De Wereld van week tot week Veertig jaar geleden kwam de watersnood over Waterland Bezorgdheid over waterstaatkundige kwesties in Westelijk Noord Brabant In verboden water gevist? RADIO? Koningin Wilhelmina s wooni nog steeds op petekind Marken Officiële Publicatie TWEEDE BLAD vrijdag 13 januari 1^56 11e jaargang no. 3662 Britse atoomhulp aan pact van Bagdad Uienprijzen zijn hoog Vierkleurenpotloden N. V. Fa P. J. van de Sande „Hittegolf" aan de Zuidpool De buitenlandse handel van Engeland Vissers uit Tholen voor het Haags Gerechtshof De kosten van levensonderhoud in Engeland EGYPTISCHE STAATS LIEDEN NAAR OOST-BERLIJN Graandiefstallen in Rotterdamse haven Voorspelling Kerstkaart Advertentie Brand Diamant Huisdieren Slogan Vrede Uranium ftuil Mannen favoriet Huwelijk Skelet Grootst Oud en wijs Miss France Waf brengf de VRIJE ZE Vandaag, vrijdag 13 januari, is het veertig jaar geleden, da een zware storm over het wijde Waterland bulderde. Zij, die dicht achter de Zuiderzeedijk woonden, liepen de dijk op en keken naar het kokende water, dat schuimbekkend op de keien te pletter liep. Negentig jaar lang had de dijk stand gehouden en hij zou ook nu niet bezwijken, dachten de Waterlanders. Maar in de vroege morgen van de 14e januari werd de eerste bres geslagen en bij Katwoude stroomde het land onder. Dorpen en steden volgden, vee ver-, dronk, mensen moesten vluchten en de 15e januari van het jaar 1916 brak ook het water bij Oost- zaan door de dijk en stond Wa terland onder water: van Edam tot Durgerdam, van Zuiderwou- de tot Zaandam. Het eiland Marken beleefde 40 jaar geleden de watersnood wel in zijn ernstigste vorm. Hoewel het geen springtij was, was een vloed, die drie meter boven vol- zee uitkwam, over het eiland ge slagen. Twintig huizen werden weggespoeld, een even groot aan tal botters zonk. Zestien mensen kwamen om het leven. In Volendam stond meer dan de helft van de huizen tot de dakgoot toe onder water. De ge zinnen, die naar de zolders wa ren gevlucht werden bevrijd en vonden voor een deel huisvesting op de botters in de haven. Koeien stonden in de Grote Kerk te Edam, maar ook in ae kerken van Ransdorp, Ilpendam, Landsmeer en Oostzaan. Het vee werd naar Amsterdam gedreven, waar ongeveer duizend koeien in het stadion in de openlucht bi vakkeerden. Vijfhonderd beesten werden niettemin slachtoffer van deze ramp. De enige man, die een direct voordeeel had van deze waters nood, was een op fort Edam ge legerde militair, die juist de cel was ingegaan om een straf uit te zitten. Geen uur later werd hij geroepen om te helpen. Direct na de ramp bracht Ko ningin Wilhelmina een bezoek aan het eiland Marken. Daar had moeder Van Riel, die op de Moeniswerf woonde, angstige uren beleefd. Zij was met haar anderhalf jarig kind gevlucht en toen zij en haar dochtertje met nog dertien anderen op een grote balk ronddreven, wist zij, dat haar tweede kind niet lang meer op zich zou laten wachten. De ge hele nacht dreven de mensen rond. Tegen de morgen werden zij gered en ondergebracht in een huisje op de Rozenwerf. Ijlings werd hulp ingeroepen, want Lijsje van Riel kondigde haar komst aan en kwam enige uren later ter wereld. Koningin Wilhelmina vernam deze gebeurtenis. Zij bracht een bezoek aan het kleine huisje en op dat ogenblik besloot de hoge bezoekster peettante te zijn van de kleine Lijsje, die toen als doopnamen kreeg Wilhelmina Lijsje. Haar peettante heeft Mina van Lijs, zoals zij werd genoemd, nooit vergeten. Toen zij 5 jaar oud was, is zij met vader en moe der een hele dag op visitie ge weest in het paleis op de Dam te Amsterdam en