Axel Minister Algera bezocht Zeeland Ruws.rodehanden HAMEA &&L Gemeenteraad van Be ursoverzicht Gemeenteraad van Cadzand Protesten tegen carnaval in Oostburg Het geheim van de zeven schoorstenen AGENDA Oostduitse regering beschuldigt V. S. ONLUSTEN IN CASABLANCA Belgisch minister overleden Professor Clauberg verantwoordelijk voor zijn daden Verklaring van Jordaanse premier Noorwegen protesteert bij de Sowjet-Unie Verzoek van Chessman afgewezen HET WEER IN EUROPA KALODERMA GELEE voor RUWE, GESPRONGEN handen De minister van Verkeer en Wa- r voor de scheepvaart zal vormen, isrstaat, mr. J. Algera, heeft gis- omdat ieder schip moet worden teren een bezoek aan Zeeland ge bracht. Van zijn plan, des voor- middags SchouwenDuiveland te bezoeken en met het polder- aestuur van Schouwen in Zie rikzee besprekingen te voeren, moes^ worden afgezien, omdat het niet vaststond, dat hij des iwonds nog het eiland zou kun nen verlaten. Schottwse problemen te Goes besproken. De besprekingen werden nu ge- ouden in hotel „De Korenbeurs" "je Goes, waar het polderbestuur •ie minister, die vergezeld werd ioor ir. A. G. Maris, directeur- generaal van de Rijkswaterstaat, verschillende problemen voorleg de. Deze hadden vooral betrek king op de z.g. Delingsdijk door SchouwenDuiveland, en op de noodzakelijk geachte inlaagdijk tussen Den Osse en Scharendijke. Minister Algera deelde mede, geschut, terwijl de doorvaart van een keersluis veel breder is en deze bovendien slechts bij storm gesloten behoeft te worden. Verzwaring van de zeewering bij Zoutielande. Bij Zoutelande heeft de minis ter zich op de hoogte gesteld van de plannen tot verzwaring van de zeewering, waartoe houten stellages waren opgesteld, die aangaven hoe het profiel van de nieuwe dijk er uit zou zien. Hier gal burgemeester D. Kod de een uiteenzetting van diverse vraagstukken, waarvoor zijn ge meente zich gesteld zag, met na me de kwestie der schadevergoe dingen. van „vooralsnog een nieuwe boot" voor de dienst VlissingenBres- kens. Hij gaat ook akkoord met de verlenging van de veerboot „Koningin Wiihelmina". Gevraagd naar de bouw van een tweede grote veerboot, antwoord de de minister, dat de situatie door de verlenging van de „Wii helmina" vlugger zal verbeteren, dan wanneer moet worden ge wacht op het gereedkomen van deze tweede boot. Het model van het eerste grote schip staat vast en volgende week wordt beslist over het type van machine-instal latie. Daarna volgt zo spoedig mogelijk aanbesteding. De nieuwe haven te Breskens. Zeer binnenkort valt nu ook de beslissing omtrent de plaats van de nieuwe haven te E.'eskens. De kwestie van de scheiding der eerste en tweede klassekajui ten op de boten voor de Wester- schelde-veren zal nader worden bekeken. Op drie schepen is deze scheiding, waarbij de tweede klas Domburg als badplaats in gevaar. Ook Domburg werd bezocht. Daar gaf burgemeester mr. W. J. E. Crommelin een uiteenzetting •lat het standpunt van het Rijk van de gevolgen der uitvoering b, ten aanzien van de Delingsdijk Van de plannen van de polder se onder het rijdek is onderge- rnet veranderd is. Hij is voor al- Walcheren voor zijn gemeente, bracht, reeds tot stand gekomen; es bedoeld om een zo groot mo- p>e vrees bestaat namelijk, dat de op één veerboot nog niet. gelijke veiligheid te bieden bij een positie van Domburg als bad-1 Minister Algera verklaarde ten- eventuele dijkdoorbraak. De dijk plaats daardoor in gevaar zou slotte dat hij afwijzend staat te- i n i^n i?' doen als een komen. Het gemeentebestuur is genover het opnemen van de vluchtheuvel. Bovendien past hij overigens bereid in het uitbrei- veren over de Oostu.