Pré doet méér Voor Uw Wasgoed De onrust in Jordanië RADIO? Spaanse salto in Marokko rachtrj Wit ©li Smettel i ^wwwwvwwwvv*/" Het geheim van de zeven schoorstenen Onze woningvoorziening niet in overeenstemming met stijgende welvaart 4 TWEEDE BLAD donderdag 19 januari 1' '6 11e jaargang no. 366"' VOORDELEN? Wat brengt de tana; ^JORDANIË Voor het eerst sinds tien jaren: Madrid en Parijs dikke vrienden Pinay epent mogelijkheid van conservatieve steun voor republikeins front Dom van Keulen dit jaar weer geheel in gebruik H Pré bevat 12 actieve waskrachten. Hier door wast Pré niet alleen heerlijk snel en weergaloos wit, maar.... bovendien zó donzig zacht, dat iedere wasbeurt een weldaad is. Koop nu Pré. Spoor de boven- kiepjes van de pakjes! Straks komt Pré opnieuw met een pret tige verrassing. WEES COED VOOR UW WASGOED-GEBRUIK POLYVALENT Literair wonderkind in Rome bt VRIJE ZEEUW De pogingen om door een de fensief verbond de veiligheid in het Midden-Oosten te verzekeren, worden ernstig belemmerd dooi de ongeregeldheden in Jordanië. De landen, die zich bij dit ver bond van Bagdad aangesloten hebben, richtten enige tijd gele den tot Jordanië het verzoek om tot dit verbond toe te treden. Jordanië scheen met het oog op zijn nationale belangen, strate gische positie en betrekkingen met Irak, zeer veel te voelen voor de principes, die tot de oprichting van dit verbond leidden. Vandaar tiat de Britse generaal Templer zich in opdracht van de landen van het verdrag van Bag dad naar Jordanië begaf om een uiteenzetting te geven over de details van de gemeenschappe lijke defensieve politiek. Helaas was dit bezoek het sein voor een nieuwe poging van die landen, die belang hebben bij een hand having van de huidige verdeeld heid in dit gebied, om het Bag- dad-Pact te doen mislukken. Generaal Templer bracht te vens aan Jordanië het antwoord op de vraag van dit land wat voor voordelen het zou kunnen ver wachten, wanneer het zich bij het verbond aansloot. Deze kwamen hier op neer, dat Engeland bereid was om het Brits-Jordaanse verdrag te her zien volgens de door Jordanië ge stelde richtlijnen en belangrijke militaire steun zou verlenen. Voorts wees Engeland op de eco nomische voordelen, die de geza menlijke economische en techni sche krachtsinspanning van al de ledenstaten met zich zou mee brengen. Gedurende de besprekingen braken er relletjes uit te Amman. Het volk had waarschijnlijk niet het minste idee waarover door de staatslieden geconfereerd werd, doch Israël was het toverwoord, waarvan de vijanden van het Bagdad-Pact de communisten, Saoedie Arabië en Egypte zich bedienen om het volk op te ruien. Zij verspreidden het gerucht, dat Jordanië gevraagd zou wor den om zijn eisen tegenover Israël te matigen. Daar een groot gedeelte van de Jordaanse bevol king uit vluchtelingen uit Pales tina Bestaat, was dit genoeg om ernstige onlusten te veroorzaken. Israël is de doodsvijand van de Jordaniër en alles wat maar te VRIJDAG 20 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvr.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Gram.; 11.15 „Het hangt aan de muur en het tikt"; 1L40 Vierhandig pianospel; 12.00 Orgel en piano; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.35 Sport en prognose; 12.50 Gram.; 13.C0 Nws; 13.15 Meded. en gr.; 13.25 Dans- muz.; 13.55 Beuisber.; 14.00 Pia norecital; 14.35 Voordracht; 15.00 Gevar. progr.; 16.00 Muzikale caus.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Muzikale caus.; 17.40 Orgelspel; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Lich te muz.; 18.45 Caus.