Zal 'tWesten één lijn kunnen trekken? De besprekingen over de loonpolitiek Aankomst van lacoste in Algiers Hammarskjoeld in Djakarta OOK ROOD GEVAAR IN AFRIKA.... Waarschijnlijk dit jaar nog een verhoging van 3 procent ZATERDAG 11 FEBRUARI 1956. lie Jaargang Nr 3687. EERSTE BLAD WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Het onderhoud, gevoerd tussen Eisenhower en Eden, en de conferenties waaraan nevens Foster Dulles en MacMillan de verschillende Amerikaanse en Engelse adviseurs deelnamen, heeft tot algemene overeenstem- ming gdeid. Dit kan verbazen, want in dergelijke gevallen staat overeenstemming tevoren vast, al heeft Eden die deze keer onderstreept door er op te wijzen, dat in de na-oorlogse tijd Amerika en Engeland nog nooit zo nauw verbonden waren als thans het geval is. BRANDSTOFFEN- BIJSLAG Verdubbeling over de week van 6 tot en met 11 februari Ook in begin 1957 een loonsverhoging ter aanpassing van de ouderdomsverzekering en het huurpeil DE IMMIGRANTEN ZUID-AFRIKA IN BOMAANSLAG IN BUENOS AIRES Van de zijde der in de Stichting van den Arbeid samenwerkende gezamenlij ke centrale werkgeversorga nisaties wordt meegedeeld: De besturen van de drie K.A.B. en het C.N.V., delen mede: Politie moest al dadelijk in het geweer komen Kreten als: leiders ontmoeten. BRITSE KUSTVAARDER GEZONKEN Verzetsactiviteiten in Baltische Staten DE NEDERLANDS- INDONESISCHE CONFERENTIE Bijeenkomsten op vrijdag Poujade mag in ons land niet over politiek spreken HET WEER DE DOODSTRAF IN ENGELAND Debat over Algerije in Assemblee WEERBERICHT. 4 HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Fvmketing bij abonnement Terneuzen DèreeSeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Re4*etie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 et-, minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 ragels 1,—- iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 um Voor het Maandagnummer: Zaterdag* 10 uur. Aanvankelijk heette het, dat Edens verlanglijst slechts ten dele door Eisenhower kon wor den ingewilligd; daarna, dat er .slechts kleine verschillen waren overgebleven; vervolgens weer, dat deze verschillen toch een vrij aanzienlijke draagwijdte hadden. Het officieel communiqué, dat is idtgegeven, bevestigt de Atlanti sche gemeenschap, waarbij Ame- i-tka en Engeland het nauwst zijn betrokken; bevat vrij krachtig gestelde vermaningen aan de vol ken van het Midcier.-Oosten; on derstreept de economische bete kenis van het pact van Bagdad en erkent, dat zekere verzachtin gen in het embargo op de handel voor rood China zijn overeenge komen. L>it alles echter is vrij vaag, en het is daarom begrijpe lijk, dat het communiqué enige teleurstelling in Engeland heeft verwekt. Dit ondanks het krachtig woord, dat Eden tegenover het Congres in Washington heeft ge sproken en dat, naar het uiter lijk althans, met grote warmte is ontvangen, omdat Eden vooral tegen de gevaren van het com munisme waarschuwde. DESNOODS MET KRACHT. Een analyse van de berichten uit Washington leerde, dat inder daad een goed afgebakende sa menwerking, desnoods met kracht gepaard gaande, in het Midden-Oosten is bereikt; dat Amerika het embargo op rood China zal verzachten, mits na tuurlijk niet op strategische goe deren, en Engeland in ruil daar voor mede zal zorgdragen, dat China niet in de Verenigde Na ties wordt opgenomen, terwijl belangrijke fondsen voor de her opbouw van de landen bij het Bagdadpact zijn beschikbaar ge steld. Men mag dus aannemen, en dit is In.elk geval belangrijk, dat Amerika en Engeland elkan der niet langer, gelijk b.v. in Oman geschiedt, terwille van olie of andere economische belangen in de wielen zullen rijden. Frankrijks memorandum over het Midden-Oosten heeft succes gehad. Er zal nu komen een con ferentie over de politiek en stra tegie in dat gebied, waaraan ne vens Amerika en Engeland ook Frankrijk zal deelnemen. De evenwichtsgarantie van 1950 zal worden hernieuwdwie agresie pleegt in het Midden-Oosten, het zij