STORMEN ©e watersnood van Ge VANDENBRUELE in natuur en politiek Uitstel van beslissing over besluiten van neve Ernstige botsing in Zweden De landbouwvoorstellen der Amerikaanse Begrafenis Mr J. A. de Wilde regering Libyë en de Sowjet-Unie Het vergaan van de „Sirabuen ZATERDAG 14 JANUARI 1956 11e Jaargang No 3663 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Een orkaan heeft het noordelijk deel van Noorwegen geteisterd. Terwijl Nederland gebukt ging onder sneeuw stormen is Londen in de mist gehuld, Californië over stroomd en komen uit New York en uit geheel Argentinië berichten van noodweer. Het is alsof de natuur niet wil achterblijven bij de verwarring die heerst in de wereld politiek in het algemeen en in de politieke verhoudingen in de verschillende landen. Het Indonesische kabinet Vragen over de mogelijk heid van een kabinetscrisis met het oog op de houding van sommige regeringspar tijen ten aanzien van de con ferentie zijn voorbarig, zo besloot de minister. AARTJE WILHELMINA VEDDER 40 JAAR MILITAIR VERDRAG TUSSEN SYRIË EN LIBANON HET BEZOEK VAN ANAK AGUNG AAN LONDEN Donderdag geëindigd DE KWESTIE VAN DE WATERWEGEN Grote belangstelling uit politieke kringen Britse woordvoerder over uitlating van Dulles Van grote betekenis voor de vrede en de veiligheid in de wereld HET WEER WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. OE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks— Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; imnimum oer advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Reeds dadelijk in Frankrijk, waar de verkiezingen, nog voor dat de nieuwe Nationale Vergade ring bijeenkomt, een nieuwe en naar het zich laat aanzien ernsti ge politieke crisis hebben ont ketend. De thans bestaande re geringsmeerderheid kan slechts blijven, indien Mendès-France en de socialisten het zgn. repuhli- kenis front, haar steunen. Van daar pogingen tot verzoening van Faure, de M.R.P. en anderen. M.aar Mendès-France wil niets van de behoudenden weten en de socialisten, die aan de wantoe stand van vier jaren debet zijn door zich in geen regering te wil len doen vertegenwoordigen, eisen nu als tweede sterkste par. tij na de communisten, het pre mierschap en de kabinetsforma tie op. Hoe zij denken te regeren, be grijpt niemand. Of zij moeten de steun der communisten aanvaar den en dan zijn zij hun gevange nen, is er meer dan een volks front. Of zij moeten hopen op ge matigd inzicht van Faure en de behoudenden en dit is niet blij vend denkbaar. Zelfs gesteld, dat de rechter zijde de steun van Poujade zou krijgen, dan is zij nog niet aan de meerderheid, die tenminste om en bij de 300 man moet bedragen. WAT ZAL „MORGEN" BRENGEN? De Franse socialisten gaan zelfs zó ver, dat zij verlangen oud president Auriol uit te stoten, omdat deze van verzoening met Faure en de behoudenden in het belang van Frankrijk heeft dur ven gewagen Men ziet het: het artikel in de Figaro aan de voor avond der verkiezingen door Pon- eet geschreven en getiteld „Mor gen" blijkt maar al te juist in sombere premissen. De Eifeltoren doet ook al mede, want dit pronkstuk van Franse tecchniek heeft in brand gestaan, gelukkig niet ernstig. De beurs in Parijs blijft flauw, gelijk zij da delijk na de verkiezingen was; de reactie in Amerika en Engeland is weinig gunstig. Het aangrenzende Monaco juicht. Nu prins Rainier zich met de Amerikaanse filmster Grace Kelly heeft verloofd, gaat de kans op aanhechting van dit kleine vorstendom bij Frankrijk wegens uitsterven van het vorstenge slacht verloren. stop gezette levering van oud oorlogsmateriaal aan Egypte via België en naar men zeide ook via Nederland, tot een tankschandaal opgeblazen. De oppositie scheen er een zaak van te willen maken, maar een onderhoud van Eden met Gaitskell blijkt bedarend te hebben gewerkt. Daartegenover staat echter, dat er in de conservatieve rijen nogal ernstige oppositie is tegen Eden aan wie men