-schelde in geheel m het Deltaplan. Nog dit dingsplan een strook te nemen, de gemeenschap met het Rijk, aar hoopt men tot aanbesteding waar bebouwing verboden zal waarbij dit het leeuwenaandeel zijn. der exploitatietekorten zou dra- De veerdiensten, gen. Hij acht het ongewenst, dat het Rijk zaken van de Provincie Minister Algera heeft zijn goed- overneemt, zonder dat dit beslist keuring gegeven aan de bouw noodzakelijk is. Donderdag 2 Februari. Luxor-Theater, 8 uur: „The Glenn Miller Story". ALLEEN KON. OLIE VAST IN KLEURLOZE MARKT De totale asndelenomzet in januari heeft slechts bedragen 47,7 miljoen nominaal, hetgeen weliswaar iets meer is dan in december 1955, doch aanzienlijk achterblijft Ibij de eerste maand van het vorige jaar toen 68,5 miljoen nominaal-werd verhan deld. De eerste dag van de nieu we maand bracht geen verbete ring van de activiteit, integendeel steunen, heeft de K.N.A.C. een H. (Slot.) 8. Intrekking raadsbesluit tot bouw en exploitatie auto boxen t.b.v. Rijksdiensten. Nadat met de minister van We deropbouw en Volkshuisvesting overeenstemming was bereikt in zake de verhuur van de ingevol ge besluit van 30 aug. jl. door de gemeente te bouwen boxen, deel den Ged. Staten in overeenstem ming met de minister van Bin- henlandse Zaken mede, dat zij be zwaar hebben tegen het afwente len van de zorg voor gebouwen en inrichtingen van de rijksdien sten op de gemeenten. In verband hiermede werd door B. W. voorgesteld, genoemd be sluit in te trekken. Z.h.s. werd door de raad hier toe besloten. 9. Verzoek van de K. N. A. C. om financiële steun. Teneinde de gemeenten in staat te stellen haar financieel te over te gaan. Schouwen meende, dat men beter het geld voor deze dijk kan aesteden bij de verzwaring der zeewering en betreurde het ook, fat er bjj de aanleg cultuurgrond verloren zou gaan. De Inlaagdijk van Den Osse naar Scharendijke de juiste lengte sn het juiste tracé staan nog niet «ast is eveneens noodzakelijk •om een zo groot mogelijke mate van veiligheid te waarborgen. Vorig jaar ontstond bij Scha- «endijke een plotselinge oeverval en het Rijk meent, dat de risico's bij het verhogen van dit dijkge- deelte en het drastisch bezinken van de vooroever nog te groot olijven, omdat niemand weet of de stroomuitschuring zal door gaan. Minister Algera deelde voorts mede, dat het Rijk bereid is 95 procent toe te kennen als bijdra ge in de kosten van de te bou wen keersluizen bij Zierikzee en Brouwershaven. Over de financiering der over blijvende 5 procent voor de ge meenten zullen besprekingen met Gedeputeerde Staten moe ten volgen. Zierikzee wenst een schutsluis, die aanmerkelijk duurder is, maar ir. Maris verklaarde, dat een schutsluis de komende 25 jaar aij de uitvoering van het Delta plan slechts een belemmering De Oostduitse regering heeft woensdag de Verenigde Staten er van beschuldigd, het luchtver- Keer boven Oost-Dultsland in ge. vaar te brengen door het oplaten .san grote balonnen met fotogra fische en radiouitrusting. De De sehuldiging is vervat in een ver klaring van het bureau voor pers- raken van de eerste minister, die door het Oostduitse persbureau, ADN, is gepubliceerd. Enkele van deze balonnen, al dus de verklaring, zijn de laatste paar dagen neergehaald. Zij be vatten ingewikkelde toestellen, waren „zeer groot" en wogen een ton. De balonnen waren in de Verenigde Staten gemaakt en op gelaten uit West-Duitsland en Scandinavische landen. De raad kwam dinsdagavond in spoedeisende vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. In zijn openingswoord her dacht de voorzitter de 18e ge boortedag van Prinses Beatrix, daarbij de hoop uitsprekend dat H. K. H. lang voor