Aanp assing van onderwijs lonen en k De Nederlands-Indonesische besprekingen He" VUflaM cadeau Wat brengt de Radio Eric de Noorman - De gouden droom Politiek raadgevend comité van verdrag van Warschau bijeen De lonen van Beigen Nederland m „ervefe moi >s een f"we TWEEDE BLAD zaterdag 28 januaii 1*?56 11e jaargang no. 3675 Loonachterstand kan worden ingehaald Adoptie-regeling goedgekeurd VHMO in discrediet? In de komende weken zal door de regering een beslis sing worden genomen ten aanzien van de vrije loonvor ming. Zowel de Sociaal-Economische Raad als de Stich ting van de Arbeid zijn met hun advies gereed gekomen. De onderlinge geschilpunten lopen echter zeer uiteen en derhalve zal moeten worden afgewacht, aan welke manier de regering de voorkeur zal geven om tot vrije loonvor ming te komen. ADOPTIE ALLEEN NOODMAATREGEL Dreigende regeringscrisus in Finland Frans Noord-Afrika Fins kabinet afgetreden Mr. Utoyo brengt bezoek aan minister-president Drees AUSTRALISCHE HAVENSTAKING ON WETTIG VERKLAARD Bij Bledtectie actikelen nu Russisch aanbod inzake non-agressiepact? Vierkleurenpotloden N. V. Fa P. J. van de Sande ISd.Y» De commissie voor lonen en prijzen in de SER is tot de con. clusie gekomen, dat de achterstand in de lonen op verschillende wijzen kan worden ingehaald. Men overweegt daarbij een uitkering ineens, met name voor 1955, een tijdelijke verhoging van de ver eveningsheffing, bedrijfstaksgewijze loonsverhoging en verhoging van de richtlijnen of een algemene loonronde. Bij de berekening hiervan is men van verschillende standpunten uitgegaan, zodat ook hier en daar nog grote verschillen optreden. ring van deze adoptie-regeling is een eerste stap gezet op de weg om het wanbegrip, dat in het al gemeen genomen over adoptie in de werkelijke zin van het woord heerst, weg te nemen. BEZORGDHEID TOEKOMST VOOR DE De commissie voor lonen en prijzen in de SER is, gelet op de invoering van de wet op de ouder domsvoorziening en de verhoging van de huren met 25 per 1 januari 1957, uitgegaan van de vraag, of er bij deze regelingen nog ruimte is voor een aanpas sing van de lonen. WELKE KEUZE DOET DEN HAAG? De Stichting van de Arlbeid heeft de regering de richtlijnen voorgelegd, hoe de eventuele vrije loonvorming in werking kan tre den en welke regels daarbij moe ten worden gevolgd. Geeft men enerzijds voorkeur aan een uit kering ineens voor 1955, ander zijds staat men ook weer sympa thiek tegenover een tijdelijke ver. hoging van de vereveningshef fing, waardoor een groot geldbe drag aan de circulatie kan wor den onttrokken. Daarnaast zijn de andere mogelijkheden, die voor het jaar 1956 kunnen worden ge combineerd al naar gelang men dit wenst. De grote vraag is echter, wel ke keuze de regering zal ma ken. Daar de SER slechts de taak heeft de regering een ana~ lyserende voorlichting te ge ven, is het vrijwel zeker, dat de regering de Stichting van de Arbeid advies zal vragen over de te volgen weg bij de invoe ring van de vrije loonvorming. Ongetwijfeld zal dit nog vele voeten in de aarde hebben, maar het feit alleen reeds, dat er met aandacht aan gewerkt wordt, stemt tot vertrouwen. Zonder hoofdelijke stemming heeft de Eerste Kamer het wets ontwerp tot adoptie-regeling goedgekeurd. Dit wetsvoorstel sluit aan bij de ontwikkeling van het kinderrecht, maar de vraag is gewettigd, of van de adoptie regeling, waarvan reeds lang sprake was, in haar huidige vorm veel gehruik zal worden gemaakt Door de verschillende woord voerders werd deze regeling als „zegenrijk" Ibeschouwd omdat ten minste de mogelijkheid is gescha pen om in ons land een kind te kunnen adopteren, maar daarbi, werd niet uit het oog verloren dat de plaats van het kind bi;' vader en moeder primair is en dat slechts tot adoptie kan wor den overgegaan, indien de ouders niet capabel worden geacht 't kind die opvoeding