Israëlisch-Egyptisch grensincident IJmuidense reders willen looncorrectie Congres van Franse socialisten Britse douane legt beslag op lading rupsbanden voor tanks Uitgaansverbod in Jordanië opgeheven Paraatheid van Amerikaanse strategische luchtmacht Duitse oorlogsmisdadigers uit Rusland teruggekeerd MAANDAG 16 JANUARI 1956 11e Jaargang No 3664 DE RUSSEN IN WEST-DUITSLAND Vonnissen in Oost-Duitsland salons j'übent" Japanse socialist wil ontmoeting Dulles-Tsjou arrangeren Vergeefs beroep van voor malig president-directeur van Roemeense Bank Vier Amerikaanse zende lingen door Ecuadoriaanse Indianen vermoord. Vorstelijk bezoek uit Luxemburg^ Vier Zuidvietnamese officieren ter dood veroordeeld Nieuwe versterkingen naar Cyprus ZUID-VIETNAM SCHOOLETUI'S N. V. Fa P. J. van de Sande INDONESIË ALGERIJE De Braziiisarse presidentsverkiezing Prijsverhoging tabaksartikelen Britse soldaat op Cyprus doodgeschoten Overstromingen in Californië BESPREKING HARDING-MAKARIOS Gevaarlijke drukte in Amerikaans luchtruim KOUDEGOLF IN MIDDEN-AMERIKA WEERBERICHT. HOOGWATER Ongeluk bij Parijse ondergrondse ZON- EN MAANSTANDEN Vrankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwarta?!- per maand 1,80; per week 43 cent. Losse s 8 ct. Verschijnt dagelijks— Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum t><* advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel» ƒ1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Een Egyptische militaire woord voerder heeft zondag te Gaza mt- riegedeeld dat zich zaterdagavond j.l. in het gedemilitariseerde ge bied van El Auja een botsing heeft voorgedaan tussen Egypti sche en Israëlische eenheden. Volgens de woordvoerder sta ken twee Israëlische pantserwa gens in dit gebied de grens over en vuurden op een Egyptiscne post op Egyptisch gebied. De Na de Russische verklaring dat er 100.000 Russen in West-Duits- land zouden zijn, die gerepa trieerd wensen te worden, heeft de Westduitse regering de Sow- jet-Unie gevraagd namen te noe men. Dit is nu geschied. De Rus sen hebben de namen van 31 Russen opgegeven. Bij onderzoek is gebleken, dat alle 31 in de ge vangenis zitten. Het Rode Kruis is nu begonnen deze 31 naar hun wensen te vragen. De eerste twee ondervraagden, veroordeeld wegens resp. roof en moord, ver klaarden inderdaad, dat zij naar hun land terug wilden. Egyptenaren schoten terug en dwongen de pantserwagens zich naar Israëlisch grondgebied terug te trekken. Later kwamen acht voertuigen met Israëlische militairen ter plaatse aan, waarop weer schoten werden gewisseld. De Israëliërs zouden enige verliezen hebben ge- den. De woordvoerder besloot met de mededeling dat Egypte bij de gemengde Egyptisch-Israëlische bestandscommissie tegen dit inci dent, het tweede in de afgelopen week, heeft geprotesteerd. Volgens de Israëlische lezing begonnen de Egyptenaren met schieten en zijn er aan Israëli sche kant geen slachtoffers ge vallen. In Oost-Duitsland is een zeker Karl Muller tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld op be schuldiging van het geven van leiding aan een door Amerika en Frankrijk betaalde spionnage- groep. Zijn vrouw en drie mede werkers kregen straffen varië rend van vijf tot vijftien jaar. ie kapper net het opnrt» cockti markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen, aparte salon voor huidverzorging. depositair „langome"-dr. payot" -„yardley". De vereniging van reders van vissersvaartuigen te IJ muiden deelt mee, dat zij heeft besloten de op vrijdag 20 januari vastge stelde aanvang der onderhande lingen met de erkende vakorgani saties op te schorten tot het tijd stip, dat de wilde staking is op geheven, zulks overeenkomstig de procédure, die in soortgelijke gevallen gebruikelijk is. Guy Mollet, de secretaris-gene-1 onder Mendès-France, is met al- raai van de