Binnenlands Nieuws HAMEA^' Dakota Welvaartswonder in Berlijn Ruwe. rode handen De verkiezingen Griekenland in aan Algerijnse nota Verenigde Naties U bent in de wolken met een Wat brengt de Radio IVOROL: De Tandpasta van standing Het geheim van de zeven schoorstenen TWEEDE BLAD woensdag 22 februari l-^öó 11e jaargang no. 3696 Uitvoer van groente en fruit naar Frankrijk Beperkingen voor Amerikaanse militairen in Marokko 85 ct per pakje Saoedi-Arabië wil meer Amerikaanse tanks De Belgische» landbouwpolitiek Ten dele weliswaar geldt het plan de meer normale aspecten van het bedrijfsleven, los van de vraag, of de stad weer hoofdstad wordt; verruiming der credietmo- gelijkhedeji voor de bouw, inrich ting en orderfinanciering der in dustrie, de stichting van werk- MALENKOF OVER DE ARBEIDS- PRODUKTIVITEIT Verenigde Staten nog boven de Sow jet-Unie In zijn zaterdag gehouden rede verklaarde Malenkof o.a. dat de arbeidsproduktiviteit in de Sow jet-Unie thans acht maal zo groot is als in 1913, terwijl de arbeids. EILAND HEEFT ZIJN CRISIS OVERWONNEN (P. A.) De als een eiland geisoleerde vroegere Duitse rijkshoofdstad is aangeraakt door het „welvaartswonder Dat is de wonderlijke en verrassende conclusie, waartoe de bezoeker komt en die door de cijfers wordt bevestigd. uc ouwlfclxI_ Het „welvaartswonder" (de Duitsers spreken van piaatsen en fabrieksruimten voor produktivAeit in de V.S. in deze het „Wirtschaftswunder", het economische wonder, maar de doorgaans zeer slecht gehuis- periode met 120 procent. i de dichterlijke vrijheid zij om de allitteratie vergeven) - GXP ™t°7s'proc».Z ge- -s de poëtische uitdrukking, die de Duitsers voor de heer- J bJestemming van Berlijn j stegen. De Sowjet-Unie wordt in sende conjunctuur hebben en waarmee zij een oprechte aan de orde zijn. i dit opzicht thans alieen nog oor verrassing tot uitdrukking brengen: dat hun land, zo kort Daarnaast^ ec^ dras. jjlt nouat nauw veroano mei nei te voren nog een puinhoop, is meegesleurd in de vaart modern;sering en uitbrei- feit, dat de stroomvoorziening I ding der „public Utilities", van der industrie in de Sowjet-Unie de watervoorziening af tot de uit- noS steeds met voldoende is. 20.000 personen, allen gerecru- ihreidin„ van bet ondergrondse is volgens Malenkof echter zeer teerd uit hen, die lang werkloos de aanieg van snelwe- goed mogelijk voor de Sowjet- zijn (minstens drie jaar); de ueul c 6 .tmnm der volkeren. De opkomst van Berlijn zou niet zoveel laijzonders zijn en zeker geen afzonderlijk artikel waard, ware het niet, dat op de achter grond een tweede vraagstuk weeft. Een vraagstuk dat men •>f als zuiver academisch kan be- schouwen, öf als van een bran dende actualiteit, al naar men de politieke kansen schat: het vraag stuk van de economische gevol gen van een hereniging van Duitsland. Het eiland Berlijn, om sloten door een vijandige commu nistische de-facto-republiek, heeft :üjn crisis overwonnen. Enkele aren geleden nog belast met cir- i;a driehonderdduizend werKlozen op een bevolking van ruim twee miljoen; belemmerd door een vol strekt ónevenredig aantal bejaar den hetzij weduwen en inva. iden, hetzij moeilijk in het pio- ductieproces in te passen validen heeft Berlijn thans een toe stand van bijna-normale levens omstandigheden Ibereikt. Dat deze ommekeer in het lot ZjlJli vmmoiv.no J gpn pn werkverschaffing geeft hun een °pe half jaar redelijk betaald werk m reedg heeft men als enigde Staten over te nemen. Van de netto resterende 50.000 tstaf aangeiegd de behoefte U+/\ ii7n«lrl/VTAv> bnn