Prinses Beatrix vergadering van ter buitengewone de Raad van State De betogingen tegen Moliet H.K.H. Prinses Beatrix hield receptie Verklaringen van Duiies Malakka over anderhalf jaar onafhankelijk HAMEA-GELEI Beide delegaties gereed besprekingen voort te zetten WOENSDAG 8 FEBRUARI 1956. 11e Jaargang Nr 3684. EERSTE BLAD H. K. H. Prinses Beatrix heeft na het vervullen van haar achttiende jaar van rechts wege zitting gekregen in de Raad van State. Haar moeder is president van dit hoge college. Ook Prins Bernhard heeft zitting in de Raad van State, welke voorts veertien leden telt, zomede op het ogenBlik twee Staatsraden in buitengewone dienst. Prinses Beatrix heeft gistermiddag voor de eerste maal een vergadering van dc Raad van State bijgewoond. In gezelschap van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bern hard is zij daartoe per auto van het paleis aan het Lange Voorhout naar het gebouw van de Raad op het Binnenhof gereden, waar het koninklijk gezelschap omstreeks half vier aankwam. De Koningin, de Prins en Prinses werden hier ontvangen door vice-president, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, het oudste lid van de Raad van State, dr. A. A. L. Rutgers en het op één na oudste lid, de heer J. Th. Furstner. Koningin en Prins eren nagedachtenis minister Donker Koninklijke vertegenwoor diging bij crematie minister Donker RUSSISCHE BALLON JAPAN GELAND IN TWEE NEDERLANDERS IN DUITSLAND OMGEKOMEN Aangereden op onbewaakte overweg Het aantal slachtoffers in Bombay Oorlog in oerwouden tegen communisten zal worden voortgezet Handen en Lippen ruw? PURGE. De Nederlands-Indonesische conferentie SCHOOLETUI'S V. Fa P. J. van de Sande N Dinsdagochtend is de Ne derlandse delegatie ter Ne derlands-Indonesische con ferentie van het vliegveld Valkenburg naar Genève vertrokken. De delegatie be staat uit de ministers Luns, Van de Kieft en Zijlstra en de raad-advisëur in algeme ne dienst bij het ministerie van Justitie, rnr. P. Eijssen- EUROPEES DORP BIJ AKEN In het Koninklijk Paleis op de Dam „Zoon van Prins Hendrik" wilde - bekijken" WEERBERICHT. HOOGWATER ZON-EN MAANSTANDEN DE MOGELIJKHEID VAN ADOPTIE HET WEER Vrank er ing bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55—57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct-, minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. In de Raadzaal maakten de staatsraden, de staatsraad in bui tengewone dienst, prof. mr R. P. (Heveringa, en de acht ambtena ren van Staat hun opwachting. Deze zaal, waar de Raad sedert 191p vergadert, ziet uit op het Buitenhof en behoort tot hetgeen vroeger het „Stadhouderlijk kwartier" werd genoemd. Langs de wanden bevinden zich een bibliotheek, bevattende de Buite ling des Lois" van 17941899 en Iweé schilderijen van B. Bolomeij, retsp. voorstellende Prins Willem V en Frederika Sophia Wilhelmi- na van Pruisen. H.M. de Koningin nam de pre- sidentszetgl in. Op de geborduur de rug van deze zetel staat de spreuk* „Qoncordia res parvae crescunt" (Door eendracht groei en de kleine dingen). Aan haar rechterzijde nam plaats Z.K.H. Prins Bernhard, naast hem H.K.H. Prinses Beatrix. Aan de rechterzijde van de Prinses nam staatsraad Rutgers zijn zetel in. Aarr de linkerzijde van de Konin gin had de vice-president, jhr mr F. Beelaerts van Blokland zijn plttètS en naast deze was staats raad J. Th. Furstner gezeten. De overige leden, zèmede de secreta haar vader reeds sedert jarén rit- ris. mr P. C. Boele van Hens-Tn^ heeft en met grote belang stelling menige vergadering heeft Nog zeer lange tijd, leden van de Raad van State, zal ik mij be schouwen als uw leerling. Ik zal mij bewust van mijn verantwoordelijkheid trachten een goede leening te zijn Ik weet, dat ik op uw hulp en medewerking kan rekenen. Dit geeft mij de moed de taak, die voor mij in uw college is weg gelegd, in het belang van het land gaarne te aanvaarden. De