Indonesische regering roept haar delegatie uit Genève terug De viering van de 18e verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix Stevenson over Life's interview met Dulles Aanval van Truman op de landbouwpolitiek der regering 39 I V-toestellen voor Sanatoria Maatregelen van Westduitse federatie van bouwvakarbeiders In Genève nog geen officiële berichten uit Djakarta ontvangen ICloosferbalsem DINSDAG 17 JANUARI 1956 11e Jaargang No 3665 Het Indonesische kabinet heeft gistermorgen besloten de Indonesische delegatie die met Nederland besprekin gen voert, uit Genève terug te roepen. Bestuur van Franse radicale partij bijeen Sultan Ben Joessef over Marokkaanse onafhankelijkheid 36ste ZITTING IN DE ZAAK-SCHMIDT Arrestaties in Bombay Huwelijksplechtigheid in Monaco Sowjet-geleerden naar Amerika Boelganin en Chroesjtsjef willen wel naar Engeiaad Jeugdige vriendin van ex president Peren in Parsgusye gearresteerd Knowland tegen ^buitenlandse hulp op lange termijn HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwarta?!' per toeend 1,80; per week 43 cent. Losse s 8 ct. DE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijksUitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur De Indonesische minister van Voorlichting, sultan Makimir, heeft na de kabinetszitting de volgende verklaring uitgegeven: Het kabinet heeft besloten de Indonesische delegatie uit Genève leimg te roepen, teneinde verder rapport aan de regering uit te brengen, over de tot dusver bereikte resultaten. De regering heeft deze beslissing reeds aan de Indonesische delegatie getelegrafeerd. Teneinde de noodzaak van het terugroepen van de delegatie te verduidelijken heeft de regering het noodzakelijk geacht koeriers naar Genève te zenden. De minister van Landbouw, Mohammad Sardjan en de financiële adviseur Indrakusuma zijn door de rege ring als afgevaardigden aangewezen. Zij zullen heden naar Genève vertrekken. E)e ministers van de Nahdatul Ulama in het kabinet hebben de kabinetsvergadering die, volgens Sutan Makmur de laatste was met betrekking tot de Neder lands-Indonesische besprekingen, niet bijgewoond. De beslissing van het kabinet moet worden beschouwd als een poging, om een uitweg te vinden uit de moeilijkheden, die zijn ont. staan door de houding van de Nahdatul Ulama en de PSII, al dus vernam de correspondent van het ANP in regeringskringen. De minister van Voorlichting heeft op desbetreffende vragen geantwoord, dat de gehele delega tie uit Genève zou terugkeren. Naar algemeen in politieke kringen in Djakarta werd aange nomen, zouden de Nahdatul Ula ma en de PSII hun ministers uit het kabinet terugtrekken, indien de delegatie niet zou worden te ruggeroepen. Het besluit van het kabinet is genomen na vijf dagen van hefti ge politieke discussies. De be sprekingen te Genève, die ten doel hadden de betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië te verbeteren, werden vorige wee* afgebroken, teneinde de delega ties gelegenheid te geven verslag huidige gematigde kabinet zou, vallen. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede De Nederlandse regering heeft kennis genomen van de via de persagentschappen binnengeko men berichten, omtrent een be sluit van de Indonesische regering om haar delegatie uit Genève terug te roepen. Haar is nog niet officiëel bekend, of deze terug- verrast en wacht thans de offi ciële berichten af. Verklaring van mr Roem. Mr Roem verklaarde later, dat de conferentie nog steeds ver keert in het stadium, zoals dat op 7 januari was bereikt, toen de Ne derlandse delegatie voor overleg met haar regering naar Neder land terugkeerde. „We hadden toen kunnen tekenen, maar sinds dien zijn er politieke ontwikkelin gen in Djakarta opgetreden, die de basis van de delegatie hebben aangetast", aldus Moh. Roem, die verder zeide, dat de Indonesi sche delegatie binnen de grenzen van de haar gegeven instructies