IYAV+- non Oh- i echte werklozen behoort een on evenredig groot aantal tot de ca tegorie der kantooremployé's, hetgeen gemakkelijk verklaard wordt uit het feit, dat Berlijn centrum was van regering en van de stad, als zij weer middel punt vin Duitsland geworden zal zijn. Diezelfde geest ademen ook de plannen met betrekking tot het culturele leven: uitbreiding der universitaire inrichtingen, geidwereld Alle gr^® vergroting der museumruimten, cerns hadden in Berl j herbouw van de grote Staatsopera TACTVOL. Het is dit enorme opbouwplan, paraat3gaf78direct Tn'indirect en tal van andere ontwerpen, werk aan tienduizenden. De opneming van deze mensen in het Westduitse productiepro- - ces schijnt een tamelijk hopeloze dat men overigens n.et ineens,, taak te zijn. De meesten zijn niet maar bij tactvolle stukjes en meer zo erg jong, hebben de gees- beetjes, in Bonn aan de orde heeft telijke beweeglijkheid verloren, gesteld resp. nog wil stellen, passen beter in de betrekkelijke j Met een niet geringe trots en rust der banken of regeringsge- zelfbewustheid wijst men daarbij bouwen dan in het onrustige op de resultaten, tot nu toe be- Westduitse zakenleven. haalddat het plan, in 1950 opge. Het zijn deze mensen, die Ber- vat, om binnen vier jaar 200.000 dezer stad slechts moeeliik was lj3ns permanente maar niet meer aroeidsplaatsen te scheppen ge- üi het kielzog van dTwestduTtse zwaar drukkende probleem vor- lukt en meer dan gelukt is door m het kielzog van ae wesmuuse men Men maakt gr geen geheim het scheppen van ruim 250.000 van, dat dit probleem zich slechts .arbeidsplaatsen; dat de Berlijnse zal oplossen als de stad weer industriële produktie („Liefer hoofdstad wordt. werte") in 1954 gestegen was tot 4 miljard DM, tegen 2,5 miljard Eens weer tioofcstad? jn 1951 resp. 1,6 miljard in 1950; Op dit vooruitzicht, speculatief dat het aandeel van Berlijn in de of actueel, bereidt zich trouwens export der bondsrepubliek van ook het grote herbouwplan van 1950 tot 1954 steeg van 1,2 pet. Berlijn voor, dat in zijn volle om. tot 2,1 pet; dat in 19a0 slechts vang het stoutmoedige bedrag 52,7 pet van de Berlijnse invoer van meer dan anderhalf miljard gedekt was, terwijl in 19o4 dit mark schijnt te belopen; een cij- percentage is gestegen tot 78,3 fer waarover men slechts ongaar- pet. ne praat I (Nadruk veifooden.) „KAMPIOENE DER MIJNWERKERSFAMILIES?" In 1919 is de thans 70-jarige Andreas Peeters met zijn gezin van Venlo naar Treebeek ver huisd. Hij trad in dienst bij de staatsmijn Emma, waar hij sto ker werd in het ketelhuis. Daar is hij gebleven tot 1948, toen hij werd gepensioneerd. Achteraf bezien, betekende zijn komst naar Zuid-Limburg voor de staatsmijn Emma een flinke versterking van de personeelsbe zetting. Het gezin Peeters werd geze gend met veertien kinderen, ze ven jongens en zeven meisjes. Zonder uitzondering volgden de jongens het voetspoor van hun vader naar de Emma. Ook de produktie de leiding van de Ver- meisjes zijn in de stijl van de fa milie gebleven. Zes van hen huwden met personeelsleden van de staatsmijn Emma. Bovendien werkt nu ook reeds een klein zoon op de mijn. Het Nieuws van de staatsmij nen in Limburg stelt de vraag: „Hebben wij hier met de kam pioene der mijnwerkersfamilies te maken?" de bouw van markthallen Unie op t gebied van de stroom. welvaart lijdt geen twijfel. Met alle respect voor wat de Berlij- ners gepresteerd hebben: zonder de faciliteiten, die de bondsrepu bliek bewees; zonder de drasti sche hulp met ERP-middelen, ware dit zeker niet bereikt. De