De Franse verkiezingen Israël Britse verklaring over wapenzendingen naar Midden-Oosten De strijd in het Rifgebied De vooruitzichten voor 1956 Verlenging van cle diensttijd Nieuwjaarsrede van premier Harahap Op het laatste ogenblik overeenstemming in Saarland Brand in Russischeambassade te Ottawa in DINSDAG 3 JANUARI 1956 11e Jaargang No 3653 Premier Faure is bii de Franse algemene verkiezingen, die gisteren zijn gehouden, herkozen. Ook Guy Mollet, secretaris-generaal van de socialisten en voorstander van Mendes-France is in Pas de Calais herkozen. Plaatselijke uitslagen van een twaalftal kiesdistricten wijzen er op, dat de Poujadisten van tien tot 15 procent van het aantal stemmen behaald hebben. In het noorden van het land kwam op het platteland ongeveer 92 pro cent van de kiezers op- In de steden was dit percentage negentig. Nederlands-lndonesische besprekingen Minister Suir.itro naar Europa vertrekken. INDONESIË Demonstraties en razzia's op Cyprus EERSTE WESTDUITSE VRIJWILLIGERS IN DIENST ISRAëLISCH- EGYPTISCH INCIDENT De vorming van een coalitie-regering DE TOEKOMST VAN HET SAARLAND VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT Geen slachtoffers Met levensgevaar docu menten in veiligheid gebracht Worosjilof in Oost-Berlijn WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal, per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks— Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Aérs# Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uor. toriaal Afrika, is 't tot botsingen tussen aanhangers van twee par tijen gekomen. Er vielen twee do den. De politie, versterkt door valschermtroepen, dreef de vech tenden uiteen. In de dorpen, waar zich de incidenten hebben voorge In bergachtige gebieden, zoals de Pyreneeën, konden vete kie. zers wegens het ongunstige weer en de sneeuw niet naar de stem bus gaan. Het sluitingsuur van vele stembureaux moest wegens de grote opkomst worden verlaat. Om tien uur des avonds, twee uur na het sluiten van de stembu reaux, waren volgens gegevens v«i -het Franse persbureau pas 46.000 stemmen geteld. Het aan tal kiesgerechtigden is ongeveer 26JOOO.OOO. In Saint Ceré, waar Poujade een winkel placht te houden, kre gen twee van zijn aanhangers te zamen 250 van de 1315 stemmen. Het republikeinse front van Mendès France kreeg hier 335 stemmen, de communisten 467 en de volks republikeinen 263. Bij Brazzaville, in Frans equa- De Indoneische minister van financiën, Sumitro Djojohadiku- sumo, is maandagochtend per vliegtuig naar Europa vertrok ken om zich bij de Indonesische delegatie te voegen voor de be sprekingen op ministerieel ni- vau over de financiële en eco nomische vraagstukken, welke in de werkgroepen reeds behan deld zijn. Winst voor de aanhangers van Mendès-France, 'een verrassend groot aantal stemmen op de Pou- adisten en zware verliezen voor de vroegere Gaullisten, zo karak teriseerde Reuter de eerste uit slagen. Om half drie hedennacht was de stand, toen de uitslagen van 175 zetels bekend waren: Communisten 51 zetels; linkse gematigden 46; rechtse gematig den 68; uiterst rechtsen. 10. Toen vier miljoen stemmen ge teld waren was de onderlinge verhouding volgens niet-officiële berekeningen Communisten 19 procent; Pou jadisten 11 procent; de coalitie van Mendès-France 33 procent; de regeringscoalitie 33 procent. •k In de nacht van zondag op maandag is de vulkaan de Strom- boli weer gaan werken. Uit de daan"" ^""maandagavond alle I noordwestelijke krater stroomt verkeer verboden. i lava. De politiek van de Britse rege ring blijft erop gericht, alles in het werk te stellen om een bewa peningswedloop in het Midden- Oosten te voorkomen, uit welke bron de wapens ook afkomstig zijn, zo worat gezegd in een ver klaring, die maandag namens premier Eden werd uitgegeven. Aanleiding tot deze verklaring waren de berichten, dat overtol lig Brits oorlogsmateriaal, dat aan het buitenland was ver kocht, een weg naar het Midden oosten heeft gevonden. Er zullen voortaan geen ver gunningen