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kinderkoor; 19.30 Caus.; 19.50 Nieuws van de V.P.R.O.; 19.55 Streeknws; 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr.; 20.15 Ka merkoor; 20.30 Caus.; 20.40 ld.; 21.00 Lichte muz.; 21.40 Klank beeld; 22.05 Buitenl. weekoverz.; 22.20 Lichte muziek; 22.40 Caus.; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.25 Voor de vrouw; 9.35 Zigeunerkwintet; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Sopr. en piano; 11.30 Gr.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouw meded.; 12.33 Negro-spirituals; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Prot. interkerkelijk thuis front; 13.20 Militaire kapel; 13.50 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Gram.; 15.15 Voordracht; 15.35 Vocaal ens.; 16.00 Tuinbouw- praatje; 16.15 Gram.; 16.25 Viool en piano; 16.55 Voordracht; 17.15 Amus. muz.; 17.40 Beursberich ten; 17.45 Kamerork.; 18.00 Stem men van overzee; 18.15 Harmo- nie-ork.; 18.35 Caus.; 19.00 Nws; 19.10 Regeringsuitz.; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.30 Hoorspel; 21.00 Promenade orkest; 21.30 Caus.; 21.50 Mis; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Kunstrubriek; 23.35 Gram. BRUSSEL (VI.): 11.45 Orkest; 12.30 Weerbericht;. 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Operamuz.; 16.00 Koersen; 16.02 Operamuz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Kamermuziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Orkest- conc.; 22.00 Nws; 22.15 Caus. en muz.; 22.55 Nieuws. maken heeft met het opgeven van hun eisen op Israël werkt als een rode lap op een stier. Het was heel listig bedacht en hoewel het gerucht van elke grond ont bloot is, daar tijdens de oprich ting van het Bagdad-Pact de toe getreden Arabische landen het duidelijk gemaakt hadden, dat zij al hun rechten betreffende de kwestie Israël voorbehielden, heeft het zijn uitwerking niet ge mist. WEL OF NIET? Het is nu de vraag of Jordanië zich na deze gebeurtenissen bij het verbond zal aansluiten. De regering van het land weet, dat de positie van Jordanië hierdoor juist militair sterker zou worden en het zou machtige en betrouw bare bondgenoten krijgen. Irak, dat door Israël als één van zijn grootste vijanden be schouwd wordt, was één van de oprichters van het verbond. Dit land zou zeer zeker niet toestaan, dat -het verbond gebruikt werd voor doeleinden waar Jordanië het niet mee eens kon zijn. De regering zal echter weinig kun nen uitrichten, zolang de bevol king door valse voorlichting zo tegen het verdrag gekant is. Het ïou ook erg jammer zijn voor die landen, die in het bijzon der geïnteresseerd zijn bij de eco nomische voordelen, die 't pact biedt. Het pact is nl. evenzeer een economisch als een politiek en militair verbond. Het doel is om in het Midden-Oosten een economische krachtsinspanning te ondernemen, die te vergelijken valt met die van het Colombo- plan in Zuid-Azië, met dit ver schil echter, dat het Midden-Oos ten niet zoals Zuid-Azië met ge brek aan kapitaal te kampen heeft. nationale belangen en onafhan kelijkheid volledig beschermd worden. Het is te hopen, dat de gebeur tenissen in Jordanië slechts een fase zijn en dat reusachtige oppervlakte en een vrij geringe bevolking. Econo- voorbijgaande misch is het nog weini| ontwik- I het lanu na verlopp van tijd toch keld. Het heeft experts nodig en £ot t verbond z^l toetreden, n geschoolde arbeidskrachten. Het verbond van Bagdad zou deze kunnen leveren onder een sys teem, waardoor tegelijkertijd zijn het belang van Jordanië zelf, het gehele Midden-Oosten en de we reldvrede. (Nadruk verboden.) ONRUST IN JORDANIË S/R/E ES SALT JERUZALEM AZRAQ/ ELQUA7RANI SAOUD HE JAZ AR ABIE 300 km (561Q7|V PE Antoine Pinay, conservatief leider en minister van Buiten landse Zaken, heeft op een ver gadering de mogelijkheid van conservatieve steun voor een socialistisch-radicale minderheids regering opengelaten door te ver ken, op