het konink lijke gezin en het Nederlandse volk gespaard zou mogen blijven. Op voorstel van B. W. be sloot de raad enige nieuwe licht masten te plaatsen in de verbin dingsstraat PrinsenstraatMa- riastraat. De masten zullen een hoogte hebben van 6 meter, ter wijl deze masten zullen worden voorzien van kwikdamplampen. De kosten per mast zijn geraamd op ongeveer ƒ450,—. Voorts werd nog besloten een lichtmast te plaatsen aan het begin van de Nieuw Leusederstraat, op het punt waar deze straat op de grindweg uitkomt. Daar nu toch de straatverlich ting aan de orde was, werd door verschillende raadsleden gewe zen op de onvoldoende straatver lichting. In dit verband werd nog besloten binnen het financieel bereikbare de bestaande straat- de handel ter beurze lag af en toe bijna volkomen stil. Alleen Kon. 0:. e trad op de voorgrond en ge stimuleerd door de hogere note ring in Wallstreet alsmede bui tenlandse vraag kon het hoofd, fonds circa 10 punten verbeteren en sloot op 649. Voor het overige buitengewoon lidmaatschap inge steld. Zij verzocht thans de ge meente als zodanig te willen toe treden tegen een kontributie van 40 per jaar. Gelet op de toestand der ge meentelijke financiën en de be staande regel om tussentijds had de markt een kleurloos vei*- 80(511 nieuwe subsidies e.d. te Dinsdag zijn militairen met spoed naar Casablanca gezonden in verband met ongeregeldheden waarbij vierduizend Marokkanen betrokken waren. Aanleiding tot de ongeregeldheden was de moord, die zaterdag gepleegd is op een plaatselijke zakenman en voormalig lid van de nationalis. tische Istiqlal-partij, en zijn echt genote. Naar verluidt zijn vier perso nen ernstig gewond. Een van hen, een Spanjaard, werd door een woedende menigte van zijn mo torfiets getrokken, met benzine begoten en vervolgens in brand gestoken. De andere gewonden zouden een Marokkaanse Jood, *en Marokkaanse militair en nog «en Spanjaard zijn. De winkeliers sloten dinsdag bun winkels en trokken door de straten van de inheemsenwijk. Oscar Bossaert, de Belgische minister van Middenstandszaken is overleden. Bossaert was 69 jaar oud. De overledene werd 22 april 1954 benoemd tot minister. Minister Bossaert overleed in de nacht van dinsdag op woens dag aan een hartaanval, welke na een operatie intrad. Artsen en psychiaters hebben professor Karl Clauberg, tijdens de oorlog arts van een nazi-con centratiekamp, volledig verant. woordelijk bevonden voor zijn misdaden tegen Joden. Professor Clauberg is gearresteerd in ver band met een onderzoek naar be schuldigingen dat hij honderden Joden zou hebben gesteriliseerd. Hij werd volledig toerekenings vatbaar verklaard in een medi sche verklaring getekend door het hoofd van het ziekenhuis waar hij onder toezicht is ge plaatst. De 57-jarige Clauberg is in ok tober teruggekeerd uit Russische krijgsgevangenschap waarin hij 10 jaar had doorgebracht. verlichting binnen afzienbare tijd te moderniseren. Was de voorzitter de laatste vergadering gedwongen sombere geluiden te laten horen met be trekking tot de gunning van de rioleringswerkzaamheden en de aanleg varygep zuiveringsinstal latie, aangezien de C.O.W. op grond van de aanbesteding n>t zou gunnen, thans kon hij de mededeling doen, gisteren van de C.O.W. bericht te neooen ontvan gen, dat zij de derde onderhandse aanbesteding heeft goedgekeurd en het werk is gegund aan de firma Thomas Cambier te Bres kens voor de som van 116 850, terwijl de zuiveringsinstallatie ge. gund werd aan de firma A. One te Nieuwdorp voor 50.500. De levering van de mechanische in stallatie Voor de zuivering werd gegund aan de firma Landustrie te Sneek voor 5700. De Rijks bijdrage, welke