komst Ongeregeldheden bij Moliet in Algiers aan van Generaal Catroux afgetreden Buitengewone zitting van de Raad van btate Rusland protesteert bij de Verenigde Staten De Nederlands-Indonesische besprekingen 39ste zitting zaak-Schmidt DINSDAG 7 FEBRUARI 1956. 11e Jaargang Nr 3683. De vor£t en het treinverkeer Betogingen brachten hem er toe zijn ontslag aan ie bieden Generaal Catroux is gis termiddag afgetreden als minister-resident van Alge- rië. Uit de omgeving van Mol let, die thans in Algiers is, v/ordt vernomen, dat gen. Catroux aftrad na een tele fonisch onderhoud met de premier. DINER IN KONINKLIJK PALEIS Zonder ceremonieel vertoon Koningin Juliana en prins Bernhard hebben maandag avond in het paleis op de Dam te Amsterdam 't jaar lijks diner gegeven voor een gedeelte van het corps diplo matique. Minister J. van de Kieft naar Genève FRANSE UITNODIGING AAN BOELGAN1N Ook Fransen bereid om een bezoek aan Moskou te brengen HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Ballons van 700 kilo boven Russisch, ifrondsfehied VASTGEVROREN AUTOPORTIEREN Enkele druppels glycerine voorkomen deze moeilijk heden Minister Donker in de ministerraad herdacht Tweede Kamer herdenkt Minster Dorker De 45 urige werkweek voor Belgische mijnwerkers Geeh gedwongen voor Fatima Zij blijft scholiere De vrouwenvereniging van Ka- ratsji, die, als gemeld, in het ge weer was gekomen om een voor genomen huwelijk tussen een zes tienjarig weesmeisje en een Mo hammedaanse heilige, een z.g. ,,pir" te voorkomen, heeft succes geboekt: Fatima tbehoeft niet met de door haar voogd voor haar uitgekozen man in het huwelijk te treden en zij zal scholiere blij ven. DE KWESTIE DER NED. ARRESTANTEN IN INDONESIË Plan tot uitwisseling door Indonesië geopperd MR. VAN EMPEL IN DJAKARTA AANGEKOMEN Met bezoekersvisulm voor 5 weken De Nederlandse advocaat, mr. Van Empel, die door de. Neder landse regering is aangeweaen om de in Indonesië terecht staan de Nederlandse airrestanten W verdedigen, is gisteren in Djakar ta aangekomen met een beaoe- kers-visum, dat 5 weken geldig Deens schip in brand Frtnkertng bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 5557 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NA 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80: per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct, minimum pez advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uui Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Franse kolonisten hebben gis teren stenen, rot fruit en groen ten naar de Franse premier, Guy JVÏellet, gegooid, toen deze in het centrum van Algiers aankwam bij een oorlogsmonument, waar hij een krans zou leggen. Ongeveer 10.000 kolonisten wa ren op het plein rondom het mo nument samengestroomd. Zij rie pen scheldwoorden naar de pre mier en er klonken kreten als „dood aan Mollet" en „Catroux aan de galg". Toen Mollet, die naar Algerije is gekomen om te trachten een eind te maken aan de geweldda den in dit gebied, uit zijn auto stapte om naar het monument te gaan, weerklonk een luid gejuich van instemming, omdat een jon ge Fransman op dat ogenblik er in geslaagd was het dak van het hoogste gebouw op het plein te bereiken en de Franse driekleur naar benaden trok, welke ter ere van de premier was gehesen. De eerste stenen en rot fruit vielen rondom Mollet en zijn es corte toen de premier tijdens het spelen van de Marseillaise in de houding stond. Verscheidene stukken fruit trof fen Mollet en sommige stenen werden door Franse officieren in de lucht onderschept. Vervolgens begon de menigte met kluiten aarde te gooien. Op verscheidene punten trachtte men door de af zetting van politie en militairen naaf Mollet te komen. Er ont stond een hevig gevecht met de zwaar bewapende politie. Tërwijl Mollet, die onder dit alle? onbewogen bleef, naar het monument ging, weerklonken er luide ontploffingen van de traan gasgranaten, die in de opdrin gende menigte van Franse de monstranten werden geworpen. Het lid van de Tweede Kamer de heer Visch heeft aan de mi nister van Verkeer en Water staat de volgende vragen schrif telijk gesteld: 1. dat de plotseling ingetreden steenge vorst veel stagnatie ver oorzaakt heeft in het treinver keer, als gevolg waarvan uren lang door de reizigers moest worden gewacht op perrons en in wachtkamers? 