te geven, die het zal doen uitgroeien tot een waar dig lid van de maatschappij. Daarnaast liepen over bijkom stigheden als de leeftijd der adop terende ouders de meningen nog al uiteen, maar over de kern van de zaak bleek men het eens een wettelijke adoptie tot 21-jarige leeftijd, waarna een beperkte her- roepings-mogelijkheid via de reen ter mogelijk is. Met de goedkeu- In een gehouden vergadering van directeuren en rectoren van de scholen voor het voorbereid hoger en middelbaar onderwijs zijn zowel de huidige toestanden als de toekomstmogelijkheden be sproken. Hieruit blijkt, dat er geen onverdeelde vreugde bestaat over de wijze, waarop de regering de onderwijsmaatregelen vast stelt. Men is ontevreden over de ver ouderde onderwijswetgeving, waarin slechts wijzigingen var. ondergeschikt belang zijn en wor den aangebracht. Bovendien vor men het tekort aan docenten, de grote aanwas der leerlingen en het overladen programma een ernstige belemmering in de goede gang van zaken. Uit de woorden van de verschil lende sprekers bleek duidelijk een bezorgdheid voor de toekomst, maar zij aarzelden niet richtlijnen te geven: het scheppen van ver schillende mogelijkheden in het kader van het algemeen leerplan, waarvoor geen directe invoering van nieuwe schooltypen noodza kelijk is. Dit betekent weliswaar een totale ommekeer in het hui dige onderwijssysteem, maar men kan veilig aannemen, dat de men sen, die dagelijks met de leerlin gen omgaan, weten, wat hun toe komt, aan welk punt de regering ook eens enige aandacht moet besteden. (Nadruk verboden) Het Indonesische kabinet heeft vrijdagmorgen in een speciale zitting het antwoord besproken, dat zij aan de Nederlandse rege ring zal geven op de nota over de Nederlands-Indonesische be sprekingen te Genève. Donder dag heeft de Nederlandse hoge commissaris, mr. W. F. L. graaf van Bylandt aan minister-presi dent Burhanuddin Harahap, die bij afwezigheid van Anak Agung Gde Agung ook minister van Bui tenlandse Zaken is, deze nota overhandigd. TWEE ARRESTATIES BIJ WARENHUISDIEFSTAL. Donderdagmiddag hebben re chercheurs in een groot waren huis in Amsterdam twee man nen op heterdaad betrapt bij het stelen van uitgestalde artikelen. Het zijn een 23-jarige markt koopman en een 25-jarige bouw vakarbeider, beiden uit Hilver sum, die samen zich aan diefstal schuldig maakten. Hun buit be stond uit 12 paar handschoenen, 8 gramofoonplaten en 2 ball points. voor zijn omgeving. Met twee of drie Valdis- pert-dragées kan elke ner vositeit verdreven worden. Valdispert is een zuiver natuurproduct, bevat geen chemische toevoegingen en is daardoor onschadelijk. De dragees zijn volkomen zonder elke reuk of smaak. Noch Harahap noch graaf Van Bylandt wenste iets te zeggen over de inhoud van de nota. Maar politieke waarnemers, die persberichten uit Den Haag aan halen, menen te weten, dat Ne derland gevraagd heeft naar de Indonesische politieke situatie en dat Nederland wenste te we ten, wat de Indonesische houding is ten aanzien van de Nederland se arrestanten en hun verdediger, die in Bangkok nog op een visum wacht, alvorens Nederland ant woordt op het Indonesische ver zoek om de besprekingen te Ge nève in een slotvergadering te beëindigen. De Indonesische minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, verklaarde, dat het antwoord op de Nederlandse no ta heden zal worden overhandigd. De te volgen gedragslijn werd vrijdagmorgen eenstemmig door het kabinet goedgekeurd. Mak mur voegde hieraan toe, dat het stellen van een tijdslimiet voor net houden van een slotvergade ring van de Geneefse conferentie niet ter sprake was gekomen. Minister Sardjan terug uit Genève. Inmiddels is de minister van Landbouw, Mohammad Sardjan, uit Genève teruggekeerd. Hij zei, dat hij ervan overtuigd is, dat Nederland niet anders kan doen dan de Indonesische eisen, zoals