voorwaarde, dat geen van beide partijen weigert te onder handelen, aldus wordt vernomen in kringen, die in nauw contact staan met Pinay. Tot dusverre hebben de socialis ten en radicalen verklaard, dat zij niet over de vorming van de volgende Franse regering zullen onderhandelen, maar hun eigen program bij de Nationale Verga- klaren, dat zijn groep bereid is dering zullen indienen, waarbij met het republikeinse front (van het aan de afgevaardigden zou socialisten en radicalen onder worden overgelaten volgens hun EEN GOUDEN TOEKOMST? i Mendès-Fr^nce) samen te wër-geweten te stemmen. Voor het Midden-Oosten zou er een prachtige toekomst open staan, wanneer het mocht geluk ken zijn reusachtige natuurlijke hulpbronnen te koppelen aan de meest moderne techniek. Jordanië zou zelfs meer dan de andere landen van het gebied van cieze economische actie kun nen profiteren. Het heeft een De dom van Keulen, het groot ste en een van de bekendste gotische monumenten van Duits land, zal dit jaar weer volledig voor het publiek worden openge steld. De kathedraal, die uit de der tiende eeuw stamt, werd tijdens de tweede wereldoorlog zwaar be schadigd door geallieerde bom men en granaten. Op het ogen blik wordt slechts een deel van het gebouw voor diensten ge bruikt. De heropening van het gehele gebouw zal in augustus plaats vinden, op „Katholiekendag", de jaarlijkse bijeenkomst van Duit se Rooms-Katholieken die dit jaar te Keulen wordt gehouden. Voor de bewoners van de stad zal het een belangrijke mijlpaal bij de wederopbouw zijn. Velen van hen hebben geholpen de vijf mil joen mark bijeen te brengen, die de herstelwerkzaamheden tot dus ver hebben gekost. Men verwacht evenwel minstens nog eens een zelfde bedrag nodig te hebben om de overige schade te repareren. Dit zal mogelijk nog vijftien of twintig jaar nemen. Tijdens een van de laatste zit tingen van cie „Wetgevende Ver gadering" in Tanger ging het heet toe. Het waren weinig op windende, zeer on-politieke za ken, die werden behandeld: de aanleg van een weg en de elek triciteitsvoorziening. Maar de al gemene onzekerheid in Marokko had de anders zo rustige verte genwoordigers der acht controle rende mogendheden Frankrijk, Spanje, Engeland, Amerika, Por tugal, Italië, België en Nederland - alsook de gedelegeerden van Marokko (Mohammedanen en Jo den) ietwat van streek gebracht. Zij verweten elkaar allerlei on vriendelijke dingen en veroor zaakten een hoogst onfatsoenlijk lawaai in de anders zo stille raad zaal. Plotseling, toen het rumoer zijn hoogtepunt had bereikt, ver hieven zich twee heren van hun zetel, lachten elkaar vriendelijk toe en verlieten arm in arm de heftig ruziemakende vergade ring. De overige aanwezigen ge loofden hun ogen niet, toen het tot hun doordrong, wie, uit pro test tegen de gebeurtenissen in de raad, de zaal hadden verlaten de vertegenwoordigers van Frankrijk en Spanje. Een dergelijk bewijs van Frans- Spaanse eendracht had men sinds tien jaren, dus sinds het ogen blik, dat Spanje de stad Tanger, die het in 1940 natuurlijk „ter bescherming" van de internatio nale stadmilitair had bezet, moest verlaten, niet aanschouwd. Binnen enkele minuten begroe ven de achtergebleven gedele- |j#%. i W*5 geerden de strijdbijl en sloten de vergadering. Want zij hadden nu iets belangrijkers te doen, dan over wegen en stroomprijzen te twisten: zij moesten over de be tekenis van deze stille Frans- Spaanse protest-actie nadenken. Van vrijheidsstrijd tot mis daad. Hoe onbelangrijk het voorval ook scheen, men zag er onmiddel lijk en met recht naar intus sen is gebleken het begin in van een Frans-Spaanse overeen stemming over het Marokkaanse vraagstuk en daarmede, voor wat Madrid betreft,- een volkomen verandering in de houding der beide proteetoraatsmogendheden