aan particuliere handelaren worden verstrekt voor de uitvoer van materieel, dat kan worden hersteld en dan opnieuw worden uitgevoerd als wapens, tenzij de regering van het land van bestemming bereid is te garanderen, dat zulks niet zal gebeuren. Marokkaanse opstandelingen hebben in het Rif-gebied twee Franse buitenposten veroverd en zij staan nu circa 32 km ten W. van hun voormalige operatiege bied, aldus heeft maandag het Franse legerbevel te Fez bekend gemaakt. De twee posten, Taoenate El Khoer en Bab El Mareklo, liggen ongeveer 65 km ten N. van Fez en op een steenworp afstand van de grens van Spaans-MarokkQ. Volgens Franse functionarissen is de toestand in het Rifgebergte ernstig. In de afgelopen vijf da gen is het gebied waar opstan delingen optreden, tweemaal zo groot geworden. Daardoor heeft het front nu een lengte van on geveer 150 km. De twee buitenposten gingen zaterdagnacht verloren. Volgens de eerste berichten zijn 30 Ma rokkaanse dienstplichtigen die de posten bezetten, na de aanvallen van rebellen met hun wapens en uitrusting overgelopen. Wat met de bevelvoerende Franse onder officieren is gebeurd, is niet be kend. In hetzelfde gebied zijn in dezelfde nacht nog twee Franse posten door groepen rebellen met geweren beschoten. De Franse troepen zijn een te genactie begonnen, de krachtig ste sedert drie maanden geleden de gevechten uitbraken. De rebel len zouden zware verliezen lij den. De voornaamste aanvoerweg naar de. bergen, die de vorige week afgesneden werd, is weer vrijgemaakt. Maandagavond is in kringen van het Franse legerbevel mede- gedeeld, dat een van de twee door Marokkaanse opstandelingen in 't Rifgebied veroverde buitenposten door Franse troepen is heroverd. In de verklaring wordt gezegd dat er sinds het einde van de oorlog veel overtollig oorlogs materiaal ter beschikking is ge steld van particuliere handela ren. Een groot gedeelte hiervan is verkocht als schroot en een klein deel gebruikt voor burgelij- ke doeleinden. In dit verband wordt melding gemaakt van een zending van 430 verbouwde Sherman-tanks naar Tanganji- ka, waar zij voor het aardnoten- plan werden gebruikt. Later, in 1953 en 1954, werden deze voer tuigen voor burgerlijke doelein den verkocht aan België en Is raël ,,en er is geen reden om aan te nemen, dat zij voor een ander doel zijn gebruikt", aldus de En gelse verklaring. In de practijk werden van de expediteurs verzekeringen ge vraagd betreffende de bestem ming van de goederen, waarvoor uitvoervergunningen werden verstrekt. In de nazomer van 1955 was er evenwel twijfel gere zen of de feitelijke bestemming van enig oorlogsmaterieel wel overeenkwam met de gegeven verzekeringen. Sindsdien zijn er geen vergunningen voor de ex port van overtollige tanks of aan zienlijke hoeveelheden oorlogs materieel meer verstrekt, aldus de verklaring van Downingstreet 10. Er was slechts één uitzonde ring geweest, nl. een vergunning voor de uitvoer van 8.000 ton re serve-onderdelen voor pantser wagens naar Nederland, voor gebruik in landbouwtractors en voor andere burgerlijke doelein den. De Nederlandse regering had zich verplicht ervoor te zor gen, dat deze goederen niet zou den worden uitgevoerd in èen zodanige vorm, dat zij voor mili taire doeleinden konden worden gebruikt Inmiddels heeft sir Anthony Eden afwijzend beschikt op een voorstel van de labour-oppositie, dat de Westelijke mogendheden de Sowjet-Unie uitnodigen om ge zamenlijk te streven naar het be. houd van de vrede in het Midden Oosten. Een socialistische deputa tie onder leiding van fractievoor zitter Hugh Gaitskell deed cl it voorstel op een bespreking in Downingstreet. De premier herinnerde aan zijn verklaring van 12 december in het Lagerhuis. Hij had toen gezegd, dat het z.i. geen nut had 't vraag, stuk van de wapen'leveranties aan het Midden-Oosten met de Rus sen te bespreken, zolang er geen wijziging was gekomen in de Rus sische houding. Eden deelde de socialistische leiders mee, dat hij hun verzoek om. nog vóór zijn vertrek naar