voor het gehele werk zal worden verstrekt, be draagt ongeveer 93% der totale kosten. Wanneer de riolering en zuive ringsinstallatie gereed zal zijn, al dus de voorzitter, zal dit een be langrijke vooruitgang betekenen voor Cadzand-Bad en zal een vrij groot gedeelte van de kuststrook bouwrijp zijn. De wegen aan de kuststrook zijn tha^s in panieg. Waterleiding en elektriciteit is aanwezig, zodat straxs cauzanü haar badgasten een behoorlijk comfort kan bieden. Wat de propaganda betreft, juichte de voorzitter toe, dat de samenwerking tussen de West Zeeuws-Vlaamse V.V.V.'s op ini tiatief van Cadzand tot stand is kunnen komen, waardoor de streek in zijn geheel naar buiten- uit actie voert ter stimulering van het vreemdelingenverkeer. Tijdens de rondvraag infor meerde de heer De Neef, naar de verstrekking van ventvergunnin gen. De voorzitter antwoordde, dat een nieuwe verordening in voorbereiding is, welke is afge stemd op de door de minister ter loop. Unilever, Philips en AKU, die gistermorgen nog iets konden aantrekken, moesten deze winst gistermiddag geheel prijsgeven en sloten per saldo onveranderd ten opzichte van dinsdag. Van de scheepvaartsector valt al evenmin veel interessants te vertellen. Over het algemeen ble ven de noteringen van dinsdag gehandhaafd. Een uitzondering l een perceel bouwgrond gelegen vormde van Nievelt Goudriaan 111 Plan Zuid ter oppervlakte van die 10 punten avanceerde. Aan- 1 ongeveer 1800 ca, werd door B. delen Müller liggen de laatste eP w- in overleg met de provin- dagen goed gevraagd en zijn ciale direktie van de Wederop- verlenen, werd op voorstel van B. en W. door de raad z.h.s. af wijzend op het verzoek beschikt. 10. Verkoop bouwgrond aan de heer J. A. F. Schut te Ter- neuzen. In verband met een aanvraag van dokter J- A. F. Schut te Ter- neuzen om aan hem te verkopen hierbij gestegen van 300 tot 320 thans. De handel op de cultuurafde ling had al evenmin veel om het lijf. De leidende soorten sloten per saldo zo goed als onveran derd. Guldensbeleggingen stil en eer der iets beter. Prolongatie 2% proeent. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen BEURSINDICES. 30/1 31/1 1/2 268 86 271.51 273 17 162.92 162.66 162.85 166.91 167.65 168.Y6 164.12 164.12 164.92 150.23 150.59 151.22 211.48 212.77 213.83 bouw en Volkshuisvesting voor gesteld, onder de gebruikelijke voorwaarden, o.a. betreffende be bouwing, en tegen een prijs van 5,75 per ca of. zoveel meer of minder als door het prijzenbu- reau voor onroerende zaken mocht worden bepaald, te verko pen aan de heer J. A. F. Schut te Terneuzen een oppervlakte bouwgrond van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Axel, sectie F., no. 1178, groot 1800 ca of zoveel meer of minder, als bij kc rale opmeting blijken zal, met verrekening van onder- of bovenmaat na die opmeting. Z.k.s. verklaarde de raad zich hiermede akkoord. 11. Bouw en verhuur restaura tie met kantoor bij bussta tion annex publieke toiletten. Nu het centrale busstation op het Szydlowskiplein is gevestigd, dcet zich ten behoeve van de vele buspassagiers zeer sterk de be hoefte gevoelen aan een behoor lijk geoutilleerde wachtgelegen- heid. De N. V. Z.V.T.M. heeft daar ter plaatse behoefte aan een agenten- en controleurskantoortje Het totstandkomen van een dergelijke gelegenheid zou te vens de mogelijkheid openen om te voorzien in de behoefte aan openbare toiletten, waarom ook nog in de vorige vergadering werd gevraagd. B. en W. helbben in overleg met de N.V. Z.V.T-M. een en ander be studeerd en hebben op de volgen de basis-overeenstemming be reikt: De gemeente bouwt een restau ratie met kantoortje en W.C's-f urinoir op het