Israël, hetzij een Arabische staat, kan op blokkade en andere economische tegenmaatregelen van de zijde dezer grote drie rekenen. Voor Engeland is het van belang, dat een begin van overeenstemming tussen Har ding en aartsbisschop Makarios over Cyprus is verkregen, omdat Cyprus nu de springplank der Engelse troepen is. HET BODE GEVAAB. Daarbij komt, dat uit de recen te gebeurtenissen blijkt, dat er inderdaad rood gevaar voor Afri ka is. In het noorden tengevolge van de houding van Egypte; in het zuiden, doordat de Unie van Zuid-Afrika Russische consuls verder verblijf heeft geweigerd. Dit rode gevaar toont zich in Marokko, waar telkenmale nieu we uitbarstingen voorkomen, maar ook in Algiers. Vandaar dat Sousteile, de gewezen resident van Gaullistische huize, met een grote demonstratie is uitgeleide gedaan en dat de minister-presi dent Mollet zo weinig vriendelijk in Algiers is ontvangen, dat de inderdaad weinig gelukkige be noeming van Catroux reeds is ongedaan gemaakt. Rotte toma ten en zelfs stenen werden hun deel. Dit ging ditmaal niet van de inlanders, uit, maar vooral van de Franse elementen, die door de politiek van de nieuwe regering worden afgeschrikt en vrezen, dat zij het terrein geheel zullen verliezen. De ontvangst van Mol let geeft afdoende antwoord op de vraag of de in vooruitzicht genomen Algerijnse verkiezingen wel op het juiste ogenblik komen. De Franse regering is intussen met grote meerderheid geïnves teerd. Praktisch waren er ont houdingen van de zijde van Pou- jade, en stemmen tegen, die wel licht uit het kamp /an Faure kwamen. Voor Moliets positie is het van belang, dat hij zijn over winning niet te danken heeft aan de steun der communisten. Hij heeft een gematigd programma ontwikkeld, waarvan het echter de vraag is of hij daarmede steun der communisten zal behouden. Is dat niet het geval, dan zou het ln de lijn van conservatieven en M.R.P. liggen om hem tegen de communisten te steunen, en dan zou Faure met zijn klein handje vol radicalen een weinig aantrek kelijke rol hebben .Ju. BBIEF EN SIRENE. De Russen blijken volhardend. Het hoffelijk, maar streng afwij zend antwoord van Eisenhower heeft Boelganin er niet van afge houden een tweede brief te schrijven, die aankwam op het ogenblik, dat Eden en Eisenho wer reeds in gesprek waren. De toon van Eisenhower is echter te beslissend geweest dan dat men zijnerzijds er op kan rekenen, dat hij nog terugtrekt. Moiotof heeft nu ook een sire nenzang doen horen, maar voor lopig zal dit weinig baten. Het blijkt echter wel, dat Frankrijk in dit opzicht een enigszins an dere houding aanneemt. Rusland scoikt zich, als gewoonlijk, naar de omstandigheden; Porkkala is nu inderdaad aan Finland terug gegeven, welks regering echter interne moeilijkheden ondervindt. Russische vissersschepen zijn de Noorse driemijls zóne binnen gevaren, maar na het krachtig protest van Noorwegen heet dit alles een „misverstand" te zijn. Perzië heeft een derde nota ontvangen over de toetreding tot het pact van Bagdad, maar klaar blijkelijk wijkt het niet. De zui vering in verband met het a.s. Sowjetcongres verwacht, is reeds begonnen met Kroeglow en niet onaanzienlijke figuren, die nu plotseling, gelijk Oekrair.se machthebbers, van zijn post is ontheven. DOODVONNISSEN IN DUITSLAND. Zolang echter Oost-Duitsland met Russische steun, optreedt gelijk het thans doet, zal er bij West-Duitsland niet veel neiging bestaan om ook maar enigszins aan Pankow tegemoet te komen. De regering van Pankow voert strijd tegen de Kerk en oefent justitiële terreur uit, die geëin digd is met twee doodvonnissen, waartegen èn in Berlijn èn in West-Duitsland krachtig is ge protesteerd. Tussen F.D.P. en de Chr. Democraten is de goede ver standhouding hersteld, omdat Adenauer het ontwerp-kieswet heeft ingetrokken. Duitsland heeft de wind mee in het Saargebied; de Saarlandse landdag heeft zich nu openlijk voor opheffing der economische verbintenissen met FranKrijk uit gesproken, waartegen Parijs reeds