Nederlands-Indonesische conferentie .onbestemde toestand De mogelijkheden van actie op het gebied der atoomenergie Meisje te Enschedé vermoord De overstromingen in Californië en Oregon De Rotterdamse een record haven boekte in NIEUWJAARS- ADVERTENTIES WOENSDAG 28 DECEMBER 1955 11e Jaargang No 3648 Zaterdag grote „anti impe rialistische betoging in Djakarta Indonesische woordvoerder over de Nederlands-Indone sische besprekingen De verkiezingen voor de Constituante Koningin en oudste drie Prinsessen naar Sankt Anton vertrokken VERHOGING BEURTVAARTTAR1EF Verdachte ie Heerlen gearresteerd Dinsdagmorgen omstreeks 9 uur heeft een woonwagen bewoner het stoffelijk over schot van de 17-jarige Hen- drika Broils aangetroffen, die door wurging om het le ven is gebracht in een moe rassig terrein achter de alge mene begraafplaats te En schede. ALCOHOLISME IN FRANKRIJK De raad van de organisa tie voor Europese economi sche samenwerking zal in Januari een rapport over de mogelijkheden van actie op het gebied der atoomenergie samengesteld door een spe ciale werkgroep van deze or ganisatie, bestuderen. In dit rapport wordt sterk de nadruk gelegd op de noodzaak van nauwe samen werking van de O. E- E. S. met de Verenigde Staten en Canada op het gebied van de toepassing der atoom energie. Zaterdag 31 Dec. a 1,25 De toepassing van atoom energie in Engeland ZEEROVERIJ BIJ MALAKKA 34e zitting in het proces- Schmidt 20.000ste schip binnengelopen NOODWEER IN SYDNEY Hagelstenen ter grootte van tennisballen DE DOLLARBALANS HET WEER. WEERBERICHT. HOOGWATER ZON- EN MAANSTANDEN Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 - Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per mifiind 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. OE VRUE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum oer advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur- Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. In kringen van de Nederlands- Indonesische conferentie wordt niet verheeld, dat een „onbe stemde toestand" is ontstaan in de besprekingen. Vrijdag j.l. heeft in Den Haag het laatste contact plaats gehad op een bijeenkomst van de financieel economische werkgroep van de conferentie. Vaar de dagen na de onderbre king van de besprekingen voor de Kerstdagen schijnen geen nieuwe vaste afspraken voor ont- meetingen te zijn gemaakt, al adht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat nog voor het einde van dit jaar op 29 en 30 December een korte vergade ring in Genève zal worden ge houden van de politieke werk groep van de conferentie. De kans hierop schijnt echter gering te zijn. Inmiddels verblijft van de In donesische delegatie nog een aantal leden en adviseurs in Zwitserland. Van de Nederlandse WH delegatie zijn in Genève slechts enkele administratieve krachten achtergebleven. Inmiddels valt in conferentie kringen nog niets te vernemen over de mogelijkheden van re sultaten van het overleg. Geen der partijen laat zich hierover uii, men ziet slechts ernstige ge zichten. De reeds onmiddellijk aan de dag getreden verschillen van inzicht tussen de Nederland se en Indonesische opvattingen over de basis van de garantie van de Nederlandse belangen in Indo nesië hebben het werk van de financieel-economische deskundi ge* uiteraard zeer bemoeilijkt. Zo ook het overleg in de poli tieke werkgroep van de confe- reiïtie, daar immers hoewel in principe de opheffing van het urtieverband en de vervanging van de financieel-economische overeenkomst afzonderlijk wor den geregeld de van Neder landse zijde verlangde overgangs bepalingen, die moeten voorko men, dat er een hiaat ontstaat in het gehele complex der in 1949 geregelde zaken, een principieel accoord op het stuk van de fi nancieel-economische betrekkin gen noodzakelijk maken. Overi gens ziet het er niet naar uit, dat een dichter bij elkaar brengen van beide standpunten ten aan zien van de financieel-economi sche regelingen waarbij van Indonesische zijde de toekomsti ge nationale