Uit de Provincie j Binnenlands nieuws RADIO De maatregelen tot bescherming der Belgische textielindustrie. De moord op Stanley Wilson TERNEUZEN. HULST BIERVLIET SLUISKIL. ZUIDZANDE. SLUIS. KERSTKINDJE John gearresteerd- RECORD VOOR DE ROTTERDAMSE HAVEN Wat brengt de AANVARING OP DE SCHELDE Op de Schelde, nabij Bath, heeft in cle nacht van Vrijdag op Zater dag een aanvaring plaats gehad tussen het Duitse stoomschip „Uianga" van Antwerpen, varend naar Roterdam en het Zweedse motorschip „Reine Astrid", dat van Rotterdam kwam en naar Antwerpen koers zette. Beide schepen liepen vrij ern. stige averij op en maakten water. De „Reine Astrid" vervolgde de reis naar Antwerpen. De „Ulan- ga" moest naar Antwerpen terug gesleept worden voor herstel. Heropening Moto'rhuis ,,'t-Centrum". Zaterdag heropende de firma A. A. Dees haar hernieuwd mo torhuis aan de Axelsestraat No. 59. Bij de winkel is nu een gedeel. te gevoegd, waar een aantal mo toren, scooters en bromfietsen van diverse bekende merken staan opgesteld. De beschikbare ruimte is zodanig ingedéeld, dat de bezoeker een goed overzicht krijgt over de grote voorraad on derdelen, die hem in deze zaak ter beschikking staan. De frisse kleuren van het in. lerieur, de uitstekende verlichting en de vele van vrienden en zaken, relaties ontvangen bloemstukken, gaven het pand een zeer aanlok kelijk aanzien. Gezien de belangstelling, die er tui deze heropening bestond, laat bet zich wel aanzien, dat de firma Dees reeds een goede naam bij haar cliënten heeft. Jeugdvoorstelling. Gisternamiddag vond in het „Concertgebouw" alhier een to- Efoelvoorstelling plaats, georga niseerd door de Terneuzense jeugdraad en waarbij de jeugd van alle gezindten van Terneuzen toegang had. De stampvolle zaal met kinde ren heeft uitbundig genoten van de schelmenstreken van Dik Trom. Tussen de bedrijven door trad een goochelaar op, die de aandacht van de jeugd zeer zeker wist te boeien. Jammer was, dat nog te jeug dige kinderen aanwezig waren, die door hun enthousiast gercep de aandacht nogal eens afleid den. Aan het eind van de kersther denking ontvingen de kinderen een mooi boek en een kalender, waarna ds Evenhuis het dankge bed uitsprak. Kerstgroeten aan zieken. Dobr de Herv. meisjesvereni ging werd in samenwerking met leden van ,,De Jonge Kerk" aan de zieke lidmaten in de gemeen te een Kerstgroet met een pakje fruit gebracht, terwijl door de Herv. vrouwenvereniging aan de Biervlietse ouden van dagen in het rusthuis „Rozenoord" een kerstverrassing werd gebracht. Duivententoonstelling. Zaterdag en Eerste Kerstdag hield de duivenvereniging Hoop te Biervliet in haar clublokaal in café „De Baerdemaeker" haar jaarlijkse clubtentoonstelling De uitslag luidde: Oude doffers: le. pr. Th. de Boevere (tevens kampioen)Jari ge doffers: le. pr. G. van Poucke; Jonge doffers: le. pr. Gebr. v. d. Linde; Oude duivinnen: le. pr. Gebr. v. d. Linde (tevens kam pioen); Jonge duivinnen: le. pr. Gebr. Weeda; Jarige duivinnen: le. pr. Cl. de Pré. Gemeenteraad. nen. Met algemene stemmen pr. J, van de Plasse (tevens kam- Hitvoering Terneuzense Lyceum Ctub. Vrijdag 23 December gaf voor een nagenoeg geheel gevuld Con. certgebouw de Terneuzense Ly ceum Club haar jaarlijkse uit voering. in zijn openingswoord heette de voprzitterder T. L. C., wii- iy de Zeeuw, alle aanwezigen welkom, speciaal de rector, con rector en oud-rector van het Ly. ceum met hun dames, benevens de leden van het college van cu- ratoren en de commissie van toe. zicht en besturen van zusterver- anfgjngen. Hierna werd met de eigenlijke uitvoering begonnen. Evenals vorig jaar werden er ook dit keer twee stukken opgevoerd. Éérst waren de leerlingen der lagere klassen aan de beurt, die onder regie van mevr. Mulder- Scfarttte het toneelstuk „De Min nedrank" van Geert Kazemier poor het voetlicht brachten. Het