Uit de Provincie Voor de Zondag Bijzondere militaire conferentie van Navo Kantongerecht Oostburg Het geheim van schoorstenen de zeven ZONDAGDIENST ARTSEN dïkK'hSiTltSS oï- FILMNIEUWS TERNEUZEN- BRESKENS. GRAAUW HULST ZAAMSLAG. AGENDA WATERSCHAPS BENOEMINGEN SSj Koninklijk Besluit zijn be noemd in de provincie Zeeland: Tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de calami- teuze polders Oost-Beveland en WlHielmina IZ.-B.), A. Minder- houd, te Wilhelminadorp (ge meente Kattendijke)Tot plaats vervanger van de dijkgraaf van de Sluispolder (Tholen), C. J. J. Kooijman, te St. Annaland. Tot plaatsvervanger van de dijkgraaf van de Hollarepolder, W. J. van Engelen, te Oud-Vossemeer, uiter lijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Zjjt vergenoegd met het tegenwoordige. Hebr. 13 5. Is dit niet een woord voor het heden? Is het niet een ernstige en nodige vermaning voor het hart des mensen, dat eindeloos blijft begeren? Onze wensen zijn zo verschil lend als onze karakters. Ze be palen zich bij de één tot aardse, zienlijke, zinnelijke dingen, bij de ander gaan ze uit naar wat hart en ziel alleen verzadigen kan. Maar een feit is het, dat wij allen een hart met ons omdragen, dat zo vaak en zo telkens wat anders wil. dan wat ons is toebedeeld. De Hoogste Liefde zelf weegt ons met zorg toe, wat ons nodig is, om naar de ziel gezond ge maakt, en opgevoed te worden tot de vrijheid der kinderen Gods. En toch maken wij ons zelf nog zo telkens diets, dat deze zegen of die zielewens aan ons waar achtig geluk ontbreekt. Weliswaar, is de werkelijkheid van ons leven soms geheel anders dan waarop onze hogere natuur schijnt aangelegd. Maar indien het. geloof vasthoudt, dat onze Vader weet wat wij van node hebben, dan wordt de ziel stilge zet. Want dan weten wij, dat al ias goed. ja het best is, zoals het is. Om, naar de apostolische ver maning, vergenoegd te zijn met het tegenwoordige, moeten wij het heden en de toekomst leren SCHIP IN BRAND VOOR ZEEUWSE KUST Donderdag tegen twaalf uur meldde het Noorse schip „Stella Strömer" (299 ton), dat er brand was uitgebroken in de machine kamer van dit vaartuig. Op deze melding zijn van Vlissingen de sleepboot „Goeree" van L. Smit en Co's internationale sleepdienst en een Ibergingsvaartuig uitge varen. Tegen één uur hadden deze vaartuigen de „Stella Strö mer" bereikt. De „Stella Strö mer" bevond zich toen voor de Zeeuwse kust ter hoogte van Zoutelande. Om 1.25 uur meldde de „Stella Strömer", dat de brand bedwon gen was en dat geen assistentie meer nodig was. Inmiddels was ook het Nederlandse schip „Tara" in de buurt van de „Stella Strö mer" aangekomen. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde voor het staatsexamen onderwijzer onze stadgenoot D. Bareman. Afscheid directeur der Tech nische school. Gisteravond heeft de directeur van de Technische school, de heer A. de Nie, afscheid genomen van bestuur en leraren. In het ruime en uiterst moderne gymnastiek lokaal waren behalve de heer en mevr. De Nie aanwezig het vol tallig bestuur der technische school, burgemeester Teilegen als hoofd der gemeente en voor zitter van de commissie van toe zicht op de Binnenvaartschool, de heren Ribbens en Galle als leden dier commissie, de heer C. Jansen, directeur van het ge westelijk arbeidsbureau, de heer S. Mielen namens de commissie van toezicht van de aannemers cursus, de architect de heer L. de Bruijne, en het corps van dag- en avondleraren rr«2t hun dames. In zijn kwaliteit van voorzitter van het bestuur der Technische school betreurde de heer J. de Klerk het, dat de heer De Nie, die gedurende 7jaar als direc teur aan de T. S. verbonden was, wegens zijn benoeming tot direc teur der T. S. te Gouda, Terneu- zen verlaat. Onder uw leiding, aldus de heer heid. Zouden Gods kinderen niet vergenoegd zijn, als zij weten, dat alles uitloopt op een heerlijkheid, •vaarvan de helft ons niet is aan gezegd? God kent