SPORTNIEUWS f: Eric de Noorman - Het raadsel van Tuaim Mor NIEUWJAARS- ADVERTENTIES GEMEENTE TERNEUZER BURGERLIJKE STAND LOOF DER BEVOLKING HOCKEY DUIVENSPORT WIERENNEN a 1.25 agenda Gevonden voorwerpen Zaterdag 31 Dec. De overstromingen in de Verenigde Staten De oudste wereldbewoner. De Pamir en de Passat. Kabinet van Peru afgetreden. Rapport van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa What call voor het nummer dat des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 re gels zal 1,25 meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. INZENDING KAN GESCHIE DEN TOT UITERLIJK WOENSDAG 28 DECEMBER Aanwijzing Axelsestraat als voorrangsweg. De raad der gemeente Terneu zen; overwegende, dat de Axelse straat als invalsweg van Terneu zen grotendeels wordt gebruik door doorgaand verkeer en dat het aspect van die straat brede rijweg en vrijliggende rijwielpa den aan weerzijden tot gevolg heelt dat aldaar sneller wordt gereden dan op andere wegen binnen de bebouwde kom; dat de praktijk heeft uitgewe zen, dat het verkeer op de Axel sestraat in het algemeen voor- rang neemt op het verkeer uit de zijstraten, terwijl dit laatste ook wanneer het ten opzichte van het eerstgenoemde verkeer van rechts nadert bereid blijkt aan dat verkeer voorrang te ver. lenen dat de aanwijzing als voor- rangsweg van de Axelsestraat derhalve kan worden gezien als een formele bevestiging van een feitelijke sitiuatie; dat het, gelet op het voren staande, in het 'belang van de vrij heid van het verkeer en de vei ligheid op de weg gewenst moet worden geacht de Axelsestraat vanaf de grensscheiding tussen de percelen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie E, nrs 1343 en 1345, haaks op de weg tot een punt 20 meter gemeten in noordelijke richting voqjfbij de Schoollaan, aan te wijzen als voorrangsweg, als bedoeld in ar tikel 4, ild 1, onder a, van het Wegenverkeersreglement dat dit weggedeelte is gelegen binnen de bouwde kom ingevolge de Wegenverkeerswet en in be heer bij de gemeente Terneuzen; besluit: I. het voornoemde weggedeelte van de Axelsestraat aan te wijzen als voorrangsweg, als bedoeld in artikel 4, lid 1, ender a, van het Wegenver keersreglement de vorenvermelde aanwijzing aan te duiden door borden, overeenkomstig de modellen 9, 10, 11 en 12 van de bijlage behorende bij het Wegenver keersreglement dit besluit ter openbare ken nis te brengen en in afschrift mede te delen aan: a. Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg; b. Hoofdingenieur. Directeur Rijkswaterstaat te Middel burg; c. Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A. N. W. B.; Koninklijke Nederlandse Automobiel Club; Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, alle te 's-Gravenhage; d. Kantonrechter te Terneu. zen; e. Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongerecht Terneuzen te Middelburg; f. Anrondisaemeiitsi Recht bank te Middelburg; g. Officier van Justitie bij de Arrondissements Recht bank te Middelburg; h. Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te 's-Gra venhage; i. Procureur-Generaal bij de Hoge Riaad der Nederlan. den te 's-Gravenhage. Terneuzen, 22 Dec. 1955. De gemeenteraad voonn. P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris. Volgens de jongste berichten zijn 32 personen om het leven ge komen bij de overstromingen in Noord-Californië, Zuid-Oregon en Oost-Nevada. Tenminste 50.000 mensen zijn dakloos en velen hebben een donkere Kerstmis ge vierd in tenten en haastig opge slagen onderkomens. Drie men sen worden vermist. De schade wordt geraamd op ruim honderd millioen dollars. Ongeveer 