Franse socialistische partij, heeft zondag op het partij congres in Parijs verklaard, dat er een regering met een beperkt aantal ministers negen of tien gevormd moet worden om doelmatigheid en snelle besluit vorming mogelijk te maken. Wij moeten niet de leiding van een regering van het republikein se front opeisen, zo zei hij. De overwinning zal er een van het front als geheel zijn, anders zul len wij gezamenlijk een neder laag lijden. Als ons verantwoor delijke functies worden aangebo den, het geeft niet welke, mogen wij ons niet daaraan onttrekken, zo verklaarde hij gemene stemmen aangenomen. In de motie wordt tevens het programma op korte termijn - - dat Mollet voor een dergelijke regering heeft opgesteld, goed gekeurd. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat de voor naamste programmapunten ook door de radicale leider en oud premier Mendès-France zijn on herschreven, met name hetgeen daarin omtrent Algerije en de economische politiek is vermeld Mosaburo Suzuki, de voorzit ter van de Japanse socialistische partij, heeft meegedeeld dat hijZQ verKlaarae nlJ zal pogen een ontmoeting tussen Een motie, waarin werd gepleit -1 a w,^;irnr,nco r-r»i*-»ictp»r van von hot rorvll de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles en de premier van com munistisch China, Tsjou En Lai, te organiseren. Dulles zal wel licht begin maart Japan bezoe- ken, op de heenweg naar of de thuisreis van de Z.O.A.V.O.-bij- eenkomst te Karatsji. Suzuki is leider van de groot ste oppositiegroep in het Japan se parlement. Hij zou graag zien, dat Dulles en Tsjou de betrek kingen tussen hun beide landen bespraken. Aron Cicewicz Feingold, gewe zen president-directeur van de Roemeense nationale bank, die door een Sowjetrussisch ge rechtshof wegens contact met burgerlijke elementen en sabota ge" tot 25 jaar dwangarbeid, in Siberië te verrichten, werd ver oordeeld, slaagde er in een wan hopig beroep om hulp te zenden aan sir Stafford Cripps, voorma lig Brits minister van Financiën en Lord Norman, gewezen gou verneur van de ,,Bank of Eng land", niet wetend dat belden reeds jaren geleden waren over leden. Duitsers, die vrijdag uit sow- jetrussisohe gevangenschap in het Westduitse doorgangskamp te Friedland terugkeerden, ver klaarden dat Feingold, die zich in het kamp van Workoeta, in Siberië, bevindt, de twee over leden Britten goed heeft gekend. Bitj werd gearresteerd, toen Roe menië in de tweede wereldoorlog door Sowjetrussische troepen werd bezet. Als toelichting op deze medede ling gaven onze zegslieden ons het volgende te kennen: De IJmuidense reders zien een grote groep vissersvaartuigen in Nederland floreren, terwijl de eigen IJmuidense vloot een ach teruitgang gaat vertonen. Deze groei van de Scheveningse en Katwijkse vloot gaat aldus de IJmuidense reders samen met de toepassing van het loonsys teem, dus het garantieloon. In dit sijsteem moet volgens hen een bepaald geheim schuilen dat moeilijk met het potlood is na te rekenen. Zij menen verder, dat 'n wijziging van dè loonopbouw op de treilervloot een mogelijkheid biedt om de treilvisserij voor jon. ge mensen aantrekkelijk te ma ken. Het nieuwe loónsysteem geeft hiervoor betere mogelijkheden dan het oude, vaste gagesysteem, aldus de reders. Veranderingen van het loonsysteem kunnen ze ker geen verlies van sociale zeker- voor een regering van het „repu blikeinse front", met deelneming van socialisten en de radicalen Een Amerikaans hefschroef- viiegtuig is geland op de plaats, waar een vliegtuig, met vijf Ame rikaanse zendelingen aan l>oord, in het oerwoud van Ecuador een noodlanding moest maken. De verminkte lijken van vier der zen delingen werden ter plaatse aan getroffen. Van de vijfde ontbreekt elk spoor. De moordenaars zijn de in dit gebied woonachtige wilde Auca-indianen, die tot