2. Is het de minister eveneens bekend, dat de Nederlandse spoorwegen onvoldoende busma- terieel konden inzetten om de reizigers op die trajecten te ver voeren, waar het treinverkeer stagneerde? Het traangas, dat het geschreeuw van de woedende menigte niet verminderde, bereikte de offi ciële personen en Franse officie ren. Mollet spoedde zich daarop naar zijn auto terug, terwijl de politie een charge uitvoerde om de projectielen gooiende beto gers zóver mogelijk van de pre mier vandaan te houden. Kreten als „dood aan Mollet" klonken opnieuw, toen de auto van de premier onder zwaar geleide weg reed door een netwerk van zij straten om nieuwe concentraties van betogers te ontwijken. Onmiddellijk na het vertrek van Mollet vormde zich een co lonne van verscheidene honder den jonge Fransen, die één der hoofdstraten van Algiers afmar cheerden. Bij aankomst op het vliegveld had Mollet een beroep op de be volking van Algerije gedaan kalm te blijven. Frankrijk wilde voor alles vrede. Hij was niet met oen „wonderbaarlijk genees middel" voor het Algerijnse pro bleem gekomen, maar om meer te weten te komen over de be hoeften en wensen van allen. Zijn aanwezigheid in het land was bedoeld om de nadruk te leggen op het „onontbindbare karakter'' van de banden met Frankrijk. Hij geloofde diep in de „Frans-Mohammedaanse ge meenschap". Langs de weg, die Mollet van het vliegveld naar het centrum van Algiers volgde, stonden mi litairen en pantserwagens. De Franse kolonisten zijn bang, dat Mollets regering niet vol doende rekening zal houden met hun belangen, wanneer onder handelingen worden gevoerd met de Algerijnse nationalisten, die onafhankelijkheid verlangen. Al gerije maakt thans deel uit van Frankrijk. Meer dan duizend demonstran ten leverden voor het „zomerpa leis", waar Mollet verblijft, een geregelde slag met de politie. Véle betogers liepen lichte ver wondingen op. De politie maakte gebruik van traangas, maar de demonstranten rukten keer op keer naar de ingang van het pa leis op. Een aantal betogers liep achter een lege lijkkoets, als symbool van de dodelijke bedreiging van de Franse belangen in Algerije. Het centrum van Algiers zag er uit als een belegerde stad. In een groot gebied had de politie weg versperringen opgeworpen. Generaal Catroux, die 79 jaar is, had al eerder aan de premier zijn ontslag ingediend wegens de hevige oppositie van de Franse kolonisten in Algerije tegen zijn benoeming. Mollet had totnogtoe geweigerd zijn ontslag te aan- Is het - de minister bekend, /vaarden. Vrijdag deden meer dan 70.000 personen in Algiers de afgetre den gouVerneur-generaal Jac ques Soustelle uitgeleide. Hier bij gaf men uiting aan zijn on tevredenheid over de benoe- ming van Catroux. De generaal zou aanvankelijk met Mollet zijn meegekomen, maar men besloot later; dat hij vrijdag a.s. zou gaan. Catroux zou in Algerije verblijven in over eenstemming met Mollets ur gentieplan voor de oplossing van de Algerijnse crisis. De Franse autoriteiten in Algiers voorzagen ernstige ongeregeldheden bij de aankomst van Catroux in de stad. De premier verklaarde, dat hij zijn besprekingen in Algerije zal voortzetten. In Parijs werd het aftreden van generaal Catroux algemeen gun stig pntvangen. Politieke waarne mers zeiden, dat de regering hier door zou kunnen worden ver sterkt. Bij het vernemen van het nieuws van Catroux' aftreden begonnen demonstranten in Al giers de Marseillaise te zingen en riepen .Soustelle, Soustelie. Geef