Grote conflicten met grote gevolgen Binnenlands Nieuws Gemeenteraad van Hoek Wat brengt de Radio Eric de Noorman - De gouden droom PUI20L in huis! TWEEDE BLAD zaterdag 18 februari 1^Dó 11e jaargang no. 3693 BREUK IN STICHTING VAN DE ARBEID UNIE MET INDONESIË OPGEZEGD WONINGNOOD TOCH EEN NATIONALE RAMP Afschaffing Britse kustbatterijen Reeds f 8.030 voor de vogels Geen Amerikaanse wapens naar Midden-Oosten J^nmps^ere huid? Babyderm-zeep DE VRIJE ZEEUW door de regering getroffen maat regelen wel de juiste zijn geweest, als men ten aanz.en van een na tionale ramp mag verwachten. Het is noodzakelijk, dat men de woningproductie gaat opvoeren j .1 tot 70.000 of zelfs 75.000 per jaar Het met overeenstemmen van de voorgestelde richt- door het op ruimer schaal toe. lijnen, die gevolgd moeten worden bij een eventuele in- passen van de systeembouw en voering van de vrijere loonvorming, heeft in de Stichting de bouw van houtvrije woningen, van de Arbeid geleid tot een breuk tussen werkgevers- werknemersorganisaties. De tegenstellingen waren zelts emjgreren, omdat hierdoor het zo groot, dat de werknemersorganisaties, hoewel niet landsbelang geschaad wordt, en meer in de Raad van Vajtcentralen verenigd, eenstemmig door het.rijk nog een grotere be- verklaarden, dat zij de Stichting van de Arbeid als een niet meer functionerend lichaam beschouwden. leggen, omdat vele leden van me- ning zijn dat dit niet in voldoende Het behoeft nauwelijks enig betoog, dat de oorzaak van deze ma|»e geschiedt. breuk gezocht moet worden in de grote verschillen, die omtrent Enige stemmen gingen er op de toekomstige loonvorming tussen werkgevers en werknemers om te komen tot de instelling van bestonden. De gang van zaken heeft zich echter wel op een ietwat ^j^^^o^drijven^wef. vreemde manier ontwikkeld. nig initiatief betonen, omdat het hen toch goed gaat. Te lang is. er Om de in 1955 opgelopen „loon- weg in gevaar komt. Hoewel deze berust in het gestage tempo van achterstand" in te halen, eisen de uitwisseling buiten de conferen- de woningbouw, werknemers een uitkering ineens tie te Genève viel, blijkt nu toch, De woningnood is niet afgeno- van tenminste twee weKen iOju; dat Indonesië, wij zouden haast men, maar. zelfs toegenomen en indien dit is geschied, een verho- zeggen „als een klein kind, dat uitgegroeid tot een nationa e g ing van de richtlijn voor de het niet kan winnen" in deze zaak ramp, wat „een teken aan de loonvorming in de bedrijfstakken haar bereidheid heeft laten varen, wand" vormt voor een temidden met 3 en daarnaast het tijdstip waardoor zij zich ongetwijfeld van steeds stijgende welvaart le- van de ingang der loonsverhogin. geen goéde naam in het oog van vend volk, dat aan een dergelijke KOUDSTE DAG SEDERT 106 JAAR. Het K. N. M. I. deelt mede: De gemiddelde tempera tuur, berekend uit óm het uur afgelezen standen van de thermometer, bedroeg donderdag te De Bilt 14.9 graden Celsius onder het vriespunt. Sedert 21 janu ari 1850, rrieer dan 106 jaar geleden dus, toen de tempe ratuur zich gemiddeld 16.7 graden Celsius onder nul bevond, was zo'n koude dag niet meer voorgekomen. De laagste temperatuur van vrijdagnacht, die 18.0 gra den Celsius onder nul be droeg, is sedert 18 februari 1855 toen het 19.1 graad Celsius vroor, niet meer zo iaat in dë winter voorge komen. gen niet in ade bedrijfstakken te. gelijk in te voeren. De werkge. \ers stellen daar tegenover: me- cewerking aan een uitkering in eens van ten hoogste 2 van het jaarloon, een verhoging van de richtlijn voor de loonvorming in de bedrijfstakken met 2 met I: ijzondere voorzieningen voor langlopende contracten en bin. cende loonregelingen. de wereld zal geven. WAREN REGERINGS MAATREGELEN NIET JUIST In het voorlopig verslag van de Eerste Kamer over de begroting van Wederopbouw en Volkshuis, vesting hebben vele leden van de Eerste Kamer bezorgdheid ge- Sireecrwerdehëroverleg afge- ^lZenood°^on^andln ^us'^'"«d^u voor"slechts de woningnood in ons lana en bonnen, zonder enige bybe- zich daarbij afgevraagd, of de ramp ten onder kan