die in Genève waren be sproken, in te willigen. Zou de Nederlandse regering dit weige ren, dan zou het duidelijk wor den, dat Nederland verantwoor delijk is voor het mislukken van de besprekingen, aldus Sardjan. In Finland dreigt een rege ringscrisis. Woensdagavond heb ben de socialistische ministers van het agrarisch-socialistische coalitiekabinet verklaard, te zul len aftreden, omdat de regering er niet in geslaagd is, een stij ging van de melk- en boterprijs te verhinderen. Hierdoor, aldus een communiqué van de sociaal democraten, was de grondslag voor de samenwerking in het kabinet weggevallen. Men verwacht evenwel niet, dat de socialisten zullen aftre den, daar het huidige kabinet automatisch wordt ontbonden wanneer de nieuwe president, in maart, in functie treedt. Het politiek raadgevend comité van het Verdrag van Warschau, waarbij acht Oosteuropese lan den zijn aangesloten, is vrijdag ochtend te Fraag met zijn werk zaamheden begonnen. Het zal „gemeenschappelijke maatrege len" bespreken, voortkomend uit het veiligheidsverdrag, dat in mei j.l. in Warsehau getekend werd. Waarnemers geloven, dat één der voornaamste doelen van de conferentie is het geprojecteerde Oostduitse leger onder te bren gen bij het verenigde opperbevel der Oosteuropese landen onder de Sowjet-maarschalk Ivan Kon- jef. De conferentie wordt gehou den in het 17de-eeuwse paleis Cernin, waar het Tsjecho-Slo- waakse ministerie van Buiten landse Zaken gevestigd is. De Sowjet-delegatie staat on der leiding van minister van Bui tenlandse Zaken Molotof en mi nister van Defensie maarschalk Georgi Zjoekof. Alle acht landen hebben hun minister van Defen sie gezonden. De afgevaardigin gen van Albanië, Hongarije, Po len en Roemenië staan onder lei ding van de premiers van deze landen, die van Oost-Duitsland en Bulgarije worden geleid door vice-premiers en de Tsjecho-Slo- waakse delegatie door de minis ter van Buitenlandse Zaken. Maarschalk Konjef woont de be sprekingen ook bij en er is een communistisch-Chinese waarne mer, maarschalk Njeh Djoeng- Tsjen, waarnemend chef van de generale staf. Het verdrag van Warschau volgde op de Parijse overeen komsten waarbij West-Duitsland wordt bewapend in het verband van de Noord-Atlantische ver- Donderdag is bij Duvivier de trein Tunis-Bone ontspoord als gevolg van sabotage aan de spoorlijn. Vier passagiers werden ernstig en andere licht gewond. De schade is groot. Vijf Franse en twee Algerijnse militairen zijn donderdag door opstandelingen gevangen geno men. Zij hadden eeen bus aan gehouden en in brand gestoken, 10 km van Port Say, aan de Al gerijns-Marokkaanse grens. dragsorganisaties. Geweldige spandoeken in de nationale kleuren van de leden- staten hingen tegen de muren van het paleis, dat op een heuvel staat vanwaar men uitziet over de stad. Tientallen Tsjecho-Slo- waakse en buitenlandse journa listen stonden bij het paleis, waar de ministers in hun auto's aankwamen. Deze laatsten spoed den zich, met gebogen hoofden wegens een sneeuwbui, naar bin nen. Gedurende tien minuten waren fotografen in de gelegenheid op namen te maken. Daarna open de generaal Cepicka de bijeen komst met een begroetingstoe spraak. De Albanese premier nam vervolgens plaats in de voorzitterszetel. Generaal Cepicka zei onder meer: „Een zekere vermindering van de internationale spanning kan de laatste tijd worden waar genomen, voornamelijk dank zij het geweldige vredes-initiatief van de Sowjet-Unie." „De krachten van de oorlog echter, hebben haar doelen nog niet opgegeven. Vele belangrijke internationale kwesties moeten nog worden opgelost en in som mige Westelijke landen, in het bijzonder in de V. S., zijn er op nieuw duidelijke stromingen om de vreedzame ontwikkeling tegen te houden. In strijd met de wil der volkeren worden er pogingen gedaan om de „koude oorlog" te hernieuwen", aldus