ons Soustelle terug". Soustelle was een voorstander van de integratiepolitiek, waar bij Algerije nauwer met Frank rijk zou worden verbonden. Op verzoek van premier Mollet is de Franse minister van Sociale Zaken, Albert Gazier, maandag middag naar Algerije vertrokken om de sociale toestand in dit ge bied te bestuderen. Koningin en prins arriveer den om ongeveer twintig minu ten voor acht ten paleize. Kort daarna verschenen één voor één de auto's van ambassadeurs, de minister zonder portefeuille, mr. Luns, gezanten en zaakge lastigden en tijdelijk zaakgelas tigden voor de paleis-ingang Een bericht over de samenstel ling van de Nederlandse delega tie, die dinsdag naar Genève gaat, was maandagavond "nog niet te krijgen. Wel vernamen wij, dat de minister van Financiën, de heer J. van de Kieft, deel zal uit maken -van de delegatie. Verwacht wordt, dat de delega tie heuen in de loop van de dag per vliegtuig zal vertrekken. TWEE KLEINE BRANDJES. Zondag ontstond in Den Haag een brandje in een motorwagen van lijn 3, doordat er onder de vloer van het tramrijtuig kort sluiting was ontstaan. De brand weer bluste het vuur. In de kolenkast van een perceel aan de Soestdijkse kade is brand uitge broken. De vrouw des huizes werd uit haar slaap gewekt door het geknetter van de vlammen. De rij van glanz^de limóust j Haf echtgenoot bluste het vuur J rvizxf onn rxaar» nrnmane -a Tnr* I Vy nes werd een enkele keer on derbroken door het grauwe ge vaarte van een zandstrooier van de gemeente Amsterdam, die er voor zorgde dat het plaveisel voor het paleis begaanbaar bleef. Ceremonieel vertoon bleef, omdat de duisternis was inge vallen, achterwege. Twee leden van de Koninklijke Marechaus see die de paleis-ingang in stramme houding flankeerden, brachten de eerbewijzen. Hedenavond zal het gedeelte van het corps diplomatique dat gisteravond niét eveneens voor een diner heeft aangezeten, ten paleize worden ontvangen. Volgens liet blad „France-Soir" overweegt de Franse regering de Russische premier Ëoelganin alt te nodigen voor een officieel be zoek. Ook zouden de Franse pre mier en de minister van Bui tenlandse Zaken bereid zijn Moskou te bezoeken als de Russen daartoe een uitnodi ging zouden doen. Een goodwill-bezoek van de vo rige regering aan Moskou is in oktober van het vorig jaar uitge steld omdat de sfeer niet gunstig werd geacht. Rusland had toen gestemd voor bespreking van de kwestie-Algerije door de V. N.-as- semblee. met een paar emmers water. De brandweer verrichtte de nablus sing. Zoals gemeld zal H. K. H. Prin ses Beatrix heden een buitenge wone vergadering van de Raad van State bijwonen. Krachtens de grondwet heeft zij thans na het vervullen van haar 18e jaar zitting in dit hoge college. H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins der Nederlanden en H. K. H. Prinses Beatrix zullen te half vier per auto komende van het paleis aan het Lange Voor hout het koninklijk gezelschap rijdt via Lange Voorhout, Kneu terdijk en Vijverdam naar het Binnenhof aan het gebouw van de Raad van State arriveren. Zij zullen hier worden ontvangen door de vice-president, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, dr. A. A. L. Rutgers, oudste lid van de Raad van State en J. Th. Fürst- ner, op één na oudste lid van het college. Zodra in de raadzaal de Staats raden, de Staatsraad in buitenge wone dienst en de acht ambtena ren van Staat hun opwachting hebben gemaakt en de Koningin, de Prins en Prinses Beatrix heb ben plaats genomen, zal de Ko ningin als president van de Raad, de buitengewone vergadering openen en een toespraak houden ter gelegenheid van het feit, dat haar dochter Prinses Beatrix voor het eerst een vergadering van het college bijwoont. Vervolgens zal Prinses Beatrix deze rede beantwoorden, waarna de vice-president van de Raad het woord zal voeren. Hierna zal de Koningin de bui tengewone vergadering sluiten. Omstreeks tien minuten over vier zullen Koningin, Prins en Prinses per auto'langs Vijver dam, Kneuterdijk en Lange Voor hout naar het paleis terugkeren. Hier zullen enige deputaties wor den ontvangen. 