plein in de buurt van het buisstation. Het kantoor- 1Je wordt gebruikt door de N.V. Z.V.T.M. voor haar dienst. De restauratie wordt geëxploiteerd door een particuliere pachter. De W.C.'s toiletten zijn voor het publiek algemeen toegankelijk. De gemeente verhuurt restau- rati en kantoor aan de N. V. Z.V.T.M., welke hierin bijv. in de vorm van verpachting een ge schikt persoon plaatst. De toiletten worden voor een ieder toegankelijk en dus niet verhuurd. Volgens een nauwkeu rige raming zal dan door de N.V. Z.V.T.M. aan de gemeente be taald moeten worden een huur prijs van 500,— per jaar. Hier bij wordt er van uitgegaan, dat de N.V. Z.V.T.M. haar medewer king verleent, teneinde te komen tot een bedrag aan stichtingskos- ten, waardoor bij de genoemde huurprijs een sluitende exploita tie voor de gemeente wordt ver kregen. De Z.V.T.M. neemt dan tevens het onderhoud en de meubilering voor haar rekening. B. en W. menen, dat op deze wijze de wederzijdse belangen, welke door. de totstandkoming van deze gelegenheid worden ge diend, op de juiste wijze in de NABEURÖXOERSEN. Kon. Olie: 645—648 Philips: 335 Unilever: 341—343 slot 647 slot 342 (648%) (334%) (342%) De Jordaanse premier, Samir Rifa'i, heeft dinsdag in de Jor daanse Tw,eede Kamer verklaard, dat de regering niet van plan ri, zich bij het verdrag van Bagdad aan te sluiten. De regering kreeg het vertrou wen van 34 van de 40 afgevaar. digden na een debat over de bui tenlandse politiek. Rifa'i zei nog: „Onze politiek is de algemene Arabische politiek die door alle Arabische staten is goedgekeurd." Voor zaterdag 4 februari staat buirg verlof is verleend tot het Noorwegen heeft dinsdag De Amerikaanse federale rech ter Louis Goodman heeft dinsdag een verzoek van Caryl Chessman om voor 'n nieuw verhoor te wor den voorgeleid, afgewezen. Als dit verzoek was ingewilligd had Chessman, die sinds 1948 strijdt voor herziening van zijn doodvon. nis, de gevangenis van San Quen- tïn kunnen verlaten. Zoals bekend is Chessman in dertijd op beschuldiging van ont voering en aanranding ter dood veroordeeld volgens de z.g. Lind- oergh-wet van Calif ornië. Tot dusver heeft hij steeds uitstel van executie weten te krijgen. Door de afwijzende beschikking van rechter Goodman is 't laatste be sluit om hem uitstel te verlenen, ongedaan gemaakt. Chessman kan nu opnieuw in toeroep gaan bij het hof van appèl van San Francisco en zich nog weër eens wenden tot het hoog gerechtshof van de V.S. Frankrijk. Het was woensdagochtend te Parijs zestien graden Celsius kou der dan dinsdag. De temperatuur bedroeg min twaalf graden. Daarentegen bedraagt de tem. peratuur te Nice en te Perpignan zes en te Biarritz zeven graden. Gedeelten van Noord- en Oost zee zijn dichtgevroren. In Oost- Duitsland zijn alle kanalen door ijsgang onbevaarbaar geworden. In Berlijn werd een tempera tuur van 22 graden onder nul ge meten. Dit veroorzaakte het zeldzame schouwspel van „Poolsneeuw" ijsnaalden, die zich glinsterend tegen een wolkenloze hemel afte kenden. In Wenen reden met vlammen werpers uitgeruste vrachtauto's uit, om te pogen de wegen te ont. dooien. De Donau-haven is dicht gevroren. Te Lunz am See, in* Beneden- Oostenrijk, daalde de tempera tuur tot 24 graden onder nul. België en Nederland hadden de koudste nacht der laatste jaren, doch Versjiansk in Oost-Silberië sloeg alleshier werd een tempe ratuur van 59 graden onder nul gemeten. zake gegeven richtlijnen. Het! krachtig geprotesteerd bij de venten kan men echter alleen Sow jet-regering tegen de scnen- verbieden, wanneer de openbare i ding van de Noorse territoriale orde er bij betrokken is. wateren door Sowjet-treilers. te