vice-president van de Raad van State, jhr mr F. Beelaerts van Blokland sprak hierna de vol gende rede uit: Mevrouw, met grote vreugde en erkentelijkheid heeft de Raad van State hier vandaag uwe Majesteit, in gezelschap van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix, mogen ontvangen. Te groter is onze dankbaarheid, wijl Uwe Majesteit wel gebruik wif rrjaken van haar voorzitter schap van de Raad van State om uw oudste dochter, nu zij de dooi de grondwet daarvoor gestelde leeftijd heeft bereikt, binnen te (leiden in het college, waarin ook De Prinses was gekleed in een koningsblauw deux-pièces met n fluwelen kapje en zwarte acces soires. De Prins droeg het uniform van vice-admiraal der koninklijke ma. rine. Het geschenk, dat de vice-presi dent, leden en secretaris van de Raad van State aan Pr.nses Bea trix, was een zilveren vaas van een modern model, speciaal voor deze gelegenheid gesmeed bij de N.V. Kon. Ned. fabriek van gou den en zilveren werken Gerritsen en Van Kempen te Zeist. Midden op de vaas staat het rijkswapen. Zij is versierd met lijnen en de twee heraldische fi guren, voorkomend in de stan daard van H. K. H. Prinses Bea trix. (Jachthoorn uit het wapen van Oranje en de roos uit het wapen van Lippe). Op de onder zijde staat: Raad van State 4 februari 1956 Nadat H.M. de Koningin de 'buitengewone vergadering had gesloten deden de vice-president en de staatsraden Rutgers en Furstner de vorstelijke personen uitgeleide. Omstreeks kwart over vier reden Koningin, Prins en Prinses per auto terug naar het paleis aan 't Lange Voorhout. Hier ont ving Prinses Beatrix delegaties van het corps diplomatique, het Kabinet der Koningin, de gemeen te 's-Gravenhage en het Neder landse padvindersgilde. Namens Koningin Juliana en Prins Bernhard heeft majoor J. J. Baron van Lynaen, adjudant van de Koningin, dinsdagmorgen in het Zuiderziekenhuis te Rot terdam een krans gelegd bij de baar van wijlen minister L. A. Donker. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen zich vandaag bij de drematie van wijlen minister mr. L. A. Donker doen vertegen woordigen door de kamerheer van de Koningin, mr, J. H. L. J. Baron Sweerts de Landas Wy- borgh. broek, sloten zich "hierbij aan. Ter zijde waren de acht ambte naren van Staat gezeten. Toen allen hun plaatsen had den ingenomen opende H.M. de Koningin dg buitengewone ver gadering met een toespraak ter gelegenheid van het feit, dat haar oudste dochter voor het eerst een vergadering van het college bij woonde Hare Majesteit zeide het volgende Léden van de Raad van State, Het is mij een vreugde in uw midden te Zijn en uw vergadering te kunnen leiden. Dat de aanleiding daartoe ge legen is in het feit, dat onze oud ste dochter haar achttien jaren voltooid heeft, stemt mijn man en mij tot dankbaarheid. Nu' gij deze leeftijd Ibereikt hebt, verleent de grondwet u zit ting in de Raad van State. Dit recht -r- een groot voor recht is u gegeven met de be doeling u te helpen vertrouwd te raken met en inzicht te verkrij gen in de vraagstukken, tot wier oplossing de regering zich geroe pen ziet. Talloze onderwerpen, ieder ter rein van rijks- of staatsbestuur beslaande, worden aan zijn oor deel onderworpen. De Raad is samengesteld uit persoonlijkheden, waarvan de Kroon een wijs en bezonken oor- deel mag verwachten. Zijn advie zen zijn van hoog gehalte en dus van grote waarde voor de wet geving van Rijk en Staat. Ik heet u welkom in deze ver gadering uit naam van alle leden en ik meen hiermee hun gevoe lens weer te geven. Nadat gij hier zitting hebt ge nomen hoop ik dat temidden van de beraadslagingen in de Raad van State uw belangstelling in de publieke zaak zal ontluiken, op bloeien en tenslotte vrucht dra gen voor uw vermoedelijk toe komstig werk. ik geef het woord aan prinses Beatrix. H.K. H. Prinses Beatrix' ze hierna het volgende: Dankbaar ben ik lieve moeder, dat U zelf mij vandaag in dit