Tedjasukmana over het onderhandelingen mislukken der De negende verjaardag van Prinses Marijke Nederlands militair vliegtuig maakte noodlanding op zee In het noorden vriest 't altijd langer dan in het zuiden V.S. willen Europa helpen mei voedseloverschoiten Minister Algera terug uit Ceylon HAHEA-GELEI^A Toespraak van premier Nasser MAANDAG 20 FEBRUARI 1956. 11e Jaargang Nr 3694 EVACUATIE IN ALGERIJE salons scbèrt* BINNENLANDSE ONDERNEMINGE N. BRITSE NOTA AAN SAOEDI ARABIE De oase Boeraiqii De toestand op Cyprus Commandani' luUenent ier zee F. L. P. C. M. van Meerwijk uit Terneuzen Jonge vluchtelingen naar ons land Opgenomen door N.V. V. en P. v. d. A. AMERIKAANS VLIEG TUIG VERONGELUKT Met 38 mariniers aan boord liïïïne>o-7o 135' 13370-00 150-60 I 180-90 DE SCHEEPVAART IN BELGIE Sabotagegolf in Argentinië J - HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN fxaakering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Ter neuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. 1 ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct-, minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandaghummer: Zaterdags 10 uur. Als commentaar op de misluk-ten to voorschijn komen, die een köig van de onderhandelingen meer nationale politiek voorstaan heeft de voorzitter van de een. op elk gebied, ook dus op eco- trale Indonesische economische nomisch gebied en met name de raad (Dewan Ekonomi Indonesia economische betrekkingen met Posat - Deip), verklaard, dat het buitenland in het algemeen voor de ontwikkelingen in Indo- j en die met Nederland in het bij- nesië zelf, deze mislukking het zonder. bankroet betekent van de gema-1 Daarnaast moet men er echter ligde politiek van nar. Roem c.s. voor waken, dat de anti-Neder- in de betrekkingen met Neder» laad. In kringen van de Islamleti- sche partijen zullen zeker krach- landse gevoelens niet zullen om staan .in een principieel en alge meen anti-Westers sentiment. DE ECONOMISCHE BE TREKKINGEN. Over de economische betrek kingen met het buitenland zeicie de heer Tedjasukmana, dat er Bevolking zou medewerking naar gestreefd moet worden het vestigen van betrekkingen tussen Indonesië en de Colombo-landen te bespoedigen en de betrekkin- heeft opgehouden te bestaan met de mededeling tot opheffing, die woensdag aan de Nederlandse re gering is gezonden. Van dat ogen blik af hadden de kantoren van de Nederlandse hoge commissa ris geen legale basis meer, zeide hij. liet Indonesische kabinet heeft vrijdagavond de voorberei dingen besproken voor het een zijdig opzeggen van de financieel- economische en andere overeen komsten met Nederland, die aan de Unie zijn verbonden. De be sprekingen zullen vandaag wor den voortgezet. Een officieel woordvoerder her haalde, dat de Indonesische rege ring 't standpunt handhaaft, dat geen besprekingen kunnen wor den gehouden over het uitwisse len van de Nederlandse arrestan ten in Indonesië. (Je kapper «el he) aparts cachtt markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen i ook verlenen aan rebellen De Franse prefect van Or an heeft vrijdag bekendgemaakt dat gen"~merandere~' West-EuYopese -L n Ja rrMAVtn 4' t t C C4SVV* een gebied aan de grens tussen Algerije en Marokko door de on geveer 10.000 inwoners ml wor- den ontruimd. Gaihkell cribseert maai- reaelen van regerinq De leider van de Britse Labour partij, Hugh Gaitskell, heelt te Leeds verklaard dat de nieuwe anti-inflatie maatregelen van de voor verzorgd kapwerk en voor betere toiletartikelen. aparte