20.000 mensen zijn geëvacueerd uit de steden Yuba en Marijsville. Het Rode Kruis, het Leger des Heils en troepen zijn druk in de weer om de slachtoffers te helpen. Op eerste Kerstdag werden aan de getrof fenen diners met kalkoen en aan de kinderen speelgoed uitgereikt. Bij de overstromingen in Cali- fornië zijn tot dusver 37 mensen om het leven gekomen. In de na burige staat Oregon zijn zes do den en vijf vermisten. Men hoopt, dat men het ergste nu heeft gehad. Het water be gint te zakken. Men vreest echter, dat het aantal doden nog met enige tientallen zal stijgen. In de twee staten zijn 50.000 mensen twee staten zijn 50.000 mesen dak dakloos. HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: Meisjes van de Kousen, band. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Avontuur in Hongkong. MORGEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: Meisjes van'de Kousen, band. Le 145-jarige Kjai Kasan, woon achtig in de kampung Krutug, desa Sempiran Bobor, regent schap Cheribon, die zich de oud ste wereldbewoner noemt, heeft niet actief aan de verkiezingen kunnen deelnemen met het oog op zijn gezondheid. Kjai Hasan zou omstreeks 1810 ter wereld zijn gekomen. Hij heeft 22 vrouwen gehad. Van de huidige (22e) vrouw heeft hij twee kinderen, van wie de. jongste nu tien jaar is. II. IM. De driemasters „Pamir" en „Pasat" zullen komende maand overgaan in handen van een combinatie, die deze befaamde zeilers als oefenschepen op de route naar Zuid-Amerika willen laten vanen. Een veertigtal West- duitse reders heeft reeds voor deze combinatie ingeschreven. De schepen behoren thans aan een bankinstelling, die ze uit een fail lissement heeft overgenomen. De combinatie is goedgekeurd door de regering van Sleeswijk-Hol- stein. Het is de bedoeling, de schepen twee of drie reizen per jaar naar Buenos Aires te laten maken, geladen met cement, co kes of dergelijke en met tarwe. Jaarlijks zou dan een 45-tal ad- spirant-zeelieden aan boord van elk der beide schepen worden op geleid. Het kabinet van Peru is Zater dagochtend afgetreden. Onmid dellijk na het ontslag van de regering is een nieuwe gevormd, die Zaterdagavond is beëdigd. De nieuwe regering bestaat louter uit militairen. De rege ringswisseling vloeit voort uit incidenten, die zich Woensdag te Arequipa hebben voorgedaan toen aanhangers van de „natio nale coalitie", ©en onlangs door Pfcdro Rosello opgerichte oppo sitiepartij, in de gemeentelijke schouwburg bijeen zouden ko men. Zij raakten evenwel slaags met aanhangers van de regeringspar tij „Restaurador". De politie kwam tussenbeide en maakte ge bruik van traangas en vervolgens van de wapens teen de coalitie aanhangers met stenen gooiden en volgens een officieel commu niqué begonnen te schieten. Ver scheidene leden van de nationale coalitie werden gewond. Na de incidenten is te Arequi pa een algemene staking afge kondigd. Als voorwaarde voor het beëindigen van de staking is gesteld het aftreden van de mi nister van Binnenlandse Zaken, Alejandro Aesparza Zanartu, die als de sterke man van het bewind in Peru wordt beschouwd. Zaterdag hebben verscheidene partijen verklaard, de incidenten te Arequipa te betreuren en met het oog op de presidentsverkie zingen in 1956, verzekering van volledige vrijheid geëist. TERNEUZEN De korpschef van de gemeen tepolitie -maakt bekend dat om trent de volgende voorwerpen inlichtingen zijn te bekomen aan de daarachter vermelde adressen: Rood kinderwantje, Van Driel, Chrysantstraat 6; paar geel met wit gekleurde wanten, De Schep per, Dokweg 11; zwarte onder jurk, Adri Wisse, Van Boven straat 1, linker gevoerde