DRUKWERK N Werkkleeding VERLINDE Het verschil tussen Blue Band en andere l margarine wordt steeds groter! LOOPJONGEN K. LOOF Zn Eric de Noorman - De gouden droom Rubberplaat MARKTBERICHTEN Muziekhuis yS0N0RA' .V. Fa P.J. VAN DE SANDE ZUURKOOL W. DINGEMANSE wrMumkvoor V: luister dinsdags en vrijdags om 11 uur 's morgens naar Mio wxE/mm [golflengte 208 m) Kleine Advertentiën De beste platen van de maand •jonüooüüoüüoooooococoooooo* Hoe laat licht? En wanneer donker? Blue Band brengt altijd zonneschijn. FLINKE Koopt Uw HOOFDKWARTIER VAN (COMMUNISTISCH) WERELDVAKVERBOND GESLOTEN DE PERSOONLIJKE INKOMENS IN DE VERENIGDE STATEN SAARLANDERS WENSEN DUITSE VLAG ïiïïiiiiiiiiranHiniuüiüiuiiiuiiiiiiiiiiiuimmiiinnniiiiiiiiimiiiim Afgelopen mei dat gehoest Hoe goed herinnert moeder zich, dat Liesje haar eerste verstaanbare woordje uitbracht en nu leert ze al vlijtig spellen. Ja, kinderen groeien. Dat geldt ook voor Blue Band. Hap eens in zo'n smakelijke, met Blue Band klaargemaakte boter ham en proef goed dan zult ook U zeggen warempel, Blue Band is nóg lekkerder dan vroeger. Inderdaad, Blue Band groeitin smaak en geur. U wenst een verklaring? De nieuwe, moderne bereidingswijze van Blue Band wordt nog steeds geperfec tioneerd. Daardoor komt de smaak van Blue Band ge leidelijk het volmaakte nabij. En daarom zegt men terecht: het ver schil tussen Blue Band en andere margarine wordt steeds groter. 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 7 februari: zon op 14 februari: 21 februari: O O c» c) CJ O O O <3 c) c) zon onder 17.37; c) o c> zon op 8.-, c) zon onder 17.50; zon op 7.46, O zon onder 18.03. c) O Nog altijd is 't laat licht en vroeg don- c) ker. Geen sprake van, dat we genoeg zonneschijn krijgen. Ook de onmis- c) bare zonneschijn-vitamine D dreigen we dus te kort te komen. Gelukkig maar, dat Blue Band een rijkdom aan zonneschijn-vitamine bevat. Als de zon in gebreke blijft, maakt Blue Band dit weer volledig goed. En even rijk is Blue Band aan vitamine A, die Uw weerstand verhoogt. ^GCÖGüaOüüOüüÖÖOÖGOOCüOöüfi Zeer smakelijk en rijk aan vitaminen is onze (eigen inmaak). Slechts 25 cent per kg; per halve kg 15 ct. G. BAREMAN, Dijkstraat 92, Temeuzen nabij de Middensluis. gevraagd. VAN STB DE l Brouwerijstr., Temeuzen. Fa. P. J. VAN STRIEN DE KONING Uit voorraad leverbaar zwart - grijs Carrosserie en Wegenbouw Telef. 2316, Terneuzen. GRIJZE NAGROEI kunt U zelf wegborstelen met Crème Marchal. DROGISTERIJ Apoth. ass. - Gedipl. drogist Temeuzen - Telef. 2237 Nieuwediepstraat 15 - Telefoon 2306 TERNEUZEN en U zult tevreden zijn. Alle maten Overalls in blauw, grijs, khaki en wit, goed passende modellen. Mooie Manchester broeken en jassen in grijs, bruin, olijf en zwart. Kleurechte Kantoorjassen en Kruideniersjasjes. Blauw keper én Simson-jassen en broeken. Grijze Kielen met revers en tot boven toe dicht. Fantasiebroeken. Timmersmansbroeken en voor alles verstelgoed aan 't stuk. Kleurechte Werk- overhemden, ook heele groote maten. Lange Manchester Jongensbroeken met smalle pijpen en Plusfours, tot de heerenmaten. Sterke krfrnp- vrije Werksokken. Alle soorten Ondergoed en Nachtgoed voor dames, heeren en kinderen. Aparte Pyamajas- jes voor dames, heeren en de kleintjes. Alle maten lange Dames- en Kinderpatalons. Trainingsbroeken. Warme Kinderpetjes en Muts jes. Witte, geele en zwarte Sjaals. Alle soorten krimpvrije Wol en Sajet. Sterke Kousen en als extra: NEVEDA Jaegerwol voor ƒ1,39 per knot. Beleefd aanbevelend. Tevens het vertrouwdste adres voor Heeren- overhemden, ook in 't wit, tot maat 44 boord. Mooie Ruitenhemden, zwarte Overhemden en alle maten Jongensoverhemdjes in effen en in ruiten. Prachtige Heeren- en Jongenstruien en de nieuwste kleuren Vesten. Leden van de Oostenrijkse ge heime politie en ambtenaren van het departement, dat het toezicht heeft op alle particuliere organi saties in Oostenrijk, hebben het hoofdkwartier te vVenen van het door de communisten beheerste wereldvakverbond