3. Indien de vragen 1 en 2 be- i vestigend worden beantwoord, is de minister dan bereid mede te delen of de Nederlandse spoor wegen maatregelen treffen en zo ja, welke ten einde in voor komende gevallen de urenlange stagnaties in het treinverkeer op te vangen? 4 Is de minister niet van oor deel, dat onder de te nemen maatregelen o.'m. ook behoort het sluiten van een overeenkomst met daarvoor in aanmerking ko mende touringcarondernemers, wier wagenpark in dit seizoen grotendeels ongebruikt in de ga rages staat? Premier Mollet deelde mee, dat de betogingen van maandag ge neraal Catroux er toe hadden ge- braeht zijn ontslag aan te bieden, daar hij niet wilde, dat zijn per- soan aanleiding zou zijn tot on enigheid. Mollet zei het ontslag te aanvaarden, omdat hij niet wil, dat de Algerijnse crisis nog wordt verscherpt. Hij bracht holde aan generaal Catroux wegens zijn „zelfverloochening en vaderlands liefde". Nederland lag Maandag aan de rand van een hogedrukgebied, dat zich uitstrekt van het zeege bied ten zuidwesten van de Brit se eilanden, via de Noordzee over Scandinavië naar Noord-Siberië. Over de Oostzee trok een de pressie naar het zuiden Polen binnen. Tussen deze depressie en het hogedrukgebied voeren nu noord-oosten winden koude lucht over Finland en Zuid-Zweden in de richting van Nederland. Deze lucht is veel droger dan die, welke de afgelopen dagen over Nederland aanwezig en maandag nagenoeg tot stilstand gekomen was. Er komt dan ook weinig bewolking in voor met 's nachts lichte tot matige vorst, maar overdag daarentegen bij vokioende zonneschijn temperatu ren even boven nul Zondag heeft een achttien jarige piloot met een eenmotorig vliegtuig van het' type „Bebe- Jodel" een geslaagde noHanding gemaakt in een straat te Saint Mak). medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot dinsdagavond. Zonnig. Droog weer met weinig bewol king en een zwakke tot matige noord-oostelijke wind. In de ochtend lichte tot matige vorst; in de middag op de mees te plaatsen lichte dooi. WOENSDAG 8 FEBRUARI. 12.05 Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 11.37 0.12 0.52 1.02 12.40 1.20 1,30 ZON MAAN op onder op onder Febr. 7 8.14 17.39 5.28 13.28 8 8.12 17.41 6.07 14.27 9 8.10 17.43 6.40 15.31 10 8.09 17.45 7.07 16.38 11 8.07 17.47 7.29 17.46 12 8.05 17.49 7.49 18.56 Rusland heeft bij de Verenigde Staten geprotesteerd tegen het zenden van ballons boven Rus sisch grondgebied, aldus heeft radio Moskou zondagavond ge meld. De Sowjet-regering zegt in de nota aan de Verenigde Staten, dat ongeveer 700 kilo wegende ballons onder andere automa tische camera's voor luchtfoto grafie, radiozenders en -ontvan gers meevoeren. De ballons zijn gemerkt: „Made in The United States of America" en de namen van Amerikaanse firma's die de onderdelen gefabriceerd hebben. Volgens radio Moskou is de desbetreffende protestnota door de Russische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko overhandigd aan de Amerikaanse ambassadeur in Moskou, Charles Bohien. In de nota wordt gezegd dat on danks eerdere démarches 't aan tal ballons dat over Russisch ge bied wordt gezonden nog groter is geworden. Ook heeft Rusland geprotesteerd Ibij Turkije tegen 't gebruik van Turks grondgebied voor tegen Rusland gerichte vij andige activiteit te weten het zenden van ballons naar Rusland. In de Russische nota aan de Verenigde Staten wordt verder het zenden van ballons achter het „ijzeren gordijn" een schending genoemd van het internationaal recht, dat bepaalt dat iedere staat de volledige souvereiniteit heeft over het luchtruim boven zijn ge bied. Indonesische regeringsautori teiten hebben maandag hun ver wondering