RADIO? Firma P. J. DE MM *3,- 12,50 f.2,- VAN LEEUWE-DE VRIEND Loonstaten STOELZITTINGEN oeken m RADIO K_Mmthol Eucalyptus Een extra week komt er voor U bij! Wat brengt de Gemeenteraad vanïerneuzen UITSLAG VERLOTING MIV A-werk plaats - Terneuzen DROPS m VERKADE MENTHOL EUCALYPTUS RESTANT-AANBIEDING SIEMENS Zorgt er VööT dat U altijd een tol bij de hand hebt. Verkade Menthol Eucalyptus Drops zijn verwarmend, opwekkend en verlichtend. Wij gaan door, U profiteert zeker ook van de in geld terug in geld terug in geld terug op alle HERENPANTALONS op de JONGENSPLUSFOLRS op MANCHESTERBROEKEN BAKKERSBROEKEN alle WERKBROEKEN Vergeet ook niet onze HERENJASSEN in tweeds^"! 7,50 en 25,- de WINTERJASSEN a 35,- Het beste koopje haalt U vast bij Kledingm agazijn Korte Kerkstraat 13^-15 Tel. 2575 Terneuzen N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE DINSDAG 10 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.25 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de huisvrouw; 9.15 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgen wijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Lezing; 11.30 Pianorecital; 12.00 Promenade- ork.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.35 Promenade-orkest; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursbe richten; 14.00 Gram.; 14.20 Caus.; 14.35 Gram.; 15.00 Voor de vr.; 15.30 Viool en piano; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Lezing; 19.00 Voor de kleuters; 19.05 „Paris vous parle"; 19.10 Koorcone.; 19.45 Toneelbeschou wing; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 21.45 Hoorspel; 22.15 Cel lo en piano; 22.40 De Antwoord man; 22.55 Caus.; 23.00 Nws; 23.15 New York calling; 23.20 Act. of gram.; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 9.40 Lichtbaken; 10.00 Voor de kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Idem; 11.00 Voor de vr.; 11.30 School radio; 11.50 Als de ziele luistert; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.15 Voor boeren en tuinders; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Lichte muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath.'nws; 13.20 Dansmuziek; 13.50 Gevar. progr.; 15.00 Schoolradio; 15.30 Gram.; 15.45 Voor de plattelandsvrou wen; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Caus.; 18.15 Gr.; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Metro- pole-ork.; 19.00 Nws; 19.10 Gr.; 19.15 Uit het Boek der Boeken; 19.30 Gram.; 20.20 Act.; 20.35 De gewone man; 20.40 Opera; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.15 Lichte muz.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Lichte muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gevar. muz.; 14.00 School radio; 16.00 Koersen; 16.02 Or gelspel; 16.30 Orkestconc.; 17.00 Nws; 17.10 Houtblazerstrio; 17.45 Boekbespr.; 18.00 Jeugd en mu ziek; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.50 Caus.; 20.00 „De zandloper"; 21.00 Gram.; 21.30 Orkestconc.; 22.00 Nieuws; 22.15 Hoorspel. De Sowjet-ambassadeur in West-Duitsland, Walerian Ale- xandrwitsj Zorin, heeft zaterdag zijn geloofsbrieven overhandigd aan de president van de Duitse bondsrepubliek, Theodor Heuss. (Slot). 1. Ingekomen stukken. 1. Schrijven van Burgemeester en Wethouders van Sint Jansteen, d.d. 14 november 1955, inzake adhaesiebetuiging aari de motie gasvoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen. 2. Het door Gedeputeerde Staten van Zeeland goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 25 november 1955, inzake opnemen van tijdelijk kasgeld. 