gesloten, aj- dus is dinsdag in de Oostenrijkse hoofdstad bekend gemaakt. Hiermee is het zaterdag j.l. door het Oostenrijkse ministerie van Binnenlandse Zaken uitge vaardigde ontbindingsbesluit, dat genomen werd op grond van het feit dat het wereldvakverbond de nationale OostenrijKse belangen in gevaar bracht, uitgevoerd. Het sluiten vond plaats in te genwoordigheid van secretaris generaal Louis Saillant en andere leden der organisatie. Het personeel van het wereld vakverbond mocht zijn particu liere 'bezittingen uit het gebouw weghalen. De Oostenrijkse regering zal een gemachtigde aanstellen, die belast zal worden met de liquida tie der eigendommen van het ver toond! De buitenlandse functionaris sen van het wereldvakverbond zullen Oostenrijk in de naaste toe komst moeten verlaten. Zij beza ten slechts een werkvergunning voor beperkte tijd, die uitsluitend giold voor hun werkzaamheden bij het W.V.V. Daar deze organi satie thans is opgeheven, is deze werkvergunning tevens verval len, aldus een officiële Oosten rijkse verklaring. Incriminerend stuk aangetroffen.. Van semi-officiële zijde wordt vernomen dat de Oostenrijkse autoriteiten in het bezit zijn van een document, waaruit duidelijk vlag (iblauw-wit-rood) door de Iblijkt dat het wereldvakverbond Duitse vlag (zwart-rood-goud) en ,revolutionnaire handelingen de toepassing van de Duitse kleu- tegen vele regeringen" organi- ren in het Saarlandse wapen, seerde. Voor stemden de pro-Duitse en de Dit stuk is een verklaring van communisten, terwijl de afge- een hoge W.V.V.-functionaris, af-vaardigden van de pro-Europese gelegd tegenover de Oostenrijkse politie, waarin hij bekent dat zijn organisatie de „openbare orde, rust en veiligheid in verschillen de staten in gevaar brengt". Speciaal Mexico was in de laatste jaren een der belangrijk ste operatiebases van het com munistische wereldvakverbond. Christelijke volkspartij zich tegen de ontwerpen uitspraken. Ook het wetsvoorstel tot wijzi ging van de wet op de Saarlandse nationaliteit werd in eerste le- fcing goedgekeurd. De persoonlijke inkomens in de Ver. Staten zijn in 1955 blij kens een bekendmaking van het Amerikaanse departement van Handel met 5y2 gestegen tot het ongekend hoge jaartotaal van 303,5 miljard dollar. In 1954 be droegen de inkomens in totaal 288 miljard dollar. De landbouw was de enige sector der volkshuis houding, waar de inkomens een daling te zien gaven. De inko mens der landbouwers waren in het afgelopen jaar ongeveer 800 miljoen dollars of circa 5 procent lager dan in 1954. De stijging der inkomens was voor een gedeelte toe te schrijven aan de ruimere werkgelegenheid, maar werd voornamelijk veroor zaakt door de hogere lonen en de uitbetalingen wegens overwerk. VEEMARKT ROTTERDAM. 7 februari. Op de veemarkt te Rotterdam waren in totaal aangevoerd 3621 stuks vee, zijnde: 1435 vette koeien en gebruiksvee, w.o. 706 t.b.c.-vrij294 vette en graskal veren, w.o. 240 t.b.c.-vrij; 1389 nuchtere kalveren, 97 varkens, 56 biggen, 133 paarden, 3 veu- 12 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt: Vette koeien ƒ2,40ƒ3,16; Vette kalveren 2,103; Slaeht- paarden 1,902,30, alles p. kg. Graskalveren ƒ250ƒ450; Nuchtere kalveren 4865; Biggen 4052Schapen 90 145Weide/zuiglammeren ƒ95—ƒ130; Melk- en kalf koeien 730ƒ1150; Vare koeien ƒ600 ƒ820; Vaarzen ƒ580ƒ800; lens, 202 schapen of lammeren, Pinken 350500, alles p- stuk. Overzicht. Vette koeien: aan voer als vorige week, handel levendig, prijzen als maandag, prima's boven notering. Vette kalveren: aanvoer iets minder, handel vlug, prijzen even hoger. Graskalveren: aanvoer even meer, handel stroef, vooral niet hoger in prijs. Nuchtere kalve ren: aanvoer aanmerkelijk gro ter, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend. Biggen: aanvoer klein, handel matig, prijzen on veranderd. Slachtpaardenaan voer ruimer, handel kalm, staan de prijs. Schapen of lammeren: aanvoer korter, handel tamelijk, ruim prijshoudend. Melk- en