De Nederlands-Indonesische besprekingen Veiligheidsraad aanvaardt Westelijke resolutie f333.000 op Verirek Indonesische ministers naar Djakarta uitgesteld De politieke situatie in Indonesië jr Met 'n RQYCG-soepje breng je weer eens wat anders op tafel Kalfsbouillonsoep 54s,e zitting in de zaak-Jungschlager De inzameling voor vluchtelingen bracht van blank kalfsvlees getrokken, gezond en krachtig VRIJDAG 20 JANUARI 1956 11e Jaargang No 3668 De dertiende verjaardag van Prinses Marg'iet De Sowjet-Unie hetft de grootste defensiemacht van jagers Reis van Koning Leopold "'**5mm&m Nederlandse regering betuigt deelneming met de ramp van de „Sirabuen" De kolenmijnen in het Saargebied HET WEER. WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN De presidentsverkiezingen in Finland Canadees vliegtuig verongelukt Trankering bij abonnement Terneuzen Dlrogteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Roordstraat 55-57 - Terneuzen ïtedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Aboamementsprijs: ƒ5,35 per kwartae?-, per maatfÖ ƒ1,80; per week 43 cent. Losse s 8 ct. OE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks— Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur fce voorzitter van de Indonesische delegatie voor de besprekingen met Nederland, minister van Buitenlandse Zaken Anak Agung Gde Agung heeft donderdagmorgen vroeg na een nachtelijke vergadering van zijn delegatie meegedeeld dat het vertrek van de Indonesische ministers uit Genève naar Djakarta voorlopig is uit gesteld. De vergadering werd gehouden na aankomst in Genève van de Indonesische minister van Land bouw Mohammed Sardjan en mr. I*drakasoema. Minister Anak Agung deelde verder nog mee dat het in het Indonesische kabinet niet ontbreekt aan steun voor de delegatie. Hij voegde eraan toe dat het opnemen van contact met de Nederlandse delegatie „zal afiaangen van de ontwikkelin gen." Indonesische delegatie blijft voorlopig in Genève. „De Indonesische delegatie heeft besloten, dat het vertrek van de minister-leden uit Genè ve naar Djakarta voorlopig wordt uitgesteld tot nadere berichten. Mr. Anak Agung Gde Agung. besloot dit enkele uren, voordat de ministers Roem en Leimena als eersten van de vier Indonesi sche ministers van Genève naar Nederland zouden vliegen om vandaar door te reizen naar In donesië. Het besluit werd geno men op een vergadering van de Indonesische delegatie, die on middellijk begon, na de aankomst in Genève van de Indonesische minister van Landbouw, Sardjan e* van de deegatie mr. Indra Kasnma, die anderhalve week geleden naar Djakarta is ver trokken, om verslag uit te bren gen over de besprekingen. Een vertraging van het vliegtuig uit Djakarta, dat ruim drie uur te laat op het vliegveld van Zurich aankwam, was de oorzaak, dat de vergadering van de Indonesi- stfie delegatie met de afgezanten van de regering in Djakarta pas om half twee 's nachts kon be ginnen. Eerst kwamen de minis ters van de Indonesische delega tie met de heer Sardjan bijeen om op de hoogte te worden ge stéld van de ontwikkelingen in de Indonesische hoofdstad tot na de kabinetszitting van maandag- onhtend, waarop besloten werd de Indonesische delegatie uit Genève terug te roepen, en daar na werd verder vergaderd met de gehele Indonesische delegatie. Minister Anak Agung Gdeh Agung deelde na afloop van de vergadering mede, dat minister Sardjan en mr. Indra Kosuma verslag hadden uitgebracht over hetgeen zich de laatste dagen in politiek opzicht in Djakarta heeft afgespeeld en „instructies van de Indonesische regering aan de dé-legatie hebben overgebracht' Na zijn mededeling, dat is be sloten het vertrek van de minis ters van de delegatie naar Dja karta vooralsnog uit te stellen, antwoordde minister Anak Agung Gdeh Agung op een vraag, of er ean nieuwe ontwikkeling is op getreden ten aanzien van de