gaan. (Nadruk verboden). (Advertentei) Nylons cadeau! De Bleekertje Fabriek te Rot terdam geeft nu op haar beken de wasmiddelen prachtige, eerste broken zonder ook maar te trach. ten nader tot elkaar te komen, omdat „de standpunten te ver uit een lagen". Beide partijen hebben de rege ring van hun standpunten op de hoogte gesteld. De regering zal nu eerst het advies van de So. ciaal Economische Raad afwach ten over de vraag of er ruimte is voor loonsverhogingen en ver. klaarde tevens, dat zowel werk gevers als werknemers wel een beetje te vlug van stapel waren gelopen zonder het advies van de SER af te wachten. De vraag is thans of de Stich ting van de Arbeid werkelijk zal gaan verdwijnen dan wel dat men voor dit conflict een oplossing zal zoeken door „geven en nemen". Feit is dat de Stichting reeds meer dan 10 jaar voortreffelijk werk heeft verricht en dat met de huidige situatie noch werkge. ver noch werknemer gebaat is. DJAKARTA HEEFT VER- GELDINGSMAATREGE. LEN. Het mislukken van de Neder lands-Indonesische conferentie te Genève heeft, zoals wel verwacht, nog een staartje gekregen. On middellijk nadat de mislukking 'n feit was geworden, kwam uit Djakarta het bericht, dat Indone. sië eenzijdig de Unie met Neder land had opgezegd en datmen zich over de toestaande financieel-eco. nomische overeenkomsten nog zou beraden. Op zichzelf is deze opzegging, hoewel zij eenzijdig is genomen, geen ramp, want reeds anderhalf jaar geleden toonde Nederland zich bereid hiertoe over te gaan. In partij-politieke kringen in Djakarta tracht men uit deze mislukking, waarbij Nederland als „zondebok" wordt aange merkt, politieke winst te slaan voor de komende vorming van een nieuw kabinet. Mr. Luns, de leider van de Nederlandse dele gatie in Genève, heeft in zijn com mentaar hierop gezegd, dat de re. gering het afbreken van de con ferentie in Genève betreurde, maar niet wenste als „pion" be handeld te worden. De regering zal rustig afwachten, wat er ver der staat te getoeuren en zal ook geen overhaaste stappen nemen. Jammer is, dat deze ontwikke. ling er toe heeft bijgedragen, dat de uitwisseling van Nederlandse en Indonesische gevangenen langs de normale diplomatieke Uit gewoonlijk betrouwbare bron te Londen is donderdag ver nomen, dat de Britse kustbatte rijen onmiddellijk zullen worden afgeschaft. De regering zou vrij dag in een „witboek" de redenen voor deze maatregel uiteenzetten. Sinds het einde van de oorlog is de kustartil'.erie steeds meer verouderd geraakt met de komst van nieuwe verdedigingswapens. De enkele batterijen die overblij ven, beschermen vloothavens. Verwacht wordt, dat het wit boek zal mededelen welke maat regelen in de toekomst zullen worden genomen om vloothavens te beschermen. Deze zullen berus ten op het feit, dat een aanval vanuit zee niet langer beschouwd wordt als een groot gevaar en dat derhalve statisch verdragend ereschut uit de tijd is. taling. Het Comité Wintervoeding Vogels, waarin de zes dierenbe schermingsorganisaties samen werken, heeft in totaal reeds ƒ8000 ontvangen, waarbij, zoals is gemeld, 1000 van de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Verder heeft, ge lijk men weet, bij de hulpver lening minister Staf de hulp toe gezegd van de luchtmacht. Con centraties van eenden en wilde ganzen zijn waargenomen in de omgeving van Willemstad (Bies- bosch), Kruiningen (Z.-Beveland) en het Hollandsch Diep. In de natuurreservaten bij Kampen bieden militairen hulp. Gedurende het weekeinde zal deze taak worden overgenomen door leden van de Blauwe Cirkel colonne. Men wordt verzocht, wanneer concentraties van vo gels worden geconstateerd op de Waal, Rijn of IJssel -of op meer tjes en plassen in de omgeving van deze rivieren, daarvan be richt te geven aan de heer C. M. Rasch, Utrechtseweg 291, Amers foort, tel. K 3490—4066. OUDSTE ELFSTEDEN TOCHTRIJDER? In tamelijk (brede kring werd aangenomen, dat een zestigjarige de oudste van de ruim 6000 deel nemers aan de laatste elfsteden tocht was geweest. Dat is echter niet zo, want de 64-jarige heer Jan Kaay uit