alleen het naaste pad, Dat uitloopt op de hemelstad; Hij weet wanneer in ons gemoed Of smart öf blijdschap voordeel [doet. Uit: Nieuw Bijbels Dagboekje). gekende bloeiperiode bereikt en dank zij uw onvermoeid streven is de moderne nieuwe vleugel tot stand gekomen. Met grote voldoe ning kunt U dan ook op uw ar beid alhier terugzien. De heer De Klerk dankte voor de samenwerking, welke altijd uitstekend was. Hij memoreerde het contact dat de scheidende di recteur met de leerlingen en hun De bijzondere militaire conferentie van de Noordatlantische verdragsorganisatie, tot hét houden waarvan op de laatste ver gadering van de Noordatlantische raad in december j.l. werd be sloten, zal op 20 februari in het Palais de Chaillot te Parijs wor den geopend en vermoedelijk tot 28 of 29 februari duren. De hoogste militaire bevelhebbers, burgerlijke defensie-autoriteiten, bewapeningsdeskundigen en begrotingsexperts van de ministeries van Defensie der leden-landen zullen er aan deelnemen, samen met leden van de „Military Standing Group" der organisatie, die in Washington zetelt. Ia Parijs wordt deze bijeen komst gezien als een belangrijke uieuwe stap in de geschiedenis van de Navo, een stap die zonder het initiatief van de Nederlandse minister van Defensie, ir. C. Staf, niet zo spoedig en misschien in het geheel niet zou zijn gedaan. Het zal namelijk de eerste keer zijn dat er, buiten het militaire hoofdkwartier Shape, een mul tilaterale gedachtenwisseling tus- ïen de militaire leiders en defen sie-autoriteiten der aangesloten landen onderling, zowel als met de „Standing Group" kan plaats hebben. Tot dusver is het hoog stens voorgekomen dat vertegen woordigers van het een of ande re land in Parijs of in Fontaine- hleau defensieproblemen bespra ken met leidende persoonlijkhe den van de Navo of van Shape, maar van onderling overleg tus sen die landen over strikt mili taire aangelegenheden is nooit sprake geweest en evenmin heeft er ooit enig rechtstreeks contact toestaan tussen de nationale mili taire autoriteiten der Europese tanden en de „Standing Group' die zo goed als nooit uit Washing ton vandaan komt. De conferentie is de laatste weken weieens aangeduid met de naam „new look conferentie' hetgeen zou betekenen dat op deze bijeenkomst zou worden on derhandeld en misschien zelfs beslist over de nieuwe defensie techniek, zoals die door de jong ste ontwikkelingen op bewape- ningsgebied mogelijk en noodza kelijk is geworden. Maar in krin gen van de Navo voelt men wei nig voor die betiteling, daar voorshands nauwelijks mag wor den aangenomen, dat er op de conferentie reeds een duidelijk en volledig beeld van de nieuwe opzet der defensie in al haar as- peeten zal kunnen worden ver kregen. Naar het trekken van bepaalde conclusies, op grond waarvan on middellijk concrete beslissingen zouden kunnen worden genomen, wordt zelfs niet gestreefd. Wel wordt verwacht dat de discus- tdps die zich zullen ontwikkelen oil de opmerkingen van de ver tegenwoordigers der verschillen de landen, verhelderend zullen werken ten aanzien van allerlei problemen, welke verband hou den met het geleidelijk beschik baar worden van nieuwe wapens en de daaruit voortvloeiende her waardering van het algemene defensiebeleid. Op de basis van deze gedachtenwisseling zal elke regering dan voor zichzelf kun nen gaan overwegen of zij, bin nen het kader van haar finan ciële mogelijkheden, met haar tegenwoordige defensieplannen wel of niet op de goede weg is. De agenda van de conferentie, die ontworpen is door de „Mili tary Standing Group" en die uit vijf punten bestaat, is geheim. Wel kan worden gemeld dat ver beteringen van de luchtverdedi ging, de toekomstige rol van de oorlogsvloten en de mobilisatie techniek tot de belangrijkste on derwerpen van bespreking zullen behoren. Wat de marine betreft schijnen deskundigen nog vrijwel in het duister te tasten omtrent de vraag, wat precies haar taak