vermoedelijk niet geheel ten onrechte besluite loosheid verwijt. Men ging zelfs zó ver van te beweren, dat Eden spoedig ontslag zou nemen en dan door Butler zou worden op gevolgd, iets wat deze laatste per tinent heeft tegengesproken. Nu wordt weer beweerd, uit dezelfde Trouwens, ook een politieke, vooral in het Midden-Oosten. De Engelse gezanten in dit deel van de wereld zijn bijeen geweest en men verneemt algemeen dat hun indrukken weinig gunstig zijn. In Libanon is een kleine crisis aan de gang en in Jordanië heeft de koning zijn pro-Westerse rege ring door een meer neutrale moe ten vervangen en de aansluiting bij Bagdad moeten afwijzen. Tito is in Cairo geweest en het heet, dat zowel hij als Nasser minder gunstig over het Westen denken. Dit zijn echter geruchten, en niet meer. Feiten zijn, dat Tito inderdaad moeite doet om tot de Middellandse Zee door te dringen en dat hij atoomwapenen van Rusland heeft aanvaard. zeker door MacMillan strak zal worden doorgetrokken. Een kwaad ding voor de repu blikeinen is de kritiek op Dulles' buitenlandse politiek, b.v. die in de Christian Science Monitor, hoewel zeer objectief, in 'n reeks artikelen werd vastgelegd. In de verhoren, die de senaatscommis sie journalisten, vooral van de New York Times doet ondergaan, meent men iets te bespeuren van censuur., die er op zou lijken, dat heeft vrijüagavond zijn be- worat i i j de conferentie. De laatste par tij verzocht de Indonesische de legatie uit Genève terug te roe pen en een woordvoerder van de Nahdatul Ulama zei vrijdag, dat zijn partij wil voorkomen, dat de resultaten van de confe rentie worden geparafeerd. Sutan Makmur herhaalde vrij dagavond zijn eerdere verklaring, dat Indonesië de besprekingen te Genève als voltooid beschouwt. het anti-communisme weer worat - j gevoed. Hoewel democraten en sluit over de volgende maai- republikeinen het eens zijn over regelen ten aanzien van de taeneve ais vouooia oescnouwt. de buitenlandse hulp, in het bij- Nederl.-Indonesische confe- Hij voegde er thans aan toe, dat zonder ook die aan de zgn. ach- a: a rtenève uitgesteld de onderhandelingen niet zullen tergebleven landen, zal het onge- fentlf te Cf. f U 8 r~|worden voortgezet, twijfeld nog heel wat moeite kos- in aiwachting van^ verder Hij legde er de nadruk op, dat ten om het"aangevraagde bedrag overleg met de partijen, die het kabinet nog geen enkel be- jot to Kroncron ,__j_a'sluit ten aanzien van de Geneefse besprekingen heeft genomen. veilig onder dak te brengen. regering steunen DE WEHRMACHI' minister van Voorlichting, IN ACTIE Sjamsuddin Sutan Makmur, deel- Adenauer's 80ste verjaardag, de mee, dat het kabinet maandag- kort na zijn toch wel enigszins ochtend weer bijeen zal komen, ernstige ziekte, is met grote op- Hij hoopte, dat dan een definitief gewektheid gevierd. Voor het besluit zal kunnen worden geno- eerst trad de nieuwe Duitse men. Wehrmacht, al was het dan maar De conferentie te Genève werd in de vorm van een militaire ka- zaterdag j.l. onderbroken om de EISENHOWER (NIET ZELF) SPRAK In Amerika heeft de zgn. State of the Union bij de republi keinen nogal geestdrift gewekt als verkiezingsprogramma voor 1956. Eisenhower heeft laten voorlezen, waardoor zij natuur lijk in kracht heeft verloren. Hij zelf heeft aoor de radio gespro LCIX jlCCil VIU A. VAA-AAW conservatieve kring, dat dezepen en opbeurende dingen ge tegenspraak alleen geschiedt om zegd. Eden te steunen bij de reizen, die op zijn naaste programma staan: Amerika, Canada en wat nog verder. Het is juist, dat Churchill ook dergelijke perioden heeft gekend, maar men herinnert zich de voor spellingen, dat Eden, hoe be kwaam minister van Buitenland se Zaken ook, wel eens een min der krachtig premier zou kunnen blijken. En dat terwijl de Times er op wijst, dat 1956 een economi sche krachtmeting voor Engeland wordt. In het algemeen deelt men wel zijn belastingpolitiek, die erop neerkomt: geen vermindering van belastingen, vóórdat 't even wicht in het budget is hersteld, hetgeen men hoopt, dat bij de volgende begroting het geval zaï kunnen zijn. De democratische kritiek op de State of the Union is natuurlijk ook verkiezings- werk. Men ziet in het algemeen een vrij gelijke lijn tussen het op treden van de schatkistsecretaris Humphrey en de Engelse schat- kistMbrfeeïier Butler,wiens lijn DE TANKS VOOR EGYPTE Alsof Engeland niet wil ach terbhjven, is daar de door de re-1 tijdstip daarvan nog niets gering ontdekte en onmiddellijk staat. 