Den Haag, schrij ver van het boek „Langs elf Steden" en mentor van vele jonge schaatsenrijders, heeft dinsdag eveneens het elfstedenkruisje be machtigd. Het was overigens zijn vijfde. De heer Kaay („Ik was altijd net ziek als het mooi weer was") volbracht ook de tochten van 1929, 1940, 0.942 en 1947. Hij reed nu de elfstedentocht op door hem zelf geconstrueerde schaat- sen, die een combinatie vormen van „Noren" en Friese doorlo pers. Hij vertrok 's morgens om half zeven uit Leeuwarden en keerde des avonds om acht uur in de Friese hoofdstad terug. GEZIN VOOR ZESDE MAAL UIT WONING GEZET. In Laren speelt zich thans een hardnekkige woonruimte-kwestie af. Het uit 3 leden bestaande ge zin Jansma bewoont sinds 1 februari j.l. clandestien twee ge meubileerde kamers bij ir. De Vries aan de Bijenschans (tegen ƒ80 per maand). Na diverse aan zeggingen werd overgegaan tot uitzetting van het gezin. Don derdagnacht te één uur géschied- dit voor de vierde maal, 's nachts omdat de betrokkene overdag Bij brand- en snijwonden. Pijnlijke kloven, Ruwe handen en Schrale doch vijf van de zes kinderen (het zesde ligt in een zieken huis) bevonden zich in de wo ning. Samen met een buurman wist de vader nog vier kinderen te redden, doch de kleine Dik was onbereikbaar in een kamer op een bovenverdieping. De vrij willige brandweer van Lands meer was zeer spoedig ter plaat se en had geen tegenslag met water. niet thuis was, aldus deelde de politie mede. Dit uitzetten hielp echter niet veel want na een uur haalde de hoofdbewoner De Vries de mensen alweer binnen. Ir. De Vries gaat namelijk van het standpunt uit, dat het nie mand aangaat wie hij in zijn huis wil laten wonen, terwijl de wo- ningdienst er daarentegen op wijst dat de heer De Vries geen kamerverhuurder is en door te verhuren aan mensen die geen vestigingsvergunning hebben woonruimte aan de gemeen schap onttrekt. Donderdag is het gezin Jansma voor de vijfde maal uit de kamers gezet en vrij dagochtend voor de zesde maal. De heer Jansma had in Baarn een huis in eigendom, dat hij heeft verkocht. In die gemeen te kreeg hij geen andere woon ruimte toegewezen en kwam toen clandestien naar Laren. VIERJARIG JONGETJE BIJ BRAND OMGEKOMEN. De 4-jarige Dik Brugman, een van de nog jonge kinderen van de poelier Brugman en diens vrouw te Landsmeer, is donder dag jammerlijk om het leven ge komen, toen bij een korte, doch zeer felle uitslaande brand het woonhuis van deze familie als gevolg van een hevige explosie in de as werd gelegd. Voor zover kon worden nage gaan is de brand veroorzaakt doordat een fles butagas in de keuken uit elkaar sprong, zodat Aberdeen, in de Amerikaanse het vloeibare gas over grote op- staat Missisippi, is donderdag- pervlakte werd verspreid en het avond geteisterd door een tor huis in een ommezien in een nado. Eén persoon werd gedood brandende fakkel veranderde, en tenminste 20 personen liepen Vader Brugman en zijn vrouw verwondingen op, van wie 10 ern. waren achter het huis in een stige. Verscheidene huizen wer- schuur bezig met hun kippen, jden beschadigd. VROUW DOOR BEVRIEZING OMGEKOMEN. Vrijdagmorgen ontdekte men bij de schuur van haar woning aan de Turfmarkt te Gouda het bevroren lichaam van de 54- jarige hoedenmodiste, mej. J. A. Bisschop. Er waren nog enige tekenen van leven, doch even nadat mej. Bisschop was opge nomen in het Van Iterson-zieken- huis overleed zij. j Vermoedelijk is mej. Bisschop biermede donderdagavond omstreeks zes uur na het kolen scheppen even buiten het schuurtje uitgegle- 1 den. In haar val stootte zij het hoofd. Dit vertoonde tenminste een klein wondje. Huisgenoten, die 's avonds thuis kwamen en haar niet aantroffen, verkeer den in de mening dat zij was uit gegaan. Het slachtoffer heeft ongeveer 14 uur in de felle kou gelegen. In de laatst gehouden vergade ring van de gemeenteraad gaf de voorzitter, burgemeester Han sen, een kort overzicht over het jaar 1955, dat voor Hoek geen schokkende gebeurtenissen had meegebracht. Het scholenplan is weer verder afgewerkt, terwijl de straatverlichting in orde