zal zijn in een eventuele volgende oorlog. Maar het schijnt wel ze ker, dat op de aanstaande con ferentie de wenselijkheid zal worden betoogd om bij de bouw van nieuwe oorlogsschepen voor al de nadruk te leggen op klei nere eenheden. De vraag is hier zelfs al gerezen, öf, wat Neder land betreft, de oorlogsvloot niet enigszins topzwaar wordt ge maakt door de kruisers en het vliegdekschip. De kwestie van de mobilisatie techniek zal vooral van belang zijn voor grotere landen, zoals Frankrijk, waar de afstanden die velen van de opgeroepen militai ren moeten afleggen om zich bij hun eenheden te voegen, veel te lang zijn om een mobilisatie te laten verlopen met de grote snel heid, die in een volgende oorlog ongetwijfeld nodig zal zijn. Er zal, wat dit onderwerp betreft, dus overleg moeten worden ge pleegd om tot een meer doeltref fend systeem te komen. Tenslotte kan worden gemeld, dat het niet de bedoeling van de leiding der Navo is, om het bij één conferentie van de hierbo ven beschreven aard te laten. Men hoopt dergelijke bijeenkom sten in de toekomst op gezette tijden te houden. ouders en ook met tie industrie wist te ondernouden. lerisioae wenste de heer De Kient cie scneiuenae directeur en tueus gezin nee aneroeste toe en Dood aan ae neer en mevr. De in te een zeer traai gescnenk aan. Burgemeester mr 'ieuegen drukte er zijn spijt over un uai ud neer De iNie met zijn gezin Terneuzen venaat. uok ais voor zitter van de commissie van toe- zicnt op ae Binnenvaartscnooi, waarvan de heer De Nie airec- teur was, Detreurde spreKer dit axscneiu. De ourgemeester wens te de lamme Be iNie nous oeste zegen toe en bood hem ais dank een traai boekwerk aan. De neer fc>. Mieien wijdde woor den van waaruering en uanK na mens cie commissie van toezicfit van de aannemerscursus. De neer C. Jansen dankte in zijn kwaliteit van directeur van net gewesienjK aroeidsDureau voor ae buitenge woon prettige samenwerking. Ais oudste der leraren was net ue heer Smink, die, onder aanbie ding van een fraai reisalokje, na mens net lerarencorps, oe neer De Nie wooraen van dank en waardering bracht. Hierna was net woord aan de heer De Nie, die aiie sprekers dank betuigde voor de woorden van waardering. In het bijzonder dankte hij voor het grote vertrou wen dat hij van het bestuur heeft mogen gemeten en de prettige en goeue samenwerking met auen. Hij had zijn werk gedaan en dit gevoeld ais een plient. Juist door aeze goede samenwerking is veel bereiKt kunnen worden. De heer De Nie wees er op hoe zijn echt genote hem bij zijn arbeid tot grote steun is geweest en vergat in zijn afscheid van de leraren evenmin de concierge der T. S. en de schoonmaaksiers van het gebouwencomplex. Tot slot zeide de heer De Nie, dat hij in Terneu zen steeds prettig heeft gewerkt, waardoor hij steeds met genoe gen zal terugzien op de tijd in Zeeuws-Vlaanderen doorge bracht en besloot met een varia tie op het Z.-Vlaamse volkslied: „Van d'Ee tot Hontenisse, Van Huist tot aan Cadzand, dat is Uw kleine landje, maar deel van Ne derland". Sociëteit ouden van dagen. In het R.K. parochiehuis werd voor de eerste maal voor de ouden van dagen een sociëteits middag gehouden. Het aantal aanwezigen, waaronder ook vele niet-Katnoiieken, overtrof de ver wachtingen. Gedurende enkele uren hebben de bejaarden zich in het goed verwarmde lokaal, on der het genot van een kopje kof- iie of tnee, aangenaam kunnen bezighouden met het leggen van een kaartje, lectuur en een bab beltje. Doordat de firma P. Maas een blik koekjes beschikbaar had gesteld, kon er een extra tracta- tie af, terwijl de zeer eerw. heer pastoor meedeelde dat een onbe kende gever uit sympathie 25 had geschonken. Na de volgende week zal de so ciëteit op donderdag worden ge houden. Uit de reacties van de oudjes is duidelijk gebleken dat deze middag ten zeerste wordt gewaardeerd. Jaarvergadering duivenver. „Nog Sneller", In de zaal van de kinderen Pleijte