wetgeving als basis wordt voorgesteld en van Neder- la*dse zijde de voor dergelijke zaken gebruikelijke interstatelij- ke overeenkomsten worden ver langd een onmiddellijk be reikbare mogelijkheid is. Ook óe plinten drie en vier van de agen da zijn weinig dichter bij een af- ©p Oudejaarsdag zal op het centrale Merdekaplein te Djakar- ta een grote „anti-imperialisti sche" betoging worden gehouden, waar onder andere Ali Sastroa- nakljojo van de P. N. I., Aidit van de P. K. I. en Arudji Kartawinata van de P. S. 1.1. het woord zullen veeren. De betoging is opgezet door het „volkscongres" en wordt gesteund door de samenwerkende partijen (thans de oppositie par ten die verleden jaar een be toging op het vliegveld van Ke- raqjoran organiseerden, toen de missie Sunarjo vertrok voor be sprekingen met Nederland •e betoging van Zaterdag zal meer bekendheid geven aan de sluiten van het volkscongres, zich tegen de besprekingen nagt Nederland verklaarde. De betoging zal onder andere gewijd jfjn aan West-Irian. doening gekomen. Een door In donesië in Genève voorgestelde over de kwestie" Nieuw-Guinea uit te geven gezamenlijke ver klaring, die er op neerkomt, dat Nederland erkent, dat de souve- reiniteit over dit gebied een ge schilpunt tussen beide landen is, heeft zeker gezien Nederlands principiële standpunt, zoals nog de vorige week ook bleek uit de verklaringen van minister Luns in de Tweede Kamer is gebleken geen kans op Nederlandse in stemming. Anderzijds heeft bij de tot dusverre gehouden bespre kingen van punt vier men van Indonesië een voor Nederland weinig aanvaardbaar standpunt ingenomen ten aanzien van de voor de Nederlandse delegatie zo belangrijke kwestie van de Ne derlandse arrestanten in Indone- In kringen van beide delega ties kunnen geen inlichtingen worden verkregen over hetgeen .in de komende dagen zal gebeu ren, behalve wellicht de moge lijkheid van een ontmoeting in de loop van deze week. De woordvoerder van het In donesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, Suwito, heeft tegenover P.I.A. ontkend, dat In donesië zou zijn ingegaan op een Nederlands voorstel tot het aan gaan van een non-agressiepast ter oplossing van het geschil over West-Irian. Berichten dienaangaande heb ben in de Indonesische pers ge circuleerd. Suwito zei, dat de In donesische delegatie bij de Ne derlands-Indonesische ministers conferentie nooit een dergelijk voorstel met de Nederlandse de legatie besprak. De Indonesische delegatie houdt zich aan de door de regering gegeven instructies. Vandaag zullen de militairen en de politie, die op 15 December tijdens de verkiezingen voor de Constituante voor de handhaving vait de orde zorgden, ter stembus gaan. Inmiddels is de onofficiële stand van het tot nog toe aantal getel de stemmen: P. N. I. 5,1; Masjumi 3,2; Nah- datul Ulama 4 en P. K. I. 4 mil- lioen stemmen. Van Oost-Borneo, Celebes en de Oostelijke Kleine Soenda-eilan. den zijn nog steeds geen cijfers bekend. Dinsdagochtend zijn de Ko ningin en de oudste drie Prinses sen uit Baarn per trein vertrok ken naar Sankt Anton in Oosten rijk voor een veertiendaagse win- tersportvacantie. Prins Bernhard zal over enkele dagen vertrek ken en wordt met oudejaar in Sankt Anton verwacht. Prinses Marijke zal evenals verleden jaar haar Kerstvacantie doorbrengen in het kindertehuis „Ie Genise" te Arveyes-Villars in Zwitser land. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat gepu bliceerd in de Nederlandse Staats courant van Dinsdag is de toe slag van 20 genoemd in arti kel 13 van de tariefbeschikking beurtvaart, gewijzigd in 35 Deae wijziging gaat in op 1 Janu ari 1956. Dit betekent een verho ging van 12 Y2 op het thans gel dende maximumtarief. De vermissing van het meisje was in de afgelopen nacht door de ouders opgegeven aan de ge meentepolitie. Dinsdagmorgen werd de poli tie opgebeld door een man, die zeide dat de 21-jarige J. Spin hem had medegedeeld, dat hij Maandagavond, de avond van de Tweede Kerstdag, een meis. je had