is ge bracht. Hoewel de bevolking ge durende het jaar '55 slechts met twee personen is vermeerderd heeft Hoek ook te kampen met een te geringe toewijzing van het bouwvolume. Een lichtpunt is, dat op het ministerie een her ziening van de desbetreffende regeling in voorbereiding is, weike aan de gemeenten meer armslag zal geven. De burgemeester sprak verder de hoop uit, dat dit najaar de nieuwe weg geopend zal kunnen worden. Hij wenste tenslotte allen een hoopvol 1956 toe. De notulen van de vergadering van 19 dec. 1955 werden onver anderd goedgekeurd en aange nomen. De begroting van 1955 was door Ged. Staten goedgekeurd. Van de gemeente-opzichter was een schrijven ontvangen, waarin deze mededeelde, dat ue plafonds in de openbare school schade had opgelopen door insneeuwen door een gat in het dak. Er zal hier naar een onderzoek worden inge steld. Een verzoek van de bewoners van de Nieuwstraat en Dr. Leen- houtsstraat om de acnter nun woningen liggende brandgang te bestraten met oude kunners werd met alg. stemmen afge wezen. Eveneens afgewezen werd een verzoek van de bewo ners van de Nieuwstraat om een lichtmast. Wèl zal de avondlamp bij de Geref. Kerk in een nacht lamp wórden veranderd. Ook op de Zandplaat zal de avondlamp in nacntiamp worden veranderd. Het verzoek van J. Knol, Joz. de Kraker, K. Bareman, C. Donze en P. Pijpelink om een lichtmast na bij hun woningen werd met alg. stemmen afgewezen. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden de af tredende leden alien herkozen. Van de PZEM was een schrij ven ontvangen inzake aanslui ting van onrendabele gebieden in de gemeente, n.l. de Van vvuyck- huisepolder en Lovenpolder. De voorzitter zeide dat de buiten mensen steeds denken dat ze met de bewoners van de kom worden achtergesteld. Dit is echter in het geheel niet het geval. Er zijn nu 4 plannen. Op voorste] van de heer J. Vergouwe zullen de 77 belanghebbenden voor een be spreking worden uitgenodigd. Een verzoek om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding van de bijzondere lagere scholen en voor het handwerkonderwijs werd aangenomen. Van Ged. Staten was een schrij ven ontvangen over de wijziging van de gemeentegrenzen. De heer P. Scheele kon zich niet verenigen. Ook De heer Scheele vond dat de uitgetrokken post al hoog genoeg was en vroeg, waar de brand weer thans uit bestaat. Er is momenteel een kleine spuit. De grote is defect. Willen we, uit B. B.-oogpunf bezien, mede kunnen, dan moet het brandweermateriaal worden be zien, aldus de burgemeester. Wat er nog is, is versleten. Het voorstel in stemming ge bracht wordt aangenomen met de stem van de heer Scheele blanco. Rondvraag. De heer Dieleman vroeg om verbetering van de speeipiaats der o. 1. school. De voorzitter antwoordde dat deze verbeterd zou worden met grond uit de Langestraat. Er is echter nog niet genoeg. Het wachten is nu op het klaar ko men van de nieuwe weg. De heer Dieleman zeide ver nomen te hebben, dat er 3 wo ningen in de Dr. Leenhoutsstraat zuilen worden gebouwd. De voorzitter zeide, dat er 3 gebouwd mogen worden voor de 3, die in verband met de nieuwe weg worden afgebroken. De heer Tollenaar vond het be treurenswaardig, dat de lamp op de Knol reeds 14 dagen stuk is. Ook op het Boeregat schijnt dit weer het geval te zijn geweest. De voorzitter zal de politie hierop attenderen. Op een vraag van de heer J. Vergouwe hoe het met de B.B. staat, antwoordde de voorzitter, dat men volop bezig is. Op Boere gat is alles reeds voor elkaar. Hierna bood de heer Scheele de burgemeester namens de raad zijn nieuwjaarswensen aan. Nadat de burgemeester hier voor zijn dank had betuigd, deel de hij mede van de bakkers oud brood en opveegsel van granen te hebben ontvangen voor de vogels. Op gezette tijden zal dit worden gestrooid. Hierna ging men over in be sloten zitting. De woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken, Lincoln White, heet vrijdagmorgen vroeg be kendgemaakt dat alle uitvoerver gunningen voor wapens naar het Midden-oosten „tijdelijk zijn in getrokken in afwachting van een nader onderzoek". Technisch gesproken betreft deze stopzetting van uitvoerver- gunhingen alleen de verscheping van tanks naar Saoedi Arabië. Lincoln White zei in antwoord op vragen niets te weten van an dere onmiddellijk op handen zijn de wapenexporten naar het Mid den-Oosten. Volgens waarnemers te Was hington bestonden de twee vol gende beweegredenen voor dit besiuit der Amerikaanse rege ring: 1. De vrees, dat het versche pen van deze vechtwagens naar Saoerii-Arabië de reeds tussen Israël en de Arabische staten be staande spanning nog zou doen toenemen. 