hield de duivenvereniging „Nog Sneller" haar algemene jaarvergadering. De voorzitter de heer A. Ver meulen, opende de vergadering en verzocht de aanwezigen één minuut stilte in acht te willen ne men voor hen die de vereniging ontvielen, n.l. wijlen de heren W. Moelker en J. A, Smoor. Uit het verslag van de penning meester bleek dat de kas er goed voorstaat. Als bestuursleden traden al de heren A. Versprille, I. de Jonge- Marijs, M. Quaars en J. Faas Mz. •fa Bij een reisbureau in Londen hebben reeds meer dan 20 personen passage geboekt voor een reis naar de maan. Het reisbureau weet nog niet hoeveel deze reis zal kosten, doch de ruimtevaarders-in-spé heb ben allen reeds 10 shilling vooruit betaald. Er is ook reeds geïnfor meerd naar de kosten voor reizen naar Mars en Venus. gezien dezen zich niet her baar stelden, werd éen vrije ;emming gehouden. Na stemming bleken de heren A. v. d. Voorde en J. Quaars-Lau- ret te zijn gekozen. Het bestuur dat uit 9 leden bestond werd te ruggebracht tot 7 leden. Besloten werd de contributie, evenals het vorig jaar te houden op 1,— voor de leden en 1,50 voor nieuwe leden. Bij de kampioenschappen be haalde de heer P. Buize de mees te titels, behalve bij de jonge dui ven, waar de heer J. Gijs de titel bemachtigde, zij werden door de voorzitter gefeliciteerd, waarbij de gebruikelijke foto's werden overhandigd. Na de rondvraag, waarvan matig gebruik werd ge maakt, sloot de voorzitter deze drukbezochte vergadering. De oudste inwoonster van Zeeland wordt zondag 104 jaar. Zondag zal het feest zijn in Graauw, waar de oudste inwoon ster van Zeeland, de wed. J. de KoningVerpieulen, in Graauw en omgeving bekend als „ons Doka", haar 104e geboortedag hoopt te bereiken. Ondanks haar zeer hoge leeftijd geniet zij nog een goede gezond heid. Bevorderd. Met ingang van 1 januari j.l. werd bij Kon. Besluit bevorderd Donderdag hield het kantonge- dracht bij de wegverbetering van recht te Oosiburg haar maanae lijkse zitting. De eerste zaak die aan de orde kwam, n.l. van de heer R. E. te Bint Gillis (België), liep nogal goed af. Hem was ten laste ge- iegd, dat hij bij het achteruit ma noeuvreren met zijn auto en daarna door het wegrijden het verkeer in gevaar georaent had. De ambtenaar O.M., mr T. Le- bret, eiste 30, subs. 6 dagen. Mr. F. W. Adriaanse, die ver- dacnte vertegenwoordigde, be streed de ten lasteiegging en toonde aan, dat verd. wel aege- njk voorrang had. De kantonrechter sprak E. vrij, omdat hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. De heer G. B. C„ arbeider te Oostburg, was voor de tweede maal in successie verbaliseerd wegens openbare dronkenschap, een ernstig feit, waartegen de Kantonrecnier, mr P. C. C. M. v. Meerwijk, in het algemeen stren ge straiten oplegt. Mr. H. A. K. de Mul, de verde diger en tevens vertegenwoordi ger van verd., meende dat er ver zachtende omstandigheden in het geding waren. Hij schetste in het kort de huiselijke omstandig heden, die aanleiding zijn ge weest van de drankzucht. Verd. heeft zich vrijwillig onderwor pen aan een kuur in het St. Jo zefziekenhuis te Vlissingen. Voorts heeft verdachte trouw- tot majoor bij de Rijkspolitie d® plannen en zal de gehuwde staat kapitein der Rijkspolitie L. Stoor vogel alhier. Ongeval. Gistermorgein omstreeks half twaalf had in de Axelsestraat ter zeker een gunstige invloed op verd. uitoefenen. De kantonrechter hield hierop de zaak voor onbepaalde tijd aan in afwachting van een reclasse- ringsrapport. F. S. G., ambtenaar van de Rijkswaterstaat te Terneuzen, hoogte van „de woningbouw" een had van zijn superieuren de op- verkeersongevdl plaats. Toen de heer S. van H. aan de rechterkant in de Iberm van de weg bezig was met het lossen van biels van een tractor en aanhangwagen en deze biels naar zijn woning, aan de overzijde van de woning bracht, kwam het 4-jarig zoontje van de heden, maandag, dinsdag en „DE KONINKLIJKE REIS". In het „Centrum" te