ieder jaar met Kerstmis kwam er een cadeautje. Van haar tiende jaar af stuurde Mina haar zelf geschreven brief jes naar de Koningin, die altijd prompt werden beantwoord. Er kwamen ook portretten van de koninklijke familie, die alle een ereplaats hebben gekregen in het huis van Mina van Riel op Mar ken, die thans al jaren is ge trouwd met Jan Uithuisje en nu zelf moeder is van zes kinderen. Ook haar kinderen worden door (nu) Prinses Wilhelmina ieder jaar met Kerstmis bedacht en de jongste kreeg, toen de Prinses in 1952 nog een bezoek aan het eiland bracht, een zilveren be- kertje. Wilhelmina Lijsje van Riel is niet het enige petekind van Ko ningin Wilhelmina. In Spaken burg woont n.l. Wilhelmina Aar tje Vedder, die op 14 januari 1916 werd geboren en ook petekind werd. De twee Mina's hebben nog altijd contact met elkaar en beiden hebben een bijbel, waar in staat gesohreven: „Ik ben de goede Herder en ik ken de mijnen en word van de mijnen gekend. Joh. 10 14. Je peettante Wilhelmina". De economische raad van het pact van Bagdad, heeft voorlo pige overeenstemming bereikt over de oprichting van een atoominstituut in Bagdad door Engeland. Deskundigen van het Britse atoomstation te Harwell zouden de leiding van dit oplei dingsinstituut krijgen, aldus is uit gezaghebbende bron ver nomen. De secretaris-generaal van het pact van Bagdad, Khalidi, ver klaarde dinsdag, dat de economi sche raad besloten heeft, dat in Bagdad het hoofdkwartier van de raad gevestigd zal worden. De raad zal evenwel ook in de hoofdsteden der leden-staten (Engeland, Turkije, Pakistan Perzië en Irak) kunnen vergade ren. Zo zal hij in April in Tehe ran bijeenkomen. De permanente raad van het pact komt dan in Bagdad bijeen. Er heerst de laatste weken een zeer levendige stemming op de Nederlandse uienmarkt. Vooral voor de Engelse markt is er gro te vraag en als gevolg hiervan is de prijs vanaf begin december regelmatig opgelopen. Op het ogenblik wordt voor de export geschikte middelkwaliteit een prijs betaald van meer dan 40 ct. per kg. Zelfs bij deze hoge prij zen is er nog een vlotte handel. Hierbij komt als gunstige faktor dat de kwaliteit van de Neder landse uien over het algemeen belangrijk beter is dan de voor gaande jaren. Vooral die van de uien uit de lucht-gekoelde be waarplaatsen. De uienexport bereikte dit jaar een hoogtepunt In oktober toen ruim 17 miljoen kg werden ge ëxporteerd. In november volgde een daling tot ruim 10 miljoen kg, maar in december ging 14.800.000 kg uien naar andere landen. De voornaamste afnemer was Engeland. Naar dit land ging 11.039.000 kg, tegen in de voor gaande maand 4.700.000 kg. Ver der ging in december 501.000 kg uien naar Ierland. De voorgaan de maand was er naar dit land geen export. Op de Westduitse markt was de handel traag en als gevolg hiervan liep onze export naar dit land terug van 4005 ton m no vember tot 110 ton in december. Er is daar een vrij grote con currentie van uien uit andere Europese landen, hoofdzakelijk uit Hongarije. De export naar België en Luxemburg bleef sta biel, namelijk 1158 ton in decem ber tegen 1221 ton in november. Verder gingen onze uien in de cember naar de volgende landen: Zweden 139 ton, West-Indië 152 ton, Afrika 81 ton, IJsland 25 ton, Frankrijk 20 ton. Het gevaar bestaat, zo meent de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noord-Brabant, dat een definitieve regeling voor de af watering van Westelijk Noord- Brabant weer een tiental jaren of langer op zich zal laten wach ten. De voorzitter van de Westbra bantse kamer, mr. G. E. F. M. van der Schrieck, uitte deze vrees in ?ijn