salon voor huidverzorging, depositair „lancome"-dr. payot" -„yardléy". tanden zo goed mogelijk te benut ten. Verder moeten zo goed moge- lijk de mogelijkheden worden on- o Hij zei dat hij tot deze on trui- derz0eht op het gebied van sa- regering bijzonder zware inves- ming opdracht had^ gegeven in menwerktng tussen de Aziatische teringsbeperkingen inhouden. "en Afrikaanse landen. j „Doch het investeringspell in Tegen de aanbiedingen, die na. Engeland is reeds te laag in ver- tuuriijk zullen volgen, zowel van gelijking met andere industriële de Verenigde Staten als van de landen zo-als de Vereningde Sta- Sowjet-Unie, dienen wij onze „ge- ten, Duitsland, Zweden en Rus- reserveerde" houding te handha- land. Van investeringen is onze ven, aldus de heer Tedjasukma- toekomstige produktie onze kracht om met andere landen te verband met het feit dat zich In (tit gebied een groot aantal rebel len ophoudt, waaraan de bevol king medewerking verleent. De prefect, Pierre Lambert zei dat alle schade die in dit gehied is aangericht, door de inwoners zelf zal moeten worden gerepa reerd. HET ROODE KRUIS HELPT SLACHTOFFERS VAN DE BRAND IN TURKIJE. Naar aanleiding van een oproep van de liga van Roode Kruisver enigingen te Genève om hulp te verlenen, heeft het Nederlandse Roode Kruis besloten, heden per vliegtuig 300 paar schoenen, ter waarde van 6000, naar Istan- bo-el te zenden, als bijdrage ln de internationale hulpactie ten be hoeve van de slachtoffers van ie brond in het stadje Bourgade Gerze. Deze plaats is, zoals men weet, de afgelopen week vrijwel eeh.eel door brand verwoest, waardoor 40.000 personen dak loos werden. Achttien mensen verloren bij deze brand het leven. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft Saoedi Arabië in een nota gevraagd of concurreren en onze gehele le vensstandaard afhankelijk", zo zei hij. De heer Tedjasukmana zette Gaitskell zal heden de opposi- uiteen, dat de voornaamste moei. jijden in een aanval op de re- lijkheid voor Indonesië Ib-ij onze gering tijdens een tweedaags eco- betrekkingen met Nederland nog namische debat in het Lagerhuis. steeds gelegen is in de eigen on dernemingen. Zowel de huidige als de ko- Tijdens zijn rede te Leeds merk te hij nog op dat de nieuwe maat regelen, zoals die zijn bekend ge- ^^°g^SdovenrgSe Ktem^kYYÖor minist^ van Finan- In tie derde klas van de Baarn- se schoolvereniging was het za terdag feest. Een der leerlinge- tjes, Prinses Marijke, vierde haar negende verjaardag en dit was voor haar een gerede aanleiding om de rijen langs de gaan en te tracteren. De post had vrijdag en zater dag een drukke bestelling op het paleis Soestdijk gehad. Honder den brieven, ansichtkaarten en kleine cadeautjes veelal geschre ven en gemaakt door kinderen waren aan de jarige gestuurd en een bijzonder fraai cadeau kwam uit Suriname, n.l. een imitatie van de auto, waarin H. M. de Ko ningin en Prins Bernhard tijdens hun bezoek aldaar hadden gere den. De auto was vervaardigd door de 16-jarige tuinjongen E. Oron van de legerpredikant te Paramaribo, Ds Lange veld. Voorts was er o.m. een ahorn ladekastje als geschenk van de stichting „Het Vierde Prinsen kind". Bij vorige verjaardagen had de stichting reeds een tafel tje en een bankje aangeboden. Het kastje is gemaakt naar een schetstekening van Prinses Bea trix en vervaardigd in de Z. H. werkplaats voor verzetslieden te Vlaardingen. Bij het kastje was een foto van het kampwerk der stichting gevoerd. Na schooltijd boden de peet