Axel staat heer v. H„ dat zich achter de aan hangwagen bevond, de rijweg overgestoken op het moment dat uit de richting Axel een luxe auto naderde, bestuurd door de heer H. W. H„ alhier. De bestuurder remde uit alle macht, maar kon niet voorkomen, dat het knaapje tegen de auto liep en tegen de grond werd gesmakt. Dokter Dor- restein verleende de eerste hulp, waarna het jongetje, dat een lich te, hersenschudding en een kleine hoofdwonde had opgelopen, naar de ouderlijke woning werd ver voerd. Wijkverpleegster Groene Kruis. Zuster Beukelman te Bolsward heeft de benoeming tot wijkver pleegster bij het Groene Kruis aangenomen. Zij treedt 15 febru ari a.s. in dienst. ZATERDAG 28 JANUARI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Ciske de Rat". Concertgebouw, 8 u., „At- tila". Café v. d. Vliet, Baandijk, 7.30 uur: Prijskaarting. Terrein W. Bolwerk, 3 u.: Tem. BoysZaamslag. AXEL: Het Centrum, 2 en 4 uur: De Koninklijke reis; 6.30 en 9 u.: „Vadertje Langbeen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: „Ciske de Rat". ZONDAG 29 JANUARI. TERNEUZEN: Café Kolkzicht, 7.30 uur: Prijskaarting. Luxor-Theater, 2 uur: „At- tila; 4.30 en 8 uur: „Ciske de Rat". Concertgebouw, 8 uur: „At- tila". Terrein W. Bolwerk', 2.30 uur: Tem. I—Hontenisse I. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: „Vadertje Langbeen". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 2% uur: „Vluchte ling van de Alama; 5 en 8 u.: „Ciske de Rat". woensdag op het programma de verfilming van de reis, die H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard naar Suriname en de Antillen heeft gemaakt, welk bezoek zulk een geweldige indruk op de bevolking heeft ge maakt en waarbij ons vorstelijk paar een hulde werd gebracht, we-., wel nimmer zal kunnen \.o. c_m overtroffen. Dank zij de uitstekend geslaag de in kleuren uitgevoerde verlil- ming van deze reis, kan de Ne derlandse bevolking onze vorste lijke familie volgen op haar reis naar de autonome gebiedsdelen van ons Rijk. Men verzuime dan ook niet de gelegenheid hiertoe te benutten. Van de talrijke waarderende persbeoordelingen laten wij een tweetal volgen: „Het Binnenhof." Het is te verwachten, dat 't Nederlandse publiek met enthou siasme zal kennis nemen van het geen door de Nederlandse filmin dustrie met de kleuren is ver richt... ...Zelfs de avondopnamen, die ten doel hebben de illuminatie te tonen, zijn bijzonder poed en leg gen getuigenis af van 't vakman schap, waarmede er is ge werkt..." „Trouw." „Voorts is men vrij zuinig ge weest met officiële recepties om royaler te kunnen stilstaan bij hulde aan ons vorstelijk paar ge bracht door kinderen en bewo ners van de kleine eilanden. Door deze aandacht voor de ongekun- steld-charmante aspecten van dit bezoek, heeft de tilm een heel levendig aspect gekregen, dat aangezet wordt cioor markante en geestige close-ups..." de Rijks weg BcnoondijkeBres kens net verkeer te geieiden met z'n jeep. Hiertoe was op de jeep een bord aangebracht: „Verbo- uen in te haien De veilige snel heid was ter plaatse 15 km. Op een gegeven moment reed G. met een hele file auto's achter zien met een snelheid van plm. 15 km. Een acnterop komende automobilist passeerde de file onder groot protest van hen, uie wél de aanwijzingen opvolgden. G. die de verkeersovertreding bemerkte, wilde het passeren van de auto verhinderen door zijn jeep meer naar links te stu ren, waardoor de heer N. met zijn auto in de berm gedrukt werd. Blijkens het proces-ver baal werd G. ten laste gelegd, dat hij niet voldoende rechts had gehouden. ivir. n. G. B„ van het ministe rie van Financiën, betoogde, dat G. zijn opdracht had vervuld door de heer N. te verhinderen door te rijden. Hij gaf toe dat het een ongelukkig resultaat op leverde voor de heer N. De politie plaatst, wanneer zij een overtre der ingehaald heeft, toch óók haar auto voor deze om hem te doen stoppen. De heer J. A. K., waterbouw