gunstige conjunctuur, die alom I heerst, alléén ware daartoe niet ook het grote herbouwplan van in staat geweest. Daarvoor lag Berlijn te „plat", waren de pro blemen te groot, was het isole ment te volstrekt. STIJGING MET 140 Intussen, het Is gelukt, al scheidt nog steeds een enorme kloof de Berlijnse economie van de turbulente welvarendheid der bondsrepubliek. Ter vergelijking: de productie-index (1936 100) toont voor 1954 voor Berlijn het cijfer 79, tegen 172 in de bonds republiek. Waarbij echter op te merken valt, dat in 1953 deze cij fers nog waren 64 voor Berlijn tegen 154 voor de bondsrepubliek; in 1950 yvaren zijvoor Berlijn 33, voor de bondsrepubliek 111. Heeft dus Berlijn in 1954 nog lang de vooroorlogse stand niet bereikt, in vier jaar steeg de pro- ductie-index met bijna 140 pet, den, waarin een poging wordt terwijl in de bondsrepubliek de gedaan, aan te tonen, dat volgens stijging 55 pet bedroeg (nu dus de normen van het handvest der vergeleken met 1950!). njPtip<! de status van Alge-I rans ls geweesi Ook op andere gebieden toont Ver. Naties, de status van Alge spreekt zich De Algerijnse Nationale Be- r 3. rechtstreekse onderhande onder leiding van de «ngen onder auspiciën van de weging' nationalist Messali Iladj, heeft de secretaris-generaal van de Ver. Naties een document toegezon- Ver. Naties tussen Frankrijk en de gekozen vertegenwoordigers van het Algerijnse volk over de grondslag van het recht van zelfbechikking. De nationalistische leider ver klaart voorts, dat Algerije nooit Frans is geweest en zal zijn en voor nieuwe hebben. In een begeleidend schrijven zegt Massali Hadj, dat zijn be weging van de Ver. Naties niet een veroordeling van Frankrijk, noch het afkondigen van de on afhankelijkheid van Algerije vraagt. De leider van de bewe ging verklaart daarentegen te streven naar: 1. Onmiddellijke beëindiging van de oorlog in Algerije; 2. opschorting van de dood vonnissen, de bevrijding van po litieke gevangenen, herstel van het normale leven en de rechten verlengd tot 15 maart a.s. van de mens; en broederschap tussen Frank rijk en een vrij Algerije. zich deze achterstand. Het spaar- rije die van een niet-autonoom j banden van vrijheid, gelijkheid saldo bij de spaarbanken bedroeg gebied is, waarvan de bewoners per hoofd van de bevolking in geen recht van zelfbeschikking 1954 in de bondsrepubliek DM 319,— tegen DM 172,— in Berlijn. Maar in 1951 was dit in de bonds republiek DM 100,en in Ber lijn DM 37, Woningbouw en werkloosheid. Het teerste en pijnlijkste punt in het Berlijnse levende woning bouw, staat er niet veel anders voor. Terwijl in 1954 in de bonds republiek per 10.000 inwoners 110 woningen gebouwd werden, be droeg dit aantal in Berlijn slechts 82. De werkloosheidscijfers gaven dezer dagen aanleiding tot een humoristische uiteenzetting tus sen bondsminister Erhard en Ber- lijns burgemeester prof. Suhr. Suhr namelijk had betoogd, bij de opening van de Berlijnse Indus- trieausstellung, dat het percenta ge werklozen in Berlijn nog altijd viermaal zo hoog was als in de bondsrepubliek. Erhard ant woordde, dat de bondsrepubliek in het geheel geen werklozen meer heeft, zodat Berlijn er dus viermaal nul is nul ook geen kon hebben. Volgens voorlopige uitslagen van de verkiezingen, die zondag in Griekenland zijn gehouden, heeft de radicale unie onder pre mier Karamanlis 151 zetels ge kregen, tegen de democratische unie 149 van de 300 zetels, die het parlement telt. De minister van Binnenlandse Zaken Liano- poelos, wiens ministerie deze cij