ouders, mevr. Post en de heer en Een 22-jarige Griekse Cypriooi. Alexandros Pantazis, is tot vijf tieii jaar gevangenisstraf verooi deeld, omdat hij in december op een korporaal van de Britse luchtmacht heeft geschoten. De directeur-generaal van he: mevr, André Wiltensn geschenk Griekse ministerie mBute aan en ook kwam ait jaar weer landse Zaken heeft medegedee de traditionele afvaardiging van |dat naara,f, ln? A. de verbindingsdienst op het pa- j Se p.rt°„ '.aanbevelingen bi, - 1 radio-Athene zijn gedaan om in paleis. Het geschenk, dat de de legatie meebracht, bestond uit 2 stoeltjes. 's Middags was er voor de vriendinnetjes van Prinses Marij ke een kinderpartijtje op het pa leis Soestdijk. de toekomst voorzichtiger te zijn". Het desbetreffende Britse pre test had toetrekking op Griekse uitzendingen na-ar Cyprus op ne gen februari. van de oase Boeraimi, Verwacht wordt dat Saoedi Arabië deze week bevestigend /.al antwoorden op deze nota. Heden zal een 40-tal jonge vluchtelingen in ons land arrive, ren. Deze groep wordt opgeno- j men door de commissie interna tionaal hulpwerk uit het Neder land Verbond van Vakverenigin gen en de Partij van de Arbeid Het zijn jonge mannen en vrou wen. die thans in vluchtelingen- centra in West-Duitsland verblij ven en voor een jaar in Neder land zullen worden opgenomen. De groep gaat naar het bui tencentrum van de vrouwenbond van de P. v. d. A. „De Bom" te Bennekom. Hier zullen de jonge- ren enkele weken verblijven om voorbereid te worden op een ver der verblijf in Nederland bij ge zinnen. die hen opnemen. Brits militair vliegtuig verongelukt 50 DODEN. Een viermotorig „York"-ver- voersvBegtuig Is zaterdag kort na bet opstijgen van het vlieg veld van Luga. op Malta, omlaag gestort. De vjjftig inzittenden, 45 Britse militairen en do vijf loden der bemanning', waaronder een stewardess, zijn hierbij om het leven gekomen. Het verongelukte vliegtuig werd gebruikt voor het vervoer van Britse militairen uit de Suez kanaalzone naar Groot-Brittan më. Het wrak van de „York" brand de geheel uit. Volgens ooggetui gen brandde het toestel al, vóór het de grond raakte. Dit vliegtuigongeluk is de erg ste Britse vliegramp sedert in 1950 in Zuid-Wales een „AVRO- Tudor"-vliegtuig met 80 mensen neerstortte. Een transportvliegtuig van de Amerikaanse marine is met 38 Mariniers aan boord bij Oakland neergestort en verbrand. Een persfotograaf heeft het wrak in 'het heuvellandschap na bij Niles zien branden-. Hij zei geen tekenen van leven te hebben waargenomen. •Een lboer uit de omgeving, die het ongeluk zag gebeuren, zei dat het toestel in het slechte weer laag had gevlogen en tegen een rij heuvels was opgevlogen. Een woordvoerder op de mari- nebasis El Toro zei dat het toe stel naar het Pendleton kamp, nabij San Diego, was gevlogen om 33 mariniers op te halen. Het toestel vertrok vervolgens naar Oakland. De bemanning telde vijf koppen. tere feit voor ogen te houden, dat cign Harold MacMillan, „een hoe langer hoe meer vitale on- wonderbaarlijke aanklacht tegen dernemingen gesloten worden, i politiek van zijn regering" in- dat iedere dag steeds meer nij. honden. verheidsJndustriën van het volk en middelmatige fabrieken ge sloten worden, dat de produktie van levensmiddelen zowel voor dit jaar als voor het volgend jaar niet gegarandeerd beter zal zijn, dat er geen tekenen van vooruit, gang zijn te bespeuren in de prij zen van onze produkten op de we reldmarkt en dat 't aantal werk lozen met de dag toeneemt. Dit alles