uitgesproken over het op liet laatste ogenblik door Ne derland genomen besluit om de Nederlands-Indonesische bespre kingen in Genève te hervatten. Zij weigerden voorspellingen te doen over het verloop van de, con ferentie, maar legden er de na druk op, dat de Indonesische re gering haar standpunt handhaaft dat de hervatting alleen handelt over het formuleren van de resul taten, die op 7 januari waren be reikt, toen de conferentie werd opgeschort. Een woordvoerder van het In donesische ministerie van Buiten landse Zaken, Suwito, verklaarde, dat de Indonesische delegatielei der, Anale Agung Gde Agung, vol ledige volmacht heeft, maar hij voegde hieraan toe, dat zijn vol machten gebaseerd zijn op de re sultaten die op 7 januari waren bereikt en die door de regering en de regeringspartijen zijn goed gekeurd. Bij plotseling invallende vorst na een periode van vochtig of regenachtig weer blijken de portiersloten van auto's vaak vast te vriezen, zodat men de auto niet meer kan openen, zo waar schuwt de A.N.W.B. Enkele druppels glycerine voor komen deze moeilijkheden. Heeft men deze voorzorgsmaat regel niet toegepast en krijgt men met dit euvel te kampen, dan kan men de sloten het beste met heet water ontdooien, zo adviseert de Bond. Hierna dient men echter in elk geval de sloten met glycerine te bewerken. Als de portierranden vastge vroren zijn kan -men door te ruk ken gemakkelijk de ru'bberafslui- tingen beschadigen en breken. In een dergelijk geval is het even eens het beste heet water te ge bruiken. Teneinde herhaling te voorkomen, dient men daarna de randen van de geopende portie ren goed af te drogen. Op een vraag over de ophel deringen, die Nederland wenste, voordat zij bereid was de onder handelingen te hervatten, zei Suwito, dat de misverstanden het gevolg waren van het uit wisselen van nota's tussen de twee regeringen na de onder breking van de conferentie op 7 japuari. De oppositiebladen schreven maandagochtend, dat zij de Indo nesische delegatie ervan verdach ten concessies te hebben gedaan, zodat de onderhandelingen hervat konden worden. Volgens betrouwbare kringen zijn de leiders van de Masjumi zondagavond bijeengekomen om de gevolgen te bespreken van een eventueel eenzijdig verbreken van de Nederlands-Indonesische Unie, indien de onderhandelingen zou den eindigen in een mislukking. Naar aanleiding van een uitla ting maandag van een officiële woordvoerder in Djakarta om trent het doel van de bijeenkomst van de Nederlandse en Indonesi sche delegaties te Genève wordt er van Nederlandse officiële zijde aan herinnerd, dat de van Neder landse zijde genomen Ibeslissing, zoals die werd gemaakt op zater dagavond, is genomen naar aan leiding van een telegramwisse ling tussen de voorzitters van beide delegaties. Aan het begin van dé gister morgen gehouden vergadering van de ministerraad heeft minis ter-president dr. W. Drees de overleden minister van Justitie, mr. L. A. Donker herdacht. Dr. Drees heeft daarbij geschetst Je grote betekenis, die de thans ont slapene heeft gehad voor het land en voor het kabinet. Het ügt in de bedoeling van de voorzitter der Tweede Kamer in de vergadering van a.s. dinsdag 7 februari, te één uur, wijlen de minister van Justitie, mr. L. A. Donker, te herdenken. Ook de minister-president zal bij die ge legenheid spreken. Na een korte schorsing zal de openbare verga dering van dinsdag op de gewone wijze worden voortgezet, ook dé$ avonds. De openbare vergadering van woensdag zal naar aanleiding van de crematie van het stoffe lijk overschot van de heer Don ker, niet doorgaan. Naar wij uit Djakarta verne men, heeft de 39ste zitting in de zaak Schmidt slechts enige mi nuten geduurd. Nadat rechter Rochjani de zitting had geopend om 10.10 uur, deelde hij beklaag de mee, dat de getuigen Van Buuren en Sijnja, die aanvanke lijk in zijn zaak zouden worden gehoord, waren teruggetrokken