gewoon te hebben alle vreemdelingen, die hun gebied betreden, te do den. De zendelingen hadden willen pogen hen tot het chris tendom te bekeren. heden inhouden. Het is ondenk baar, aldus de reders, in een tijd van een tekort aan arbeidskrach ten, dat de IJmuidense reders een verlaging van 't loon zouden wil len toepassen. Het verschil in loon op de wal en op de treilers is in de naoor logse janen zó klein geworden, dat de animo om te varen ver minderd is. De reders zijn bereid, om deze lonen te corrigeren en zijn van mening, dat deze lonen zeer gunstig moeten afsteken te gen die aan de wal. Men moet het echter van re derszijde verklaarbaar achten, al dus de zegslieden, dat verbeterin gen van de prikkel tot een be hoorlijke uitoefening van het vis serijbedrijf. Vrees voor inkrim ping van het aantal opvarenden hoeft dan ook niet te bestaan. Het bestuur van de centrale voor zeevarenden en het Christc lijk nationaal vakverbond zullen heden elk afzonderlijk een circu lair verspreiden waarin zij de le- den-treilvissers adviseren zich bij de rederijen te melden. De reders hebben besloten de werkwilligen in dienst te nemen en hen, zolang de wilde staking voortduurt, te werk te stellen aan de wal tegen de loonregeling van 1 januari 1956 Een schipper verdient daar bij 78 per week en een matroos 69 per week. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: Groothertogin Charlotte sï» Luxemburg en Prins Felix voornemens van 5 tot en me* juni een officieel bezoek te brem gen aan H. M. de Koningin c* Z.K. H. de Prins der Nederk»» den. Een militair hof te Saigon heeft vie** Zuidvietnamese officieren ter dood veroordeeld, omdat zij zich in de burgeroorlog in april van het vorige jaar aan verraad en aanslagen tegen de veiligheid van de staat schuldig zouden hebben gemaakt. De betrokkenen, de generaals Le Van Vien en Nguyen Van Vy en de kolonels Leroy en Nguyen Tuyen, werden bij verstek ver oordeeld. Generaal Nguyen Van Vy leidde de troepen die het voormalige staatshoofd Bao Dai steunden. Generaa Le Van Vien voerde het bevel over de opstan dige troepen van de Binh Xuyen- sekte. Het Britse ministerie van Oor log heeft vrijdag bekend gemaakt dat behalve de troepen, die de afgelopen 24 uur naar Cyprus zijn overgevlogen, ook het eerste bataljon, de Highland light infan try, naar Cyprus wordt overge bracht. Volgens berichten uit Nicosia zal na de aankomst van de ver sterkingen het Britse garnizoen circa 17.000 man tellen. Nguyen Bao Toan, voorzitter van het Zuidvietnamese revolu tionaire comité en acht van de vijftien leden van het bestuur hebben zich oneens verklaard met het besluit van de overige be stuursleden om hét comité te ont binden. Zij menen dat de taak, die het comité op zich heeft» genomen, nog niet Is volbracht. „De volks vertegenwoordiging moet nog bij een komen. Vertegenwoordigers van politieke partijen zijn niet 'opgenomen in de door de regering ingestelde commissies, die een grondwet en een verkiezingswet moeten'opstellen. De regerings- censuur wordt op tyrannieke wijze uitgeoefend", aldus Nguyen Bao Toan. Resoluties eisen onmiddelijke stopzetting van Nederlands- Indonesische besprekingen. Op een massabijeenkomst, die zondag in Djakarta op het Mer- dekaplein is gehouden, zijn reso luties aangenomen, waarbij on. middellijke stopzetting van de Nederlands-Indonesische bespre kingen worden geeist. Op deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door ex-premier Ali Sastroamidjojo van de oppo sitiepartij de P.N.I., door de secre taris-generaal van de communis tische partij, Aidit, en door Aru- dji Kartawinata, één van de lei ders van de Islamietisehe partij de P.S.I.I. (regerings-gezind). De resoluties zijn overhandigd aan president Soekarno en de re gering. Franse politie wist een gevan gen genomen Algerijnse rebel er toe