heren- handschoen, A. Verschelling, Ho. gendijk 35 Driewegen; kwartier muts met embleem L. S. K., El. zinga, Noordstraat 14; oorbel, Berkman, Kazernestraat 27auto wieldop (Opel), M. J. Witte, Steepkamplaan 85; zilverbon, Mevr. Eijke, Scheldekade 8; zak anthraciet, Van der Peijl, Hon- diusstraat 15; damessjaal (groen) Piet Leunis, N. J. Hartestraat 16; een haarstrik, Leni van der Graaf, Crocusstraat 9. Aan het politiebureau alhier zijn nog gedeponeerd: rood-geel geblokte sjaal; brui. ne herenportemonnaie; groene hoofddoek; rechter lederen mo- torwant; paar glacé's; blauwe kinderwant; padvindersriem; koplamp; lege portemonnaie; paar glacé handschoenen, goud kleurige armband; groen met rood doorwerkte want; paar ge breide kinderwantjes; gele heren handschoen en een blauw gebrei. de want. TERNEUZEN. Geboorten. 15 Dec. Meeuwis Johan, z. van Meeuwis J. de Kra ker en Johanna M. Provoost. 16 Dec. Catharina Adriana, d. van Pieter Koster en Catharina Huijs- sen. 17 Dec. Willem Meeuwis, z. van Willem van Cadzand en Sara Dieleman (won. te Axel). Tonny Petrus Louisa, z. van Camillus A. Herwegh en Mariette A. De Bruyne (won. te Axel). 20 Dec. Adriana Johanna, d. van Jan Om- mering en Adriana J. Bergman. Adrianus Johannes Antonie, z. van Johannes A van Driel en Lamber- ta M. Broeders. 21 Dec. Ewout Willem, z. van Pieter M. Meijer en Johanna de Putter. Jacobus, z. van Floris A. Simons en Jozina Neels. Huw.-juingiften. 17 Dec. Pau- lus Harte, 23 j., jm. en Jeannine Augusta Desirée Henrion, 20 j., jd. Overlijden. 16 Dec. Anthonie de Bruijn, 81 j., echtg. van Maria S. Loof. 19 Dec. Gijsbregt Jan Her- rebout, 86 j., geh. gew. met Lau- rina Noels. Jan Overdulve, 60 j., echtg. van Anna van Tatenhove (won. te Axel). TERNEUZEN. In de afgelopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. R. HarteSmits, Beatrixstr. 4, van Hontenisse. B. G. A. Fran ken, Hondiusstraat 37, van Hon tenisse. C. de Roode, Geranium straat 7, van 's-Gravenhage. A. D. Oudesluis, Nieuwstraat 41, van Bergen op Zoom. Wed. M. P. Pad mosvan Luik, Rozenstraat 198, van Arnhem. M. K. Harms, Djjk- straat 51, van Brussel. J. Hame link, Pierssenspolderstr. 58, van Axel. Vertrokken: C. J. Ysbrandij van de Velde, Irenestraat 38, naar Castricum. M. E. Wieldsvan Schilt, Zandstraat 7, naar Halste ren. K. C. KievitJanse, Grenu- laan 38, naar Middelburg. J. Om- mering, Dokweg 33, naar Bergen op Zoom. P. E. DuijmVos, Van Steenbergenlaan 25a, naar Vlissin- gen. M. F. BaremanSteketee, Van Steenbergenlaan 25, naar Bre da. A. Verbeek, le Verbindings straat 5, naar Den Helder. .ig UITSLAGEN 24 EN 26 DEC. HOOFDKKLASSE A. Ajax—ADO 21; NO ADEx celsior 30; HV CEindhoven 0—1; RigtersbleekFortuna '54 1—3; EBOHRoda Sport 2—2; VitesseLimburgia 4—0; Sparta —DOS 41; NACAmsterdam 10; VVVStormvogels 01. HOOFDKLASSE B. EDODFC 23; Elinkwijk Feijenoord 41; GVAVDe Graafschap 30; Rapid JCSp. cl. Enschedé 3—3; Sittardia Alkmaar 00; PSVWillem II 1—2; MVV—Emma 1—0; SHS— De Volewijckers 10; BW SVV 3—2. EERSTE KLASSE A. DWS—Xerxes 1—3; Go Ahead RCH 01; VeendamVeloci- tas 14; De ValkEnsch. Boys 2—0; VSVRBC 3—2. EERSTE KLASSE B. Blauw Wit Baronie 51; ON ARheden 13; Helmond Zwolse Boys afg.; Longa—Leeu warden 30; 't Gooi—Haarlem 1—4; Hermes DVS—Wageningen 7—0. EERSTE KLASSE C. TOPHilversum 24; Zeist Zwartemeer 32; ZFCUVS 20; TubantiaHelmondia 17; OldenzaalKFC 12DHC Oosterparkers 23; Volendam- Fortuna VI. 11; DOSKOWil- helmina 01. (Amateurs). ZUID I. EERSTE KLASSE C. SchijndelWH '16 1—2; Sp.cl. Emma—VSV '34 26; Maurits— Almania 22. TWEEDE KLASSE B. GoesRoosendaal 63; Don gen—WVO 1—1; Rood Wit— DESK 1—1; Middelburg—MOC 