20 DODEN. Bij een botsing tussen een vol geladen trein met ijzererts en een diesel-spoorbus zijn vrijdag bij Kopparberg in midden-Zweden 20 mensen, o.w. veel schoolkinderen van 14 tot 17 jaar, om het leven gekomen. Tien pelrsonen werden gewond. Het ongeluk ontstond, doordat de remmen van de goederentrein Bezoek van groothertogin van Luxemburg Naar aanleiding van een bericht over een officiëel bezoek aan ons land van de groothertogin van Luxemburg vernemen wij uit goede bron, dat weliswaar een staatsiebezoek van de groother togin aan koningin Juliana en prins Bernhard dit jaar te ver wachten is maar dat omtrent het vast Ia de watersnood- nacht van 14 januari 1916 werd op de zoi- .br van opa Vedder wiens huisje onder aan de zeedijk stond en herhaaldelijk door de kokende golven overspoeld werd, een meisje geboren. Spa kenburg was een van de zwaarst getroffen plaatsjes in deze rampnacht en H. M. koningin Wilhelmina was twee dagen later reeds aanwezig om •zich persoonlijk op de hoogte te stellen van tie nood in dit dorp. Gelukkig had het noodweer hier geen slachtoffers geëist en vernam H. M. van ds Munnik over de geboorte van 't kind. Nadat de mensen getroost waren over de hun toegebrachte schade en de konin gin weer buiten was, zeide H. M. tegen ds Munnik, „van die baby wil ik peettante worden." En zo ontving dit kindje bij de doop de namen van Aartje Wilhelmina. H. M. de Koningin schonk de ouders van het pe tekind de nodige geldmiddelen, waar voor o.m. een wieg werd aangeschaft, waarin de moeder liet vlechten „Oranje Heil". Enige tijd Later mocht de familie van de koningin een bij beltje ontvangen en eigenhandig schreef H. M. op het schut blad „voor Aartje Vedder te Spaken burg, mijn petekind 1916" en daaronder „de Heer is mijn Her der". In 1939 trad Aartje Vedder in het huwe lijk met Dirk Kor- laar, een visventer. Dit huwelijk werd ge zegend met twee kin deren: Peter 9 jaar en Jannie 15 jaar. Ook bij het huwe lijk ontvingen Aartje en Dirk verschillende geschenken van H.M. o.a.: een theewagen, een groen theeservies en een prachtige ka merplant. Na het beëindigen van de tweede we reldoorlog bracht Aartje enige malen een bezoek aan prin ses Wilhelmina. Zij had zich wel eens 'n keertje vergist cn „dag koningin" ge zegd, maar dit vond H. K. H. niet erg. Meestal tegen de Kerstmis brengt prin. ses Wilhelmina een bezoek aan haar pe tekind en de Spaken burgers van de Hoek- straat zijn al zó ge wend aan de hofauto, dat van een overdre ven nieuwsgierigheid geen sprake is. Een van de geschen ken waarop de fami lie met recht trots is, vormt een portret, in de Kersttijd van 1934 gekregen, van prin ses Wilhelmina, met als onderschrift „Wij wensen U een geluk kig Kerstfeest 1934" Wilhelmina. Of H. K. H. ook met de 40ste verjaardag van Aartje naar Spa kenburg zal komen is niet bekend. weigerden. Daardoor reed de trein door een onveilig sein op het station Kopparberg, waar zij had moeten wachten tot de spoor- bus gepasseerd zou zijn. Met een snelheid van 80 km per uur raas de de trein door het station de bus tegemoet, tot grote schrik van het spoorwegpersoneel, dat nog vergeefs trachtte de trein op een zijspoor te leiden of te laten ontsporen door de wissels om te zetten. Op het laatste ogenblik heeft de conducteur van de bus, die op geschrikt was door waarschu wingskreten, nog de deuren van de twee wagons waaruit het bus- stel bestond, geopend, doch