de minister. Met het oog hierop, zei hij, moet het politieke raadgevende comité de huidige internationale toestand opnieuw onderzoeken en kwesties en gemeenschappe lijke maatregelen, die uit het ver drag voortvloeien, bespreken. Flacon Premier Kekkoken heeft bij president Paasikivi van Finland het ontslag van zijn kabinet in gediend, nadat zes socialistische ministers, als protest tegen een verhoging der prijzen van levens middelen, waren afgetreden. Kekkonen stond aan het hoofd van een coalitieregering, die steunde op de socialistsche en de boerenpartij. De ministers der Boerenpartij hebben verklaard een «tijging der levensmidaelenprijzen niet t;e kunnen voorkomen, omdat de volksvertegenwoordiging met een kleine meerderheid een wets ontwerp, dat voorzag in prijzen- stabilisatie had verworpen. Naar wij vernemen heeft de Indonesische ambassadeur in bij zondere missie, mr. Utoyo Rame- lan, vrijdag om twaalf uur een bezoek gebracht aan minister president Drees. De woordvoerder van het Indo nesische hoge commissariaat in Den Haag deelde desgevraagd mede, dat mr. Utoyo met dr. Drees „een diepgaand gesprek" heeft gevoerd over de ontwikke lingen in de Nederlands-Indone sische conferentie. Verder mede delingen over dit gesprek wenste hij niet te doen. Mr. Utoyo heeft voorts zowel donderdagmiddag als vrijdagoch tend wederom een kort onder houd gehad met de regeringscom missaris voor Indonesische aan gelegenheden, mr. N. S. Blom. Vrijdagmiddag is mr. Utoyo naar Genève teruggekeerd om verslag uit te brengen aan de voorzitter van de Indonesische delegatie, minister Anak Agung Gde Agung, over de besprekin gen, die hij sinds zaterdag in Den Haag heeft gevoerd. Een Australische federaal hof van abritrage heeft vrijdag de staking van ongeveer 24.000 Australische havenarbeiders on wettig verklaard, door deze be slissing kunnen nu aan de sta kende havenarbeiders straffen worden opgelegd. De kwestie werd aan het hof voorgelegd door eigenaars van scheepswer ven. Door de staking ligt het werk in 53 havens stil. Zeven grote steenkoolmijnen in Nieuw Zuid- Wales hebben het werk door deze staking moeten stilleggen. Gedurende de komende twaalf maanden kunnen de stakers be boet worden, indien zij weigeren gehoor te geven aan een opdracht tot werkhervatting. Hun vak bond kan echter hoger beroep aantekenen. Het hof zal ook nog de werk gevers, die om een tussentijdse uitspraak hebben verzocht, ho ren. De advocaat van de vakbond zeide naar aanleiding hiervan, dat de bond het vertrouwen had verloren in de rechter, daar „uwe edelachtbare t.o.v. zekere ge schilpunten reeds een bepaald standpunt heeft ingenomen". Slechts 48 bonnen... U hebtze zó! De New York Times heeft vrij dag gemeld uit diplomatieke kringen te hebben vernomen, dat Rusland aan de Verenigde Sta ten heeft voorgesteld besprekin gen te voeren over een non-agres siepact tussen beide landen. Volgens het blad is dit het voornaamste uit de inhoud van de brief van maarschalk Boelga- nin aan president Eisenhower. Het algemeen Belgisch Vakver bond heeft medegedeeld, dat het op zijn verzoek met de Stichting van de Arbeid van Nederland een onderhoud heeft gehad op woens dag 25 januari j.l. Het doel was de 10 koers- bonificatie, die aan in Nederland werkende Belgen wordt verleend, te verhogen. Na bespreking werd door de Stichting van de Arbeid het toe kennen van de Belgische mini mumlonen verworpen. De 10 koersbonificatie wordt behouden, maar afwijkingen' die door be paalde ondernemingen zouden worden gevraagd, kunnen wor den verleend, mits bijzondere omstandigheden deze rechtvaar digen. De Nederlandse werkgevers en werknemers drongen bijzonder aan op een begrip van de spe ciale toestand waarin zij zich be vinden. De Sociaal-Economische Raad zal deze week nog een advies geven aan de Nederlandse rege ring inzake de vrije loonregeling. Het