hoge college hebt willen binnenleiden. De grondwet verleent mij zit ting in de Raad van State. Dat dit een groot voorrecht is besef ik. •Het zal mij de gelegenheid ge ven in de praktijk iets te leren begrijpen van het ingewikkeld ra derwerk van ons r.egeringsbestel. Met de uiteenlopende proble men, die het bestuur van Rijk en Staat meebrengen, zal ik mij ver trouwd kunnen maken. Zo zal ik mij kunnen voorbe reiden op de taak, die, naar ik hoop en verwacht, voor mij nog ver in de toekomst ligt. medegemaakt. U, Koninklijke Hoogheid, moge ik van harte, ook namens de le- dqn van de Raad van State, ge lukwensen bij de eerste verschij ning in ons midden. De taak, wel ke U hier wacht, behoort zeker niet tot de gemakkelijkste, maar ik ben er van overtuigd, dat war me belangstelling in de zaken van het Rijk en van de Staat U een krachtige steun zal zijn hij uw streven om moeilijkheden te boven te komen en het vereiste inzicht in 's lands zaken te ver krijgen. Hetgeen Uwe Koninklijke Hoog heid daarlbij voorzeker ook van groot belang nu zal kunnen zijn, is de voorlichting, welke 's Raads leden, aan wie het aan kennis en ervaring in deze zaken niet ont breekt, altijd bereid zullen zijn U desgewenst te verstrekken. Een ballon van Russische her komst is op 4 februari nabij Ota- roe, in het uiterste noorden van Hokkaido, terechtgekomen. Op de ballon stond in het Russisch geschreven, dat het apparaat werd gebruikt voor het bestude ren van luchtstromingen. Aan de ballon hing 'n automatische zen der van Russische makelij. (Zoals gemeld hebben de laat ste tiju de Sowjet-Unie en met haar verbonden staten klachten over het verbruik van dergelijke balons geuit door westelijke lan den, met het argument dat deze ballons geuit door westelijke lan- vaart betekenen.) Een auto-ongeluk op een onbe waakte overweg te Gronau heeft dinsdagmorgen twee mensenle vens gekost. Een kleine auto waarin twee Duitsers zaten, alsmede twee in Gronau wonende Nederlanders, namelijk de 49-jarige C. van E. en de 57-jarige G. P., werd op de onbewaakte overweg gegre pen. De auto werd enkele tien tallen meters meegesleurd. De vier inzittenden werden levens gevaarlijk gewond. De beide Nederlanders zijn kort na het ongeval aan de verwondingen overleden. De toestand van de beide Duitsers is ernstig. Het-bestuur van Bombay heeft maandagavond bekendgemaakt, dat bij de ongeregeldheden ver leden maand 76 personen om het leven zijn gekomen en niet tus sen 250 en 400, zoals in verschei dene buitenlandse bladen is ge zegd. De premier van Malakka, Teng- koe (prins) Abdoel Rahman, heeft dinsdag meegedeeld, dat zijn land van 31 augustus 1957 volledig onafhankelijk wordt bin nen het Britse gemenebest. Hij zei dit in de buurt van Li verpool op een bijeenxomst van driehonderd Malakkaanse lera ren, die in Engeland studeren. De premier, die in de algelopen drie weken onderhandelingen met de Britse regering heeft ge voerd, zei, dat aan de volledige onafhankelijkheid zelfbestuur thans reeds ingaande vooraf gaat. De oorlog in de oerwouden tegen de communisten, die reeds acht jaar duurt, zal wor- maakt ruwe handen in 1 nacht gaaf en zacht den voortgezet onder het toe zicht van een Malakkaanse mi nister. Hij deelde mee, dat Malakka beheer krijgt over zijn financiën en zijn binnenlandse defensie én veiligheid. De besprekingen in Londen tussen Britse en Malakkaanse vertegenwoordigers zijn maanda- geëindigd. Malakka is nu verze kerd van onmiddellijk zelfbe stuur en binnenkort zal het ge heel onafhankelijk worden. Naar verluidt hebben de dele gaties overeenstemming bereikt over de vraag hoe Malakka, met zijn bijna zes miljoen inwoner-, de eigen binnenlandse verdedi ging en veiligheid, financiën en openbare diensten beheren zal. Voorts is besloten, dat een com missie ingesteld zal worden, die een nieuwe grondwet voor een' onafhankelijk Malakka binnen het Britse gemenebest moet op stellen. De