fers bekend maakte, verklaarde dat deze uitslag nog moest wor den bevestigd. Premier Karamanlis, wiens be weging op het Westen is georiën teerd, was zelf van oordeel dat de radicale unie 158 zetels had ge haald, welk aantal mogelijk tot 164 zou stijgen als de stemmen van de strijdkrachten zouden zijn geteld. Daarentegen had de de mocratische unie, die gelijke be trekkingen met Oost en West voorstaat, tevoren laten weten, dat zij de overwinning had be haald. Zij baseerde dit op een stemverhouding. Waarnemers waren het er over eens dat de komende regering in elk geval slechts over een gerin ge meerderheid zal kunnen be schikken. Overigens heeft de democrati- BRAND AAN BINNENHAVEN TE ROTTERDAM Dinsdagochtend is door onbe kende oorzaak brand uitgebro. ken in een houten loods aan de Binnenhaven te Rotterdam, die eigendom is van de gemeente, maar verhuurd is aan de stuwa doors-maatschappij „Rapide". In het deel van de loods, waar de brand woedde, lag voor derden een partij aardappelen opgesla gen. De schade aan de loods is nogal meegevallen. De omvang van de aan de aardappelen toege brachte schade is niet bekend N a ongeveer drie uur is de Ibrand Met ingang van vandaag zal weer ingerukt. Het gebouw was Frankrijk, tijdelijk n.L tot en met verzekerd, Zondag a.s., de invoer van sluit- sche unie al laten weten, dat zij nieuwe verkiezingen zal eisen, omdat naar haar mening leger officieren soldaten hebben ge dwongen hun stem op de radica le unie uit te brengen. De verkiezingen zijn gehouden volgens een nieuw stelsel, waar bij voor het eerst kiesrecht aan vrouwen werd toegekend. Volgens latere uitslagen, die door het ministerie van Binnen landse Zaken werden bekend ge maakt, hebben de radicalen 155 zetels en de democratische unie 145 zetels gekregen. De telling van de door de strijdkrachten uit gebrachte stemmen was toen nog niet voltooid. Premier Karamanlis verklaar, de hierop, dat hfj het ontslag van het huidige kabinet zou indienen en een opdracht om een nieuwe regering te vormen, zou aanvaar den. LIERENVRIEND IN NOOD. Een blauwe reiger zoekt reeds lang iedere avond een plaatsje bij een wak, dat in de Noorder haven in Harlingen wordt open gehouden en waar het krioelt van alle soorten watervogels. Maandagavond zat het dier ech ter met zijn poten aan het ijs vastgevroren. De 17-jarige Klaas Bouma wilde de reiger redden. Hij leende een plank van een schipper en schoof over het ijs naar de vogel. Door het spuien van de sluizen was het ijs echter ondermijnd, zodat de jongen door het ijs zakte en in de snelle .troom terecht kwam. Gelukkig wist hij de plank vast te houden en met behulp daarvan weer op iet ijs te klimmen, zodat dit avontuur nog goed afliep. De olauwe reiger bleef echter in het js vastzitten. ONTPLOFFING IN FABRIEK TE VEENDAM. Maandagmiddag omstreeks half /ier is in de zwellerij van P. J. deijers dextrine-fabrieken te /eendam een ontploffing voor gekomen. Aangezien dextrine een zeer explosieve stof is, was men oevreesd voor meer explosies Onmiddellijk werden daarom met veel omzichtigheid maatre gelen ter voorkoming van uit breiding van de door de ontplof fing ontstane brand genomen. Het personeel begon het vuur di rect met brandblusapparaten te bestrijden. Doordat de sprenkel installatie in werking trad, die ond de brandende fadeling een nevelgordijn hing, kon de brand tot de zwellerij worden beperkt. Ook de gemeentelijke brandweer pakte het blussingswerk doortas tend aan. De explosie veroorzaakte niet temin aanzienlijke schade. Drie arbeiders werden licht