gevolg daarvan kan zijn, al dus de mededeling van het alge meen Belgisch Vakverbond, dat belangrijke loonsverhogingen (in Nederland) zich voordoen en de Stichting van de Arbeid is be reid om zodra deze evolutie is tot stand gekomen, met de Bel gische vakbonden wederom te onderhandelen, teneinde de koersbonificatie aan een nieuw onderzoek te onderwerpen. In aansluiting op de mede deling van het algemeen Belgisch Vakverbond over de lonen van in Nederland wonende Belgen, mag worden opgemerkt, dat daarin ten onrechte wordt gesproken over een door de S. E. R. aan de Nederlandse regering te geven advies inzake de vrije loonrege ling. Het betreft hier het rapport, dat door de commissie voor lonen en prijzen uit de S. E. R. is uitge bracht, inzake de economische situatie. Daarin wordt nagegaan of het inkomen van de loontrek ker is achtergebleven bij het na tionaal inkomen en of er ruimte is voor een verbetering der ar beidslonen. Het rapport der commissie werd gisteren in een besloten zit ting van de Sociaal-Economische Raad behandeld. Of de Raad gis teren tot de vaststelling van het advies komt, is nog niet bekend. ZONDAG 29 JANUARI. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Voor het platteland; 8.30 Ge varieerd progr.; 9.45 Geestelijk leven; 10.00 Componistenportret; 10.40 Met en zonder omslag; 11.10 Lichte muziek; 12.30 Sportspie- gel; 12.35 Even afrekenen, heren; 12.45 Gram.; 12.50 Rep. Olympi sche winterspelen; 13.00 Nieuws; 13.05 Gram.; 13.10 Gevar. progr. voor de militairen; 14.00 Boekbe spreking; 14.20 Orkest; 15.20 „Het leven van Mozart", hoorspel; 16.05 Gram.; 16.30 Sportrevue; 17.00 Strijkensemzle; 17.30 Hoor spel; 17.50 Nieuws; 18.05 Sport journaal; 16.30 Korte kerkdienst; 19.00 Voor de kinderen; 19.30 Contact met Nieuw-Zeeland; 19.35 Causerie; 20.00 Nws; 20.05 Klein koor en orkest; 20.50 Voor dracht; 21.00 Licnte muziek; 21.30 Hersengym.; 21.50 Lichte muz.; 22.20 Gram.; 22.40 Rep. van de Olympische winterspelen; 23.00 Nieuws; 23.15 Act.; 23.25 Zuid- Amerikaanse muziek. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Geestelijke liederen, 10.00 Baptisten kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.50 Orgelconcert; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.40 Hammondorgel en Hawaiian- gitaar; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 Gram.; 13.40 Boek bespreking; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Pianore cital; 15.00 Gram.; 15.25 Brabants halfuur; 16.00 Orkest en man nenkoor; 16.15 Sport; 16.30 Ves pers; 17.00 Jeugddienst; 18.00 De Kerk aan het werk; 18.15 Film rubriek; 18.30 Overpeinzingen van 'n dorpsdominée; 18.40 Muz. caus.; 18.45 Causerie; 19.00 Boek bespreking; 19.10 Samenzang; 19.30 Causerie; 19.45 Nieuws; 20.00 De springplank; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Lich- 24. „Dat gaat zo niet langer," herhaalt de dappere Svein wraak zuchtig. „We moeten het uitvechten, Noor man, vóórdat we alle maal te moe zijn van het rennen." Nauwelijks heeft hij dat gezegd, of achter hen klinkt een rauwe gil. Axe heeft met een flitsend gebaar 'n pijl op de pees van zijn boog gelegd en zich onder het voortren- nen omgewend, om, schijnbaar in het wil de weg, op hun ach tervolgers te schieten. Maar hoe weergaloos zeker het schot van de jonge boogschutter is, blijkt als de zwarte, sinistere ge stalte van de aanvoerder in elkaar zakt. En even later ook de krijger naast hem en nog een. Dit brengt de overigen even tot staan, lang genoeg om Eric en zijn mannen gelegenheid te geven snel tussen de rotsen te verdwijnen. J'JUjJ Het blijkt echter een kort respijt te zijn. Ze zijn volkomen de rich ting kwijt en weten niet waar ze zich bevinden. Reeds naderen de achtervolgers. Er zal niets anders voor hen op zitten dan te vechten of zich over te geven. Erics blikken vliegen in het rond. „Kom