kan voorkomen worden, in. dien er maar eenheid is en wil om hard te werken, aldus S. Ted- I jahukxnana. DE STATUS VAN DE NE DERLANDSE HOGE COM MISSARIS IN DJAKARTA. De woordvoerder van het In doneslsche ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft een duide lijk antwoord ontweken op de vraag, wat de status is van de Nederlandse hoge commissaris in Djakarta na het uittreden van Indonesië uit de Nederlands-Indo nesische unie, waartoe de rege ring in Djakarta aan het begin van de vorige week heeft beslo ten. De woordvoerder, Suwito, leg de er de nadruk op, dat het be- slüit van de Indonesische rege ring geen verbreking van de di plomatieke betrekkingen met Ne derland betekent. Indonesië .zou gaarne de uitwisseling van diplo matieke vertegenwoordigers op normale basis zien, voegde hij er aan toe. De Indonesische minister van Voorlichting, Sutan Makmur, heeft verklaard, dat de unie Amerikaans- Afghaanse overeenkomst Radio-Kabul heeft bekend ge maakt, dat zaterdagavond in de Afghaanse hoofdstad 'n overeen komst is getekend twsen de Verenigde Staten en Afghanistan betreffende technische samen werking en hulpverlening. Op basis van deze overeen komst zal Afghanistan in 1956 Amerikaanse hulp ontvangen ter waarde van 2,5 miljoen dollar. Naar de koninkl. marine zater dagmiddag mededeelde, heeft het ëénmotorig vliegtuig, een „Aven ger," toen het. een oefenvlupht maakte, omstreeks 12 uur een noodlanding op het water moe ten maken. Een *Grumman „Albatross" arn- phibievliegtnig van een op de vliegbasis Manston van de En gelse koninklijke luchtmacht ge- stationneerd onderdeel van de luchtmacht der Verenigde Staten, heeft de bemanning, die ln een rubberboot in het Kanaal rond dreef, aan boord genomen. Daar om assistentie wercl ver zocht is de reddingboot „Presi dent J. V. Wierösrna" uit Bres- kens uitgevaren, doch toen be kend werd dat geen hulp meer nodig was, naar haar haven te ruggekeerd. De commandant van de „Aven ger" was luitenant ter zee 2e klasse, oudste categorie, F. L. P. C. M. van Meerwijk uit Terneu zen. De andere drie leden der be manning waren sergeant-teiegra- fist J. M. A. D. Fransen uit Lis- se, vliegtuigmaker Ch. M. Boer uit Oegstgeest en vliegtuigmaker -konstabel A. G. Romijn uit Go- rinchem. President Eisenhower l ïeeft al ongeveer een derde van zijn zondag verklaard, dat de Ver- tarweoogst heeft verloren, enigde Staten -bereid zijn overtol. De perssecretaris van het Wit- lige levensmiddelen beschikbaar te Huis, Hagerty, heeft op vra. te stellen voor de volken van W.- gen geantwoord, niet te weten of Europa, die lijden door de buiten- de voedselzendingen aan de be- gewoon strenge winter. In een hoeftige landen in de vorm van verklaring zegt de president, 'schenkingen zullen geschieden, reeds met de minister van Land. Twee jaar geleden werden gro- bouw, Benson, gesproken te heb- j te hoeveelheden surplusproduk. ben over een hulpprogram. ten geschonken aan Europese Met toenemende -bezorgdheid landen, waaronder enkele com- aldus de president, heb ik de be-monistische, die door watersnood richten vernomen uit Westeuro- waren getroffen, pese landen over het leed en de j Volgens Hagerty zal het voor- schade, die zijn veroorzaakt door gestelde nieuwe hulpprogram één van de ergste winters in dat slechts gelden voor Europese gebied en mogelijk de ergste van landen buiten het Sowjet-blok. de laatste twintig of dertig jaar. Giemeld is, dat Frankrijk alleen De minister van Verkeer en Waterstaat mr J. Algera is za