de V. S. de wapenkwestie in het par lement te laten bespreken, in overweging zou nemen. Het parlement is op Kerstrécès tot 24 januari. Eind januari ver trekt Eden met zijn minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd naar Washington voor overleg met president Eisenhower. Gait skell had er op aangedrongen om zo nodig het parlement van recès terug te roepen. blijkt, dat Eden opnieuw de ver klaring heeft onderschreven, waarbij de V. S., Engeland en Frankrijk in 1950 zich verbonden om de veiligheid en de stabiliteit in het Midden-Oosten te handha ven. De labour-leiders hadden er op aangedrongen, dat de premier met de V.S. en Frankrijk de kwes tie opneemt, op welke wijze deze verklaring op zodanige wijze in praktijk kan worden gebracht, ..dat zij een doeltreffende af schrikking vormt voor agressie". Eden deelde mede, dat het Mid den-Oosten ongetwijfeld ter spra ke zal komen bij de komende be sprekingen te Washington. Eden heeft verklaard, dat de verzending van een partij wapens voor Egypte uit Liverpool ge schiedt volgens een in 1949 geslo ten contract. Op dezelfde wijze werden ook vliegtuigmachines naar Israël verscheept, aldus de officiële verklaring. Premier Eden zal de oppostie spoedig antwoorden op haar ver zoek om een witboek, het bijeen roepen van het parlement en het verbieden van de uitvoer van Uit een officiële verklaring overtollig oorlogsmateriaal. In een nieuwjaarsrede, die pre mier Harahap voor de radio heeft gehouden, heeft hij gezegd, dat de indonesisehe delegatie op het ogenblik haar uiterste best doet om West-Irian ,,dat thans nog in de macht is van het kolonialis me" onder het defacto gezag van de Indonesische republiek te brengen. De regering spreekt de hoop uit, dat de pogingen van de huidige delegatie meer succes zullen hebben dan de voorafgaan de. ,,In elk geval is de regering erin geslaagd de onderhandelin gen over West-Irian met Neder land te heropenen". Harahap zei voorts, dat Neder land de kwestie-West-Irian als een binnenlandse aangelegenheid be. schouwt, „doch een feit is, dat de resolutie, die door de Verenigde Naties is aangenomen, toewijst, dat zij een internationale aange legenheid in het algemeen is en een conflict tussen Indonesië en Nederland in het bijzonder". De regering wil geen beloften doen inzake de resultaten, die in Genè- ve bereikt kunnen worden, maar zij hoopt, dat de delegatie de weg zal hebben gebaand voor de werk zaamheden van de komende rege ringen. „De regering is ervan overtuigd, dat het nieuwe parle ment, dat dit jaar zal worden ge vormd, betere resultaten zal boe ken in de strijd om West-Irian onder het defacto gezag van de Indonesische republiek te bren gen, aangezien het nieuwe parle- De gouverneur van Cyprus, sir John Harding, heeft maandag de sluiting van 't Griekse gymna sium in Limassol gelast. Onge veer duizend leerlingen van de school hebben in de afgelopen twee maanden deelgenomen aan relletjes en betogingen voor aan sluiting van Cyprus bij Grieken land. In november werd vanuit de school een bom geworpen naar een Britse patrouille, waardoor 4 Britse militairen gewond wer den. Een van hen is later over leden. Britse commando's zijn maan dag begonnen met het doorzoeken van de Traodos-bergen in het zuidwesten van Cyprus. Daarbij hébben zij wat wapens en explo- sieven ontdekt. Bij een bomaanslag te Fama- gusta op Cyprus zijn maandag wree soldaten uit een groep van Kien licht gewond. ment een regering tot stand kan brengen, die sterker en stabieler zal zijn dan alle voorgaande ka binetten", aldus Harahap. Oud-minister D.jody tot één jaar gevangenisstraf veroor deeld. De oud-minister van justitie, Djody Gondokusumo, is maan dag wegens medeplichtigheid bij het aannemen van steekpennin gen ten bedrage van rp 40.000, tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. De procureur-generaal bij het hooggerechtshof voor hetwelk deze geruchtmakende zaak gedu rende drie maanden diende, had 2 jaar gevangenisstraf geëist. Djody zal bij president Soekar- no een