mee, daarheen," zegt hij kortaf, wijzend naar een smalle, hooggelegen richel in de rotswand. Hijgend naar adem klauteren zij tegen de steile helling op. Hoewel Svein behoorlijk last on dervindt van de verwonding door Halfra's speer toegebracht, grijnst hij vergenoegd. „Dat belooft weer een ouderwets knokpartijtje, Noorman Over dit gevecht zullen ze nog lang napra ten, dat beloof ik ze." „Ik heb nog maar twee pijlen," merkt Axe zakelijk op. „Onbeschaafde kinkels," snuift Halfra, „een edelman, zoals ik, op die manier te laten hollen. Maar ik zal ze dit betaald zetten, daar kunnen ze van opaan." „Daar komen zij," klinkt, hard als metaal, de stem van de Noor man. ■Onwrikbaar staan ze met hun vieren boven op de smalle rots wand bijeen, gereed voor hun strijd tegen een overmachtige vijand, die blijkbaar vol ontzag voor deze for midabele vechters zijn. Angstvallig en uiterst voorzichtig als moesten zij een heel leger aan vallen, sluipen de achtervolgers langzaam nader te muziek; 21.05 Hoorspel; 21.50 Promenade Orkest; 22.45 Avond gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.00 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de sol daten; 14.00 Operamuziek; 15.30 Gram.; 16.00 Voetbalreportage; 16.50 Gram.; 17.00 Amus. orkest; 17.30 Sport; 17.35 Gram.; 17.45 Sport; 18.05 Romantische muziek, 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.45 Gevar. muziek; 21.45 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verzoekpro gramma; 23.00 Nieuws. MAANDAG 30 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram. 8.00 Nws; 8.18 Sport; 8.30 Lichte muziek; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Kamermuziek; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwij ding; 10.20 Lichte muziek; 11.00 Gram.; 12.00 Dansmuziek; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Ham mondorgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Strijkorkest; 13.45 Voor de vrouw 14.00 Hoorspel; 15.10 Gram.; 15.40 Rep. Olympische winterspelen; 18.00 Nieuws; 18.20 Act.; 18.25 Klarinetensemble; 18.40 Parlem. overzicht; 18.55 Voor de jeugd; 19.05 Jeugdconcert; 19.45 Rege ringsuitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 De familie Doorsnee; 20.35 Het hangt aan de muur en het tikt; 21.00 Dansmuziek; 21.35 Het volle pond; 21.50 Orkest; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Johan Kaart, veertig jaar acteur. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Mastklimmen; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Gevar. muziek; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land en tuinbouwmed.; 12.33 Piano duo; 12.53 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Negro-spirituals; 13.35 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Suri naamse volksmuziek; 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing; 16.30 Strijk kwartet; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Koersen; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Dameskoor; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgel; 19.30 Volk en Staat; 19.45 Kamermuziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Orkest; 21.00 Hoorspel; 21.50 Gram.; 22.00 Sunfed, het plan voor financiële hulp aan laag ontwikkelde landen; 22.10 Tuben- kwartet; 22.25 Kamerkoor; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws, 23.15 Opera. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.50 Koersen; 13.00 Nieuws; 13.15 Or kest; 13.50 Gram.; 14.00 School radio; 15.20 Gram.; 16.00 Koersen, 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 17.45 Zang en piano; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.20 Boekbespr.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.45 Studentenork.20.45 Kunst- kaleidoscoop; 21.00 Stemmige muziek; 21.15 Orkest; 22.00 Nws; 22.15 Orkest; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5