is gebleven. Hij zeide voorts niet te weten, of mr Indrakusuma en de heer Sardjan nieuwe voorstel len zullen meebrengen. Wel zijn er uit Djakarta steeds verzoeken gekomen voor terugkeer van de hele delegatie, voor overleg met de Indonesische regering. Vragen over het verdere ver loop van de conferentie beant woordende, zeide de heer Roem slechts: „De overeenkomst van Linggadjatti werd op 7 november 1946 geparafeerd en eerst op 25 maart 1947 ondertekend." Sultan Mohammed Ben Joessef van Marokko heeft maandag in antwoord op zes schriftelijke vra gen van een correspondent van Reuter verklaard dat hij streeft naar de onafhankelijkheid en her- eniging „door middel van onder handelingen" van alle drie zoftes van Marokko de Franse, de Spaanse en de internationale. Hij zeide dat het volledige her stel van orde en rust in Marokko afhangt van de Frans-Marokkaan se onderhandelingen over onaf hankelijkheid voor Marokko en van de definiëring van de toekom stige Frans-Marokkaanse verhou dingen. Bij het overhandigen van de schriftelijke antwoorden zei de sultan nog tot de correspondent: „Het Marokkaanse volk wacht on. geduldig op de onderhandelingen en baseert al zijn hoop op het sla gen ervan. Het volk moet niet worden gedesillusioneerd. De toe komst van de Frans-Marokkaanse betrekkingen en de toekomst van geheel Marokko is afhankelijk van het slagen van de onderhan delingen." De Franse premier, Edgar Fau- re. weigerde maandag, toen hij roeping het einde van de eonfe- Gp een vergadering van het be- rentie zal betekenen. Zij vindt stuur der radicale partij aankwam geen aanleiding, vooruitlopende 0m beroep aan te tekenen tegen op een te verwachten officiële kennisgeving, op bedoelde berich ten commentaar te geven. In Genève nog geen officiële berichten uit Djakarta ont vangen. Na een interne vergadering van de Indonesische delegatie in het zijn uitstoting uit de partij, zijn overjas bij de vestiaire af te ge ven. „Zij hebben mijn lidmaat schapskaart weggenomen, zij zou den mijn overjas ook nog kunnen weghalen", zei hij tot de vestiaire juffrouw. De leiders van de partij-afdelin- gen in het gehele land hebben Electoral "in Genève j voorgesteld, dat op de vergade- H. K. H. Prinses Beatrix heeft het voornemen om, in verband met het naderend eindexamen, haar achttiende verjaardag te vieren op een wijze, die weinig afwijkt van hetgeen de laatste jaren gebruikelijk was. De Prinses zal op 31 januari a.s. gewoon naar school gaan. In de namiddag zal zij enkele depu taties ontvangen, terwijl des avonds de verjaardagviering in de familiekring zal plaats vin den. Op 4 februrai a.s. zal de Prin ses aanzitten aan een diner, dat te harer ere door H. M. de Konin gin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden in het koninklijk paleis te Amsterdam aan de leden der regering en andere hoge autoriteiten wordt aange boden. Batiment beeft een woordvoerder van de ring van maandag, niet over delegatie meegedeeld, dat uit kwestie van het royement van Djakarta nog geen officiële be- leden zou worden gesproken. De richten zijn ontvangen," dat de In- j kwestie zou pas op het plenaire donesische delegatie is terugge-partijcongres in oktober ter spra- roepen naar Indonesië. De dele- ke moeten komen. Geroyeerde gatie wacht thans de komst van leden zouden nu echter wel mo- mr Indrakasuma en de minister gen wodren gehoord. van Landbouw, Sardjan, dieZoals bekend is Faure gero- uit te brengen aan hun regering, dinsdagochtend uit Djakarta zul- yeerd, omdat hij tegen de wil der TV»»**** I3 n .1 i i i i -ï .i «-* 14 ln.