Oostburg op het programma een carnavalsfeest, dat zal duren van zes uur 's avonds tot des nachts één uur. Van zes tot twaalf uur is het maskeren in 't openbaar toegestaan. In de Protestantse kerken is een boodschap voorgelezen, waar bij tegen de instelling van dit carnavalsfeest wordt geprotes teerd. Men is van mening, dat hierdoor geen rekening wordt ge houden met de opvatting van de Protestantse inwoners, welke de meerderheid vormen in Oost burg. Men ziet het carnaval als een Rooms Katholiek feest, ter wijl het maskeren in het open baar wordt veroordeeld. Boven dien wordt het feest een uur na twaalf, dus zondags, voortgezet.' Ook is men ontstemd omdat de raad hiervan geen kennis heeft gekregen. Woensdagavond is de. ze kwestie in een raadsvergade ring ter sprake gekomen. RAADSVERGADERING. Ernstige protesten tegen het toestaan van carnaval. De heer Dekker (Protest. Chr.) vraagt hoe het komt dat in Oost- vieren van carnaval. Hij meent te weten, dat in plaatsen waar vroe ger carnaval werd gehouden deze juist zijn afgeschaft en moet er ernstig tegen protesteren dat het hoofd der politie te Oostburg hiertoe vergunning heeft ver leend. De voorzitter antwoordde, dat het verzoek hiertoe is uitgegaan van de V.V.V. en hij heeft ge meend bij wijze van experiment dit verzoek te moeten inwilligen. De V.V.V. zal nu moeten tonen, dat zij deze toestemming waard is. De heer De Coene (K.V.P.) heeft persoonlijk geen bezwaar tegen het vieren van carnaval in uitgesproken Katholieke streken, waar deze feestviering is inge burgerd. Hij had echter overeen komstig de bevolkingsopbouw van Oostburg liever gezien, dat het hoofd der gemeente rekening had gehouden met de geloofs overtuiging van de meerderheid der bevolking. De heer Leenhouts P.v.d.A.) keurt eveneens het houden van carnaval in Oostburg af en heeft er ernstig bezwaar tegen dat zelfs vergunning is verleend dit openbaar op straat te vieren. Hierbij komt nog, dat B. en W. voor een en ander vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting hebben verleend. De voorzitter zegt de morele i bezwaren tegen het houden van carnaval niet te kunnen delen. 27) Nadruk verboden. „Dan is de verantwoordelijk heid van u af. U heeft de papie ren aan iemand van ons, onder overleg van een schriftelijk be wijs van ontvangst afgeleverd. En nu over de chèque, de chèque van ehduizend pond, die u volgens overeenkomst van ons metehmet de schrijver van het manuscript, u weet wel, wie ik bedoelzou ontvan gen. Die mag ik u niet vóór woensdag over een week geven. Zulk soort overeenkomsten wor den volgens de letter nageleefd, dat begrijpt u w.el, maar als u het liever heeft, kan ik u wel een chèque voor dat bedrag op mijn eigen bank doen toekomen." Anthony dacht even vlug na. Zijn plan was geweest de mé moires tot de laatste minuut in zijn bezit te houden; dan wist hij tenminste door eigen onder vinding, waarover al die drukte gemaakt werd. Maar hij moest toegeven, dat het plan van Bal- derson meer kans op een vej- lige aflevering bood. „Goed," zei hij, met een zucht van teleurstelling. „Doet u maar, door AGATHA CHRISTIE zoals het 't beste vindt. Stuur die iemand dan maar naar mij toe. En als het u toch niets kan schelen, zou ik wel meteen de chèque willen hebben. Nu de zaak zo gelopen is, bestaat er kans, dat ik vóór woensdag al weer weg ga." „Heel goed, mr. McGrath. On ze vertegenwoordiger komt dan, laten we zeggen, morgenochtend vóór negenen, bij u. Het is ver standiger begrijpt u, om niet iemand van hier uit naar u toe te sturen. Onze mr. Holmes woont in South London. Op wèg hierheen komt hij dan bij u aan en zoals afgesproken is, geeft hij u een bewijs van