slechts enkele passagiers konden naar buiten springen vóór de trein op de bus inreed en de pas sagiers naar alle kanten uit de wagens werden geworpen. Men gelooft, dat de machinist van de trein en de busbestuurder zich op het laatste ogenblik door een sprong hebben kunnen redden. Zij zouden slechts licht gewond zijn. De reddingswerkzaamheden on dervonden grote hinder van ijzel en duisternis. Dit was het tweede ernstige trein ongeluk in Zweden in veer tien dagen tijds. Op 2 januari botsten bij Gothenburg twee trei nen op elkaar, waardoor één per soon om het leven kwam en er elf gewond werden. pel, bij die gelegenheid in actie Van alle kanten zijn geschenken en bewijzen van sympathie voor Adenauer gekomen. Met de opbouw van het Duitse leger is men nu inderdaad begon nen, de oude kazernes worden weer gebruikt en men weet het wel, dat, organiseren ligt de Duit sers, zij 'n grote mate van geest kracht aan de dag kunnen leggen. Hoe steekt de 80ste verjaardag van Pieck, de president van Oost- Duitsland, die zelfs een aparte vertegenwoordiger van Moskou op bezoek kreeg, bij dit alles af In Duitsland werxen nu profes soren aan een sociale wetgeving, die tegenover blijvende staatsbe moeienis zou stellen ook een gro ter persoonlijke krachtsinspan ning van de betrokkenen. Adenauer's vice-kanselier Blü- cher is ook in India op bezoek gegaan. Dat geschiedt met min der ophef, maar misschien met voor beide partijen betere econo mische resultaten. De Italiaanse minister Martino volgt hem op de voet. Men hoort trouwens, dat bij de bespreking Amerika-Engeland te Washington 'n bezoek op hoog peil aan India ter sprake zal ko men. Martino heeft het, evenals de Italiaanse regering, niet gemak kelijk, want in de eerste plaats wordt daar ook een Poujade-be- weging ontketend, en dat juist op het ogenblik, dat de nieuwe kies wet aan de orde is en een soort rechterlijk schandaal de regering een stok tussen de benen steekt. Hoe ver het fanatisme tegen woordig gaat, blijkt uit het feit, dat er 'nu zelfs in het kardinaals paleis nabij de Dom in Milaan een bom (tijdig) is ontdekt! partijen gelegenheid te geven verslag uit te brengen aan haar regeringen. Twee Mohammedaanse par tyen, die de regering steunen, de orthodoxe Nahdatul Ulama en de kleine Partai Serikat Islam Indonesia, gaven deze week uiting aan haar ontevre denheid over het verloop van VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) (Adv.) Iets over atoomschuilkelders Bij de bouw van atoomschuilkelders is rekening gehouden_methetfeit.dat vooral de dames tijdens alarm een nuttige bezigheid moeten hebben om zich zelf te blijven. In elke schuilkelder wordt daarom een speciale afdeling ingericht, waar men zich aangenaam kan bezig houden met het vervaardigen van: ku-sens, tafel kleden,overhanddoeken, smyrnaensoe- danlopers, smyrna en soedankleedjes. U ziet het mevrouw, de geleerden hebben het nut van handwerk goed begrepen. Men heeft ingezien, dat het leven van een vrouw dan pas volmaakt is, als zij een handwerk groot of klein, regelmatig ter hand kan nemen. Wij hebben gemeend U dit belangrijk bericht niet te mogen onthouden. In onze etalage vir.dt U bovendien hand werken te kust en te keur. altijd iels aparts noordstraat 45 brouwerijstraat 4 tel. 2546, Terneuzen VANDENBRUELE voortaan ook in de axelsestraat, om u het win kelen prettiger en aangenamer te maken. Syrië en Libanon zijn vrijdag in Damascus overeengekomen een militair verdrag aan te gaan. Aan de bespreking is deelgeno men door de premiers en de mi nisters van Defensie, de minis ter van Buitenlandse Zaken van Libanon en hoge officieren uit beide landen. Het akkoord zal volgende week dinsdag worden geparafeerd. De onderhandelingen over een mili tair verdrag zijn verscheidene maanden geleden al begonnen De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, die een #j- ficieel bezoek van vier dagen bracht, heeft donderdag met de Britse autoriteiten