terdagavond met een toestel van de „Air Ceylon" uit Colombo op Schiphol teruggekeerd. Acht da gen vertrok hij als gast van de Ceylonse luchtvaartmaatschappij naar het eiland met het toestel, dat de openingsvlucht tussen Schiphol en Ceylon uitvoerde. Naar bekend heeft de K.L.M. deelgenomen in de „Air Ceylon", die thans een wekelijkse vlucht op Schiphol onderhoudt. De K.L.M. verleent de „Air Ceylon" o.a. technische hulp. Óp Ceylon heeft onze minister samen met de president-directeur der K.L.M., de heer I. A. Aler, Bij rijn terugkomst op Schip hol vertelde minister Algera, dat er tussen de eilandbewoners van Ceylon en Nederland een goede verstandhouding bestaat. Hij achtte de tijd nog niet rijp om détails bekend te maken van de besprekingen, die hij er heeft ge voerd. Aan de Ceylonse minister van Verkeer Montague Jaya- wickreme heeft hij het groot kruis in de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. Volgens een correspondent van A.F.P. hebben de Nederlandse vliegers verklaard dat zij, in ge zelschap van twee andere Neder, landse vliegtuigen, een oefen- vlucht tooven het Kanaal maak ten. Zij waren zaterdagmorgen om elf uur van de basis Ford (Sussex), in Engeland opgeste gen en hadden wegens het slech te zicht koers gezet naar Valken, burg. De commandant, luitenant ter zee Van Meerwijk, vertelde dat hij tegen twaalf uur bemerkte, dat er iets aan de motor haper de. Hij deelde dit aan de andere inzittenden mee en hoorde daar na de motor een geluid maken, waaruit hij de conclusie trok dat rijpafzetting op de carburator de oorzaak van de moeilijkheden was. Dadelijk daarop ging de neus van het vliegtuig naar bene. den, de golven tegemoet. Het vliegtuig bieef drie minu ten drijven, juist lang genoeg om de radiotelegrafist gelegenheid te geven om S.O.S. uit te zenden, terwijl de anderen het rubber- vlot in zee wierpen. Terwijl de sneeuw gestadig neerviel waren de vier mannen Een ieder snakt naar het einde van deze winter die ons veel sneeuw en koude heeft gebracht. Het ziet er echter naar uit dat het noorden van ons land langer zal moeten „snakken" dan het zuiden, want de winter voert over ons land altijd een grillige heerschappij. Het aantal dagen dat er vorst wordt genoteerd loopt voor de verschillende delen van ons land nogal uiteen. Ons kaartje geeft een indruk van de gemiddelde vorstverhou- dingen over Nederland. Aange zien het uiteraard onmogelijk is een zeer nauwkeurige indeling van het aantal vorstdagen overal in Nederland te geven moeten wij dus volstaan met 'n indeling in grote lijnen, zodat wij dus slechts over een algemene in druk kunnen beschikken. Niette min geeft deze algemene indruk een aardig overzicht van de ver houdingen en duidelijk zien wij dat het noorden van ons land altijd lang met koning Winter moet worstelen, want men no teert daar ieder jaar gemiddeld 8090 dagen dat er vorst is ge weest. Gelukkig is deze vorst meestal van zulk een gering ka rakter en van zo een korte duur, b.v. vroeg in de Ochtend of in de namiddag, dat het bijna niet tot ijsvorming komt. Het aantal da gen dat in het noorden het ont staan of het aanwezig zijn van ijs wordt doorgegeven bedraagt dan ook slechts ca. 16 dagen. WAAR VRIEST HEI T IAN6SS GEMIDDELD AANTAL VORSTDAGEN PER JA - Hij liet verder een brief zien van president Gronchi van Italië aan president Eisenhower, waarin de Italiaanse president de Verenig de Staten dankt voor reeds ver leende hulp. maakt ruwe handen in 1 nacht gaal en zacht 33 doordat bij t neerstrijken