was bepaald aardig om te zien met hoeveel enthousiasme door deze jeugdige „artisten" werd gespeeld. Plankenkoorts was er blijkbaar niet bij, en allen waren goed rolvast. Niets dan lof voor dit aardig •pgevoerde stukje. Hierna voerden de leerlingen der hogere klassen het Italiaanse W^spe; „Kasteel te koop" van Nina Clici op. Ook dit lang niet gemakkelijk stuk, dat onder re- ■jte stond van drs Gietelink, werd vlot gespeeld en het applaus dat aan het einde opklonk was dan ®ok ten volle verdiend. Aan het eind nam de rector het woord en dankte de spelers voor ée-aardig opgevoerde stukjes, en speciaal mevr. Mulder en de heer Gietelink voor al de moeite en tijd die ze zich hadden getroost om deze avond te doen slagen. Bij deze woorden sloot de voor zitter der T.L.C. zich aan en over handigde als blijk van waarde ring, zowel aan mevr. Mulder als de heer Gietelink een aandenken aan deze avond. Mevr. Gietelink bad bloemen in ontvangst te ne men omdat ook zij, zij het dan achter de schermen, een werk zaam aandeel in het welslagen tan deze avond had gehad. Tenslotte was het allerlaatste woord aan de rector drs Jansen, dfe het bestuur der T. L. C. dank te voor alle moeite, die ze zich had getroost om deze avond op Tolletjes te laten lopen. Een geanimeerd bal in hotel Rotterdam" besloot deze ge slaagde jaarlijkse uitvoering der T.L.C. Kerstfeestviering Zondagsschool. vierden de De raad der gemeente Hulst kwam op de vooravond van Kerstdag in vergadering bijeen. Het voorstel tot herziening van de vermakelijksheidsbelasting en invordering hiervan kwam aan de orde. Dit punt was de vorige keer reeds ter tafel geweest en kwam nu opnieuw ter tafel nadat diverse wensen door de raad voor gesteld waren aangebracht. Dit gewijzigde voorstel werd nu aan genomen. Een \o.rstel tot wijziging van een raadsbesluit tot verkoop van het pand Grote Markt 3, bracht een hevig debat met zich mede. In het raadsbesluit van Maa-'t 1948 was besloten dat het pand Grote Markt 3 geen zakelijke be stemming mocht krijgen. In dit pand nu, zou thans een postorder zaak worden gevestigd. B. en W. stelden voor dit raads besluit niet te wijzigen en het pand geen zakelijke bestemming le geven. De heren Willemstein, Van Mierlo en Blommaert, vielen dit voorstel aan. De heer Van Mierlo bracht naar voren, dat een post- order-zaak geen inbreuk maakt op de bestaande verordening, o.m. dat er geen étalages komen, die de Markt zullen ontsieren. Na verschillende discussies hierover, schorste de raad de zit ting- Na opnieuw te zijn geopend kwamen B en W. met een nieuw voorstel, dat inhield, het voorstel dat deze zaak daar maar tijdelijk van de heer Martens, dat beoogde zou worden ondergebracht en nu aan de eigenaresse een tijdelijke vergunning te verstrekken. Het voorstel kwam tenslotte ter tafel waarbij voor de tijd van drie jaar een vergunning te verle. werd tenslotte dit voorstel aange. nomen. Bij de rondvraag kwamen de Reinaertfeesten ter spraken die a.s, zomer zullen worden gehou den. Men wilde een optocht hou- den, waarvan de benodigde cos tumes ongeveer 1000 zouden kosten. De heer Martens bracht naar voren, dat de costumes zouden worden vervaardigd in de hand- werkregeling en het gemeente eigendom zouden blijven, als men hiervoor subsidie verschafte. Beide wedhouders brachten naar voren, dat zij eerst wilden zien of de optocht er wel zou komen. Als men maar voldoende samenwerkt zodat alles goed gaat. Omdat de afwerking van de costumes in de handwerkregeling nu een zaak van spoed werd, be sloot de raad tenslotte het voor. stel aan te nemen. De heer Van Mierloo bracht naar voren, dat de verkeerssitua. tie tijdens de marktdagen hope- loos is. Enkele leden brachten naar vo. ren, de raad in het vervolg iets vroeger te laten aanvangen. De voorzitter zegde dit toe. De heer Van Renthals bracht dank aan de voorzitter