woensdag gehouden nieuwjaarsrede. De heer Van der Schrieck zei voorts, dat nu via de Volkerakdam een nieuwe weg verbinding van Rotterdam naar Antwerpen via West Brabant is geprojecteerd, in waterstaats kringen de mening schijnt te heb ben postgevat, dat de reeds eer der ontworpen verbinding Roo sendaal—Moerdijk (bekend als .hoog liep. Er werden 650 000 hl Rijksweg no. 17) van secundair uitgevoerd. De sigaremndustrie, g - - nog altijd geen „welvaartsindus trie" heeft ook het afgelopen jaar weer geprofiteerd van de toege nomen consumptie. De kwantita tieve afzet steeg in 1955 met 7 De 'heer Van der Schrieck deelde mee, dat Nederland het afgelopen jaar een miljard siga ren oprookte en dat er 181 mil- oen werden geëxporteerd. Dat betekende een exportstijging van 10 Overigens rookt de Neder lander nu gemiddeld 100 sigaren per jaar tegen 191 vóór ae oorlog. GEMEENTE TERNEEZEN Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat tot verdeling van Armengel den, als bedoeld in art. 14 van de Armenwet, zal worden overge gaan. Instellingen van weldadigheid, welke zijn geplaatst op de lijst bedoeld in art. 3 van de Armen wet en hun werkzaamheden uit oefenen in de gemeente Terneu zen, die aanspraak wensen te maken op een deel der gelden, dienen uiterlijk in de maand februari 1956 hun rekening over het boekjaar 1954 in te zenden bij de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, Schoollaan 10, Terneuzen. belang geworden is. De voorzitter van de Westbrabantse Kamer van Koophandel meende echter, dat alle werken, die niet vooruitlo pen op definitieve vaststelling van het Deltaplan, zo spoedig mo gelijk moeten worden uitgevoerd. Met betrekking tot het Delta plan had spreker eerder in zijn rede al opgemerkt, dat voor West Brabant uit dit plan twee dingen vooral van belang zijn. De vast stelling namelijk van het peil van het te vormen zoetwatermeer en de vaststelling van de tijd waarop de Volkerakdam tot stand zal komen. In ieder geval valt v/el te verwachten, dat het win- terpeil van het zoetwatermeer zó hoog zal zijn, dat de afwatering van Westelijk Noord-Brabant via gemalen zal moeten geschieden. Sprekende over de werkgele genheid in het gebied van de ka mer zei mr. Van der Schrieck, dat het aantal werklozen, dat in april van het afgelopen jaar 1329 bedroeg, op 31 oktober j.l. was teruggelopen tot 721. Voor West Brabant is echter voor een deel grotere werkgelegenheid ont staan door de zogenaamde lange afstandpendel. De kamer meent dan ook, dat bijv. voor het ont wikkelingsgebied van Etten voor lopig de maatregelen nog niet kunnen vervallen ter bevordering van de industrialisatie van deze streek. Maatregelen om te voorkomen, dat arbeiders werk aannemen ver van hun woonplaats dik wijls aantrekkelijk, omdat ook de reistijd betaald wordt zijn niet mogelijk zonder de vrijheid van arbeid aan te tasten. Uit het overzicht van de in dustriële activiteit in Westelijk Noord-Brabant, zoals de heer Van der Schrieck dit gaf, blijkt onder meer, dat de export van bier het afgelopen- jaar weer 15 om- De bouwplannen van de Ame rikaanse Zuidpool-expeditie on dervinden grote hinder van een „hittegolf" met temparaturen tot zeven graden Fahrenheit boven nul. Een correspondent van de „New York Times" heeft uit Momurdo Sound gemeld, dat het ijs in de baai zacht wordt. Sinds verleden week vrijdag een tractor met be stuurder door het ijs zakte de bestuurder kwam om het leven zijn over het ijs geen voorra den meer overgebracht van de vijf marineschepen bij Ross- eiland naar het basiskamp van de expeditie in Momurdo Sound, een afstand van ongeveer 50 km. Twee „Skymasters" die de expe ditie bij zich heeft, zullen wel licht naar Nieuw-Zeeland moe ten vliegen, als het ijs in de baai, het enige vlakke gebied in de omtrek, te zwak dreigt te worden. Ook de vooruitgeschoven groep van de Britse Zuidpool-expedi tie maakt melding van onver wacht hoge temperaturen. Deze groep is bezig met het uitladen van het expeditieschip „Tottan" op vlak ijs, 3 km uit de kust van Coatsland. De buitenlandse handel van Engeland heeft in december j.l. een nadelig saldo opgeleverd van 72 miljoen pdst. tegen een nade lig saldo van resp. 69,2 en 52,8 miljoen pd. st. In november en oktober van het vorige jaar. De Board of Trade deelde mede, dat daarmede het totale zichtbare nadelige saldo over 1955 kwam op 864,5 miljoen pdst., hetgeen ten opzichte van 1954 -een toene ming is van 265,5 miljoen pdst. Bij deze cijfers is geen rekening gehouden met onzichtbare En gelse inkomsten uit bijv. verze kering, scheepvaart en ov.erzeese investeringen. De export had in 1955 'n waar de van 2906 miljoen pdst. of 231 miljoen pdst. dan de export van I 1954. De waarde van de invoer beliep in 1955 3899 miljoen pdst., een toeneming van 515 miljoen pdst. ten opzichte van het cijfer van 1954. De heruitvoer had in 1955 een waarde van 118 miljoen pdst. of 17,9 miljoen meer dan in het voorafgaande jaar. Sir Anthony Eden en zijn mi nisters hebben zich woensdag beziggehouden met de opstelling van de plannen voor hun komen de campagne tot verlaging van de hoge kosten van levensonder houd in Engeland. Met deze cam pagne van de regering hangt een nieuw wetsontwerp samen, dat het land wil beschermen tegen de invloeden van monopolies en beperkende praktijken, welk ont werp kort nadat het parlement op 24 januari weer bijeenkomt zal worden ingediend. Enkele commentators voorspel len, dat de regering bij haar strijd tegen de -hoge kosten van levensonderhoud ook een beroep zal doen op het bedrijfsleven, om de winsten te gebruiken voor het omlaagbrengen van de prijzen, i.p.v. voor de verhoging van de dividenden. Dit zal mogelijk ge paard gaan met andere maatre gelen tot verlichting van de las ten van de ruim 20 miljoen ar beidenden in Engeland, waarme de dan nieuwe looneisen in de industrie voorkomen zouden kun nen worden. In december van 1954 zouden de visserschepen Tholen 4 en Tholen 25 op de Waddenzee on der Texel buiten het eigen mos selperceel hebben gevist. De ver- gunninghouder van het beviste perceel klaagde en een opzichter van de visserij-inspectie zeide de overtreding van de dijk af op 700 meter afstand te hebben gecon stateerd. De vissers J. S. en C. J. S. werden door het kantongerecht te Zierikzee veroordeeld en door de rechtbank te Middelburg van rechtsvervolging ontslagen. Na cassatie en verwijzing door de hoge raad kwam de zaak thans voor het gerechtshof te Den Haag. D,e opzichter van de visserij inspectie zeide duidelijk te heb ben geconstateerd, dat de korren (vistuig) der schepen buiten de lijn van het eigen perceel onder water waren gebleven en waar het daar slechts een meter of drie diep is, moet men er wel gevist hebben op schaal- en schelpdie ren. De vissers ontkenden ten stel ligste, dat zij op het vreemde per ceel zouden hebben gevist. Zij waren aan het „kantjesjagen", d.w.z. het bevissen van de grens lijn van hun visgrond en kwamen daarbij op het perceel van een ander te varen. Op dat perceel hadden zij echter beslist niet met de kor ren gesleept. Twee medeopvaren den kwamen iets dergelijks ver klaren, hoewel een hunner be weerde, dat de korren boven vreemde visgrond op zij van de schepen zouden hebben gehangen terwijl de