ïfl/ii«n Korrl vi 1 ooorv\ Kon V\n. Twee regeringsgezinde partijen in Indonesië, de orthodox-Islami tische partij Nahdatul Ulama, en de kleine Islamietische partij de Partai Sarikat Islam Indonesië P.S.I.I.) drongen er intussen bij de regering op aan geen verdere besprekingen te voeren. De PSII eiste onmiddellijke terugroeping van de delegatie. Een woordvoer der van de Nahdatul Ulama zei, dat zijn partij wenste te voorko men, dat de besprekingen van de conferentie zouden worden gepa rafeerd. Het socialistische blad „Pedo- man" voorspelde, dat de bespre- klsgen zouden worden afgebro ken om te verhinderen, dat het Enigen van de groep uit Neder land, gekomen getuigen a déchar ge in de rechtszaken tegen de Ne derlanders, die beschuldigd wor den van subversieve activiteiten, worden niet alleen in het proces- Jungschlager, doch ook in het proces-Schmidt gehoord. De eerste van hen, gepension- neerd onder-luitenant Koenders, verklaarde maandag op de 36sté zitting in de zaak Schmidt, be klaagde te hebben gekend als commandant van bet kamp-Ma- kassar in Djakarta, na de capitu- latie van Japan. Hij ontkende, ewnals hij dit vorige week in de zaak-Jungschlager deed, kroon getuige Manoch te kennen. Ma noch was op de zitting van maan dag niet aanwezig. De Nederlandse getuigen Ver schoor,Koenders en Nolten zul len volgende week met de kroon getuige Manoch en Tomasoa wor den geconfronteerd. Voorts werd maandag als ge tuige gehoord Kaia asep Sjaifud- din, die verklaarde beklaagde te kennen uit de dagen, dat hijzelf ais helper van een bende was op getreden. Toen hij de bendeleider Achamad Sugawa vroeg, wie de Nederlander in de gelederen was, laad deze geantwoord, dat deze Nederlander Schmidt de eigen- Wjke leider was. Beklaagde noemde deze verkla- fantasie en zei, dat hij toen tertijd, in 1951, nog een functie i» tiet leger bekleedde. len vertrekken en dus woensdag avond in Genève zullen aanko men. Commentaar op de berich ten uit Indonesië is thans in Indo nesische kringen te Genève niet te verkrijgen. Men is door deze ontwikkeling blijkbaar volkomen partij-leiders begin december be sloot de Nationale Vergadering te ontbinden, nadat hij in een ver- trouwensstemming was versla gen. Andere radicalen die zich achter Faure hadden geschaard, werden eveneens geroyeerd. Oud-president Truman heeft zaterdag te Saint Paul een ver kiezingsrede gehouden, waarin hij de landbouwpolitiek van de regering-Eisenhower krachtig aanviel. Truman voerde het woord aan een maaltijd van een groep landbouwers en merkte op de sarcastische toon, welke zijn verkiezingscampagnes van 1948 en 1952 kenmerkte op, dat in de drie jaren, dat de regering-Eisen hower aan de macht was, de prij zen van de agrarische voedselpro ducten met bijna 20 procent ge daald zijn maar dat de prijzen voor de verbruiker op hetzelfde niveau bleven en de overschot- voorraden van de regering bleven toenemen. Naar aanleiding van de opmer king van president Eisenhower in zijn „State of the union" bood schap, dat de regering met ener gie de landbouwvraagstukken heeft aangevallen, verklaarde Truman, dat er wel een aanval js geweest, maar dat deze niet op het landbouwvraagstuk was ge richt, doch op de boeren. Sprekend over de regeringslei ders zeide Truman, dat deze be heerst worden door de zienswijze van de grote industriële onderne mingen en geen belangstelling hebben voor de behoeften van de landbouw. Zij houden van belang rijke maatschappijen als de „Ge neral Motors" en hebben geen sympathie voor de kleine boer. Tenslotte stelde Truman een aantal maatregelen in uitzicht, die naar hij zeide zeker de toe stand van de landbouw in de Ver. Staten zouden verbeteren. Tru man beval een verhoging aan van de prijzen van agrarische produc ten door de middelen, voorgesteld door de democratische partij en het zenden van de overschotvoor- raden door de regering naar de arme en ondervoede bevolking in de wereld „om levens te redden en tegen het communisme te strijden". GEMEENSCHAPPELIJK OVERLEG ZIE KENFONDSORG ANIS ATIES OPGERICHT De volgende ziekenfondsorgani saties: Nederlandse bond van on derling beheerde ziekenfondsen, Nederlandse bond van zieken fondsorganisaties, algemene zie kenfondsen en het overleg van ondernem ingsziekenf ondsen