gratieverzoek indienen. De eerste 800 vrijwilligers voor de Westduitse strijdkrachten heb ben zich maandag in hun kazer nes gemeld. Zij zullen na hun op leiding instructie-compagnieen vormen voor de verdere opleiding van de 3000 man, die in de komen de drie maanden zullen opkomen, en de 18.000 vrijwilligers van de federale grenspolitie. In het oefenkamp van het leger te Andernach kwamen 550 vrijwilligers aan, terwijl kleinere groepen zich melden op het vlieg veld Nörvenich, nabij de Belgi sche grens, en te Wilhelmshaven, de voormalige Duitse vlootbasis aan de Noordzee. Onder de thans opgekomen vrijwilligers bevinden zich geen oud-militairen. De komende con tingenten zullen echter voor een groot deel bestaan uit oud-leden van de Wehrmacht. De Israëlische eerste-minister, Ben Goerion, heeft maandag be kendgemaakt dat de diensttijd in het leger za'l worden verlengd van twee-en-een-half tot drie-en- een-half jaar. Ben Goerion, die ook de porte feuille van landsverdediging be heert, zeide „wij brengen ons in gevaar, indien wij het gevaar van een aanval door Egypte en mis schien door andere Arabische 'lan den niet zien". Maar Israël zou een grote fout maken door aan te nemen, dat een oorlog tegen Israël onvermijdelijk is. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, Sjaret. heeft maandag in een debat over de buitehlandse politiek in het par lement zowel het Oosten als het Westen aansprakelijk gesteld voor de huidige bewapeningswed strijd in het Midden-Oosten. Hij Erkenning van de republiek van de Soedan. Het ministerie van buitenlandse zaken deelt mede, dat de Ne derlandse regering heeft be sloten tot erkenning van de repu- bliek van de Soedan. De Neder landse liaisonambtenaar te Khar toem is opdracht verstrekt van deze erkenning mededeling te doen onder aanbieding van de ge. lukwensen der Nederlandse rege ring met de totstandkoming van de republiek. verzocht het Westen andermaal om wapens als tegenwicht voor de wapenleveranties aan de Ara bische landen. Ben Goerion zeide, dat de minis ters zonder uitzondering er zeer gekant tegen zijn, dat Israël een oorlog begint. Israël geeft de voorkeur aan vrede, zelfs boven een overwinning in een oonog maar indien de aanvallen tegen het land voortduren zal het re vanche nemen. Zondagmorgen is het in het ge- bied van Gaza opnieuw tot een incident gekomen tussen Israëli sche en Egyptische strijdkrach ten, aldus heeft een woordvoer der van het Israëlische leger be kendgemaakt. Volgens deze woordvoerder werd een Israëlische patrouille op eigen grondgebied door Egypti sche strijdkrachten met mortier en mitrailleurvuur bestookt. Aan Israëlische zijde werden geen ver- liezen geleden. Onvoorziene ontwikkelingen voorbehouden zal 1956 een jaar van grotere economische wel vaart worden, zo schrijft de fi nanciële redacteur van Reuter. De regeringen en de financiële autoriteiten in de Verenigde Sta ten, Engeland, West-Duitsland, Canada en vele andere landen hebben maatregelen getroffen om de welvaart op een vastere basis te plaatsen. Het jaar 1955 is een „boom"- jaar geweest, maar een te goed. De „boom" leidde tot te grote vraag en te grote spanning, wel ke een nieuwe inflatie dreigde te veroorzaken. Aangezien deze ge varen door monetaire controle maatregelen in bedwang worden gehouden, zal 1956 vermoedelijk dichter bij het „juist goede" ko men. Om zuiver fysieke redenen schijnt de industriële productie te zullen moeten afnemen, voor al in de Verenigde Staten en West-Duitsland. Men beschikt niet over de productiecapaciteit en de grondstoffen om in 1956 even grote toenemingen te berei ken als in het voorafgaande jaar. Eventuele toenemingen zullen echter op een gezondere basis berusten. In op zijn minst twee indus trieën, de auto-industrie en de bouwbedrijven, is het mogelijk, dat het nieuwe bij het oude jaar ten achter blijft. Deze mogelijke zwakke plekken kan men zien als opzettelijk door de officiële politiek veroorzaakt, daar men de marge wilde scheppen, die nodig is, om de inflationistische over