te bewegen aan zijn familie te schrijven.' dat hij had weten te ontkomen. Daarop kwamen ande re verzetslieden op een bepaalde plaats samen, om hem te ontmoe ten. Zij werden vijftien man sterk door de Fransen gearres teerd. In gevechten met verzetslieden werden elf rebellen gevangen ge nomen en zes gedood. In Noord-Marokko zijn zaterdag jl. drie rebellen in een gevecht met Franse militairen gedood. De opstandelingen doodden vier Mohammedaanse Algerijen en ontvoerden er zes. In het gebied van Kabylie lieten z,j een school in de lucht vliegen en staken er twee in brand. De tot president van Brazilië gekozen Kubitschek heeft volgers welke door het verkiezingstrito- naai zijn gepubliceerd, 3.060.899 stemmen gekregen. Dit zijn 459.733 stemmen meer. dan van de volgende candidaat. Juarez T ivora. Er werden iets meer dan 9 'millioen stemmen uitgebracht. Bevestigd wordt dat de prijs van de sigaretten, kleine sigaren en tabak eerstdaags met een frank verhoogd wordt. Uit bevoegde bron wordt ech ter vernomen, dat de prijzencom- missie aan deze kwestie een „zeer ernstige studie" wijdt. Men neemt nu reeds te weten dat in februari de prijzen op hun vroe ger peil zullen worden terugge bracht. Volgens de krant „La Cite zal de prijsverhoging op 15 januari ingaan. Voor het eerst sedert 19 decern ber jl. is er weer een Brits soi daat door een Cyprische verzets man doodgeschoten. De Brit stond op wacht bij een Brits legerkamp nabij Famagusta. Totnogtoe zijn dertien Britse soldaten door verzetslieden ge dood. In Noord-Californië hebben zich. na stormen, die met zware regen, val gepaard gingen, overstromin gen voorgedaan, waardoor de straten van bijna elke stad in dit gebied onder water staan. Onge veer duizend personen zijn weg gevoerd. De Jordaanse regering heeft zaterdag het uitgaansverbod, dat in Amman, Jeruzalem en andere steden was afgekondigd, opgehe ven- De toestand is weer normaal na de jongste ongeregeldheden, waarbij naar schatting 50 doden en gewonden vielen. De censuur op telegrammen naar het buitenland is eveneens opgeheven. Naar schattting is tijdens de demonstraties, die gericht waren tegen eventuele aansluiting van Jordanië bij het verdrag van Bag dad, een schade van anderhalf miljoen gulden aangericht. E>e patrouilles van het Arabi sche legioen zijn zaterdag uit de Da„ en nacht zijn honderden het uitwerpen met elektronische Amerikaanse inter continentale apparaten. De plaats waar_ straten en van de regeringsge bouwen teruggetrokken. Er staan slechts enkele wachtposten voor buitenlandse ambassades en kantoren. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Bui. tenlandse Zaken heeft medege deeld, dat ongeveer 1.000 Arabie ren zaterdag drie gebouwen van de baptistenzending in het noor den van Jordanië in brand heb ben gestoken. Het ziekenhuis bleef gespaard en er zijn geen slachtoffers. bommenwerpers in de lucht, die altijd gereed zijn voor vergel- dingsaanvallen met atoombom men, als een onverwachte aanval op de Ver. Staten gedaan zou worden. De strategische lucht macht houdt vliegtuigen en be manningen in een staat van di recte gevechtsparaatheid op oefenvluchten boven de Ver. Sta ten en naar bases in het buiten land. Dit is in Washington bekend gemaakt door een woordvoerder vap het Amerikaanse ministerie van Defensie. De oefenvluchten wijken slechts in zoverre van werkelijke oorlogsvluchten af, dat de vliegtuigen nooit atoom bommen vervoeren. In plaats daarvan nemen ze namaakbom- men mee, die even groot en even zwaar zijn als atoombommen. -De namaakbommen worden op de oefenvluchten niet uitgeworpen.