0—0. De stand in de tweede klasse B: MOC RAC Internos Middelburg DESK Rood Wit Goes WVO Axel Hulst Roosendaal Dongen 10 11 12 11 11 13 10 11 11 11 10 11 0 34—13 19 27—18 16 25—20 15 25—15 13 23—24 11 20—23 .11 41—36 10 22—21 10 19—26 9 28—43 9 19—27 5 16—33 4 DERDE KLASSE D. Zeeland SportRCS 1- 5; EiervlietHontenisse 21; Ter neuzen— Meto 28; ODIO Steen 13; (RKFCZeelandia 1—1. „Ingeval van een conflict zal er geen sprake zijn van een terug trekken op de linker oever van de Rijn", aldus wordt gezegd in het jaarrapport van het hoofd kwartier van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. In een dergelijk geval zal een aanvals- tactiek met een bewegelijke ver dediging worden toegepast. In het rapport wordt er voorts de nadruk op gelegd, dat de een heden van het AmeriKaanse leger in geval van alarm in enkele uren strijdvaardig zullen zijn. Zeeland SportRCS 15. Mede door het zware veld werd door beide ploegen slecht ge speeld. De eerste aanvallen wa ren voor de thuisclub, doch zij le verden door slecht afwerken niets op. Ook met de RCS-aanval- len was het niet beter gesteld. Toen Leijnse na 8 min. spelens 'n voorzet van rechts miste, was het linksbinnen Stroo een kunstje de score te openen (01). Kort daarop ontstond er een hachelijk moment voor het doel van Zee land Sport teen de bal buiten be reik van doelman Steinhauer te gen de paal vloog. Ook voor het doel van doelman Beun ontston den spannende momenten, die echter niets opleverden. In de 28e mih. blunderde de verdediging van de thuisclub opnieuw (02). Na de thee kwam Zeeland Sp. er vrijwel niet aan te pas. Reeds na 4 min. werd het door v. d. Dries 0—3. Drie min. later loste dezelfde speler van 25 m afstand een schot dat deel trof (04). In de 28e minuut wist rechtshalf Van Rijswijk de eer te redden, hetgeen de thuisclub ruimschoots verdiende. 5 min. nadien werd het nog i5 door een prachtig diagonaal schot van Passenier. BiervlietHontenisse 21. Biervliet kreeg in de eerste helft het windvooraeel. Na 10 mi nuten gaf midvoor C. de Kramer Biervliet de leiding (10). De strijd speelde zich voornamelijk op de Hontenisse-helft af. De loodzware en gladde bal maakte 't de spelers danig moeilijk. Hoe van beide zijden ook gezwoegd werd, doelpunten weiden er in de eerste helft niet meer ge maakt. Na de rust hadden de bezoekers het windvoordeel. Ook de gasten wisten hier geen voordeel van te trekken. Bij een der Biervlietse uitvallen tegen de felle wind in was het rechtsbuiten Adri de Meijer, die in de 10e minuut de Hontenisser verdediging ver schalkte en de doelman der be zoekers het nakijken gaf (20). Een intrap van de Hbnfenisse- doelman deed de bal ver op het Biervlietse gedeelte terechtko men, waar Wim Steijn de bal op pikte en onbereikbaar voor doel man De Kramer scoorde (21). Hoe Hontenisse zich na dit doel punt inspande en werkelijk heel goede scoringskansen kreeg, de voorhoede bleek over geen pro ductiviteit te beschikken, zodat het tot het einde 21 bleef. TeimeuzenMeto 28. Een gewijzigd Terneuzen-elftal heeft er gister niet veel van te recht gebracht. De gastheren trapten tegen de sterke wind in af en zetten direct een aanval op via Klouwers. Doelman Hoeks greep op het juiste moment in. Aan de overzijde wist Lafort door tijdig uitlopen een doelpunt te voorkomen. In de 6e minuut werkte v. d. Hooft de bal corner. De goed voor het doel geplaatste bal werd tegen de lat gekopt en daarna door midvoor Kops inge schoten (01). Een hard schot van Peeman vloog over de lat. Midvoor Kops deed het in de 18e minuut beter (02). Toen in de 28e minuut de linksbinnen van Meto de bal naar Kops