ontvangst in ruil voor de.... eh.... docu menten. En misschien wilt u dan vanavond een loos pakketje in de hotel-safe laten opbergen. Dat komt uw vijanden natuur lijk dadelijk ter ore en op die manier voorkomt u een onder vinding als die van vannacht." „Goed, ik zal uw raad opvol gen." Anthony hing met een naden kend gezicht de hoorn op. Een half uur later was hij met hart en ziel bezig aan het ten uitvoer brengen van zijn plan: informaties inwinnen omtrent de aalgladde Giuseppe. Maar in geen van de restaurants, waar de langvingerige kellner gewerkt had, had hij succes. De mensen kenden hem in zijn werk, maar van zijn particuliere leven of van zijn vrienden of makkers wisten ze niets. „Toch vind ik je wel, jonge tje," zei Anthony na de zoveel ste teleurstelling. „Toch vind ik je wel. Het is alleen maar een kwestie van tijd." Zijn tweede avond in Londen verliep boven alle verwachting rustig. De volgende morgen, om klok slag negen uur, werd het kaar tje van mr. Holmes zelf zijn en- trée. Hij was een kleine blonde man met een rustige stem en rustige manieren. Anthony over handigde hem het manuscript en nam, zoals afgesproken was, in ruil daarvoor een chèque van duizend pond in ontvangst. Mr. Holmes ^borg de papieren in een aktentas weg, sloot de aktentas af, zei Anthony goede dag, stap te weg...,. En daarmee leek de zaak afgelopen. „Maar misschien wordt hij toch nog wel onderweg ver moord," bedacht Anthony. „Jam mer dat ik er niet bij kan zijn, doodjammer, dat ik er niet bij kan zijn." Hij stopte de bewuste chèque in een enveloppe, sloot er een klein briefje bij in en maakte de enveloppe met drie lakken zorg vuldig dicht. Jimmy was bij him ontmoeting in Boelawayo goed bij kas geweest en had hem toen een flinke som gelds voor geschoten. Maar bij Jimmy was het goed bij kas zijn geen per manente toestand. „Maar al is dit karweitje nu afgelopen, daarom ben ik pog niet klaar,'' zei Anthony tegen zich zelf, 'toen de brief gepost was. „Tot dusver heb ik er niet veel van terechtgebracht. Maar daarom niet getreurd. Om te be ginnen gaan we ons nu vermom men en dan op naar Pont Street nummer 487." Hij pakte zijn koffer, ging naar beneden, betaalde zijn reke ning en gaf order een taxi te bestellen en zijn koffer op te laden. Hij had de gebruikelijke fooien al gegeven en stond juist op het punt van weg te gaan, toen een picolo met een brief op een blaadje in looppas dwars de zaal door op hem af kwam. „Geen tien tellen geleden voor u gebracht, meneer." Met een zucht offerde Antho ny zijn zoveelste shilling. Daar na stapte hij in en de taxi zette zich met een pijnlijk knarsen in beweging. Binnen ging Anthony op zijn gemak in een van de hoeken zitten en ritste de enve loppe open. (Wordt vervolgd.) kostenverdeling tot uitdrukki»g komen. Aan de hand van voren staande uiteenzetting werd door genoemd college voorgesteld, te besluiten a. Tot het bouwen van een res tauratie met kantoor en publieke toiletten bij het busstation op hot Szydlowskiplein (b. Tot 't verhuren van de restau ratie met kantoor aan de Zeeuftvs Vlaamsche Tramweg Maatschap pij N.V. gevestigd te Terneuzen voor een bedrag van 500 per jaar. Z.h.s. werd het voorstel van B en W. door de raad aangenomen. 