spanning te doen verdwijnen. Het bedrijfsleven in de wereld in zijn geheel zal er eerder sterker dan zwakker door worden. De driie pro-Duitse partijen in Saarland zijn zondag na twee we ken onderhandelen over de vor ming van een coalitie-regering op het laatste ogenblik nog tot over eenstemming gekomen. De onderhandelingen moesten zijn besloten bij het bijeenkomen van het nieuwe parlement, dat Maandag zijn eerste zitting heeft gehouden. Premier in de nieuwe regering zal zijn de leider van de christen democraten, dr Hubert Ney. De christen-democraten hebben de meeste zetels in het nieuwe par lement, namelijk 14. Het parlement is maandagmor gen om 10.00 uur Nederlandse tijd bijeengeweest om de leider van de democratische partij, dr Hein. rich Schneider, tot voorzitter te kiezen. De drie pro-Duitse partijen zij nu overeengekomen dat de chris ten-democraten de ministeries van Economische Zaken en Cul tuur onder hun beheer zullen krij gen. De democraten krijgen de ministeries van Binnenlandse Zaken en Wederopbouw en de sociaal-democraten zullen verant woordelijk zijn voor de ministe ries van Arbeid en Sociaal wel zijn. Minister van Financien in de nieuwe regering zal zijn de onaf- hankelijke dr Adolf Blind. Het ministerie van Justitie zal worden opgenomen in het ministerie voor Cultuur. Maandagochtend is Schneider met 32 tegen 15 stemmen, bij 3 onthoudingen, tot voorzitter van het parlement gekozen. De pas gekozen voorzitter van het parlement van Saarland, dr Schneider, heen maandag ver klaard, dat het verzoek van zijn partij, de democratische partij, om een volksstemming over de toekomst van het gebied, naar hij verwacht, het eerste staatsrech telijke Kwestie zal zijn, die in het parlement zal worden behandeld. Het voorstel beoogt aansluiting van Saarland bij West-Duitsland mogelijk te maken. Sc-hneiders partij verzocht even eens om een volksstemming over de toekomst van Roechling-staal fabriek te Völklingen, de groot ste in het Saarland. Oproep van Nehroe aan geleerden Premier Nehroe van India heeft maandag te Agra het 43e indiase wetenschappelijke congres ge opend, waaraan een vijftigtal bui tenlandse delegaties deelnemen. In zijn toespraak riep de pre mier de geleerden op, nimmer uit het oog te verliezen, wat de ge. volgen van hun werk kunnen zijn. Nehroe geloofde, dat de geesten in de gehele wereld op het ogen blik „ontvankelijk" zijn en dat er een „negatief vredesverlangen" bestaat. Met „negatief vredesver langen" zei hij de vrees voor een oorlog en de wens deze vrees weg te nemen, te bedoelen. Een DC-4 van de Braziliaanse luchtvaartmaatschappij is zon dag met 21 passagiers aan boord bij een poging tot landen op het vliegveld van Rio de Janeiro In zee gestort, aldus heeft een radio station in Kio de Janeiro bekend, gemaakt. Volgens de bekendmaking vielen bij het ongeluk geen slachtoffers. Twee der passagiers slaagden erin de kust zwemmend te bs reiken, terwijl de anderen zich op vlotten drijvende konden houden totdat zij werden gered. Het half gezonken vliegtuig is later geborgen. In het gebouw van de Russi sche ambassade te Ottawa is op nieuwjaarsdag brand uitgebro ken, waardoor ernstige schade werd aangericht. De brand brak uit op de boven, ste verdieping en het vuur tastte door.de harde wind zo snel om zich heen dat korte tijd later het dak instortte. De brandweer be streed het vuur met twaalf mo torspuiten, doch kon niet verhin deren dat het gebouw bijna ge heel werd verwoest. Terwijl de brand in volle om vang woedde, sloeg het ambas sade-personeel alle waarschu wingen in de wind om met le vensgevaar een grote hoeveel heid documenten in veiligheid te brengen. Het ambassade-gebouw waar ongeveer 25 personen woonden, was tien jaar geleden het cen trum van de grote Russische spi- onnage-organisatie, die werd ont. dekt nadat een coderingsambte naar, Igor Gouzenko, zich met do cumenten bij de Canadese politie had gemeld. Bij de brand vielen geen slacht offers. De burgemeester van Ottawa, mevr. Charlotte Whitton, heeft