gewond. De fabrikage zal enkele weken zijn gestagneerd. WINKEL TE ROTTERDAM UITGEBRAND. Maandagavond brak door het omverlopen van een petroleum stel brand uit in een drogisterij van J. de Jong in de eerste Pijn- ackerstraat te Rotterdam. Door het wegstromen van de petro leum vatten de achter de toon bank staande goederen vlam en spoedig breidde de brand zich uit. De brandweer was spoedig met groot materieel ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de winkel uitbrandde. Aan de eerste étage werd ook enige schade toegebracht. BIJ HET GLIJDEN ONDER EEN AUTO GERAAKT. In de Ruysdaelstraat te Tilburg hadden kinderen maandagmid dag op het trottoir een glijbaan gemaakt, die ongeveer twee me ter op de rijweg doorliep. Toen maandag een militaire vracht auto passeerde is de 7-jarige Ce cilia Mommers uit Tilburg, die aan het glijden was, onder het rechterachterwiel terechtgeko men. De kleine werd op slag ge dood. DIERENLEED IN DE WINTER De sluizen in de Friese zee wering zijn weer geopend en door het stromen van het water ontstaan grote wakken in de ka nalen. Bij de sluzien in het Van Harinxmakanaal te Harlingen kwamen in een stuk open water talloze dode palingen boven drij ven. Uitgehongerde zeemeeuwen stortten zich op deze gemakke lijke prooi, maar honderden van deze verzwakte vogels konden hun last niet uit het water krij gen en schoven onder het ijs, met hun eerste vette hapje sinds lan ge tijd, de verdrinkingsdood tegemoet. Saoedi-Arabië heeft, naar in gezaghebbende krngen te Was hington is vernomen, de Verenig de Staten verzocht om de leve ring van nog 18 tanks. Dit twee de verzoek om de levering van tanks betreft middelzware van 48 ton. kool en prei uit Nederland toe staan op z.g. „Ccrtificats d'Im- portation". De datum voor invoer van pe ren uit Nederland zal worden De Amerikaanse militairen, die in Marokko zijn gestationeerd, hebben aanzienlijke beperkingen van hun bewegingsvrijheid ge kregen, zulks naar aanleiding van het oplaaien van opstandige activiteit en het doden van een Amerikaans officier door de Franse politie (het laatste be rustte op een vergissing)Zij mo gen onder meer geen gebruik maken van Franse of Ameri kaanse openbare gelegenheden, zij moeten buiten de bases steeds in uniform zijn en de kortste wegen naar en van hun kampe menten gebruiken. Zo mogen verder geen gebruik maken van bussen of taxi's en het spreken of religie of plaatselijke politiek is evenmin toegestaan. DONDERDAG 23 FEBRUARL HILVERSUM I: 7.00 Nws.; 7.10 bedrijfsleven; 13.00 Nieuws; 13.15 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope- Gram.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Koersen; 14.00 Gr; 14.20 Hoor- Gym.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gr.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de vrouw; 11.15 Orkest; 12.00 Twee piano's; 12.25 In 't spionnetje; 12.30 Land- en tuinbouwmed. 12.35 Spaanse en Zuid-Ameri kaanse muziek; 12.50 Uit het Op de algemene vergadering van het Verbond van Veefokke rijsyndicaten, die maandagmid- Officieel heeft Berlijn nu nog dag te Luik is gehouden, heeft circa 120.000 werklozen. Officieu ze schattingen noemen als aantal der werkelijk niet-meer-bruikbare arbeidskrachten daaronder ruim 30.000. Een uitgesproken kwaad is daarnaast in Berlijn het „zwart" werken. Nog enige tienduizenden „werklozen" hebben, zo mag wor den aangenomen, in werkelijk heid een werkkring doorgaans de voorzitter graaf Harold d'As- premont-Lynden, gesproken over de Benelux en zijn invloed op het Belgische bedrijfsleven. Spreker