Ne- dtarlands-Indonesische conferen tie: „Wij zullen verder moeten zïèn, 'hoé de politieke ontwikke lingen zullen zijn". Op een vraag hoe het staat met de politieke steun aan de delegatie zeide hij: „Het ontbreekt niet aan steun in het Indonesische kabinet". Minis ter Anak Agung voegde hier on middellijk aan toe, dat „deze ont wikkeling nog niet het laatste woord ten aanzien van de be sprekingen betekent", „het groot ste deel van de regeringspartijen staat achter de delegatie" zeide hisJ verder nog. Antwoordende op de vraag, of het nu zeker is, dat contact zal vforden opgenomen met de Ne- cterlandse delegatie, zeide mr. Anak Agung: „De besprekingen zijn nog niet afgelopen en er zal oen bijeenkomst tussen beide delegaties worden gehouden". Hij kon niet zeggen, of dit spoedig zal gebeuren: „Dit hangt ai van de ontwikkelingen". Op een vraag, welke ontwikkelingen daarmee worden bedoeld, zeide hij: „In Djakarta, in Den Haag e* in Genève". Naar wij vernemen is het be sluit van de Indonesische delega tie niet zo zeer een gevolg van het verslag, dat minister Sard- .ihn aan de delegatie heeft uitge bracht, dan wel van de instruc tie, die de delegatie kort vóór zijn aankomst heeft ontvangen van het Indonesische kabinet en waarin de delegatie werd mede gedeeld voorlopig in Genève te blijven. Minister Sardjan is im mers volgens de berichten uit Djakarta vooral ook door het In- Het is het A.N.P. bij navraag naar aanleiding van persberich ten, gebaseerd op verklaringen de Indonesische delegatie De jarige Prinses Margriet was gistermorgen al vroeg uit de veren om de felicitaties en ca deautjes van ouders en zusters in ontvangst te nemen. Verder waren er honderden brieven uit binnen- en buitenland met geluk wensen aan het paleis bezorgd, het merendeel van kinderen en vaak versierd met eigen gemaak te tekeningen. Een vrije dag was deze dertien over het verdere verloop van de de verjaardag voor de Prinses donesische kabinet naar Genève afgevaardigd, om een toelichting te geven op het regeringsbesluit van maandag de ministers voor overleg naar de Indonesische hoofdstad terug te roepen. De nieuwe instructie zal samengaan met een grote activiteit in poli tieke partijen en parlementaire kringen in Djakarta, die het beeld van de laatsté dagen enigs zins in gunstige zin zouden heb ben gewijzigd, ondanks de daar mee ogenschijnlijk in strijd zijn de verklaringen van de zijde van de Nahdatul Ulama en de P.S.I.I. Eén van de factoren in deze ont wikkelingen zou de wens zijn, de besprekingen vóór het optreden van de nieuw te vormen regering tot het einde te brengen, om zo doende te bereiken, dat wat dit moeilijke probleem betreft, het nieuwe kabinet met een „schone lei" kan begninen. Beider over weging is trouwens al feerder van Indonesische zijde geuit bij de voorbesprekingen van de confe rentie in Den Haag. „Er is zeer zeker een opklaring te constateren in de toestand", aldus was de mening in Indone sische kringen. Het schijnt inmiddels al vast te staan, dat nog geen onmiddel lijk contact met de Nederlandse delegatie is te verwachten, met het deel een datum voor de eerstvolgende bijeenkomst vast tc stellen. Nederlands-Indonesische bespre kingen, donderdagmiddag geble ken, dat men in politieke krin- ggn in Den Haag van mening is, dat de sedert het begin van de conferentie, welke ten doel had tot verbetering der betrekkingen tussen beide landen te geraken, aan de dag getreden veranderin gen in de politieke verhoudingen in Indonesië, de basis van de conferentie hebbên beïnvloed. Met name werden genoemd de steeds duidelijker blijkende in vloed van de resultaten der ver kiezingen in Indonesië op het huidige kabinet, de blijkbaar grote moeilijkheden voor de In donesische delegatie in Genève om voldoende steun te krijgen in Djakarta en het terugtrekken van een aantal ministers uit het