3. Idem, d.d. 25 november 1955, inzake overeen komst met de N. V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage. De heer Van Langevelde: Door Sint Jansteen wordt adhaesiebetuiging gevraagd inzake de motie gasvoorziening. Zal niet bij de ontvangende instan ties, zoals in de motie staat, worden overgegaan tot de orde van de dag? Zou het misschien mogelijk zijn, dat Axel, Hulst, Sint Jansteen en Terneuzen samen deze zaak be kijken? De Voorzitter: Wij zijn voortdurend bezig om hier beweging in te krijgen. Nog kort geleden zijn wij hiervoor actief geweest. Dit lijkt mij beter, dan het aannemen van dergelijke moties. Het col lege van Terneuzen wil hierin gaarne vooruitgang krijgen. Dit geldt in de eerste plaats voor samen werking met Axel, want met deze gemeente heb ben wij in deze meer te maken. Zonder hoofdelijke stemming worden de ingeko men stukken voor kennisgeving aangenomen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming, wegens periodieke aftreding van een lid van het College van Curatoren van het Gymnasium en van de Commissie van Toezicht op het M. O. Door Curatoren aanbevolen dubbeltal: Ds H. Pestman (aftredend), Dr H. A. Boland. Overgegaan wordt tot stemming. De heren Camps en De Feijter vormen met de Voorzitter het stembureau. Er worden 14 stemmen uitgebracht, waarvan 11 op ds Pestman en 3 op dr Boland. Ds Pestman is herbenoemd. Door de Commissie M. O. aanbevolen dubbeltal: K. J. Hoving (aftredend), Dr C. G. Ramselaar. Overgegaan wordt tot stemming. Uitgebracht 14 stemmen, waarvan 12 op de heer Hoving en 2 op dr Ramselaar. De heer Hoving is herbenoemd. 3. Idem tot het verlenen van medewerking, in gevolge artikel 72 van de Lager Onderwijswet 1920, aan het bestuur van de R. K. Uloschool voor uitbreiding van de bestaande rijwielstal ling. 4. Idem tot vaststelling van het getal wekelijkse lesuren voor de vakonderwijzer aan de openbare Uloschool in 1956. 5. Idem tot het vaststellen van het bedrag per leerling voor 1956 voor de openbare scholen. Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wor den deze punten aangenomen. 6. Idem tot het verlenen van machtiging tot aanleg van de westelijk van het sportvelden- complex komende weg en tot het uitvoeren in D.A.C.W.-verband van het sportveldencom plex-begraafplaats. De heer De Feijter: Mijnheer de Voorzitter, gaarne zou ik willen weten in welk tempo men van plan is om dit complex uit te voeren en hoe- veel sportvelden men in de toekomst wil aanleggen. De heer De Vos: De verwachting is, dat reali sering van het gehele complex tenminste drie jaar zal vergen. Hoeveel sportvelden men in één jaar tijds zal kunnen aanleggen, zal afhangen van ver schillende factoren. In de eerste plaats van het aantal beschikbare arbeidskrachten. Het werk zal worden uitgevoerd in jl/zicv»-veruauu, vvtuuaoii tijdelijk-werkloze arbeiders zullen werken. Deze zijn, zoals de laatste jaren gelukkig het geval is, alleen maar beschikbaar in de wintermaanden. Het kan dus voorkomen, dat er in de zomermaan den slechts enkele mensen aan werken. In dit object zitten ongeveer 6.000 man-weken werk, waaraan ongeveer, naar verwachting, 75 mensen zullen werken. Wanneer deze in de win ter 20 weken werken, zal het 3 tot 4 jaar duren voordat het gehele object, met inbegrip van de begraafplaats, klaar is. Ik hoop, dat het mogelijk zal zijn om de ver eiste goedkeuring tijdig te verkrijgen. Ditzelfde geldt voor de beschikking over de grond, om, naar ik hoop, in januari met dit werk te kunnen be ginnen. Als wjj inderdaad in januari kunnen beginnen, is het wellicht mogelijk om 2 of 3 velden klaar te maken, zodat deze in het voorjaar ingezaaid kun nen worden. Met deze velden zal aan de eerste behoefte zijn voldaan. Wanneer ze zijn ingezaaid duurt het toch nog twee jaar voordat alle velden bespeelbaar zijn. De heer De Feijter: Verwacht U, dat na vijf jaar de sportvelden aan het Westelijk Bolwerk, in ver band met de kanaalplannen, niet meer gebruikt