betoogde, dat de Ne derlandse landbouw geheel op dirigisme berust en de landbou wer een stevige, maar middelma tige bestaanszekerheid bezorgt. In verband met de gedachte der gelijkschakeling van de stel- 43) Nadruk verboden. bij een weinig scrupuleuze werk- sejs ujtte de spreker zijn twijfel gever, die zo met een laag loon er 0ver, of de Nederlanders hun en geen sociale lasten voordelig wijze van handelen ooit zouden denkt te produceren. Vooral be- opgeven. Het Nederlandse stelsel, drijxjes-in-opkomst, die zich nog dat tegen de Belgische grondwet als Anthony Cade." George boog zich, voor zijn doen geanimeerd, naar Battle toe. „Enkunnen die schoenen niet met de voetstappen verge leken worden?" „Dat is al gebeurd." „En?" „Ze pasten." „Dat is 'de proef op de som," zei George pompeus. „Dan heb ben we de moordenaar. Hoe heet dat jongmens, als ik vragen mag?" „In „De vrolijke criketers'1 heeft hij zich laten inschrijven niet bezorgd behoeven te maken indruist, zal niet kunnen aan- over de boekhoudkundige over- vaard worden door de Belgische winst, die uit deze „zwarte i-*=- ',4,-u werkkrachten moet ontstaan, ma ken van deze werkkrachten ge bruik. Het permanente probleem. Er blijft dus nog altijd een resi du van ruim 70.000 werklozen i landbouwers, die een politiek van vrijheid genieten, zonder welke het bedrijfsleven zou ver slappen. Bovendien, aldus de heer d'Aspremont-Lynden, zou het landbouwdirigisme een aan merkelijke stijging der toelagen meebrengen, a.w.z. lasten, uie over die werkelijke wermozen door de gehele bevolking zouden zijn die zelfs nu nog geen em- moeten worden gedragen. Spre- plooi hebben kunnen-^inden. In ker wees daarbij op het gevaar werkverschaffing ierkjen vast i van een overijlde oplossing. Dan moet Anthony Cade on middellijk achtervolgd en gear resteerd worden." „Achtervolgen hoeft niet." „Waarom niet?" „Omdat hij er nog is." „Wat?" „Ja. Merkwaardig niet?" Kolonel Melronse keek Battle scherp aan. „Wat vind jij er zelf van, Batt le? Vooruit, kerel, spreek je uit." „Ik vind het merkwaardig, an ders niet. We hebben hier een maar hij beweert, dat u hem niet wandelen kent, dus dat die naam geen van de aanwezigen iets kan zeggen." Het leek echter of de naam de aanwezigen wél iets zei. Ze zaten elkaar in verschillende stadia aan te staren. Opeens begon lord Caterham te grinniken. „Nu begint het pas goed, wer kelijk goed te worden. Laat hem binnen, Tredwell. Laat hem on middellijk binnenl" door AGATHA CHRISTIE jongmens, dat logisch gerede neerd onmiddellijk het hazenpad moest kiezen en het niet doet. Hij blijft kalm hier en maakt het ons gemakkelijk om de voetstap pen met zijn schoenen te verge lijken." „Maar wat denk jij er dan van?'' „Ik weet niet, wat ik er van denken moet. En dat is voor een rechercheur geen prettige toestand." „Zou het niet mogelijk zijn," begon kolonel Melrose. Op dat ogenblik werd er be scheiden geklopt. Kolonel Mel rose zweeg. Lomax stond op en sloot de deur open. Aan de andere kant stond Tredwell, die er in stilte onder leed, dat hii op die bourgeoisma- nier moest aankloppen, maar die dat leed waardig wist te dragen. „Neem mie niet kwalijk, my- lord, maar er is een heer, en die zegt dat hij u dringend moet spreken - het staat in verband beroerte te krijgen, waarschijn- met het gebeurde van vanmor- lijk een regeringspersoon, gen, zegt hij." „Ik mag wel beginnen met Hoe heet hij?" vroeg Battle mijn excuses te maken", ging opeens. Anthony voort. „Over dit oncere- ..Cade. mr. Anthony Cade, moniële HOOFDSTUK XII. Anthony graat aan het vertellen. „Mr. Anthony Cade," kondigde Tredwell aan. „Verdacht individu uit het dorp komt op," zei Anthony. Hij keek de vier aanwezigen een voor een aan en ging toen, zon der te aarzelen regelrecht op lord Caterham af. En onder het lopen catalagiseerde hij de andere drie op deze manier: „1. Beambte van Scotland Yard. 2. Plaatselijke hoogwaardigheidsbekleder, func tie bij de politie. 