Indonesische kabinet e.d. Het wekken van de indruk, dat de onderhandelingen op 7 januari tot een zodanige overeenstem ming zouden hebben geleid, dat slechts een fiat van beide rege ringen nodig zou zijn om tot een formeel akkoord te komen, wijkt af van het gemeenschappelijk communiqué, op 7 januari in Ge nève uitgegeven. In dat Neder lands-Indonesische communiqué wordt gesteld, dat er verschillen de punten zijn, waarover nog geen overeenstemming bestaat. Ook is er aldus de mening der bovengenoemde politieke kringen nog steeds geen bevredigende oplossing voor de arrestanten- I kwestie in zicht, terwijl de heer Van Elmpel in Bangkok nog op zijn visum wacht. Samenvattend meende men, dat op het ogen blik niet is te voorspellen of en zo ja op wAke wijze de conferentie zou kunnen worden hervat. echter niet en om negen uur gis termorgen zat ze, zoals elke dag, in de eerste klas van de depen dance van het Baarns lyceum, waar haar leerlingen voor een hartelijk welkom zorgden. Als petekind van de koopvaar dij heeft Prinses Margriet des middags om kwart voor vier uur twee delegaties uit koopvaardij kringen ontvangen. De eerste was een afvaardiging van het op leidingsschip „Polux". Zij boden een album aan, dat de leerlingen van de „Polux" in hun knutsel- uurtjes hebben vervaardigd. De tweede delegatie was die van het Prinses Margrietfonds, de stichting voor oorlogsslacht offers der Nederlandse koopvaar dij en hun nagelaten betrekkin gen. Van deze delegatie maakten Luitenant-generaal Thomas Po wer, hoofd van de Amerikaanse dienst wetenschappelijk onder zoek en ontwikkeling van de luohtmacht, heeft donderdag in New York verklaard, dat de Sow jet-Unie thans „de grootste defensiemacht van jagers ter wereld" heeft, die geheel bestaat uit straaljagers. De Sowjetrussische middel zware en zware straalbommen- werpers „kunnen worden verge leken met de meest ontwikkelde vliegtuigen, die wij bezitten". De generaal zei echter ervan overtuigd te zijn, dat de Ver. Staten nog steeds „op de meeste -gebieden van de militaire tech nologie het kwalitatieve over wicht" hebben. De Veiligheidsraad van de V. N. heeft donderdag met algemene stemmen een Westelijke resolutie goedgekeurd waarin Israël wordt veroordeeld wegens de aanval op 11 december op Syrische stellin gen aan het Meer van Galilea. Israël wordt aangespoord, zich voortaan aan zijn verplichtingen te houden. Blijft het in gebreke, dan zal de Veiligheidsraad moe ten overwegen, welke verdere maatregelen op grond van het De Indonesische regering heeft donderdagmiddag in een speciale zitting het terugroepen uit Genè ve van haar delegatie bij de deel uit de heer W. Wijnberg uit Nederlands-Indonesische bespre- Dokkum, zijn dochtertje Annie en kingen herroepen. mevr. S. Besier—von Rath, huis- ezoekster van het Margrietfonds. Zij boden de gebruikelijke taart en nog een cadeau aan. De heer Wijnberg heeft tot 1942 gevaren als bootsman op het De minister van Voorlichting, Sjamsuddin Sutan Makmur, ver klaarde, dat het kabinet het ont slag heeft aanvaard van de mi nisters van de Nahdatul Ulama stoomschip „Rarmsen". Zijn schip en de P.S.I.I. „De regering be- werd toen getorpedeerd, waarbij hij werd gered. Doordat hij gerui me tijd in het ijskoude water heeft gelegen zijn toen zijn voe ten bevroren geraakt, waarvan hij thans nog veel hinder onder vindt. Koning Leopold vertrekt zon dag naar Venezuela en Columbia om daar gedurende enkele we ken onder meer geschiedkundige studies, die hij tijdens zijn vorige reis in 1954 is begonnen voort te zetten. schouwt het thans niet noodza kelijk de delegatie uit Genève terug te roepen", zo voegde hij hieraan toe. Het kabinet besprak niet de eis van de N.U. en de P.S.I.I. om haar mandaat terug te geven. In de plaats van de vier afge treden ministers heeft het kabi net 3 ministers ad interim be noemd en liet de functie