centerde, verrichtte deze de hattrick (0-3). In de Terneuzense gelederen moest Meijer zich laten vervan gen door v. d. Klooster. Bij een aanval van Meto schoot de links buiten hard tegen de lat, waarna Kops de bal naast Lafort plaat ste (0—4). Na enige niet onge vaarlijke Temeuzen-aanvallen kwam eindelijk een tegenpunt, toen Sandrini de bal voor het doel plaatste, waar Van de Kloos ter de bal opving en inschoot (1—4). Zij die gedacht hadden, dat de thuisclub wel van het windvoor deel zou profiteren, kwamen be drogen uit. In de 10e minuut na de hervatting liep de linksbuiten van Meto alleen door de verdedi ging en maakte er 15 van. Acht minuten later was het 16 voor de gasten. In de 34e minuut liep midvoor Kops door de zwakke verdediging en gaf Lafort voor de zevende maal het nakijken. Enige minuten voor het einde be oordeelde de doelman de bal ver keerd en v. d. Klooster was er als de kippen bij om te scoren (2-7). Nog in dezelfde minuut loste de wel zeer productieve Kops een schot, dat Lafort te machtig was (28), met welke stand het ein de kwam. BKFC—Zeelandia 1—1. De uitslag geeft de verhouding goed weer. Het is een matige ver toning geworden op een moeilijk te bespelen terrein. Reeds na 5 minuten had RKFC de leiding, toen een voorzet van de midden voor in het doel draaide (10). Even was Zeelandia de kluts kwijt. De Zeelandia-aehterhoede werd onder druk gezet en slechts heel langzaam kon Zeelandia zich loswerken. Een doelpunt van middenvoor Van Iren werd gean nuleerd. Even later kwam dezelf de speler alleen voor doel, maar nu faalde hij. Na de hervatting tapte Zeelan dia uit een ander vaatje en de thuisclub werd op eigen helft te ruggedrongen. De voorhoede van Zeelandia was weinig productief en het duurde tot de 20e minuut aleer linksbuiten De Ruijter de gelijkmaker kon plaatsen (11). Na dit doelpunt was het al Zee landia wat de klok sloeg, maar doelpunten bleven uit. Kort vobr het einde kwam RKFC nog los, maar het korte offensief leverde geen doelpunten meer op. De stand in de derde klasse D: Meto RCS Zeelandia Corn Boys Terneuzen Biervliet RKFC Steen Zeeland Sp. 11 Nw Borgvl. 9 ODIO 12 Hontenisse 12 13 10 12 8 12 12 12 11 13 12 41—19 21 26—12 18 25—15 18 38—21 16 28—30 13 24—22 12 23—28 12 26—35 9 16—30 7 19—24 6 8 16—32 6 10 14—28 4 doelpunten vielen, verslapten de bezoekers, waarvan Clinge profr teerde en er vóór de rust 51. van maakte. Na de rust deed Clinge het kal mer aan, terwijl door stug verde digen van Hoofdplaat het bij 2 doelpunten bleef (71). Hansw. BoysBreskens 3L De thuisclub kreeg de harde wind in de rug en reeds na 5 min. kon de middenvoor de score ope nen toen de Breskens-verdediging blunderde (10). Hansw. Boys bleef in de aanval, maar liep her haalde malen in de buitenspelvaJ, zodat doelpunten uitbleven. Ook de na de thee was de thuis club aanvankelijk sterker. Bij een uitval van Breskens maakte Don- ze gelijk (11). Nog geen mi nuut later was het 12 toen Du- sebout met een diagonaal schot vanaf de vleugel scoorde In de 30e minuut herhaalde dezelf de speler dit kunststukje (13X. De thuisclub ontketende nu een fel offensief, waarbij zich enkele onaangename incidenten voorde den. In de 33e minuut wierp doel man Provoost de bal voor de voe ten van een tegenspeler, die hier dankbaar gebruik van maakte de achterstand tot 2—3 te verklei nen, waarbij het bleef. De stand in de vierde klasse H: Yerseke Sluiskil Hansw. B. Clinge Breskens 12 13 11 11 10 Aardenburg 12 Luctor RLA Koewacht Oostburg Hoofdplaat 12 10 11 12 12 41—17 19 34—23 16 35—*4 15 37—18 15 17—14 IX 36—28 13 29—25 12 35—35 9 6 2041 8 9 17—38 4 0 11 18—66 2 VIERDE