kunnen worden? De heer De Vos: Dit is niet te zeggen. Het is best mogelijk, dat op een bepaalde dag de sport velden op het Westelijk Bolwerk moeten geruimd worden. De heer Fijn van Draat: Uit de woorden van de heer De Vos meen ik te horen, dat met een en ander ongeveer drie jaar gemoeid zal zijn. Kan de oude begraafplaats het, wat de capaciteit be treft, nog een jaar volhouden zonder dat er ver andering komt in de manier van begraven? De heer De Vos: Het behoeft niet zó te zijn, dat het nog drie jaar duurt vóórdat de nieuwe be graafplaats klaar is. Het kan echter niet het eerste object zijn, waaraan begonnen wordt, om dat het hier gronden van een andere eigenaar be treft, waarover dë onderhandelingen nog moeten beginnen. Op het ogenblik loopt hierover een ont eigeningsprocedure, doch zodra wij over de grond beschikken, is er geen enkele reden om de begraaf plaats achter te stellen en kunnen wij hiermede beginnen. De heer Den Hamer: De oude begraafplaats kan nog wel even worden gebruikt. Het is formeel niet wenselijk, dat er in de paden wordt begraven. Zoals wethouder De Vos terecht heeft opge merkt, kan het beste met drie sportvelden en daarna met de nieuwe begraafplaats een aanvang worden gemaakt. Dit laatste kan misschien in het volgende najaar of de komende winter het geval zijn. Dit heeft het voordeel, dat de pachtvergoe- ding voor dit jaar ook niet betaald behoeft te worden. De heer F. Dieleman: Ik heb destijds reeds mijn bezwaren naar voren gebracht met betrekking tot het sportveldencomplex. Nu wij te beslissen heb ben over de uitvoering van dit werk, wil ik, wat de sportvelden betreft, geacht worden tegen te hebben gestemd. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel aangenomen. 7. Idem inzake gemeenschappelijke regeling ver deling van kosten van de Zeeuwse muziek school. De heer Henry: Mijnheer de Voorzitter, ik wil nog even opmerken, dat het college met de toe lichting bij dit punt wel de gevoelens van de raad zal hebben vertolkt. In verband hiermede wil ik nog een vraag stellen. Onlangs las ik in de pers, dat de Zeeuwse Stich ting voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, waaraan wij bij de behandeling van de laatste be groting subsidie hebben verleend, zich tot taak stelt „het stimuleren van verantwoord gerichte activiteiten." Het lijkt mij interessant, indien het college bij deze stichting wilde informeren hoe haar advies is geweest ten opzichte van de subsidie voor de Terneuzense muziekschool. De Voorzitter: Dit kunnen wij vragen. Of men zal antwoorden, weet ik niet De heer Van Langevelde: Ik wil gaarne in stemmen met het voorstel. De houding van Ge deputeerde Staten tegenover Terneuzen vind ik zeer hard, gezien het feit, dat wij hier zelf onze muziekschool opbouwen en deze werkelijk goed is. Waarom probeert men ons op een dergelijke ma nier bij de Zeeuwse muziekschool te laten aan sluiten? Volgens mij zouden Gedeputeerde Staten ons moeten stimuleren inplaats yan tegen te werken. Nu verwijt men ons gebrek aan gemeenschapszin, maar daaraan ligt het niet. De kwestie van de fnanciën speelt hierbij een belangrijke rol. De ge meente Goes verleent de Zeeuwse muziekschool een subsidie van 1,15 per inwoner. Wanneer de gemeente Terneuzen dit ook zou doen betekent dit ƒ16.000,per jaar. Ik vind het afkeurenswaardig van Gedeputeerde Staten om de Terneuzense muziekschool subsidie te onthouden. De heer Henry: Heeft het college reeds con tact opgenomen met het lid van Gedeputeerde Staten dat in Terneuzen woonachtig is en uit de aard der zaak de omstandigheden in deze gemeen te beter zal kennen? De Voorzitter: Dit is gebeurd. Dit lid betreurt de genomen beslissing. Er is in de vorige raads vergadering opgemerkt dat Terneuzen groeit tegen de verdrukking