^ De bommenrichter „simuleert" bom zou zijn neergekomen wordt geregistreerd. De vliegtuigen boven de Ver. Staten bevinden zich altijd op uiterlijk een uur vliegen van op slagplaatsen voor atoombommen van de strategische luchtmacht, die onder nauwgezette controle van burgerleden van de commis sie voor atoomenergie staan. De Amerikaanse wet schrijft voor, dat de militaire autoriteiten van de president toestemming moe ten hebben voor het gebruik van atoomwapens. De woordvoerder zei nog, dat gen. door de methode van de strate gische Luchtmacht de oefening van de bemanningen verbonden is met de mogelijkheid van onmid dellijk vergelding en dat tevens doordat altijd honderden vlieg- tuigen in de lucht zijn, verzekerd is, dat een machtig luchtwapen een eventuele vernietiging van bases zal overleven. De gouverneur van Cyprus, sir John Harding, en aartsbisschop Makarios, de leider van de bewe ging voor vereniging van Cyprus met Griekenland, hebben vrijdag weer een bespreking gehad. Bij zonderheden zijn nog niet be kendgemaakt. Een Griekse onderwijzer is op een bergweg, 50 km ten W. van Nicosia vermoord. Twee schooljongens van 15 en 16 jaar hebben vrijdag in een militair kamp bij Famagusta van een Cyperse politieman een pak slaag gehad voor het meedoen aan een verboden optocht. De politieman droeg een donkere bril om zijn identiteit te verber- ;n. Als protest tegen deze afstraf fing en ook tegen het feit dat een 18-jarige scholier tot zeven jaar is vtT®a#d»eld wegens het bezit van een bom, zijn de leerlingen van de middelbare, scholen in Famagusta vrijdag thuisgebleven. Een 34-jarige boer is tot levens lang veroordeeld wegens het be zit van een geweer en munitie. Vorming van voorlopige regering van de „Republiek Formosa" aangekondigd 28 februari zal te Tokio een voorlopige regering van de „repu bliek Formosa" samengesteld worden. Dit is vrijdag medege deeld door de woordvoerder van het „Formosaanse congres in Japan". De vierentwintig leden van dit congres, dat zegt de be weging voor onafhankelijkheid van Formosa en de Formosaanse kolonies in Hong Kong en Ja pan te vertegenwoordigen, heeft 18 december besloten dr. Liao Wen Tsji te benoemen tot presi dent van de „Republiek" en Ngo Tsjin dan tot vice-president. Liao Wen Tsji, die in Japan werd gevangengezet op ver zoek van de Chinese nationa listische regering, heeft ver klaard, dat de Verenigde Sta ten Japan en verscheidene lei ders van „het vrije Azië" mo reel zijn gedachte van een Re publiek Formosa onder beheer van de Verenigde Naties steu nen. In Japan wonen op het ogen blik een twintigduizend Formo- sanen. De douane van Cardiff (Zuid- Wales) heeft beslag gelegd op honderden tonnen rupsbanden voor tanks, die met het Neder landse schip „Maartje" (348 ton) naar België verscheept zouden worden. De rupsbanden waren door een Londens bevrachtings kantoor namens een „onbekende zakenman'' verzonden. Zij kwa men uit Herefordshire en wer den vóór Kerstmis in Cardiff door de douane in beslag geno men, in afwachting van een on derzoek. Een douanefunctionaris ver klaarde vrijdag, dat de eigenaar binnen een maand zijn goederen moet opeisen, omdat zij anders verbeurd verklaard worden. Als de eigenaar zich meldt, zal de douane de justitie verzoeken de inbeslagneming wettig te verkla ren. De rupsbanden waren in 35 spoorwagons naar Cardiff ver voerd, waar zij nu uitgeladen worden op de kade, in afwach ting van nadere instructies uit Londen. De „Maartje" is naar Port Talbot gevaren en heeft daar kolen geladen voor Neder land. Het persbureau Reuter meldt, dat „Martje" die toebehoort aan de zeevaartmaatschappij „Hoorn- se Diep" te Groningen, op 21 de cember in Port Talbot aankwam en de volgende dag naar Cardiff zou varen. In plaats daarvan voer het schip met een lading kolen naar Rotterdam, waar het 26 de cember aankwam. Op het ogenblik ligt de „Mar tje" in Berwick, aldus Reuter. De N.V. Carebeka, te Gronin gen, die het schip bevracht, ver klaarde desgevraagd, dat het juist is, dat de „Martje" op 22 de cember uit Talbot naar Rotter