in zeer vriend schappelijke sfeer besprekingen gevoerd. Hij bracht oen half uur door op Downingstreet 10 met sir Anthony Eden en een tiental mi nuten op het ministerie van Bui- tenl. Zaken met Selwyn Lloyd. Voorts heeft hij op de lunch, die de Britse minister van Buiten landse Zaken te zijner ere aan bood, de gelegenheid gehad te spreken met de minister van Handel, Peter Thorneycroft Naar men meent te weten heeft Anak Agung Gde Agung met deze autoriteiten gesproken over het standpunt van Indonesië ten aanzien van Westelijk Nieuw - Guinea. Hij zou hierbij de nadruk hebben gelegd op de juridische basis van de positie van Indo nesië. Het officiële bezoek van Anak Gde Agung aan Londen is don derdagavond geëindigd met het bijwonen van een uitvoering van de Opera. De ministers Luns en Spaak hebben, naar wordt vernomen, donderdag lange en vruchtbare gesprekken gevoerd op grond waarvan is te voorzien, dat op korte termijn tussen beide rege ringen onderhandelingen over de kwestie van de waterwegen zul len kunnen beginnen. ONBEPERKTE GARANT* VERING. Op de begraafplaats Nieuw Eyk en Duynen te 's-Gravenhage is vrijdagmiddag het stoffelijk over schot van oud-minister mr. J. A. de Wilde ter aarde besteld. Vóór de begrafenis heeft pro fessor dr. K. Dijk uit Amsterdam een rouwdienst geleid in 't sterf huis. Hij sprak naar aanleiding van 2 Tim. 4 7. In de aula op de begraafplaats werd op het orgel psalm 42 ge speeld, waarna de zeer vele aan wezigen gezang 14 zongen. Frofessor Dijk las voor uit Rom. 8 28 - 39. De korte plechtigheid eindigde met zang van psalm 89 8. Aan de groeve bracht mr. H. de Wilde, zoon van de overlede ne dank voor het betoonde mede leven. Professor Dijk las bet slot van Rom. 15 en zegde het apostoli- cum. Onder de aanwezigen bevon den zich o.m. mr. A. Jonkman, voorzitter van de Eerste Kamer, de minister-president dr. W. Drees, de ministers professor dr. zitter van de A.R.-fractie in de Tweede Kamer, de heer H. W. Tilanus, voorzitter van de C.H.U., de heren J. A. Stapélkamp, Tweede Kamerlid; J. Schipper, Eerste Kamerlid; mr. A. B. Roos- jen, J. Smollenbroek en R. Gos- ker, namens het centraal comité van Antirevolutionaire kiesver enigingen; dr. ir. M. H. Damme, oud-minister; mr. J. A. N. Patijn en mr. S. J. R. de Monchy, oud- burgemqester van 's-Gravenhage; mr. J. A. Brièt en- C. Smeenk, resp. oud-Eerste- en oud- Twee de Kamerlid; generaal b.d. L. F. Duymaer van Twist; vice-aomi- raal F. J. Heeris en voorts pro vinciale statenleden en gemeen teraadsleden. De Amerikaanse minister van Landbouw, Benson, heeft tegen over de senaatscommissie voor de landbouw verklaard, dat alleen de opslagkosten van de Amerikaanse landbouwoverschot ten ongeveer een miljoen dollar per dag bedragen. Hij steunde de regeringsvoor stellen en deelde mede, dat het programma van president Eisen hower gericht is op verminde ring van de overschotten. Ben son zeide, dat volgens de voor stellen de boeren bepaalde ge bieden in reserve zullen houden en als schadeloosstelling daar- iazetfabrieken te zevenbergei> De verontwaardiging in Britse politieke kringen en de pers over Dulles' versie van de Brits-Ame rikaanse besprekingen in april 1954 over maatregelen tegen communistische expansie in Z.- Oost-Azië neemt nog toe. De officiële reactie blijft ge reserveerd wegens het aanstaan de bezoek van premier Eden aan de V. S., maar een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrij dag in zijn eerste commentaar op het meningsverschil, Dulles' ver klaring, dat Engeland met „ver enigde actie" om communisti sche penetratie in IndoChina tegen te gaan akkoord was ge gaan, betwist. De eerste Sowjet-ambassadeur in Lybië, Nikolai Generalof, heeft vrijdag het aanknopen van L. J. M. Beel en mi'. J. Algera,diplo"la';lek,ean^r^'n^"1 hogeJraad°ndr JP ScfoutLyavoor- Rrote politieke betekenis voor de De gezagvoerder van de Bra ziliaanse „Loide Venezuela" welk schip zoals men weet dinsdag morgen