vermoord. Onmiddellijk ging de politie naar de woning van S. doch men trof hem niet aan. Hij heeft kennelijk de vlucht genomen. De man is 1.64 m. lang, heeft een kleine ronde kin en een kleine neus. Hij heeft donkerrode schoe nen aan met dikke rubberzolen. Hij draagt een grijsblauw cos- tuum en een tweedjas. S. heeft in de afgelopen nacht thuis geslapen doch is er daarna vandoor gegaan. Hij werkte met het meisje op dezelfde fabriek, n.l. de spinnerij Enschedé. „Transvaal" te Onlangs had hij tegen zijn moeder gezegd dat er iets zou gaan gebeuren en dat hij daar na zou verdwijnen. Het meisje was Dinsdagmiddag om twee uur de deur uitgegaan. Zij bleef wel vaker een nacht van huis. Het lijk werd gedeeltelijk ontkleed aangetroffen. De gemeentepolitie van Heer len heeft gisteravond de verdach te van de moord, welke te En schedé op een 17-jarig meisje is gepleegd, gearresteerd. De poli tie van Enschedé hield het niet voor onmogelijk, dat de vermoe delijke dader, de 21-jarige J. S. uit Enschedé, zich naar Heerlen zou begeven, waar hij al eens eer der bij kennissen verblijf heeft gehouden. Van Enschedé uit waarschuw de men daarom de Heerlense ge meentepolitie, die een aantal re chercheurs op pad stuurde. Gis teravond om ongeveer zeven uur zagen twee dezer rechercheurs op de Heereweg te Heerlen een man, die aan het signalement van de verdachte beantwoordde. Hij bekende dadelijk zijn identi teit en werd gearresteerd. Poli tiemannen uit Enschedé zullen de man overnemen van de Heer lense politie. Volgens het Franse „comité ter verdediging tegen de alcohol" is de hoeveelheid zuivere alcohol die per hoofd in Frankrijk wordt gedronken per jaar 21 liter. Voor de andere landen gelden de volgende cijfers: Italië 9,2; Zwitserland 9; België 6,3; Ver. enigde Staten 6,2; Engeland 5,9; West-Duitsland 4,2; Zweden 3,5 en Denemarken 2;7. Het mis bruik van alcohol kost de staat jaarlijks een bedrag waarvoor voor 430.000 personen woningen gebouwd zouden kunnen worden, aldus genoemde organisatie, die zegt 8000 tot 10.000 leden te heb ben. Het comité heeft aanplakbil jetten verspreid, waarop een be roep gedaan wordt aan de kie zers, om afgevaardigden te kie zen, die bereid zijn tegen het misbruik van alcohol te strijden. Het comité beschuldigt het hui dige parlement van lafheid, daar onvoldoende opgetreden wordt tegen alcoholisme, dat onder meer schuld is aan 40 procent van de verkeersongelukken. In een niet ver verwijderde toe komst zaj de atoomenergie in vele landen onmisbaar zijn. Zelfs de landen, die nog grote onge bruikte mogelijkheden op het ge bied van de opwekking van elec- triciteit uit waterkracht hebben, zullen zonder uitzondering ern stig moeten overwegen, hoe zij hun productie van electrische stroom kunnen blijven uitbrei- Men gelooft algemeen, dat de productiekosten van atoomener. gie in de komende jaren zullen dalen en dat hierdoor deze ener giebron aan -betekenis zal winnen in vergelijking met de conventio nele bronnen. Het zou echter on juist zijn te verwachten, dat atoomenergie zo goedkoop zal worden, dat zij de overhand zou krijgen over andere energiebron, nen. De ontwikkeling van een Euro- pese atoomenergie-industrie ver eist grote inspanningen voor wat betreft uitrusting, technici en be. stedingen. Engeland en Frank, rijk zijn de Europese landen, die zich tot dusverre de grootste in spanningen hebben getroost. Ver der zijn er kleinere landen, die reeds nuttige resultaten hebben bereikt. Over het geheel genomen is Europa echter op het gebied der atoomenergie zeer onvoldoen de uitgerust. Dit blijkt wel zeer duidelijk, indien men de Euro pese situatie vergelijkt met die der Ver. Staten. Zo schijnen er in de Verenigde Staten onge veer 20 prototypen van reactors in aanbouw of in werking te zijn. In Europa worden er vermoede lijk 5 of 6 prototypen voor de den, nadat alle economisch ge- electriciteitsproductie gebouwd, voor het nummer dat des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of •gedichten groter dan 10 re gels zal 1,25 meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. INZENDING KAN GESCHIE DEN TOT UITERLIJK WOENSDAG 28 DECEMBER rechtvaardigde waterkrachtin stallaties in gebruik zullen zijn genomen. Dit punt zal binnen on geveer 10 jaar 'zijjn bereikt in Frankrijk, Italië, Zwitserland en Portugal, over ongeveer 20 jaar in Zweden en iets later in Noor wegen en Oostenrijk. Nog urgen ter is het probleem der energie productie in de landen, die elec- triciteit hoofdzakelijk uit kolen opwekken, zoals België, Frank rijk en Engeland. Zelfs Duits land, dat van oudsher een kolen- exporteur is, heeft het voorne men in een betrekkelijk nabije toekomst atoomenergie toe te passen voor het opwekken van electrische stroom. Ook het toe nemende verbruik van vloeibare brandstoffen doet geen afbreuk aan het vooruitzicht voor de toe passing van atoomenergie. Het is waarschijnlijk nog te vroeg om met enige juistheid de productiekosten van atoomener gie te toerekenen. Men neemt echter aan, dat deze kosten on geveer gelijk zijn aan die van de conventionele energiebronnen. Laatstgenoemde kosten zijn in sommige gebieden aanzienlijk groter dan in andere en het is dus zeer wel mogelijk, dat in bepaal de gebieden de opwekking van electrische stïoom door middel van atoomenergie reeds voorde lig zou zijn in economisch opzicht. n.l. 3 of 4 in Engeland en 2 in Frankrijk. De Amerikaanse reac toren voor de electriciteitspro- ductie vertonen veel meer ver scheidenheid in type dan de Euro pese. In Europa zijn thans 8 in Europa gebouwde research-reac- toren in gebruik, t.w. 4 in Enge land, 2 in Frankrijk, 1 in Noor wegen en 1 in Zweden. Voorts is er in Europa 1 in Amerika ge bouwde research reactor, n.l. in Zwitserland. In de Ver. Staten zijn ongeveer 30 research-reac- toren. Engeland zal volgens medede ling van de Central Electricity te gen 1975 ophouden met het bou wen van krachtcentrales, welke kolen als brandstof gebruiken. Binnen 20 jaar wordt verwacht dat de ontwikkeling op het gebied van de atoomenergie de bestaan de methoden voor energieopwek king overbodig zal maken en dat minstens een kwart van de op wekking van electrische kracht zal geschieden door splitsing reactors. Tegen die tijd zullen de Britse atoomkrachtcentrales elec. triciteit kunnen opwekken in een hoeveelheid waarvoor thans 40 millioen ton kolen nodig zijn. Ook een vergelijking van de beschikbaarheid van technici valt ongunstig uit voor Europa. In 1952 bijv. waren aan de Ameri kaanse universiteiten en hoge scholen meer dan 500.000 studen ten ingeschreven vergeleken met ongeveer 180.000 in Europa. In 1955 waren in de Ver. Staten on geveer 15.000 technici werkzaam op het gebied der atoomenergie vergeleken met ongeveer 5000 in Engeland, 1800 in Frankrijk en nauwelijks 1000 in de rest van Europa. De Europese uitgaven op het gebied der atoomenergie zullen in het lopende jaar in totaal het equivalent van ongeveer 300 mil lioen dollar bedragen, vergeleken met 2 milliard dollar in de Ver. Staten in 1954. In het Amerikaan se cijfer zijn de uitgaven voor mi litaire doeleinden inbegrepen, maar niet de bestedingen van het particuliere bedrijfsleven. De werkgroep acht het onwaar schijnlijk, dat de toepassing van atoomenergie voor de voortstu wing van schepen in de nabije toekomst economisch uitvoer baar zal zijn. De mogelijkheid, dat een atoomschip goedkoper in het gebruik zal zijn dan stoom- of motorschepen, is zeer gering. In dien in de huidige omstandighe den een atoomschip zou zinken in een grote drukke haven, zou de schade niet te overzien zijn. De meningen der Amerikaanse deskundigen over het tijdstip, waarop koopvaardijschepen met atoomaandrijving lonend kunnen worden geëxploiteerd, lopen uit een. Volgens sommigen zal dit over vijf jaar het geval zijn. An deren beweren, dat er nog 10 a 20 jaar zullen moeten verlopen. Ook Engeland, Noorwegen en Frankrijk bestuderen plannen voor de voortstuwing van sche pen met atoomenergie. Het ge wicht, de omvang en de noodzaak van speciale veiligheidsmaatrege