voor de prettige samenwerking in het af gelopen jaar. Koniaigsschieting. De handboogmaatschappij „De Brug" hield in haar lokaal in café „De Brug" haar traditionele jaarlijkse koningsschieting. Reeds bij de eerste schoten had de hoog vogel het hard te verduren, maar het duurde tot in de 5de ronde, voordat de vogel tuimelde en nog wel door het schot van de oude koning, de heer C. Kaas, die hier. mede de keizerstitel behaalde. De heer Kaas is de enigste schutter die in de Mij „De Brug" deze titel ooit heeft gevoerd. Na deze kamp was het nodig om ook nog de koningstitel te verschieten. In de tweede ronde reeds werd deze titel veroverd door de heer M. Almenkinders uit Zuidzanjje. Tot slot van deze sportieve kamp werden keizer en koning in een gezellig samenzijn geïnstal. leerd. pi oeiOude doffers: le. pr. J. van de Plasse; Jaarling Doffers: le. pr. J. van de Plasse (tevens kampioen); Jonge doffers: le. pr. O. de Meijer. Algemeen Vormend Muziekonderwijs. Voor de cursus in Algemeen Vormend Muziekonderwijs te Zuidzande die door de medewer- king van het gemeentebestuur tot stand kon komen, blijkt zeer veel belangstelling te bestaan. Ruim 40 aanmeldingen zijn reeds ingekomen. De lessen zullen wor den gegeven in het Verenigings gebouw. Ontspaimingsiniddagen Ouden van Dagen. In het kader van de ontspan ningsmiddagen voor de bejaar den, werd Donderdagmiddag in het Verenigingslokaal alhier een druk bezochte Kerstmiddag ge houden, waaraan o.m. werd mee gewerkt door de leerlingen van de kleuterschool, die verschillende Kerstliedjes zongen, hetgeen door de aanwezigen zeer werd gewaar deerd. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van het organiserend comité, de heer J. Kools, 'n woord van welkom tot de vele aanwezi gen, speciaal tot burgemeester H. P. Everwijn en ds H. Kuijlman, die de verdere leiding van deze middag zou hebben. Spr. deelde verder mede, dat in Januari een begin met de „instuifmiddagen" zal worden gemaakt. Na het zingen van enkele Kerst liederen gaf ds Kuijlman een uit eenzetting over de waarde en be- tekenis van het Kerstfeest, waar. na door hem een aandachtig be luisterd Kerstverhaal werd ge bracht. Verder werd aan deze middag nog medewerking verleend door de dames P. Dierx-Cense en A. Verhage-Dieleman met zang en declamatie. Aan het slot van deze uitste kend geslaagde middag bracht de heer Kools dank aan alle mede werkers. Toneeluitvoering. Het toneelgezelschap „Pogen" uit Knokke, de laatste jaren in Sluis geen onbekende, gaf in Ho tel „Het Zwin" een uitstekende vertolking van het blijspel „Ninot- chka", de geschiedenis van drie Russen in Parijs. „Pogen" heeft in Westelijk Zeeuws-Vlaanderen overigens wel succes met haar opvoeringen, want behalve in Sluis, geven de medewerkers nog uitvoeringen in Oostburg en IJzendijke. Duivententoonstelling. De postduivenhoudersvereniging „Tot Weersziens" uit Sluis hield een tentoonstelling van duiven in het verenigingslokaal bij H. Havers-De Meijer. De duiven werden uit de hand gekeurd. De uitslag luidde: Oude duivinnenle pr. O. de Meij. er; Jaarling duivinnen: le. pr. C. de Meijer; Jonge Duivinnen: le. Een vrouw, afkomstig uit Na zareth, heeft in de Kerstnacht te Bethlehem, waarheen zij een pel grimstocht maakte, het leven geschonken aan een zoon. De vrouw, die Maria heet, heeft nu van de Jordaanse autoriteiten toe. stemming gekregen een week in Bethlehem te blijven. MET DE KERSTBOOM IN DE MAST Verscheidene kustvaarders zijn in de afgelopen dagen de Gronin ger havens binnengelopen, met volgens oud gebruik de Kerstbo men in de toppen van de masten. De zeelui zijn nu eenmaal graag aan wal met Kerstmis en de kapi teins doen alle moeite het vieren van een Kerstfeest thuis moge lijk te maken. Te Delfzijl liepen zelfs enkele kustvaarders binnen met een verlichte Kerstboom in top. OVERVAL TE ROTTERDAM In de gang