KLASSE H. SluiskilLuctor 62. Op een slecht bespeelbaar ter rein hebben de gastheren een ver diende overwinning op Luctor be haald. Sluiskil startte met de wind tegen. Het spel was nauwe lijks 1 min. oud of uit een snelle aanval van Luctor, met daarbij 'n misverstand in de Sluiskilse de fensie, opende Luctor de score (01). Het duurde tot de 15e mi nuut aleer de blauw-witten van repliek dienden. Een voorzet van links bracht de bal bij Van Hijfte, die de partijen met oen fraai schot op gelijke voet bracht (1-1). Naarmate het spel vorderde kwa men de gastheren er beter in en zij wisten vóór de rust de stand op 2—1 te brengen dank zij Over- beke. Na de rust was Sluiskil met de wind in de rug over alle linies in de meerderheid. 5 minuten na de hervatting schoot Van Maele kei hard op de paal. De terugsprin gende bal kwam bij Bleijenberg terecht, die er 31 van maakte. Precies 5 minuten later was het Overbeke die een doorloopbal op pikte en er 41 van maakte. Al hoewel Luctor in de 20e minuut middels haar linksbuiten de ach terstand verkleinde tot 42, was het slotoffensief echter voor de thuisclub. Van Hijfte en Van Maele namen ieder nog een doel punt voor hun rekening, daar door de eindstand op 62 bren gend. RIAOostburg 52. In een slecht gespeelde wed strijd en op een even slecht veld veroverde RIA reeds na 5 minu ten een 20 voorsprong dank zij blunders van de Oostburgse doel man, die werden afgestraft door Audenaerd en Waterschoot (2-0). Maar ook de Oostburgse aanval len waren niet van gevaar ont bloot en uit een daarvan werd het 2—1. Toen in de 30e minuut ook de RIA-doelman blunderde werd het zelfs 2—2. Maar Selis zorgde er voor dat met de stand 32 werd gedraaid. Na de thee kwam Oostburg er niet veel meer aan te pas. De ver dediging van Oostburg was ech ter goed op dreef en alleen Lu- cien en Frits Audenaerd wisten de doelman te verschalken (5-2). ClingeHoofdplaat 71. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat Hoofdplaat een zwa re nederlaag tegemoet ging. Wel had Clinge spoedig de leiding dank zij Leeghwater, maar kort daarop maakte Hoofdplaat gelijk (1—1) Toen er kort achtereen 2 VIERDE KLASSE II. SluiskilLuctor 62; Aarden- burgYerseke 3—5; Hansw. B.-— Breskens 23; RIAOostbury 52; ClingeHoofdplaat 7—1. ONDERAFDELING ZEELAND. Zaterdagvoetbal. EERSTE KLASSE. ArnemuidenNieuwdorp 31; AZVVKrabbendijke 22; VCK Tern. Boys 32; Wolf aartsdijk Rillandia 01. De stand in de eerste klasse: 13 13 11 10 10 Arnem. Krabbend. Rillandia Nieuwdorp Tern. Boys Colpl. Boys 10 AZVV 13 Wemeld. 10 VCK 11 Wolfaartsd. 11 3 44—13 13 3 40—35 18 26—13 15 32—21 12 19—28 11 23—23 10 2441 IQ 20—38 7 22—34 T 0 10 10—34 2 TWEEDE KLASSE EL SpuiDriewegen 22; Hoek Tern. Boys 2 80. De stand in de tweede klasse E: Zaamslag 9 7 0 Spui 10 5 3 Hoek 10 6 0 Driewegen 10 3 2 Tem. B. 2 10 1 1 2 40—14 14 2 3223 13 4 34—29 12 5 30—35 8 8 18—53 3 TWEEDE KLASSE F. Zaamslag 2AZVV 2 23. INTERLAND-VOETBAL. Brussel: België-Frankrijk 2 -L Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ingevolge artikel 75 der Lager Onderwijs, wet 1920 het volgende raadsbe sluit ter openbare kennis: De raad der gemeente Terneu- zeagelezen een ingekomen adres van het r. k. kerkbestuur van de Parochie van de H. Willibrord te Terneuzen, dd. 3 November 1955, om ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 gelden be schikbaar te stellen voor uitbrei. diag van de bestaande rijwielstal ling bij de r. k. ulo-school; overwegende, dat hiervoor uit de gemeentekas gelden kunnen worden aangevraagd; dat is voldaan aan het bepaalde artikel 77, eerste lid der Lager Onderwijswet 1920; gezien het