leider van de delegatie van lakka, Tengkoe Rahman, heef! op de conferentie aangedrongen op algehele onafhankelijkheid voor zijn land per 31 augustus. Bij de betogingen tegen de Franse premier Mollet zijn onge veer 30 politiemannen en demon stranten gewond. Er bestaan aanwijzingen, dat de betoging van maandag de oud strijders, die de leiding hadden bij de organisatie er van, uit de hand is gelopen. De wanordelijk heden vielen voor ondanks een beroep der veteranen om orde en rust te bewaren. Een aantal Algerijnse moham medaanse politici heeft zich scherp over de betogingen der Fransen uitgelaten. Zij noemden deze een „reactionair en op ras senonderscheid gebaseerd optre den, dat, onder het voorwendsel van verdediging van Frankrijk, slechts ten doel had de reusach tige economische en maatschap pelijke voorrechten der Franse „It is very fantastic" (het is fantastisch), riep Prinses Beatrix kennelijk verrast en lichtelijk blozend uit toen zij dinsdag in de voorsalon van het paleis Lange Voorhout te 's-Gravenhage van de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika en mevr. Hoogenhout namens het corps diplomatique een fraai bewerkte gouden poe derdoos en gouden lippenstift houder ontving. Binnen in de poe derdoos rondom het donsje was de inscriptie aangebracht: „Aan H. K. H. Prinses Beatrix van het corps diplomatique 31 januari 1956". Van de zijde van het corps di plomatique waren Ibij de overhan diging van dit verjaardagscadeau ook de Canadese ambassadeur en mevr. Stone, alsmede de apostoli sche internuntius mgr. Paolo Giobbe aanwezig. De volgende deputatie, die de Prinses kwam gelukwensen werd gevórmd door de burgemeester van 's-Gravenhage mr. F. M. A. Schokking en de wethouder van sociale zaken de heer C. H. P. W. van den Oever. Burgemeester Schokking bood namens de gemeente Den Haag Prinses Beatrix een 30 cm hoog bronzen beeldje aan, dat een veu len voorstelt en dat vervaardigd is door de 70-jarige Haagse beeld houwster J. W. Rueb. kolonisten, waaronder de mo hammedaanse bevolking gebukt gaat, te beschermen." Dit was de eerste Algerijns- mohammedaanse 'reactie op de wanordelijkheden van maandag en het aftreden van generaal Ca- troux. Naar aanleiding van de demon stratie, die maandag tegen de socialistische premier Guy Mollet rijn gehouden, zijn alle openbare samenkomsten in de straten van Algiers en de voorsteden verbo den. In Algiers zelf was het dinsdag ochtend rustig. Alle winkels wa ren normaal geopend. ERNSTIG VERKEERS ONGEVAL IN ALGERIJE 10 doden en 5 gewonden Nabij Algiers, in Maison-Car- ree, zijn dinsdagochtend 2 vracht auto's "met elkaar in botsing ge komen. Tenminste tien personen kwamen om het leven. Volgens de eerste berichten werden in de auto's arbeiders naar hun werk vervoerdv Later 'werd gemeld, dat in totaal 10 arbeiders om het leven zijn gekomen en 5 gewond. *1* *1* *I4 *1' Ook met dit geschenk toonde óe Prinses zich zeer ingenomen. Tevoren had de Prinses de bur gemeester bedankt voor de fraaie orchideeën, die zij reeds des mid dags had ontvangen. Hierna volgde een afvaardiging van het Nederlandse padvindsters gilde, gevormd door de dames W. van de Bosch, A. Pannevis en A. Dieleman. Zij bood de Prinses een met zeiltaferelen geborduurde zeiljopper aan, welke vervaardigd werd door padvindsters, kabou ters en leidsters in de verschil lende plaatsen van Nederland naar een ontwerp van mevr. L. Guntenaar. „Ongelooflijk aardig", zeide Prinses Beatrix en zij dank te de drie schenksters op harte lijke wijze. Tenslotte boden mej. .mr. M. A. Teilegen, jhr. mr. W. F. Roëll en de heer Van Roessel van het ka binet van de Koningin, de Prinses een in fraai leder gebonden exem plaar van de Grondwet en van de Wet op de Raad van State, als mede een Chinees beeldje, de wijsheid voorstellend, aan. Van het gebouw van de Raad van State op het Binnenhof tot aan het paleis Lange Voorhout, waar de delegaties werden