dam is vertrokken inet kolen. Op de vraag, of het inderdaad de be doeling is geweest, dat het schip die dag naar Cardiff zou koers- zetten, antwoordde de woordvoer der van de maatschappij, hierop geen enkel commentaar te kun nen geven. Per dag doen zich in de Ver. Staten gemiddeld vier gevalle*! voor waarbij passagiersvliegtui gen slechts op het laatste ogen blik een botsing kunnen voorko men. In een van elke vier geval len kruisen de vliegtuigen elkaar dan op minder dan 35 meter af stand. Dit is verklaard in een verslag van een speciale Amerikaanse regeringscommissie over de druk. te van het luchtverkeer in de Ver. Staten. De commissie is tot de slotsom gekomen, dat een kritiek punt bereikt is en dat een des kundige moet worden aan ge we zen om een diepgaande studie te melken van het vraagstuk dat het steeds drukker wordende lucht verkeer vormt. In Mexico zijn deze winter tot dusver zestig personen van koude omgekomen. De temperaturen 's nachts en overdag lopen sterk uiteen. Zo was het vrijdag over dag achttien graden boven nul, terwijl het de nacht daarvoor der tien graden had gevroren. De autoriteiten hebben de bevolking gewaarschuwd, rekening te hou den met deze grote temperatuur wisselingen. Ook Guatemala heeft te lijden van een ongewone koude. De tem peraturen variëren van vijf gra den boven tot negen graden on der nul, terwijl voor januari nor maal een gemiddelde van zestien graden boven nul wordt gemeten. Uit een jaaroverzicht blijkt, dat zich vorig jaar in Guatemala op vallend weinig aardschokken hebben voorgedaan. Er werden 237 schokken geregistreerd, tegen 1.314 in het jaar 1954. Te Herleshausen, aan de grens tussen Oost- en West-Duitsland, zijn zaterdagochtend 455 Duitsers aangekomen, die in Rusland we gens oorlogsmisdaden zijn ver oordeeld en geen amnestie heb ben gekregen. Zij werden ver voerd in verzegelde goederenwa gons, die werden bewaakt door Russische militairen. De teruggekeerden zullen „ter beschikking" van de Westduitse regering worden gesteld. Het is het eerste contingent Duitsers van deze categorie, dat in de bondsrepubliek is aangekomen. Van de 9626 Duitsers, die de Russen in totaal zullen terugzen den, hebben er 749 geen amnes tie gekregen. Autoriteiten van het Westduitse doorgangskamp Friedland hebben evenwel laten weten, dat de laatstgenoemden gewoon naar huis zullen kunnen terugkeren, evenals de overige krijgsgevangenen. De Westduitse justitie is van oordeel, dat zij geen vonnissen, die zijn geveld door buitenlandse gerechtshoven, ten uitvoer kan leggen. Wanneer de Russen echter bewijzen tegen het Westduitse Openbare Mini sterie deze onderzoeken en zo nodig tot vervolging overgaan. Als dit tot een veroordeling leidt, zal, naar men aanneemt, de tijd in Rusland doorgebracht, in min dering worden gebracht. De mannen, die zaterdagoch tend terugkeerden, kwamen uit een kamp nabij Swerdlofsk in de Oeral. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. IETS KOUDER. Perioden met opklaringen maar ook enige buien. Matige tot krach- tige en langs de kust af en toe harde wind uit westelijke richtin gen. Iets kouder. DINSDAG 17 JANUARI. de betrokkenen overleggen, zal In het centrum van Parijs is één dezer dagen een passagiers- trein van de ondergrondse door een verkeerde wisselstand inge reden op een stilstaande goede rentrein. Circa 29 passagiers wer den gewond. Het verkeer tussen het eindpunt Etoile en het sta tion Trocadero is urenlang ge stremd geweest. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.10 4.45 5.25 5.35 rum. 4.31 5.06 5.46 5.56 ZON MAAN op onder op onder Jan. 16 8.43 17.00 9.42 21.06 17 8.42 17.02 10.00 22.16 18 8.42 17.04 10.18 23.27 19 8.41 17.05 10.37 20 8.40 17.07 10.59 0.41 21 8.38 17.09 11.25 156 22 8.37 17.10 11.59 3.13

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1