heeft geprotesteerd. De Duitse managers van de grote bedrijven geloven niet aan een spoedige hereniging, omdat deze in Westduitse ogen slechts na deel kan brengen. Opmerkelijk is de activiteit, die de nieuwe Russische ambassadeur Zorin in Bonn uitoefent en onbegrijpelijk is het,* dat, terwijl alle diploma ten in Rusland aan beperkingen zijn onderworpen, hem volkomen de vrije hand wordt gelaten. Eisenhower heeft het met zijn team niet altijd even gemakke lijk. Ridgway heeft nu kritiek uitgeoefend op zijn strategische maarregelen; generaal Taylor acht tenminste 1500 geleide-pro jectielen noodzakelijk; de minis ter van Landbouw, Benson, heeft een gelijke domheid begaan als Foster Dulles in zijn tevoren niet gelezen interview in „Life". Men pleit van bepaalde zijde voor nauwe samenwerking met India, waar ook moeilijkneden zijn, voortvloeiend uit de nieuwe in deling, die Nehroe ten dele heeft opgegeven, ten dele echter ook uit de vrijheid, die aan de Russi sche staatslieden tijdens hun be zoek is toegestaan. Verwachten kon men dit laatste wel. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebe sturen bericht, dat hij goedkeurt dat de brandstoffenbijslag voor de sociale voorziening over de week van 6 tot en met 11 februari 1956 wordt verdubbeld. Dit betekent dat deze brandstof fenbijslag voor de kostwinners en alleenwonenden wordt verhoogd vaai 4,10 tot 8,20 en voor kost gangers van 2,05 tot 4,10. Het ministerie van Maatschap pelijk Werk heeft aan de gemeen tebesturen bericht gezonden dat zij voor deze week 'n extra brand- stoffentoeslag mogen verstrek ken aan oorlogsslachtoffers, ge- repatrieerden uit Indonesië en slachtoffers van de watersnood ramp 1953. In Cordoba (Argentinië) is donderdag een bom ontploft op het balkon van de woning van een kapitein van het Argentijnse leger. Er werd aanzienlijke scha de aangericht, doch er vielen geen slachtoffers te lietreuren. Men vermoedt, dat de bom be stemd was voor het consulaat van Uruguay, dat vlak bij de wo ning van de kapitein ligt. De Zuid-Afrikaanse mijnwer- kersbond heeft de minister van mijnbouw, dr. A. van Rhijn, ver zocht het aanwerven van buiten landse anbeiders in de industrie te beperken. Volgens de secretaris-generaal van de bond, Daan Ellis, schijnen de mijnwerkers uit het buitenland de niet-blanken als kameraden en collega's te beschouwen. Bovendien maakt Ellis zich zorgen over het voornemen van de overheid om uit de arme districten van Zuid-Italië 500 mijnwerkers aan te werven. Hij had gehoord dat deze mensen ■bereid zijn het werk van twee of meer mijnwerkers te doen "voor minder loon. „In de vrijdagochtend gehou den vergadering van 't bestuur van de Stichting van den Aroeid heeft een bespreking plaats ge vonden over de gevolgen, welke voor de loonpolitiek dienen te worden verbonden aan het on derzoek van de Sociaal-Econo mische Raad naar de economi sche situatie van ons land. Zowel van de zijde der drie werknemersvakcentralen als van die der gezamenlijke cen trale werkgeversorganisaties werden de met betrekking tot deze loonpolitieke gevolgen in genomen standpunten meege deeld. Naast overeenstemming hierin Ibestaande dat in beide voorstellen gesproken werd over de mogelijkheid van een stabilisatie van het prijsniveau. Op grond hiervan werd o.m. rekening gehouden met het feit, dat waarschijnlijk op ruime schaal in 1956 gebruik zal wor den gemaakt van de mogelijk heid om de bijkomende arbeids voorwaarden te verbeteren tot een hoogte van 3 procent van de bestaande lonen. Ook werd door de werkgevers in aanmer king genomen de loonsverho ging, die waarschijnlijk begin 1951 noodzakelijk zal zijn in ver band met de invoering van de wettelijke ouderdomsverzeke ring en een verdere aanpassing van het huurpeil. Het voorstel van werkgevers zijde om de beide standpunten op zo kort mogelijke termijn met de regering te bespreken werd door de werknemersverte genwoordigers onaanvaardbaar geacht. Le werkgeversorgani saties hebben hierop de rege ring op de hoogte gebracht van de ontstane situatie". loonregelingen bijzondere voor zieningen dienen ta worden ge troffen. Nadat de werkgevers deze voor de werknemers onaanvaardbare: voorstellen hadden medegedeeld, verklaarden zij, dat ln verband met de grote afstand tussen de beide voorstellen de oeide standpunten aan de regering die nen te worden voorgelegd. Reëei overleg met de werkgevers w».