vissers zelf verklaar den, dat de korren gedreven en niet gesleept zouden hebben. De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat zonneklaar bleek, hoe de zaak in elkaar zat. Nog nooit hebben stropers hun daden toegegeven. Bovendien wa ren de ontlastende getuigen-ver- klaringen tegenstrijdig. De waar nemingen van de opzichter, bij helder zicht gedaan, waren dui delijk. Hij eiste 60 gulden boete subs. 30 dagen hechtenis tegen J. S. en tweemaal 40 gulden subs, tweemaal 20 dagen tegen C. J. S. Mr. M. Vlaming uit Middelburg bestreed de betrouwbaarheid van de waarneming van de opzichter. Overvaren van andere percelen is toegestaan. Dit gebeurt in de Zeeuwse stromen doorlopend. Er zijn daar tradities gevormd, die door het toezichthoudende perso neel worden aanvaard. De Zeeuw se vissers zullen nooit op ander mans percelen vissen, hoewel ze bij hun trekken zeer vaak in an dermans water zitten. De korren zitten aan lijnen van vijftig a zestig meter vast, zodat moeilijk op grote afstand te constateren valt of een net sleept, dan wel drijft. De vissers voeren en draai den na een trek over eigen grond op andermans perceel. Dat daar bij de korren in het water dre ven houdt niet in, dat zij op schaal- en schelpdieren visten. Andere visserij is er niet verbo den, zodat indien een zeevisje in de korren zou zijn geraakt, geen overtreding zou zijn begaan. Spr vroeg opnieuw vrijspraak of ont slag van rechtsvervolging. Een veroordeling zou kunnen beteke nen, dat de vissers hun vergun ningen kwijt raken. Volgens de Oostberlijnse radio- omroep heeft de Egyptische vice- premier, luitenant-kolonel Gamel el Din Salem, een uitnodiging aanvaard om Oost-Ihiitsland te bezoeken. Hij zal worden vergezeld door de minister van Handel en Indus trie, Mohamtned Aboe Nossier, en nog een Egyptische staatsman, wiens naam niet is genoemd. Er is geen datum voor het be zoek vastgesteld. Dit zal het eerste officiële be zoek worden, dat leden van een niet-communistische regering aan de Oostduitse autoriteiten brengen. De Oostduitse minister van Handel, Heinrich Rau, heeft, als destijds gemeld, tezamen met een der vice-premiers Egypte bezocht. Bij die gelegenheid werd over eengekomen dat te Cairo een Oostduitse handelsmissie „met consulaire rechten" zal worden gevestigd. De rivierpolitie te Rotterdam is bezig licht te brengen in een serie graandiefstallen, die in het havengebied van Rotterdam zijn gepleegd. Het is vebleken, dat een schipper met medewerking van een controleur bij het over laden van graan uit zee- in bin nenschepen meer graan overlaad de dan tevoren was overeenge komen. Dit gelukte, omdat de weeginrichting in elevators werd verzwaard. Er werd dus meer graan overgeslagen dan de schaal aangaf. Het graan verkochten zij dan. Voor zover fiians bekend is er in totaal op deze manier sinds 1953 132 ton graan verdwenen. De schipper heeft hiervoor een bedrag, groot 30.000,ontvan gen. De helft ervan moest de schipper, de 50-jarige J. N. uit Lekkerkerk, afdragen aan zijn medeplichtigen, te weten de 34- jarige schippersknecht W. v. d. W. uit Bergambacht en de 36- jarige controleur J. A. M. P. uit Rotterdam. Het graan is ver kocht aan een coöperatie te Lek kerkerk en hier waren de mede plichtigen de voorzitter van de coöperatie, de 68-jarige landbou wer M. d. J., de 56-jarige boek houder A. van R., en de 68-jarige molenaar F. V., allen te Lekker kerk. De schipper en de voorzit ter zijn inmiddels voor de officier van justitie geleid. De anderen kregen een proces-verbaal. Het onderzoek wordt voortgezet. Onder de vele voorspellingen voor 1956 troffen we in het engelse