voorheen uitmakende van het Centraal overleg van ziekenfonds organisaties, genaamd C.O.G., zijn met ingang van heden geza menlijk en tezamen met de fede ratie van door verzekerden en medewerkers bestuurde zieken fondsen (V.M.Z.) overgegaan tot oprichting van het gemeenschap pelijk overleg ziekenfondsorgani saties (G.O.Z.). Het voorzitterschap wordt ge durende het eerste jaar waarge nomen door de heer C. J. van Lienden te Eindhoven. Als secre- taris-peningmeester treedt gedu rende dezelfde periode op de heer F. C. Nieuwenhuijzen, arts. Het adres van het secretariaat is: Federatie V.M.Z., Wilhelminalaan 3, De Bilt. De Amerikaanse! democratische leider Adlai Stevenson heeft in Chicago verklaard, geschokt te zijn door het feit, dat de minis ter van Buitenlandse Zaken, Dul les, „bereid is Russische roulette met het leven van onze natie te spelen." („Russische roulette" is een zelfmoordspel, waarbij vijf van de zes kogels in de cylinder van een revolver worden verwij derd. De cylinder wordt vervol gens rondgedraaid, de revolver tegen één der slapen gehouden en de trekker overgehaald.) Stevenson gaf commentaar op het interview, aat- Dulles aan het tijdschift „Life" had toegestaan. „Ik ben niet van mening, dat de kunst der diplomatie moet be staan uit manoeuvres, die ons voortdurend tot de rand van een oorlog brengen. De kunst der diplomatie, vooral in deze atoom eeuw, moet ons leiden naar de vrede en niet tot de rand van een oorlog". Stevenson voegde eraan toe, dat de republikeinse regering bij teveel gelegenheden eenzijdig had gehandeld, zonder voldoende rekening te houden met onze bondgenoten, met wie wij nauw moeten samenwerken. „Ik ben er zeker van, dat het congres zeer- zorgvuldig de feiten en omstandigheden van deze bui tengewone verklaringen zal wil len onderzoeken. Het gehele lot en de goede naam van de Ver. Staten en het vertrouwen van onze bondgenoten zijn hiermee immers gemoeid", aldus Steven son. Een aantal republikeinen in het Amerikaanse congres is de minister van Buitenlandse Zaken te hulp gekomen wat betreft zijn uitlatingen in het interview met het tijdschrift „Life". De leider van de republikeinse minderheid in de Senaat, William Knowland, zei, dat de critici Dul les' opmerkingen verkeerd had den geïnterpreteerd en dat de minister niet aanried, dat „wij als politieke gedragslijn tot de Pijnlijke, stijve Jr/Cre» spieren moet U driemaal daags krachtig laten wrijven met Kloosterbalsem, die diep in de weefsels doordringt. Ook bij rheumatiek en ischias: - wrijft de pijn weg rand van een oorlog moeten gaan." Waar Dulles op trachtte te wijzen was, dat potentiële vij anden zich wellicht in toom hou den, indien zij zich realiseren, dat er een punt is tot waar de Ver. Staten willen gaan. Zeven republikeinen van het Huis van Afgevaardigden gaven een verklaring uit, waarin zij zeggen, dat de buitenlandse poli tiek van de huidige regering de „beste garantie is voor het bewa ren van de vrede" en dat Dulles uitnemende diensten had bewe zen. Een aantal vooraanstaande on afhankelijke dagbladen sloot zich Zaterdag echter bij het koor der critici aan. Eén van deze bladen, de „New York Times", zei, dat er een internationale storm was los gebarsten door Dulles „onver standige opmerkingen", die op zijn minst „een extreem voor beeld ervan zijn hoe men niet diplomatie moet bedrijven". H. K. H. Prinses Beatrix zal op 7 Februari a.s. te 15.30 uur een buitengewone vergadering van de Raad van State bijwonen in welk college zij krachtens de grondwet na het vervullen van haar 18e jaar van rechtswege zit ting heeft. H. M. de Koningin zal deze vergadering voorzitten. Ook Z. K. H. de Prins der Nederlanden, die eveneens zitting heeft in de Raad van State, zal deze plech tigheid bijwonen. Op 7 februari zal Prinses Bea trix zich met de Koningin en de Prins van het paleis Lange Voor hout per gesloten auto recht streeks naar het gebouw