- daardoor onmogelijk. Dit gedrag der werkgevers js. naar het oordeel van de valt een tralen niet alleen een ontwijking van de- verantwoordelijkheid, maar bovendien een aantasting van het beginsel van het georga niseerd overieg, zoals dat gedv rende meer dan 10 jaren in de Stichting van den Arbeid is ge voerd. Gelet op dit gedrag hebben <ae vakcentralen medegedeeld: 1. Zij beschouwen hun voorste, len als niet te zijn gedaan er behouden zich alle vrijheid van handelen voor. 2. Zij achten, dat de Stichting van den Arbeid door deze houding der weritgevxers heeft opgehouden te fundi eenmalige uitkering in 1956 en vat-centr{1|en het N V V de van het overgaan tnt ppn mppr aKCCntralcll, net INVV Ut van het overgaan tot een meer gedifferentieerde loonpolitiek bleek een belangrijk verschil ten aanzien van de hierbij in acht te nemen grenzen. Deze begren zing vond in het werkgevers- voorstel haar grondslag ener zijds in de onlangs in de S.E.R. gevoerde beraadslagingen, an derzijds in de door de werkge versorganisaties nagestreefde onneren. De vakcentralen hebben voort» besloten: 1. De regering met de stand van zaken op de hoogte te stellen. 2. De bevoegde orgarsen der drie centralen tegen a.s. maandag bijeen te roepen". „In de vrijdagmorgen gehou den vergadering van het bestuur van de Stichting van den Arbeid hebben de vertegenwoordigers der vakcentralen aan de verte genwoordigers der centrale werk geversorganisaties de volgende voorstellen gedaan. 1. Een uitkering ineens ter hoogte van tenminste twee we ken loon, ter compensatie van de in 1955 ontstane achterstand. 2. Indien over het eerste punt een bevredigend akkoord zou worden bereikt: een verhoging van de richtlijnen voor de loon vorming in de bedrijfstakken met 3 procent en daarboven voldoen de ruimte voor toepassing van verantwoorde differentiatie. 3. Teneinde gevolgen voor het prijspeil zoveel mogelijk te voor komen zouden de vakeentralen de verwezenlijking van loonsverho gingen in de verschillende be drijfstakken niet op één uniform tijdstip willen doen plaats heb ben, maar deze over een bepaalde periode wilen spreiden. 1AZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Ontmoeting met Soekarno en Indonesische leiders De secretaris-generaal vanj de Verenigde Naties, Ham marskjoeld is in Djakarta aangekomen. Hij zal een be zoek van 2 dagen aan de In donesische hoofdstad bren- handelingen in Genève sehrijft 't 0Cn blad: Hammarskjoeld zal in staat \j1I i zijn ztoh een beeld te vormen van Vandaag zal hij een be- en van de conse- zoek brengen aan Soekarnp qaenttes, indien de besprekingen en een aantal Indonesische te Genève op een mislukking zou standpunt inzake de -kwestie Nieuw-Guinea zullen toelich ten aan de secretaris-generaal der Verenigde Naties. Verwijzend naar de Nederlands-Indonesische huidige onder Zondag zal hij op het kerkhof voor nationale helden bij Djakar ta een krans leggen. Voor zijn vertrek uit Djakarta zal hij een persconferentie houden. De heer Hammerskjoeld werd op het vliegveld Kemajoran be groet door Abu Hanifah van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, door leden van het corps diplomatique en door plaatselijke vertegenwoordigers van de Verenigde Naties. Het socialistische dagblad „Pedoman" gaf uitdrukking aan de hoop, dat de Indonesi sche leiders het Indonesische De Britse kustvaarder „Con- lea" van 261 ton is vrijdagochtend in het Het Kanaal gezonken. Zes opvarenden zijn door een arder schip aan (boord genomen. Een Britse reddingboot heeft één lijk opgevist. den» uitlopen, aldus „Pedoman" Drie politici in ballingschap uit de Baltische