door de verdedigster. (De heer Van Buuren is maandagmorgen naar Nederland teruggekeerd). Beklaagde verzocht hierna of de verklaringen, die deze twee getuigen in de zaak Jungschlae- ger hebben overlegd en die ook betrekking hebben op zijn zaak, kunnen worden opgenomen in het dossier. De rechter stond dit toe. De rechter deelde vervolgens mee, dat hij verdedigster heeft De voogd had het huwelijk ge regeld, omdat hij de „pir" wilde troosten voor het overlijden van diens derde vrouw. Na afloop van haar bijeen komsten vari 4 en 5 februari op het ministerie van Arbeid en Sociale Voorzorg deelt de natio nale gemengde mijncommissie mede: Ter uitvoering van de overeen komst van 28 oktober betreffen- huwelijk de het principe van de 45-uren- week, zijn in de steenkolennij- verheid de volgende schikkingen overeengekomen. 1. Er wordt aan de mijnwer kers jaarlijks 15 dagen compen- satievacantie toegekend, met in begrip van de eventueel voorko mende vacantiedagen voor plaat selijke feestelijkheden. De data van deze 15 dagen zul len door de gewestelijke gemeng de mijnraden vastgesteld wor- deri. Bedoelde raden zullen van deze week af bijeenkomen. De betaling van deze 15 dagen zal geschieden volgens het mini mum aantal gewerkte dagen ge durende de groep van de twee beschouwde weken en volgens de .voorwaarden subcommissie worden. welke zullen door een uitgewerkt 2. Rekening houdende met de in het akkoord van 28 oktober erkende noodzakelijkheid de pro ductie op peil te houden en ook met 's lands economische belan gen, wordt overeengekomen dat voor een overgangsperiode, in gaande per 1 januari 1956, de vertegenwoordigers van de werk nemersorganisaties de verbinte nis aangaan de mijnwerkers te vragen op 7 van de 15 compen satiedagen te werken. 3. De commissie besluit de middelen te bestuderen om aan de eis van de vakverenigingen, betreflende een spoedige uitke ring van de tegenwaarde van drie dagen loon, toegekend in functie van de aanwezigheid te voldoen. 4. De regering zal de nodige spoed aan de dag leg'gen ten ein de van het hoog gezagsorgaan van de E.G.K.S. de vereiste toe stemming voor toepassing van deze overeenkomst te verkrijgen. Naar aanleiding van de in de pers verschenen berichten om treilt een voorstel tot uitwisseling j van Indonesische gevangenen in Ned. Nieuw Guinea tegen Neder landse arrestanten in Indonesië, heeft een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken het volgende me degedeeld Begin januari 1956 werd te Genève van gezaghebbende In donesische zijde de gedachte omtrent bedoelde uitwisseling geopperd. Hierover is destijds van Nederlandse zijde overwe ging toegezegd en kort daarna in positieve zin gereageerd. Een nadere overweging door beide regeringen werd afgesproken. Blijkens recente mededelingen namens de Indonesische regering is het niet uitgesloten, dat dit plan kans van slagen heelt, aldus de Nederlandse woordvoerder. toegestaan de volgende vier ge tuigen uit Nederland te laten overkomen: E. Luning jr., H. J. Leebeek, Th. Meyer en B. J. Ker nen. Zij zullen maandag 12 fe bruari gehoord worden. Na afloop van de zitting ver namen wij dat deze vier getuigen waarschijnlijk 10 febr. te Dja karta zullen aankomen. Het verlenen van zijn visum •is het onderwerp geweest van uitgebreide notawisselingen tussen de Nederlandse en Indo nesische regering. Rechter Maengkom heeft geen toestemming aan mr. Van Empel gegeven om de Neder landers Jungschlager en Schmidt te verdedigen. Mr. Van Empel logeert tijdelijk bij de Nederlandse hoge commis saris, zolang hij nog geen hotel heeft kunnen vinden. Het Deense schip ..Paraguay" groot 4625 ton, heeft gemeld, dat er brand aan boord woedt. Het schip bevindt zich ten noorden van Schotland. Volgens een latere mededeling is men de situatie meester ge worden en wordt hulp voor het ogenblik niet nodig geacht

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1