van zijn woning te Rotterdam is de 51-jarige groen- tengrossier L. G. Vrijdagavond tegrossier zeven uur aangeval, len door twee mannen met een zwart masker voor hun gezicht. De grossier, een krachtig ge. bouwd man, verweerde zich he vig, maar kon niet voorkomen dat hij enige slagen met een hart voorwerp op zijn hoofd kreeg, Hij moest later in het Bergwegzie kenhuis worden behandeld. Zijn echtgenote, die op het lawaai uit de huiskamer toe kwam lopen, kreeg ook enige slagen op het hoofd. De daders zagen zich ge- noodzaakt zonder 'buit de benen te nemen. Waarschijnlijk hadden zij er op gerekend, dat de heer des huizes met collega's op een dineetje zou zijn. SIERADEN GESTOLEN UIT OPERATIEKAMER Vrijdag zijn van een lid van de staf van de centraal Israëlitische ziekenverpleging aan de Jacob Obrechtstraat te Amsterdam een gouden dameshorloge en een gladde platinaring met grote bril. jant, tezamen voor een waarde van 1600 spoorloos verdwenen. De eigenaresse is een specialis te voor het aanbrengen van gips verband. Zij had haar eigendom men onbeheerd op een tafeltje laten liggen in de hal van de ope. ratietafel. KERSTKUIKENS Toen aan het begin van deze maand de heer P. Janse, die ach ter zijn bedrijf in Driebergen uit liefhebberij wat pluimvee houdt eens ging kijken zag hij, dat een van zijn hoenders kennelijk de lente in het hoofd had. Hij zocht voor het beest een warm plekje op de zolder van het pakhuis en zette het hoen op twaalf eieren. Nu precies voor Kerstmis kroop het eerst, zij het wat over tijd ge komen, kuiken te voorschijn. De anderen volgden niet lang daar na. Jean Rey, minister van Econo mische Zaken van België, heeft Zaterdag in verband met de re geringsmaatregelen tot hulpver lening aan de textielnijverheid tegenover de pers de volgende verklaring afge.legd: „Nadat de regering heeft ken nis genomen van de adviezen van de bedrijfsraad voor textiel en kleding en de besluiten van een werkgroep, welke ambtenaren der onderscheidene betrokken departementen alsmede vertegen woordigers van het bedrijfsleven omvatte, heeft zij gemeend dat de ernst van de toestand, waarin de textielnijverheid zich bevindt een reeks maatregelen vereist om voormelde nijverheid ter hulp te komen. Door aldus te handelen begeeit de regering zich niet op de weg van een beschermingspolitiek, alle inspanningen, welke de re. gering zich getroost in zake steenkolen en landbouw, binnen het kader van de Benelux, van de EGKS, en de OEES getuigen van haar bestendige wens om hoe moeten verstrekken aan de tex tielnijverheid. In antwoord op een vraag .an een journalist over de eventuele weerslag van die maatregelen op de Benelux-accoorden, antwoord de minister Rey, dat voor zulk een weerslag niet moet gevreesd worden, aangezien die accoorden elk deelnemend land in staat stel len alle dienstig geacchte econo mische maateregelen te nemen, zonder met de partners overleg te plegen. De Westduitse hoofdaanklager, dr Carl Wichmann, heeft Vrijdag in Karlruhe bekendgemaakt, dat de voormalige leider der West duitse veiligheidsdienst, dr Otto John, is gearresteerd, verdacht van verraad. Er is nog geen officiële aan. klacht tegen John uitgebracht. Volgens de Duitse wet kan iemand gearresteerd worden als het gevaêr bestaat dat hij zal ont snappen. Dr Wiechmann zei, dat de arrestatie niet noodzakelijker wijs betekend, dat John met ver raderlijke bedoelingen in Juli 1954 naar Oost-Berlijn uitweek. Hij had echter moeten weten, dat de Oostduitse en de Sowjet-auto- riteiten zouden trachten geheime inlichtingen van hem te weten te komen. Toen John naar West-Düitsland terugkeerde, heeft hij zich vrij. willig bij de politie gemeld. Hij stond sedertdien onder politie-toe- zicht. Een Westduitse regerings woordvoerder heeft Vrijdag te Bonn medegedeeld, dat de rege ring reeds lange tijd op de hoog te was van dr