ont vangen, waren de Koningin, de Prins en de Prinses door een tal rijke menigte luide toegejuicht. Bij het paleis zelf hadden zich duizenden schoolkinderen en be langstellenden opgesteld, die de Koninklijke Familie bij haar aan komst geestdriftig begroetten en in koor „Wij willen Holland hou den", „Hollands Vlag" en „Het Wilhelmus" zongen. -fa Volgens statistieken gepubli ceerd door de Verenigde Naties is de wereldbevolking in 1954 toe genomen tot 2.655.000.000 zielen. Mr. Blom, de regeringscommis saris voor Indonesische aangele genheden is tengevolge van ver plichtingen van particuliere aard verhinderd te vertrekken. Het ii de bedoelng, dat de heer Blom donderdag a.s. naar Genève ver trekt. Naar het ANP verneemt, was de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag de heer Kwee Dj ie Hoo, die, eveneens naar Genève is vertrokken, ontboden door minister Anak Agung, de voor zitter van de Indonesische dele gatie. Na een informele vergadering van de minister-leden van de Ne derlandse en Indonesische dele gaties, die nog geen uur heeft ge duurd, is gisteravond het volgen de gezamenlijke communiqué uit gegeven „De Nederlandse en Indone sische delegaties zijn heden avond in het „Hotel des Ber- gues te Genève voor een in formele bespreking bijeen ge weest, nadat de besprekingen op 7 januari j.l. waren onder broken. Van de Nederlandse delegatie waren aanwezig de ministers Luns, Van de Kieft en Zijlstra. De Indonesische delegatie bestond uit de minis ters Anak Agung Gde Agung, Sumitro, Leimena, Roem en de secretaris-generaal, mr Utoyo Ramelan. De voorzitter van de Indo nesische delegatie herdacht bij de aanvang van de ontmoe tingen een kort woord het ver scheiden van minister Donker. De bijeenkomst heeft tot de conclusie geleid, dat beide de legaties thans gereed rijn de besprekingen van de agenda punten der Nederlands-Indo nesische conferentie voort te zetten. De conferentie zal der halve morgen worden hervat." Einde maart za] te Aken de eerste steen worden gelegd van een „Europees dorp", waar ver plaatste personen zullen worden ondergebracht. Dit dorp zal be staan uit een tiental paviljoens, waarvan er vier door de Belgi sche en één door de Franse rota ry, zullen worden gefinancierd. De 'Franse organisatie „Vrienden van Emmaus" van de abbé Pierre stelde fr. 100.000 ter beschikking van dit „dorp van de laatste kans", zoals de initiatiefnemer de Belgische pater Pire deze ne derzetting noemt. Pater Pirr heeft het voornemen nog andere Europese dorpen op te richten. zijn bezittingen De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dul les, heeft dinsdag verklaard, dat de Ver. Staten bereid zijn te voor komen dat Amerikaanse weerbal lons boven landen komen die daar ernstig bezwaar tegen heb ben. Dat is een kwestie van vriendschappelijke betrekkingen. Amerika behoudt zich evenwel het recht voor om in de zeer hoge luchtlagen weerballons in alle richtingen te zenden. Hoe het internationale recht over deze ballonvluchten denkt is niet duidelijk, zo zeide hij. Dulles verklaarde dit naar aan leiding van vragen over het pro test van de Sowjet-Unie tegen het oplaten van Amerikaanse ballons in West-Duitsland en andere landen die aan Sowjet-gebied grenzen. Op de vraag, wanneer geant woord zal worden op de tweede boodschap van de Sowjet-pre- mier, maarschalk Boelganin, aan president Eisenhower, zei Dulles, dat daarmee geen haast gemaakt behoeft te worden. Het Amerikaanse standpunt was volledig uiteengezet in Eisen howers antwoord op Boeiganins eerste boodschap, waarin het Sowjet-voorstel verworpen werd. Aan dé tweede brief van Boelga nin waren de Ver. Staten nog niet toegekomen. Deze heeft vol gens Dulles voornamelijk propa gandistische waarde, bestemd voor binnenlands gebruik in de Sowjet-Unie, waar hij gelijk met Eisenhowers negatieve antwoord op de eerste brief was gepubli ceerd. Nogmaals over de kwestie der ballons sprekend