len behoren tot dé factoren, dip de kans op een koopvaardijschip met atoomaandrijving in de na bije toekomst gering maken. Als voordelen van de toepassing van atoomenergie in de koopvaardij noemde de werkgroep anderzijds o.m. de lagere exploitatiekosten en de hogere snelheden die hier mede kunnen worden bereikt. Volgens het te Singapore ver schijnende blad „Standard" heb ben zeerovers onder leiding van een blanke ter hoogte van Pe- nang drie van Sumatra afkom stige schepen aangehouden en zien van ae lading dertig ton rubber ter waarde van 100.000 Singapore-dollars meester ge maakt. Tevoren hadden de pira ten rr.et hun motorboot reeds vijf sampans aangehouden, die ieeg bleken te zijn. Binsdag is Voor het landge- recht te Djakarta de 34e zitting i» het proces-Schmidt gehouden. Een landbouwer uit een desa in het Bandungse verklaarde, dat in 1950 zijn kampong herhaalde lijk werd bezocht door een bende van de Darul Islam, waar hij twee Nederlanders bij de bende aag. Één daarvan was Schmidt en de andere was, naar hij had ho ren zeggen, kapitein Bosch. Be verdedigster, mevr. Bou- ■aan vroeg, of hij hiervan aan- giite deed bij de autoriteiten. Getuige antwoordde, dat hij dit niet had gedaan, want hij was bevreesd voor de bendes. 2 Januari zal de volgende zit- iifcg in dit proces worden gehou den. Het feit, dat dit jaar voor het eerst in de geschiedenis van Rot terdam 20.000 schepen de haven zijn binnengekomen is niet on opgemerkt voorbijgegaan. Zoals is gemeld was het 20.000- ste schip het Zweedse schip „La Plata" en de gezagvoerder H. Holme kreeg Dinsdagochtend aan boord bezoek van de Zweedse gezant in ons land, de heer S. Dahlman, en de stichting „Ha- venbelangen", alsmede van de directeuren van het havenbedrijf van de gemeente. De voorzitter van de stichting „Havenbelangen", mr. A. C. W. Beerman zeide, dat de vooravond van deze Kerstmis steeds in de herinnering zal blijven voort leven als een mijlpaal op de weg, die Rotterdam zich heeft moeten banen door de chaos, die in 1945 was achtergebleven. De Maas stad heeft haar positie als lei dende haven van het continent werden geboekt. In 1924 werd dit aantal wederom bereikt en na de oorlog duurde het tot 1949 voor wederom de tienduizend was vol- gemaakt. Wat aantal en tonnage betreft nemen de Zweedse sche pen de vijfde plaats in, aldus mr. Beerman, die zeide, dat Rotter dam dit jaar meer dan zestig millioen ton goederen zal hebben behandeld. Hij bood de kapitein een in 1725 gedrukte kaart van Rotterdam voor zijn schip aan. Persoonlijk ontving de gezag voerder een sigarettenkoker en hij kon eveneens een presentje voor zijnvrouw in ontvangst nemen. De gezagvoerder, die zeide zich thuis te voelen in Rotterdam, merkte op het lot te danken, dat zijn schip de gelukkige was. Hij begreep dat Rotterdam trots is. Daarvoor behoeft de stad nie mand te danken, alleen zichzelf. Na de oorlog heeft men diep adem gehaald en men is weer begon- weer ingenomen. Spr. herinner-nen, aldus de kapitein in zijn de er aan, dat in 1912 voor het eerst 10.000 schepen te Rotterdam dankwoord. Ook de Zweedse gezant uitte zijn bewondering voor het heu gelijke feit en herinnerde aan wat het Nederlandse volk na de oorlog heeft gepresteerd. Dat dankt het aan zijn geografische ligging en zijn verstand. Na de plechtigheid aan boord van het schip ging de bemanning in rijtuigen, voorafgegaan door herauten, naar het stadhuis en hier sprak burgemeester mr. G. E. van Walsum kapitein, Officie ren en bemanning toe, daarbij o.m. opmerkend, dat deze mijl paal een belofte voor de toe komst inhoudt. De spanning of dit jaar het cijfer van 20.000 schepen zou worden gehaald is tot 't laatst gebleven. Spr. over handigde tenslotte de gezagvoer der een Delfts blauw bord met daarop het wapen van Rotter dam. Aan de officieren en be manning werd een Delfts blauwe tegel met stadswapen uitgereikt. Nadat het Zweedse volkslied in de burgerzaal had weerklonken, de kapitein nogmaals een dank woord had gesproken en de Zweedse bemanning