voorstel van burge meester en wethouders; gelet op artikel 72 e.v. van ge. noemde wet; besluit: aijn medewerking te verlenen. Terneuzen, 22 Dec. 1955. De gemeenteraad voorn. P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris. 69. Even aarzelt Eric. Is het wel verant woord om nu weg te gaan? „Is het ver?" vraagt hij. „Een paar uur rij den," antwoordt Cen- drach, „maar ik ver zeker U, dat ge er geen spijt van zult hebben; als ge gezien hebt wat daarginds te zien is, zult ge moe ten toegeven, dat het een reis van enkele uren waard was." De vraag brandt Eric op de lippen, wat voor geheimzinnigs de scheepsbouwer in pet to heeft, maar hij wil zich nu niet laten kennen en zwijgt. En aange zien er blijkbaar geen andere ma nier bestaat om er achter te ko men, besluit hij dan maar mee te gaan. Even later rijdt het drietal op de nu wel wat overbelaste strijd kar weg in de richting van de kust. Het is al laat in de avond, als Cendrach aankondigt, dat zij er nu bijna zijn. Op zijn verzoek brengt Eric de wagen tot stilstand, waarna de man uitstapt. „Wij zijn hier vlak bij de grens van het koninkrijk Oriel", zegt Cendrach geheimzinnig, „wacht hier op mij. Ik moet even onder zoeken of alles nog veilig is. Ter wijl ik weg was, kunnen zij mijn schuilplaats wel ontdekt hebben." De oude man loopt snel vooruit en verdwijnt achter een klip. Eric en Halfra zien elkaar eens aan. Er is in geen velden of wegen ieta van onraad te bespeuren. „Waarom doet Cendrach dan zo vreemd?" vragen zij zich af. Juist als Eric besluit hem ach terna te gaan, komt achter de klip een tengere gestalte te voorschijn. Een stem, die hij uit duizenden zou herkennen, roept zacht: „Eric!" Als aan de grond genageld, blijft de Noorman roerloos staan; het hart klopt hem in de keel. „Winonahbrengt hij dan schor uit en snelt haar tegemoet. Halfra blijft achter en draait zich discreet om. „Ahem," snuift hij ontroerd en veegt langs zijn neus. „Een edelman weet natuur lijk, wanneer hij zijn ogen moet gebruiken en wanneer niet," pre velt hij met één oog in de richting van Erie turend. HOCKEYTORNOOI TE HULST. Door de hockeyclub „Rapide" werd traditie-getrouw een Kerst- tournooi gehouden. Er waren 2 Belgische gasten, nl. Brugge en Dragons uit Antwerpen. De uitslagen luidden: Rapide 1Dragons 00; Dra gons—Rapide 2 10; RapideI- Brugge 14BruggeDES 4O; Rapide 2Brugge 04; DES Rapide 1 2—1; Drago-s DES 10; Rapide 1Rapide 2 18. Einduitslag: 1. Brugge 6 pnt; 2. Dragons 5 pnt; 3. Rapide 1 3 pnt; 4. DES 2 pnt en Rapide 2 O pnt. Na afloop werd er nog een België Nederlandwedstrijd gespeeld, welke door onze Zuiderburen neet 10 werd gewonnen. Duivententoonst oiling „Eendracht" - Terneraen. Oude doffers: 1 en 4 H. Koch en Zn, 2. Jac. Hamelink, 3. J. Rie. mens, 5. G. Luyk. Oude duivinnen: 1. A. Faas, Jac. Hamelink, 3. Joh. Vroegop, 4. A. Dieleman, 5. F. Moens. Jonge doffers: 1. M. v. Akke ren. 2. J. F. v. d. Veen, 3. J". A. de Smidt, 4. P. de Ruyter, 5, A. Faas. Jonge duivinnen: 1 en 3. M. w. d. Akker, 2 en 4. J. A. de Smidt, 5. B. de Smid. Late jonge doffers: 1. A. Faas, 2. J. A. de Smidt. Late jonge duivinnen: I. Klaa- sen. Schoonste duif totaal: M. v. cL Akker. Meeste prijzen: J. A. de Sbnidt. Keurmeester was de heer R. v. d. Veke uit Zaamslag. VAN VLIET WINT TE GENT In het stadion van Gent zijn op- Eerste Kerstdag internationale wielerwedstrijden gehouden. De sprintwedstrijd, om de grote Kerstmisprijs, over 5 manches van 3 en 1 km met staande start„ werd gewonnen door onze land genoot Arie van liet vóór de Fransman Bellenger en de Ita liaan Maspes.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3