3. Geplaagde meneer die op 't punt staat een naar binnen komen bedoel ik. Maar ik hoorde vanmorgen in „De vrolij ke vrouwtjes", of hoe die uit spanning daar in 't bos heten mag, dat er hier iemand ver moord is, en daar ik geloof, dat ik wel enige inlichtingen kan geven, ben ik hier naar toe ge gaan." Een halve minuut lang zei geen van de aanwezigen iets. Hoofd rechercheur Battle niet, omdat hij een man van ondervinding was, die wist dat het beter is an deren te laten praten, als ze ten- minsie aan 't praten te krijgen waren. Kolonel Melrose niet, om dat hij van nature zwijgzaam was, Lomax niet, omdat hij ge wend was, dat ze hem de vraag, waarop ze van hem een ant woord wilden hebben, behoorlijk van te voren voorlegden en lord Caterham niet, omdat hij, eerlijk gezegd, niet wist wat te zeggen Maar het hardnekkige zwijgen van de drie plus het feit, dat het jonge mens het speciaal tegen hem gehad had, dwong hem een poging te doen, om althans iets te zeggen. „Eh.. o, ja., zeker, zeker," zei hij zenuwachtig. „Maar wilt u... eh..'. niet eerst gaan zitten»'.' „Heel graag", gaf Anthony ten antwoord. (Wordt vervolgd.) spel; 14.50 Strijktrio; 15.15 Voor de zieken; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Rege- ringsuitz.; 18.00 Nieuws; 18.15 Sportproblemen; 18.25 Amusem. muziek; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Cowboy-liedjes; 19.30 Jazz muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 Bui tenlands overzicht; 20.15 Orkest en koor; 21.15 Voordracht; 21.35 Amus. muz.; 22.00 Hoorspel; 22.45 Sport; 23.00 Nieuws; 23.15 Act.; 23.25 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; T.l« Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Ge wijde muziek; 10.30 Morgen dienst; 11.00 Voorde zieken; 11.45 Pianospel; 12.00 Angelus; 12.03 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor de boeren; 12.40 Gram.; 12.55 Zonne wijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 So praan en piano; 13.50 Gr.; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Meisjeskoor; 15.40 Gram.; 16.00 Bijbeloverdenking; 16.30 Kamermuz.; 17.00 Hoorspel voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursberichten; 17.45 Gr.; 18.05 Instr. trio; 18.30 Friese uitzen ding; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Sociaal pers pectief; 19.30 Gram.; 19.55 Toe spraak; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. progr.; 21.45 Gram.; 22.00 Periodiekenparade; 22.10 Orgel concert; 22.35 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Zaalsportuitslagen; 23.20 Gr. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orgelspel en Gram.; 14.00 Engel se les; 14.15 Granj.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.00 Roden- bach-herdenking; l 15.45 Gram.; 16.00 Rodenbach-herd.; 16.45 Gr.; 17.00 Nws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Vlaamse muz.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nw* 19.30 Reportage; 19.40 Gram.; 19.50 PoL caus.; 20.00 Gr.; 20.10 Minssie-montage; 20.40 Verzoek- progr.; 21.30 Lichte muz.; 22.00 Nws; 22.15 Muz. c*us.; 22.55 Nwi.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5