op Zweedse manier een hoera'tje ten beste had gegeven, las de burgemees ter nog het telegram voor, dat hij van de rederij had ontvangen, waarin felicitaties werden aan geboden. In het overstromingsgebied in de delta van de rivieren San Jacquin en Sacramento en in de omgeving van de stad Yuba in Californië is Dinsdag gewaar schuwd voor nieuwe overstro mingen, nu grote massa's smelt water via genoemde rivieren van het gebergte naar beneden ko men. Volgens de jongste berichten zijn bij de overstromingen in de staten Californië en Oregon 41 personen omgekomen, er worden 22 personen vermist. Dinsdag werkten in de delta geniesoldaten en burgers de ge hele dag aan het versterken van de waterkeringen, opdat deze Tengevolge van hevig nood weer is Dinsdag in Sydney een vrouw verdronken. Een man wordt vermist en enige personen liepen verwondingen op. Hagelstenen ter grootte van tennisballen daalden neer, het 'stortregende en onweerde, zo. dat het verkeer tot stilstand kwam. In de haven sloegen kleine voertuigen om en electriciteits- palen en bomen begaven het door blikseminslag. Een trambestuurder werd ten gevolge van blikseminslag ge wond en een andere liep eveneens verwondingen op, doordat een muur op zijn tram stortte. Dit is de tweede maal in twee dagen, dat de stad door nood. weer bezocht is. weerstand zullen kunnen bieden aan het water. Volgens soldaten van de genie is het waarschijnlijk, dat het wa ter in de op de vooravond van Kerstmis ontruimde stad Yuba tot twee meter hoog zal komen te staan. De gezondheidsdienst is van plan de 8500 inwoners van de stad in te enten tegen typhus. In het district Humboldt in het noorden van Californië is de Ëel- River buiten haar oevers getre den. In dit gebied werden brug gen en huizen dqor het geweld van het water vernield. Weilan den in deze bosrijke omgeving werden bedekt met een dikke laag modder. In de staat Oregon zijn over hangende rotsen op huizen neer gestort, waarbij enkele personen om het leven kwamen en gewond werden. De Ver. Staten hebben in het derde kwartaal van dit jaar meer dollars in het buitenlanci uitge geven dan ooit in een vorig kwartaal bit geval is geweest. Naar het Amerikaanse ministe rie van handel mededeelt bedroe gen de totale uitgaven 5.321 mil- ïoen dollar, of 500 millioen dol lar meer dan in de overeenkom stige periode van 1954. De stij ging tot het recordnheau was toe te schrijven aan een grotere invoer; de dollaruitgaven uit an dere hoofde waren in de meeste gevallen onveranderd of iets lager. Het buitenland besteedde in het derde kwartaal 4.753 millioen dollar voor aankopen van goe deren en diensten in de.Ver. Sta ten, het hoogste driemaandelijk se totaal sedert 1947. Ondanks deze grote uitgaven konden de goud- en dollarsaldi en de dollar investeringen van deze landen nog worden verhoogd. In een brede zuidwestelijke luchtstroom wordt sedert enkele dagen zachte lucht naar West- Europa getransporteerd. De lucht, die bij de Azoren een tem peratuur heeft van 18 graden komt in Zuid Engeland aan n o temperaturen van omstreeks 12 en in ons land met 8 graden. Enkele storingen vergezeld van regen trekken over de Britse eilanden naar onze omgeving, zo dat het weer bij ons een onbe stendig karakter heeft. Vandaag bevinden wij ons in een nieuwe hoeveelheid zachte lucht, waarin veel bewolking voorkomt. Plaatselijk zal hieruit wat regen of motregen vallen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig Van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Aanhoudend zacht. Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Matige tot krachtige en langs de kust tijdelijk harde zuidwestelijke wind. Aanhoudend zacht. DONDERDAG 29 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 1.24 1.43 Terneuzen 1.59 2.18 Hansweert 2.39 2.58 Hansweert 2.39 2.58 Walsoorden 2.49 3.08 ZON MAAN op onder op onder Dec. 28 8.50 16.36 16.06 7.59 29 8.50 16.37 17.25 8.52 30 8.50 16.38 18.51 9.32 31 8.50 16.39 20.16 10.04

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1