Johns plannen tot terugkeer naar West-Duitsland. Het arrestatiebevel houdt niet in, dat John terécht zal staan, al dus de woordvoerder. Dit hangt van de uitslag van hét vooronder zoek af. Verder kan John tegen het arrestatiebevel in verzet ko men. RADIOREPORTER DOOR STUNT NAAR POLITIE BUREAU. Tweede Kerstdagavond heeft radioverslaggever Tom Schreurs, toen hij op het Leidseplein te Amsterdam aan voorbijgangers bankbiljetten van tien gulden aan het aanpraten was, nog al wat deining veroorzaakt. Via een ver borgen microfoon en een kleine zender gingen zijn belevenissen de aether in. Op de courses te Hilversum was Vrouwe Fortuna hem gunstig geweest en op deze Kerstavond wilde hij ook ande ren in de winst doen delen. Een Engels echtpaar had on middellijk deze stunt door. Maar een politie-agent, die via een tele foontje van een taxichauffeur naar het hoofdbureau van politie, door de wachtcommandant van het bureau Leidseplein er op uit was gestuurd om eens pools hoogte te nemen, trad op vrien delijke doch besliste wijze als „spelbreker" op. De reporter werd uitgenodigd mee naar het bureau te gaan. Later op de avond konden de luisteraars deze gang naar en bezoek aan het bu reau horen. Met opzet waren bankbiljetten gekozen die de da tum 4 Maart 1949 droegen, waar van, zoals bekend, ook valse exemplaren in omloop zijn. Voor alle zekerheid werd het laatste exemplaar dat de verslaggever nog bij zich had door de politie op zijn echtheid gecontroleerd. Met een compliment voor het correcte optreden van de diena ren der Heilige Hermandad en 'n pluim voor het gevoel voor hu mor van de agenten op het bu reau besloot de verslaggever het tweede deel van zijn reportage. Het gevolg van een en ander was echter, dat de telefoon op het bureau Leidseplein' rooa-gloeiend heeft gestaan, omdat talrijke luisteraars opbelden met het ver zoek de verslaggever „in vrijheid te stellen". HOW MUCH IS THAT DOGGY? Dat er niet alleen lieftallige liedjes-zingende jongedames zijn, die graag een kwispelstaartende hond willen kopen, maar ook heren in het bezit van vele dol lars, ondervond de heer Smit, die met zijn hond een ommetje maakte in zijn woonplaats Drie tergen. Toen er naast de heer Smit een bijzonder luxueuze wa gen stopte, dacht hij aan het in zijn gemeente gewone verschijn sel van een vacantieganger, die de weg wilde vragen. Groot was zijn verbazing, toen de autobe stuurder, die zich als een inwo ner yan de States ontpopte, in de trant van een eertijds zeer po pulair liedje informeerde: „How much is that doggy?" De Amerikaan stapte uit zijn auto, bekeek de hond goed en bood toen het lieve sommetje van vijfhonderd dollar. De heer Smit schudde beslist zijn hoofd van neen. Of hij al volhield de steeds hoger wordende aanbie dingen af te slaan, de man uit het land van Uncle Sam hield aan, tot hij uit zijn portefeuille vijftienhonderd dollar had opge diept en die de heer Smit voor hield. Zelfs voor een dierenvriend is een dergelijk bod verleidelijk, maar de aarzeling duurde kort. „Mijn hond is voor geen geld te koop", zei meneer Smit en stapte huiswaarts met zijn hond, waar mee hij reeds een aantal prijzen heeft gewonnen op verschillende exposities. EEKHOORN KWAM TERUG. Twee jaar geleden ontfermde mevrouw S. te Sevenum zich over enige jonge eekhoorntjes, die verlaten in de bossen waren aangetroffen. Zij trachtte de diertjes met de melkfles groot te brengen, hetgeen met veel ge duld gelukte. Voor de opgroeien de eekhoorns werd in de tuin een gazen kooi gemaakt en gaande weg werden de diertjes zeer ver trouwelijk, Toen er vorig jaar een ontsnapte, zocht deze een ap pelboom op als woonplaats, waar hij zich nog even rustig liet be naderen. Op zekere dag was hij echter verdwenen. Ook de andere eekhoorns werden vrij gelaten. De kooi, die nog altijd in de tuin stond, kreeg dezer dagen echter bezoek