landen, onder wie de voormalige ministers van fi nanciën van Lithauen en Letland dr. Karvelis en Robert Liepins, hebben donderdag op een pere conferentie te Lonn verklaard, dat gewapende partisanen in Estland, Letland en Lithauen nog verzet bieden aan het com munistische bewind. In Letland zou de partisanen ojj elf januari jl. een amnestie zijn aangeboden, indien zij zich overgaven. Hetzelfde zou op 20 januari ln Lithauen zijn gebeurd. Aangenomen werd, dat ook in Estland amnestie was aangebo den Naar schatting zou ten minste een tiende van de zes miljoen in woners der Baltische republie ken, die sedert 1941 deel uitma ken van de Sowjet-Unie, naar an dere delen van de unie gedepor teerd zijn. Mollet aan de deze plaats werd maandag Guy i x/r si j. tf Mollet, kort na zijn aankomst in Salg „Mollet ga naar huis Algiers, door betogers met fruit en Lanfi leve Alfieriie" ien stenen bekogeld). Betogers en „i^ung ïeve /vigerye met Franse vlaggen klommen r, t over de hekken rondom het ge- Robert Lacoste, die door denkteken Er ontstond een vuist-1 premier Mollet is benoemd gevecht met de^politie, die daarop Werkgeversvertegenwoordi- tot minister met zetel in Al- £aar ^^iknup^ls trok En- gers daarentegen wensten niet giers, is vrijdagmiddag in arrPstep™ werden ge- verder te gaan dan: 1. Medewerking te verlenen aan het openen van de mogelijk heid tot het verstrekken van een uitkering ineens over 1955 van ten hoogste 2 procent van het jaarloon, voor zover daarover overeenstemming tussen de be trokken partijen wordt bereikt, echter met uitzondering van die gevallen, waarin de werknemers reeds doormiddel van winstuit keringen deel hebben gehad in de toegenomen welvaart. 2. Het scheppen van een dif- ferentiatiemogelijkheid van 2 procent boven de huidige richt lijn, te realiseren na afloop van de geldende collectieve arbeids overeenkomsten, met dien ver stande, dat voor langlopende contracten en voor bindende 8 rrp^tpprri Algiers aangekomen. Na del i i I>e komst van elke nieuwe crew acht op het \liegveld vrachtauto met versterkingen van Algiers te hebben ge- werd begroet met kreten als inspecteerd, begaf de minis- ..Mollet aan de galg", „Mollet ga ter zich per auto, begeleid hufa" en '•Lan& Iove door motorrijders, naar het 1 ,.J 1 Het gelukte de betogers, wier /.omerpaleis. 'aantal door de politie op vijfdui- In het zomerpaleis, de tij- zend is geschat, in stromende re delijke residentie van pre- &en de hekken te forceren. Een mier Mollet werd I acoste aantal burgemeesters van Alge- mier .Mollet, wera Lacoste rjjnse plaatsen zich onder begroet door Mollet en de de demonstranten bevonden heb- onderstaatssecretaris voor 't ben. Hoewel politiemannen alle leger, Max Lejeune. Enige uren na de aankomst van Lacoste in Algiers moest de politie optreden tegen een menigte Franse kolonisten, die een verbod van de prefect van Algiers tot het houden van be toegangen tot het plein van het gedenkteken hadden afgesloten, werd in de verwarrring een groep burgemeesters met sjerpen in de Franse driekleur, samen met en kele demonstranten, tot het ge denkteken toegelaten. Na een kranslegging zwoeren togmgen negerend, ln het een- zy de eed> „Als Fransen te zullen trum van de stad waren sa- [even en sterven op Algerijnse mengestroomd om te proteste- t)odem die voor altijd Frans is", ren tegen de voorgenomen her- De betogers buiten de hekken ormLngspo.xtiek voor Algerije, jouwden toen de politie de me- Honderden politiemannen met nigte belette aan de plechtigheid helmen worstelden met de kolo- j deel te nemen, nisten, onder wie vele oud-strij-1 Kort voor het begin van de de- ders, die de tuin van het oorlogs-1 monstratie werd het hoofdkwar- gedenkteken trachtten binnen te tier van de organisatie van oud- dringen, gehoor gevend aan een j stri jders door militairen omsin- oproep van 't Algerijnse „comité geld. Het gebouw bleek evenwel Vrijdagmorgen te 11 uur heb ben op de Nederlandse Indonesi sche conferentie te Ger.