tegenover elkaar. Men herinnert zich, dat Spanje na de afzetting van sultan Mo hammed Ben Joessef in augustus 1953 onmiddellijk partij trok voor de verdreven vorst. Radio-Tetoe- an werd ter beschikking van de nationalisten gesteld en daar over verspreidde men anti-Fran se propaganda, die in niets onder deed voor die van de communis tische „Noordafrikaanse Vrij heidszender" van Boedapest en de „Stem der Arabieren" in Cai ro. De streng gecontroleerde Spaanse pers lanceerde scherpe aanvallen tegen Parijs en Rabat, verheerlijkte de Marokkaanse pa triotten (die vóór de Franse re bellen waren) en stak de lof trompet van de ter zijde gescho ven sultan. Dat ging zo langer dan een jaar dooi, tot plotseling, omstreeks midden 1955, de taal van de Spaanse pers zich zonder enige motivering geheel veranderde. Zij nam nu een neutrale houding aan en ging er tenslotte zelfs toe over het eens fel aangevallen Franse standpunt met vuur te verdedi gen. Opeens waren de opstande lingen geen vrijheidsstrijders m s 15) (Nadruk verboden). De telefoon naast zijn bed be gon te rinkelen. Anthpny liep dwars de kamer door en nam de hoorn op. „Hallo!" „Mr. James McGrath?" vroeg de stem van de portier. „Ja," zei Anthony. „Een heer om u te spreken." Van verwondering gingen An thony's wenkbrauwen meer dan een centimeter de hoogte in. „Om mij te spreken?" „Ja, meneer.een buitenlan der.... geen Engelsman, me neer.'' „Hoe heet-ie?" Een paar ogenblikken bleef het stil, dan zei de portier: „Ik zal zijn kaartje even door de piccolo boven laten brengen." Anthony legde de hoorn neer en zette zich tot wachten. Na eén paar minuten werd er op de deur geklopt en op zijn „ja" kwam een kleine jongen in livrei met een blad, waarop een kaartje lag, de kamer binnen. Anthony nam het kaartje van hem aan. Op de gladde, witte oppervlakte stond de volgende naam gedrukt: Baron Lolopretjzyl. door AGATHA CHRISTIE Nu begreep hij, waarom de portier zo veelbetekenend geaar zeld had. Een poos lang bleef hij het kaartje staan bestuderen: dan nam hij een besluit. „Laat meneer boven komen." „Ja, meneer." Een paar minuten later liet de piccolo baron Lolopretjzyl de ka mer binnen. Baron Lolopretjzyl was een grote man met een ge weldig grote, zwarte waaier- baard en een opvallend hoog voorhoofd. Midden in het vertrek bleef hij staan, bracht zijn hakken met een klap tegen elkaar en boog. „Mr. McGrath," zei hij, bij wij ze van groet. Anthony imiteerde zijn manier van doen zo getrouw mogelijk. „Baron!" zei hij. Hij zette een steel voor zijn bezoeker neer. „Wilt u niet gaan zitten? Ik heb tot dusver nog niet het genoegen gehad, is 't wel?" „Neen, dat is zo," stemde ba ron Lolopretjzyl toe, terwijl hij ging zitten. „Jammer genoeg," voegde hij er beleefd aan toe. Anthony boog. „Laten wij meteen komen ter zake," begon de bezoeker. „Ik vertegenwoordig in Londen de koningsgezinde partij van Herzo- Slowakije." „Tot genoegen en tevredenheid der partij," mompelde Anthony, geïnfecteerd als hij was door de hoffelijkheid van de bezoeker. Earon Lolopretjzyl stond op, boog en ging weer zitten. „U bent wel vriendelijk," zei hij stijfjes. „Mr. McGrath, ki wil leggen mijn kaarten op tafel. Het ogenblik gekomen is voor de res tauratie van het koningschap, het koningschap, dat is in af wachting sind de marteldood van Zijne doorluchtige Majesteit ko ning Nikolaas II, gezegend zij zijn naam." „Amen," mompelde Anthony. „Ik bedoel: Hoor! Hoor!" De troon zal bestijgen Zijne Koninklijke hoogheid prins Mi chael, die gesteund door de Brit se regering wordt." „Schitterend," zei Anthony. „Buitengewoon vriendelijk van u om me dat allemaal te komen vertellen.' „Alles in orde is.... nu komt u om moeilijkheden te maak." Baron Lolopretjzyl keek An thony bestraffend aan. „Maar mijn