op het In de afgelopen dagen heeft water één van de drijvers was be. zich te Buenos Aires en in de Ar- sehadigd, niet meer kon opstij- gentijnse provincie Cordoba een gen. Daarom ging. terwijl de vier golf van sabotagegevallen en ter- Nederlanders door hun Amerl- roristische aanslagen voorge- kaanse collega's werden ver- In verband met de ijsgang is de scheepvaart in België onderbro. op hun vlot vijftig minuten lang ken op alle waterwegen met uit- aan de genade van wind en stro- zondering van de hierna volgen- mingen overgeleverd, zo vertelde de: De Beneden Samtoer, de Maas de heer Van Meerwijk. I doortocht Luik, de Leie tussen Toen verscheen het Ameri-„Pont-Rouge" te Waasten en kaanse amphibievliegtuig. De 4 DeLrrze, de Boven-Schelde, het ka- Nederlanders, doornat en ver- naai Gent-Terneuzen (behalve op kleumd, schreeuwden van vreug- de vertakkingen),, het kanaal de en vielen elkaar van geluk in Bergen-Conde tussen Jemappes de armen. In korte tijd waren zij en de Franse grens, het zeeka- aan boord van het Amerikaanse naai van Brussel naar de Rupel, vliegtuig geklommen, dat echter het kanaal van Charleroi naar Geheel midden-Nederland wet.' totaal 60—70 Jagen te melden dat de vorst aanwezig is, of was maar ook hier komt men tocl slechts aan gem. 12 ijsdagen. Over de strook van 7080 da gen kan worden opgemerkt dat het hier tot ca. 14 dagen met ijs per jaar komt zodat duidelijk blijkt dat vorstdager» nog lam geen ijsdagen zijn. Waar he? westen van ons land, en een dee i van het zuiden, gemiddeld 50- 60 dagen weten te melden di vorst hebben laten zien ergen- op de dag, is ook hier het aantal dagen met ijs op -het water hee! wat kleiner. Voor dit gebied kom' men dan ook op ca. 10 ijsdagen Het „gelukkige" zwarte dee op onze kaart komt er met min der dan 50 dagen vorst af, waar van er dan weer slechts ca. 3 zijn met ijs. Men ziet de heer schappij van koning Winter ovc Nederland is wel zeer grillig t noemen, onder Invloed van d zee en het landschap. Voor ons is het echter een £-?- luk dat de vorst het op de mees te dagen niet tot ijsvorming wee' te brengen en voor de opthnister onder ons willen wij besluiten met de opmerking dat wij het grootste deel van de vorstdager al achter ons hebben Tijdens 'het weekeinde heei' het op vele plaatsen in óns land opnieuw omstreeks 15 graden ge vroren. De laagste minima min 18 graden werden geme! door Scmphol en Leeuwarden. Hoewel ook elders in Euro-p de koudegolf voortduurde, wer den alleen nog uit Midden- er Noord Scandinavië temperaturer van meer dan 20 graden onaf nul gemeld. In Griekenland, Ree menië en Hongarije was het voo> jaar echter aan de winnend- hand. Daar steeg het kwik op ve le plaatsen tot enkele graden too ven het vriespunt. Dit kwarn c; rekening van een depressie die zijn invloed van Italië naar het r.oorden wist uit te breiden, het geen gepaard ging met sneeuv. val in Polen, Duitsland, Tsjecho Slowakije, Oostenrijk en het Al pengebied. De periode met sneeuw en vee, bewolking in ons iattd werden veroorzaakt door een storing die zich in de hogere luchtlagen b- ven Nederland ophield. Deze storing, en een zwakke depressie die over Noord-We- Duitsland naar het westen trekt, zullen vandaag het weer in ons land beheersen. Naast perioden met bewolking en af en toe wat sneeuw, worden, vooral Later,, op de dag, ook opklaringen ver wacht, bij een zwakke tot matige veranderlijke wind. In de ochtend kan het plaatselijk nog streng vriezen, in de middag moet op matige tot lichte vorst worden