van tweede vice-premier vervallen. De minister van Landbouw, Mo hammad Sardjan, zal tijdelijk tevens minister van Godsdienst zaken zijn, de minister van Open bare Werken, minister Suroso, zai| Binnenlandse Zaken waarne men en de minister van Staat, Sutomo, Sociale Zaken. Sutan Makmur onthulde, dat de delegatie in Genève, die vrij dag naar Djakarta terug -zou keren, reeds over de nieuwe ont wikkelingen is ingelicht. Hedenavond zal het kabinet weer bijeenkomen en bespreken, of de resultaten van de bespre kingen in Genève geparafeerd zullen worden. De houding van de regering wijst er duidelijk op, aldus poli tieke waarnemers in Djakarta, dat het kabinet het voorlopige parle ment, waarin het thans nog steeds een meerderheid heeft, over haar lot wil laten beslissen. handvest vereist zijn om de vrede te bewaren of te herstellen. De drie Westelijke grote m* gendheden, Engeland, Frank en de Verenigde Staten, hebber met succes pogingen verijdeld om in de resolutie een clausule te doen opnemen, dat Israël Sy rië schadevergoeding zal moeten betalen voor de aanval waarbij 5b Syriërs en zes Israëliërs sneuve den. De Sowjet-afgevaarAigde Ho bolef heeft vergeefs getracht voorrang te verkrijgen voor een Zuidslavische ontwerp-resolutie. De Veiligheidsraad besloot evenwel met acht tegen twee stemmen (de Sowjet-Unie en Zuid-Slavië) en één onthouding (Perzië) de Westerse resolutie het eerst in stemming te bren gen. Toen deze beslissing gevallen was, verklaarde de Zuidslavische afgevaardigde, vóór het ontwerp van de drie Westelijke mogend heden te zullen stemmen zelfs al was dit niet geheel bevredigend. Sobolef stelde toen pogingen in het werk om een aparte stem ming te krijgen over een iniei dende clausule van het Westelij ke ontwerp, waarin nota wordt genomen van Syrische „inmen- ging'*in Israëlische activiteit op het Meer van Galilea. De Westelijke mogendheden verzetten zich hiertegen en maak ten zodoende een afzonderlijke stemming óver het artikel, dat door een Russische veto terzijde gesteld zou zijn, onmogelijk. Wel zal, naar wij vernemen, Den Haag worden ingelicht over de jongste ontwikkelingen en het zal zoals minister Anak Agung zeide „van de verdere ontwik kelingen" afhangen, wanneer de volgende bijeenkomst kan wor den voorbereid. Gezien het feit, dat de gebeurtenissen in de ko mende uren en dagen in Djakar ta meer en meer een belang rijke factor zijn, is het moei lijk te voorspelen, wanneer zo het daartoe mocht komen het zover zal zijn. Belang rijk is ongetwijfeld ook of in Den Haag en Djakarta uiteen lopende meningen bestaan over de vraag in hoeverre de delega ties bij de besprekingen, die op 7 januari werden afgebroken voor overleg met de respectieve regeringen, al dan niet tot een voor beide delegaties aanvaard bare ontwerp-overeenkomst zijn geraakt, en hierover kunnen in Nederlandse en Indonesische kringen uiteenlopende meningen worden gehoord. vyco Tijdens de 54e zitting in de zaak-Jungschlager, die donder dag voor het landgerecht te Dja karta is gehouden, zijn het voor malige hoofd van de Nederland se militaire missie, generaal-ma- joor Pereira en leden van deze missie gehoord. Tegenover de verklaringen van kroongetuigen Amiruddin, Ma- noppo en Manoch over geheime vergaderingen van de militaire missie, waarop zowel Pereira als Jungschlager aanwezig zouden geweest zijn en over illegale ac tiviteiten van de missie, stelde Pereira, dat deze verklaringen zijn gefantaseerd en gelogen. De inzamelingsactie „De vluch teling wacht op uw sleutel" van de Nederlandse federatie voor vluchtelingenhulp, die de afgelo pen maanden is gevoerd, heeft in totaal 383.000 opgebracht. Dit is woensdagavond op de slotbijeen komst van deze actie, die werd gehouden in de stadsgehoorzaal in de sleutelstad Leiden, meege deeld door de voorzitter van de federatie, de heer M. A. Reinalda. De