waarde heer!" pro testeerde Cade. „Ja, ja, ik weet waar ik over heb. U heeft op u de mémoires van wijlen graaf Stylptitoh." De bestraffende blik werd streng en beschuldigend. „En als dat zo is? Wat hebben de mémoires van graaf Stylptitch met prins Michael te maken?" „Zij zullen veroorzaken schan daal!" „Dat doen mémoires gewoon lijk," troostte Anthony hem. „Hij veel geheimen geweten heeft. Als hij publiceert één vier de, Europa zich ten oorlog gordt." „Kom, kom!" zei Anthony. „Zo erg zal het wel niet zijn." „De Obolovitch 'n slechte naam zal krijgen. Uw volk democra tisch is." „Ik wil aannemen," zei Antho ny, „dat de leden van de familie Obolovitch wel eens wat auto cratisch en zo gehandeld zullen hebben. Dat zit hun in het bloed. Maar de mensen hier verwach ten niet anders Van Balkanvor- slen. Waarom, ja, dat weet ik met, maar een feit is het." „Ik begrijp niet," zei ie bezoe ker met de waaierbaard „Ik be grijp niet absoluut. En mijn lip pen gesloten zijn." Hij zuchtte diep. „Waar bent u nu eigenlijk bang voor? Precies omschrijven als het kan," vroeg Anthony. „Tot ik gelezen heb de mémoi res, ik niet weet," biechtte baron Lolopretjzyl eerlijk op. „Maar vast staat daar is iets. Grote di plomaten altijd indiscreet zijn. Het eten gaat in het roet, zoals het spreekwoord luidt." „Luister eens," zei Anthony vriendelijk. „U ziet, volgens mij, de zaak te donker in. Ik ken uit gevers ze zitten op een ma nuscript als een kip op een ei, dat zij uit moeten broeden. Het duurt minstens een jaar voordat die mémoires gepubliceerd wor den." (Wordt vervolgd). meer, maar misdadigers en Frankrijk onderdrukte niet lan ger weerlozen, maar was de be- noeder van de orde. In 't z®lfde schuitje. De oorzaak van deze Spaanse omzwaai zijn nu beslist niet oe Franse protesten geweest, die men een jaar lang eenvoudig naast zich neerlegde. Veeleer schijnt men in Madrid tot de overtuiging te zijn gekomen, dat het lot van Spanje als bescher mende mogendheid onverbreek baar met ciat van Frankrijk in dezelfde hoedanigheid is verbon den. Het steunen door Spanje van de nationalisten in Marokko, waar de Spanjaarden zelf veel belangen te verdeciigen hebben, geleek al te veel op de houding van de man, die tijdens een on weer zijn brandpolis verscheurde, omdat de bilksem het eerst bij zijn buurman insloeg. Doorslaggevend voor de Spaan se koerswijziging was waar schijnlijk ook de neutrale hou ding van Amerika in de Marok kaanse kwestie. Oorspronkelijk speculeerde men in Madrid op het „anti-kolonialisme" van de Amerikanen en hoopte men, door Frankrijk aan te vallen, bij Was hington in het gevlij te komen. Niemand is door de Spaanse salto-mortale in Marokko minder verrast dan de Arabische politi ci, die Madrids vriendschapsbe tuigingen nooit ernstig hebben genomen. Reeds in 1951 schreef de leider van de Tunesische Neo-Destour aan zijn zoon Je me méfie de la sympathie de Franco" (Ik wan trouw de sympathie van Fran co.). Desondanks Is het onwaar schijnlijk, dat de koersverande ring van Madrid tot onmiadellij ke onaangenaamheden in het Spaanse protectoraatsdeel van Marokko zal leiden, daar de Ara bische Liga en de nationalisten het zich moeilijk kunnen veroor loven beide beschermende mo gendheden tegelijk tot vijand te hebben. (Nadruk verboden) „Als wij zó doergaan komen wij er nooit meer toe aan iedere Nederlander een passende woning te geven", zei dinsdagavond prof. c!r. ir. H. G. van Beusekom, raadadviseur van het ministe rie van Wederopbouw en Volkshuisvesting, in een inleiding voor het departement 's-Giavenhage van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel. De inleiding had tot onderwerp: „Is onze woningvoorziening in overeenstemming met het stij gende welvaartspeil?" De inlei der is van mening dat dit geens zins