kundig hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat te Terneuzen, trad op als getuige voor G. De ambtenaar O. M. meende dat het niet juist was, dat G. een bord met een inhaaiverbod op de jeep had, dat niet zichtbaar was door de tile auto's. Het wettelijk voorgeschreven bord dient langs de weg te staan. De eis luidde 15 subs. 3 dagen. De kantonrechter ontsloeg G. evenwel van rechtsvervolging. De heer R. A., houtbewerker te Zuidzande, verleende geen voorrang te Oostburg, toen hij met zijn driewielige motor, uit de Zuidzandsestraat komende, de Rijksweg op reed. Conform de eis 20 subs. 4 dagen. A. J. O., aardappelhandelaar te Oostburg, verleende toen hij een vrachtwagen met aanhanger be stuurde, in de Nieuwstraat geen voorrang aan een bromfietser. Conform ae eis 30 subs. 6 d. De heer Cr. R., landbouwer te Hoofdplaat, dreef met zijn tweeën 5 koeien over de openbare weg. Een tractor, welke juist de straat waaruit de koeien kwamen in wilde draaien, kon niet doorrijden en veroorzaakte een botsing met een auto. Conform 15 subs. 3 dagen. C. A. C„ schilder te Oostburg, verleende met zijn bestelauto eveneens geen voorrang aan een motorrijder aan het Ledelplein. Door krachtig remmen kon de motorrijder een aanrijding voor komen. Conform de eis werd C. tot 35 subs. 7 dagen veroordeeld. A. de M., landarbeider te Nieuwvliet, zou, rijdende te Groe- de met zijn tractor met aanhang wagen, „gesneden" hebben. Verd. ontkende dit ten stellig ste. Hij betoogde, dat hij iets had moeten uitwijken voor een in de berm geparkeerde auto en dat het tegemoetkomende verkeer hierdoor niet gehinderd kon zijn. Deze zaak werd tot de volgende zitting aangehouden. C. J. H„ kapper te Hoek, had bij de z.g. Lentedijk op de weg naar Breskens een meisje aange reden. Dit kwam door het afslaan van een tractor, welke de Lente- dijk opreed, waardoor de heer H. links moest aanhouden. Het fietsende meisje had de heer H. niet gezien en de heer H. het meisje niet. De bestuurder van de tractor, naleerd Ibij een in een weide ge plaatste val. Verd. ontkende, dat hij bij genoemde val betrokken was en verklaarde hier naar toe te gegaan te zijn in opdracht van zijn baas. Be oaos ontkende evenwel hem iets opgedragen te hetlben, waar door ae aanwezigheid van V. In de we.de verklaard zou kunnen worden. Verd. moest wél het land ploegen gelegen naast genoemde weiae. Uit de voetsporen bleek duidelijk, dat verd. niet verder dan de val was geweest. Conform de eis werd verd. tot 50 subs. 10 dagen veroordeeld met verbeurdverklaring van de inbiaslaggenamen val. Joh. D„ koopman te Groette, reed in een auto welke niet voor zien was van goedwerkende rui tenwissers. Coniorm de eis 15 suibs. 3 da gen. A. V., molenaar te Waterland kerkje, voerde op zijn auto met aanhangwagen geen brandende stoplichten. De kantonrechter hield verd. voor, dat dit uiterst gevaarlijk is. Conform de eis 20 subs. 4 da gen. A. A., molenaar te Aardenburg, had op zijn auto richtingaanwCj zers welke veel sneller knipper den, dan bij de wet voorgeschre ven. Per minuut knipperden zij zij 180 maai, pij de wet is Hoog stens 90 maal per minuut toege staan. Eis 15 suibs. 3 dagen. Uit spraak 5 suhs. 1 dag. De heer A. W. V„ chauffeur te Breskens, parkeerde zijn auto te dicht in een bocht. Conform de eis 10 subs. 2 dagen. G. Gijs, graanhandelaar te Aar deniburg, kreeg een waarschu wmgsDoete, omdat hij een pas door hem gekochte bestelauto be reed zonder een deugdelijk ken tekenbewijs. J. W. ae K., landbouwer te Sluis, reed met een landbouwtrac tor met aangekoppelde aanhang wagens zonder de voorgeschreven lengtedriehoeken en het benodig de b km bord. Eis 200 suibs. 