heer Reinalda zei het heie Nederlandse volk in al zijn gele dingen en groeperingen dankbaar te zijn, omdat deze actie gesteund is door dat hele Nederlandse volk. Niettemin acht hij het werk van de federatie nog lang niet afge sloten, aangezien haar werkter rein nog enorm groot is. Hij memoreerde de uurloon actie die het vorige jaar 4,25 mil joen gulden heeft opgebracht. Hij herinnerde aan de ruim 300.000 gulden die de federatie voor vrou welijke vrijwillige hulpverlening inzamelde voor hulpverlening aan het kamp Spittal in Oostenrijk en aan tal van andere acties die de afgelopen jaren in Nederland zijn gevoerd. Deze acties bij elkaar hebben in 1954 en 1955 rond zes miljoen gulden opgebracht. Maar, zo zei de heer Reinalda, het leed van de vluchtelingen en hun aantal is onnoemelijk groot. De hoge commissaris van de Ver enigde Naties voor de vluchtelin gen onze landgenoot mr G. J. van Heuven Goedhart, heeft voor de voor vijf jaar, dat dan ook finan- janen 1955- tot en met 1959 een programma van hulpverlening, dat rond' zestig miljoen gulden moet kosten. Voor het jaar 1955 alleen al was zestien miljoen gul den nodig, hoewel in de praktijk slechts tweederde van dat bedrag besteed kon worden, aangezien er niet meer beschikbaar was. Daarom acht de heer Reinalda het noodzakelijk, dat voor de vluchtelingenhulp afgestapt wordt van incidentele acties. Deltaplan voor vluchtelingen werk. Hij vroeg aandacht voor een programma van wat de Amerika nen noemen „long term plan ning". Herinnerend aan het Del taplan dat door rijkswaterstaat voor een periode van zeer vele jaren is ontworpen, zei de heer Reinalda dat ook voor het vluch telingenwerk een deltaplan nodig is. Hij werkte deze gedachte uit, door de zeggen dat het zo moet gaan dat de Nederlandse 'bijdrage voor de komende jaren wordt vastgelegd en zodanig wel, dat er een gegronde financiële basis aan ten grondslag ligt. Die finan ciële basis zou kunnen ontstaan door een vaste jaarlijkse bijdrage van particulieren, bedrijven, ge meenten en andere instellingen en overhéidsdiensten. De gedach- cieel gewaarborgd zou moeten worden. Alleen op deze wijze, zo zei hij, is er aan de vluchtelingen hulp effectief resultaat te geven. Na de rede van de heer Reinal da sprak een Poolse vluchteling, die sinds anderhalf jaar irt Neder land vertoeft, een dankwoord. De Nederlandse regering heeft in een telegram aan het ministe rie van Buitenlandse Zaken van Noorwegen uitdrukking gegeven aan haar deelneming met de ramp, die de vorige week het Noorse schip „Sirabuen" voor de Nederlandse kust heeft getrof fen. De Nederlandse regering heeft het ministerie van Buiten landse Zaken verzocht haar con- doleantie over te brengen aan de nagelaten betrekkingen van de 7 bemanningsleden van de „Sira buen", die om het leven zijn ge komen. De „Sirabuen" werd zoals men weet, de vorige week op de Noordzee in de mist aangevaren door het Braziliaanse schip „Loide Venezuela". Het Noorse schip zonk. Slechts één van de ten van de heer Reinalda gaan uit' acht opvarenden kon worden ge- naar een vast hulpprogramma red In verband met de op handen zijnde politieke aansluiting van het Saargebied bij West-Duits- land heeft de „Kölnische Rund schau" woensdag voorstellen ge publiceerd, die een overgangsop lossing beogen voor de regeling van de economische vraagstuk ken. Het blad stelt voor, dat de in het Saargebied aanwezige kolenlagen het eigendom worden van het Saargebie-d. De ontgin ning zou dan aan een op te rich ten maatschappij kunnen worden overgedragen, waarin het Saar gebied voor 40 procent, West- Duitsland en Frankrijk elk voor 30 procent aandeel zouden kun nen hebben. Het blad stelt voor de Wamdt-koleq, die op het ogenblik door Frankrijk ontgon nen worden, een verkorting van de pachttijd, welke thans 30 jaar bedraagt, tot 10 jaar. De op te richten mijnbouw-maatschappij