zei Dulles, dat de Amerikaanse autoriteiten geen ballons met propaganda materiaal naar Oost-Europa zen den. Dat doen Oosteuropese vluchtelingen. De Ver. Staten hebben daar geen zeggenschap over. Dezer dagen zal een ant woord op het Sowjet-protest ver zonden worden. De inlichtingen die door mid del van de weerballons en de daaraan bevestigde instrumenten en camera's verkregen worden, zuj^en worden verwerkt in een verslag dat in verband met het geofysisch jaar, 1957, aan andere landen ter beschikking zal wor den gesteld. Terwijl Prinses Wilhelmina zonder van het voorval iets te merken in een kamer op een der hoge verdiepingen aanwezig was, heeft de portier van het konink lijke paleis op de Dam gistermid dag omstreeks half één bij de in gang aan de achterzijde een wel vreemd avontuur beleefd. Toen hij de zware deur had opengedaan, omdat er gescheld was, werd hij meteen opzij medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdagoch tend tot woensdagavond. Tijdelijk dooi. Veel bewolking met aanvanke lijk nog tijdelijk enige sneeuw die mogelijk overgaat in regen, later verspreide opklaringen. Tempe raturen omstreeks het vriespunt met vooral in de kustprovincies dooi. Zwakke tot matige wind ruimend van zuidwest naar noordwest tot noord. DONDERDAG 9 FEBRUARI. gedrukt door een 32-jarige man in burgerkleding, die in de gang aangekomen zeide: „Ik ben de zoon van Prins Hendrik en ik kom mijn bezittingen bekijken". De portier kreeg weinig gelegen heid om in een grap te geloven, want de vreemde figuur trok een mes om zijn voornemen het paleis te bezichtigen kracht bij te zetter. Behalve de portier waren er op dat moment beneden in het paleis weinig andere personeelsleden aanwezig. De portier slaagde er echter in de aandacht te trekken van een niet ver verwijderde mon teur, met wie hij samen op om zichtige en diplomatieke wijze de opgewonden indringer in een wachtkamer wist te werken. Daarna beide hij de politie waar na rechercheurs de man naar het bureau- Warmoesstraat brachten. Hij bleek uit Noord-Brabant af komstig te zijn en een telefonisch verzoek over nadere inlichtingen leverde het antwoord op. dat de man vermoedelijk niet geheel normaal is. Hij was reeds enige tijd in een inrichting verpleegd geweest. Terneuzen Breskens Hansvveert Walsoorden 1.05 0.30 1.45 1.55 1.31 12.56 2.11 2.21 ZON MAAN op onder op ondei Febr. 9 8.10 17.43 6.40 15.31 10 8.09 17.45 7.07 16.38 11 8.07 17.47 7.29 17.46 12 8.05 17.49 7.49 18,56 In het staatsblad van dinsdag is opgenomen de wet van 26 januari 1956. houdende invoering van de mogelijkheid van adoptie en wijziging, in verband daar mede, van het Burgerlijk Wet boek, het Wetboek van Burger lijke Rechtsvordering en het Wet boek van Strafrecht. Deze wet treedt op een nader door de Kroon te bepalen tijdstip in wer king. Onder een wolkendek kon gis teren de temperatuur in Neder land nergens boven het vriespunt uit komen. Er stond overigens weinig wind. We lagen dan ook geheeL binnen de invloedssfeer van een hogedrukgelbied, dat zich uitstrekte van de Ierse zee via de Noordzee naar Scandinavië en vandaar in noordoostelijke rich ting naar Noord-Rusland. Boven Scandinavië werd dit ho- zee. Dit frontensysteem trok over de Noordzee in zuidoostelijke richting. Aan de voorzijde van het warm- tefront dat zachtere lucht scheidt van de koudere boven onze om geving aanwezige lucht, sneeuwt het. Dit warmtefront bereikt ons in de loop van vandaag, j Veel bewolking, tijdelijk sneeuw. die mogelijk overgaat in regen en vooral in de kustprovincies dooi. gedrukgebied in de loop van gis- j is wat we voor vandaag verwacb teren aangetast door luchtdruk- ten. Daarbij gaat de wind iets toe- dalingen die samenhingen met nemen en ruimen van zuid tot het frontensysteem van een de- j zuidwest naar richtingen tussen pressie boven de Noordelijke IJs- Iwest en noord.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1