gerekend. daan, welke, naar men meent, is veroorzaakt door verstokte aan hangers van ex-president Peron. Luitenant-kolonel Gamel Ab- del Nasser, de Egyptische pre mier, heeft zondag verklaard dat Egypte zijn verplichtingen je- en onderdirecteur B. G. van Os gens zijn Arabische zusterstaten van Delden besprekingen gevoerd zal nakomen en hen zal bijstaan met Ceylonse luchtvaartautori-in geval van Israëlische agressie, teiten. Bovendien was ook de di- j De premier zei dit in een rede- recteur-generaal van de rijks- voering tot een groep nieuwe of- luchtvaartdienst, de heer J. W. F. ficieren van de Egyptische lucht. Backer, die eveneens de ope- macht op het luchtmachtscollege ningsvlucht heeft meegemaakt, te Bilbeis. op het eiland aanwezig. Ook deDe premier zei dat in het Mid- heer Backer kwam zaterdag- den-Oosten op het ogenblik een avond op Schiphol terug. De „zenuwenoorlog" wordt uitge- heer Aler was vrijdagavond al op vochten. Hij voegde er aan toe: Schiphol aangekomen. I „En ik kan u wel vertellen dat zorgd, de reis oVer het water naar Calais. Een ander amphibievliegtuig cirkelde boven de haven van Ca lais rond totdat het vliegtuig met de vier geredden daar veilig was aangekomen. Volgens A.F.P. was het de be- onze zenuwen sterk zijn". doeling dat de vier geredden door Hij zei Israël's „aangekondigde een „Catalina" van Valkenburg voorjaarsoffensief" niet te vre zen en besloot: „In de huidige ze nuwenoorlog zijn onze zenuwen nu veel sterker dan zes maanden geleden toen hadden we een tekort aan wapens nu zijn we bewapend". De inhuldiging van de nieuwe officieren werd ook bijgewoond door andere leden van de revolu tionaire raad, de bezoekende mi nister van Defensie van Saoedi- Arabië en leden van de militaire missies van Saoedi-Arabië en In dia. 'f Brussel tussen Ruisbroek en Brussel, het kanaal van Brugge naar Zeebrugge en het Albertka. naai tussen Antwerpen en de dokken van Merksem. Mogelijk, doch moeilijk is de doortocht van Gent. Zeer moeilijk is de vaart op de Zpeschelde stroomafwaarts de Rupel-monding, de Rupel tussen de sluis van Wintam en de mon ding (enkel voor zeeschepen), 't Albcrtkanaal tussen Luik en Genk konvooisgewijze na de doorvaart der ijsbrekers. uit Calais zouden worden afge haald. Dit vliegtuig heeft echter j BURGESS en MACLEAN wegens ihet slechte zicht order gekregen naar Valkenburg terug te keren, zodat de vier mannen de nacht in Calais hebben door gebracht. In een dorpje in de bergen van Georgië leeft een man, een zekere Jegor Korosef, die 154 jaar is. Hij heeft indertijd nog onder generaal Jermolof tegen Napoleon gevoch ten. De Amerikaanse minister voor het leger, Wilbur Brucker, heeft op een bijeenkomst van zakenlie den in Chicago gezegd, dat de vroegere Britse diplomaten Bur gess en MacLean, die naar de Sowjet-Unie zijn uitgeweken, „kennis droegen van enkele van onze streng bewaarde geheimen, die van niet te schatten waarde waren voor de communistische samenzwering" medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagocl< tend tot maandagavond- Weinig wind. Wolkenvelden, afgewisseld door opklaringen. Geen sneeuw van betekenis. Matige tot zwakke ver anderlijke wind. Matige tot lieb te vorst. DINSDAG 21 FEBRUARI. v.rfi. Breskens 8.44 Terneuzen 9.19 Hansweert 9.59 Walsoorden 10.09 n.m. 9.46 10.21 11.01 11.11 ZON MAAN op onder op onder Febr 21 7.47 18.05 12.34 4.24 22 7.45 18.07 13.49 5.14 23 7.43 18.09 15.10 5.54 24 7.41 18.11 16.34 6J26

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1