van een eekhoorn, die vakkundig op een rad sprong om te kunnen inspecteren of er nog iets öp het voederplankje lag. Men meende de „vluchte ling" te hebben zien terugkeren. Hetgeen bevestigd werd toen men het vroegere slaaphokje weer in de kooi plaatste, waarin de bezoeker zich installeerde. Bij nader onderzoek bleek hij aller lei vroeger aangeleerde kunstjes tijdens de omzwervingen in de bossen niet verleerd te hebben. dat het hier niet eens alle schepten betreft, die de Nieuwe Waterwfjg binnenvaren. Schepen met andere bestemrrjing dan Rotterdam, zo als Hoek van Holland, Poorters haven, Maassluis, Vlaardinge*. Schiedam, Dordrecht e.d. zijn der halve buiten beschouwing gela ten. Het scheepvaartverkeer over Rotterdam is na de oorlog: wel met flinke sprongen vooruit ge gaan. Het laatste volle vredes jaar, 1938, had voor die tijd een record betekend van 15.360 sche pen en in verhouding daarmee kon een getal van 4464 voor 1946 nog moeilijk wedijveren. Maar het herstel ging in stijgende lijn: Van 1947 tot en met 1952 het jaar, waarin voor het eerst het record van 1938 werd verbeterd werden achtereenvolgens aan. tallen van 5.974, 8.502, 11.604, 12.883, 13.709 en 15.443 bereikt. In 1953 ging de groei tot 16.301 en in 1954 tot 188.024 schepen. En bij de huidige aanbouw van de internationale vloot ook de Nederlandse werven zitten nog voor jaren vol met nieuwbouw ziet het er naar uit, dat de stij ging voorlopig nog wel zal aan houden. MOEDER EN KIND UIT TREIN GEVALLEN. Donderdagavond om tien minu ten voor tien ontdekte de bestuur der van een trein op de spoorbaan tussen Zwijndrecht en Baren- drecht twee lichamen. Hij gaf dit door aan het station Baren- drecht en van daaruit ging men zoeken, zonder evenwel iets te vinden. Het station Barendreo&t stelde Zwijndrecht in kennis van de ontdekking van de treinbe stuurder. Een ambtenaar liep de spoorbaan op en vond onge- veer een kilometer voorbij de Bunnikersteeg het stoffelijk over schot van een vrouw. De ambte naar keerde terug en waarschuw de de Zwijndreclitse politie. Deze vond in de nabijheid van het li chaam van de vrouw ook het stoffelijk overschot van een drie jarig jongetje. Uit het onderzoek bleek, dat ze uit de richting Rotterdam ge komen waren. Men vond een En gels paspoort ten name van de 27-jarige Elisabeth Brinkly uit Engeland, waarin ook vermeld was de driejarige Peter Charles Brinkly. Uit de papieren bleek, dat de vrouw van Nederlandse afkomst is geweest, Trirum had geheten en de echtgenote was ge weest van een sergeant van tie Engelse bezettingstroepen in Duitsland. Men vermoedt, dat het jongetje uit de trein gevallen is en dat zijn moeder hem heeft willen redden en daarbij zelf ook uit de trein gevallen is. De verwachting, in het begin van dit jaar reeds uitgesproken, is nog eerder dan men dacht wer kelijkheid geworden. De Rotter, damse haven heeft in 1955 haar 20.000ste binnenkomende schip kunnen noteren, een cijfer dat nog nooit bereikt is en wel aan. geeft, welke belankrijke rol Rot terdam in het wereldverkeer is gaan innemen. Dit recordcijfer is nog niet eens op het kantje af gehaald, want er rest nog onge veer een week en het ziet er dus iaar uit, dat het totale cijfer dit jaar omstreeks 20.400 zal wor. len. Bij deze telling moet dan nog n aanmerking worden genomen, door PHILIPPO PRESTON. 