de Noorse kustvaarder „Sirabuen" heeft geramd, waar bij zeven van de acht opvarenden van de Noor het leven lieten, heeft volgens zijn afgelegde scheepsverklaring van het Noor se schip geen enkel signaal ge hoord. Toen de „Sirabuen" plot seling opdoemde werd snel het bevel „volle kracht achteruit" ge geven en snel naar stuurboord gezwenkt. De aanvaring kon ech ter volgens kapitein J. Da Costa Freitag niet worden voorkomen. Na ongeveer tien minuten was de „Sirabuen" in de golven ver dwenen. Er dreven toen wrak stukken rond, terwijl 2 schip breukelingen zich aan redding boot vastklampten. Zoals men weet heeft men één van hen aan boord kunnen halen, de ander slaagde er niet in zich aan een kabel of toegeworpen redding boei vast te houden. De „Loide Venezuela" had een boot uitge zet om naar overlevenden te speuren, maar men heeft on danks alle pogingen niemand meer gezien. Het reddingswerk werd buitengewoon bemoeilijkt door de sterke sneeuwstorm, de ruwe zee en de kracht van de wind. Een reden, waarom zo lang gewacht werd met het waar schuwen van de Nederlandse kuststations wordt niet opgege ven. vrede en veiligheid in de wereld genoemd. Generalof was Sowjet-ambassa deur te Canberra in de tijd dat Wladimir Petrof asiel in Austra lië vroeg en bekende voor zijn land te hebben gespioneerd. Naar aanleiding hiervan vertrok Ge neralof naar Moskou waar hij 'n hoge post kreeg op het ministe rie van Buitenlandse Zaken. De toelating van Lybië tot de V. N. is door het Sowjet-volk met instemming begroet, om dat de Russen sympathiek staan tegenover de nationale aspiraties van de Arabische volkeren, aldus de ambassa deur. Frankrijk, Engeland en de V.S. hebben overeenkomsten met Ly bië gesloten, op grond waarvan de eerste twee landen over een luchtbasis mogen beschikken en Engeland een pantserdivisie m Lybië heeft gelegerd. Bovendien beschikken de Amerikanen nabij Tripolis over een grote basis voor strategische bommenwerpers. voor certificaten zullen ontvan gen, die bij de Commodity Credit Corporation tegen contanten df tegen produkten kunnen worden ingewisseld. Wanneer éénmaa. zou blijken, dat men het over- schotvraagstuk onder controle begint te krijgen, zou door de goede prijzen een toeneming van het netto-inkomen der boeren ontstaan. Economisten raamden, dat onder de last van de prijs- drukkende invloed van de over schotten het inkomen van de boe ren in 1955 met ruim 2 miljard dollar verminderd werd. Een gebied van hoge barome terstanden, dat zich vrijdag over West-Europa uitbreidde, deed in onze omgeving de bewolking vrij wel geheel verdwijnen en de wind flink in kracht afnemen- Een sto ring, die over Sp>anje naar de Middellandse Zee trok, ging ver gezeld van een uitgestrekt regen- gebied, dat vrijdagmiddag het ge hele Alpengebied besloeg. Een ander neerslaggebied be reikte in de loop van de middag Ierland. Het behoort bij een de pressie, die haar invloedsfeer langzaam naar het continent ver plaatst. In verband hiermede zal de wind vandaag naar het zuiden zijn gekrompen en geleidelijk iets in kracht toenemen. Bovendien neemt op de nadering van de de pressie ook de bewolking toe en is er later op de dag weer een kans op wat regen. De tempera turen zullen iets lager zijp d&n gisteren. medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Toenemende bewoUang. In de ochtend plaatselijk mist. Later toenemende bewolking en later op de dag kans op enige regen. Iets lagere temperaturen dan gisteren. Zwakke, later ma tige wind uit zuidelijke richtin gen. ZONDAG 15 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.09 3.44 4.24 4.34 n.m. 3128 4.03 4.43 4.53 MAANDAG 16 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.40 4.15 4.55 5.05 mm. 3.58 4.33 5.23 5.23 ZON MAAN op onder op onder Jan. 15 8.44 16.59 9.23 19.57 16 8.43 17.00 9.42 21.06 17 8.42 17.02 10.00 22.16 18 8.42 17.04 10.18 23.27 19 8.41 17.05 10.37

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1