in! Dit is de kracht die het college steunt om voort te gaan op deze weg. Nu in het openbaar uiting is gegeven aan de gevoe lens betreffende dit punt, lijkt het mij het beste dat he college aan Gedeputeerde Staten schrijft getroffen te zijn door zijn handelwijze en zich ge steund te weten door de raad. De heer Weterings: Hetgeen U gezegd hebt kan ik volledig onderschrijven en ik zou gaarne in de brief vermeld willen zien, dat hier in Terneuzen van een huiselijke werkwijze totaal geen sprake is, maar wel degelijk les gegeven wordt volgens zeer goede onderwijsschema's, waarvan de resul taten zeer goed te constateren zijn. De Voorzitter: Wij krijgen wel eens de indruk, dat Middelburg zich verbaast dat er uit Terneuzen ook nog wel eens iets goeds kan komen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Den Hamer verlaat de vergadering. 8. Voorstel tot aanwijzing van de Axelsestraat als voorrangsweg. De heer De Feijter: Ook ik ben van mening, dat het beter is van de Axelsestraat een voor rangsweg te maken. Is het misschien mogelijk aan Gedeputeerde Staten te vragen ook het ge deelte van de Axelsestraat van het Zwaantje tot de Dok weg voorrangsweg te maken? In verband hiermede wil ik wijzen op een punt, dat zeer gevaarlijk is, namelijk daar waar de wiel rijders moeten oversteken aan de Dokweg. Dit gedeelte wordt als een racebaan beschouwd. Nu deze aangelegenheid toch nog in behande ling is, kan wellicht aan Gedeputeerde Staten worden gevraagd het fietspad vanaf de Dokweg tot aan St. Anna door te trekken. Deze weg is in onderhoud bij de provincie, en misschien kan aan de andere zijde van de weg waar vroeger de tram lijn lag ook een fietspad worden gemaakt. Dan is men van het gevaarlijke oversteken af en is het fietspad aan de oostelijke zijde ook niet overbelast. De Voorzitter: Wij zullen dit bekijken. De heer Weterings: Is er ook bekeken of het wenselijk is bepaalde straten, welke op de Axelse straat uitkomen, af te sluiten? Ik acht het van groot belang dat dit gebeurt. De heer De Vos: Het is de vraag of dit moge lijk is. Om het verkeer beter te leiden zou er ver andering in de gevaarlijke toestand aan de Tram straat, Emmlaan en Leeuwenlaan moeten worden aangebracht. Dit plan is in bewerking, zodat wij te zijner tijd de nodige veranderingen zullen aan brengen. De verklaring tot voorrangsweg van de Axelsestraat kan hierop evenwel niet wachten. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 10. Omvraag. De heer Jansen: Mijnheer de Voorzitter, ik hen vernomen dat de rattenbestrijding ter hand zal worden genomen. Hieromtrent wil ik de bijzon dere aandacht van het college vragen voor Sluis kil. De laatste dagen hebben mij klachten bereikt van de omwonenden aan de vuilnisbelt; daar schijnt namelijk een broeinest van deze diertjes te zijn. De Voorzitter: Wij zullen hieraan onze aan dacht besteden. De heer Weterings: Mijnheer de Voorzitter, enige maanden geleden is er gesproken over de woningbouwvereniging „Werkmansbelang", in ver band met de architect en ook in verband met de vormgeving van de woningen. Dit heeft ook op de laatste bestuursvergadering van deze vereni ging een punt van bespreking uitgemaakt. Bij nadere bestudering van het geval en bij nadere informatie is gebleken dat men op het ogenblik geen behoeft heeft aan een andere architect, om dat het huidige architectenbureau goed voldoet Men is dankbaar omdat men in het verleden van dit architectenbureau volle medewerking heeft verkregen. Naar aanleiding van de besprekingen, welke er wel eens in de raad over geweest zijn, heeft dit architectenbureau gepoogd veranderin gen aan te brengen in de voorgevels van de wo ningen die zij gaat bouwen. Nu betreurt het be stuur van de woningbouwvereniging het, dat de door