blad Daily Express die, dat generaal Eisenhower zich bij de presidentsverkiezingen op nieuw kandidaat zal stellen. De voorspeller baseert zich hierby op een medische uitspraak dat voor lieden die genazen van een hartaanval activi teit geen kwaad kan en op het feit dat het gerucht dat hij zich wegens zijn ziekte niet opnieuw kandidaat zou kun nen stellen zoveel ongerustheid in de wereld heeft veroorzaakt, dat Eisen hower hier te veel van onder de indruk is dan dat hij zich zou terugtrekken in dien dit niet dringend noodzakelijk is. De voorspelling gaat zo ver, dat ze de generaal een ongekend groot aantal stemmen garandeert, n.l. 80 procent. Elke amerikaanse familie ontvangt met Kerstmis elk jaar gemiddeld zestig kerst kaarten. In de Echo van Shanghai werd de vol gende advertentie gesignaleerd: Ik, ondergetekende, ben sinds acht jaar gehuwd met de heer Hu Ki-Fang. In de loop van de laatste twee jaren heb ik verscheidene malen zijn huis verlaten en zodoende mijn plichten van echtgeno te verzaakt. Sommigen zeggen dat ik bij die gelegenheden mijn man ontrouw ben geweest. Ik zal me niet verlagen met dat te ontkennen, want dergelijke geruch ten zijn eerder vleiend voor een vrouw die door acht jaar huwelijksleven is be proefd en verwelkt. een stampvolle bioscoopzaal in Tampico in Mexico. Het bleek een slechte grap want de bezoekers drongen in paniek naar de uitgang, waarbij zeven perso nen onder wie drie kinderen, werden doodgedrukt. In Brazilië heeft een diamantzoeker in een riviertje een diamant van 64 karaat gevonden met een doorsnede van tien centimeter. Dit exemplaar bracht een millioen gulden op. den werd in dat zelfde land geschonken door Ford: 500 miljoen dollar. En de grootste ontdekking in Amerika gedurende het vorige jaar was op artis tiek gebied Marie-Madeleine uit Saint- Cyr, wier zoontje Roger, zes jaar, van school klei mee bracht om te modelleren. Bij het helpen van Roger kreeg Marie- Madeleine zo de smaak te pakken, dat zij binnen drie maand naam maakte als beeldhouwster en nu een tentoonstel ling van haar werk krijgt in een der grootste magazijnen van New-York. Een rechter in Chicago heeft aan me vrouw Carlander het recht toegekend op drie dagen van elke week een bezoek te brengen aan twee hondeneen schildpad en een papegaai. Deze dieren verblijven in het huis van de man van wie ze enige tijd ge leden is gescheiden en die haar had ver boden haar lievelingen op te zoeken. Voor de expositie van sanitaire instal laties te Rome hebben de standhouders Iemand heeft uitgerekend dat er op aarde tussen 1460 vóór Christus en 1 ja nuari 1956 in totaal 285 jaar vrede is ge weest. Het aantal vredesverdragen in die periode schat hij op 8.000. Voor enige honderdduizenden guldens aan uraniumhoudende mineralen zijn door speurders (van wie enigen het zoe- De tekst op een briefje op het winkel raam van een mohammedaanse winke lier te Bakoe (Kaukasus) luidt: ,,Te ruil: vrouw van 40 jaar met twee kinderen tegen twee vrouwen van 18 4 20 jaar. Bezoek van ruillustigen elke dag van 2 tot 5 uur." Onder het engelse bioscooppubliek is een referendum gehouden om te zien welke filmsterren de grootste populari teit bezitten. Daarbij is gebleken dat de mannen veel meer in trek zjjn dan de vrouwen. Onder de eerste tien bevindt zich slechts één vrouwelijke ster en dan pas op de negende plaats, nl. Diana Dors. Boven aan de lijst prijken Dick Bogarde, John Mills en Alaistair Sim, terwijl de ook in ons land zo bekende Alec Guinness pas op de tiende plaats komt. Een honderdtal persfotografen de volgende slagzin bedacht: „Was u ge- Bretagne en langs de