73). (Nadruk verboden). vrij te maken. Doch, zoals de regering reeds herhaalde malen heeft verklaard is zij van oordeel dat haar hulp Waandamniddae vierden de aan een belangrijke secctor van „Ik zou ze wel graag van U wil. len huren." „U?", vroeg Audrey verbaasd. „In plaats van de Park Avenue langer hoe meer het ruilverkeer en heerlijke huis waar U nu woont?" itet Kerstfeest in de Ned. Herv Serk. Onder het zingen van een kerstlied kwamen de allerklein ste kindenen van de Zondags school met een brandend kaarsje te de hand in het kerkgebouw binnen. Nadat de kinderen enige liede ren hadden gezongen en de al oude geschiedenis hadden ver teld, be prak ds Evenhuis het ver haal van Jezus' geboorte. Een 15-tal kinderen, die de Zon dagsschool gingen verlaten, werd als herinnering een bijbeltje uit gereikt. Mevr. Evenhuis-Elbertsen ver telde een kerstverhaal over een Sngelse vacantie in Kersttijd, dat Coor de kinderen met volle aan dacht werd gevolgd. tengewone omstandigheden ge wettigd is. Zulks is o.m. het geval wanneer de in bedoelde sector ondervon den moeilijkheden niet eenvou dig voortvloeien uit zijn eigen in richting, maar uit kunstmatige tot steun aan de uitvoer, welke door buitenlandse regeringen worden getroffen. De regeringshulp is bovendien aan twee uitdrukkelijke voor waarden onderworpen: 1. Dat zij volkomen van voor bijgaande aard is; 2. Dat de betrokken sector door eigen inspanningen tot de te verwezenlijken opleving bijdra. gen. Het is binnen dit kader dat de „M'n waarde juffrouw Meii- vale, zoals U voor uw herinnerin gen wilt weglopen, zo wil ik ze misschien juist opzoeken." Zijn ronde kinderogen keken zo smekend en droevig, dat Audrey medelijden met hem kreeg. „Ik zou het heerlijk vinden, als U ze nam, als U tenminste wer kelijk meent wat U zegt." „Mag ik de woning dan huren juist zoals ze nu is. En als U dan een andere gevonden hebt, en de meubels nodig hebt, wilt U er dan om sturen? Dan zal ik zorgen, dat ze keurig worden ingepakt." „Wanneer?" Audrey's stem beefde. Nu ze haar besluit had genomen, had ze er ook al weer spijt van en Ma- rash begreep, dat ze naar haar woning terugverlangen zou, om dat het ondragelijk voor haar zou worden, er niet meer in te wo- regering heeft gemeend hulp te nen en hij vond er 'n zeker smar telijk genoegen in, haar deze klei. ne dienst te kunnen bewijzen. Met een opgelucht hart verliet John Andrews het kantoor der Rederij. Hij had tegen zijn trots, zijn vooroordelen en zijn ideaal over vrouwen moeten strijden maar hij had passage naar Europa geboekt en wilde Sonia in Milaan gaan zoeken. Haar brief was ontzettend ivoor hem geweest en had had hem her haaldelijk overgelezen, tot hij hem uit-zijn hoofd keijde. Ik ben weggegaan, omdat je na het onderzoek erachter moet komen, hoe bevriend ik met Leonard Peters geweest ben. Ik besef, dat je mé dat nooit vergeven zult en daarom is het maar beter voor me, je niet meer terug te zien. Ik heb er nog over gedacht, naar je toe te gaan, maar ik deinsde terug voor wat je tegen me zeggen zou. Over een jaar of zo zal ik naar New York terugkomen, maar niet eerder, want Shane en ik- zijn in die tragedie zo verwikkeld geweest, dat) je niet meer over me denken kunt, zo als je vroeger over me jiacht. Shane heeft mijn adres, maar ik had liever, dat je het he;n niet vraagt. Maisie komt hier bij me en ik zal dus veilig en wel bezorgd zijn. Je erg domme, Sonia. John Andrews was haar adres aan Shane gaan vragen, die het niet dan met moede gegeven had, omdat hij er van overtuigd was, dat Sonia andere redenen, dan die ze opgegeven had, moest ge had hebben om naar Europa te trekken. Hij had na een hele lan ge tijd iets van haar gehoord, maar het was slechts een herha ling van wat ze al geschreven had. Ze voegde er nog bij over tuigd te zijn dat John haar toch nooit zou begrijpen, en vergeven. Shane had dit tegen John verteld, ernstig geantwoord had: „Ik ben een verschrikkelijk stijve dwaas, maar ik ben van mijn hoge voet stuk afgedaald en met een smak op de grond terecht gekomen. Ik heb mijn nuchtere verstand weer terug. Ik ga haar op zoeken." En nu had John zijn passagebil. jet gekocht en zou de volgende dag uitvaren. Met bijna jongens achtige begeerte zag hij uit naa,r het eind van zijn reis en Sonia, die zo teer en zwak was, dat ze dringend bescherming nodig had. Voordat hij vertrok had hij ech