4 dagen en 10 subs. 2 dagen. Uit spraak voor beide overtredingen eik 10 subs. 2 dagen. G. M. T., landbouwer te Bier vliet, reed met auto te Biervliet op een weg aangewezen voor één richtingsverkeer in de verboden richting. Be heer G. H. F. T„ landbou wer te Hoofdplaat, optredende als gemachtigde betoogde, dat door deze wegomlegging als gevolg van de werkzaamheden aan rte Prov. weg, de boerderij als het ware geïsoleerd was komen te liggen of anders zou men 'n om weg van 4 kilometer dienen te ma-Ken. Wél was voor een gedeel te van de weg vergunning ver leend de weg te bereiden voor verzorging van 't vee, maar niet voor ibietenvervoer. De kantonrechter had een open oog voor de voor de heer T. ge rezen moeilijkheden als gevolg van de wegomlegging. Conform de eis werd verd. veroordeeld-tot 5 subs. 1 dag. P. W. K„ monteur te Oostburg, werd te Aardenburg verbaliseerd wegens het berijden van een auto zonder verlicht kenteken. Verd. maakte zijn verontschuldiging wegens zijn onvriendelijk optre den tegen de politieambtenaar. Coniorm de eis 3 subs. 1 dag. De heer J. C. van W., chaui feur te Sluis, lette, na te hebben geparkeerd, niet goed op bij het wegrijden en veroorzaakte een aanrijding. Conform de eis 30 subs. 6 dagen. B. R. G., koopman te Schoon- dijke, had zijn paard niet goed vastgezet, zodat het.dier dwars over de weg kon komen te staan. De ambtenaar O. M. eiste 18 door AGATHA CHRISTIE 23) Nadruk verboden. „Dat is hier een onmogelijk heid, Virginia. Het jongmens in kwestie is een Canadees, hij heet McGrath. „Een Canadees van Schotse origine", trok ze buitengewoon intelligent de conclusie. en komt waarschijnlijk uit een geheel ander milieu dan het onze. En nu zou ik zo graag wil len, dat hij bij zijn bezoek de charme en distinctie van een En gelse vrouw uit de hogere krin gen leerde appreciëren." „Moet ik dat zijn?" „Ja." „Pardon?" „Ik vroeg: waarom? Je maakt niet bij elke Canadees uit lagere kringen, die hier voet aan wal zet, reclame voor de Engelse vrouwen uit hógere kringen. En daarom vraag ik, wat steekt daarachter? Of, in ronde woor den, op wat voor manier profi teer jij ervan?" „Ik geloof niet, dat ik je daar omtrent uitleg verschuldigd ben, Virginia.'' avond ga charmeren, zonder te weten waarom ik charmeer." „Je hebt een zeer eigenaardige manier om de dingen te zeggen, Virginia. Als men jou hoorde praten, zou men denken...." „Nietwaar? Vooruit, George, biecht eens op." „Als je zó aandringt. De kwes tie is, dat binnenkort in één der Midden-Europese staten onlusten zullen uitbreken. En daarom de redenen daarvoor doen niets ter zake is het absoluut nood zakelijk, dat deze jongeman, deze mr. McGrath doordrongen wordt van de wenselijkheid de vrede van Europa staat op het spel! om het koningschap in Herzo- Slowakije weer in ere te herstel len." „Die vrede van Europa had ie er uit kunnen laten," zei Virfn- nia kalmpjes. „Maar ik ben' vóór de monarchie.... altijd en over al, en vooral in Herzo-Slowakije. -De mensen zijn veel te schilder achtig voor een republiel^. Zo, dus jij hebt je geld op een* Her- zo-Slowakijse prins gezet. Wie is het?' me verwachten, dat ik een hele „Hoor eens, je kunt niet var\.„„George voelde er niet veel voor, die vraag te beantwoorden. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen te Terneu zen worden waargenomen door dokter A. C. S. van Breda Vries man, Tel. 2003. Apotheek geopendKlaassen, Noordstraat 54. maar hij zag geen kans om een antwoord te ontwijken. Het on derhoud liep absoluut niet zoals hij het zich had voorgesteld. Hij had gedacht, dat Virginia een willig werktuig geweest zou zijn dat ze zich blij getoond zou heb ben met de voorkeur, die hij haar schonk, en dat ze zictr, in de eerste plaats, zou hebben onthou den van lastige vragen doen. En ziedaar, met al zijn verwachtin gen was hij „er naast" geweest. Zij wou per sé alles en alles van de zaak weten en hij had zich voorgenomen gezien het vrou welijke onvermogen om gehei men te bewaren om haar van dat alles niets te vertellen. Hij had zich in haar vergist. Virgi nia was niet geschikt voor de rol, die hij haar toebedeeld had. Integendeel, de kans was groot, dat hij, door haar, in moeilijkhe den zou komen. De