zal de voorbereidingen voor de ontsluiting van de Warndtkolen- gebieden en voor de ontginning van de daar aanwezige kolenvel den ter hand moeten nemen. Verder stelt het blad voor, dat het Saargebied voor een over gangstijd van ongeveer 3 jaar zonder stemrecht lid van de Europese gemeenschap voor ko len en staal worden. Na afloop van deze termijn zou dan een nieuwe vredeilng van de zetels in de organen van de gemeen schap moeten plaats vinden. Tot nu toé maakt Frankrijk aan spraak op de vertegenwoordiging van het Saargebied in de orga nen der gemeenschap. In de koude lucht die donder dag over ons land stroomde kwa men vrijwel overal buien voor. Deze brachten in de ochtend vooral sneeuw, 's middags regen. In de middag begon ook de bewolking vanuit het westen toe te nemen en in de avond regende het al in het gehele land. Dit hing samen met een warmtefront dat ons land op een oostelijke koers De onder-luitenant Koenders, wiens ontkenning in de vorige zitting, dat hij getuige Manoppo de vorige week in het gerechts gebouw de hand geschud had. aanleiding was tot schorsing van die zitting, verklaarde thans, dat hij Manoppo had aangezien voor een oude bekende van een Ne derlands bedrijf in Djakarta en hem in die hoedanigheid de hand had geschud. Het verhoor van de leden van de Nederlandse militaire missie is thans afgesloten, uitgezonderd van majoor Van Tuin en Ser geant Verschoor. Pereira en de anderen kunnen desgewenst naar Nederland teru gireren. Rechter Maengkooi kan niet instemmen met mr. Van Em- pel als verdediger in proces- Jungschlager. Rechter Maengkom heeft don derdag tijdens de 54e zitting in de zaak-Jungschlager medege deeld, dat hij niet kon instemmen met de Nederlandse advocaat, mr. Van Empei, als verdediger in het proces. Hij zei zulks in antwoord op schriftelijke vragen Uliï> u X L van mevrouw Bouman. Hij voeg- van Engeland uit naderoe. Ach-de hieraan toe dat hij_ ^halve de bekende bezwaren, nog het ter dit warmtefront voeren zuid westelijke tot westelijke winden zachtere lucht aan, waarin in Ier land en Zuidwest-Engeland mid- dagtemperaturen van 8 tot 9 gra den voorkwamen. Aan de noord zijde wordt deze zachtere lucht begrensd door een koufront. Op de oceaan bevond zich donderdag avond in dit front een actieve en snel naar het oosten lopende sto ring. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot Vrijdag avond. Minder koud. Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk wat regen. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Hogere tem peraturen. ZATERDAG 21 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 6.52 7.26 Terneuzen 7.27 s.01 Hansweert 8.07 8.41 Walsoorden 8.17 8.51 ZON MAAN op onder op onder Jan. 20 8.40 17.07 10.59 0.41 21 8.38 17.09 11.25 1.56 22 8.37 17.10 11.59 3.13 23 8.36 17.12 12.43 4.29 24 8.35 17.14 13.41 5.38 practische bezwaar had, dat de zaak reeds zover is gevorderd, dat hij hoopte haör in de loop van deze maand nog te beëindi gen. Volgens de voorlopige en nog niet geheel volledige uitslag van de verkiezingen in Finland voor de 300 kiesmannen, die later een nieuwe president zullen kiezen, heeft de boerenpartij van Kekko nen de meeste stemmen gekre gen. Deze partij zal over 89 kies mannen beschikken tegen 74 voor de sociaal-democratische kandi daat Fagerholm. De democrati sche volksunie heeft er 57, de conservatieve partij 52, de Zweed se liberalen 20 en de Finse libe ralen 8. Van de kiezers heeft 68,5 pn> cent gestemd. In de wildernis van Noord-Que- bec, nabij de grens van Labrador, is maandagavond laat een passa giersvliegtuig van het type D.C.-3 van de „Quebec Air Company' verongelukt. Van de achttien in zittenden werden de tweede pi loot en één passagier gedood, ter wijl verscheidene passagiers wer den gewond. De gezagvoerder wordt vermist.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1