ter nog één ding te doen en dat was, 'n bezoek brengen aan het bureau om te informeren, of ze al iets van Peters gehoord had den. Hij kon niet weggaan, met die onzekerheid in zijn binnenste. Hij zou zo graag in staat zijn, re gen Sonia te zeggen: „Peters is verdwenen. Je zult nooit meer door hem lastig worden gevallen. We zullen hier in Milaan trouwen en dan morgen naar huis terug gaan". Reeds vaak had hij overdacht, hoe hij dit tegen haar zeggen zou; hij dacht er ook over, toen hij zijn kaartje afgaf voor de in specteur, die het met een zucht aan Leyton overreikte. „Die man maakt me nog gek. Gelukkig, dat we nu spoedig zul len weten, hoe het met die effec ten zit." „Wanneer we Peters eenmaal hier hebben, zal hij er wel mee voor de dag komen. Er is geen enkele aanwijzing te vinden, dat ze hier verzilverd zijn, maar hij kan kans gehad hebben, ze naar Europa te verzenden." De inspecteur trok een beden kelijk gezicht. „Misschien welmaar ik ben een zaak van m'n leven nog nooit zo zat geweest, als dit beroerde geval. Je wroet in alle rriogelijke hoeken en gaten naar gegevens en dan komt me die el. lendige Marahs hier aandragen met inlichtingen, die hij van inge wijden heeft weten te krijgen, net of iedereen het op die manier niet zou kunnen uitvissen". (Wordt vervolgd). WOENSDAG 28 DEC EMBER HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nieuws en SOSnber.; 7.10 Ge wijde muz.7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Kamerork. 11.45 Gram.; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.; 12.37 Middagpauzedienst; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade ork.; 14.00 Madrigaalkoor; 14.30 Gram.; 15.40 Vocaal ens.; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.4» Koersen; 17.45 Orgelspel; 18.15 Strijkkwartet; 18.45 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Vereni gingsleven; 19.00 Nws en weer ber.; 19.10 Volksliederen; 19.30 Buitenl. overzicht; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Radio Philharm. ork.; 21.14 „Overheid en onderdaan in West-Europa", caus.; 21.30 Geestelijke liederen; 22.00 Boekbespr.; 22.20 Amus. muz.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Sportuitsla gen; 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.) VARA 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.28 Gr.; 8.00 Nieuws; 8.50 Voor de huis vrouw; 9.00 Gym v. d. vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Gram.; VPRO: 10.00 Morgenwijding; VARA 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gr.; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellings agenda; 13.18 Hawaiianmuziek; 13.45 Medische kron.; 13.55 Gr.; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Gram.; 17.15 Dansmuz.; 17.50 Regeringsuitz.: „Nederland en de wereld; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Piano spel; 18.30 Act.; 18.40 Amus. mu ziek; 19.00 Liedjes v. d jeugd; 19.10 „Het volle pond", caus.; 19.25 VARA-Varia; VPRO: 19.30 Klankb. over de vluchtelingen; VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Com. mentaar op vragen v. d. dag; 20.15 „Leert Uw landgenoten ken nen"; 20.40 David Garrick', hoor. spel; 22.05 Promenade ork., Omr. koor en sol.; 22.45 „Tussen mens en nevelvlek", caus.; 23.00 Nws.; 23.15 Socialistisch nieuws in Es. peranto; 23.20 Sport; 23.25 Ham mond orgelspel; 23.45-24.00 Gram. BRUSSEL (324 m.) 11.45 Gr.; (Om 12.30 Weerber.)13.00 Nws.; 13.15, 14.00, 14.30 en 15.15 Gram.; (Om 16.00 Koersen); 16.15 Ork. conc.; 17.00 Nieuws; 17.10 Vocaal trio; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Ork. conc.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Koor zang; 19.54 Gram.; 20.00 Hoorsp.; 20.45 Gram.; 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws.; 22.15 Gitaarrecital; 22.40 Moderne muz.; 22.55-23.00 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2