2. De kritiek die het aanvan kelijke verschepingsbesluit nog donderdagavond in Congreskrin gen had verwekt. Een Canadees particulier vliegtuig dat met materiaal op weg was naar een radarpost die aan de Noordpool wordt aange legd, wordt reeds vier dagen ver. mist, aldus meldt AFP uit Mon treal, Canada. In het toestël be. vonden zich drie personen, onder wie de bekende luchtontdekkings- reiziger Whitey Dahl. Uit Niamay, Nigeria, wordt gemeld dat politietroepen in Noordelijk Nigeria een actie heb ben ondernomen tegen woestijn plunderaars. Volgens de eerste I berichten zijn vier plunderaars gedoode drie gewond en werden >er twee gevangen genomen. ZONDAG 19 FEBRUARI. de heer L. Dieleman ging er niet mee akkoord. Hoe zij de Braak man verdelen, moeten zij weten, doch ze moeten geen grond van de gemeente afnemen. De voorzitter deelde mede, dat hij met diverse instanties con tact heeft opgenomen en dat iedere grenswijziging wordt vast gesteld door een vaste commissie. Bij de wijziging van de begro ting voor de dienst 1956 stelde de heer L. Dieleman voor een be drag van ƒ25.000 uit te trekken voor de aanschaffing van een nieuwe brandspuit. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 IJs en weder dienende; 9.45 Caus.; 10.00 Idem; 10.05 Voor de jeugd; 10.30 Kerkdienst; 11.30 Vragenbeantw.; 12.00 Electrisch mandoline ens.; 12.30 Sport; 12.35 Even afrekenen, heren!; 12.45 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.05 Me dedelingen of gram.; 13.10 Voor de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Koorzang; 14.50 Hoorspel; 15.15 Kamerorkest; 16.00 Militai re kapel; 16.30 Sportrevue; 17.00 Caus.; 17.15 Idem; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Nws; 18.05 Sport journaal; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Discussie; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. muz.; 20.50 Hoorspel; 21.05 Disco-caus.; 21.45 Amus. muz.; 22.00 Lichte muz.; 22.20 Act.; 22.30 Gr.; 23.00 Nws.; 23.15 Act. of gram.; 23.25 Gr. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelconc.; 8.30 Vroegdienst; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Hoog mis; 11.30 Gram.; 11.35 Bariton en piano; 12.00 Vioolrecital; 12.20 Apologie; 12.40 Instr. trio; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.10 Dansmuz.; 13.40 Boek bespr.; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Radiophil- harm. ork.; 15.20 Brabants half uur; 15.50 Lichte muziek; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Chr. Geref. kerkdienst; 18.30 Gram.; 19.00 Boekbespr.; 19.10 Nws uit de kerken; 19.15 Orgelconc.; 19.30 Caus.; 19.45 Nieuws; 20.00 Ama- teursuitz.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Lichte muz.; 21.05 Hoorspel; 22.00 Promenade orkest; 22.45 Avondgebed en lit. kaL; 23.00 Nws; 23.15 Gram. 42. „De vorsten van ons geslacht kennen al sedert onheuglijke tijden de leer van het zwaard," vertelt Eric. „Het is de plicht van iedere vorst, zijn op volger tijdig in de ge heimen in te wijden. Deze mag de leer aan niemand anders mee delen en slechts in de hoogste nood toepas sen, want het gevaar bestaat, dat een sluwe tegenstander de spe ciale bewegingen en kunstgrepen afkijkt. Ik was al van plan, je JU onze thuiskomst in Noorwegen met de leer bekend te maken, maar de nood dwingt mij, het nu reeds te doen, voor zover de tijd dat toelaat." „Zie" vervolgt Eric - terwijl razend snel zijn zwaard uit de schede flitst, en hij maakt Erwin opmerkzaam op de stand van de voeten, wasirdoor