verklaard dat de Russen pas toe stonden dat de brandweer materi aal in het gebouw bracht, toen het al veel te laat was. Volgens onbevestigde berichten is het hoofd van de brandweer door een Russische functionaris geslagen. De brandweerlieden gingen het gebouw pas binnen nadat juridisch advies aan het Canadese departement van Bui tenlandse Zaken was gevraagd. Het departement zei, dat men de diplomatieke immuniteit kon ne geren als er gevaar voor aangren zende gebouwen bestond naar de mening van de burgemeester en het hoofd van de brandweer. Alle waarschuwingen in de wind slaand, gingen Russische functionarissen tot het laatst toe het gebouw in om karre- vrachten documenten in veilig, heid te brengen. De Russische ambassadeur Dmitri Tsjoevahin, zei dat er niet genoeg blusmateriaal ter plaatse was, een bewering die door de brandweer is tegenge sproken. Russische functiona rissen zeiden dat de brandweer lieden te langzaam waren en dat er niet genoeg water was. Meer dan 3000 mensen sloegen de brand gade. De schade wordt op een kwart miljoen dollar ge raamd. Een zekere vermindering van de druk van de vraag naar grond stoffen voor de industrie zou wenselijk zijn en is te verwach ten. Bij de jaarwisseling is de vraag naar staal, krantenpapier, koper, nikkel, aluminium en een groot aantal andere grondstoffen te groot, hetgeen kostbare knel punten dreigt te veroorzaken. Deze vermindering, zo zij in treedt, zal nauwelijks iets meer kunnen doen dan de mate van overspanning te verminderen. Er zijn geen aanwijzingen, dat zij zo ver zal gaan, dat er te weinig vraag zal ontstaan, nog veel min der een economische crisis. De dollarontwikkelingen zijn buitengewoon gunstig voor de niet-communistische wereld. Al les wijst er op, dat de „boom" ia Amerika op zijn minst tot depre- sidentsverkiezingen in november a.s. zal voortduren. Wanneer hier maatregelen nodig zijn, dan kan dit gemakkelijk genoeg geschie den door belastingverlagingen en door een politiek van gemakke lijker geld. Om politieke redenen zullen de Amerikanen in de verleiding ko men de „boom" te overdrijven, maar ook dan zal een uiterst voorspoedig 1956 nog niet nood zakelijkheid betekenen, dat er na de verkiezingen van november een zondvloed zal komen. Scep tici en cynici ten aanzien van de stabiliteit en welvaart in de Ver enigde Staten zijn de laatste jra- ren voortdurend in verwarring gebracht. Bijna onopgemerkt is het dol lartekort een ding uit het ver leden geworden. In de afgelopen vijf jaren heeft de overige we reld bijna tien milliard dollar aan de Verenigde Staten ver diend en op zijn minst twee mil liard dollar aan pas gewonnen goud. De dollarreserves van West-Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan en bijna elk ander land, uitgezonderd Engeland, hebben zich opmerkelijk goed gehouden. President Worosjilof van de Sowjet-Unie is maandag per trein in Oost-Berlijn aangekomen ter gelegenheid van het feit. dat president Pieck van Oost-Duits- land vandaag zijn tachtigste jaar dag viert, aldus heeft het Oost- duitse persbureau A.D.N. maan dag gemeld. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot Dinsdagavond. Stijging van temperatuur. Aanvankelijk weinig, later weer toenemende bewolking, maar geen neerslag van betekenis. Overwegend matige wind, krim pend naar west of zuidwest. Temperaturen oplopend tot een vijftal graden boven het vries punt. WOENSDAG 4 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 6.12 6.47 7.27 7.37 rx. m. 6.43 7.18 7.58 S.08 Voor de derde achtereenvol gende dag is het zondag nabij het eiland Matsoe tot een treffen gekomen tussen Chinese nationa listische en Chinees communisti sche strijdkrachten. Volgens het nationalistische ministerie van defensie werden bij deze strijd verscheidene communistische schepen door nationalistische vliegtuigen beschadigd. ZON MAAN op onder op onder Jan. 3 8.50 16.42 11.10 4 8.50 16.44 0T4 11.29 5 8.50 16.45 1.28 11.50 6 8.49 16.46 2.39 12.13 7 8.49 16.47 3.48 12.4C

de Vrije Zeeuw | 1956 | | pagina 1