoersmogelijkheden te zorgen. In Portuguese Bend (Califor- nië) is een walvis van meer dan twee ton gevangen en naar een reusachtig basin overgebracht De walvis werd ziek aangetrof fen en werd behandeld met een „aanzienlijke dosis penicilline en een hoev-eelheid vitaminen". Tien Iman en twee hijskranen waren nodig, om het dier naar het ba- sin te brengen, waarin zich reeds schildpadden, roggen en inktvis sen bevonden. Men neemt aan, dat de walvis, die behoort tot een soort, dat in de Noordelijke Oceaan thuishoort, leeft van inktvis en makreel. De toestand in Peru Bij de opstand in Peru, die thans zes dagen duurt, zijn woensdag de eerste schoten ge. vallen bij het beschieten door de opstandelinlgen van verkennings vliegtuigen van de regering, die over het hoofdkwartier van de opstandelingen te Iquitos vlogen. Volgens 'n verklaring die door het opperbevel van de regerings troepen in Lima is uitgegeven zijn alle verkenningsvliegtuigen ondanks de beschieting veilig op hun bases teruggekeerd. Volgens in Lima ontvangen be richten hebben regeringstroepen de stad Requena bezet, ongeveer 200 kilometer van Iquitos. Het Tweede Kamerlid de heer Gortzak heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken en aan de minister zonder portefeuille de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Hebben de ministers kennis genomen van het feit, dat aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de heer S. de Groot in februari 1956 en de heer J. Haken in december 1955 terwijl ze op doorreis waren, door beambten van de Duitse bonds republiek, zonder opgaaf van re den, de toegang tot West-Duits- land is geweigerd? 2. Zijn de ministers bereid om bij de minister van Buitenlandse Zaken van de Duitse bondsrepu- bl'ek hiertegen te protesteren en er bij deze op aan te dringen, dat Nederlandse parlementsleden de toegang tot de Duitse bondsrepu bliek niet meer zal worden ge weigerd? Soms vroor het in maart nog 10 graden. Hoewel wij Nederlanders, wat de vorst betreft, nu niet direct zo erg bang zijn uitgevallen gaat de huidige duur van de vorstpe riode ons letterlijk en figuurlijk in de koude kleren zitten. Niet alleen is een lange en strenge vorst voor bijna heel Nederland zeer ongemakkelijk te noemen, maar ook daadwerkelijk is een langdurige strenge vorstperiode voor ons land een geduchte scha depost. In de eerste plaats vraagt dit méér kolen, stagnering in de wo ningbouw, schade aan de tuin en landbouw, bevroren water leidingen, moeilijkheden voor het verkeer etc. etc. Het zijn alle maal nadelige posten voor ko ning winter, waarvan de schade bijna niet te becijferen valt maar zonder twijfel in de miljoenen guldens zal lopen. Wat deze schade betreft heeft deze winter ons tot op heden reeds heel wat miljoentjes ge kost want het is de langdurigste strenge vorstperiode van de laat ste tientallen jaren. In onze gra fiek geven wij een- overzicht van de lengte van de div. vorstdagen met meer dan 10 graden C. Ge lukkig zien wij dat er heel wat jaren zijn dat er geen strenge vorst werd gemeld en dat gaf ons dan weer even wat verade ming en de hoop dat het in ons. land best meevieL De huidige winter heeft nu echter weer voor lopig 'n einde gemaakt aan deze schuchtere gedachten want op 31 januari viel de winter in en tot op heden heeft men in De Bilt reeds 14 dagen met strenge vorst weten te noteren. Een ieder hoopt dan ook met smart op het einde van deze ouderwetse winter waar geen einde aan schijnt te ko men. Wat dat betreft heeft Ne derland reeds bittere ervaringen opgedaan. Zo begon de winter- van 1855 op 1 januari en tot in maart duurde de verschrikking De winter van 1845 echter schijnt nog langer te hebben geduurd, want toen is het de hele maand maart nog „bar" koud geweest De winter van 1889 was ook een „slechte beurt" want tegen hei einde van maart werden cr nog temperaturen gemeten van rond de tien graden vorsti Hopen wij slechts dat de ge schiedenis zich niet herhaalt an ders kunnen wij met Pasen mis schien nog schaatsenrijden! HOE LANG HET MEESTAL DUURDE TOTAAL AANTAL 0AGEN MET STRENGE WRSTfrnfwdantO-CÏÏ 1.1I 1900'05 '08 '11 '16 '23 '25 '21 '29 '32 38 40 42 '40 '50 o5 Geneest ruwheid en schraalheid Syrische militairen hebben itoen zij meer dan 200 meter uit ae ineaerianase regering uecit woensdagavond geschoten op Is. 'de kust waren Zij moesten met ingediend waarbij deze op de raëlische vissers op het Meer van achterlating van hun hoogte wordt gesteld van het Galilea. Een Israëlische woord-1 vluchten, opzeggen van de Unie en waar.voerder deelde donderdag mede, In wordt voorgesteld ambassa- I dat de vissers beschoten werden. Dit is het eerste incident deze aard, sedert in december Israëlische troepen een vergel- dingsaanval deden op Syrische stellingen bij het Meer van Ga lilea, ter verdediging van Israëli, sche vissers. Terwijl in Spanje, Zuid-Frank rijk, Italië en Griekenland de temperaturen weer tot 5 a 10 graden boven nul zijn opgelopen, blijft het overige deel van Europa in de greep van de vorst. In ons land kwam in de nacht van woensdag op donderdag plaatselijk opnieuw zeer strenge vorst voor. Er werden minimum, temperaturen van 20 graden on der nul gemeten. Overdag steeg het kwik vrijwel nergens boven 5 graden. Inmiddels is het langgerekte gebied van hoge luchtdruk, dat zich van Rusland tot Zuid- Groen land uitstrekte onder invloed van een depressie bij Nova-Zembla in tweeën gedeeld. Het voor het weer in ons land belangrijkste deel houdt zich nu ten Zuiden van IJsland op en verandert niet veel van plaats. Met een depres sie die over Spanje naar de Mid dellandse Zee trekt houdt heden de wind in ons land in hoofdzaak tussen Oost en Noord. Daarbij zal I matige tot lichte vorst optreden. medegedeeld door het K.N.M.I. tc De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tqt vrijdagavond. Rustig weer. Overdrijvende wolkenvelden met ih de ochtend hier en daar mist. Matige tot lichte vorst, wei nig wind. ZATERDAG 25 FEBRUARI Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.02 1.37 2.17 2.27 n.m. 1.28 2.03 2.43 2.53 ZON MAAN Febr. 25 26 27 28 29

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1