ève de Ir donesisehe en de Nederlandse ministers een bijeenkomst ge houden, waarna de jurkiiscne deskundigen bijeenkwamen. Vervolgens hielden beide dele gaties een interne vergadering, waarna te 16 uur de ministen- gedurende een uur wederom bi; eenkwamen. Te 18 uur werd deze vergadering hervat. Namens de minister van Just, tie is dezer dagen aan de algr meen secretaris van de Nedet landse conservatieve partij mede gedeeld, dat het de minister ui" in de pers circulerende berichte - was gebleken, dat bij het hoofd bestuur van de Nederlandse cor servatieve partij het voomemcr bestaat de heer Poujade uit te nodigen in Nederland enige spreekbeurten te houden. De minister van Justitie heeft aan de Nederlandse conservatie ve partij mededeling gedaan, dn' hij ten aanzien van dit voor nemen ernstige liezwaren heef: (Wijlen minister Donker heeft dat besluit genomen.) Het hoofdbestuur van de Ne derlandse conservatieve party heeft zich naar aanleiding hier van in verbinding gesteld met zijn juridische adviseurs, tenei: de te laten onderzoeken, welke betekenis aan deze mededeling dient te worden gehecht, en welke consequenties deze heef- met het oog op het recht van ver gade ring. van openbare veiligheid". (Op Overeenkomstig de door de premier gedane belofte heeft de Britse regering een debat over de doodstraf aangekondigd, op donderdag a.s. in het Lagerhuis te houden. De regering heeft een motie ingediend, luidende dat de doodstraf wel gehandhaafd behoort te blijven maar dat de wet betreffende moohd geamen deerd moet worden. De stem ming over deze motie zal vrij zijn, d.w.z. niet gebonden aan partij mandaat. Op deze motie is door tegenstanders van de dood- staf een amendement ingediend strekkende tot afschaffing of op schorting voor een proefperiode, aldus de ..Times". verlaten te zijn. Ongeveer negen op de tien Europese winkels en zaken in Al giers waren vrijdagmiddag geslo ten als antwoord op een stakings- oproep. Volgens nadere mededelingen van de politie te Algiers zijn vijf tig arrestaties verricht. Tot de arrestanten behoren een lid van de Algerijnse assemblee en een burgemeester. Een van de arre stanten droeg een revolver. Op een andere werd een ploertendo der gevonden. Premier Mollet is vrijdag tegen de avond in alle stilte naar het Algerijnse departement Constan- tine vertrokken voor een bezoek aan de Franse troepen in dat ge bied, die tegen opstandelingen opereren. Voor zijn vertrek had hij tijdens een korte plechtigheid de in Algiers residerende minis ter Lacoste geïnstalleerd. Vrijdag kwam overdag weer lichte tot matige vorst voor. Op tal van plaatsen viel af en toe wat lichte sneeuw, maar er wa ren ook opklaringen. De noord oostenwind was matig tot krach tig. Het weer in ons land verschil de dus niet veel van dat van don derdag. Toch kwamen er in de al geméne circulatie wel verande ringen. Een hogedrukgebied bo ven Scandinavië nam sterk in be tekenis af, terwijl boven Noord- Noorwegen een depressie arri veerde, die naar het zuiden koers zette. Vandaag zullen we in ons land van deze veranderingen nog niet veel merken. Het zal dan overdag opnieuw licht tot matig vriezen, en er zullen opnieuw verspreide sneeuwbuien voorko men. De noordoostelijke wind zal echter wat in kracht afnemen. De parlcmentsfractie van de M.R.P. heeft meegedeeld, dat zij om een debat over Algerije zal verzoeken, te houden in de- loop van de volgende week. medegedeeld door het K. N. M I. geldig tot zaterdagavond. Minder wind. Overdrijvende wolkenvelden met plaatselijk wat sneeuw. Matige tot zwakke wind tussen noo*c oost en noord. Op de meeste plaatsen matige tot lichte vóftd. ZONDAG 12 FEÈRUARL Breskens Terneuzen Hanswee rt Walsoorden v.m. 2.17 2.32 3.32 3.-12 n.m. 2.35 3.10 3.56 4.06 MAANDAG 13 FEBRUARI: Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden van. 2.44 3.21 4.01 4.11 run. 3.09 3.44 4.24 4.34 ZON op onder Febr. 11 8.07 17.47 12 8.05 17.49 13 8i03 17.50 MAAN op onder 7.29 17.(16 7.49 18.56 8.08 20.06

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1