manier, waarop ze hem van haar onder houd met die die geldafperser verteld had, had hem dadelijk veel, zéér veel zelfs, te denken gegeven. Ze was een onbetrouw baar type, een vïouw, die abso luut het vermogen miste om ern stige zaken ernstig te behande len. „Prins Michael Obolovitch", gaf hij ten antwoord, toen Virgi nia hem vol verwachting bleef aankijken. „Maar laat het niet bekend worden, wil je?" „Zeur niet, George. De kranten staan al vol met wetenswaardig- die als getuige gehoord werd, de subs 2 dagen, heer V. H. E. G., landbouwer te i Verd vond hét wej wat veel Groede, kreeg te horen dat hij en betoogde dat hij er niets aan ook wel wat voorzichtiger had kon doen. zijn paard was „een kunnen zijn. I Arabier met bloed in" en er zat De kantonrechter concludeerde veel meer bij dan in een dood- tot vrijspraak van H. gewoon boerenpaard. C. N. den H., landbouwer te Schóondijke, die een aanrijding veroorzaakt had, kreeg 20 subs. 4 dagen conform de eis, terwijl de tegenpartij Hardloper de civie le Vordering ad. 50,50 zag toege wezen, hoewel hij 100 had ge vorderd. J. V., landarbeider te Aarden burg, was door de politie gesig- heden, de gehele Obolovitch- dynastie is opgegraven en over Nikolaas IV wordt geschreven alsof hij een soort kruising was tussen een heilige en een held. in plaats van een béte kereltje, dat op een gegeven ogenblik ver liefd is geworden op een actrice van het achterste plan." Het gezicht van Lomax betrok. Nu was hij er positief van over tuigd, dat hij verkeerd gedaan had Virginia in die zaak te be trekken. Hoe eerder hij zich van haar afmaakte, des te beter was het. „Je hebt gelijk, beste kind", zei hij haastig meteen stond hij op en ging al een paar passen naar de deur. „Ik heb verkeerd gedaan door met dat plan bij jou aan te komen. Maar we zouden graag willen, dat de dominions, wat deze Herzo-Slowakijse kwes tie betreft, één lijn met ons trok ken en McGrath heeft veel in vloed in journalistieke kringen. En omdat jij vóór de monarchie bent en jaren in het land in kwestie hebt vertoefd, dachten we, dat het wel een goed idee was om jullie me telkaar in ken nis te brengen.'' „Zo, dat is dus de ware reden?" „Ja, maar we hebben niet goed gezien. Jij zou hem waarschijn lijk niet sympathiek gevonden hebben en dan...." (W«rdt vervolgd.) De kantonrechter informeerde belangstellend of er in andere paarden misschien melk of wa ter zit. Nadat verdachte beloofd had in de toekomst zijn paard beter vast te zetten, wees de kantonrechter vonnis, conform de eis 10 subs. 2 dagen. J. P. de F., grossier te Sluis, werd ten laste gelegd niet vol doende rechts te hebben gereden in de Kapellestraat te Sluis, welke straat een weg voor één richtingsverkeer is. De heer F. voerde aan, dat men aldaar niet rechts kan rijden wegens de vele auto's, die daar regelmatig' ge parkeerd staan, en de voetgan gers, die wegens het ontbreken van een trottoir op de rijweg moeten lopen. De ambtenaar O. M. eiste 15 subs. 3 dagen. De kantonrechter verklaarde de heer de F. niet schuldig. Gevaarlijke kruising. De wachtmeester der Rijks politie A. R. en de heer D. ..,te Assenede (België) naderden bei den langs de voorrangsweg het kruispunt te Sohoondijke. De heer D. moest rechtuit naar IJzendijke en vervolgde zijn weg, wetende dat hij zich op een voor rangsweg bevond. De wachtmeester bevond zich óók op de voorrangsweg. De situatie is ter plaatse zeer ondui delijk en de kruising heeft zich reeds éen beruchte naam ver schaft. Niemand weet hoe hij zich op de kruising moet gedra gen. Gelukkig kwam uit deze misverstanden geen aanrijding voort zodat de ambtenaar O. M. vrijspraak vorderde, dat de kan tonrechter dan ook deed volgen. De ambtenaar O. M. sprak de hoop uit, dat alles in het werk gesteld zal worden zodanige voorzieningen te treffen, die noodzakelijk zijn om de veiligheid van het verkeer ter plaatse te waarborgen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 2