snel, gemakke lijk uitwijken, zonder gevaar voor vallen, mog;elijk is. Ook de juiste lichaamshouding demonstreert hij bij hij voor de bewonderende blik ken van zijn zoon een staaltje zwaardkunst ten beste geeft, zoals Erwin nog nooit van zijn vader heeft aanschouwd. „Zo vocht ik eens met Svein," zegt Eric, „en nulaat zien wat je kunt; verdedig je, want dat is het enige wat je bij Hake zult kun nen doen." Eric spaart zjjn zoon niet en Er win begrijpt, dat dit ook niet in de en nog veio andere dingen, waar-bedoeling ligt, want het gaat om zijn leven. Hoger en hoger stijgt de zon en onafgebroken gaat het duel tussen de oudere en de jonge Noorman voort. Niets is er te horen dan het gekletter der zwaarden en af en toe een goedkeurende opmer king van Eric. Een waarschuwende kreet van de uitkijk maakt een einde aan het gevecht. Langzaam beklimmen Eric en Erwin de klip. Ver weg, aan de kim, zijn vier zeilen zicht baar geworden „Hake", zegt Eric afgebeten en legt zijn hand op de schouder van Erwin met een gebaar, waarin de zorg om zijn zoon nauwelijks ver borgen blijft. Zwijgend staart de Noorman een moment naar de naderende vloot. Nog niet zo lang geleden stond hij, samen met Cendrach, de komst van deze zelfde schepen gade te slaan. En eensklaps schieten hem Cendraeh's raadselachtige woorden weer te binnenwoorden, waar van hij nu pas de betekenis ten volle begrijpt. Eric geeft zijn zoon even een druk op de schouder en zijn stem klinkt wat schor, als hij zegt: „De tijd was te kort, mijn zoon. Het was weinig, wat ik je heb kunnen leren. Ik hoop vurig, dat het vol doende is om je leven te redden. BRUSSEL: 11.45 Omroepkoor; 12.00 Omroeporkest; 12.30 Weer bericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Belcantoconc.; 15.30 Gr.; 16.00 Sport; 16.45 Operette- muz.; 17.30 Sportuitsl.; 17.35 Gr.; 17.45 Sportuitsl.; 18.05 Kamermu ziek; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gram.; 20.00 Hoorsp.; 21.10 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Amus. muz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 20 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.15 Schoolradio; 12.00 Orgel en piano; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.35 Voor het platteland; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Promenade ork.; 13.55Koer sen; 14.00 Sopr. en piano; 14.30 Caus.; 14.50 Amus. muz.; 15.20 Hersengymnastiek; 15.40 Gram.; 16.45 Het spectrum; 17.10 Gram.; 17.30 Voor de padvinders; 17.50 Militaire caus.; 18.00 Nws; 18.15 Orgelspel; 18.30 Zigeunermuziek; 19.00 Muz. caus.; 19.15 Pianotrio; 19.45 Regeringsuitz.20.00 Nws; 20.05 De radioscoop; 22.45 Clave- cimbelrecital; 23.00 Nws; i 23.15 Act. of gram.; 23.25 Frontloge. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sportuitslagen; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de huisvr.; 9.30 Idem; 9.35 Mastklimmen; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Lichte muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Lichte muz.; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Amus. mu ziek; 15.45 Gram.; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Barok-ens.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gr.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Mannenzangver.; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconc.; 19.30 Pari, comm.; 19.45 Beiaard spel; 20.00 Radiokr.; 20.20 Lichte muz.; 20.45 Hoorspel; 21.40 Gr.; 22.00 Muzikale caus. met illustra tie; 22.30 Vocaal ensemble; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 School radio; 15.20 Gr.; 15.30 Omroep orkest; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lich te muz.; 17.45 Vlaamse muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Kamermu ziek; 18.25 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamermuziek; 18.25 Caus.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Kamer muziek; 21.00 Kunstkaleidoscoop; 21.15 Lichte muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Pianorecital; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5