van de Raad van State begeven. Na af loop van deze plechtigheid zullen de Koningin, de Prins en de Prinses per auto naar het paleis Lange Voorhout terugkeren, al waar aan de Prinses enkele ge schenken zullen worden aange boden. De politie van Bombay heeft maandagochtend verscheidene linkse leiders aangehouden ter voorkoming van ongeregeldheden over de kwestie van de toekom stige status van de stad. In november zijn bij ongeregeld heden over deze kwestie twaalf mensen om het leven gekomen. Nieuwe ongeregeldheden worden gevreesd als de congrespartij bin nenkort haar standpunt bekend maken zal. De regering van India heelt voorgesteld de staat Bombay in drie afzonderlijke taalgebieden te splitsen. De stad Bombay zou een aparte tweetalige staat moeten worden. Linkse politieke partijen en vakverenigingen dringen ech ter aan op aansluiting van de stad bij een staat met Marathi als voertaal. Tegen het middaguur bedroeg het aantal arrestanten 350. Toen de arrestaties bekend werden, ontstonden stakingen die snel in omvang toenamen. Omstreeks 12 uur werd in 40 van de 62 texïiel spinnerijen gestaakt. Ook de meeste fabrieken in het Parel-in dustriegebied waren gesloten. Veel studenten hebben zich bij de stakers aangesloten. Het burgerlijk zowel als het kerkelijk huwelijk van prins Rainier van Monaco en Grace Kelly zal in Monaco worden vol trokken. Dit is door de secretaris van de prins meegedeeld naar aanleiding van geruchten, dat één der beide plechtigheden in Amerika zou worden gehouden. Vier Russische geleerden gaan volgende week naar de Verenig de Staten om een maand lang studie te maken van het vaccin- salk en de Amerikaanse mehoden voor de behandeling van kinder verlamming, zo deelt de dienst voor de volksgezondheid te Was hington mee. Dit lichaam heeft de Russen uitgenodigd op ver zoek van het State Department. De Westduitse federatie van bouwvakarbeiders, die 430.000 leden telt, heeft gistermorgen tien plaatselijke organisaties, waaronder het belangrijke hoofd kwartier van het verbond in Rijn land ontbonden en enkele honder den functionarissen ontslagen wegens bevordering van commu nistische infiltratie van de fede ratie. De vice-voorzitter van de fede ratie, Georg Leber, heeft bekend gemaakt, dat een zaterdag door de nationale raad van de federatie genomen besluit gisteren uitge voerd is. Een onderzoek had uit gewezen, dat de afdeling-Rijnland „het belangrijkste bolwerk van de communistische partij in de bondsrepubliek" was. De federatie heeft het uitvoe rende orgaan en het hoofdkwar tier van de federatie in het Rijn land, dat in Düsseldorp is geves tigd, opgeheven en de bureaux in Duisburg, Hamborn, Düssei- dorf, Essen, München-Gladbach, Moers, Mühlheim, Niederberg en Wuppertal gesloten. Ontbonden zijn ook alle technische en jeugd organisaties in hetzelfde ge bied. Het district Rijnland van de federatie omvat ongeveer 50.000 bouwvakarbeiders en heeft in het geheel 18 plaatselijke bureaux'. Krachtens het besluit van de nationale raad zijn vijf-en-twintig bezoldigde functionarissen, van wie er vijftien lid zijn van de communistische partij, en enkele honderden onbezoldigde functio narissen ontslagen. In het ,,Bonte-trein"-program- ma, dat de Avro hedenavond zal1 uitzenden, zal het resultaat van de actie „De schoen van Bep Bak- huys" worden bekendgemaakt. Tijdens de opname voor dit pro gramma, die zaterdagmiddag in de Avrostudio geschiedde, kon worden meegedeeld, dat aan geld een bedrag was binnengekomen van 27.819,55, terwijl vier fir ma's een compleet radiotoestel beschikbaar stelden. De Avro had uitgerekend, dat hierdoor 39 sanatoria een televisietoestel kan worden aangeboden. Dit resul taat ligt ver boven de verwachtin gen. Toen de actie een succes bleek te zijn, heeft Bep Bakhuvs de hoop uitgesproken, dat hij evenveel toestellen zou kunnen uitdelen als hij doelpunten had gescoord tijdens international:» voetbalwedstrijden: dertig. Dit aantal is zelfs nop overschreden. Tijdens de opname werd tele fonisch contact gezocht met het Nederlands sanatorium in Davos. Omdat men daar nog geen televi sieprogramma's kan ontvangen, werd dit sanatorium verrijkt met een nieuw radiotoestel. Aan het slot van de opname sprak „ome" Jan van Zutphen, voorzitter van het sanatorium Zonnestraal, namens alle sanato riumpatiënten 'n woord van har telijke dank aan allen, die het mogelijk hebben gemaakt, dat deze actie een succes werd. Harold Wilson, een vooraan staand labour-parlementslid, schrijft in de „Daily Mirror", dat Chroesjtsjef, de secretaris van de Sowjetrussische communistische partij, en premier Boelganin niet verlangden hun voorgenomen be zoek aan Groot-Brittannië in de komende lente af te zeggen. Chroestsjef had dit zelf aan Wil son gezegd. Chroestsjef zei, dat het afhing van de Britse rege ring en voegde er aan toe: „Wij zijn erg fijngevoelige gasten en we zouden onze gastheren niet in moeilijkheden willen bren gen." Nelly Rivas, 'n jeugdige vrien din van oud-president Peron van Argentinië, die een zekere be kendheid verwierf door de pu- blikatie van brieven, die het voor malige staatshoofd van Argenti nië haar heeft geschreven, is in een grensplaats in Paraguaye gearresteerd. Zij had zich daar heen per auto met haar ouders begeven. Naar men vermoedt, wilde het meisje, dat pas 17 jaar is in Paraguaye contact zoeken met een vertrouweling van de oud-president, die zich op het ogenblik in Panama ophoudt. De Amerikaanse senator Wil liam Knowland, leider van de republikeinse minderheid in de Senaat, heeft op een persconfe rentie meegedeeld, dat hij minis ter Dulles heeft meegedeeld, dat naar zijn mening de regering een fout zou begaan, indien zii het congres zou verzoeken een plan goed te keuren, volgens hetwelk de Ver. Staten gedurende tien jaar economische en militaire hulp aan het buitenland zouden verlenen. Knowland sprak zich hiermee, evenals de democratische sena tor Walter George, uit tegen het voorstel van president Eisenho wer voor een hulpprogram op lange termijn voor het buiten land. Hij wil, dat de regering zich ieder jaar met een hulppro gram tot het Congres richt. Hij voegde er overigens aan toe, dat het hulpprogram in de toekomst door de parlementaire commissies zorgvuldig zou wor den „uitgeplozen" en dat het ver zoek om 4500 miljoen dollar, dat de regering van plan zou zijn in te dienen, hevige oppositie zou ontmoeten. Maandag voerden westelijke winden lucht aan waarin flinke opklaringen voorkwamen. Er vielen vrijwel nergens buien er- de temperaturen liepen op tot 3 a 8 graden. De windkracht was matig tot krachtig, terwijl langs de kust af en toe harde wind voorkwam. Over IJsland bewoog een actieve depressie naar Zuid- Noorwegen. Deze veroorzaakte in het zeegebied ten noorden van Schotland zware stormen. Het stormveld verplaatste zich met de depressie mee naar liet noor delijk deel van de Noordzee. Aan de westzijde werd iets koudere lucht aangevoerd, waarin hagel en regenbuien voorkwamen. De storing doet bij ons vandaag de bewolking toenemen, terwij; en kele verspreide buien zullen op treden. De» westelijke wind blijft doorwaaien. In de temperaturen komt maar einig verandering. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Biït, geldig tot Dinsdag avond. Veel wind. Half- tot zwaarbewolkt met en kele verspreide buien. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Matige tot krach tige, en langs de kust tijdelijk harde wind uit westelijke richtin gen. WOENSDAG 18 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 4.46 5.0S Terneuzen 5.21 5.43 Hansweert 6.01 6.23 Walsoorden 6.11 6.33 ZON MAAN op onder op onder Jan. 17 8.42 17.02 10.00 22.16 18 8.42 17.04 10.18 23.27 19 8.41 17.05 10.37 20 8.40 17.07 10.59 0.41 21 8.38 17.09 11.25 156 22 8.37 17.10 11.59 3.13

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1