Loire gevonden 1 J__1^l^cvT' IQRR TA O o-^lnkkifstf on- ken als zondagsverzetje beoefenen) in j0urnalisten was maandag naar Las Ve- heel en betaal deel voor deel Voor 720 gulden kan men bij het anie rikaanse leger een skelet kopen. Het betreft hier skeletten die tot de uitrus ting van militaire hospitalen hebben be hoord. Het grootste contract dat in 1955 door een televisiemaatschappij in Amerika werd afgesloten was dat met Jackie Gleason, die voor zijn toneelspel 11 mil joen dollar bedong. „Brand!" riep een grappenmaker in De grootste gift voor liefdadige doelein- in de loop van 1955. De gelukkigste on der hen verkreeg een opbrengst, die ge schat wordt op een kleine tweehonderd duizend gulden. En dat alles met een Geigerteller die in Frankrijk in de han del te koop is van 300 tot 1000 gulden per stuk. De mineralen worden opge kocht door de C.E.A. (Commissariaat voor atoomenergie). Mevrouw Person te Brest heeft op haar honderdste verjaardag, die samenviel met de verkiezingen in Frankrijk, verklaard, dat ze niet heeft gestemd omdat ze geen der kan didaten persoonlijk kent. gas (VS.) getrokken om het huwelijk van de filmster Gregory Peck met Véro- nique Passani in het licht van pen en camera te plaatsen. Maar terwijl ze daar op de uitkijk zaten en stonden, trouwden Gregory en Véronique gezellig „onder ons" in Lampoc, een plaatsje m Californië. Zónder persmensen, maar mét Gregory's moeder en enkele vrienden als gasten. De cijfers van mejuffrouw Gisèle Charbit, die te Nice tot Miss France 1956 is geko zen, zijn: taille 50. heupen 89, lengte 170 cm en gewicht 56 kg. De ideale vrouw? ZATERDAG 14 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.;" 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 12.00 Orgelspel; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Sportpraatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Muzi kale caus.; 14.50 Dansmuz.; 15.25 Streekuitz.; 15.50 Omroepkamer- orkest; 16.35 Caus.; 16.50 Gram.; 17.15 Act.; 17.45 Orgelspel en comm.; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuitzending; 19.30 Caus.; 19.40 Idem.; 20.00 Nws; 20.05 Ge varieerd progr.; 22.25 Soc. com mentaar; 22.40 Lichte muz.; 22.55 Hoorspel; 23.15 Nws; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Koorconc.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Franse chansons; 12.00 An gelus; 12.03 Metropole ork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Dansmuziek; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Fromenade ork.; 14.00 Boekbe spreking; 14.20 Engelse les; 14.40 Koorzang; 15.00 Kroniek van let teren en kunsten; 15.40 Harmo- nie-ork.; 16.00 De schoonheid v. h. Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Musettemuz.; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Simple mu sic; 18.15 Journalistiek overzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Van het Bin nenhof; 18.40 Instr. octet; 19.00 Nws; 19.10 Omroeporkest; 20.00 Lichtbaken; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Gevar. progr.; 21.45 Hoorspel; 22.05 Cabaret; 22.35 Wij luiden de Zondag in, avondgebed en liturg kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Radio almanak; 14.30 Radiojournaal; 15.00 Gram.; 15.45 Idem; 16.00 Accordeonrecital; 16.15 Gram.; 16.30 Accordeonreci tal; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.20 Liturgische zangen; 17.30 Mannenkoor; 17.40 Gram.; 18.00 Mannenkoor; 18.15 Orkestconc.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroep ommeganck; 21.15 Gr.; 22.00 Nws; 22.15 Gevar. muziek; 23.00 Nws; 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 5