dit architectenbureau ontworpen woningen door de Centrale Dienst van Bouw- en Woning toezicht zijn afgewezen, waardoor men weer auto matisch terugvalt tot de oude vormgeving van de woningen. Is U dit bekend en wat kan daarvan de reden zijn? Indien U dit inderdaad bekend is, kunt U dan mededelen waarom de Centrale Dienst voor de nieuwe vormgeving zo weinig medewerking ver leent. De Voorzitter: Dit laatste is een conclusie welke U voor eigen rekening moet nemen. De heer Weterings: Men weet waarschijnlijk niet wat er eigenlijk aan de hand is. Als de nieuwe vormgeving volledig gemotiveerd is waarom kan men dan hieraan geen medewerking verlenen? De Voorzitter: Wij zullen dit onderzoeken en. U later hieromtrent inlichten. De heer Henry: Over het algemeen wordt door de Centrale Dienst toch medegedeeld waarom men een bepaald plan afwijst. De heer Weterings: Dit is de laatste tijd niet het geval geweest. De heer De Vos: De laatste tijd zijn doof de pro vinciale schoonheidscommissie inderdaad enige plannen niet direct goedgekeurd. Men heeft aan wijzingen gegeven welke veranderingen moesten worden aangebracht. De heer Weterings: Het is dus niet direct te wjjten aan de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht. De heer De Vos: Er zijn aanwijzingen gegeven, waaruit bleek wat er volgens de mening van de provinciale schoonheidscommissie en de Centrale Dienst aan de oorspronkelijke p'lannen ontbrak. Daarbij was geen verdere toelichting nodig. Dit zijn enkele gevallen die ons bekend zijn, omdat zij ook het college hebben gepasseerd. Of er nog meer gevallen zijn geweest is mij niet bekend. De heer Camps: De vorige week heeft de te waterlating van de „Brunéval" plaats gevonden- Tijdens deze tewaterlating heb ik van de directe'..' van de Terneuzense Scheepsbouw Mij. N.V. ver nomen, dat zoals ook reeds in de krant is mede gedeeld, „De Schelde" in Vlissingen voor het aan besteden van een veerboot van de provincie is ge passeerd. Over de Scheepsbouw Mij. in Terneuzen werd hierin niet gerept. Ik zou het zeer op prijs stellen dat, wanneer door de provincie weer een veerboot moet worden aanbesteed, ook aan de scheepswerven in Zeeuwsch-Vlaanderen een aan vrage wordt gedaan. De Voorzitter: Ik ben het volkomen met U eens; wjj zullen hierover een brief schrijven. Ik wens de heren prettige Kerstdagen en een zalig uiteinde. De vergadering wordt gesloten. H.B.B. (N.V.V.) Afd. Hoek le pr. No. 167; 2e pr. No. 835; 3e. pr. No. 788; 4e pr. No. 801; 5e pr. No. 654; 6e pr. No. 216; 7e pr. No. 510; 8e pr. No. 566; 9e pr. No. 13; 10e pr. No. 9. Prijzen afhalen bij de heer D. HAMELINK, Langestr. 26, Hoek, tot 28 febr. 1956. Te koop i. z. g. s. z, Invali dewagen. Adres te bevra gen Bureau van dit Blad, Gevonden een pak Moceona koffie en een pak mayon naise (zwaar beschadigd). Terug te bekomen bij A. PLADDET, Lovenpolder B 57, Hoek. Nette juffrouw zoekt rus tige betrekking in klein ge zin, voor de huishouding. Brieven onder No. 246. Bu reau van dit blad. Te koop: 1 jaar oude Duit se Herder (Scherp). Te be vragen; Dahliastr. 25, Ter neuzen. (BIEZEN- of GAATJESMATTEN) kunt U tegen billijke prijs laten vernieuwen of herstel len op de JOZIN ASTRA AT (boven werkplaats De Vin). Inlichtingen worden verstrekt door Dienst voor Maat schappelijke zorg, tel. 2027, Terneuzen. GROT* SORTERING ROMANS REISVERHALEN JONGENSBOEKEN MEISJESBOEK EN NOORDSTRAAT 17 TRINEUZEN DOOR RUIMTE - ACOU<=T|EK SIEMENS SUPER C 50 Optimale FM-ontvangst 8 Siemens buizen 3 Luidsprekers met ge scheiden hoge en lage toonrege ling Fraaie kast met kunststof- omlijsting f l'raagt demonstratie onderdelen voor Siemens radiotoestellen worden in eigen fabrieken vervaardigd 17 cent per rol i

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 4