12. Vaststelling- bestemmbisH- plan ex. art. 35 der woning wet i.v.m. de voorgenomen sanering van de Ondewipi en omgeving'. Reeds geruime tijd is in voor bereiding de zowel met het oog op de volkshuisvesting (krotop ruiming), als op het verkeer noodzakelijke sanering van de Oudewijk en omgeving. De noodzakelijke voorbereidin gen van uiteenlopende aard zijn thans zover gevorderd, dat aan een en ander de wettelijk voor geschreven vorm en grondslag kan worden gegeven. De eerste fase hiervan i« inge volge artikel 35 van de woning wet de vaststelling van een be sluit, waarbij de betreffende ter reinen of gedeelten van terrei nen, worden verklaard tot grond, die in de naaste toekomst is be stemd tot het aanleggen van eè-ii straat of plein met de erbij be horende groenstroken en bepkm tingen. B. en W. stellen voor het be sluit, dat in ontwerp bij de stuk ken js gevoegd vast te stellen. De hoofduitvoerder van ge meentewerken, de heer Wieles, gaf een technische toelichting. Hij herinnerde er aan, dat al eens eerder een bestemmingsplan voor de Oudewijk is gemaakt en aan genomen, n l. in 1949. Hiertegen waren nogal wat bezwaren. Nu is in overleg met de provinciale planlogische dienst een nieuw plan gemaakt. De hoofdzaak van dit plan is, dat een betere verbinding tQt stand komt tussen Buthdijk eh Weststraat. Dan speelt hier sterk mee de toestand van de meeste wonip gen. Hiervan komen er veel voor onbewoonbaarverklaring in aan merking. De heer Hamelink vroeg, of dit plan binnen korte tijd voor uit voering in aanmerking komt. De voorzitter antwoordde, dat dit de eerste stap naar verwezen lijking was. Verschillende wette lijke fazen moeten nog doorlopen worden en verder is men gebon den aan de financiën. De heer Oggel juichte dit plan toe. Hij sprak de hoop uit dat bij de uitvoering met de belangen van de eigenaren zoveel mogelijk rekening zal worden gehoude*. Natuurlijk mag de normale ont wikkeling niet door enkelingen worden tegengehouden. De voorzitter wees er op, dat de raad bij de uitvoering toch al tijd nog over détails kan mee spreken. Alles wat aangekocht moet worden komt in de raad. De heer C. van Bendegem juichte namens zijn fractie even eens dit plan toe. Dit plan komt de volksontwikkeling en volks huisvesting ten goede. Hij hoopte dat bij de overpiar ting van de bewoners met vak manschap gehandeld zal worde* De heer Görrits vroeg, of ©i met de bewoners al over is ge sproken. De voorzitter aeide, dat met verschillende mensen reeds ak koord is gemaakt. De -heer Kesbeke was het met de heren Oggel en Van Bende gem eens. Ook hij is van mening dat hier veel gevoeligheden zul len opdoemen en hij hoopte, dat dit tot voldoening van beide par tijeri zal worden opgelost. Het voorstel van B. en W. werd hierna z.h.s. aangenomen. RONDVRAAG. De heer Oggel vroeg wat het hem in de vergadering van 29 december toegezegde telefoonge sprek met Ged. Staten aangaan de de weg SpuiSchapenbout heeft opgeleverd. De wnd-secretaris deelde mede dat er direct over gebeld is en men heeft geantwoord, dat God Staten met voortvarendheid dew zaak ter hand zullen nemen. Vorige week is er hierover op nieuw geschreven. De heer Oggel dankte voor fle toelichting. De heer Maas wees op de cireu laire, welke de huurders der ge meente-woningen, betreffende het onderhoud ervan, hebbes ontvangen en zei dat het woning bedrijf hier de hand wel eens in eigen boezem mag steken, daar zij zelf het onderhoud ook wel eens verwaarloost. De heer Kesbeke vroeg om ver harding van het voetpad achter de Buitenweg van de speelweide naar het parkeerterrein. Verder wees spreker op het toenemend verkeer door de Wal straat en vroeg plaatsing van 'n verkeersbord bij de R.K.-school dat de oversteekplaats der schooi kinderen aangeeft. De heer Hamelink vroeg even eens verharding van het voetpad achter de Buitenweg en vroeg verder om de berm van de Polen straat aan de zijde van de speel weide te verfraaien met passen de aanplant. Hierna werd de vergadering door de voorzitter door het uit spreken van het dankgebed ge sloten.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2