kalfkoeien: aanvoer tamelijk, handel redelijk, prima's iets stij ver in prijs, verder goed prijs houdend. Vare koeien: aanvoer gewoon, handel kalm, goed prijs houdend. Vaarzen en Pinken: aanvoer matig, handel stil, ruim prijshoudend. De Saarlandse Landdag heeft gisterochtend met 32 tegen twaalf stemmen in eerste lezing zijn goedkeuring gehecht aan de door de pro-Duitse partijen ingediende wetsontwerpen betreffende de vervanging van de Saarlandse 33. Wat wilde de krij ger van Hake mij zeggen? Ondanks de zorgen en het ver driet om Erwin houdt die vraag de Noorman bezig tij dens de overtocht naar het vasteland. „Wat doet 't er ook eigenlijk toe", mom pelt Eric, zich losma kend van de railing. De barre, rotsige kust van Schotland is reeds in zicht; da delijk gaan zij aan land, het is niet waarschijnlijk dat hij de man ooit nog zal ontmoeten. „Zet een boot uit voor de vrou wen", beveelt Hake. „Jullie moe ten zelf maar zien, dat je aan land komt", zegt hij honend tot Eric en de andere mannen. „Schiet op! Van mijn schip af!" Terwijl Winonah en Astara met de kleine Hrulf en Wolf in het bootje worden overgeroeid, laten Eric en zijn mannen zich over boord zakken en waden naar de kant. Het valt de Noorman mee, dat men hun de wapens niet af genomen heeft. Hij trekt er wat pijnlijke conclusie uit, dat Hake hen blijkbaar niet meer gevaar lijk acht. Wat verloren staan zij aan het strand. Winonah houdt zich ach teraf en de Noorman begrijpt maar al te goed, waarom zij dat doet. Bij het riviertje, dat niet ver vandaar in zee uitmondt, zijn een paar piraten bezig waterzak ken te vullen. Erwin is er ook bij. Zonder te letten op de schimp scheuten van zijn nieuwe „kame raden", neemt Erics zoon af scheid van zijn hond. Hij slaat zijn arm om de nek van het dier en drukt zijn hoofd in de vacht. Toen hij nog een kleine jongen was, deed hij dat vaakNu is hij man geworden. Koppigheid en valse schaamte houden hem er van terug naar zijn vader en moeder te gaan. Maar Wolf is voor hem het symbool van al dat goede en vertrouwde .waar hij tot voor kort bij hoorde. De gevulde waterzakken zijn inmiddels aan boord gehesen, en men roept de achterblijvers. Erwin richt zich op. Zijn ogen dwalen langs het groepje man nen daarginds en blijven 'n ogen blik rusten op het bleke, als uit steen gehouwen gelaat van zijn vader. Dan draait hij zich bruusk om en klimt aan boord. Wolf begrijpt er niets van. Gaat de jonge meester nu weg zonder hem mee te nemen? Met grote sprongen holt zij naar de water kant waar zij Erwin kwispel staartend, met zachte jankgeluid- jes tracht terug te roepen. Waar om komt hij niet? Instinctief voelt het dier dat dit weggaan „anders" is dan vroeger. Het kwispelstaarten gaat steeds langzamer, tot de staart van de hond geheel stil hangt. Dan heft zij de kop omhoog en stoot een luid, klagend gehuil als het fi guurtje op het achterdek van Hake's Drakar steeds kleiner wordt en tenslotte geheel uit het gezicht verdwijnt, Verloren: een lederen Kap- handschoen, van Spui naar Driewegen. Terug te be zorgen bij J. HOFMAN, Othene D 68. Woningruil. Wie ruilt wo ning in nieuw gedeelte, 4 jaar oud, voor woning op de Scheldekade. Brieven onder No. 259, Bureau van dit blad. Te koop: i.g.s.z. Bunker kachel. Hondiusstraat 7 te Terneuzen. Te koop: z.g.a.n. Kinder wagen, twee in één, prijs 65. Donze-Visserstraat 37, Terneuzen. Nieuwe feestpotpourri Dan zal de kapitein Mack the knife Rock a beating boogie "Vriendschapswals Accordeonpotpourri 33 Hernando's Hideaway De zingende honden Johnny Jordan Max van Praag Louis Armstrong Bill Haley Zakapara's 3 Jacksons Archie Bleyer potpourri NOORDSTRAAT 92 TERNEUZEN Ik heb nu ondervonden, dat zelfs de meest hardnekkige hoest spoedig te genezen is met drie maal per dag een lepel ABDIJ SIROOP, die aan het voortwoekeren der ziektekiemen radicaal een eind maakt, het taaie slijm oplost en direct verruiming van^ de luchtwegen geeft. 09 09 V*

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 6