het geval is. Economen me nen dat de welvaart in ons land stijgende is, dat wij in de rich ting van een nieuwe gouden eeuw gaan. In de laatste jaren is gebleken dat de praktijk tot nu toe de theorie overtreft, zei spreker. De produktiviteit is aan zienlijk verhoogd en daardoor de welvaart, maar de woningvoor ziening is daarmee helemaal niet in overeenstemming. Zowel wat de kwaliteit als de kwantiteit be treft is het z.i. niet in orde. Volgens de verwachtingen zal, als er geen veranderingen ko men, eerst dertig jaren na de oorlog de toestand, wat de wo ningvoorziening betreft, van vóór 1940 hersteld zijn. Dat wil zeg gen dat een heel geslacht op groeit dat alleen het „behelpen" kent, dat jonge mensen jaren voorbij moeten laten gaan en geen huwelijk kunnen aangaan. Deze situatie brengt ernstige ge varen mee voor het gezinsleven en de moraliteit. Deze situatie past niet bij het steeds stijgende welvaartspeil. „Wij konden de schade van de watersnoodramp snel herstellen, wij gaan een groots plan, het deltaplan, uit voeren. Het allerbelangrijkste vraagstuk, dat van de woning voorziening kunnen wij niet aan. Daar dreigt grote ellende", aldus spreker. DE KWALITEIT WONINGBOUW. VAN DE „Het is van het grootste be lang dat wij thans bij het bou wen rekening houedn met tech- sche en sociale ontwikkeling. Het bouwen is een zaak van hygiëni sche, sociale en culturele beteke nis. De woningen moeten toe komstwaarde hebben, anders zit ten wij later met een enorme voorraad verouderde woningen. waardering. Daarom moet de oor zaak van veel ellende bij onszelf worden gezocht. Het getuigt van geestelijke armoede als de kas ten voor een woning een rest- post worden. De Nederlander moet eraan wennen de werke lijke prijs te betalbn. Wij moeten komen tot de bouw van verant woorde woningen van hogere kwaliteit. Sprekende over het langzame tempo van de woningbouw zei prof. Van Beusekom dat de wo ningbouw nog steeds te ambach telijk wordt gezien. Zelfs de landbouw is hierin veel verder. De bouwtijd voor een woning complex is nu veel langer dan vóór 1940. De arbeidsproduktivi- teit moet sterk verhoogd worden. In het feit dat de overheid de woningbouw moet subsidiëren weerspiegelen zich het geringe offer van de Nederlander voor zijn woning en de geringe ar- beidsproduktiviteit in deze sec tor. De woningbouw is wel ren dabel, zei spreker. Er is te weinig belangstelling voor het bouwvak, aldus de in leider. De arbeidsvoorwaarden moeten verbeterd worden. In de fabriek kunnen toch delen van woningen worden gemaakt. Spr. bedoelde hiermee niet „pre-fabri- cated" woningen. Hij weqs op de mogelijkheden van industriële toepassing van betonconstructies, metaalvei werking en moderne kunststoffen. Een literair wonderkind van vier en een half jaar doet de Romeinen thans versteld staats. In tegenstelling tot Minou Drouet, het meisje, dat met de haar toegeschreven gedichten de Franse letterkundige wereld in beroering bracht, schrijft Luigi Solano, zoon van een Romeinse arts, niet, maar hij kent volgens zijn ouders „de voornaamste De bouw van woningen moet ge- meesterwerken van de wereld- baseerd zijn op de. wensen van j literatuur en hij kan verscheide- het heden en er moet rekening, ne honderden gedichten, 500 lie- worden gehouden met de volgen- deren en 20 lyrische werken uit de generaties, die tengevolge van de voortdurende ontwikkeling, hogere eisen zullen stellen, al- zijn hoofd opzeggen. Luigi is door de burgemeester van Rome ontvangen, die aan zijn dus spreker. De Nederlander is bewondering uiting gaf door te echter niet bereid voldoende te beloven „binnenkort" het burg», betalen voor zijn woongenot. meestersambt aan hem over te Daarvoor heeft hij een te geringe dragen.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5